STADSNIEUWS GRATIS Unie Haarlem, 10 Febr. SITTERS sXdKAR De Mijdrechtsche millioenen G. H. WEUSTINK PLECHTIGE UITVAART VAN KARD. SINCERO WITTOP KONING - HAARLEM MAANDAG 10 FEBRUARI 1936 WERK VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN Zestien woningen voor ouden van dagen HET GEMEENTE-ARCHIEF IN DE JANSKERK R. K. GEMENGD TOONEEL „LUDAMUS" De firma Adam en Eva INBRAAK TE AERDENHOUT Grendelt uw radiotoestel! Jaarfeesten „St. Bonifacius" Een der Werkfonds-objecten P. VAN RIJN t Bekend apotheker EEN ZAKENJUBILEUM Wassenaar Pater C. J. v. d„ Valk O, F, M, Liefdadigheidsconcert - i EEN HALF POND KOFFIE (VAN DEZELFDE KWALITEIT) N. V. UNIE-WINKEL-MAATSCHAPPIJ Filialen gevestigd: HAARLEM, Anegang 22, Teyierplein 45, Rijksstraatweg 4 u.w. 49-e IJMUIOEN, Frans Naereboutstraat 61, BEVERWIJK, Schans 10 186611 Februari1936 Opbrengst collecten Zangers voor de Bisschopswijding ONBETEEKENEND IJSVER MAAK IN DEN OMTREK Alleen te Heemstede en Santpoort werd gereden De ijsbaan te Haarlem MUZIEK ZONDAGMIDDAGCONCERT H. O.V. Solist: Luc. Louman, bariton COMITÉ VAN KATH. ACTIE Rectificatie Kindervoeding Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a. a f 2.25 Harmenjansweg 67a - Teltf. 16100 AGENDA Bioscopen 11 Februari Bioscopen INSTELLINGEN Haarlem - Schoterweg 1 - Telefoon 16659 Getuigen a décharge aan het woord in de zaak tegen den kweeher Zijn verhouding tot de weduwe van W. Voortgezet verhoor B. en W. schrijven aan den Raad: In de vergadering van 3 Juli 1935 is aangehou den het voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden voor den bouw van 16 woningen voor ouden van dagen aan de Zomervaart. Het lag in de bedoeling deze woningen onder leiding te doen bouwen door jeugdige werkloo- zen tegen een loon, dat afhankelijk zou worden gesteld van leeftijd, genoten opleiding en be kwaamheid. In verband met het feit, dat hieromtrent geen overeenstemming met den Minister van Sociale Zaken kon worden bereikt, moest aanhouding van ons voorstel volgen. Het ligt in de bedoeling van B. en W. bedoelde woningen toch door jeugdige werkloozen te doen bouwen, terwijl zij zich over de voorwaarden, waaronder dit zal kunnen geschieden, nader met genoemden Minister in verbinding zullen stellen. Bij den opzet der bouw- en exploitatiereke ning is evenwel aangenomen, dat de uitvoering van dit werk onder normale omstandigheden in aanneming zal geschieden, zoodat de stichtings- kosten op f 35.800.zijnde rond f 2.240.per woning worden geraamd. Brengt de uitvoering door jeugdige werkloo zen wijziging der eenheidsprijzen mede, dan zal het bedrag der stichtingskosten dienovereenkom stig veranderen. Voorts is aangenomen, dat het bouwvoorschot als 50-jarige annuïteitsleening door het Rijk zal worden verstrekt tegen een rente van 4 o. De woningen zullen op gronden der gemeente worden gebouwd, waarvoor geen grondhuur ten laste van de exploitatierekening zal worden ge bracht. Hiertegen bestaat o.i. te minder bezwaar, omdat de gronden, indien deze woningen er niet op zouden worden gesticht, toch niet als bouw terrein zouden worden geëxploiteerd. Onder deze omstandigheden zal met een huur van f 3.20 per week en per woning een sluitende exploitatie worden verkregen. dank gebracht voor haar vele werkzaamheden voor de loterij en de voorbereidingen van deze feestavonden. Verder werd dank gebracht aan den Weleerw. pater Hunsche O. F. M. en aan het hoofdbestuur. Hierna zette The Jolly Band onder leiding van den heer F. de Paus met vroolijke muziek den avond in, waarna optraden de humoristen Klaase en Flora. Wij zagen hen dit jaar voor het eerst in hun