New-Yorkscke Beurs ITALIË'S STRIJD TEGEN DE SANCTIES De chaos in het Verre Oosten Sport en spel WOENSDAG 12 FEBRUARI 1936 Belangrijke besluiten verwacht op de vergadering van Corporaties 29 Februari a.s. Aanplant van katoen in Zuid-Italië Mandsjoerijsche nota aan Sow jet-Rusland Ping Tsjoean door Mon golen bezet Kalgan wordt ontruimd Noodweer in Macedonië Storm en sneeuw maken verkeer vrijwel onmogelijk De deviezenprocessen Aantal Zusters der Canisius-orde veroordeeld Ernstig ongeluk te Parijs Drie arbeiders bij de Pont du Caroussel omgekomen Geen nieuwe winkels Bussums raad besloot tot een vestigingsverbod gedurende een jaar Prof. Jeze geeft college Voor de eerste maal geen incidenten Geen onderhoud tus schen Mussolini en Hitier Het vijfling-bedrijf Belasting op dagbladen ongrondwettig De Zondagsrust in Indië Ontwerp van nieuwe regeling bij den Volksraad ingediend BORGSOMMEN VERDWENEN Slecht* 19 cent van de 3000 terug gevonden HELERS VAN FIETSEN In hooger beroep zwaardere straffen geëischt Langedijk rijdt tegen Vasenius SALARISSEN RECHTER LIJKE MACHT Minister Van Schaik licht de korting toe DEURENFABRIEK IN BRAND Brandweer bestreed het vuur krachtig In motorboot Gewonde Ned. bobbers gaan vooruit Zij moeten nog rust houden De loting voor de 5000 meter Het ijshockey tour nooi te Garmisch Amerika klopt Tsjecho-Slowakije AmerikaT sjecho- Slowakije 20 ZwedenOostenrijk 10 Nationale wedstrijden te Heem stede, Oosterhesselen en Zutphen FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN SPECIAAL VOOR U DAMESderubriew WAT DE TONG STREELT (Pa9. 4) WISSELKOERSEN VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 11 Februari ROME, 11 Febr. (Reuter). De groote natio nale Vergadering van Corporaties, die 29 Febr. bijeen zal komen, wordt als zeer belangrijk be schouwd met het oog op de functionneering van den coöperatieven fascistischen staat, aldus seint het agentschap Stefani. De vergadering zal zich bezig houden met het bestudeeren van het werk, dat verricht is door de raden der 22 corporaties in de 15 maanden van haar be staan. Bij haar werkzaamheden, gewijd aan verschillende problemen, zooals den ruilhandel, de kostprijzen, de transporten, de douanerech ten, den verkoop etc moesten de raden zich met deze problemen bezig houden, niet alleen met betrekking tot hun intrinsieke waarde van directe betrekkingen, maar ook in verband met de noodzakelijke opvoering van de ontwikke ling der productie in de nationale huishouding', teneinde te strijden tegen de economische be legering, die Italië- tot iederen prijs definitief wil verbreken. Daarom zal dan ook, zoo be sluit Stefani, de 29ste Februari een datum vor men in de geschiedenis van den strijd tegen de sancties. In het plan van actie, dat zich ten doel stelt een grootere ontwikkeling van de nationale productie tot stand te brengen, zijn ook proe ven opgenomen met den aanplant van katoen in de zuidelijke streken van Italië, die daarbij gebleken zijn zeer geschikt te zijn voor het verbouwen van dit gewas. Door verbeteringen in het systeem van aanplant heeft men den laatsten tijd zeer goede resultaten verkregen, te weten een gemiddelden oogst van 22 quin- talen katoen per H.A., met een rendement van acht quintalen vlokken, die zelfs nog een bete re vezel hadden dan de Amerikaansche ka toen en die ook, wat vezel betreft, de Egyp tische katoen overtroffen. De corporatie voor den landbouw organiseert nu een uitgebreiden katoenaanplant in alle beschikbare streken. TOKIO, 11 Febr. (Reuter). Het agentschap Domei meldt uit Charbin, dat de Mandsjoe rijsche onder-minister van Buitenlandsche Za ken, Wasi, aan den Sowjet-Russischen consul- generaal Slavoetski een nota heeft overhandigd, waarin van de Sowjet-regeering krachtig ge- eischt wordt, dat: 1. De Mandsjoerijsche deserteurs, die zich na de muiterij van 29 Januari op Sowjet-grond- gebied in veiligheid hebben gesteld, onmidel- lijk worden uitgeleverd. 