De toestand in onze Oost FINANCIEN WIJ LUISTEREN NAAR iü AANPASSING NOODIG Sport en spel TENTOONSTELLING V De weerstoestand DONDERDAG 6 FEBRUARI 1936 Kolonisatie Téyen fiaüfdfiiin migraine kietflfyc- De Zesdaagsche te Kopenhagen CREME Dagfilm VRIJDAG 7 FEBR. De inheemsche bevlkoing in ver schillende streken van Jvaa in nood Toestand verergerd Defensie IMP0RTRICE N.V. EGGELMEYER Co.'s AUTOMOBIEL MY: R'DAM - DEN HAAG - A DAM IN LIFTKOKER GEVALLEN Jeugdig slachtoffer aan de gevolgen overleden Lichtpunten EEN TEGENSPRAAK NIEUWE VLOEDDEUREN IN MUIDER ZEESLUIZEN BIJ FAMILIEBEZOEK GEAR RESTEERD REMMEN NIET IN ORDE WIELRENNEN Grundahl en Billiet winnaars VOETBAL WALES KLOPT ENGELAND MET 2—1 Na een 10-achterstand bij de rust eerTweldaacf voorU^hutd K.R. O. -PROGRAMMA AUTO NOB IEL AMSTERDAM - 31 JAN.'/m 9 FEBR ANDERE STATIONS GOLFLENGTEN VORST BLIJFT AANHOUDEN 470e STAATSLOTERIJ Aan de memorie van antwoord inzake de begrooting van Ned. Indië voor 1936 wordt het volgende ontleend: Met voldoening vernam de Minister, dat het streven van de regeering naar hand having van den gouden standaard bij vele leden instemming vond. Terecht merkten deze leden op, dat in een zaak als deze Nederland en Indië als een eenheid moeten worden beschouwd. De Minister sluit zich aan bU de leden, die van hun waardeering deden blijken voor het door den Gouverneur-Generaal gevoerd be leid. De Minister erkent, dat de toestand der inheemsche bevolking in verschillende streken van Java zorglijk blijft. Bij raadpleging van het Landbouweconomisch Verslag over het derde kwartaal 1935 moet worden vastgesteld, dat de economische toestand op verschillende plaat sen zelfs ongunstiger is geworden, met name van dat deel der bevolking, dat van loonin- komsten afhankelijk is. Op de uitgaven van den Dienst der Volks gezondheid zal in 1936 niet worden bezuinigd. Naar het oordeel van den Minister blijft ook voor Tndië voorioopig de aange wezen weg, te streven naar een betere aanpassing van de productie aan de nog bestaande afzetmogelijkheden en naar een betere verhouding tussrhcn den kostprijs en den verkoopprijs der producten. Een op zichzelf staand welvaartsplan acht de regeering, ook ten aanzien van Ned. Indië, in dezen tijd ongewenscht. De Minister is niet voornemens te bevorderen, dat thans een plan wordt ontworpen in den geest van het .Plan van den Arbeid". De regeering heeft reeds verklaard, dat dit plan in ziin grondgedachte en in zijn algemeene uit werking niet kan worden aanvaard. Een onbruikbaar middel De aanbevolen oprichting van economlsch- technologische instituten en van regionale industriebanken of van een centraal Instituut ter financiering van de industrialisatie is in dezen tijd voor Indië een onbruikbaar middel. Javanen naar de Lampongs 'Kolonisatie en transmigratie worden reeds Jflrachtig bevorderd. In 1935 werden ongeveer 12.000 Javanen naar de Lampongsche Districten overgebracht, waarvan een groot deel zich op een terrein heeft gevestigd, dat geheel bevloeibaar zal zijn na het gereed komen van de speciaal ondernomen irrigatiewerken. Het voornemen bestaat om binnenkort nog ongeveer 10.000 zielen naar de Lampongs te doen verhuizen. Tevens zijn onderzoekingen ingesteld naar ge schikte kolonisatieterreinen in Palembang, Djambi, Bengkoelen en de Zuider- en Ooster- afdee'ing van Borneo. Uit het regentschap Banjoemas, dat door het wegvallen van do suikerindustrie in moeilijkheden was geraakt, werden reeds 2500 gezinnen (ongeveer 10.000 zielen) naar Sumatra overgebracht. Ook de minister is van gevoelen, dat er zeket geen reden is voor een wanhoopsstemming en dat een solide basis is