optreden in Volendamsch costuum. Hun succes was wel het levensliedje „Helden der zee", dat een dankbaar applaus verwierf. De avonden werden besloten met ge zellig samenzijn. Men verzoekt ons nog te willen melden, dat hedenmorgen de loterij heeft getrokken onder toezicht van een inspecteur van politie. De uit slag wordt voor de ramen van het gebouw St Bavo bekend gemaakt. De firma Adam en Eva mag op een gevestigde reputatie bogen. De firma zelf is zoo oud als er menschen zijn en ook het gelijknamige tooneel- stuk is niet jong meer en inmiddels tot een so- liede geldbelegging in de tooneelwereld gaan be- hooren. Het is dan ook echt een stuk om een vol op pleizierigen avond te genieten, zonder de pre tentie te bezitten van een tooneelwonder en kunstwerk of zelfs maar van een zeer goed ge schreven stuk te zijn. Afwisselend en verrassend als het is dank zij een volledig kippenhok met een braaf kraaienden haan, en revueachtige scènes, en voorzien van aardig verzonnen ver wikkelingen en een in het Hollandsch, meer dan in 't Engelsch, ongeschaafden tekst, behoort het tot die blijspelen, waarvan men van tevoren weet, dat ze succes zullen hebben. Het was daarom goed gezien van „Ludamus" om Adam en Eva" aan haar publiek te toonen, dat met de kennis making, blijkens het applaus en het medeleven, zeer ingenomen was. Voor zoover onze beoordeeling kan reiken, welke sterk gehandicapt werd doordat vanaf onze plaats weinig van het tooneel was te zien, en daarom afgaande op den ouden tooneelroem van „Ludamus", o.a. schitterend verworven op con coursen, vermoeden wij wel, dat het blijspel in den juisten toon is gespeeld. Uitgezonderd de rol van den dokter, leek het dan ook, alsof het stuk speciaal voor „Ludamus" was geschreven, zoo goed wanen alle optredenden in hun element en zij vertolkten met veel toewijding en verve hun rol: de regisseur B. Schoonebeek, die plotseling moest invallen, als de rijke weduwnaar (vooral hem komt de eer toe, mej. D. van der Unden als het bemoeizieke kamermeisje, mej. Mien Stam, als de luie, getrouwde dochter, E. Nicolaas als de deftige schoonzoon en G. Hurkmans als de nog deftiger adspirant-schoonzoon (uitstekend, ook uiterlijk getroffen types), mej. Nelly van Brug ge als de jongste, bij de hande dochter (ook een van de allerbeste), mej. Lies Schoonebeek als de oude vrijster (kleine goede bijrol), W. Schoone beek, raak en fijn gegrimeerd als den oom, en J. Uttien, tenslotte die moest invallen voor den procuratiehouder en als zoodanig eveneens vol deed. Alleen de lijfarts, (H. Dijkstra) schutterde te veel en was onder de streep. In het eerste be drijf maakte hij de ernstige fout door den we duwnaar met „Dag dokter" te groeten, terwijl hij zelf dokter was! Voor zoover we konden nagaan, miste de regie vlotheid en samenspel, vooral bij het opeenvol gende antwoorden. De voorstelling had dan ook minstens een kwartier eerder geëindigd kunnen zijn. Wat de dames in het eerste bedrijf aan snel heid in antwoorden ontbrak, hadden ze in het laatste bedrijf in het spreken te veel, waardoor dit soms onduidelijk werd. En zoo zijn nog meer opmerkingen te maken, die echter geen afbreuk kunnen doen aan den voor ons beperkten totaalindruk, dat „Ludamus" tevreden mag zijn over dezen uitstekend geslaagden tooneelavond. De aansporing van den heer Hurkmans in zijn openingswoord, om steun en medewerking voor de R. K. Gemengde Tooneelvereeniging, verdient dan ook zeer zeker om ruimschoots beantwoord te worden. K. Zondagavond tusschen half acht en half tien is ingebroken in een woning aan den Zandvoor- terweg. Toen de dienstbode om