Een gestigmatiseerde in de Oekraïne De Abessinische overwinning in Tembien De besprekingen te Parijs ONDERZOEK INGESTELD m EEN „KLEIN ADOEA Rede van Baldur von Schirach STARHEMBERG VERTOEF1 TELONDEN T reinongelukken Het nieuws van heden DEMMER-GASFORNUEEN De sancties tegen Italië LAM ER IS FTO DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZONDAG 2 FEBRUARI 1936 BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Ochtendblad EEN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19776 Is zij opvolgster van Therese Neumann? Nooit heeft zij naar lijden verlangd Opgesloten Een verschijning? KOLENDAMPVERGIFTIGING Drie kleine kinderen omgekomen Mussolini legt den eersten steen van de filmstad, welke bij Rome wordt gebouwd en op 21 April 1937 zal worden ingewijd Om bij elke weersgesteldheid te Gar- misch-Partenkirchen te kunnen werken, heeft deze verslaggever in zijn regenjas een venster laten aanbrengen Italianen geven toedat er den 30sten Januari honderden soldaten gesneuveld zijn De Negus woedend op Ras Desta Boodschap van den hertog van Pistoia Officieren onder de wapenen geroepen Toestand in Sidamo zeer ernstig Rijksberoepswedstrijd der Duitsche jeugd geopend Het WeeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiH!ii| Litwinof en Potemkin confereeren met minister Flandin Koning Carol bij Lebrun Hij heeft geen besprekingen met Aartshertog Otto gevoerd Wel een afgezant naar Steenockerzeel Een afgezant van Starhemberg naar den Aartshertog? In de Ver. Staten en Britsch-Indië KROON-BEHANGSELS DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Onze Landdag VOOR VERJAARDAGEN, JUBILEA HET AANGEWEZEN ADRES NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen rege! 30 ct., ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij' contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. (Van onzen bijzonderen correspondent) LEMBERG, Jan. 1936. In aansluiting bij ons in het ochtendblad van 30 Januari geplaatst bericht over de ge stigmatiseerde te Mlyna, geeft onze bijzondere correspondent hieronder nadere bijzonder heden. Den 27en September van het vorig jaar, op den Oosterschen Feestdag der H. Kruisverheffing, ontving het eenvoudig 24-jarig Oekrainsche boerenmeisje, Anastasia Woloschyn de stigmata des Heeren. Dit geschiedde bij den landbouwer Stefan Waezko te Mlyna, haar geboortedorp, op on geveer 50 K.M. van Lemberg gelegen, bij wien zü sedert 3 jaren in betrekking was. Gezond van uiterlijk, eenigszins corpulent, blondine met diep-blauwe oogen, is zij in alles het ge wone type van het eenvoudige Oekrainsche landvolk, hetwelk minzaamheid en bedeesd heid paart aan doorzettingsvermogen en vast beraden wil. Als jong meisje bezocht zij slechts geduren de 2 jaren de Poolsche dorpsschool, zooals op het platteland aldaar gebruikelijk is, doch ver toonde toen reeds een aantrekkelijk karakter en een intelligenten geest. Door de armoede harer ouders was zij reeds vroeg gedwongen in loondienst te gaan, waarin geheel haar jeugd onopvallend voorbijging. Naar haar ge vraagd, verklaarde bovengenoemde Stefan Waezko, dat Anastasia steeds opgeruimd en vroolijk haar zwaar werk tot zijn volle tevre denheid verrichtte en dat hij nimmer in haar iets opvallends had opgemerkt. Ze was wars van alle uiterlijke overdreven vroomheid en had steeds een grooten afschuw van de bijna na tionale gewoonte om onwaarheid te spreken. Geheel vrij van fantasie, doch passief stond zü zelf tegenover haar stigmatiseering, welke haar volkomen verraste. Zij nam hierover de grootste stilzwijgendheid in acht. Zoodra evenwel haar stigmatiseering in haar omgeving bekend was geworden, stroomden bij duizenden de menschen naar haar toe, waar mede tevens haar innerlijk lijden een aanvang nam, daar