HET PONTVEER TE VELSEN KUNST- EIND INSCHRIJVING FILIAALHOUDER Fermitan J. ROGGEVEEN Z'JLSTRA r! GELD MARIA-STICHTING ONZEN OMROEPER ROODENBURG STEGWEE S. KROM N.y. STUIVERS^ ubl ieke\erkoopingen Veilingen enz. PROEFBORINGEN VOOR TUNNELBOUW Familieberichten t TB!5?20%K0BTING Alkmaar - Tel. 4043 (3 lijnen) Wortelboer's Wormpoeders Meubelen - Tapijten - Dames- en Heeren- kleeding - Bedden - Dekens - Matrassen DONDERDAG 30 JANUARI 1936 UIT DEN OMTREK De Haarlemsche Gemeenteraad en Esperanto IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK BENNEBROEK HEEMSTEDE VELSEN DAMMEN Clubkampioenschappen Haarlem sche Damclub VRAGENBUS Ned. Dambond afd. Noord WIELRENNEN H. R. C. „Excelsior" RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Als tijdelijke aanbieding: JAPONNEN CHEMISCH REINIGEN Tarief A I 1.50 nette AFWEZIG G. J. S0RGDRAGER BUREAU „ARGUS" ACCOUNTANTSKANTOOR VAN EEDENSTRAAT 9 M.O. BOEKHOUDEN- STAATSPRAKTIJKDIPLOMA PRAKTIJKDIPLOMA DOEKHOUDEN VERVERIJ EN CHEM. WASSCHERIJ 99 THANS GED. OUDE GRACHT 81 Elk artikel 5C goedkoper I en spaarzegels voor geschenken - N.V. NATIONALE V0LKSDANK Boldoot- maakt Uw tanden blank NEDERLANDSCH FABRIKAAT HEDENAVOND LAATSTE BEZICHTIGING Sneller dan iemand had durven hopen, na dert de kwestie van het verkeer over het Noord zeekanaal te Velsen haar oplossing. Eenigen tijd geleden hebben wij de indiening van een wetsontwerp aangekondigd, waarbij de legeering als haar overtuiging uitsprak, dat de toeneming van het verkeer over het Noord zeekanaal te Velsen om spoedige verbetering van den kanaal-overgang vraagt door den bouw van een tunnel onder of van een hooge vaste brug over het Noordzeekanaal, en een dezer dagen maakte onze fotograaf een plaatje, waar op men de rijks-ambtenaren druk bezig ziet met het doen van grondboringen om de ge steldheid van den bodem te onderzoeken. Dit boren had tot gevolg, dat er geruchten in de wereld kwamen, als zou de beslissing zijn ge vallen ten voordeele van den bouw van een tunnel. Naar wij echter vernemen kan het bodemonderzoek, dat nu wordt ingesteld, even goed nuttig zijn voor den bouw van een tunnel als voor den bouw van een brug. Beslist voor een of ander plan is er nog niet, maar het blijkt wel, dat ook in de hooge regeeringskringen met voortvarendheid naar een oplossing wordt ge streefd. De verkeersstagnatie, die de kanaalovergang bij Velsen veroorzaakt, is dan ook zeer ernstig. Zelfs in den winter gebeurt het herhaaldelijk, dat de drie ponten het verkeer in de spitsuren niet kunnen verwerken, zeker niet wanneer een der ponten, met het oog op de noodzakelijke revisie uit den dienst is genomen. In den zo mer echter is de toestand bij het wanhopige af. Dan kan men dikwijls een onafzienbare rij van auto's aan beide zijden van de pont zien wachten. Een oponthoud van een uur of meer komt dikwijls voor, waarbij met name het auto- busverkeer natuurlijk totaal ontwricht wordt. Die rij van wachtende auto's veroorzaakt ook een groote belemmering in Velsen zelf en ba taljons politie-agenten zijn noodig om het ver keer bij de pont te regelen. Reeds altijd is over de pont in Velsen ge klaagd, maar de voltooiing van den afsluitdijk, waardoor een prachtige verbinding tusschen Noord-Holland en Friesland tot stand kwam, heeft het verkeer ontzaglijk uitgebreid. Wel is in een snel tempo de capaciteit der ponten gegroeid; zijn ze grooter geworden en is hun aantal tot drie gestegen, terwijl het hoog noodig is, dat er een reservepont komt. Maar op die manier kan niet worden doorgegaan. Langza merhand zouden de exploitatiekosten