half tien thuis kwam, zag zij de garagedeur en de keukendeur openstaan. Een tafel- en een divankleed lagen buiten de keuken. Zij waarschuwde de politie, waarna deze met haar de situatie opnam. Ver moedelijk is men door het keukenraam binnen gekomen. De bewoonster heeft vastgesteld, dat ont vreemd zijn eenige sieraden en een radiotoestel. De politie zet het onderzoek voort. Zaterdag- en Zondagavond vonden in het gebouw St. Bavo de jaarfeesten plaats van de afdeeling Haarlem van den Ned. R.K. Bond van Transportarbeiders. Voor het podium prijkte het vaandel tusschen het groen. Daar naast de prijzen voor de loten welke meerendeels be schikbaar gesteld waren door firma's uit Haar lem; ook uit andere plaatsen en van particu liere giften waren aangeschaft. De voorzitter de heer Th. A. Bultus opende met een kort welkomstwoord, bijzonder tot de genoodigden n.l. het bestuur van den Ned. R.K. Volksbond van Haarlem en Heemstede, den heer A. Angenent districts-secretaris van den R.K. Volksbond. Hi) zette uiteen het doel van deze bijeenkomsten en deed eenige mededeelingen. Aan de commissie, bestaande uit de heeren N. Schouw, A. Selhorst en A. J. de Groot werd Het is alweer langen tijd geleden, dat we konden melden, dat steun van het werkfonds was gevraagd voor de verbouwing der Jans- kerk tot gemeente-archief. Verblijdend was de mededeeling, dat dit ob ject door Den Haag was goedgekeurd, maar velen vroegen zich af, hoe lang zal het weer duren, vooraleer inderdaad menschen aan den slag kunnen gaan. Van de 5 goedgekeurde objecten, die onze lezers zich nog goed zullen herinneren, werd begonnen met den bouw van een aula op de Nieuwe Begraafplaats aan den Vergierdeweg. Thans komt als tweede object de Janskerk aan de beurt. Op 24 Februari zal het inrich ten van een gedeelte dezer kerk tot gemeente archief der openbare werken worden aanbe steed. En wat de uitbreiding van ons stadhuis be treft, daarover zullen zeer spoedig mededee lingen te doen zijn, ten aanzien van de uitge- noodigde architecten, die een ontwerp zullen mogen maken. Alhier is na een langdurige ziekte overleden de heer P. van Rijn, bekend apotheker hier ter stede. De heer van Rijn werd geboren op 9 Maart 1866 te Delft. Hij deed staatsexamen en stu deerde vervolgens aan de universiteiten van Groningen en Utrecht, waar hij op 21 Juni 1895 slaagde voor het apothekers-examen. Na een jaar te Den Haag werkzaam te zijn ge weest, vestigde hij zich te Haarlem als apo theker. Zijn zaak stond achtereenvolgens aan de Kruisstraat en nu, reeds 16 jaar lang, aan den Kleinen Houtweg. De heer van Rijn heeft in de oorlogsjaren veel gedaan ten bate van Duitsche vluchte lingen. Verder heeft hij in apothekerskringen groote bekendheid verworven, daar hij talrijke leerlingen voor het assistent-apothekers-examen heeft opgeleid. Toen op 2 Augustus 1901 opge richt werd de Coöperatieve Werkliedenvereeni- ging „Ziekenzorg", met het doel aan personen uit arbeiderskringen geneeskundige hulp en geneesmiddelen te verschaffen, werd de heer van Rijn apotheker daarvan. Bij het 25-jarig bestaan dezer vereeniging in 1926 werd de heer Van Rijn op hartelijke wijze gehuldigd, evenals bij zijn 40-j.arig apothekers-jubileum. De vele bloemstukken en geschenken bij die gelegenheid ontvangen, getuigden van de groote achting en waardeering van oud-leerlingen en assistenten voor den heer Van Rijn, die tot aan zijn dood een intensieve belangstelling voor zijn zaak toonde. Hij ging dan ook met hart en ziel op in zijn werk. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag, 12 Februari, des middags om 12 uur, op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan. De firma Wassenaar herdenkt Dinsdag 11 Februari haar 30-jarig bestaan. In deze be- staansperiode is de zaak van een nederig begin opgeklommen tot een der eerste firma's van de meubelbranche in Haarlem, met twee fraaie winkels in den Jansweg en de Kruisstraat. De naam Wassenaar heeft in Haarlem een vertrouwden klank gekregen, dank zij het devies „correcte leverantie tegen billijken prijs". De firma is er zich van bewust, dat ze het aan de cliënteele te danken heeft dat ze over de afgeloopen 30 jaar tevreden kan zijn. Daar om worden alle afnemers in de gelegenheid ge steld het jubileum „mede te vieren" doordat gedurende de geheele jubileum-maand souve nirs worden aangeboden bij eiken aankoop bo ven ƒ2, In de parochiekerk van het H. Hart aan het Kleverpark is hedenmorgen een plechtige ge zongen Requiemmis opgedragen door den zeer- eerw. pater J. P. Rennenberg O.F.M., pastoor der parochie, met assistentie van de weleerw. paters H. J. Smits, O-F.M. en F. Hunsche, O.F. M., kapelaans der St. Antoniusparochie, ter na gedachtenis van den zeereerw. pater C. J. v. d. Valk, O.F.M., oud-pastoor der parochie. Talrijke parochianen waren bij deze H. Mis aanwezig. „Een moeder" verzoekt ons opname ^ran het volgende: Juist in deze dagen, nu iedereen te kampen heeft met finantieele moeilijkheden door de crisis veroorzaakt, vind ik het een prachtig idee van het bestuur van het Haarlems Kin der- en Meisjeskoor een uitvoering te geven ten bate van de Vereeniging voor uitzending' van Nederlandsche kinderen naar buiten (Kinabu) Comité Haarlem. In dezen tijd, nu het zoovelen ontbreekt aan het allernoodigste, is het deze vereeniging. die tracht de meest behoeftigen eenigen tijd te laten genieten van buitenlucht en goede voe ding. Hoevelen moeten teleurgesteld worden daar het geld, dat voor deze uitzending noodig is, ontbreekt. Wanneer allen, die ondanks de slechte tij den nog iets kunnen missen het concert, dat Donderdagavond as. door bovengenoemde ko ren gegeven wordt, bezoeken om te genieten van het frissche kindergezang en van de goede solisten, zal de KINABU in staat gesteld wor den aan meerdere aanvragen te voldoen. VAM MAANDAG, 10 FEBRUARI TjM ZATERDAG, 15 FEBRUARI Bij Aankoop van Fl. 1.— winkelwaren*) waaronder een half Pond Koffie BOVENDIEN 15 7, KORTING Uitgezonderd Suiker, Mar« garine, Roomboter, Slaolie Wij lezen in „De Tijd": Morgen viert de oud-inspecteur bij het lager onderwijs, de heer G. H. Weustink, te Haarlem, zijn zeven tigsten verjaardag. In de stad zijner inwoning zal het den kerkmeester der kathedraal en het lid van den raad niet ontbreken aan warme be langstelling. Maar ook uit Amsterdam, waai hij zoovele jaren het onderwijs diende en waar hij met geestdriftigen kunstzin van zeer nabij het streven der Van onzen Tijd- groep en van den Violier-kring meemaakte en bevorderde, zullen hem hartelijke wen- schen bereiken. Weustink heeft medegewerkt aan ver schillende couranten en tijdschriften; wat hij schreef was bezield door de leuee van zijn grooten mede-Tukker Schaepman: diens Credo-Pugno (ik geloof, ik strijd) zit den Ootmarsumer Weustink in het bloed. Hij genoot te Amsterdam de taalkundige privaatlessen van dr. F- A. Stoett en behoort almee tot de oudste leden der Katholieke Wetenschappelijke Vereeniging. In de eerste jaren van deze eeuw was hij leeraar aan de R.K. Kweekschool te Schijn- del; hij verheugde zich daar in de vriend schap van generaal Van Vlijmen, wiens dochter zijn echtgenoote werd. Boeken heeft de litterator Weustink niet geschreven. Wel publiceerde hij in 