men met haar den spot dreef, tot dat tenslotte een klemmende onzekerheid zich van het eenvoudige volk meester maakte. De ze toeloop trok de aandacht der Poolsche autoriteiten en had tengevolge, dat de starosta (districtshoofd) van Jarowiw op 5 October j.l. haar opname in het ziekenhuis aldaar ge lastte. De haar behandelende geneesheer dr. Radio verklaarde na een week van onderzoek, dat zij een brutale oplichtster was en slechts op kunstmatige wijze zichzelf wonden had toe gebracht en door zeer sterke autosuggestie het bloed deed vloeien. Het resultaat was, dat zij uit het ziekenhuis werd ontslagen en naar huis werd teruggestuurd. Den 23sten October jj. evenwel, toen zij we derom in extase verkeerde, deelde zij den om- staanders mede, dat zij dien nacht op reis zou gaan. Inderdaad verscheen dien avond om 11 uur de politie, die haar uit hare extase wekte en haar eerst naar Jarowiw en vandaar naar Lemberg vervoerde, waar zij in een krank zinnigenhuis werd opgesloten. De aldaar dienstdoende Poolsche arts Dr. Erb verklaarde, dat de medici, op grond van langdurig onderzoek, van meening waren, dat hare wonden slechts door hysterie ontstaan geacht konden worden. Een afdoende verklaring van het geval konden zij evenwel niet geven, daar volgens hen hare normale constitutie en geest geheel en al van hysterischen aanleg vrij waren en haar hoogstens eenigszins overdreven religieuze gewaarwordingen kunnen toegeschre ven worden. Hun slotconclusie was de volgende: 1. Het openen harer wonden geschiedt niet kunstmatig, doch is een gevolg van hare extase. 2. Anastasia Woloschyn is vrij van erfelijke belasting. 3. Suggestie kan zoo goed als zeker uitge sloten worden geacht; de medici waren o.m. niet in staat haar te hypnotiseeren. 4. Zij is niet hysterisch. 5. Het probleem van hare stigmatie kan nog niet wetenschappelijk verklaard worden. De wonden van Anastasia vertoonen zich niet alleen aan de huidoppervlakte, doch zijn diep, die van hare handen en voeten openen zich geheel. Na een observatie, welke 40 dagen duurde, mocht zij de inrichting verlaten en werd zij door tusschenkomst der geestelijke autoriteiten in het klooster der E.E. Zusters Basilianessen te Lemberg opgenomen, die echter de verantwoor delijkheid op zich moesten nemen, dat Anasta sia, ook niet voor korten tijd, het klooster zou verlaten. Sedert dien houdt zij aldaar verblijf en is de toegang tot haar streng verboden, zoow.el als het sturen van geld of geschenken, terwijl ook het met haar in correspondentie treden niet is toegestaan, evenmin als het tot haar richten van verzoeken. Evenwel bidt zij voor allen, in het bijzonder vor het haar zoo dierbaar en lijdende Oekrainsche volk. Wat hare extase zelve betreft, deze vindt on afgebroken iederen Woensdag plaats, duurt tot Vrijdagnamiddag en gaat met hevige smarten gepaard. Daarna krijgt zij hevige hoofdpijnen tot Vrijdagavond, om vervolgens tot Zaterdag middag geheel bewusteloos te blijven. De extase zelve duurt 20 30 minutenen soms zelfs 1 uur, waarin zij vaak belangrijke mededeelingen heeft gedaan. In die extase verergeren bij aan raking der stigmata hare pijnen, zóó zelfs, dat dit thans niet meer is toegestaan. Anders ge voelt en gedraagt zij zich geheel normaal en verricht zij huiselijke bezigheden, terwijl zij een gezonden eetlust vertoont. Toen een daartoe door Z. Exc. den Metropoliet van Lemberg inge stelde Commissie, bestaande uit be kende professoren, zooals wij reeds meldden haar over hare eerste extase ondervroeg, legde zij de volgende verklaring af: „In de eerste extase kwam Chris tus met een Duitsch meisje tot mij en zeide: „Zie, dit meisje draagt Mijne Wonden reeds sedert 1926, doch zal in 1936 sterven; Ik heb haar toegestaan haar opvolgster