gelegd voor een ver der herstel. De regeering zal daarom volharden in den gekozen koers. Ned. Indië is in wezen een kerngezond productieland, voorzien van een 'voortreffelijke outillage, een gebied, dat uit- voerproducten oplevert, die op den duur niet door andere landen kunnen worden ontbeerd. Een zoodanig land moet bij een doelbewuste aanpassingspolitiek tot de eerste landen be- hooren, die zich zullen herstellen. Inderdaad worden op dit oogenblik te Kobe besprekingen gevoerd tusschen Nederlandsche en Japansche scheepvaartondernemingen. Deze besprekingen hebben ten doel na te gaan in hoeverre er uitzicht is op een bevredigende regeling van het scheepvaartverkeer tusschen Japan en Ned. Indië. Met de hervatting van de in 1934 geschorste officieele onderhande lingen moet worden gewacht tot gebleken is, dat op het punt van de scheepvaart de vroe gere moeilijkheden zich niet zullen herhalen. De Minister is van meening, dat geheel aan den Gouverneur-Generaal ter beoordeeling moet worden overgelaten, of het, met het oog op het gevaar van geheime communistische propaganda, in Ned. Indië noodzakelijk is, elk contact te vermijden met personen, die met de Sovjet-Regeering in relatie staan. Het feit, dat men algemeen doordron gen was van den zeer zorglijken staat der Indische financiën, zal voor den Minister een reden tot verheuging zijn, indien deze eensgezindheid ook tot uiting komt in de medewerking, die de regeering nog verder van de Volksvertegenwoordiging zal behoeven om aan de groote moeilijk heden van dezen tijd het hoofd te bieden. Of het mogelijk zal zijn de verdere saneering van het budget tot stand te brengen zonder daarin de pensioenen te betrekken, moet de Minister betwijfelen. De nationaal-socialistische beweginv (N.S.B.) moge voor zooveel Indië betreft weinig be- teekenen, dit neemt niet weg, dat de Indische Regeering tegenover haar en haar leiders waakzaamheid blijft betrachten. Zij heeft de vraag of aanleiding bestaat tot een uniformverbod, c.q. een verbod aan burger lijke en militaire landsdienaren om lid te zijn van de N.S.B. en van andere fascistische of nationaal-socialistische organisaties, reeds overwogen doch ontkennend beantwoord. Den leden, die de ontwikkeling van de inter nationale verhoudingen rond den Stillen Oceaan met bezorgdheid gadesloegen en die er de aan dacht op vestigden, dat de Indische defensie politiek tot dusver niet voldoende blijk gaf van een juist inzicht in de toenemende span ning in het Verre Oosten, kan de Minister de verzekering geven, dat de regeering de politieke situatie in den Pacific nauwgezet volgt en de vereischte waakzaamheid betracht. Gaarne sluit de Minister zich aan bij de hulde, welke door vele leden aan de bemanning van Hr. Ms. „K XVIII" werd gebracht. De 15-jarige E. Schuiten, die Woensdagmid dag in de tabaksfabriek Gruno, aan de Win schoterkade te Groningen in een liftkoker is gevallen en met ernstige verwondingen werd opgenomen, is Donderdagmorgen in het Aca demisch Ziekenhuis overleden. Uit den loop van het handelsverkeer van Nederlandsch Indië in de laatste decennia blijkt inderdaad, dat dit gebiedsdeel reeds in sterke mate aan de internationale conjunc tuur is aangepast, waardoor de kwetsbaarheid van de Indische bedrijfshuishouding aanzien lijk is verminderd. Ook de Minister is van gevoelen, dat er lichtpunten zijn, die hoop geven voor verderen economischen opgang. De wereldsuikerpositie is inderdaad iets ver beterd. Voor de Javasuikerindustrie is het in elk geval van groot belang, dat de aanplant thans op een productie van 1.400.000 ton kan worden ingesteld. Voor de zoogenaamde alleenstaande fabrie ken, die In staat zijn tot werkelijke en zelf standige deelname aan de productie, zal een speciale regeling worden getroffen. De aanstelling van een of ficieelen vertegenwoor diger van de Nederlandsche handels- en industriebelangen is nog in voorbereiding. 