DE R.A.I. MORGEN GEOPEND Geniet van Ferik oval - Finas round - FINANCIEN (HëtmodeAKe pijnstillende middel WIJ LUISTEREN NAAR Instantine r VALDA PASTILLES HISTORISCHE GROEI DER TENTOONSTELLING De weerstoestand Dagfilm Brandwonden Km# VRIJDAG 31 JAN. J V DONDERDAG 30 JANUARI 1936 ECHTE VALDA Bommen vallen op Den Haag Gelukkig was het slechts een denkbeeldige lucht aanval Waar blijft de G.G.D.? Een gas- en waterchaos Ook nu werd de beschikbare expositieruimte weer door de aanvragen overtroffen Vertrouwen in de toe komst De Rallye naar Monte Carlo Gordon Holmes bij botsing levens gevaarlijk gewond ets. KRACHTIGE WIND EN REGEN Derde Orde en N. S. B. HEERENKLEEDINGBEDRIJF Onderhandelingen over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst R. K. Universiteit STEUNU1TKEERING AAN DEN TUINBOUW Het slot over I93S DE MAASWERKEN BIJ LITH Nieuwe bedding op 1 Maart e.k. in gebruik Ned. Visscherücentrale GOLFLENGTEN Pu rol er op Puro! geneest 470ste STAATSLOTERIJ - Wapen U tegen het GEVAAR van KOUVATTEN Bescherm Uw keel, luchtpijpen en longen met antiseptische tegen koude vochtigheid en infectie Maar vraag naar de in Hollandscho doozen 50 cent. De stadswijk tusschen Van Alkemadelaan en Oostduinlaan in het Benoordenhoutkwartier te 's-Gravenhage is hedennacht het tooneel ge weest van een aantal luchtaanvallen, gelukkig slechts bij wijze van oefening. Verondersteld werd, dat eenige vliegtuigen even voor één uur in den nacht bommen had den laten vallen en mét mosterdgas de om geving onveiüg hadden gemaakt. Precies te nul uur 55 gingen een aantal lantaarns in de De Mildestraat uit; vijf minuten was er absolute duisternis en cm één uurwas de luchtaan val in die straat geschied. Maar nu de gevol gen. Een huis bleek te zijn ingestort: een sur- veilleerende patrouille van de burgerwacht trol daar een ruïne van balken, planken en steenen aan en meldde dit feit aan den luchtbescher mingsdienst aan het Alexanderplein. Deze dienst zou op zijn beurt den G.G.D. waarschu wen om de gewonden op te halen en zou te vens kennis geven van het gebeurde aan Ge meentewerken en Bouw- en Woningtoezicht om de opruiming van de ruïne, maar vooral het zoeken naar eventueele meerdere slachtoffers, ter hand te nemen. Intusschen kwamen wél Gemeentewerken en Bouw- en Woningtoezicht, maar de G. G. D. bleef uit. De autoriteiten, o.w. de hoofdcommis saris van politie, die de hoogste leiding van de oefening had zij geschiedde als burgerlijke, niet als militaire oefening wachtten, terwijl ae mannen van Gemeentewerken en Bouw- en Woningtoezicht op de meest tactvolle en ern stige wijze de verwijdering der balken en stee nen ter hand namen, maar er verscheen nog geen hulpbrigade voor de slachtoffers, die kreu nend onder de puinhoopen lagen.... Eindelijk, na 25 minuten, kwam, afzonderlijk gewaarschuwd, de medische assistentie, aan vankelijk een dokter per motorrijwiel met zij span, enkele minuten daarna een auto van den G.G.D. Wat bleek? De patrouille had in haar ijver wel gemeld, dat er een huis was ingestort, maar verzuimd erbij te vertellen, dat zij gekreun had gehoord. Zoodat alleen materieele schade werd verondersteld. Toen eenmaal de eerste hulp-menschen aan wezig waren, was het voorloopig verbinden en per brancard wegvoeren van de slachtoffers 'het bleken er twee te zijn) het werk van en kele minuten. m Een ander deel van de oefening speelde zich af op de Oostduinlaan, bij de Van der Haer- straat. Daar was tengevolge van een bomaan slag een gat in het trottoir geslagen, terwijl gas- en waterleidingbuizen waren gesprongen. Het water spoot als een ruwe fontein omhoog. De politie ontdekte het geval en meldde het aan den luchtbeschermingsdienst. Deze zorgde, dat de gemobiliseerde diensten (het is „oorlogstijd") van gasbedrijf en waterleiding erheen snelden