aan per soneel, aankoop en onderhoud van materiaal hooger worden dan de rente en aflossing plus bediening zouden bedragen van een vaste brug of tunnel. Dit moment is nu aangebroken. Het gaat nu nog slechts om de keuze; brug óf tun nel. Nadat een dertig jaar geleden de brug te Velsen den slag had verloren tegen de pont, scheen het aanvankelijk, dat nu de pont op haar beurt zou worden overwonnen door de brug, maar de aanleg van den tunnel op Sint Anneke te Antwerpen en een interessante lezing, die de heer Ir. Van der Mey dezen zomer voor de leden van de Haarlemsche Kamer van Koop handel hield over het tunnelvraagstuk, heeft de kansen voor den tunnelbouw aanmerkelijk doen stijgen. Volgens het voorloopig ontwerp zou de totale lengte van den tunnel 1480 meter bedragen, waarvan 340 meter opritten en 1140 meter tun nel. Hiervan zou 350 meter gezonken worden en 790 meter gemaakt worden in open bouw put. Onder het kanaal zou een horizontaal ge deelte zijn van 100 meter lengte met den rij- vloer op 25 meter onder N.A.P. Het profiel van de rijbaan zou 7.40 meter breed worden, ruimte biedende voor drie verkeersbanen, waarover 3000 k 4000 motorrijtuigen per uur zouden kun nen passeeren. De kosten raamde de heer Van der Mey op negen tien millioen gulden. Als moeilijkheden die bij den aanleg en het ge bruik van een tunnel overwonnen moeten wor den, kunnen o.m. worden aangevoerd, die, welke verbonden zijn aan het maken van een in alle opzichten doeltreffende ventilatie, van verlich ting, van het ongemak, dat de chauffeur onder vindt bij het ingaan en verlaten van een tun nel o.a. door het beslaan der ruiten en de ver andering van verlichting; de moeilijkheden, die overwonnen moeten worden bij een verkeers ongeluk in den tunnel, dat tegelijkertijd een 'erkeersopstopping veroorzaakt. En dan is het le vraag of het Departement van Defensie de voorkeur geeft aan een tunnel dan wel aan een brug. In den oorlog is een brug vlugger ver nield dan een tunnel, maar ook gauwer gere pareerd. Tegen het bouwen van een brug pleit o.a. de hoogte, die zij zou moeten hebben van rond de zestig Meter, om de scheepvaart niet te hin deren. Hiervoor zouden enorme en moeilijke op ritten noodig zijn. Doch de heer Ir. Emmen heeft daarvoor een ingenieuze oplossing gevon den bij een ontwerp voor den bouw van een brug te Rotterdam. De heer Emmen zou daar aan weerskanten van de Maas een groot ge bouw willen neerzetten, waarin het verkeer zich in schroefvormige banen langs een zachte glooiing naar boven zou werken. Het verkeer zou dan ongeveer driemaal de rondte moeten maken om op de vereischte hoogte van de brug te komen. Wielrijders en voetgangers zouden door middel van roltrappen en dergelijke wor den geholpen. De kosten van een brug en van een tunnel schijnen elkaar niet veel te ontloopen. Ook de plaats van den overgang is van veel beteekenis. Zou die b.v. halverwege Velsen en Amsterdam komen, dan zou ook het verkeer van de Zaanstreek er door gediend zijn en mis schien zouden dan zelfs de voorgenomen plan nen voor den bouw van een tunnel onder het IJ te Amsterdam daarmede voorgoed van de baan zijn. Ook als object om de werkloosheid te bestrij den zou de bouw van een brug of tunnel te Velsen een kostelijke uitkomst zijn. Het arbeids loon, dat daaraan zou worden besteed bedraagt twee derden van de totaalkosten, terwijl maar één derde aan materiaal besteed zou behoeven te worden. Voor het plaatselijk verkeer zou een klein pontverkeer over het Noordzeekanaal moeten blijven bestaan. Een tunnel onder het Noordzeekanaal te Velsen. Het