FINANCIEN VICKS HOESTBOMBOMS WIJ LUISTEREN NAAR HET „SCHWARZE KORPS OP Z'N SMALST De weerstoestand Dagfilm MARKTEN J DINSDAG 11 FEBR. MAANDAG 10 FEBRUARI 1936 Ministerraad in Frankrijk De Valera's jongste zoon verongelukt Roesdi Aras voorzitter der Balkan Entente Korte berichten Meer dan 6000 Doktoren snel helpt bij DE VORST HOUDT AAN K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS GOLFLENGTEN M. f m. f 470e STAATSLOTERIJ H Krenkende boutade aan het adres van den ex-keizer Men schrijft ons uit Berlijn: Twee weken na den verjaardag van ex-keizer Wilhelm wijdt het hoofdorgaan van de S.S. „Das Schwarze Korps" een zeer krenkend hoofdartikel aan „Kaisersgeburts- tag", dat van eerbied voor traditie en van menschelijk respect ten opzichte van den eens schier vergoddelijkten monarch volkomen is gespeend. Het blad, dat tot de felste producten der nationaal-socialistische pers gerekend moet worden en dat men vanwege zijn nauwe rela ties, niet alleen met de hoogste leiding der SB., maar ook met de geheime staatspolitie, moeilijk als de spreektrompet van een kleine onverantwoordelijke groep beschouwen kan, denkt er evenwel niet aan om den ex-keizer op zijn verjaardag voor het eerst de hulde der N.S.D.A.P. te betuigen. Integendeel, onder het opschrift „Een sprookje" drukt het een aantal volzinnen af, zoo hoonend, dat de communis tische „Rote Fahne", wanneer zij nog bestond, er iets van zou kunnen leeren. Het „Schwarze Korps" schrijft: „Er was eens een machtige heerscher. Na een ongelukkigen oorlog, waarin zijn onder danen een weergaloozen heldenmoed aan den dag legden, had hij zich in den vreemde terug getrokken. Misschien was zijn dikwijls betoonde liefhebberij in het regeeren plotseling over, misschien ook miste hij de kracht om zijn volk in 't uur van den nood bij te staan. In elk ge val, omdat het hem niet vergund was geweest aan het hoofd zijner troepen te sterven, bleef hij leven, bouwde zich in den vreemde een huis en werd daar oud en ouder. Een tijd lang moet hii zich nog verbeeld hebben dat hem zijn volk terug zou roepen, doch het volk deed het niet, het had wel andere zorgen." En verder: „Intusschen werd de heerscher in den vreem de weer een paar jaren ouder. En zijn aan hangers die hij nog onder het volk had, deden hetzelfde. Alle jaren kwamen zij één keer bij elkaar om den verjaardag van den ouden man in den vreemde te vieren. Daarbij zongen zij het oude volkslied en brachten da verende Hoch's uit op hun landsheer, die bui tenslands vertoefde en met recht eindelijk zijn rust wilde hebben. Deze bijeenkomsten waren steeds zeer plechtig, en als er dan een bood schap gezonden werd aan den ouden man in zijn nieuwe huis aan gene zijde van de gren zen, dan knikten de kapothoedjes van geest drift en menige traan rolde verstolen in de haren van een vervaarlijke snor. En het volk ging het almaar slechter. Het wist ook niets van de heroïsche krachtsinspanning der keizer- getrouwen, die zich zeiven paladijnen noemden. Want dit alles gebeurde in het diepste geheim. Bang voor hun eigen leeuwenmoed hadden de paladijnen bij hun verjaardagfeesten de deuren aan den binnenkant gesloten." Het S-S.-orgaan herinnert er aan hoe dan eindelijk uit het volk een man opstond die Duitschland zijn eer teruggaf, om te besluiten: „De paladijnen bleven echter wat zij waren. Alleen de baarden werden langer, de stemmen der oude vrouwtjes werden onvaster en de ont roering der oude mannetjes werd met meer tranen bevloeid. Alleen maar omdat ze nog niet gestorven zijn, leven ze nog steeds. Echter al leen daarom 1" het disconto van de bank van Frankrijk het vertrouwen winnen van den Franschen spaar der. Een buitenlandsche leening is op het oogenblik misschien eerder uitvoerbaar. Vooral in Londen en Amsterdam schijnt men gun stige resultaten te verwachten. Door een doodelijken val van zijn paard DUBLIN, 9 Febr. (Reuter). De Valera's jong ste zoon, Brian, is verongelukt tijdens een rit te paard in het Phoenix Park, tezamen met zijn neef. De jongeman, die 20 jaar oud was, reed in galop, toen zijn hoofd in aanraking kwam met een laag over den laan neerhangenden tak. Zijn neef, die hem te hulp snelde, vond hem naast zijn paard liggen en doodelijk