om met zakken zand voorloopig de gastoestroo- ming stop te zetten en door afsluiting van een sectie buizen der waterleiding de fontein tot zwijgen te brengen. De rest zou den volgenden dag door de H.A.B.O. geschieden, het semi-ge- meentelijke aannemingsbedrijf, dat de schade herstelt. Het derde deel van de luchtbeschermings scène kon men aanschouwen op den Nieuwen Waalsdorperweg, waar enkele mannen veron dersteld werden bewusteloos te liggen als gevolg van een mosterdgasaanval. De politie trof hen daar aan, waarschuwde den G.G.D. en zette t terrein af. Een patrouille verscheen, die de slachtoffers overbracht naar de gasbarak aan de Brugschestraat, daarvoor speciaal en wer kelijk! ingericht, gelijk er nog twee derge lijke inrichtingen* elders in de gemeente zullen bijkomen. En daarmee was, te ruim twee uur in den nacht, deze oefening geëindigd. Morgen zal in het ït.A.I.-gebouw te Am sterdam de 25ste automobieltentoonstelling worden geopend. Een opening welke zich niet, als bij vorige gelegenheden, zonder eenig ceremonieel voltrekken zal, doch die ditmaal een officieel karakter dragen zal, aangezien de minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zich bereid heeft verklaard, de openingsrede uit te spreken. Men kan in deze bereidheid een bewijs van waardeering zien van de zijde onzer regeering. Waardeering voor het feit, dat ondanks den zwaren druk der tijden, waarvan mede de auto mobielhandel de gevolgen ondervonden heeft, het bestuur van de R.A.I. de zich opstapelende moeilijkheden niet uit den weg is gegaan en het besluit nam, ook thans een tentoonstelling te organiseeren. Waardeering niet minder voor den moed en het doorzettingsvermogen van den automobielhandel, welks verwachting, dat eenmaal betere tijden zullen aanbreken, niet verloren blijkt te zijn gegaan, getuige toch het feit dat van alle zijden de vraag naar plaats ruimte zóó groot is geweest, dat, had de moge lijkheid daartoe bestaan, de toch reeds thans al zoo geweldige expositieruimte nog belangrijk had kunnen worden uitgebreid. Waar waardeering is, is in het algemeen ook geneigdheid tot helpen en het is daarom begrij pelijk dat in de kringen van hen, die in de automobielbranche hun bestaan vinden, de of- ficieele opening van de groote expositie met meer dan gewone belangstelling wordt tege moet gezien. De traditie getrouw heeft de voorzitter der R.A.I., de heer J. Leonard Lang, heden ter ge legenheid van het persbezoek aan de tentoon stelling een korte rede gehouden .waarbij hij zich ditmaal bepaalde tot het geven van een overzicht over den historischen groei der R.A.I. De thans bijna 43-jarige R.A.I., zeide spr., hield haar eerste tentoonstelling in het Jaar 1895 in het toenmalige Paleis voor Volksvlijt. Deze tentoonstelling werd spoedig gevolgd door een tweede en wel in 1897 en met betrekkelijk regelmatige tusschenpoozen werd de reeks Voortgezet, in de jaren 1898, 1900, 1902, 1903, 1904 en 1905 tot en met 1907. Op al deze tentoonstellingen was het rijwiel langzamerhand veranderd van luxe-ding tot normaal gebruiksvoorwerp hoofdzaak. En zoo is het gebleven tot de 10e tentoonstelling, die in 1908 werd gehouden. Eerst in 1913 wa ren het de automobielen en de motorrijwielen die om den voorrang vroegen, waarna de We reldoorlog het houden van tentoonstellingen in die sombere jaren belette. In 1921 hield de R. A. I: haar laatste ten toonstelling in het Paleis voor Volksvlijt, de eerste tentoonstelling na den oorlog. Het was een tentoonstelling van motorrijwielen, doch vaststond, dat naar meer ruimte gevende lo kaliteiten moest worden omgezien. En zoo kwam, als natuurlijk gevolg der groeibeweging het besluit tot het stichten van een eigen tentoonstellingsgebouw, het R. A. I.