1eqcrYv^ev BAYER Naar aanleiding van een persbericht, dat minister Colijn den gouverneur-generaal van Ned. Indië de vraag gesteld zou hebben, of deze bereid zou zijn het ambt nog een jaar na de gebruikelijke vijfjarige periode te blijven be- kleeden en van den landvoogd een bevestigend antwoord zou hebben ontvangen, vernemen wij, dat een vraag in dezen vorm niet aan den_gou- vemeur-generaal gesteld is en dat er dus uiter aard geen antwoord in den in het persbericht bedoelden zin kan zijn ontvangen. De overige bijzonderheden vermeld in het persbericht zijn uit de lucht gegrepen. Ter vervanging van de verweerde vloeddeuren, welke tijdens de Novemberstormen zooveel te lij den hadden, dat de directie van de Muider zee sluizen, zich genoodzaakt zag, tot vernieuwing over te gaan, zijn thans doof de firma Batelaan to Muiden nieuwe vloeddeuren aangebracht, welke op haar werf vervaardigd zijn. Deze deu ren hebben een afmeting van 7 bij 4 M., en zijn vervaardigd van Groenhart-hout, een tropische houtsoort, welke, zij het ook kostbaarder, bedui dend duurzamer is dan eikenhout, waarvan de oude deuren vervaardigd waren. Nadat de nieuwe deuren waren aangebracht, is men er toe overgegaan, het tweede stel vloed deuren uit de sluis te lichten, met den opzet, deze aan een nauwkeurige inspectie te onder werpen, opdat men niet voor een zelfde verras sing kan komen te staan als in de jongste No- vember-maand, toen in een der sluisdeuren bij een hevigen windstoot een gat geslagen werd. Echter moet hiermede nog gewacht worden, tot dat de nieuw-aangebrachte vloeddeuren geheel in orde zijn gemaakt voor het schutten, daar an ders de scheepvaart belemmering zou kunnen ondervinden. Men hoopt echter deze week hier mede gereed te komen. Een vrouw Duitsche van afkomst, maar door haar huwelijk met een Nederlander Neder landsche geworden bracht een bezoek aan haar ouders in Gronau, zooals zü vrij geregeld deed. Toen zij daar aankwam bleek haar, dat de oude menschen beiden over de zestig jaren, kort tevoren gearresteerd waden, tegelijk met een aantal andere inwoners van Gronau, meldt het „Volk". De zuster van de vrouw was nog aanwezig. Terwijl zij zich bij deze bevond, werd ook zij zelf door de politie weggehaald. Haar verblijf plaats en de reden van de arrestatie zijn niet be kend. Donderdagmorgen is op den Provincialen weg te Nieuwe Wetering (Roelofarendsveen) een vrachtauto, komende uit de richting Leiden, ter hoogte van de Fransche brug, doordat de stuurinrichting niet behoorlijk functionneerde, tegen een boom gebotst. In de cabine van den auto, welke toebehoort aan een Rotterdamsche firma zaten drie personen, de heer J. Ouwer- kerk, die chauffeerde, zijn vader G. Ouwer- kerk én een meisje, alle drie wonende te Rot terdam. Hoewel de auto slechts met een snel heid van 40 K.M. reed was de schok zoo hevig, dat alle drie uit den wagen werden geslingerd. De voorzijde van den wagen werd totaal ver nield. Oogenschijnlijk is het ongeval nog goed afgeloopen. De heer G. Ouwerkerk heeft ver wondingen aan het gelaat bekomen, de be stuurder kreeg lichte ontvellingen, terwijl het meisje niet gewond werd. Nadat de eerste hulp verleend was, is het drie tal naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd om daar onderzocht te worden, daar zoowel vader als zoon klaagden over inwendige pijnen. Gebleken is dat de remmen