bodemonderzoek begonnen (Ingezonden) Miet genoegen hebben we gelezen, dat ver scheidene raadsleden Esperanto een goed hart toedragen. Er werden echter ook eenige opmerkingen geplaatst, die bewijs gaven van totale onkunde betreffende Esperanto. In de N. H. C. van 23 Jan. j.l. (Ochtend blad) lezen wij o.a.: „Volgens spr. heeft de Es- perantobeweging in de wereld gefaald". Wij weten niet of deze bewering met bewijzen ge staafd is. Gaarne zouden wij echter willen we ten, in welk opzicht en wanneer de Esperanto- beweging gefaald heeft! Vervolgens: „Als iedereen Esperanto zou spreken, zou men elkaar niet verstaan". Is ook dit bewezen? Het is toch algemeen bekend, dat ieder jaar massale Internationale Esperanto- congressen worden gehouden. Steeds komen daar vertegenwoordigers der meest verspreide taalgroepen bijeen en verstaan elkaar als wa ren zij landgenootenOm van het verdere internationale verkeer in Esperanto nog maar niet eens te spreken! Bovendien, wij katholieken kunnen niet meer werkeloos toezien. Van alle zijden wordt het katholicisme door middel van Esperanto aan gevallen Het is onze dure plicht hiertegen onze maat regelen te nemen. Esperanto ontwikkelt zich steeds sneller. Esperanto is door geen macht ter wereld meer tegen te houden! Esperanto zal zegevieren! Laten de katholieken zorgen, gesteund door hun vertegenwoordigers in openbare lichamen, den voorrang te hebben! Met hartelijken dank voor de verleende plaatsruimte, namens het bestuur van de R.K. Esperantovereeniging „Abbé Ri chardson" G. A. v. ULDEN, voorzitter. CHR. SCHIJF, secretaris. Begrafenis oud-Wethouder P. Bakker On der groote belangstelling is op de Protestantsche begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Bakker. Toen de lijkstoet op het kerkhof was aangekomen sloten zich velen daarbij aan, waaronder burge meester en wethouders. De kist was bedekt met talrijke bloemstukken. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door burgemeester K. J. G. Baron van Hardenbroek, die o.m. zeide dat het tragische van deze begrafenis was, dat juist acht jaar geleden de thans ontslapene zijn echtgenoote in dit zelfde graf ter ruste had ge legd. De heer Bakker was een man die wist wat hij wilde en als wethouder heeft hij veel voor de gemeente gedaan. Doch ook in vele an dere opzichten, ook op kerkelijk gebied, heeft de heer Bakker zich verdienstelijk gemaakt. Spr. eindigde met een woord van dank. De heer H. van der Eist, bestuurslid van de woningvereeniging „Bennebroek", bracht dank voor hetgeen de heer Bakker als voorzit ter van de woningvereeniging had tot stand ge bracht. Ds. G. Tichelaar uit Lisse sprak een kort slotwoord, dat met het „Onze Vader" eindigde. Zichtbaar onder den indruk dankte de zoon voor de overstelpende bewijzen van deelneming, die hij bij den dood van zijn ouders had mogen ondervinden. Verloting IJsclub Onder groote belangstel ling had gisterenavond de trekking plaats van de loterij voor de ijsclub „Bennebroek Vooruit". De hoofdprijs, een heeren- of dameshijwiel viel op 734; het geschenk der Ambachtsvrouwe (een schilderij) op 161. Dam- en Schaakclub Dinsdagavond is de damclub „Bennebroek" opgeheven en verbonden met de schaakclub „Nut en Genoegen". De wekelijksche bijeenkomsten vinden plaats in gebouw Rehoboth. Vergadering tuinlieden Woensdagavond hield de onderlinge tuinliedenvereteniging „Aer- denhout en O." een goedbezochte ledenvergade ring, in café Restaurant Hof van Heemstede. Onder dankzegging aan B. en W. en den Raad van Heemstede werd medegedeeld, dat de ver- eeniging wederom