gewond. Een passeerende auto vervoerde den stervende naar een ziekenhuis, maar alle pogingen waren tever- geefsch. Hedenmiddag om 4 uur is hij gestorven. De Turksche minister volgt Titoelescoe op PARIJS, 9 Februari (Reuter) Op 't Turk sche gezantschap vond gisterenavond 'n diner plaats, waaraan alle in Parijs aanwezige ver tegenwoordigers der Balkan Entente en van de Kleine Entente aanwezig waren. Hierbij werd het voorzitterschap van de Balkan En tente, dat tot dusver bekleed was door Titoe lescoe, overeenkomstig de bepaling overgedra gen op Roesdi Ai-as, den Turkschen minister van buitenlandsche zaken. Besprekingen over den alge- meenen politieken toestand PARIJS, 8 Febr. (Reuter). Het Fransche kabinet is vanmorgen in het Elysée onder voorzitterschap van den president der repu bliek, Lebrun, bijeengekomen voor het houden van een ministerraadszitting. De minister van Buitenlandsche Zaken, Flandin, bracht de le den der regeering op de hoogte van den bui- tenlandschen toestand en stelde hen in ken nis van de diplomatieke besprekingen der laatste dagen. De ministerraad heeft den minister van Buitenlandsche Zaken volmacht gegeven een wetsontwerp in te dienen bij de Kamer, waar in voor een tijdperk van 5 jaar het toetreden van Frankrijk tot het Permanente Hof voor Internationale Justitie in Den Haag verlengd wordt. De minister van Oorlog, Piétri, gaf een uit voerige uiteenzetting over den stand van de vlootonderhandelingen te Londen, welker einde spoedig virwacht kan worden. Tevens wees spr. op de besprekingen, die hij gevoerd heeft met den Eersten Lord der admiraliteit, Lord Monsell. De minister van Financiën, Bonnet, bracht rapport uit over de overeenkomst, die met Roemenië is gesloten. Tegelijkertijd gaf hij in lichtingen omtrent de loopende onderhandelin gen met de Vereenigde Staten. Ten slotte vestigde de minister van Justitie, Delbos, den aandacht der regeering op pro blemen, die opgedoken zijn tengevolge van den schuldenlast en de hypothekeering vam den Franschen landbouw. Mededeelingen van de ,J*aris Soir" Omtrent de uiteenzetting van Flandin over de buitenlandsche politiek in den ministerraad, welke verklaring ongeveer een uur duurde, meent de Fa ris Soir" te kunnen mededeelen, dat de minister van Buitenlandsche Zaken alle hangende kwesties ter sprake heeft ge bracht. Bij de behandeling van de diploma tieke besprekingen zou Flandin in het bijzon der gewezen hebben op de overeenstemming met Starhemberg in de Habsburgsche kwestie. Wat het Donaupact aangaat, de besprekingen worden, aldus het genoemde blad, met mede werking van Italië voortgezet. In de kwestie van het Fransch-Russische pact heeft Flandin nogmaals verklaard, dat dit pact openstaat voor allen, dat het in overeenstemming is met de reeds bestaande pacten van bijstand en dat de uit het pact voortvloeiende verplichtin gen uitsluitend op grond van een beslissing van den Volkenbond in werking kunnen treden. Wat de verklaringen van den minister van Fianciën aangaat meent het blad te weten, dat de minister den raad er wel van in ken nis zal hebben gesteld, dat het departement van financiën tot 1 Juni rond 7 milliard francs noodig heeft en dat drie mogelijkheden aan wezig zijn tot dekking hiervan: verhooging van het bedrag der in omloop zijnde schat kistbiljetten, een leening van Engeland of een buitenlandsche leening. De eerste beide mo gelijkheden zouden succes kunnen hebben, in geval de thermometer van het vertrouwen in het land zelf zou oploopen, hoewel de opvat tingen in dit opzicht aan den vooravond van de verkiezingen zeer verdeeld zijn. Aan den anderen kant kan echter de lichte daling van De Rechtbank te Diisseldorf veroordeelde den Joodschen fabrikant Fr. Grunewald, die in het Düsseldorfer havenkwartier een rubberfa briek dreef, wegens poging tot belastingontdui king tot 300.000 R.M. boete. Dit is het viervou dige van het bedrag, dat hij aan belasting heeft ontdoken. Het Egyptische dorp Batra in de provincie Fakahlier is door een brand vrijwel geheel ver woest. 