2. De Sowjet-officieren, die de muiters bij den beweerden tegenaanval tegen de geregelde Mandsjoerijsche troepen hielpen, worden ge straft. 3. Schadeloosstelling wordt betaald voor de verliezen geleden door de Japansche en Mand sjoerijsche soldaten. In de nota wordt opnieuw peëischt, dat de grens zoo spoedig mogelijk definitief wordt vastgesteld. PEKING, 11 Febr. (Reuter). Van welinge lichte Chineesche zijde wordt medegedeeld, dat Mandsjoekwo-Mongoolsche troepen, komend van Tsjang Pei en Tsjahar, Ping Tsjoean heb ben bezet. Zij bedreigen thans Teng Tsjeng aan de spoorlijn Peking—Paotoe bij de grens van Suijoean en Sjansi. De provinciale troepen van Suijoean treken zonder slag of stoot terug. Tusschen Dolo Nor en de grens van Buiten- Mongolië zijn aanzienlijke hoeveelheden Japan sche troepen geconcentreerd. Aan Mongoolsche zijde is 5000 man gecon centreerd, doch met veel materieel, vliegtuigen en tanks, onder leiding van Sowjet-Russische officieren. Beide partijen bereiden zich voor op een verdediging, aanvallen wil niemand. De evacuatie van het 29ste Chineesche leger uit Kalgan gaat zeer langzaam, in verband met de groote hoeveelheid zwaar geschut en mu nitie. Zoodra de plaats ontruimd zal zijn. zal deze worden overgedragen aan de regeering van onafhankelijk Mongolië en zal de provincie Tsjahar voor Oost-Hopei geheel verloren zijn. Op het oogenblik blijft de status quo gehand haafd. SALONIKI, 11 Febr. (Reuter) Boven Salo- niki en geheel Macedonië is een hevige storm losgebroken. Zware sneeuwbuien verblinden de voetgangers en maken elk verkeer welhaast onmogelijk. De wind was zoo krachtig, dat vele menschen zich op straat niet op de been kon den houden, terwijl van talrijke huizen in de voorsteden de daken afwoeien. De omvang van de aangerichte schade en het aantal slacht offers zijn nog niet vastgesteld. Vanmorgen werd een korte aardbeving gevoeld die onder de Inwoners van Serres een paniek veroor zaakte. BERLIJN, 11 Febr. (D.N.B.). In het deviezen- proces tegen de zusters van de Canisiusorde uit Konstanz en Mainz heeft het bijzondere gerechtshof van Berlijn na een behandeling- van vier dagen het vonnis uitgesproken De overste, Breitner, kreeg 3 jaar en 6 maanden tuchthuisstraf, haar financieele raadgeefster kreeg drie jaar tuchthuisstraf. De niet versche nen 40-jarige overste Helene Deutsch uit Mainz werd veroordeeld tot 2 jaar en twee weken tuchthuis en 3 jaar eerverlies en haar finan cieels raadgeefster, Elisabeth Gut tot 9 maan den gevangenis. De 59-jarige pelg-rimleider Jo seph Romer uit Baustetten werd veroordeeld tot 1 jaar en 9 maanden tuchthuis en 3 jaar eerverlies en zijn nicht Barbara Mueller tot 7 maanden gevangenis. De 54-jarige Balthasar Strobel uit Salmendingen kreeg 1 y, jaar tucht huis en 2 jaar eerverlies. Drie beklaagden wer den vrijgesproken. De hoofdbeklaagden kregen behalve de ge noemde straffen boeten en schadevergoedingen te betalen van 100 tot 20.000 R.M., waarvoor de Orde aansprakelijk gesteld is. BERLIJN, 11 Februari. (D. N. B.) Het Volks gerechtshof heeft den katholieken kapelaan Kenter uit Dresden tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld wegens het voeren van „gru welpropaganda". Kapelaan Kenter werd er van beschul digd opruiende Marxistische geschriften te hebben verspreid. PARIJS, 11 Febr. Aan de Pont du Carous sel worden bij wijze van werkverschaffing op het oogenblik werken uitgevoerd ter verbree ding van deze brug over de Seine. Vandaag is daarbij een ongeluk gebeurd, dat drie arbeiders het leven heeft gekost. Toen drie monteurs met een kabelbaan een proeftocht maakten, brak bij den oever een der kranen, waaraan de kabel bevestigd was. In het midden van de Seine stortte de wagen