I Zoekt gij betrouwbaar fW~i I Plaats dan een „Omroeper Personeel? rVF I UÜEr UK. I/VvlE voor 80.000 gezinnen IZWART ALS PEC VOETBAL Verdiende zege van Ajax op K.F.C. Koogers gaven echter goed partij Sparta verbetert zijn positie Spannende strijd met H.B.S, Feyenoord sterker dan D.F.C. Een gemakkelijke overwinning der Rotterdammers Nieuw wereldrecord Damkampioenschap van Nederland ZWEMMEN DRIE NIEUWE DUITSCHE RECORDS Bij wedstrijden in Kassei pni!iiiiiiiiiiiiiii!iniiiHiii!iiiiniinimiiiiiiiiniiiiiii!iiiiniiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiinniiii!iiniiiiiiiiiiiiiiiin| MAANDAG 10 FEBRUARI 1936 iuiiiiiiiiiiiiiiuiiniiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiHiuiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiumiiuuiiuiiuiiiiuiniiiuuuiiiimuuuiiuJ WIELRENNEN De Germaan LAWNTENNIS BOROTRA EN DESTREMEAU WINNEN INTERNATIONAAL TOUR- NOOI TE CANNES Karsten onder de deelnemers Tournooi te Parijs geëindigd Ulysses De Koogers begonnen uitstekend, want nadat zij de bezoekers gedurende een kwartier hun krachten op de K. F. C.-defensie hadden laten beproeven, trokken de Kooger voorwaartsen plotseling, met hun vijven nog wel, er tusschen uit, waarbij v. Wensveen de laatste hand aan dezen uitval legde (10). En indien K. F. C. Jaap Mol niet zou hebben gepasseerd, dan had de ex-internationaal waarschijnlijk het onze kere optreden van de Ajax-achterhoede afge straft. Door. technisch beter spel bleven de Amsterdammers, bij wie Van Reenen ontbrak, sterk aanvallen en na een half uur gelukte het Blom vliet gelijk te maken (11). Met de vele en soms goede kansen, die de Ajacieden hebben gekregen, zou v. Reenen wellicht meer mee hebben gedaan. Ook na de hervatting gaf Ajax den toon aan, doch door te kort spel werd de weg naar suc ces afgesloten, totdat Blomvliet met een uit stekend gericht schot zijn club de leiding gaf (12). De thuisclub legde er een extra-schepje op, doch Anderiessen wist vrijwel elk gevaar in de kiem te smoren. Het bleef spannen, want de Zaankanters gaven zich niet gewon nen, tótdat in dè laatste minuut het pleit be slecht werd door Fischer (1—3).' Ajax won hiermede verdiend, al speelde K. F. C. heusch niet onverdienstelijk. Reeds na vijf minuten spelen schiet Bakhuys juist naast den paal en Van Vliet kogelt direct hierna over. De Spartanen werken zich wat los doch hun voorhoede is ongevaarlijk. De Hage naars schieten er flink op los. Bij een goed aan gegeven bal van links kogelt Hordijk ontzettend hard in, maar Cohen redt meesterlijk. Op 40 M. afstand veroorzaakt de Korver een vrijen schop, Bakhuys knalt op doel, d'Fonseca kopt tegen de lat en dan kopt Hordijk in het doel, 01. Nadat Van Vliet nogmaals hard naast geko geld heeft, maakt Oostlander onverwachts voor doel onhoudbaar gelijk. Na de thee is het spel, evenals in de eerste helft, beslist hard. HBS is niet gelukkig, als Hordijk buiten bereik van Cohen tegen den paal schiet Sparta is gelukkiger en bij een voorzet van Seton geeft Oostlander den rood-witten de leiding Bakhuys, die geducht bewaakt wordt en weinig steun van zijn medespelers krijgt, maakt het, nadat HBS de opstelling heeft ge wijzigd, Cohenn nog dikwijls lastig. Sparta ver dedigt tenslotte met man en macht, maar be houdt den voorsprong. We schrokken allen toch van vrat De kranten ons verhalen: Ze melden ons uit eigen land De grootste sportschandalen. e We waren allemaal zoo trotsch E Dat Neerland zoo sportief is, E Nu blijkt helaas dat er een deel E Slechts diefjesmaat en dief is. Een winnend puntje was te koop, Als men den weg maar kende; 1 Men knoeide links, men knoeide rechts Het werd gewoon een bende. I De spelers werden omgekocht, De bond werd grof bedrogen. E Da's goed om 't aanzien en den roem Der sport wat te verhoogen! E De kruik ging weer te water tot Zij eind'lijk is gebroken, En Neerland heeft, tot aller schrik