-gebouw, waarin wij nu al weer zoo vaak onze tentoon stellingen hebben gehouden. De eerste in dit gebouw gehouden tentoon stelling was de 13e R. A. I.-tentoonstelling en zooals te begrijpen valt, een riskante onderne ming. omdat de stichting van het R. A. I.- gebouw groote financieele offers had gevraagd. Laat ik zeggen, dat het getal 13, ten aanzien van onze dertiende tentoonstelling, geen on geluksgetal is geweest. De groote tentoonstellingshal omvatte toen een expositie-ruimte groot 6000 vierkante me ter Maar het groeiproces was nog niet ten einde en noodzaakte na enkele jaren reeds tot een uitbreiding, waardoor de tentoonstellingshal die men thans kent als „de groote zaal" ge bracht werd op niet minder dan IO.jOO vierkante meter oppervlakte en zelfs deze toch werkelijk niet geringe ruimte bleek spoedig al weer on voldoende, hoofdzakelijk als gevolg van de toe nemende belangrijkheid der vrachtautomobie len. En nogmaals werd tot uitbreiding van ons R. A. I.-gebouw overgegaan, nu door het aan bouwen, naast de groote hal, van de z.g. kleine zaal, die intusschen toch nog een oppervlakte heeft van 3000 M.2, zoodat wij thans beschik ken over 13.000 M.2 expositie-ruimte, een ruimte, die toch al weer te gering gebleken is om den groei onzer tentoonstellingen op te ne men. Verdere uitbreiding van het .gebouw is echter practisch niet meer mogelijk, zoodat we thans en eigenlijk al sedert jaren onze toevlucht moeten nemen tot het toepassen van aanzienlijke reducties op de aanvragen voor plaatsruimte. Dit neemt niet weg, dat de aan ieder merk toegemeten standruimte behoorlijk genoemdmag worden en de R. A. I.-tentoonstellingen ook in dat opzicht tegenover het buitenland een zeer goed figuur slaan. Met dankbaarheid herdacht spr. tenslotte de belangstelling, welke wijlen Z. K. H. Prins Hen drik voor de R. A. I.-tentoonstellingen steeds aan den dag legde. Wijlen Z. K. H. opende destijds persoonlijk ons R. A. I.-gebouw en toonde ook daarna door Jierhaaldelijk onze ten toonstellingen met een bezoek te vereeren, zijn hooge en zeer welwillende belangstelling. En nu staan wij, aldus besloot spr., aan den vooravond der 25ste R. A. I.-tentoonstelling waarvan wij hopen, dat zij een stimulans zal beteekenen voor den automobielhandel in Ne derland. CANNE8, 29 Januari. (A.N.P.). Het Engel- sche schtpaar Gordon Holmes, dat te Valenga (Portugal) was gestart voor de rallye naar Monte Carlo, is te Mandelieu bij Cannes met een snelheid van 100 K.M. in botsing gekomen met een vrachtauto. De toestand van Gordon Holmes is hopeloos, terwijl zijn vrouw eenige wonden aan het gelaat opliep. MiinuiiHiiiiiiittiitfiiiniuiitiiiiuiiiiiiiuiiimiiiiiiifiiiiftiiiiiiinmiNiiif De hooge drukking in het Noordoosten blijft toenemen en verplaatst zich Zuidwaarts, ter wijl ook uit het Zuidwesten een stijggebied naar de Oostzee trekt. De depressie in het Westen is afgenomen, maar krijgt in het Zuidwesten weer verster king, zoodat de wind in onze omgeving weer naar Zuid terugloopt en toeneemt. Op de Britsche Eilanden daalde de tempera tuur vrij sterk en in Schotland kwam lichte vorst voor. De lucht is in Engeland opgeklaard en de wind tijdelijk sterk afgenomen. In Frankrijk valt nog op verscheidene plaatsen regen, Marseille en Biarritz hadden weer meer dan 20 mM. In Duitschland is bij matigen wind de lucht meest betrokken of nevelig bij temperaturen weinig boven het vriespunt, be halve in het Noordwesten, waar het zachter is. Terwijl in Duitschland de vorstkansen stij gen, moet in onze omgeving nog op krachtigen wind van Westelijke herkomst met kans op regen gerekend worden. In de af deeling Bleijerheide- van de Derde Orde van den H. Franciscus is een ltd, dat te vens lid was van de N.S.B., geroyeerd. Na zijn royement heeft de man de vergaderingen nog willen bezoeken, doch men heeft hem niet toe gelaten. moet niet alleen de