neer, en verdween in de diepte. Tengevolge van den krachtigen stroom konden de reddingspogingen niet met de noodige kracht worden ter hand genomen, daar het onmogelijk is 'n duiker naar beneden te sturen. De drie inzittende monteurs zijn dan ook jammerlijk om het leven gekomen. De gemeenteraad van Bussum heeft met 15 5 stemmen aangenomen een voorstel der R. K. raadsfractie tot vaststelling van een verordening, houdende een tijdelijk verbod tot het exploiteeren van nieuwe winkelzaken voor den tijd van een jaar. De voorzitter deelde mede, dat hij de ver ordening, als zijnde in strijd met het algemeen belang, niet zou uitvoeren. PARIJS, 11 Febr. (Reuter). Hedenmorgen heeft professor Jeze zijn colleges hervat, zonder dat zich een enkel incident voordeed. ROME, 11 Febr. (Reuter). In officieele krin gen wordt ontkend, dat Mussolini en Hitier te Venetië bijeen zouden komen, zooals in het buitenland werd gezegd. TORONTO, 11 Febr. (Reuter). De regeering van den staat Ontario is voornemens, in de nabijheid van het hospitaal te Calander, waar de vijfllng Dionne wordt verpleegd, goede ver blijfplaatsen voor toeristen en een park voor kinderen in te richten. Men verwacht, dat dit jaar een half millioen menschen hun belang stelling voor de vijfling zal toonen. WASHINGTON, 10 Febr. (Reuter) In een zitting, welke veertig minuten heeft geduurd, heeft het Opperste Gerechtshof vandaag de be lasting, welke de staat Louisiana op dagbladen heeft gelegd, in strijd met de grondwet ver klaard. BATAVIA, 11 Febr. (Aneta). Bij den Volks raad is een ontwerp-ordonnantie ingediend tot wijziging en aanvulling van het Burgerlijk Wetboek op het punt van de regeling der vrije dagen van werknemers. Hierbij wordt bepaald, dat aan werknemers twee vrije Zondagen per maand en minstens 52 vrije dagen per jaar moeten worden gegeven. Voor eiken niet-ge- noten vrijen Zondag of anderen vrijen dag, heeft de arbeider het recht een schadeloosstel ling te vorderen van tweemaal het dagloon. In de Memorie van Toelichting wordt er op gewezen, dat, aangezien een algemeen publiek rechterlijke regeling van Zondagsrust en Zon- dagsarbeid vooralsnog niet uitvoerbaar is, de voorgestelde regeling als de beste oplossing voor dit, reeds lang hangende, vraagstuk wordt be schouwd, om de voorschriften van bedoeld wets artikel te verscherpen. Dit kan worden bereikt, eenerzijds door aan het dwingend karakter der bepalingen, speciaal ter bevordering van de Zondagsrust, uitbreiding te geven anderzijds door middel van civiel-rechterlijke sanctie een betere naleving van de bepalingen te bewerk stelligen. MEDAN, 10 Febr. (Aneta). De politie deed een inval in een drietal administratiekantoren, genaamd „Voorwaarts", „De Bijenkorf", en „De Eendracht". Een Europeaan en drie Inlan ders werden gearresteerd verdacht van oplich ting en zwendel. De betrokkenen engageerden personeel tegen borgstorting. Na korten tijd werd het personeel ontslagen en bleek de ge storte borgsom verdwenen te zijn. In totaal is thans bekend, dat op deze wijze f 3000 verdwe nen zijn. Hiervan werd 19 cent terug gevon den. Men verwacht dat nog meer arrestaties zullen plaatsvinden. Twee jonge mannen hebben zich voor het Amsterdamsche Gerechtshof in hooger beroep te verantwoorden gehad wegens heling van een groot aantal rijwielen. De rechtbank had het tweetal op 11 Maart j.l. veroordeeld tot een ge vangenisstraf voor den tijd van acht maanden. De hoofddader in deze helingzaak kreeg anderhalf jaar, twee andere verdachten ieder één jaar. Deze drie verdachten gingen niet in hooger beroep. In totaal zijn door deze vijf verdachten niet minder dan 84 fietsen op en in de omgeving van het Waterlooplein verhan deld. De beide verdachten, die thans terechtston den ontkenden hardnekkig; zij dachten dat de fietsen aan een fabriek, die in huurkoop le