1909 in het Klassiek Letterkundig Pantheon een overzichtelijke bloemlezing uit Vondels Werken, die nog altijd als model kan dienen voor nieuwe uitgaven in dezen geest, als we mogen verwachten in het aanstaande Von- deJ-jubeljaar 1937. Weustink's ambtelijk otium trad in vijf jaren geleden; hij werd bij die gelegenheid onderscheiden met het officierschap in de orde van Oranje Nassau. Van toen af wijdde hij zich met ijver aan de gemeentelijke be langen der Spaamestad. Nog onlangs bleek bij de onderwijsbegrooting in den Haar- lemschen Raad, hoe deze zeventigjarige Twentenaar zich verdienstelijk weet te ma ken in een hoofdplaats van Holland. Dat moge duren nog tal van jaren! Zondag werd in de St. Josephkerk aan dè Jansstraat onder alle H.H. Missen een lief- dadigheidspredicatie gehouden voor de armen der parochie. De collecte, daarna gehouden, bracht op f 435. In de parochiekerk van St. Joannes den Doo- per Is Zondag, onder alle H.H. Missen een col lecte gehouden voor de R. K. Vereteniging voor meisjesbescherming. De opbrengst was f 271.58. Zoowel de jongens als de heeren moeten om uiterlijk kwart over negen in de Kathedraal aanwezig zijn, opdat men zich rustig voor de plechtigheid kunne kleeden. Ingang no. 2 is voor de zangers. Kapelaan KAT. Den nacht van Donderdag op Vrijdag had *t min stens 3 c.M. gevroren. De een had dat gemerkt aan een emmer water, die 's nachts buiten had gestaan, een ander aan 't drinkbakje van zijn kippen, een derde aan 't ijs in het vijvertje van z'n tuin, in welk vijvertje hij z'n goud- visschien en z'n stekelbaarsjes heeft zwemmen. En van Vrijdag op Zaterdag had 't zeker minstens even hard gevroren. Alzoo weer 3 c.M. ijs in den emmer, het drinkbakje, het vijvertje. Volgens Bartjes was dat minstens al 6 c.M., ongerekend de centimeters, die er gedurende de koude des daags waren bijge komen. Zaterdagavond begon de lucht te „teekenen". Maar de wind bleef in den vries- hoek en Zondagmorgen nu ja, minstens 2 c.M., waren er vast en zeker wel bijgekomen. Maar drinkbakjes, vijvertjes en emmers, die buiten staan bleken onbruikbare maatstaven te zijn voor de ijsdikteberekening op ijsbanen, slooten en duinmeren. Maar je kunt nooit weten. Bovendien de ve'en, die met schaatsen onder den arm of netjes samengebonden en bü de hakstukken vastgehouden, over straat gingen, wekten bij anderen vermoedens op van bruikbare ijs banen of rijgelegenheden. Dus ook de schaatsen maar voor den dag gehaald en dan maar op zoek naar de ijsbanen. In Overveen 't Kolkje! Prachtig iis schit terend in den zonnegloed. Maar verlaten of liever onbereden als de bevroren wateren van de Karische zee! Dan maar naar den vijver van Duin en Daal. Een paar eenzame, honge rige waterkipjes als eenige stoffeering van den prachtigen ijsvloer, 't Meertje van Caprera is kort bij. Dat zal toch zeker wel berijdbaar zijn! Mis! Ook hier trieste verlatenheid. Al'een een paar zilvergrijze meeuwen beturen het ijs. alsof zij hun prooi onder het ijs willen biologeeren. De ijsbaan op de Kleverlaan kan nu nog alleen maar uitkomst brengen. De hekken aan den ingang zijn echter gesloten als de monden van Ossche medeplichtigen anno 1934. Groenendaal berijdbaar Spiegelglad ligt de mooie ijsbaan van „De Volharding" te Heemstede. Maar met de enkele graden vorst in den nacht, en op den dag „cm het vriespunt" blijft de ijslaag te dun voor een groot aantal liefhebsters en liefhebbers. Maar het bestuur wist toestemming te krijgen van B. en w. en de sportparkcommissie om als noodmaatregel de tennisbanen in Groenen daal als ijsbaan in te richten. Het was er geen „eldorado", omdat