I De PEC-lucht eens geroken. Het onderzoek is aan den gang, Als het nu maar niet net is Of wie met PEC is omgegaan E Daardoor ook reeds besmet is! HERMAN KRAMER 5iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim iiiiiMiiiiiiiiHiimmiHiHiiiiiiiimmiillllr: Er ontwikkelt zich direct een felle strijd, waarbij al spoedig blijkt, dat de gasten sterk In de meerderheid zijn. De Dordtenaren moeten al in de eerste minuten met man en macht ver dedigen. Zij kunnen het niet verder brengen dan enkele uitvallen, die door de snelheid van de voorhoede niet van gevaar zijn ontbloot, doch tegen de hechte Rotterdamsche verdedi ging toch geen succes kunnen opleveren. De gasten zijn voortdurend in den aanval en na tien minuten geeft Barendrecht zijn club uit een vrijen schop de leiding (01). Feijenoord heeft het spel volkomeu in handen' en vijf mi nuten voor rust vergroot A. Paauwe op ver dienstelijke wijze den voorsprong (02). De tweede helft is vrijwel een copie van de eerste. Feijenoard is verreweg de sterkste en het duurt dan ook niet lang of Van Luik weet den voorsprong tot 03 te vergrooten, kort daarop gevolgd door een keurig doelpunt van den hardwerkenden Vrauwdeunt, 04. Na een half uur brengt Linsen den stand op 05. Wel doen de gastheeren al het mogelijke om althans de eer te redden, doch tevergeefs. Zondag heeft bij een trainingswedstrijd voor de Olympische Zomerspelen van den Oostenrijk- schen Krachtsport Bond de vroeger wereldkam pioen Fein, het wereldrecord van den Miinche- naar Woelpert in het tweehandig drukken in de lichtgewichtklasse gebracht op 105 K.G, Woel- pert's record stond op 104 K.G, De eerste ronde te Amsterdam gespeeld In het Parkhotel te Amsterdam zijn Zon dag de wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland aangevangen, waar van de resultaten van de eerste ronde luidden: A. Ligthart—B. Dukel 20 M. StahibergJ. H. Vos o2 A. de Graag—J. C. P. Kalden 1—1 C. J. Lochtenberg—P. J. van Dartelen 02 W. RustenburgJ. Bom 20 De eerste partij, die tot een beslissing is ge komen, was die tusschen den nationalen kam pioen Vos tegen den debutant Stahiberg. Vos heeft deze partij keurig behandeld. De D.S.T. O.'er opende met 33—28 en na het verloop 18— 23, 3430, 1218 ontwikkelde zich een zeer interessant klassiek spelgenre. Vos speelde het middenspel zeer sterk. Hij bezette hst z.g. kerk hof en rukte nu op naar het centrum. De D.S. T.O.'er probeerde het nu met een omsingelings tactiek, doch deze slaagde niet. De Nederland- sche kampioen kwam steeds sterker opzetten en Stahiberg werd in een voor hem zeer lastige positie het slachtoffer van een eenvoudig zetje. Vos won verdiend, maar Stahiberg heeft uit stekend tegenstand geboden. Dukel moest zijn meerdere erkennen in zijn clubgenoot Ligthart. Het leek aanvankelijk niet, dat in deze partij een winstbeslissing zou vallen. In de opening streefde geen van beiden naar een gecompli ceerd spel, doch in het middenspel werd de stelling klassiek en hierin hadden beiden ge lijke kansen. Het bleek echter tijdens de afwik keling, dat Dukel een tempi tekort boekte en toen de stukken elkaar naderden, kwam dit duidelijk tot uiting. In een positie van elk acht stukken stond Dukel volkomen verloren. Ook Rustenburg won en wel van den Zuid- Hollandschen kampioen Bom. Deze ontmoeting was ongetwijfeld een der fraaiste van deze ronde. Na een 34—29, 19—23, 40—34, 14—19 opening ontwikkelde zich een zeer belangwek kend spel. Rustenburg zocht zijn heil in een bezetting van de flanken doch omsingelde te gelijkertijd keurig Bom's schijnbaar onaantast baar centrum. Deze kreeg in het middenspel temponadeel en Rustenburg dreigde met een kettingstelling. De Amsterdammer vond een geraffineerde finesse. Bom moest óf een stuk verliezen óf ten koste van een groot aantal stukken naar dam marcheeren. Hij koos het laatste, doch de meerderheid was te