verde, waren teruggegeven omdat de koopers het contract niet waren nagekomen. De procureur-generaal mr. Versteeg achtte de straf niet hoog genoeg en requireerde tegen beide verdachten twee jaar gevangenisstraf. De verdedigers mr. J. K. M. Mathuisen en mr. Th. Eskens pleitten vrijspraak, subs, cle mentie. Arrest 25 Februari. De vragen van den heer Geseling in verband met de toegepaste korting op de salarissen van de leden der rechterlijke macht over de maand Januari 1936 zonder voorafgaande daartoe strek kende wettelijke maatregelen, heeft minister Van Schaik thans beantwoord. Een korting op de bezoldiging van de rechter lijke macht, waartoe slechts de wetgever bevoegd is, is uiteraard niet toegepast, aldus het ant woord; wel is 5 pCt. van hetgeen pleegt te wor den uitbetaald voorloopig niet uitgekeerd. Een voorafgaande mededeeling aan de leden van de rechterlijke macht heeft niet plaats gehad, om dat in verband met het te verwachten wetsont werp kan worden aangenomen, dat de bedoeling er van zonder meer aan belanghebbenden dui delijk zou zijn. Bij Koninklijke Boodschap van 31 Januari 1936 is ingediend een ontwerp van wet, waarbij onder meer op de geldende salarissen 5 pCt. wordt gekort. Het is met letter noch geest van het tweede lid van artikel 63 der Grondwet in strijd, voor bereid te zijn op de mogelijkheid, dat een op dit artikel steunend wetsontwerp wet wordt. Mocht het wetsontwerp niet worden aanvaard, dan zal, eveneens overeenkomstig letter en geest der Grondwet, bet voorloopig niet uitbetaalde alsnog worden uitgekeerd. In de deurenfabriek Aristos. aan den Rijks weg te Naarden, is brand uitgebroken in den z.g. mottoren, waarin houtafval wordt vernie tigd. Een groot deel van de opslagplaatsen werd door het vuur aangetast; een vrachtauto, die juist gereed stond om met houtafval te ver trekken en een groote voorraad hout werden door het vuur verteerd. Dank zij het snel en krachtig optreden van de brandweer, kon een groot deel van de fa briek, benevens het kantoorgebouw gespaard blijven. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Klundert is Dinsdag brand uitgebroken in het ma. „Maria Albertma", |groot 100 ton, van schipper J. v. d. Veeken, uit Made, dat in de haven lag. Het vuur ontstond in de machinekamer, waar even tevoren de voorverwarmer van den motor was aangestoken en greep zeer snel om zich heen. Door onmiddellijk ingrijpen van den haven meester kon voorkomen worden, dat het vuur zich voortplantte naar het ruim. Met een aan tal stralen op de waterleiding wist men na eenigen tijd het vuur meester te worden. De machinekamer, de roef en de stuurhut brandden geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. Daar de lading tarwe verzegeld was, kon nog niet nagegaan worden of deze ook schade had opgeloopen. Bij het blusschingswerk heeft de schipper brandwonden aan gelaat pn handen opgeloo pen. rr 1 tm Naar wü vernemen, gaat de toestand van de drie Nederlandsche bobbers, die bij het trai nen met de vierpersoons bob, verleden week zoodanige kwetsuren hebben opgelöopen, dat zjj van verder deelnemen moesten afzien, vooruit. Hoewel zij zich nog niet vrij kunnen bewegen en nog rust moeten houden, mochten zij het bed verlaten; zij vertoeven echter nog steeds in het landhuis van het hotel Riessersee. Het gipsverband om de knie van E. van de Pol en om den enkel van Bulten is nog steeds niet verwijderd. De bloeduitstorting in den enkel van Metzelaar schijnt het snelst te zullen genezen. De drie geblesseerde bobbers hebben Dinsdag bezoek gehad van den Nederlandschen vice- consul te München, den heer W. Dyserinck, die zich van hun toestand op de hoogte stelde en wiens bezoek door de bobbers zeer op prijs werd gesteld. Dinsdagavond werd in het Raadhuis te Gar- misch-Partenkirchen de loting gehouden voor de wedstrijden in het hardrijden