uit te kiezen en deze heeft U uitver koren." Het bedoelde Duitsche meisje bevestigde dit zonder echter te spreken. Natuurlijk bracht de Commissie dit in verband met de Duitsche gestigmatiseerde Theresia Neumann. Toen men haar den naam van deze noemde ontkende Anastasia energiek, ooit van haar gehoord of gelezen te hebben, ze zeide zelfs in het geheel niet te weten, dat er gestigmatiseerden be staan en bestaan hadden. Naar aanleiding van deze verklaring trok de Commissie de voor de hand liggende conclusie, dat zeer waarschijnlijk door telepathische mid delen contact tusschen haar en Theresia Neu mann zou bestaan, en dat Anastasia door sterke inbeelding op de gedachte was gekomen, dat zij de eventueele opvolgster van Theresia Neumann zou zijn. Hare uitlating hieromtrent luidt ech ter: „Verschillende malen heb ik getracht met het Duitsche meisje verbinding te krijgen, doch nimmer is mij dit gelukt, ofschoon zij wel reeds vier maal met mij in verbinding is geweest." De Commissie zag zich door deze verklaring genoodzaakt, hare veronderstelling van tele pathische verbinding te laten vervallen. Het kenmerkend verschil tuschen haar en andere gestigmatiseerde personen is, dat Anasta sia nimmer, zooals deze, gewenscht of gebeden heeft het H. Lijden van den gekruisigden Chris tus te mogen medelijden (aut pati, aut mori, of lijden of sterven, zooals de groote H. There sia), doch menschelijkerwijze steeds verlangd en gebeden heeft van het lijden verlost te mogen blijven. Vóór hare stigmatiseering is zij ook niet (zooals een Mörl, Lateau, Galgani, Neu mann) ziek geweest, doch ze heeft zich steeds in een goede gezondheid verheugd. Daar, zooals vanzelfsprekend, strenge reserve ten opzichte van een en ander in acht genomen dient te worden, hebben wij ons be perkt tot een korte weergave der feiten, doch hopen, binnenkort, zoodra het rapport van bo vengenoemde Commissie verschenen is, hierover aan de hand daarvan op het belangrijke geval terug te komen. HANNOVER, 1 Febr. (Reuter) De drie kinderen van een echtpaar te Misburg, 5, 3 en 1 jaar oud, zijn door kolendamp vergiftigd. Niettegenstaande anderhalf uur lang getracht is, de levensgeesten weder op te wekken, mocht men hierin niet slagen. ADDIS ABEBA, 1 Febr. (Reu ter). Van Abessinische zijde geeft men het volgende relaas over het verloop van den slag in Tembien. De strijd begon den 19den Jan. en eindigde den 30sten. De Italianen, die onder bevel stonden van de ge neraals Del Masso en Diamanti openden een hevig offensief tegen de Ethiopische stellingen. De Abes sinische krijgers wierpen zich met grooten moed op den vijand, wiens bewapening beter was en dreven de Italianen op de vlucht. Zij veroverden drie vestingwerken en maak ten 29 kanonnen, 175 machinegeweren, 2000 geweren, en talrijke muilezels buit. Een groot aantal Italianen werd gevangen genomen. De troepen van generaal Diamanti, o.a. de fascistische divisie „28 October" werden vrij wel vernietigd.1 In Abessinische kringen geeft men het vol gende overzicht van de huidige situatie aan het front: Aan het Noordelijk front heerscht groote agitatie, in werkelijkheid ondergingen de posities echter geen wijziging. Aan het Zui delijk front schijnt het kalm; belangrijke wij zigingen zijn in de posities der beide oorlog voerenden gekomen. De overwinning in Tem bien, heeft geen merkbare verandering in den toestand gebracht, doch heeft, ofschoon Ma- kalle, Aksoem, en Adoea nog steeds in handen der Italianen zijn, een uitstekend moreel ef fect op de Abessinische troepen gehad, die deze overwinning een „Klein Adoea" noemen. In het Zuiden is de toestand delicaat, en baart hij de regeering zorg. Uit Addis Abeba wordt vernomen, dat de Negus persoonlijk een telegram heeft gezonden aan