deze banen uit den wind, en in de zon liggen. Het bestuur moest zich dan ook bepalen tot het openstellen alleen in de morgenuren en in den avond. En zoo heerschte er Zaterdagavond een heel prettige stemming op deze geïmproviseerde ijsbanen. Nu ja, veel ruimte was er niet, er lagen 2 banèn van pl.m. 40 bij 40 M. Maar de honderden die Zaterdagavond op het sein „de ijsbaan is open" naar Groenendaal kwamen, hebben nog tot 9 uur hun lusten bot kunnen vieren. Nadat de banen Zaterdagnacht weer opge spoten waren, was Zondagmorgen de gelegen heid weer opengesteld. En weer was het er ge zellig druk. Natuurlijk moest het bestuur zich beperken tot het toelaten van leden. Anderen moesten zich het genot van rijden ontzeggen en konden toekijken. Lang duurde de vreugde echter niet, want om 11 uur was de baan weer voor verder rijden ongeschikt. Maar wachten dus tot den avond Maar daar tegen den avond de temperatuur beneden het vriespunt bleef, was opspuiten onmogelijk, zoodat om 4 uur het vlaggetje van de tram verdween, ten teeken dat er Zon dagavond niet gereden kon worden, wat voor velen een teleurstelling was. Mocht de vorst aanhouden, dan zal de baan weer in orde gebracht worden, tot de groote baan betrouwbaar is. In Heemstede was nog geen gelegenheid om te rijden. Enkele waaghalzen hadden het al op den Lelievijver in Groenendaal geprobeerd, doch de politie trof maatregelen om dit te verhin deren. De ijsbaan aan de Kleverlaan is tot nu toe gesloten gebleven. Het bestuur deelde ons mede, dat het gisteren nog te veel gedooid heeft om vandaag de banen voor het publiek open te stellen. Het ijs is momenteel 4 c.M. dik. Blijft het doorvriezen, dan is er morgen kans, dat de poorten geopend zullen worden. Te Santpoort De ijsbaan Brederode te Santpoort is voor het publiek toegankelijk geweest. Hier kunnen echter slechts weinig liefhebbers rondzwieren, hoewel,... beter wat dan niets, nietwaar?! De Sinfonia Concertante van Haydn, voor viool, violoncel, hobo, fagot en orkest, waarmee het concert van Zondagmiddag werd geopend, is een van die speelsche, van factuur oer-klare wer ken van vader Haydn, nog verwant voor wat den stijl betreft, aan het Italiaansche Concerto grosso, en het overgangsstadium vormend tus schen dit laatste en het solo-concert, dat voort zou vloeien uit een evolutie, welke bijna een eeuw in beslag nam. Teekenend is in dit werk van Haydn vooral de keuze der instrumenten, waar de componist er twee Iaat samengaan. Zoo valt bij voorbeeld in het Andante de typische con trastwerking op tusschen de licht klinkende viool en den zwaren fagotklank, tusschen hobo en cello. Hoewel de stemming van het concertino laten we het solisten-kwartet nog even zoo noemen aanvankelijk niet zeer zuiver was, was deze toch in het Andante weer in het reine, en kregen we, door goed genuanceerd wisselspel tusschen de heeren Bijvanck, van Manen, Vente en Ten Bosch en het orkest, een zeer bevredi gend geheel, waarmee de uitvoerenden veel suc ces behaalden. De overige orkestnummers bestonden uit het Voorspel van Wagner's „Tristan und Isolde" en uit de Préludes van Liszt, met welk laatste werk deze middag-uitvoering werd besloten. En glans rijk, kunnen we wel zeggen, want dirigent en musici spanden zich hier tot het uiterste in om dit fraaie klankwerk volle recht te doen weder varen, zoodat het succes ook evenredig groot was. Ook de solist van dezen middag, onze stadge noot Lucas Louman behaalde groot en welver diend succes met zijn zang. Grooter nochtans met de Aria uit Verdi's Requiem „Confutatis maledictis" dan met de Aria „Nun scheint in vollem