10 personen kwamen om het leven, 20 werden ernstig gewond. Ongeveer 400 huizen werden een prooi der vlammen. Men kon den brand niet overmeesteren en men vreest der halve, dat het aantal slachtoffers nog hooger is. Alle Engelsche Zondagsbladen melden op in het oog springende plaats, dat het program van bewapeningsuitgaven tot een bedrag van 300 millioen Pond een feit moet zijn, hoewel de regeering nog geen officieel communiqué over deze kwestie heeft gepubliceerd. De begrootingscommissie van den Poolschen Landdag heeft gisteravond de begrooting voor 1936/37 goedgekeurd. De uitgaven beloopen volgens de raming 2206 millioen, terwijl de in komsten worden geschat op 2221 millioen Zloty. De Fransche Minister van Luchtvaart heeft Zondagochtend de plechtige ingebruikneming bijgewoond van het nieuwe vliegveld van Be- zières. De Staten van het Midden-Westen, van de Rocky Mountains tot Illinois, worden geteis terd door hevige sneeuwstormen. De tempera tuur is in korten tijd aanzienlijk gedaald. In Iowa, Minnesota, Nebraska, Dakota, Co lorado en Kansas is de laagste temperatuur sedert 15 jaren gemeten. Te Hill City (Zuid- Dakota) is het kwik tot 52 graden beneden nul (F gedaald. Uit Braumau wordt gemeld, dat een patrouil- verklaren dat m pijnen in de gewrichten en ledematen Rheumatiek, Spit, Ischias, Griep, Hooid- en Zenuwpijnen, Slapeloosheid Ook In verouderde gevallen en indien andere medicamenten gefaald hebben, Onschadelijk voor maag hart en nieren. Duizenden die door pijnen geplaagd werden verkregen door TOGALtabletten weer het genot van een goede gezondheid. Neem In Uw eigen belang een proef met TOGAL maar sta er op, dat U TOGAL krijgt I TOGAL Is het goedkoopste omdat het werkelijk helpt. Bij alle Apoth. en Drog. verkrijgb. a f 0 80 en f 2. O.B. en voor langer gebruik de kiiniekverpakking I 8.75 O.B., welke het voordeeligste is. miiiiiuHiuiiiiiimiumiiiiHifimiiifiiiiiiiiiifimiiimiiiiiiiftiMitimiiHr De depressie, welke Zaterdagmorgen over Finland was gelegen, is Zuidwaarts getrokken. Zij bracht Zondagmorgen over Duitschland sneeuw en over ons land toenemende bewol king. Een sterke koude-inval aan haar West zijde deed de temperatuur vooral ook in de bovenlucht flink dalen; Berlijn meldde heden morgen op 5200 M. een temperatuur van mi nus 42.3 gr. Celsius. Ook aan den grond is het veel kouder geworden: strenge vorst komt in Zuid-Oost Duitschland, Polen en de randsta ten voor. Achter de bovengenoemde depressie steeg de luchtdruk over Scandinavië, zoodat over Zuid-Noorwegen de kern van het hooge- drukgebied wordt aangetroffen. Ook over Scan dinavië en Finland vriest het streng. Een de pressie in de Poolzee doet haar invloed echter reeds weer in Lapland gevoelen, zoodat het hoogedrukgebied aan zijn Noordzijde aan be- teekenis verliest. De depressie in het Zuid westen op den Oceaan gelegen, veranderde weinig van plaats, doch werd dieper. Het lucht- drukverval nam hierdoor toe, zoodat het over de Iersche zee, het Kanaal en ook in onze om geving harder ging waaien. Tenslotte schijnt zich over de Middellandsche zee ook weer een actief daalgebied te bevinden. De drukverdeeling wijst op aanhouden van de vorst, de wind blijft uit het Oosten waaien. Voor hedennacht zijn temperaturen tusschen minus 5 of minus 10 graden Celsius te wach ten, terwijl morgen de thermometer wel ni'et boven nul graden zal komen. Ie der gendarmerie vier leden van de Duitsche Rijksweer, waaronder een officier, allen uitge rust als ski-loopers, maar ongewapend, heeft gearresteerd. Zij waren circa 50 meter op Tsje- cho-Slowaaksch gebied gekomen en beweerden te zijn verdwaald. Dit incident speelde zich af niet ver van de plek, waar onlangs een troep Duitsche soldaten op Tsjecho-Slowaaksch ge bied is gekomen. Wegens de verbetering in den toestand vatl ex-koning Alphonso's oudsten zoon, graaf Ca- vadonga, hebben de artsen medegedeeld, dat een nieuwe bloedtransfusie niet meer noodig is. Zij achten den patiënt thans buiten gevaar. De overstroomingen in de verschillende Turk sche gebieden houden nog steeds aan. De ge- heele oogst is hierdoor vernield, waardoor on herstelbare schade is aangericht. Een aan manoeuvres in Britsch-Indië deel nemend escadrille-vliegtuig is omlaag gestort. De bestuurder werd gedood en de tweede inzit tende werd gewond. Een Belg, genaamd Lorenz, is in Duitsch land gearresteerd, terwijl zijn pas volkomen in orde was. Nauwelijks