een subsidie van de gemeente is toegezgd. Aan de bloemistarbeidersvereeniging „Sint „Deus Dedit" zal wederom een kleine subsidie gegevten wórden voor haar te houden tentoon stelling van huisbroei, in dit voorjaar te houden. Mededeeling volgde, dat op de in Februari a.s. te houden vergadering de heer Carlee een lezing zal houden over de Lathyrus- en Dahliacultuur, met ter verduidelijking een film over bovenge noemde cultuur. Tevens zullen op die vergadering de Lathyrusplantjes uitgereikt worden voor de dezen zomer te houden bekerprijsvraag. Vervolgtens hield de heer E. Donk, leeraar aan de Rijkstuinbouwschool te Lisse, een lezing met lichtbeelden over „lagere organismen als oorzaak van plantenziekten". Inleider begon zijn zeer leerzame en interes sante rede met een uiteenzetting van wat wij verstaan onder hoogere en lagere planten. De hoogere zijn die welke gekweekt worden en in het veld groeien-, maar die bloem enten zaad ge ven, en zoo voortgekweekt worden. Bijna al onze planten hebben groene bladeren. Dat dit geen toeval is, maar noodig voor den groei van plant of knol, zet inleider in woord en veeld uitvoerig uiteen. De groote vijand der planten is de zwam. Be ginnend met dten Paddenstoel en Bremraap hield inleider een uitvoerige beschouwing over de tal rijke soorten zwammen en schimmels in de ver schillende vormen en hun ontwikkeling. In het tweede deel der rede zette spr. uiteen, welke de middelen zijn tot bestrijding dezer ern stige vijanden van den tuinman. De leerzame rede werd met de grootste aan dacht gevolgd. De ter keuring ingezonden collectie Kalanchoë Glubiliflora van den heer B. Nieuwenhuis be haalde 914 punt en een Cypripedium insigne door den heer B. v. Gurp in de kamer opge kweekt behaalde 9 punten. Voetganger aangereden Woensdagvoormid dag omstreeks li uur had op den Heeren weg te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door J. v. O. uit Delft, rijdende in de richting van Haarlem en den voetganger C. H„ wonende te Bloemendaal. Het ongeval had plaats doordat de voetganger plotseling den weg overstak, blijkbaar zonder op het verkeer te letten, met gevolg dat hij door den outo werd gegrepen ten op den grond geworpen. De geneesheer die spoedig ter plaatse was, achtte overbrenging van het slachtoffer naar een ziekeninrichting noodzakelijk. De heer H. werd per ziekenauto naar het St. Elistbethsgasthuis te Haarem overgebracht. BESTRIJDING DER JEUGDWERK LOOSHEID Het onlangis opgerichte Plaatselijk Comité ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid, waar van de wethouder voor sociale aangelegenhe den voorzitter is, heeft aan werkgevers e. d. een circulaire gericht, waarin de aandacht wordt gevestigd op de circulaire van Ged. Staten, inzake de bestrijding der jeugdwerkloosheid, welke circulaire aan alle gemeentebesturen is verzonden. De werkloosheid onder de jeugdigen neemt steeds toe en dreigt een gevaar te worden voor de toekomst der maatschappij. Het gemis aan opvoeding, aan discipline en tucht en vooral aan eigenwaarde werkt diep door. De op voedende kracht van den arbeid heeft men nog nimmer zóó aangevoeld als nu het ge val is. En daarom moet getracht worden de' jonge werkloozen opnieuw bij het bedrijfsleven on der te brengen. Het comité verheelt zich niet, dat misschien onoverkomelijke moeilijkheden de uitvoering hiervan in den weg staan, maar tegelijkertijd is het er toch ook zeker van, dat, met de warme medewerking van het bedrijfsleven er wel iets zal kunnen worden bereikt. Aannemende, dat het probleem der jeugd werkloosheid niemand onverschillig kan laten, doet het een dringend beroep op volle mede werking. Mochten de betrokkenen eenig werk heb ben, dat volgens de in genoemde circulaire ver vatte bepalingen door jeugdige werkloozen zou kunnen worden uitgevoerd, dan gelieve men hiervan mededeeling te doen aan den direc teur der Arbeidsbeurs, die mede volgaarne be reid is eventueel verdere inlichtingen te ver strekken. Gemeenteraad. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente ge houden op Dinsdag 4 Februari a.s., des na middags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda vermeldt o.m.: Verlaging van de huurprijzen van woningen. Verhuur van tuingrond. Verleenen van kwijtschelding van de beta ling van huurpenningen en verlaging van den huurprijs van tuingrond. Uitbreiding van de prise d'eau der water leiding. Vaststelling van een regeling tot wederkeerige hulpverleening bij de bestrijding van brand. Vaststelling van een Ambtenarenreglement. Verleenen van machtiging en toestaan van een crediet voor het uitvoeren van rioleerings- werken te Velsen. Alweer een nieuwe truc Ter waarschu wing wordt aan belanghebbenden het navol gende medegedeeld: Door een schoenmaker te IJmuiden-O. is aan gifte gedaan van diefstal van een paar dames schoenen, vermoedelijk gepleegd door een per soon, die voorgaf machines te repareeren en fournituren te verkoopen. Deze persoon vroeg of de schoenmaker een handschoen voor hem wilde repareeren. De onbekende maakte toen van de gelegenheid gebruik van een plank een paar damesschoenen weg te nemen. Ook in een andere gemeente schijnt zich een dergelijk geval te hebben voorgedaan. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Schoorsteenbrandje Een schoorsteenbrand je heeft gewoed in een huis aan de Platanen- straat te IJmuiden-O. De brandweer heeft het brandje door middel van een schoorsteenveger gebluscht. Stand van de woningmarkt Evenals vo rige jaren hebben B. en W. wederom een staat opgemaakt omtrent de woningmarkt in onze gemeente. De stand was op 1 Jan. 1936: aan tad gewone woningen 10109; bovenwoningen 657; woningen met woning op bedrijf 1.212. Totaal 11978. Het aantal diverse gebouwen, waarin geen woning, bedraagt 1447. Het aantal gezinnen was op 1 Jan. 1936: 11207. Een onbewoonbaar verklaarde woning wordt thans nog bewoond; deze is echter niet in bo venstaande aantallen begrepen. Er zou dus een woningoverschot moeten bestaan van 771 stuks. In werkelijkheid is dit overschot door dubbele bewoning e.d. grooter. Om te kunnen aantoonen, hoe groot dit wer kelijk overschot is, werd op 9, 10 en 11 Dec. 1935 een telling van de leegstaande woningen over de geheele gemeente verricht. Op deze data stonden in totaal 864 woningen leeg, wel ke, wat de huurprijzen betreft, als volgt ver deeld kunnen worden: 52 met huurprijzen van f 2.00 tot f 4.00 per week; 210 met huurprijzen van f 4.20 tot f 5.00; 282 met huurprijzen van f 5.25 tot f 6.00; 110 met huurprijzen van f 6.25 tot f 7.00; 115 met huurprijzen van f 7.50 tot f 9.00 en 22 met huurprijzen van f 9.50 tot f 12.00. Tot zoover, wat de gewone woningen en bo venwoningen betreft. Woon- en winkelhuizen staan er 68 leeg, waarvan 22 met huurprijzen van f 8.00 en f 8.50 per week. Van de overigen varieert de huur prijs van f 4.00 tot f 20.00 per week. In „De Korenbeurs" te Haarlem werden bo vengenoemde wedstrijden voortgezet. De uit slagen waren: Hoofdklasse. P. G. van Engelen wint van J. van Looij; P. J. vanDartelen wint van P. G. van Engelen; A. de Jong remise met Ph. F. Amelung Sr.; H. van Lunenburg Jr. remise met J. B. Sluiter