van den wagen niet in orde waren. KOPENHAGEN, 5 Febr. (A.NP. De laatste avond van den Kopenhaagschen Zesdaagsche, die zeer druk bezocht was, bracht geen ver andering meer in den stand. In den loop van den avond moest de koppel- genoot van onzen landgenoot Pellenaars op geven. De Duitscher Rieger zou nu met Pelle naars een nieuw koppel moeten vormen, doch onze landgenoot weigerde met hem te rijden. Pellenaars kreeg hiervoor een boete van 200 kronen. Voorts vielen nog uit de koppels Tietz Knudsen en eenige anderen, die zoo ver achter lagen, dat hun positie hopeloos was. Hoewel Charlier en Deneef al het mogelijke deden om zich bij het leidende koppel Grun dahl—Billiet te voegen, mocht hun dit niet ge lukken en wonnen laatstgenoemden met 1 ronde voorsprong. Het eindresultaat was: 1. Grundahl—Billiet 145 pnt. afgelegd 3376,8 Kilometer. Op 1 ronde: 2. CharlierDeneef 347 pnt. Op 2 ronden: 3. Falck HansenWals 467 pnt. 4. Christensen—P ij n e n b u r g 271 pnt. 5. Ignat—Diot 201 pnt. 6. FundaHoffmann 136 pnt. 7. RauschHuertgen 76 pnt. Op 4 ronden: 8. DanholtVan Nevele 153 pnt. Op 9 ronden: 9. HermansenJoergensen 56 pnt. Te Wolverhampton werd Woensdag de voet balwedstrijd EngelandWales gespeeld, welke eindigde niet een 21 overwinning voor Wales, nadat de rust met 10 voor Engeland was in gegaan. Het terrein was- gedeeltelijk doorweekt van het water tengevolge van dén aanhoudenden regen. Bowden scoorde in de eerste helft het Engel- sche doelpunt, terwijl de overige goals werden gemaakt door Astley en Brynjones. Er waren 30.000 toeschouwers. IffKCWDi De Amerikaansche minister van Buiten- landsche Zaken Cordell Huil heeft met den Engelschen gezant besprekingen gevoerd over de mogelijkheden tot herstel van den internationalen handel. Concrete voorstel len werden niet gedaan. Huil verklaarde, dat hij van gewone diplomatieke onderhandelin gen veel gunstiger resultaten verwacht, dan van een eventueele nieuwe economische wereldconferentie. De directie van de Hero-Conservenfabriek te Breda verklaarde, dat de balans over het boekjaar 1935 een beduidend gunstiger beeld vertoont dan over 1934. De directie van de Kon. Fabriek van Rij tuigen en Spoorwagens verklaarde, dat de vooruitzichten voor de naaste toekomst zeer somber zijn. Meer perspectieven biedt de studie, welke bij de Nederl. Spoorwegen on derhanden is over verdere electrificatie. ivaardoor de Mij. waarschijnlijk betere ja ren zal tegemoet gaan. Te Londen wordt beweerd, dat de onder handelingen over een crediet aan Frankrijk zeer ver gevorderd zijn doch een definitieve beslissing waarschijnlijk wel even op zich zal laten wachten. Men dementeert dat er onderhandelingen gevoerd zouden zijn en verklaart uitdrukkelijk, dat een gereser veerdheid te Parijs, in tegenspraak is met de feiten. Men acht het van belang, dat de tegenstand van de zijde van de Bank van Frankrijk definitief overwonnen zou zijn. De gunstige stemming op de beurs te Parijs in de laatste dagen heeft belangrijke kapi talen naar de effectenmarkt gelokt, maar van terugvloeiing van groote, in het land opgepotte bedragen, waarvan het totaal op frs. 40 milliard wordt geschat, mag nog niet worden gesproken. Sf De verlaging van het disconto van de Bank van Frankrijk xvordt nog steeds waar schijnlijk geacht. De omvang der disconto's is eenigszins geslonken en zou dit op zich zelf geen reden geven tot verlaging van het disconto, de onderhandelingen betreffende het Sterling-crediet aan de schatkist maken een verlaging van het disconto wenschelijk, aangezien de rente, die de Staat voor dit crediet zal moeten betalen, vermoedelijk iets lager zal zijn, dan