Ras Desta, waarin hij hem berispt. De Negus zou woedend zijn op zijn schoonzoon, omdat deze zijn bevelen niet heeft opgevolgd. De afzetting van Ras Desta is een feit, deze maatregel is on vermijdelijk gewordlen aangezien de sol daten beschuldigingen uiten tegen den Ras. In Italiaansche kringen te Rome wordt verklaard, dat de details, in het Abessini sche communiqué medegedeeld over de Italiaansche nederlaag in Tembien, geheel verzonnen zijn. De feiten, welke in het com muniqué worden genoemd, hebben klaar blijkelijk betrekking op de actie, welke 30 Januari is gevoerd op den berg Lata bij dei. Warieu-pas, doch het is belachelijk, dat een divisie zwarthemden zou zijn vernietigd, dat duizenden Italianen zouden zijn gesneuveld en dat de Abessiniërs een groot aantal ka nonnen en mitrailleurs zouden hebben buit gemaakt. De waarheid is, dat de divisie zwarthem den, welke den pas verdedigde, drie kanonnen verloor, terwijl 25 officieren sneuvelden en 19 werden gewond, 389 Italiaansche soldaten sneuvelden of werden gewond en 310 inlan ders werden gedood of gewond. Het agentschap Stefani meldt uit Makalle, dat Z. K. H. de hertog van Pistoia, de com mandant van de eerste divisie, in een bood schap den Italiaanschen soldaten zijn groeten heeft overgebracht. In deze boodschap geeft de hertog uiting aan zijn diepe bewondering voor den geest van opoffering en ontroerende broe derlijkheid, die tusschen hen bestaat. Daarvoor zegt hij hun uit naam van het vaderland dank. De boodschap eindigt met de woorden: „Dat is het Italiaansche volk, gewekt door den Duce onder het fascistische regime." Uit Dolo meldt Reuter: Senator Aldo Castellari, directeur van den Italiaanschen gezondheidsdienst in Oost-Afrika, verklaarde aan de journalisten te Dolo, dat de gezondheid der Italiaansche soldaten geen enkel gevaar loopt en dat zij beschermd worden door sanitaire maatregelen, waardoor iedere tropi sche ziekte zal kunnen worden voorkomen. Van besmettelijke ziekten is in het Italiaansche leger nog geen enkel geval geconstateerd. Het aantal malariagevallen is zeer gering, dank zij de dis tributie op ruime schaal van kinine. ROME, 1 Febr. (Reuter). Zesduizend soldaten van het achtste regiment genietroepen zijn van Rome naar Napels vertrokken, vanwaar zij naar Oost-Afrika scheep zullen gaan. De reserve-officieren van de genie en de luchtmacht van de lichting 1912 zijn onder de wapenen geroepen. Van het Somalifront, zoowel als van het Eri- trea-front is niets bijzonders te melden, aldus seint maarschalk Badoglio in zijn 112e leger- bericht. DJIBOETI, 1 Febr. (Stefani) Men meldt uit Addis Abeba, dat de gouverneur van de pro vincie Sidamo een dringende boodschap naar den Negus heeft gezonden, waarin hij hem ver zocht naar de provincie te komen teneinde zijn invloed aan te wenden om verbetering te bren gen in den toestand ter plaatse, die zeer ernstig is. De gouverneurs van Sidamo en Baleh hebben gelijktijdig om versterkingen verzocht. Gaarne gevolg gevend aan een verzoek van het Hoofdbestuur van het Zweedsche Roode Kruis brengt het Hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis den warmen dank en diepe erkentelijkheid der zustervereeniging over aan de talrijke Nederlanders, die door het zen den van giften of anderszins blijk hebben ge geven van hunne gevoelens van sympathie naar aanleiding van de rampspoedige gevolgen van het bombardement der Zweedsche ambulance in Ethiopië. BERLIJN, 1 Febr. (D.N.B.) Het Duitsche arbeidsfront en de rijksjeugdleiding hebben van daag in het sportpaleis den derden Rijksberoeps wedstrijd der Duitsche jeugd geopend. Bij deze gelegenheid heeft Baldur von Schirach een rede voering uitgesproken, waarin hij o.m. zeide: Vroeger heeft men geloofd, dat alleen de