stond hij op Duitschen bodem of hij werd gegrepen en opgesloten. De Belgische consul heeft atappen ondernomen, om de redenen van de arrestatie te vernemen. De waarde van den Nederlandschen in voer bedroeg in Januari f 79 mill, tegen f 76 millioen in Januari 1936. De uitvoer beliep f 50 millioen tegen f 55 millioen in Januari 1935. Op de Noord-Atlantische Conferentie is een volledige overeenstemming over de om streden quaesties tot stand gekomen. De Cunard White-Star Line heeft de opzeg ging van de overeenkomst inzake passage tarieven ingetrokken. De goudproductie van de Kilo Moto be droeg in Januari 584.720 K.G. tegen 591-849 K.G. in Januari 1935; een vermindering derhalve van 7129 K.G. Deze niet belang rijke achteruitgang trekt de aandacht, om dat deze een onderbreking is van tot dus verre niet onderbroken opwaarts gaande ontwikkeling. De besprekingen van eenige vertegen woordigers van de Nationale Bank van België te Londen betreffende een conver sie van in Engeland geplaatste Belgische leeningen en tevens over een consolideering van het Nederlandsche bankierscrediet heb ben in beginsel tot overeenstemming geleid. De Fransche minister van financiën Reg- nier door de financieele Kamercommissie ondervraagd over de geruchten omtrent 'n Fransche leening in Engeland verklaarde, dat de besprekingen te Londen ten doel hebben gehad de technische zijde van deze quaestie nader te bezien. Er zal geen besluit worden genomen, zonder dat het parlement geheel op de hoogte zal zijn van den stand van zaken. De Russische petroleum-industrie heeft aan Roemenië, in verband met de verbete ring van Russisch-Roemeensche betrekkin gen samenwerking voorgesteld. Men wil een overeenkomst sluiten waardoor een einde wordt gemaakt aan de wederzijdsche concurrentie op de buitenlandsche mark ten. Roemenië's standpunt is nog niet be kend. Volgens raming van het American Petro leum Institute bedraagt de binnenlandsche vraag naar benzine in het eerste kwartaal 95.1 millioen vaten tegen 87.03 millioen vaten of 8.1 pet. meer dan in het eerste kwartaal van 1935. De commissie raamt den uitvoer op 7-5 mill, vaten. In 1935 be droeg de aflevering van benzine 465.2 mill, vaten tegen 43.5 mill, in 1934, waarvan voor het binnenland 435.6 mill, vaten of 6.2 pet. meer en 29 mill, vaten voor den uit voer tegen 24 mill, vaten in 1934. De bruto-ontvangsten van de eerste klas Amerikaansche Spoorwegen worden over December 1935 op $297.5 mill, geraamd te gen $301.3 mill, in November en $257.5 mill, in December 1934. Naar raming be dragen de netto's $47 mill, tegen $33.7 mill, in December 1934 en 54.3 mill- in November 1935. Wanneer men de 5.2 mill, uitzondert, welke de Illinois Central voor onderhoudsuitgaven besteedde, dan heb ben 69 mijen in December 1935 46-1 mill, aan netto's ontvangen tegen 48.1 mill, in November 1935. De Amerikaansche Kamer van Koophan del dringt aan op een vrijwillige consoli datie der spoorwegen, opdat er een einde kome aan de verkwisting, die het gevolg is van de concurrentie der verschillende diensten. Volgens de New-York Times heeft de re geering in het reeds 10 jaren geduurd heb bende proces tegen de Bethlehem Steel Corporation en haar dochtermijen ingesteld tot betaling van 19.655.000 een nederlaag geleden- De regeering vorderde deze som terug, omdat zij meende, dat deze een bui tensporige winst vorderde op 13 contrac ten tot bouw van schepen voor troepen vervoer en van tankschepen. Het American Iron and Steel Institute meldt, dat de Amerikaansche staalproduc- tie in Januari 3.049.000 ton bedroeg tegen 3.082.000 ton in December j.L De verkoopen van de General-Motors door handelaars aan verbruikers in de Vereen. Staten bedroegen in Januari 102.030 wagens tegen 122..200 wagens in December j.l. De verkoopen aan handelaars in de Vereen. Staten bedroegen 131.130 wa gens tegen 150.010 wagens. De totale ver koopen aan handelaars met inbegrip der Canadeesche en overzeesche verkoopen 158.570 wagens tegen 185.700 wagens. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.29'A7.30% (v. slot 7-30'A); de Franc op 9.739.74 (9.73%) en de Dollar op 1.45%—1.45% (1.45 7/16). De Friesch-Groningsche Hypotheekbank is voornemens over het boekjaar 1935 een dividend uit te keeren van f34 tegen f40 per aandeel over 1934. „Agence Econ. et Fin." verneemt, dat de Union Minière du Haut Katanga, in ver band met de verbeterde positie der koper- markt, over het afgeloopen jaar de divi- dend-uitkeering zal hervatten. De koper productie der mij. bedroeg 108.000 ton te gen 110.000 ton in 1934. In verband met de gunstige resultaten van de dochtermijen, zijn de resultaten van de Electrobel over 1935 gunstiger dan in 1934. AMSTERDAM, 10 Febr. Veemarkt. Aange voerd: 571 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 4650, 2e kw. 4045, 3e kw. 3233 ct. per Kg. slachtgewicht; 75 melk en kaelf- koeien f 175210 per stuk; 108 vette kalveren: Se kw. 46—50, 3e kw. 4245 ct. per Kg. levend gewicht; 77 Nuchtere kalveren f 3J7 per stuk; 79 schapen f 14—19 per stuk; 492 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 4344 ct., enkele hooger; zware varkens 4142 cl vette varkens 3940 ct. per Kg. slachtgewicht; 5 paarden f 70—100 per stuk. Overzicht: runderen aanvoer als vorige week, handel vlug, prijzen onveranderd. Melkkoeien aanvoer minder, handel weinig. Vette kalveren aanvoer redelijk, prijzen iets hooger. Nuchtere kalveren aanvoer gewoon, handel vlug, prijzen constant. Schapen aanvoer kort, handel gedrukt, prij zen hooger. Varkens aanvoer redelijk, handel gedrukt, prijzen van de vette varkens Iets lager; eenige zéér goede vleeschvarkens 1 2 cent per Kg. boven noteering. Paarden aanvoer gering, han del weinig. ALKMAAR, 10 Febr. Veemarkt. 78 vette koelen 105.00200, handel redelijk. 15 kalveren: graskalveren 32.0040, vette kalveren 300080 per stuk, idem 6090 cent per kg., nuchtere slachtkalveren 3.0012. 136 nuchtere fokkalve- ren, 245 vette varkens, zware, per kg. 3438 cent, handel vlug. ALKMAAR, 8 Febr. N.V. Eierveiling voor Holl Noorderkwartier. Aanvoer 140.000 kipeieren: 56-53 33.30, 58-60 3.103.30, 60-62 3.203.40 62-64 3.30—3.70, 64-66 3.30_3.80. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Febr. Aan gevoerd werden: 750 kg. breekpeen 1.80, 9400 kg. roode kool 4.309.40, 2400 kg. gele kool 4.9010.80, 16000 kg. uien: gele uien 2.20—2.60, grove 2.502.80, gele drielingen 1.10. HOORN, 8 Febr. Veemarkt. 1 zeug en 10 biggen. Handel matig. MEDEMBLIK, 8 Febr ..St. Joseph". Uien, grove l1.20, idem groote 90 cent. Idem Drielingen 1.10 1.20, Bieten 23.75, Deensche kool 2.403.90, Blauwe aardappelen 1.101.80. NOORD-SCHARWOUDE, 10 Febr. 3000 kg. Uien: Drielingen 0.90—1, Uien 2.202.40, idem grove 2.70 1300 kg. Peen 1.80, kleine Pech 60 ct 700 kg. Roode kool, doorschot 7,307.70. 300 kg. D. Witte kool, doorschot 2.70. OUDEWATER, 10 Febr. Kaasmarkt. Aan voer 7 partijen, 315 stuks, wegende 1575 kg. 2e soort met R.M. 1920. Handel traag. ROTTERDAM, 10 Febr. Veemarkt. Totaal bevatten medici nale ingrediënten van Vicks VapoRub 35 ct. per doosje. 8.00 8.15 9.15- 9.45 10.00 1.00 1.15 1.45 2.00 3.00 3.30 4.00 4.15 5.00 5.15 6.00 6.15 6.40 7.00 7.15 7.35 8.00 8.10 8.50 9.00 9.30 9.45 10.30 10.35 Morgengebed en gewijde gra- mofoonmuziek Gramofoonmuzlek (morgen concert) -9.45 Geen uitzending van den K. R. O. Gramofoonmuziek (Trio in G gr. t. v. J. Haydn) Bisschopswijding van Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers door Mgr. Paolo Giobbe, geassisteerd door de Bisschoppen van Den Bosch en Breda, in de Kathe draal St. Bavo te Haarlem. Gramofoonmuziek Gramofoonmuziek (Marek We- ber-orkest) Politieberichten Vrouwenuurtje. Mevr. J. v. d. Schoot-Mulder over „Bloem schikken ln huis" en mevr. N. Schutte over „Gerechten voor den Vrijdag" Modecursus door mevr. H. CuppensGeuts: Knippen, naaien en hoedenmaken) Opleiding coupeuse-leerares Zenderverzorging KRO-orkest o. 1; v. Marlnus van 't Woud Gramofoonmuziek KRO-orkest (vervolg) Gramofoonmuziek KRO-Boys o. 1. v. Piet Lus- tenhouwër Esperantocursus door P. Hell- ker Politieberichten Rector J. Bots over „Persoon lijkheidsvorming en gemeen schapszin" Gramofoonmuziek Nieuwsberichten en K. R. O.- mededeellngen) KRO-Melodlsten o. 1. v. Piet Lustenhouwer Gramofoonmuziek (Alexander Brallowsky, plano) Sollstenconcert door K. R. O.