Glanze der Himmel" uit Haydn's „Schöp- fung". We hadden voor het doel van dezen mid dag een andere aria uit de Jahreszeiten bij voorbeeld geprefereerd. De solo uit het Dies Irae werd uitstekend geïnterpreteerd. Louman was hier eerst goed in de gelegenheid zijn volle, omvangrijke stemmiddelen te ontplooien. En dit deed hij dan ook op intelligente en handige wijze, zoodat we gerust kunnen zeggen in dezen zanger een oratoriumzanger van formaat te kun nen begroeten, die, bij voortgezette studie, tot de besten in den lande zal kunnen gaan behoo- ren, mits men hem den volle, eerlijke kans daar toe geeft, en zijn medewerking niet bepaald blijft tot kleinere, minder omvangrijke partijen. Zooals gezegd, was het door Louman behaalde succes zeer groot en alleszins verdiend, ook de hem gebrachte bloemenhulde. Een van die goed geslaagde middagconcerten, waarnaar de toehoorders, naar we van enkelen mochten opvangen, met groot genoegen hebben geluisterd. J. S. Woensdag 12 Febr. 8.15 Repetitie R.K. Gra- toriumvereeniging in gebouw Zang en Vriend schap, Jansstraat 74, voor het geheele koor. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingenZoete- straat 1254 porties; Overtonstraat 1198 porties; Byzantiumstraat 903 porties; Eemstraat 936 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L. O. 107 porties verstrekt. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestr., uitsluitend tusschen 11 en 13 uur.) Handschoenen en ceinturen, blikken doos met bonboekjes Politiebureau Smedestraat; wollen das, Stoute, Dahliastr. 7; Angora kat, Huizinga, v. Loostraat 21; mattenklopper, Heemskerk, Middenweg 79; Padvindersmes, Eeltjes, Zijlstr. 60; nummerplaat, omslag, inh. quitanties, Poli tiebureau Smedestraat; Pijphouder, Smit, Ban- kastr. 32: actentasch, Politiebureau, Smedestr., zadeldek, Spanjaard, Gasthuislaan 150. Ondertrouwd: 10 Februari. G. J. Verveld en A. Derks. Geboren 7 Februari: A. E. HouwelingRie- penhausen, zoon; J. E. Daim—Fabel, dochter; 8 Februari: M. C. Schornagel—Duineveld, doch ter; M. Koelman—de Vries, zoon; J. Jongh— Hopman, dochter; 9 Februari: G. Louman— Vendel, dochter; J. M. Moerkerk-v. Oerie, dochter; J. F. v. d. Bergh—Hirsch, zoon; J. BeumerVeenhuis, zoon; C. M. Rienstravan Rijn, dochter; W. GroeneveldKeur, zoon; 10 Februari: J. I. M. VisserRikkers, dochter; S. HartBosma, zoon; A. L. M. J. HogeHuijs- ser, dochter. Overleden 8 Februari: P. T. a. v. Rijn, 69 jaar, KI. Houtweg; N. Cruijff—de Ridder, 70 jaar, Bloemertsteeg; R., 5 jaar, zoon van G. Gras, v. d. Meerstraat; B. VerbeekBrandts. 79 jaar, Zaanenstraat; 9 Februari: H. Zieren Schotel, 68 jaar, Middenweg. VATICAANSTAD, 10 Februari (Eigen telegram). Onze Romeinsche correspondent seint: Met groote plechtigheid heeft he denochtend in de kerk van St. Adrea della Valle de uitvaart plaats gehad van Kardinaal Luigi Sincero. Vertegenwoordigers van het italiaansche Koningshuis en van de regeering, vele Kardi nalen en Prelaten en de Oversten en studen ten der Oostersche Colleges en Seminaries, woonden de plechtigheden bij. De Deken van het Heilig College, Kardinaal Granita, verrichtte de absoute. Hedenavond wordt het stoffelijk overschot van Kardinaal Sincero overgebracht naar Trino in de provincie Vercelli, waar het in het fa miliegraf zal worden bijgezet. Gebouw ,,St. Bavo" Bestuur Winterhulp, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg Indisch Ballet Denaka, kwart over 8. Frans Halsmuseum Eere-tentoonstelling L. Hartz, 16—4 uur. Luxortheater Greta Garbo in „Anna Ka- renina," 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Mazurka" (geprolon geerd) Op het tooneel: „Rettichini Trio,'' dansphantasieën, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace ,De roode Pimpernel" Op het tooneel: Raimond et file, acrobatic, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „De zanger van Broad way," 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": Gecombineerde besturen Kiesvereeniging, 8 uur; „St. Caecilia", 8 uur; Cursus R.K. Volksbond, 8 uur; Rechtskundig bureau, 8 uur. Stadsschouwburg: H.O.V.