groot. Een vangstelling was spoedig opgebouwd en nood zaakte Bom tot opgeven. Lochtenberg en van Dartelen hadden eveneens een interessante partij. De veteraan opende met 3126. Hij aar zelde zelfs niet om hierna met 3328 tevens 't centrum te bezetten. Van Dartelen stelde hier een centrumtactiek tegenover, doch listig wist de G.S.'er combinatie op het randsfuk te voor komen. In het middenspel verdween de cen trumschijf en van Dartelen behield eenigszins voordeel. Zijn stelling had een ideale ontwikke ling; het middenspel begon er voor Lochten berg donker uit te zien. In een stand van zeven om zeven forceerde de Zandvoortenaar een doorbraak naar dam en hoewel Lochtenberg door tijdnood verloor, stond hij toen reeds niet zeer fraai meer. Kalden speelde remise tegen den Heusde- naar de Graag. In een klassieke partij maakte de nieuwe meester een theoretische fout in het middenspel, dóór het achterloopen op 'n schijf. De Graag kon nu door een listig zetje een doorbraak naar dam tot stand brengen en deed dit. In de verdere afwikkeling kon Kalden echter den dam afnemen zonder mate rieel nadeel en er bleef een ongeveer gelijke stand van acht tegen acht over. Een punten- verdeeling werd hier het verwachte resultaat. Dinsdag a.s. wordt bij „Atlantic" de partij KaldenRustenburg gespeeld. Zondagavond zijn in het overdekte zwembad te Kassei wedstrijden gehouden, waaraan bijna de geheele Olympische zwemploeg aan den start verscheen. Dat hier uitstekende zwemmers en zwemsters vertegenwoordigd waren, blijkt wel uit 't feit. dat niet minder dan drie nieuwe Duitsche re cords gevestigd werden. Over de 100 Meter vrije slag zwom de beken de zwemster mejuffr. Arendt 1 min. 7.8 sec. en verbeterde daarmede het oude Duitsche record met 0.6 sec. De vereeniging Nixe uit Charlottenburg, met de dames Arendt, Halbgut en Salberg verbe terde eveneens het Duitsche record over de 3 x 100 Meter estafette vrije slag en bracnt dit op 3 min. 43 sec. Bovendien wist de Duit sche Nationale dames-estafetteploeg het record over de 4 x 100 Meter estafette vrije slag te verbeteren en van 4 min. 45 sec. op 4 min. 41 sec. te brengen. De gedailleerde uitslagen luiden;. 100 M. vrije slag dames: l Mej. Arendt, tijd 1 min. 7.8 sec. (nieuw Duitsch record). 3 x 100 Meter vrije slag estafette: 1. Veree niging Nixe uit Charlottenburg met de dames Arendt, Halbgut en Salberg in den tijd van 3 min. 43 sec. (nieuw Duitsch record). 4 x 100 Meter vrije slag: 1. Nationale Esta fetteploeg met de dames Pollack, Grothe, Arendt en Halbgut, tijd 4 min. 41 sec. (nieuw Duitsch record). 100 Meter rugslag heeren: 1. Schwartz, 1 min. 10.3 sec.; 2. Schlauch, 1 min. 10.5 sec. 200 Meter vrije slag heeren: 1. Gericke, 2 min. 16.5 sec. 100 Meter schoolslag heeren: 1. Balke, 1 min. 12.6 sec. Behalve de reeds genoemde records, heeft de bekende zwemmer Fischer uit Bremen op de 100 M. vrijen slag met een tijd van 57.3 sec. 'ri nieuw Duitsch record gemaakt, met welken tijd hij te vens het op naam van den Hongaar Csik staan de Europeesch record evenaarde. Bij de dames was 't mej. Gisela Ahrendt van de zwemclub Nixe uit Charlottenburg die voor de vierde maal bin nen 8 dagen het Duitsche record over' de 100 M. vrije slag verbeterde en het thans bracht op 1 man. 7.2 sec. VOO* wee pos* te vc di di, ng Se SC: Se re lu Oï Si ti< di te „Ik te wi zicht* hierv. Senai „N< staat, toet kele zulk De arrog De Noorsche Laila Schou Nilsen, die beslag wist te leggen op den derden prijs, de bronzen medaille, in de combinatie afcJalmgcrennen en slalom voor dames op de Olympische winterspelen te Garmisch Partenkirchen Te Baarn werd Zaterdag het huwelijk voltrokken tusschen ir. W. J. baron van Heeckeren en mej. J. M. Boon, dochter van den Amsterdamschen rechter n»r. J. Boon. Het bruidspaar met de bruidsmeisjes op het stadhuis Voor het front der troepen had Zaterdag te Naarden de beêediging plaats van een aantal offieieren bij het Regiment Motor Artillerie. De eedsaflegging bij het kanon De A. S. C. De Germaan hield efen wedstrijd over een afstand van 30 K.M. individueel. Het resultaat was: Amateurs: 1. De Beer; 2. Brieze; 3. Leen; 4. J. v. Hal. Nieuwelingen: 1. G. Boelenkamp; 2. 