- Symphonle-orkest (U. B. O.) o. 1. v. Henri van Goudoever m. m. v. Eva Liebenberg, mez zo-sopraan Inleiding op het standaard concert V door Willy d'Ablaing Standaardconcert (V) door K, R. O. Symphonie-orkest o. 1. v. Henri van Goudoever (Sym phonic C. gr. t., No. 7 v. Fr. Schubert) Nieuwsberichten Gramofoonmuziek 10.45 José Rosenberg en zijn Ned. Orkest m. m. v. Guiseppe Mo- rettl 11.30 Gramofoonmuziek GODSDIENST 10.10 Hilversum II (AVRO-morgen- wyding) ORGELBESPELING 11.20 Droitwich (Sidney Torch) 8.20 Brussel I (Ch. Hens) ORKEST-CONCERTEN 11.30 Hamburg (symphonie-orkest m. m. v. solisten) 12.50 Brussel I (omroeporkest) 1.00 Hilversum II (omroeporkest o. 1. v. Nico Treep) 1.00 Luxemburg (omroeporkest) 1.20 Droitwich (orkest) 1.30 Brussel I (omroeporkest) 2.10 Kalundborg (omroeporkest) 3.20 Hamburg (Bremer Stadsmu zikanten m. m. v. solisten) 4.35 Rome 5.20 Langenberg (omroeporkest m. m. v. viool en plar.o) 7.55 Rome (symphonle-concert) 8.30 Luxemburg (omroeporkest) 8.45 Parijs II (concert) 9.35 Parijs H (salonorkest) 9.55 Toulouse (fragm. Yvain's „Dédé") 1000 Boedapest (opera-orkest) 12.35 Toulouse (militair concert) LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg (gevar. conoert) 11.20 Kalundborg 11.20 Deutschlandsender 11.30 Hlhersum II (Kovacs Lajos) 12.20 Luxemburg (gevar. concert) 12.35 Deutschlandsender 1.40 Hamburg (vroolijk concert) 3.20 Deutschlandsender 4.35 Rome (dansmuziek) 4.35 Milaan (dansmuziek) 5.20 Brussel I (zigeunerorkest) 6.00 Hilversum II („The Continen tal Five") 6.20 Hamburg (dansmuziek) 6.35 Brussel II (zigeunerorkest) 6.35 Luxemburg (gevar. conoert) 6.45 Hilversum II (AVRO-Decibels) 7.20 Weenen 7.20 Brussel II (zigeunerorkest) 7.30 Berlijn (concours van dans- orkesten) 7.30 Deutschlandsender (dansmu ziek) Dinsdagmorgen geeft de K.R.O. een reportage van de bisschops wijding van Haarlems nieuwen kerkvorst Z. H. Exc- Mgr. J. P. Huibers (Hilv. I 10J)01.00 uur) 8.10 Hilversum II (AVRO-Decibels) 8.25 Kalundborg (dansmuziek) 8.25 Hamburg 8.30 Hilversum II 8.35 Toulouse (populair conoert) 8.50 Luxemburg (gevar. concert) 8.55 Hilversum II 9.35 Hilversum II (Kovacs Lajos) 10.00 Hamburg (concours van dans- orkesten) 10.10 Toulouse (Weensche muz.) 10.25 Toulouse (Eng. dansmuz.) 10.35 Kalundborg (dansmuz.) 10.35 Weenen 11.00 Hilversum EC (Jack Davidson and hls Swingers) 11.05 Parijs I (dansmuziek) 11.20 Kalundborg (dansmuziek) 11.20 Luxemburg (dansmuziek) 11.50 Toulouse (dansmuziek) 12.20 Kalundborg (dansmuziek) GRAMOFOON 8.00 Hilversum II 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 9.20 Brussel I 9.20 Brussel II 10.15 Hilversum II 10.30 Hilversum II (Aeolian-orkest) 12.20 Brussel II 12.25 Parijs II 12.45 Hilversum II 12.50 Droitwich 1.50 Brussel I 1.50 Brussel II 2.50 Parijs I 3.55 Milaan 4.35 Parijs I 5.20 Beromtinster 5.20 Brussel II 5.50 Brussel I 6.55 Parijs II 7.05 Hilversum II 7.35 Brussel II 10.20 Brussel II 10.30 Brussel I 10.50 Parijs II I PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8.00 Hilversum II 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel II 11.00 Hilversum II KAMERMUZIEK 11.20 Parijs I (kamerorkest) 11.20 Langenberg 12.35 Langenberg 12.50 Brussel II (kleinorkest) 1.20 Brussel II (kleinorkest) 1.55 Luxemburg (kwintet) 3.20 Beromünster (kleinorkest) 3.15 Droitwich (kwintet m. m. v. xylofoon en vibrafoon) 3.20 Berlijn 4.20 Berlijn (quatre mains) 4.40 Droitwich (trio m. m. v. alt) 5.50 Parijs I (kamerorkest) 5.55 Luxemburg (kwintet) 6.30 Boedapest (strijkkwartet) 6.50 Parijs I (kamerorkest) 6.50 Droitwich kwintet) 7.20 Hamburg (kwartet) 8.50 Brussel I (kleinorkest) 9.35 Brussel I (kleinorkest) 10.20 Deutschlandsender (piano kwartet) 11.00 Luxemburg (kwintet m. m. v. fluit) 11.05 Droitwich (harp-kwintet) SOLISTEN-CONCERTEN 3.00 Kalundborg (pianosoli) 4.05 Hilversum II (Boris Lensky, viool m. planobeg. werken van Dvorak) 4.20 Parijs I (zang) 5.10 Deutschlandsender (pianore cital) 6.50 Brussel I (viool en piano) 9.05 Parijs I (zar.g) 9.20 Droitwich (planorecital) 9.30 Weenen (sopraan met piano begeleiding) 11.20 Toulouse (zang) OPERA EN OPERETTE 7.55 Milaan („Cirano dl Bergerac" opera van H. Caln) 9.10 Toulouse (opera-muziek) 12.05 Toulouse (operamuziek) TOONEEL 8.20 Brussel II („Peerke in de hel", spel met zang en muziek v. Armand Suis) VARIA 11.00 Hilversum II („Luchtig