-concert, kwart over acht. Hotel „Royal"; Haarlemsche Reddingsbrigade half 9. Café-Restaurant G®br, Brinktnann: Welvaart comité half 9. Frans Halsmuseum: Eere-tentoonstelling L. Hartz, 104 uur. Luxor-theater: Greta Garbo in „Arma Kare- nina", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: „Mazurka" (geprolon geerd). Op het tooneel: „Rettichini Trio", dans phantasieën, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „De Roode Pimpernel", op het tooneel: Raimond et fils, acrobatie, 2.30, 7 en 9.15 uur, Frans Hals-theater: „De zanger van Broad way", 2.30, 7 en 9.15 uur. St. Elisabethsvereeniging Jansstrant 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. PER WEEK WEEK v/raagt Polis voor liarige verzelceri van Jampen ■reparatie kosten voor 2k 10 Jaar A 18 maanden 7 kering'l olie reparaties /l^ ver2e|tercJ/ 6n tegen diefstal Lm >sten ■zonder vooruitbftaiingI De Arrondissementsrechtbank te Amster dam heeft onder presidium van mr. Thöne het getuigenverhoor voortgezet in de straf zaak tegen den Mijdrechtschen kweeker B. Zooals men weet is deze man reeds jaren lang bezig rechten te doen gelden op een groot gedeelte van de millioenenerfenis van mevr. de weduwe van Wieringen. In 1932 produceerde hij stukken, die zouden moeten bewijzen, dat hij recht had op een groot kapitaal en veel landerijen. De vlieger ging toen echter niet op; de stukken werden door een aantal deskundigen valsch verklaard en B. hoorde zich door de rechtbank tot twee en een half jaar gevangenisstraf veroordeelen. In hooger beroep werd het er niet beter op: het Hof verhoogde de straf tot vier jaar. Ook na het strafproces ging verd. bijge staan door zijn beide raadslieden mr. Venhuizen en mr. Ten Bokkel onverdroten voort met het voeren van civiele processen. Verdachte legde een koopacte over, een acte van déchar ge en een cahier, waarin verschillende onder handelingen waren vastgelegd. Uit deze stuk ken zou moeten blijken, dat hij recht had op landerijen ter waarde van drie ton, toebehoo- rende aan mevr. van Wieringen. Wederom maakte het O.M. een strafvervol ging tegen hem aanhangig wegens het gebruik maken van eenvalsch stuk. Verdachte houdt weer met evenveel vuur als in het eerste proces vol, dat de stukken echt zijn. De deskundigen a charge, dr. Schrijver en Romer komen tot de conclusie, dat de handteekeningen valsch zijn; dr. Brunner uit Zurich concludeerde tot echt heid van de stukken. Op 28 Januari is het getuigenverhoor a charge gehouden. De verklaringen van verd. werden voor het grootste deel door de getuigen weersproken. Zijn groote vriendschap met mevr. Van Wie ringen zou volgens de a charge getuigen slechts in de verbeelding van verd. bestaan. Hü kwam nooit op het landgoed en mevr. van W. had zich o.a. tegenover den notaris ongunstig over den kweeker uitgelaten. Thans is het woord aan de getuigen a dé charge. Een van deze getuigen, door de ver dediging opgeroepen, is een pachter van wijlen mevr. van W. Zijn familie huurde reeds 60 jaar van haar. Zoo nu en dan kwam hij op de villa om pacht te betalen en zaken te bespreken. ha,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2