over 5.000 Meter, welke hedenmorgen tien uur op de Ries sersee zullen aanvangen. Er zal onafgebroken worden doorgereden, tenzij de sterke zon on derbreking der wedstrijden tusschen twaalf en half twee noodzakelijk maakt. De Nederlanders moeten in de volgende se ries uitkomen; 2e serie: Dijkstra (Nederland)Ojala (Fin land); 7e serie: Sames (Duitschiand)Koops (Nederland); lie serie: Van der Scheer (Neder land)Petersen (Amerika): 12e serie: Lange dijk (Nederland)Vasenius (Finland). Dijkstra ryat tegen den sterken Fin Ojala. Dit belooft een spannende strijd te worden. Koops moet het tegen den Duitscher Sames opnemen en kan wel winnen. Van der Scheer start in de elfde serie tegen den Amerikaan Petersen, terwijl direct daarna Langedijk een zwaren strijd zal moeten leveren tegen Va senius. De Olympische kampioen van de 500 Meter Ballangrud start morgen tegen Mitt (Est land) hetgeen ongetwijfeld wel een gemakke lijke zege voor den Noor zal opleveren. Doch aan den anderen kant is het rijden tegen den zwakken Estlander niet bevorderlijk voor het maken van een goeden tijd voor den wereld kampioen. Voor de demi-finale van het Olympisch IJs- hockey-tournooi te Garmisch werden Dinsdag middag twee wedstrijden gespeeld, die de vol gende resultaten opleverden: Groep II. Amerika—Tsjecho-Slowakije 20 (00, 20, 0—0). ZwedenOostenrijk 10 (10, 00, 00). Op de Riessersee werd de ontmoeting tus schen Amerika en Tsjecho-Slowakije gespeeld. In het eerste kwartier kon het Amerikaan sche team niet goed zijn vorm vinden. Het harde Ijs liet geen groote snelheid toe. Boven dien verdedigden de Tsjechen.meerendeels met vijf man. Geen der ploegen slaagde er in een goal te maken. (00) In de derde minuut van het tweede kwartier ontstond bij een scrimmage het eerste doel punt voor Amerika. In de tiende minuut schoot Pelca een ver schot niet ver genoeg weg, waar door de toeloopende Garrison een tweede doel punt kon maken (20). De laatste speeltijd verliep weer zonder doel punten. De Amerikanen waren nu verreweg het gevaarlijkst, zij faalden echter in den aanval door de uitstekende verdediging van de Tsje chen. Rowe had een prachtige kans tot sco ren, doch schoot over het doel heen. Smith moest korten tijd het spel staken, daar hij aan het hoofd werd gewond en bewusteloos ineen zakte (00). Ongeveer tegelijkertijd werd op een tweede veld op de Riessersee de wedstrijd Zweden Oostenrijk gespeeld, eveneens voor groep n voor de demi-finale. De Zweden slaagden erin, in het eerste kwartier door Liljeberg de leiding te nemen, welke zij tot het einde van dit ge deelte wisten te behouden (10). In het tweede kwartier werd Norberg het veld uitgestuurd. De wedstrijd moest geruimen tijd worden gestaakt wegens een aantal valpar tijen. Het ging nu zeer ruw toe en Bergquist, Liljeberg, Demmer, Norberg en Stanek werden het veld uitgestuurd. Van eenig samen hangend spel kon natuurlijk geen sprake meer zijn. De Zweden waren in de verdedi ging beter dan hun tegenstanders, terwijl de Oostenrijkers bater individueel spel vertoon den in den eersten aanval (00). De wedstrijd had een uiterst onsportief ver loop. Over den uitslag bestaat nog oneenigheid. Intusschen blijft het vermelde resultaat voor loopig van kracht. De Koninklijke Nederlandsche Schaatsen rijders Bond heeft nationale wedstrijden voor amateurs te Heemstede, Oosterhesselen en Zut phen uitgeschreven. Te Heemstede zal het Provinciaal Kampioen schap Kunstrijden voor dames en paren voor de provincie Noord-Holland op de banen van de IJsvereeniglng „Volharding" verreden worden op Donderdag 13 Februari. Te Oosterhesselen zal het Provinciaal Kam pioenschap Hardrijden op de afstanden 500,1500 en 5000 meter voor de Provincie Drente op de banen van de IJsvereeniging „De Pandijk" ver reden worden op Donderdag 13 Februari. Te Zutphen zal het Provinciaal Kampioen schap Hardrijden op de afstanden 500, 1500 en 5000 meter voor de Provincie Gelderland op de banen van de „Zutphensche Usvereeniging" verreden worden op Zaterdag 15 Februari. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: DefinUief verleend aan J. M. Ogier te Rotter dam, zaak doende aan den Westersingel la, al daar onder deni naam Ogier's Huishoudmaga- zynen, voor den tijd van 6 maanden, ingaande 20 December 1935 met behoud van mr. C. W. A. Schürmann, advocaat en procureur te Rotter dam tot bewindvoerder. Definitief verleend aan J. A. Staal, koopman te Schevenlngen, Jurriaan Kokstraat 110 voor den t(jd van 1(4 jaar. Bewindvoerder: jhr. mr. A. M. C. Sandberg, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. Failliet verklaard: 10 Febr.: H. J. v. d. Ouden, zonder beroep, Zierikzee. H. J. Curiël, zonder beroep, Krabbendijke. A. Segers, klompenmaker, Cllnge. N.V. Maatschappij v. h. D. van Dantzig Zoon, Amsterdam, Ruyschstraat 8789. G. A. E. Vonk, echtgenoote van G. Hoo- gendoorn, Bussum, Singel 52. H. c. Koster, costumlère, Amsterdam, Gas'huismolensteeg 14 boven. P. W. Schuyt, stoffeerder, Amsterdam, Bennebroekstraat 46 II. P. Hlbma, meubelmaker, Amsterdam, Rei- nler Claeszenstraat 21 III. I. Tonninge, winkelier, Amsterdam, Vrolijk- straat 85 huis. H. J. Hacquebard, koopman in meubelen, Amsterdam, Rijnstraat 6 huis. H. Póppers, koopman in stoffen, le Ooster parkstraat 171 I, Amsterdam. Faillissementsstatistiek over de nraand Januari 1936, opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Noord-Holland (excl.. Amsterdam) 54, Amster dam 63; Zuid-Holland (Excl. Den Haag en Rot terdam) 47, Den Haag 33, Rotterdam 32, Utrecht 21, Gelderland 45, Noord-Brabant 41, Limburg 35, Zeeland 6, Friesland 15, Groningen 15, Drente 5, Overijssel 15. Totaal 427 faillissementen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 427 faillisse menten. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 10 Febr., Perseus, s., Bpanje. 11 Febr., Leerdam ,s., Rotterdam' (voor Vel- sen); Cereal, s., Danzig, om te bunkeren te IJmuiden. Vertrokken 11 Febr. Monica, m.s., Stettin; Luchana, s., Rotterdam; Border Firth, s., Ar broath. Aangekomen 11 F^,r. Annfin, s., Antwerpen. Vertrokken 11 Febr., Cereal, s., Rotterdam; Na- varra, s., idem; Sund, s., Hamburg; Schleland, s„ Newcastle; Leeuwarden, s., Londen; Amstel- stroom, m.s., Huil;' öalabangka, s., Schiedam. AMSTERDAM, aangekomen 11 Febr., Annfin, An werpen, ledig fosfaatfabrlek, Ruys Co. Aangekomen 11 Febr., Bera, Velsen, ledig, Fosfaatfabriek, Vinke Co. Aangekomen 11 Febr.. Perseus, Spanje, stuk goed, Sumatrakade, Velg. Catfgadoorskantoor. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AGAMEMNON, 10 Febr. van Aarhuus naar Kopenhagen. AURORA, 10 Febr. van Oporto te Leixoes. BOSKOOP, thuisreis, 11 Febr. te Antwerpen. FAUNA, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 10 Febr. n.m. 6 uur Ouessant. GANYMEDES, 10 Febr. van Vostizza naar Amsterdam. HEBE, thuisreis, was 10 Febr. 3 uur v.m. 400 mijlen N. van Terceira. ODYSSEUS, 10 Febr. van Tarragona naar VftlGncio» PERSEUS, 11 Febr. van Spanje te Amst. STUYVESANT, 9 Febr. van Curacao naar Puerto Cabello. TELAMON, 10 Febr. van Jaffa te Alexan dria. TRAJANUS, 10 Febr. \hn Barcelona n. Malta. ULYSSES, 10 Febr. van Izmir te Istanboul. C'OSTA RICA, thuisreis, pass. 11 Febr. v.m. 2 uur Fay al. AGAMEMNON, 11 Febr. van Aarhuus te Ko penhagen. ORANJE-NASSAU, thuisreis, 11 Febr. v.nr. 10 uur van Plymouth; wordt 12 Febr. n.m. 9 uur te Amsterdam verwacht. IRENE, 8 Febr. van Puerto Barrios n. Amst. ODYSSEUS, 11 Febr. van Tarragona te Va- jgp cia EUTERPE, Bordeaux naar Amsterdam, pass. 11 Febr. v.m. 11 uur 35 Lydd. CERES, 11 Febr. van Istanboul te Izmir. A.IAX. 11 Febr. van Kopenhagen te Stettin. TIBERIUS, 10 Febr. van Klmassi n. Mutzuna. MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisreis, 11 Febr. v.m'. 