pijn verzachten, maar onmiddellijk het geprikkelde pijncentrum kalmeeren Het werkt daardoor niet alleen op een bepaalde soort pijnen, maar het kan dus tegen alle pijnen op dezelfde wijze aangewend worden Deze voordeelen vereenigt op uit stekende wijze in zich het moderne, pijnstillende middel: INSTANTINE Priji par doosje slechts 50 ets. stijf en voorkomt pijnen! Instantine draagt net Bayerkruis, (iel garantie bewijs voor werkzaam heid en onschadelijkheid Namens de samenwerkende Bonden in de Kleedingindustrie wordt ons geschreven: De collectieve arbeidsovereenkomst in het maat-annex-confectiebedrijf. die 15 Februari a.s. eindigt, is door de werkgeversvereeniging opge zegd. In een dezer dagen gehouden conferentie, heeft het bestuur der werkgeversvereeniging zich bereid verklaard een nieuwe C.A.O. af te sluiten onder de volgende voorwaarden: De vakbonden mogen geen C.A.O. in het uit sluitend maatbedrijf aangaan, die, in het bij zonder wat de loonen betreft, afwijkt van de CA.O., die voor het maat- annex confectiebe drijf zal gelden. Alle loonen behOoren met 10 pet. verlaagd te worden en de vergoeding voor fournituren en bedrijfskosten voor thuiswerkers met een ct. per tarief-uur. Tevens verlangen de werkgevers de vrijheid om eenige kleedingstukken, rok en smoking, te laten vervaardigen in de laagste serie van het tarief. De werkgevers zijn bereid, de indeeling der stukloonseries naar de verkoopsprijzen zoo te wijzigen, dat er meer mogelijkheid voor de kleer makers bestaat, werk in de betere tariefseries te ontvangen. In de conferentie hebben de vertegenwoordl gers der samenwerkende Bonden in de Kleeding industrie reeds verklaard, dat zij ernstige bezwa- ren tegen de verlagingen van de loonen der kleermakers hebben, v De dageltjksche besturen der vakbonden be sloten de voorstellen In hun hoofdbesturen te behandelen, waarna in de vergaderingen der kleermakers vóór 15 Februari beslissingen zullen worden genomen. In het maatbedrijf ls In het voorjaar van 1935 geen C.A.O. tusschen den Bond van Maat kleedingbedrijven en de -Samenwerkende Bon den in de Kleedingindustrie tot stand gekomen. - Wel hebben toen verschillende belangrijke maatzaken een C.A.O, met de vakbonden afge sloten. Een belangrijk deel dezer zaken heeft het contract, dat eveneens 15 Februari a.s. eindigt, opgezegd, Intusschen hebben de vakbonden het hoofd bestuur van den Bond van Maatkleedingbedry- ven voorgesteld, opnieuw een C.A.O. af te slui ten, onder dezelfde voorwaarden als in 1935 met verschillende maatzaken was aangegaan. Wordt dit door den Werkgeversbond gewei gerd, dan zijn de vakbonden der kleermakers voornemens, zich tot eiken maatpatroon afzon derlijk te wenden voor het afsluiten van een contract. NIJMEGEN. Bevorderd tot doctor in de let teren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „De typische getallen bij Homeros en Herodotos' en negen stellingen, de heer J. W. S. Blom uit Venlo. Scholten's Aardappelmeelfabrieken zullen overgaan tot statutenwijzigingwelke de mogelijkheid betreft van de uitgifte van 750.000, waarvan de eerste serie f 250.000 zal bedragen ter vervanging van een schuld waarop thans jaarlijks 40.000 moet worden afbetaald. In verband met de prijsdaling van den laatsten tijd verwacht men, dat door het Intern. Tin-Comité op de in Februari a s. te Londen te houden vergadering tot een ver laging van de productie-quota zal worden besloten. Op de vergadering van de Noord-Atlan tische conferentie, waar ook Nederland was vertegenwoordigd, moet de quaestie van een algeheele herziening der passage-prijzen in het Noord-Atlantische verkeer ter sprake zijn gekomen. t Tusschen de Unilever en drie Noorsche traanmljen is gerechtelijk een minnelijk ac- coord tot stand gekomen. De Unilever heeft het proces tegen deze mijen aanhangig