Jr. Tweede klasse. J. J. Groenewoud wint van J. Otter; K. Olij wint van F. W. de Pater; A. Smit wint van A. Kiel; C. Kool wint van G. Bakker; J. Zurel remise met J. Balk. Vr. Mijn inkomen is f 30 per week. Ik heb 7 kinderen beneden 18 jaar. Hoeveel bedraagt de personeele belasting in de gemeente Haarlem, wanneer we wonen in een huis van f 6.50. Antw. Wat de huurwaarde betreft in totaal f 3.70. Voor de competitie eerste en tweede klasse van den Ned. Dambond afd. Noord speelden te Den Helder de Heldersche Damclub I en II tegen de Haarlemsche Damclub II en IH. De beslissingen inzake de clubkampioenschappen zijn nu gevallen; de Heldersche Damclub I be haalde het clubkampioenschap 1ste klasse de zer afdeeling en de Haarlemsche Damclub Hl het clubkampioenschap 2de klasse. De Heldersche Damclub I won van de Haar lemsche Damclub n met 128. De Heldersche Damclub n verloor van de Haarlemsche Damclub III met 812. Bovengenoemde vereeniging begint 2 Febr. haar wintercompetitie over vier klassen be staande uit de volgende wedstrijden: A kl. 2 Febr. 40 K.M.; 9 Febr. 60 K.M.; 16 Febr. 60 K.M. record; 2«3 Febr. een K.M sprint. B kl. 2 Febr. 40 K.M.; 9 Febr. 40 K.M. re cord; 16 Febr. sprint: 23 Febr. 10 K.M. C kl. 2 Febr. 30 K.M. record; 9 Febr. sprint; 16 Febr. 10 K.M.; 23 Febr. 10 K.M. Jun. 2 Febr. sprint; 9 Febr. 20 K.M.; 16 Febr. 10 K.M.; 23 Febr. 10 K.M. Hedenavond acht uur bestuursvergadering van de donateurs. De tweede lezing van den heer Bas de Beer vindt plaats volgende week Donderdagavond zeven uur. hoort U niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling. U wenscht 'n radiotoestel te verhandelen? Span onzen Om roeper er voor! Dagelijks bereikt hij 80.000 ge zinnen. Hij zal U dus zeker van dienst kunnen zijn. IJMUIDEN, 30 Jan. Rijksvischafslag. Tarbot 1-05—1.40 per kg. Griet 15—25 cent per kg. Tong 47—68 cent per kg. Groote Schol 7.50—13, middel Schol 9.50—16, Zetschol 12.50—15.50, kl. Schol 7.70—14, Bot 5.90—10, Schar 5—11.50 per 50 kg. Rog 8.50—15 per 20 stuks. Vleet 1.75 per stuk. Pieterman en Poon 7.00—8, groote Schel- visch 21.5031, middel Schelvisch 22.0028, kl. midd. Schelvisch 15—22.50, kleine Schelvisch 4.90—19 per 50 kg. Kabeljauw 16.5053 per 125 kg. Gullen 4.00—10 per 50 kg. Leng 1.10—2.50 per stuk- Heilbot 54 64 cent per kg. Wijting 25.20 per 50 kg. Koolvisch 1485 cent per stuk. Versche Haring 2.55—3.25 per kist. van de Dor^erdag aan den Rijksvischafslag aangekomen STOOMTRAWLERS R. O. 15 Antje 250 manden 1630Jacque line Clasina 465 manden 2940.—, Vios V 90 manden 1300.—, Witte Zee 350 manden 1700.— Penelope 85 manden 1270Olympia 85 man den 1380.Sch. 70 125 manden 1300. LOGGERS K.W.: 51 700—, 59 510.—, 154 106075 480.—, 91 340—, 161 640—, Sch. 402 560—, VI. 206 610.—. LOGGERS VERSCHE HARING R. O. 9 800.—, R. O. 6 1440L. P. 68 570.—v WATERSTANDEN IJMUIDEN, Vrijdag 31 Januari 1936. Vloed: 8.27 vre. en 8.58 n.m. Heden overleed, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, de Eerw. Moeder EMELIE (in de wereld Leonarda Dierikx) in den ouderdom van 78 jaar en In het 52ste Jaar van haar H. Professie. Namens het Colllege van Regenten: C. A. M. JGNCKBLOEDT, Pres. Heemstede, Huize „St. Bavo" 29 Januari 1936 Uitvoerige inlichtingen in onze filialen ANDERE STOOM-EN VERFORDERS/ Arts Van 1—16 Febr. waarn. Doktoren: Anholt - v. Eekelen - Roorda de Vries - v. Waveren. TANDEN GEBITTEN Lage tarieven LEIDSCHEVAART 82, TEL. 15634 Advies in rechtszaken, innen achter, etalllge vorderingen KLEVEKPARR- WEG 225 Advies t 1.—. Spreekuren 1012. 24. 70 uur. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van BLOEMENDAAL zijn voornemens den Raad dier gemeente voor te stellen om tijdens de ln 1937, gedurende drie weken (JuliAugus tus) te houden wereld-jamboree (bijeenkomst) der padvinders, de Bekalaan en den Vogelenzangsche- weg van den Leijweg n af tot 100 meter benoorden den Kerkweg aan het openbaar verkeer te onttrekken. Het ongerief, dat hiervan het gevolg zal zijn, zal 'zooveel mogelijk tot een minimum beperkt worden. Eventueele bezwaren van belang hebbenden kunnen schriftelijk of mondeling op 5 Februari 1936 tus schen 11 en 12 uur des morgens ten raadhulze worden ingediend. Leden v. h. Ned. Inst. v. Acc ACCOUNTANCY BEHEER EN ADMINISTRATIE VAN VERMOGENS BELASTINGZAKEN U zoekt <5 "te Werkster Een .Om-roe dg rt je bezorgt U er één di© vd«o wee* VOOR ONZE FEBKUAKI-CURSUSSEN op VRIJDAG 31 JANUARI, van 7 u. 30 af, ln ons lesgebouw, PARK LAAN 79, HAARLEM. vraagt direct voor winkel Haarlem Leeftijd pl.m. 35 jaar, liefst geen kinderen, maar in bezit van rijbewijs. Sollicitaties spoedig aan bovenstaand adres. het onovertrefbare, radikaje middel tegen wormen, zoowel bij volwassenen als bij kinderen. Er bestaan thans vele wormmiddelen, welke weinig of in 't geheel geen werkende kracht bezitten. Wormpoeders „Fermitan" bezitten een bijzonder vindingrijke samenstelling en verdrijven zeker en snel: spoel-, made-, maag- en andere ingewands wormen, zoowel bij volwassenen als bij kinderen. Wormpoeders „Fermitan" 85 cent per doos, 3 doozen 2.40 bij Apothekers en Drogisten of stort het bedrag op postrekening 17039 van Jacoba Maria Wortelboer te Oude-Pekela. „Fermitan" wordt door de Nederlandsche Wet beschermd. Wormpoeders niet voorzien van het woord „Fermitan" worden als namaak beschouwd. Men wachte zich dus voor namaak! TUSSCHEN KLEINE EN GROOTE HOUTSTR GEMAKKELIJKE BETALINGSVOORWAARDEN TELEFOON 11152. Zijlstra-thee per ons 25 - 30 - 35 - 40* nü 5 cent per ons goedkoperl Zijlstra-koffie per 1/i pond 20-25-30- 40 - 50' nü 5 ct. per pond goedkoperl 10 fijne chocolade-repen. van 30 voor 25* 2 ons chocolade pastilles 1 pond chocolade-hagel 2 pond groene erwten 2 pond capucijners, gelezen van 30 voor 25* 1 pond grove pruimedanten van 20 voor 15* ]/j pond amandelspeculaas van 23 voor 18* 3 rollen tafelbeschuit van 24 voor 19* 1 pond volvette boerenkaas van 35 voor 30* van 25 voor 20* van 30 voor 25' van 16 voor 11' 1 kilo-bus appelsiroop. 1 pot superior jam 1 pot bijenhoning 1 busje bouillonkorrels. 2 pakken zelfrijzend meel 3 pakken pudding 1 pak vruchtenpudding van 35 voor 30* van 36 voor 31® van 32 voor 27* van 25 voor 20* van 30 voor 25' van 24 voor 19' van 14 voor 9* HAARLEM, Barteljorisstr. 25, Tel. 14793 SPAAOZeCEL 50- Ambtenaren en vast personeel particuliere grootbedrijven ook zonder borg. l 100 kost t 7.60 rente ln 10 maanden Andere bedragen en termijnen evenredig. Inlichtingen mondeling en schriftelijk (postz v. antw.) SARPHAT1STRAAT 36 - AMSTERDAM (C.) lederen morgen ...iederen avond PASTOL op Uw borstell Pastol, Boldoot's degelijke, Hollandsche tand pasta, maakt Uw tanden blanker... zonder ze echter te krassen. Sterke, blinkend-witte tanden, zonder tandsteen en tand- aanslag... ziedaar wat Pastol U geeft. Pastol te 8 uur en morgen (Vrijdag) van 1012 uur van de in het Gebouw van den Haarlemschen Kegelbond aan de Tempeliersstraat te Haarlem, te veilen ECHT PERZISCHE en ANDERE TAPIJTEN, LUXE MEUBE LEN, HAARDEN, NAAIMACHINES, SCHILDERSTUKKEN, ENZ. ENZ. VEILING: VRIJDAG 31 JANUARI 2 UUR N.M. A. v. d. BOSCH, Deurwaarder.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7