het officieele Fran sche bankdisconto. De International Nickel Co. keert een on veranderd kwartaal-dividend uit van 0.25, Het vorig kwartaal-dividend werd van 0.20 tot 0.25 per aandeel verhoogd. Volgens mededeeling van de Federal Re serve Bank te New-York werd Dinsdag j.l. 620.000 aan goud naar Nederland en 460.000 aan goud naar Frankrijk uitge voerd. Volgens „Iron Age" bedroeg de Ameri kaansche staalproductie in het midden der week 52 pCt. der capaciteit tegen 50.5 pCt. de vorige week. Deze stand is in dit jaar nog niet voorgekomen. Na den Amerikaanschen Senaat heeft ook het Huis van Afgevaardigden Roosevelt's voorstel tot opheffing van de Bankhead Act, der Tobacco Act en der Potatoe Act aan genomen. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.297.30 (vorig slot 7.30Vu); de Frank op 9.73—9.74 (vorig slot 9.73y.) en de Dollar op 1.45%1.45% (vorig slot 1.45%). De Nivas verkocht 6000 ton hoofdsuiker met bestemming voor Hongkong1000 ton hoofdsuiker voor Japan, 600 ton hoofdsuiker voor Singapore en 3357 ton superieure sui ker met bestemming voor Britsch-Indië. Volgens opgave van het Proefstation voor de Javasuiker-industrie wordt de neerslag voor Java onvoldoende beschouwd. De aan- plapt herstelde zich lang niet overal. 9 9 9 1 GEOPEND van 1 Ov m 5 a.m. en van 8 nm lOnjn. SLUITING ZONDAG 9 FEBR. 5 8.00 Morgengebed en gewijde gra- mofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuzlek (Morgen concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den KRO 10.00 Gramofoonmuzlek (Dr. Weisz- mann met groot symphonle- orkest) 10.30 Gramofoonmuzlek (Muziek- uitzendlng voor fabrieken) 11.00 Gramofoonmuzlek (Franz Liszt-programma) 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen, voorafgegaan cn gevolgd door gewilde gra mofoonmuzlek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuzlek 1.00 Het KRO-Orkest o. 1. V. Ma- rlnus van 't Woud 1.50 Gramofoonmuzlek 2.15 De KRO-Boys o. 1. v. Plet Lustenhouwer 3.00 Gramofoonmuzlek 3.15 Zangrecital door José Candel, aan den vleugel: Fred Boshart 3.30 Grvnofoonmuziek (Een kwar. tier virtuositeit) 3.45 Zangrecital (vervolg) 4.15 Gramofoonmuzlek (Opera-pro gramma) 5.15 Mozart-programma door KRO- orkest o. 1. v. Marlnus van 't Woud 6.00 Land- en Tulnbouwhalfuurtje door Th. Arts 6J20 Het KRO-Orkest o. 1. v. Ma rlnus van 't Woud 7.00 Politieberichten 7.15 „China en de Chineezen" door prof. dr. A. Steger 7.35 Gramofoonmuzlek 7.45 Gramofoonmuzick (Musica Cathollca, Slavische Liturgie) 8.00 Nieuwsberichten en KRO-me- dedeelingen 8.10 De KRO-Melodlsten o. 1. v. Plet Lustenhouwer 8.50 Inleiding op het 4e Standaard concert door Willy d'Ablaing 9.05 Beethoven's Symphonle No. 7 F. gr. t. op. 93 door het KRO- Symphonie-orkest (U. S. O.) o. 1. v. Henri van Goudoever (Standaard-concert IV) 9.45 Gramofoonmuzlek 10.30 Nieuwsberichten 10.35 Gramofoompuziek 10.45 Gramofoonmuzlek in schoonheid) 11.00 Gramofoonmuzlek (Bezinning ORGELBESPELING 8.00 Hilversum II (Joh. Jong) 11.20 Droitwich (Frederic Bayco) ORKEST-CONCERTEN 10.10 Hamburg 10.20 Deutschlandsender 11.20 Langenberg (Landesorchestl 12.10 Droitwich 12.50 Brussel I (Omroeporkest) 1.20 Brussel I (Omroeporkest) 2.00 Hilversum II (Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep) 3.20 Langenberg (concertorkest) 4.20 Milaan (concert) 4.20 Rome (concert) 4.20 Droitwich 7.30 Berlijn 7.30 Deutschlandsender (Omroep orkest en koor en plano) 8.00 Weenen (Weensch Symphonle. orkest) 820 Brussel n („L' Arlesienne v. Daudet) 8.20 Brussel I (Omroeporkest) 8.20 Milaan (Symphonleconcert) 8.25 Rome (orkestconcert) 8.30 Luxemburg (Omroeporkest) 8.30 Hamburg (Omroeporkest