7 uur te Genua. SALABANGKA, 11 Febr. van Amsterdam naar Schiedam. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisreis, 11 Febr. van Genua. POELAU ROEBIAH, thuisreis, pass. 9 Febr. Gibraltar. HOLLANDAFRIKA LIJN. BLOEMFONTEIN, 11 Febr. Van Durban naar East London. JAGERSFONTEIN, ll Febr. n.m. 4 uur van Bremen naar Hamburg. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. GROOTEKERK, uitreis, 11 Febr. van Suez. HOLLANDAUSTRALIË LIJN. AAGTEKERK, uitreis, 10 Febr. van Algiers. HOLLANDBRITSCH-INDÏE LIJN. STREEFKERK, 11 Febr. van Calcutta naar Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. REGGESTROOM, 10 Febr. van Saltpond naar Port Bouet. ROTTERD. LLOYD. BUITENZORG, 11 Febr. v.m. 9 uur 30 van Java te Rotterdam. KOTA RADJA, thuisreis, 10 Febr. n.m. 5 uur van Colombo. DEMPO. thuisreis, pass. 10 Febr. Perim. SOEKABOEMI, thuisreis, pass. 10 Febr. n.m. 5 uur Sagres. B ALOE RAN. uitreis, 11 Febr. van Port-Said. KOTA INTEN, uitreis, pass. 10 Febr. n.nr. 10 uur Ouessant. KONINKL. HOLL. LLOYD. WATERLAND, uitreis, 11 Febr. v.m. 7 uur te Montevideq. HALCYON LIJN. STAD HAARLEM, 10 Febr. van Vlaardingen te Servola. HOLLAND—AMERIKA LIJN. MAASDAM, 10 Febr. n.m. van New-York naar Rotterdam. LEERDAM, 11 Febr. van R'dam te IJmuiden. om ijzer te laden bij de hoogovens. BOSCHDIJK, 9 Febr. van Rotterdam te New Orleans. KONINKL. PAKETV. MIJ. HOUTMAN. 10 Febr. van Saigon te Durban. ROGGEVEEN, JO Febr. van Zanzibar te Mom- bassa. VAN REES, 9 Febr. van Batavia n. Noumea. SWA.RTENHONDT, 8 Febr. van Durban te Shanghai. NIEUW HOLLAND, 10 Febr. van Singapore te Adelaide. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. T.TTKANDI. 9 Febr. van Macassar. TJIBADAK, 10 Febr. van Hongkong te Shanghai. JAVA—NEW-YORK IjlJN. PALEMTBANG, 9 Febr. van Jacksonville te New-York. SAI.AWATI, Java naar New-York, 10 Febr. van Kaapstad. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. SIMALOER, 8 Febr. van Kaapstad naar Port Elisabeth. BINTANG, 10 Febr. van Pacific Kust te Bombay KOTA AGOENG, 9 Febr. van Bombay te Manilla. DIVERSE SCHEPEN. HENNIE, arr. 10 Febr. te Plymouth. LINGESTROOM, 9 Febr. van Amsterdam te Bristol. TEXELSTROOM, 9 Febr. van Amst. te Liverpool. REGINA, pass. 9 Febr. Bevezler. ROTTERDAM, tank, 4 Febr. van Venetië naar Constanza. APOLLONIA, 6 Febr. van Constanza n. Beyrouth. MALVINA, 7 Febr. van Verdon naar Rouaan. TROMPENBERG, 7 Febr. van Kingston (J.) te Caibarien. AMSTERDAM, tank, 9 Febr. van Plymouth te Constanza. EGBA, 3 Febr. van Freetown n. Amsterdam. POZZUCLI, 8 Febr. van Blzerta n. IJmuiden. FOWBERRY TOWER,' 7 Febr. van B.-Alres naar Amsterdam. ZINOVIA, 6 Febr. van Stratonl n. Amsterdam. IJSELHAVEN, 9 Febr. van Jacksonville te Sa vannah. JONGE ELISABETH, 10 Febr. van Carthagena te Londen. KEILEHAVEN, 9 Febr. van Tabou n. Port Gentil. MAAS, 9 Febr. van R'dam te Hamburg. ALBIREO, Rosario naar Belfast, pass. 10 Febr. Ouessant. ALDEBARAN, 9 Febr. van Vancouver n. Huil. TELA, Rosario naar Belfast, 10 Febr. van Las Palmas. ZEELAND, 10 Febr. van Hamburg naar de Tyne. LETO, 10 Febr. van B.-Alres te Las Palmas v.o. MURENA, 10 Febr. van New-York n. Tamplco. GROENLO, 11 Febr. van Tunis te Nantes. BEURSPLEIN, R'dam n. Oxelosund, pass. 11 Febr. Elseneur. BATAVIER VII, 10 Febr. van Mlddlesbro naar Boston (L.). DRIEBERGEN, 9 Febr. van Vlaardingen te Narvik. JONGE JOHANNA, 10 Febr. van Barcelona naar V&IcdcIb GOUWE, Libreville naar Rochefort, pass. 11 Febr. Monrovia. LINGE, 10 Febr. van Casablanca te Bathurst. MARK, 10 Febr. van Dakar naar Havre. RIJN. Dakar naar Duinkerken, pass. 10 Febr. Las Falmas. ENGELSCH SCHIP ZONDER STUUR. De „Zwarte Zee" ter assistentie uitgevaren. Het Engelsche tank-motorschop „Lucerna", naar Falmouth bestemd, bevond zich Maandagmiddag op 5 