hoo- geschool een leidersselectie kon geven. In den beroepsstrijd wordt echter een nieuwe, practische leidersschool opgebouwd, waarin diegenen uit gekozen worden, die de hoogste intelligentie in hun beroep toonen, maar ook kerels zijn, die wat wereldopvatting betreft, en lichamelijk in het leven hun man staan. Duitsehland is weliswaar arm aan grondstoffen en natuurlijke goederen, het moet daarom dit gebrek vervangen door een ontzeglijke vlijt van ieder afzonderlijk. Verder zeide Baldur von Schirach nog: bij deze jeugd bestaat arm noch rijk, in deze jeugd bestaan echter ook geen confessioneele afzonder lijke verbonden. Wij zijn niet tot een gemeen schap geworden om na lange jaren van strijd deze gemeenschap weer te willen prijsgeven om der wille van het een of andere confessioneele principe. Men zegt, dat de Hitlerjugend anti godsdienstig én goddeloos is en de altaren om ver wil werpen. Ik weet en belijd met de ge- heele Duitsche jeugd slechts dit eene: Wie Hitier liefheeft, die heeft Duitsehland liel en wie Duitsehland liefheeft, heeft God lief. I VERWACHTING: Matige Westelijke tot E E Zuidelijken wind, zwaar bewolkt met H tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen- buien, iets kouder. E VERDERE VOORUITZICHTEN: Iets H kouder, af en toe reg.en. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiifR PARIJS, 1 Febr. (Reuter). Litwinof en de Sowjet-Russische ambassadeur Potemkin heb ben zich hedenmorgen naar den Quai d'Orsay begeven, waar zü een onderhoud hadden met Legér, den secretaris-generaal van het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken. Vervol gens hadden zij een bespreking met Flandin. Koning Carol van Roemenië heeft zich van morgen naar de Are de Triomphe begeven, waar hij een krans heeft gelegd op het graf van den onbekenden soldaat. Een talrijke me nigte juichte den koning toe, toen hij in zijn auto over de Champs Elysées reed. De koning heeft vandaag de lunch gebruikt bij president Lebrun. Na deze lunch ontving Carol Paul-Boncour, Jean Chiappe en Sarraut. Het vertrek van ko ning Carol is nog niet vastgesteld. BRUSSEL, 1 Febr. (Reuter.) Welingelichte Belgische kringen schijnen eraan te twijfelen, dat prins Starhemberg naar Brussel zal komen om een éonferentie te hebben met Aartshertog Otto von Habsburg. „Le Soir" is van meening, dat dit bezoek op het ogenblik nog problematisch is, aangezien het schijnt, dat prins Starhemberg om politieke redenen zich hiervan afzijdig moet houden. Prins Starhemberg zal waarschijnlijk hoogst geamuseerd geweest zijn toen hij vanmorgen de bladen las, die melding maakten van zijn geheime besprekingen met Aartshertog Otto te Steenockerzeel. Starhemberg heeft eenvoudig een bezoek afgelegd in het Londensche West end. Een Oostenrijksche persoonlijkheid, die met Starhemberg in nauwe relatie staat, verklaar de hedenmorgen hieromtrent: „de Prins had een prachtig alibi. Wij weten, dat hij Londen gisteren beslist niet heeft kunnen verlaten. Wij begrijpen niet hoe dergelijke praatjes de ronde kunnen doen. Iedereen heeft gisteren den vice- kanselier in de Londensche straten kunnen zien. Des avonds heeft hij vrienden ontvangen, die pas erg laat vertrokken. Het is dus wel merkwaardig, dat dergelijke geruchten verspreid konden worden". „Le Soir" schrijft in verband met de geruch ten over een bezoek van Starhemberg aan Steenockerzeel, dat Starhemberg inderdaad al daar verwacht was. Men heeft daar voor hem reeds kamers in gereedheid gebracht voor Zater dagmorgen. Zekere geruchten in de Engelsche bladen hebben Starhemberg echter aanleiding gegeven niet zelf naar Steenockerzeel te gaan, maar in zijn plaats een afgezant derwaarts te zenden met 'n schrijven, waarin zijn opvattingen uiteengezet zijn. Deze