't Boek horst; 3. Deuzing; 4. Boslaan. De juniores hielden een wedstrijd over een af stand van 15 K.M. individueel met als resultaat: Juniores afd. A: 1. Overweg; 2. Lobberecht; 3, Ingen. Juniores afd. B: 1. Ott, 2. v. Akken; 3. Reus- sinck. De heer Sax v. d. Weyde, een der slachtoffers van den noodlottigen brand aan den O. Z. Achterburgwal te Am sterdam, welke acht menschenlevcns heeft geëischt Te Zwolle werd Zondag een groote tentoonstelling van St. Ber- nardsbonden gehouden, waar vele beroemde exemplaren vertegen woordigd waren. Een kijkje tijdens de expositie Burgemeester dr.W.deVlugt van Amster dam opende Zaterdag de Gebr. Maris- tentoonstelling in het Stedelijk Museum Evenals in het Kersttournooi van de vorige maand heeft ook thans in de internationale kampioenschappen overdekte banen van Frank rijk, mej. Adamson in de finale gezegevierd over mej. Iribarne en daarmede den titel behaald. Bij het heerendubbelspel wisten Borotra en Des- tremeau hun rivalen Feret en Lesueur in den eindstrijd te slaan. De uitslagen luiden: Dames enkelspel: Finale: mej. Adamson (Bel gië) slaat mej. Iribarne (Frankrijk) 26, 75, 62. Heeren dubbelspel: Borotra en Destremeau slaan Feret en Lesueur 75, 57, 64. Gemengd dubbelspel: mej. Adamson en Le sueur slaan mevr. Gorodnitchenko en Gold- schmidt 61, 6—3. Met de finales in het gemengd en dames dubbelspel Is 't tournooi beëindigd. Winnaressen waren mejuffr. Adamson en mej. Pannetier in het dames-dubbelspel, doordat zij mejuffr. Iri barne en mej. Neufeld sloegen met 64, 64. In het gemengd-dubbelspel wisten mej. Adam son en Lesueur den titel te behalen door een overwinning op mevr. Gorodnitchenko en Gold- schmidt met 6—1, 63. Aan het internationale tennistournooi, dat te Cannes wordt gehouden doet o.a. ook do Nederlander Karsten mee. In het heeren en- xelspel heeft hij zich door een overwinning op den Amerikaan Robertson in de demi-finale weten te plaatsen. Ook in het heeren dubbel spel, waarin hij met den Franschman Jacque- met samen speelt, heeft hij zich in de demi finale weten te klasseeren. De voornaamste uitslagen van de kwart finales luiden Heeren enkelspel: Kwart-finale: Brugnon (Fr.) slaat Tilneij (V.S.) 64, 36, 86; Aron (Fr.) slaat von Artens (Oostenrijk) 4—6, 64, opg.; Karsten si. Robertson (V.S.) 6—2, 64; Martin Legeay (Fr.) sl. Lord Hope (Eng.) 6—2, 6—1. Dames Enkelspel: Mej. Saint Omer Roy (Fr.) sl. mej. Owen (Eng.) 79, 61, 63; Mevr. Mathieu sl. mej. Aubin (Fr.) 6—2, 6—3. Heeren dubbelspel: Kwart finale: Brugnon en Robertson (Fr. V.S.) sl. Mitchin en James (Eng.) 61, 61: Karsten en Jacquemet (Ned.Fr.) sl. von Ar tens en Albrecht (OostenrijkFr.) 64, 63: Martin Legeay en Aron (Fr sl. Benoit en Rucktsul (Fr. en Zwits.) w.o. De Olympische kampioene Christl Cranz gaat door de finish na den slalomwaarin zy Zaterdag met 70 sec. den besten tijd van den dag maakte Zondag liet de A.R.C. Ulysses haar tweeden rit der Voorjaarscompetitie over 30 K.M. verrij den, waarvan de uitslag als volgt Is: A.-klasse: 1. Roskam, 2. Jac. Roele, 3. H. Koek, 4. H. Hulsman. B.-klasse: 1. H. Koning, 2. G. Hoek, 3. N. Koning, 4. A. Parré. C.-klasse: 1. K. Kramer, 2. v.h. Hoff, 3. M. v. Ingen, 4. v. Zanen. Veteranen: 1. Dompeling, 2. K. Visser, 3. Ha vens, 4. Strekker. (klein Ulysses). A.-klasse 15 K.M.1. D. de Jong; 2. W. v, Rossum. 3. P Kerkelaan, 4. Goosens. B.-klasse 15 K.M.: 1. Kat, 2. W. v d Vliet, 3. W. Stol, 4. v d Hazekamp C.-klasse 10 K.M.1. F. Rozebrand, 2. G. Oetelmans, 3. W. Oetelmans, 4. J, Smits,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4