mijl. afstand van Lizard, met verlies van stuurgerei en verzocht dringend om hulp. De Ne derlandsche sleepboot „Zwarte Zee" vertrok Maan dag van haar standplaats Douarnenez, ter assisten tie. Het Engelsche s.s. „Tekoa" is reeds in de nabijheid van de „Lucerna". Slotkoersen Febr. 11 Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B American Can. Anaconda Copp Atchison Topeka Balt. Ohio Can Pacific Cities Service Cons. G. of N.Y ^en. Electric Gi.i. Motors Kennecot Coppei Kon. Oüe New-York Centr. Radio Corp. Shell Union Standard Brands Stand. Oil N.J. U. S. Steel Corp. Union Pacific ex. div. NEW-YORK Febr. 11 10 8 7 Londen 5 01%| S.01V2| 5.02 5 01% 11 10 8 7 171% 1711/2 1691/2 169s/4 101% 102* 103% 124 125 125 124% 32% 30% 29 303/8 75% 743/s 741/2 75 20% 20 191/2 19% 13% 13 127/s 13% 6% 6% 6 6% 36 35Vs 347/8 34% 40% 39% 39% 393/, 59Vs 58% 573/4 583/, 35% 34 333/4 33% 55% 55% 56 36% 351/4 35 353/8 11% 11% 12% 12% 17% 171/s 171/s 17% 15% 15% 157/g 157/s 60% 593/s 593/s 60 58% 55% 51 51 126 1247/s 123% 1243/8 Parys 6.67%| 6.69 6.69%6.69% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 11 Febr. Tarwe; Maart 5/10 3/4, Mei 5/10 7/8, Juli 6/01/4. Activa: Binnenl. Wissels. Prom., enz. In disc.: Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. o.h. buit. 1. disc. Idem Eig. Portel. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors. In Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen en Specie Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bank wet '19 K.B. v. 28 Sept. '18. Stbl. No. 553) Munt en Materiaal Munt. Goud 1 Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz. Muntmat., Zilver Totaal Belegg. v. 115 Kap Res. en Pensioen!... Gebouwen en Meub. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) Totaal Passiva: Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserve Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's; Van het Rilk Van anderen Div. Reken. Totaal W.v. a. Ned.-indie t) W.v. Lh. buitenl Besch. Metaalsaldo (K.B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3 Schatkistp., rechtst b. d. Bank ond.gebr 10 Febr.'36 25.760.273 527.477 3.158.571 29.446.323 1.617.750 1.617.750 87.105.692" 5.716.275 37.452.950 130.274.918 125.118.490" 5.156.427 130.274.918* 132.599.925 538.131.873 670.731.798 20.965.184 691.696.983t 39.608.321 4.600.000 3.339.340 15.486.148 916.069.785 20.000.000 4.049.884 5.675.000 9.902.200 755.468.525 13.569 68.426.911 45.267.698 7.264.996 916.069.785 71.153.775 78.812.089 345.082.351 3 Febr. '36 26.140.163 516.345 3.113.816 29.770.325 1.617.750 1.617.750 91.547.691* 6.684.289 39.025.841 137.257.822 131.410.298* 5.847.523 137.257.822* 132.599.820 538.131.709 670.731.b29 21.243.989 691.975.518t 39.578.963 4.600.000 3.220.713 15.486.148 923.507.242 20.000.000 4.049.884 5.675.000 9.902.200 777.498.300 22.453 56.323.145 42.802.151 7.234.107 923.507.242 71.153.775 78.812.089 342.373.712 RENTESTAND Wissel-disconto Promessen-disc. Beleen, van Éff. Beleen, van Goed. Voorsch. in Rek.-C. 2pet. sedert 4 Febr. 1936 3 pet. sedert 4 Febr. 1936 3 pet. sedert 4 Febr. 1936 3 pet. sedert 4 Febr. 1936 3 pet. sedert 4 Febr. 1936 (Medegedeeld door Simoons Co., A. van Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever A'dam Rubber Ontario South. Pacific Radio Corp. Anaconda Béth. Steel U. S. Steel Kennecott Cities Service Pennsylvania South. Railw. Com. Gas en P. 246%246 113—112% 131% 4 1/16—4 19% 7 5/16 18 9/16—7/16 32%—15/16 34 3/8—33 7/8 20 315/16 22% 103/16—1/8 1 Van 4.305.00 uur Unilever A'dam Rubber Ontario United Corp. Anaconda Beth. Steel U. S. Steel Nat. Steel Pref. Frisco Cities Service South. Railw. Pref. South. R. Gew. Peru Ass. Gas 112% 131% 4 1/8—43/16 15/16 18% 32% 33 7/8—34 5/16 44 3 4^-3 15/16 10%—10 3/16 17—17% 2 5/8 2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2