ge bak" door mevr. R. Lotgering- Hillebrand) 4.30 Hilversum II (kinderkoorzacg o. 1. v. Jacob Hamel) 5.00 Hilversum II (mevr. Ant. v. Dijk vertelt voor kl. kinderen) 7.00 Hilversum II (En nu naar bed!) 7.15 Hilversum II („Bestrijding der diphterie" door dr. L. Heyer- mans) 7.30 Hilversum II (Eng. les door Fred Fry) 10.25 Hilversum II (Bridge door mr. E. C. Goudsmit) SPORT 12.00 Deutschlandsender (reportage uit Garmisch-Partenklrchen) 7.00 Weenen (reportage uit Gar- misch-Partenkirchen) itMtitmnmiiH BERLIJN 356.7 BEROMÜNSTER 539.6 BOEDAPEST 459.5 BRUSSEL I 483.9 BRUSSEL II 331.9 DEÜTSCHL. SENDER 1571 DROITWICH 1500 HAMBURG 331.9 HILVERSUM I 301.5 (KRO en NCRV) HILVERSUM II (AVRO en VARA) KALUNDBORG 1261 LANGENBERG 455.9 LUXEMBURG 1304 MILAAN 368.6 PARIJS I 1648 PARIJS II 312.8 ROME 420.8 TOULOUSE 328.8 WEENEN 506.8 1875 M. M. NL NI. M. M. M. M. aanvoer 2123 stuks: 748 vette runderen, 257 vette kalveren, 595 schapen en lammeren, 619 varkens, 4 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 47, 42, 2834, vette ossen 44, 40, 3034, vette kalveren 90, 80, 5560, varkens, levend gewicht 363534, schapen 403729, lammeren 433828 cent. Prijzen per stuk: schapen 19.001516, lammeren 17.00148. Overzicht. Vette koeien en ossen aanvoer ruim, handel kalm, prijzen als j.l. Dinsdag, pri ma koe 50, os 46. Vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen als vorige week, prima 1.00. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen stabiel. Varkens aanvoer korter, handel tamelijk, prij zen van vorige week. Eenige partijen schapen voor export verkocht. Aardappelen: Brielsche Eigenh. 1.902.20, Zeeuwsche blauwe 22.40, idem Eigenh. 1.752, idem bonte 22.40 per H.L. Zandaardappelen 3.54 cent per kg. Poters, Eigenh. 1.401.60, idem bonte en bl. 1.401.60, Bevelanders 1.70 1.90 per H.L. Met matigen aanvoer, handel kalm. Vlasaanvoer. 11350 kg. blauw schoon 5663 cent, 8800 kg. Holl. geel 5562 cent, 3000 kg. Groningsch 5460 cent, 3700 kg. Dauwroot 50 55 cent per kg. De toestand ter beurze blijft onveranderd. De betere soorten vlas genieten de meeste belang stelling, terwijl de mindere soorten zijn ver waarloosd en daardoor ook iets gemakkelijker in prijs. De vraag was bevredigend, echter werd niet alles verkocht. W ARMENHUI ZEN. 8 Febr. Uien 2.302.50, ld. groote 2.402.60, idem drielingen 1.20, Gele kool 7.708.40, idem 2de soort 6.4Ó8 idem uitschot 4.205.60, Roode kool 6.30—10.20, idem 2de soort 6.50—8.80. Idem uitschot 4.305.20. Witte kool 4.205.20, Idem 2de soort 34.50, idem uitschot 2.10—3. Per 100 kg. (Niet officieel) 5de klasse, 13de lijst Trekking van Maandag 10 Februari 1936 Hooge Prijzen 1500.— 3456 1000286 8982 11884 16242 19957 400 6383 15135 20198 200.— 254 1923 6920 7676 10732 12305 100.— 1212 1553 2039 3704 3815 4977 5451 5542 6009 9139 10113 10456 12773 14005 14418 15106 15458 16133 17045 18306 19192 19245 20196 Prijzen van 70. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS 357 419 499 648 756 778 825 871 1009 1024 1155 1243 1296 1433 1495 1511 1605 1672 1898 1916 2000 2033 2102 2106 2210 2264 2294 2301 2317 2421 2432 2434 2623 2639 2648 2713 2755 2757 2758 2802 2824 2844 2846 2934 2947 2950 3002 3025 3181 3378 3521 3659 3723 3763 3764 3832 3874 3919 3929 3960 4050 4086 4179 4191 4201 4404 4405 4489 4533 4710 4827 4859 4868 4887 4966 5026 5060 5128 5137 5157 5159 5243 5306 5407 5547 5567 5751 5777 5788 5840 5938 5972 6148 6172 6189 6333 6454 6489 6501 6593 6864 7013 7059 7083 7228 7398 7412 7518 7532 7553 7687 7751 8058 8204 8347 8442 8550 8569 8859 9001 9048 9063 9117 9160 9172 9361 9543 9548 9821 9913 9983 10032 10364 10478 10592 10876 11022 11023 11115 11155 11262 11305 11338 11747 11772 11859 12267 12335 12351 12364 12457 12606 12654 12770 12995 13289 13527 13538 13590 13674 13679 14074 14089 14159 14162 14181 14184 14269 14290 14438 14457 14762 14951 15046 15061 15195 15277 15283 15286 15331 15449 15512 15539 15634 15641 15649 15914 15938 15943 16070 16088 16168 16442 16572 16883 16986 16992 17129 17201 17267 17381 17680 17755 17807 18038 18313 18321 18388 18396 18419 18479 18508 18581 18693 18740 '18768 18833 19047 19052 19069 19203 19313 19389 19456 19514 19636 19665 19955 20024 20067 20173 20213 