ge maakt omtrent een overeenkomst voor de levering van traanolie tegen een bepaalden prijs. Voorts zou de Unilever een uitspraak willen uitlokken welke de Noorsche mijen zou verbieden traanolie aan andere mijen te leveren. De Noorsche mijen konden wegens de walvisch-traanrestrictie de overeenkomst niet nakomen. Volgens een geestige opvatting van den oud-minister Gaillaux moet men het goud- verlies van de Bank van Frankrijk, sedert 1 Januari 1935 circa fr. 17 milliard, niet te pessimistisch opvatten, daar het goud slechts „uit logeeren" is, d.w.z. dat het we der terug mag worden verwacht. De goudprijs te Londen is met 1 d. tot 140/8 d. gedaald. 374.000 werd aan goud omgezet. Naar „Agence Econ. et Fin." verneemt zijn de resultaten door de Arbed in 1935 behaald beter dan in 1934, toen de winst Lux. fr. 132.33 millioen bedroeg. Volgens het blad kan een hooger dividend worden verwacht. In 1934 werd Lux. fr. 125 uitgekeerd, gelijk staande aan 156.25 Belgische francs. 4t De Duitsche staatsontvangsten aan belas tingen, invoerrechten en accijnzen bedroe gen in December j.l. M. 967,5 mill, tegen M. 764.5 mill, in December 1934. In de maan den AprilDecember 1935 M. 7190.4 millioen tegen M. 6081.5 mill, in hetzelfde tijdperk van 1934. Deze toename is voornamelijk het gevolg van de stijging der vermogens- en verkeersbelasting, die M. 4611.2 mill, op brachten tegen M. 3662.9 mill., terwijl de in voerrechten en accijnzen M. 2579.2 mill, op leverden tegen M. 2418.6 millioen. In wallstreet verwacht men dat de Chrys ler Corporation in 1935 een winst zal be haald hebben van 7.50 per aandeel tegen S 2.19 in 1934 en 2.78 per aandeel in 1933. De Atchison Topeka boekte in December j.l. aan bruto-ontvangsten 11.80 millioen tegen 9.74 mill, in December 1934; de net- to's beliepen 1.14 mill, tegen 360.000. In het geheele jaar 1935 bedroegen de bruto's 135.68 mill, tegen 128.09 mill, in 1934 en de netto's 15.70 mill, tegen 15.22 millioen. Woolworth boekte in 1935 een netto-winst van 31.24 mill, of 3.20 per aandeel tegen 32.14 mill, of 3.30 p. a. in 1934. De Anaconda Wire and Cable keert een di vidend uit van 0.25 per aandeel, voor het eerst sinds Augustus 1931. Na de Greene Canaea Copper en de Chili Copper Co. is de Anaconda Wire and Cable de derde doch termij. van het Anaconda. Copper Concern die een gunstige dividend-beslissing heeft genomen. In 1936 zullen de Amerikaansche Sporen 475 millioen aan schulden met langen looptijd moeten aflossen, behalve de bank- credieten met korten looptijd. De Great Northern heeft de grootste verplichtingen, waarvan 1 Juli a.s. 105 millioen komen te vervallen. In een brief aan den Speaker van het Huis van Afgevaardigden heeft Roosevelt aan het Congres verzocht, een bedrag van S 2.249.173.474 toe te kennen voor de bonus uitkeering aan de oudstrijders. In dezen brief wordt niet gesproken over verhooging van belastingen. De Amerikaansche staalproductie wordt thans op 50.5 pCt. der capaciteit geraamd tegen 51 pCt. de vorige week, hetgeen men in verband brengt met de mindere bedrijvig heid in de automobielindustrie. De uitvoer van grondstoffen door de Ver. Staten bedroeg in December j.l. S> 82.69 mill, aan halffabrikaten 31.70 mill, en aan ge heel bewerkte producten 86.89 mill. De invoercijfers bedragen respect. 55.74 mill. S 42.77 mill, en 36.25 mill. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.28%7.29(v. slot 7.28%), de Frank op 9.71'A—9.72% (9.72%) en de Dollar op 1.45%1.46 (1.46 5/16). De Nivas verkocht voor export met be stemming voor Singapore 2411 tons supe rieure suiker en 100 tons superieur voor de consumptie. De Southern Pacific boekte in November 1935 aan netto-inkomsten 1.011.807 tegen een verlies van 3.955 in November 1934 In de eerste elf maanden 5 1.383.933 tegenover een verlies van 927.169 in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. Naar wij vernemen zal zeer waarschijnlijk in den loop van de volgende maand een uitkeering plaats vinden van de tuinbouwsteungelden over 1935. Dit zal de laatste uitkeering zijn over het afgeloopen jaar. Thans wordt overwogen zoo mogelijk de richt prijzen, die voor sommige producten gelden, iets te verhoogen. 