m. m. v. solisten) 8.35 Toulouse (Concert) 8.50 Toulouse (Weensch orkestcon cert) 9.00 Luxemburg 9.30 Weenen (Omroeporkest) 9.30 Kalundborg (Orkest) 9.35 Brussel I (Omroeporkest) 9.50 Luxemburg (Omroeporkest, oeropvoerlng v. werken v. Jonge componisten 10.20 Hamburg Nedersakslsch Sym- phonie-orkest) 10.40 Droitwich (BBC-Orkest m. m. v. viola) 11.05 ParUs I (Orkestooncert m. m. v. zangsollst) 11.35 Toulouse (Salonorkest) 12.05 Toulouse (militair concert) 12.40 Toulouse (Symphonleconcert) LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg (gevarieerd con cert) 11.20 Kalundborg 11.30 Hamburg (blaasorkest) José Candel geeft Vrijdag een zangrecital in het programma van den K. R. O. (Hilversum I van 3.153.30 uur) 12.00 Hilversum H Cantabllé-ork. 0. 1. v. Eugène Beeckman) 12.20 Luxemburg (gevarieerd conc.) 12.50 Droitwich (BBC-Dansorkest o. 1. v. Henry Hall) 1.20 Hamburg (gevar. concert) I.35 Langenberg 1.50 Deutschlandsender (amusem.- orkest) 2.20 Kalundborg 3.20 Deutschlandsender 3.50 Beromünster 4.05 Hilversum II (Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins) 4.20 Beromünster (dansschlagers) 5.15 Brussel 11 (dansmuziek) 5.30 Hilversum II (Eddy Walis' or kest) 5.35 Droitwich (BBC-Dansorkest o. 1. v. Henry Hall) 6.00 Deutschlandsender 0.35 Luxemburg (gevarieerd con cert) 7.30 Beromünster (Zigeunerkapel) 8.10 Toulouse (dansmuziek) 8.55 Parijs II (saxofoonkwartet) 9.10 Toulouse (dansmuziek) 9.20 Droitwich (filmmuziek) 9.20 Luxemburg 19.20 Beromünster (dansmuziek) 10.25 Toulouse (Engelsche muziek) II.05 Weenen 11.10 Toulouse (dansmuziek) 11.35 Droitwich (Harry Roy's Band) GRAMOFOON 8.20 Brussel I 8.20 Brussel XI 8.30 Hilversum II 9.20 Brussel II 11.00 Hilversum II 1125 Parijs I 12.20 Brussel I 12.25 Parijs II 1.20 Brussel II 1.35 Deutschlandsender 1.45 Hilversum IX 1.50 Brussel I 2.50 Parijs I 4.50 Parijs I 5.20 Beromünster 6.20 Brussel I 6.35 Brussel IX 6.40 Parijs II 7.10 Weenen 7.20 Hilversum II (gevr. platen) 7.55 Milaan KAMERMUZIEK 10.20 Deutschlandsender (schram- melkwartet) 11.20 Langenberg (schrammelkwar- tet) 12.17 Brussel II (klein-orkest) 12.35 Parijs I (kamerorkest) 1.35 Droitwich (strijkkwartet) 1.55 Luxemburg (kwintet) 5.50 ParUs I (kamerorkest) 6.05 Luxemburg (kwintet) 6.50 Parijs I (kamerorkest) 7.05 Brussel II (klelnorkest) 8.45 Langenberg (strijkkwartet) 8.45 Berlijn 10.20 Brussel n (kwartet) 10.30 Luxemburg (kwartet) 11.00 Luxemburg (kwintet) SOLISTEN-CONCERTEN 4.20 Parijs I (planorecital) 420 Kalundborg (zang met piano- begel.) 5.10 Deutschlandsender (sopraan. bariton m. m. v. piano) 5.15 Brussel I (flultrecltal) 6.50'' Brussel I accordeonmuz.) 6.50 Droitwich (Lisztherdenking, planosoll) 7.35 Brussel I (zang) 8.20 Parijs I (cellorecital) OPERA EN OPERETTE 7.20 Beromünster („II Slgnor Bruschino". komische opera, muziek v. Rossini) 8.40 Beromünster (2e bedrijf „II Slgnor Bruschino") 9.06 Parijs I („Orphée aux enfers en „Les deux aveugles". ope- retten v. Offenbach door so listen, koor en orkest) 11.50 Toulouse (operette-aria's) TOONEEL 10.15 Parijs II („Nuit de poète", spel v. Rosier) PERSBERICHTEN 7.50 Hilversum n 7.50 Brussel II 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel II 10.45 Hilversum II VARIA 5.00 Hilversum n (na schooltijd) 7.57 Hilversum II (SOS-berlchten) SPORT 9.05 Deutschlandsender (IJshoc- keyreportage uit Garmlsch Partenk Ir chqn) 9.35 Hamburg (overzicht voorbe reiding Olympische Spelen) Pl.m. 11.20 Langenberg (reportage Garmlsch) 5.00 Hamburg (Olympisch nieuws u. Garmlsch) 6.50 Weenen (reportage uit Gar- misch-Partenkirchen 9.40 Hamburg (laatste ber. v. d. Olymp. winterspelen) ■til BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 ML BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL H 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 M. (KRO en NCRV) HILVERSUM II 1875 M. (AVRO en VARA) KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS 1 1648 M. PARIJS 11 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 806.8 M. MtiiiiitiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiifiiiiiitituiiuiimtimiiiiiiB Het gebied van hoogen luchtdruk is nog in beteekenis toegenomen en breidt zich nog ge stadig naar het Oosten uit. De as loopt van Noorwegen over de Noordzee naar Frankrijk en ligt dus nog ten Westen van ons land, waar door de wind boven ons naar Noordoost om ging. Langs den Oostrand Van het gebied van hoogen luchtdruk beweegt zich een uiterst koude luchtstroom over Centraal Europa en de Alpen, die de temperatuur boven 2700 meter tot onder minus, 20 graden Ceisius deed dalen en op 5000 meter tot minus 35 graden. Op de topstations in de Zwitsersche Alpen heerscht nog een storm uit Noord, met aanhoudenden sneeuwval (Jungfraujoch minus 24 graden, met storm uit Noord; de Zugspitze meldt als mi nimum van den nacht minus 22 graden met matigen wind uit Noord). De Oceaan-depressie is nog zeer uitgestrekt en brengt warmte en regen in het Westen met een secondaire voor de kust van Portugal. Op IJsland verdween de vorst ook in het binnenland en viel langs de Zuidkust meer dan 30 m.m. neerslag. Er moet thans met doorgaande, zij het voor- loopig nog geen strenge vorst, gerekend wor den. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS (Niet officieel) 5de klasse, 12de lijst Trekking van Donderdag 6 Februari 1936 Hooge Trijzen 50.000.— 12333 5.000.— 210 1.000.— 10097 19140 400.— 3634 6288 7272 8324 9240 2004083 8028 10924 13758 16046 17542 100 524 1778 3183 9182 9484 10982 11681 12660 15420 16790 17144 17256 20747 Prijzen van 70— 4 260 531 606 641 895 898 946 1101 1121 1156 1227 1307 1363 1391 1509 1584 1616 1855 1918 2166 2287 2326 2342 2346 2459 2565 2593 2683 2737 2775 2833 2903 2971 3030 3100 3120 3199 3302 3347 3690 3925 4065 4164 4213 4234 4253 4278 4284 4381 4400 4646 4821 4914 4970 5057 5091 5181 5201 5285 5330 5592 5677 5888 5955 6500 6687 6763 6840 6973 7036 7200 7253 7347 7384 7404 7467 7490 7575 7639 7714 7942 7959 8020 8061 8103 8138 8150 8168 8169 8200 8315 8351 8402 8421 8465 8510 8669 8842 8936 8970 9178 9292 9309 9485 9631 9707 9864 9868 9914 9965 9985 10164 10180 10182 10301 10760 10784 10850 11070 11177 11258 11358 11453 11503 11512 11556 11599 11614 11629 11860 11933 11989 12046 12146 12149 12155 12158 12237 12263 12406 12428 12644 12698 12711 12876 12921 13032 13050 13055 13142 13149 13176 13184 13285 13392 13399 13484 13548 13778 13945 14165 14247 14254 14284 14288 14329 14414 14446 14467 14494 14715 14783 14858 14905 14936 14953 15124 15266 15313 15415 15631 15632 15740 15837 16121 16125 16150 16414 16546 16678 16794 16806 16956 17020 17081 17198 17229 17282 17356 17572 17597 17612 17637 17692 17713 17865 17987 18006 18367 18394 18401 18519 18664 18697 18716 18730 18756 18833 19010 19014 19111 19174 19266 19314 19368 19449 19469 19684 19736 19836 19850 19879 19901 19996 20068 20072 20157 20201 20244 20446 20540 20562 20620 20729 20804 20859 20837 20978 14 414 861 1057 1194 1430 1671 1831 2107 2381 2650 2744 2848 2997 3230 3403 3663 3911 4312 4434 4641 4837 4953 5204 5392 5775 5983 6292 6483 6803 7093 7370 7689 7901 8228 8491 8732 8848 9044 9237 9373 9591 9700 76 474 874 1064 1344 1453 1684 1896 2161 2465 2652 2763 2851 3015 3231 3420 3671 4031 4313 4473 4660 4857 5035 5205 5460 5802 6077 