20269 20320 20371 20384 20398 20469 20479 20496 20523 20588 20659 20704 20720 20736 20779 20072 Nieten lW-iS9 58 83 93 113 134 162 165 204 250 271 311 314 347 358 361 3?4 386 391 421 454 467 514 523 543 594 642 708 813 846 859 956 977 982 1011 1050 1051 1073 1104 1166 1252 1301 1314 1377 1386 1438 1456 1459 1474 1497 1505 1532 1533 1558 1560 1585 1609 1641 1646 1678 1695 1701 1738 1774 1775 1791 1843 1886 1929 1955 1359 2009 2042 2044 2073 2079 2110 2152 2154 2205 2221 2285 2298 2300 2428 2453 2483 2567 2575 2580 2598 2614 2638 2690 2728 2768 2815 2822 2830 2883 2893 2949 2953 2965 2990 2995 3042 3050 3065 3068 3223 3228 3232 3258 3274 3282 3292 3316 3343 3383 3395 3441 3499 3503 3542 3621 3648 3680 3682 3699 3774 3909 4009 4016 4021 4030 4059 4069 4070 4091 4102 4117 4143 4196 4210 4212 4231 4244 4272 4298 4304 4322 4433 4443 4500 4548 4553 4601 4663 4677 4723 4733 4742 4760 4789 4801 4830 4831 4856 4864 4910 4952 5039 5073 5096 5120 5168 5174 5203 5253 5281 5294 5346 5347 5362 5427 5432 5438 5439 5484 5488 5525 5578 5597 5603 5609 5615 5618 5632 5643 5737 5742 5756 5795 5805 5868 5953 6035 6044 6046 6051 6085 6107 6110 6134 6140 6142 6178 6253 6255 6297 6321 6361 6376 6388 6389 6396 6506 6532 6542 6560 6566 6582 6610 6651 6663 6726 6756 6790 6850 6882 6993 7026 7029 7062 7136 7139 7148 7157 7170 7206 7211 7265 7407 7457 7461 7464 7478 7483 7505 75P7 7601 7643 7724 7783 7802 7806 7809 7832 7890 7957 7962 8043 8123 8125 8158 8183 8230 8239 8306 8398 8417 8433 8468 8503 8582 8587 8592 8596 8671 8681 8712 8738 8787 8810 8835 8840 8857 8875 8919 8929 8930 9051 9064 9068 9082 9094 9150 9156 9197 9224 9264 9436 9450 9491 9510 9552 9570 9608 9621 9639 9641 9661 9741 9831 9840 9857 9939 9982 10021 10035 10055 10075 10176 10221 10227 10228 - - - - ^vuuu lUrtJd lutoo AUOU1 lUOQiJ 10622 10633 10689 10712 10792 10797 10818 10831 10864 10893 10970 10988 11008 11035 11065 11071 11149 11171 11196 11202 11214 11224 11228 11275 11285 11291 11363 11385 11390 11399 11439 11469 11472 11500 1)509 11601 11624 11631 11663 11671 11701 11725 11805 11834 11877 11903 11953 11963 11981 11985 11987 12002 12059 12083 12108 12114 12187 12198 12251 12414 12438 12444 12478 12520 12553 12556 12557 12577 12579 12593 12667 12703 12728 12747 12763 12768 12778 12797 12850 12885 12917 12923 12961 12999 13018 13068 13080 13101 13124 13126 13138 13146 13151 13173 13247 13255 13259 13284 13390 13413 13432 13515 13571 13584 13589 13614 13642 13849 13854 13882 13889 13891 13897 13915 13922 13934 13991 13993 14036 14043 14080 14116 14143 14173 14180 14188 14193 14238 14266 14305 14367 14384 14396 14426 14461 14472 14505 14526 14577 14594 14614 14618 14621 14649 14705 14754 14794 14842 14844 14860 14868 14896 14908 14932 14947 15005 15025 15054 15097 15100 15155 15167 15237 15267 15295 15358 15372 15398 15422 15477 15553 15595 15605 15627 15646 15665 15681 15767 15791 15802 15830 15843 15884 15923 15973 15995 16149 16160 16181 16198 16199 16252 16265 16266 16278 16284 16301 16327 16346 16388 16539 16564 16568 16606 16638 16649 16658 16702 16703 1672.9 16736 16737 16754 16769 16789 16821 16832 16862 16866 16874 16896 16903 16930 16955 17019 17102 17109 17119 17171 17181 17196 17241 17248 17253 17265 17285 17307 17310 17352 17387 17430 17439 17430 17482 17484 17498 17538 17568 17588 17652 17670 17691 17706 17714 17749 17752 17898 17918 17935 17953 18014 18051 180Ö2 18114 18131 18133 18152 18161 18174 18180 18187 18327 18333 18357 18386 18405 18487 18488 18493 18501 18509 18605 18607 18621 18622 18632 18670 18684 18688 18728 18781 18797 18832 18919 18942 18990 19020 19027 19108 19137 19155 19216 19220 19290 19298 19320 19355 19384 19390 19401 19422 19424 19455 19489 19524 19543 19565 19625 19654 196S1 19699 19719 19752 19762 19777 19780 19829 19934 19940 19991 19399 20035 20043 20101 20125 20144 20155 20236 20282 20308 20309 20324 20349 20354 20376 20401 20412 20416 20467 20477 20480 20493 20513 20514 20545 20550 20591 20615 20725 20742 20752 20782 20809 20825 20892 20953 20954 Verbeteringen 5de klasse, 12de lijst: 9700 m.z. 9900, 14404 70.— m. z. 14414 f 70.—, 20228 Kb Z. 20228 70—, 20238 m. z. 20238 70.—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 10