9 9 9 9 8.00 Hilversum N.C.R.V.) 10.30 Hilversum N.C.R.V.) 12.15 Hilversum X kwartiertje) GCDSDIENST I (Schriftlezing I (Morgendienst (Leger des Hells- (Kovacs Lajos) (Instrumentaal (AVRO-Decl- (Omroep- BBC -Dansork De Maaswerken by Lith beginnen thans hun voltooiing te naderen. Op 1 Maart e.k. zal de stuw by Lith officieel voor het scheepvaart verkeer in gebruik worden genomen, waarna de schepen de nieuwe Maasbedding kunnen volgen. Woensdag is de dam tusschen de Maas en het stuwkanaal doorgestoken, waardoor het Maaswater thans reeds zün loop door de nieu we bedding kan volgen. De minister van Landbouw en Visschery heeft de statuten van de Stichting Nederland- sche Visscherijcentrale gewyzigd en er o.m. een bepaling in opgenomen, volgens welke de mi nister adviseerende leden kan benoemen, aan wie recht van toegang tot vergaderingen van organen der Centrale kan worden verleend met de bevoegdheid aan de beraadslagingen deel te nemen. ORGELBESPELING 11.00 Hilversum X (Ronald Parker) 11.20 Droltwlch (Fredric Bayco) 3.50 Beromünster (Peter Stüssl) ORKEST-CONCERTEN 11.20 Langen berg (Omroepkleinor- kest) 12.50 Brussel II (Omroeporkest) 12.50 Brussel I (Salonorkest) 1.20 Brussel I (Salonorkest) 1.35 Droltwlch (Phllh. Strijkor kest) 420 Rome (Concert) 4.20 Milaan (Concert) 4.20 Droltwlch (BBC-MIdland-or- kest) 6.20 Hamburg (Symphonle-ork.) 8.15 Weenen (Weensch sympho- nle-orkest) 8.20 Brussel I (Omroeporkest) 8.20 Brussel II (Omroepsymphonle- orkest) 8.20 Milaan Symphonleconcert) 9.10 Toulouse (Klein orkest) 9.20 Boedapest (Opera-orkest) 12.35 Toulouse (Symphonische mu ziek) 12.30 Hilversum I (Ensemble v. d. Horst) 12.30 Hilversum II 1.50 Kalundborg ensemble) 3.10 Hilversum II bels) 3.20 Deutschlandsender Amusements-orkest) 4.20 Parijs I (Blaasorkest) 5.35 Droltwlch 6.35 Luxemburg 6.55 Weenen (Pop. concert) 7.30 Berlijn (concours voor dans- orkesten) 8.30 Luxemburg 8.30 Beromünster (Populair con cert) 8.50 Toulouse (Weensche muz.) 9.35 Rome (Dansmuziek) 9.35 Kalundborg (pop. progr.) 10.20 Kalundborg (dansmuziek) 10.25 Toulouse (Engelsche muziek) 10.35 Boedapest (Zigeunerkapel) 10.45 Weenen (Dansmuziek) 11.35 Droltwlch (Dansmuziek) 11.50 Toulouse (Dansmuziek) 12.20 Toulouse (Pop. concert) GRAMOFOON 11.20 12.10 12.20 Kalundborg Droltwlch Luxemburg 8.00 Hilversum II 8.15 Hilversum I (Morgenwijding) 10.35 Hilversum II (BBC-Symphonie Orkest) 11.20 Hilversum II 12.00 Hilversum II 1.50 Brussel II 2.00 Hilversum I 2.00 Brussel 1 2.20 Parijs II 2.50 Parijs I 3.20 Beromünster 4.00 Hilversum II 4.20 Berlijn 4.35 Beromünster 5.20 Brussel II 5.30 Hilversum II 5.45 Hilversum II (VARA-orkest) 6.20 Deutschlandsender 6.20 Brussel I (Concert) 6.35 Parijs II (Vlctorla-orkest) 6.35 Brussel II 6.45 Hilversum II (G. Husch zingt) LICHTE MUZIEK Vrijdagavond zal het Opera orkest van Boedapest o.a. de 3e Symphonie in F gr. t. van Brahms spelen (Boedapest 9.20) 7.35 Brussel H 7.55 Milaan 8.40 Boedapest 10.20 Brussel II 10.20 Brussel I 10.50 Parijs II 11.00 Hilversum II (Jazz-progr.) 