6300 6484 6837 7098 7463 7695 7907 8256 8530 8754 8864 9069 9240 9381 9610 9807 10011 10061 1Q315 10382 10589 10603 10756 10779 11124 11129 11761 11794 12069 12099 12327 12365 12496 12562 12762 12790 12937 12951 13114 13139 13298 13314 13529 13580 13809 13814 14071 14075 14267 14276 14543 14623 14840 14848 15092 15099 15233 15242 15497 15564 15750 15803 16061 16101 16232 16240 16427 16454 16626 16698 16899 16909 17138 17167 17486 17577 17640 17678 17829 17854 17970 17974 18129 18139 18278 18300 18429 18524 18750 18761 19118 19162 19307 19315 19701 19729 19872 19896 20133 20145 20439 20470 20681 20714 20889 20928 Verbeter. 19915: 15737 131 500 990 1094 1357 1470 1688 1905 2165 2467 2667 2784 2874 3023 3242 3461 3686 4048 4331 4512 4684 4911 5056 5222 5531 5829 6098 6330 6536 6914 7141 7476 7722 7997 8287 8544 8776 8939 9079 9259 9434 9611 9813 10086 10413 10612 10820 11159 11797 12163 12367 12591 12806 12962 13150 13353 13603 13824 14109 14303 14624 14853 15111 15272 15575 15881 16165 16282 16513 16707 16934 17169 17595 17730 17864 17995 18149 18305 18536 18777 19202 19395 19743 19898 20202 20489 20739 Nieten 229 282 308 564 569 599 1010 1026 1036 1109 1127 1147 1360 1369 1392 1529 1575 1618 1725 1744 1761 1911 1917 1943 2171 2242 2259 2474 2480 2482 2670 2681 2692 2794 2804 2809 2910 2933 2938 3162 3170 3173 3272 3304 3312 3487 3543 3613 3700 3712 3843 4112 4136 4141 4365 4370 4374 4513 4605 4627 4698 4704 4805 4921 4931 4934 5071 5145 5178 5233 5246 5247 5536 5573 5678 5910 5920 5928 6109 6117 6234 6354 6357 6441 6621 6709 6721 6947 6960 7003 7142 7166 7242 7480 7578 7594 7743 7764 7825 8037 8071 8146 8307 8372 8570 8607 8785 8811 8963 8972 9088 9122 9296 9310 9447 9632 9860 10165 10172 10237 10424 10429 10471 10616 10647 10687 10826 11013 11016 11194 11368 11450 11872 11889 11922 12176 12178 12180 12379 12391 12396 12600 12656 12706 12819 12827 12889 12996 13039 13061 13199 13202 13253 13364 13386 13426 13631 13699 13730 13839 13875 13950 14113 14129 14144 14351 14356 14394 14654 14711 14813 14872 14884 14954 15119 15138 15159 15304 15348 15369 15711 15720 15729 15898 15954 15970 16173 16187 16193 16290 16324 16373 16526 16531 16547 16762 16780 16808 16970 17004 17061 17199 17209 17264 17600 17619 17621 17739 17748 17772 17881 17906 17919 18005 18021 18031 18162 18169 18251 18311 18355 18360 18543 18582 18602 18780 18810 18869 19212 19260 19269 19459 19541 19568 19756 19787 19815 19976 19990 19995 20228 20238 20360 20528 20537 20544 20759 20784 20803 9439 9619 9829 8380 8662 8813 8987 9141 9315 9503 9673 9869 364 652 1041 1150 1413 1649 1764 1966 2355 2535 2733 2828 2946 3222 3363 3615 3896 4142 4377 4635 4819 4937 5192 5271 5699 5951 6263 6463 6796 7038 7342 7644 7827 8170 8396 8683 8827 9032 9153 9337 9546 9677 9890 10279 10512 10688 11061 11593 11938 12255 12423 12742 12909 13067 13262 13470 13777 13999 14164 14403 14835 14962 15183 15399 15745 15994 16209 16398 16549 16816 17064 17386 17625 17774 17924 18044 18260 18399 18673 18940 19295 19641 19822 20115 20387 20573 20851 404 661 1042 1151 1429 1657 1815 2006 2356 2555 2734 2840 2978 3229 3371 3627 3901 4297 4424 4637 4829 4948 5199 5328 5704 5957 6265 6474 6799 7090 7353 7661 7835 8199 8483 8685 8843 9041 9192 9366 9555 9696 9941 10288 10556 10713 11086 11662 12068 12253 12488 12757 12927 13073 13297 13471 13786 14062 14236 14515 14839 15021 15190 15404 15749 16005 16210 16411 16605 16919 17088 17438 17633 17779 17967 18081 18265 18426 18734 19055 19304 19695 19853 20437 20611 20877 5de klas, 11de lijst: 20915 m. z. 70 m. z, 15737-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 8