afgezant zal uit Brussel weer naar Parijs gaan om Starhemberg het antwoord van Aartshertog Otto te overhandi gen. Hoezeer men ernstig rekening gehouden had met een bezoek van Starhemberg, aldus voegt „Le Soir" hier nog aan toe, blijkt wel uit het feit, dat ex-keizerin Zita onverwijld naar Steenockerzeel vertrokken was. CINCINNATI, 1 Febr. (Reuter). Twee per sonentreinen, de „Southland" komend van Flo rida en de „Sportsman" op weg naar Washing ton zijn op een brug in botsing gekomen en omgevallen. Dertig passagiers werden gewond, waarvan vele ernstig. RAXAUL (Bihar), 1 Febr. (Reuter). Bij het binnenrijden van het station met te groote snelheid is een goederentrein door het stoot- blok gereden en daarna door een muur, zoo dat de locomotief de wachtkamer en het kaar- tenbureau binnenreed, waar zich menschen bevonden. Velen werden gedood, waaronder de sta tionschef. Tot nu toe zijn vijf lijken geborgen. VOOR ELKE SMAAK, VOOR ELKE BEURS ALLEEN GR. HOUTSTR. 179 TELEF. 14269 De Abessinische overwinning in Tembien; Italianen geven toe, dat er 30 Jan. vele Italianen gesneuveld zijn. Japansche militairen slaags met muiters van het Mandsjoekwo-leger. Onrust in Grieksche militaire kringen. Poolsche gezant te Berlijn heeft geprotesteerd tegen de jongste rede van dr. Schacht te Beuthen. Treinongelukken in de V. S. en Britsch-Indië. Koningin en Prinses zijn in Igls (Tirol) aan gekomen. Minister Oud heeft ingetrokken het wetsont werp tot heffing van een crisisinkomstenbe lasting. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van art. 29 van het Wetboek van Strafvordering betreffende het verhooren van verdachten. De Staatscommissie in zake Grondwetsherzie ning zal Vrijdag 7 Februari geïnstalleerd wor den. Te werk gestelde jonge werkloozen zullen, krachtens een nieuwe regeling, tegen ongevallen verzekerd moeten zijn. Eerste officieele vlucht van het door Delftsche studenten gebouwde vliegtuig. Heden is 't onze Landdag. In Amsterdam stroomt de vertegen woordiging van Katholiek Nederland te zamen, dat zich onder de vlag onzer katholieke Staatspartij krachtig voelt door zijn eenheid en ook krachtig wil blijven door zijn eenheid. Eenheid als symbool onzer eeuwigheidsgedachte maar ook als wapen ter beveiliging onzer hoogere belangen en ter be vechting van ons recht. En elk onzer als deel dezer eenheid kan veel. Want ieder onzer kan meewerken aan de gedachtenvorming onder de dui zenden. Niet ieder heeft een leidende taak te vervullen maar wel heeft ieder een roeping te vervullen: het uitdra gen door woord en voorbeeld van de leidende gedachte onzer eenheid om een hoog belang te dienen en onze beginselen te doen zegevieren. Chris tus midden in onze maatschap! Goedgekeurd door de Gasstichting Verkrijgb. bij Uw winkelier. Pr. reeds v.a. 60 Imp. N.V. Teelin. Handelsbur. G. de Boer, A'dam GENèVE, 1 Febr. (Reuter). De deskundigen van de Commissie van Achttien der sanctie conferentie hebben heden hun rapport over de uitvoering der sancties voltooid. De commissie heeft de wetgevende maatregelen der 52 aan de sancties deelnemende landen bestudeerd. Daar bij werd vastgesteld, dat belangrijke lacunes nog alleen in Zuid-Amerika aanwezig zijn en wel in Peru, Guatemala, Panama, Venezuela, Nicaragua, Uruguay en Argentinië. Al deze lan den hebben echter voor het meerendeel der voorstellen principieel hun toestemming te ken nen gegeven en zijn reeds voor een deel over gegaan tot maatregelen van uitvoering. Moeilijkheden ten opzichte van de uitvoering bestaan nog in de Spaansche koloniën in Ma rokko, in het bijzonder in de Tanger-zöne. UUaWERKHANDEL IEI0SCHESTRMT 18 9. N- a 8 7 6 5 4": Stand op Zondag I uur v.m.: 738.- Vorige stand: 742.6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1