11.15 Luxemburg (Dansmuziek) 11.45 Hilversum II (pop. pl.) KAMERMUZIEK 12.35 Parijs I (Kamerorkest) 4.00 Hilversum I (Trio) 5.50 Parijs I (Kamerorkest) 6.50 Brussel I (Trio In C gr. t„ Brahms) 9.50 Deutschlandsender (Trio v. fluit, hobo en cembalo) 10.00 Luxemburg (Trio ln- C-moll, op. 101, Brahms) 10.45 Luxemburg (kwintet) SOLISTEN-CONCERTEN 1.50 Brussel I (zang) 2.45 Hilversum II (zang) 3.15 Hilversum I (zang-recital) 5.20 Deutschlandsender (plano-re cital) 5.50 Brussel I (Emile v. Herck (plano) speelt eigen werken) 6.45 Brussel II (piano: Mondscheln- sonate, Beethoven) 6.50 Boedapest (zang) 6.50 Droltwlch (Liszt-herdenklng, pianospel) OPERA EN OPERETTE 7.20 Brussel n (planorecital) 7.35 Brussel n (plano-recital) 7.35 Brussel I (piano-recital) 8.20 Parijs I (zar.g) 8.50 Parijs I („Thaïs", opera v. Massenet) TOONEEL 7.30 Hamburg („Mann lm Netz") VARIA 10.15 Hilversum n („Doolnlk's Mis drijf". Een verhaal uit den wereldoorlog) 11.00 Hilversum II („De Moeder". Een Vlaamsche novelle van Anton Thlry) 12.00 Hilversum I (Politieber.) 2.00 Hilversum II (Beroemde Ne- derlandsche Vocalisten, disco causerie) 2.30 Hilversum I (Lezen van Chr. Lectuur: „De pontjesman Al- bertus") 5.00 Hilversum II (Na schooltijd) 5.30 Hilversum I (Declamatie, af gewisseld door orkestplaten) 6.30 Hilversum I (Wintersnoei der fruitboomen) 7.00 Hilversum I (Politieber.) 7.00 Hilversum II (Arbeiderswo ningbouw) 7.15 Hilversum I (Radioreportage NCRV) 7.30 Hilversum I (Literair halfuur tje: „Een Hollandsch drama" v. Arthur v. Schendel) 8.05 Hilversum I (Kerkconcert. Het koor v. d. Nederl. Bachver., een strijkkwartet en solisten) - PERSBERICHTEN 7.50 Hilversum II 8.00 Hilversum I 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 9.45 Hilversum I 10.45 Hilversum II SPORT 7.20 Hilversum II (Wielrennen: De Zesdaagsche van Kopenhagen) 11.15 Hilversum II (Reportage uit Kopenhagen) iniwin»MiinmNmwimiwmiiimuMi»nHH| BERLIJN BEROMTJNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL H 356.7 M. 539.6 Al, 459.5 M. 483.9 AL 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROIT WICH HAMBURG HILVERSUM I (KRO en NCRV) HILVERSUM II (AVRO en VARA) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 1500 M. 331.9 M. 301.5 AL 1875 M. i 1261 M. 455.9 AL 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 M. 420.8 Al. 328.6 M. 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Wat Mijnhardt maakt is goed (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Donderdag 30 Januari 1936 Hooge Prijzen 100.000.— 7208 1.000.— 7458 18748 400 2013 2517 3781 6270 6666 200.— 214 17018 17219 18901 100.— 3528 4791 4809 4816 6819 7785 9908 9957 11672 12202 14054 14350 18959 1932S 19458 Prijzen van 70. 60 92 129 207 246 292 305 516 532 625 667 834 858 965 1047 1160 1356 1443 1454 1510 1604 1639 1650 1734 1760 1854 1881 2051 2112 2180 2332 2375 2409 2450 2452 2462 2497 2595 2646 2805 2952 2960 3141 3224 3299 3408 3597 3605 3626 3839 3918 3948 4098 4118 4150 4247 4279 4305 4359 4750 4799 4881 5085 5261 5502 5565 5575 5625 5647 5666 5845 5944 5948 5959 5986 6022 6029 6075 6120 6135 6242 6244 6378 6595 6622 6707 6748 7012 7042 7143 7248 7267 7278 7416 7429 7636 7642 7700 7919 7928 7952 8609 8691 8735 8941 8969 9101 9431 9443 9494 9558 9675 9786 9912 9956 10134 10247 10345 10352 10479 10683 10685 10716 10776 10967 11105 11163 11220 11225 11336 11654 11749 11793 11804 11881 11888 11976 12077 12317 12339 12340 12350 12464 12507 12524 12565 12595 12675 12877 12882 13060 13102 13144 13210 13281 13567 13609 13697 13710 13757 13806 13909 13923 14225 14334 14349 14503 34510 14567 14697 14774 14790 14966 15378 15534 35622 15648 15651 15671 15836 15846 15863 15996 16023 16279 16422 16544 16630 16633 16657 16695 16718 16751 16773 16858 16922 16994 16997 17026 17080 17108 17141 17296 17311 17336 17564 17580 17599 17628 17646 17661 18142 18148 18170 19319 18383 18417 18652 18695 18852 18898 18905 18018 18985 19105 19143 19151 19165 19299 19352 19365 19520 39657 19720 20069 20151 20206 20285 20292 20393 20400 20645 20657 20733 Nieten 34 42 73 75 120 128 137 143 198 212 340 344 371 373 392 399 461 486 510 570 587 610 738 777 780 801 815 838 847 885 942 966 1021 1115 1122 1185 1215 1259 1293 1310 1325 1330 1374 1378 1409 1450 1493 1502 1523 1550 1576 1623 1643 1652 1653 1759 1941 1944 1993 2023 2026 2030 2065 2082 2094 2134 2170 2245 2283 2330 2363 2383 2388 2392 2396 2435 2437 2440 2500 2596 2603 2604 2675 2714 2738 2741 2765 2810 2816 2818 2895 2942 3008 3046 3049 3061 3108 3112 3256 3202 3209 3218 3221 3311 3372 3393 3440 3450 3504 3566 3591 3604 3667 3692 3709 3715 3794 3822 3840 3847 3854 3883 3892 3899 3902 3910 3936 3944 3990 3994 3995 4081 4172 4340 4366 4398 4401 4423 4428 4429 4459 4476 4497 4499 4507 4524 4544 4559 4655 4758 4778 4825 4853 4918 4950 4982 5045 5078 5098 5099 5131 5140 5143 5170 5209 5239 5248 5300 5371 5443 5450 5452 5476 5499 5545 5582 5589 5637 5652 5676 5696 5709 5757 5766 5779 5797 5835 5846 5930 5996 6040 6131 6152 6171 6223 6238 6344 6508 6524 6526 6571 6573 6600 6644 6664 6682 6698 6755 6795 6855 6880 6946 6949 6953 7006 7020 7031 7034 7076 7231 7235 7236 7262 7330 7373 7374 7449 7459 7472 7473 7531 7576 7593 7631 7640 7651 7654 7671 7729 7744 7747 7759 7873 7893 7894 7909 7920 7960 8073 8098 8141 8143 8147 8231 8238 8254 8261 8290 8314 8319 8355 8368 8377 8387 8394 8408 8435 8494 8499 852Q 8533 8562 8565 8572 8621 8846 8883 8958 9043 9053 9060 9089 9102 9123 9124 9145 9146 9168 9193 9201 9212 9244 9293 9319 9333 9451 9520 9606 9628 9630 9670 9674 9710 9731 9847 9854 9866 9867 9875 9927 9964 10000 10008 10056 10065 10117 10153 10159 10162 10173 10192 10200 10233 10243 10244 10269 10297 10351 10444 10480 10508 10582 10610 10613 10630 10632 10674 10832 10835 10851 10860 10940 10947 10950 10971 10976 11003 11066 11102 11110 11143 11161 11172 11187 11233 11234 11254 11387 11484 11490 11493 11494 11501 11518 11610 11675 11693 11712 11717 11782 11790 11791 11792 11819 11865 13882 13886 13926 13971 11972 12007 12029 12051 12076 12174 12208 12209 12262 12268 12286 12315 12319 12374 12403 12455 12466 12575 12601 12734 12739 12755 12759 12771 17784 12823 12834 12865 12895 12900 12910 12912 12913 12919 12929 12938 12972 12986 13027 13057 13103 13118 13128 13148 13204 13231 13260 13311 13381 13414 13437 13457 13458 13474 13475 13504 13507 13552 13557 13578 13624 13626 13728 13761 13798 13852 13898 13928 13967 14004 14010 14016 14042 14047 14051 14111 14135 14148 14156 14198 14204 14219 14245 14264 14279 14348 14398 14482 14512 14524 14527 14556 14559 14597 14607 14648 14677 14696 14720 14740 14756 14764 14769 14772 14802 14881 14982 15022 15093 15103 15132 15169 15186 15251 15271 15297 15328 15373 15376 15379 15403 15479 15523 15524 15576 15579 15603 15637 15656 15769 15775 15820 15829 15903 15939 15963 16041 16211 16227 16234 16305 16354 16379 16382 16399 16429 16466 16471 16498 16507 16522 16536 16594 16602 16634 16640 16646 16692 16786 16787 16812 16828 16904 16920 16950 16957 17002 17008 17014 17069 17101 17110 17130 17168 17189 17233 17249 17325 17339 17396 17397 17398 17443 17611 17617 17701 17741 17759 17769 17816 17896 17910 17960 17989 18030 18055 18069 18084 18096 18123 18136 18141 18143 18184 18234 18235 18261 18263 18289 18381 18400 18430 18535 18629 18647 18657 18754 18763 18771 18799 18856 18891 18912 18920 18946 18958 19040 19107 19172 19180 19223 19293 19376 19407 19418 19420 19434 19435 19470 19509 19545 19548 19553 19587 19606 19608 19632 19634 19649 19675 19702 19707 19712 19724 19828 19837 19838 19884 19928 19969 19970 19974 19977 19989 20003 20080 20085 20130 20143 20184 20234 20259 20283 20319 20361 20375 20373 20390 20404 20487 20507 20527 20539 20603 20642 20685 20705 20706 20734 20776 20785 20841 20843 20869 20912 20924 20958 20973 Verbeteringen 5de klas, 7de lijst: 3236 m. Z- 3238; 3327 m. z. 13327; 4408 m. Z. 14408; 19923 m. z. 19923 f 70; 20255 m. z. 20255 f 70.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6