Fraaie strijd op de 5000 meter Stadsnieuws Laatste Nieuws PALTHE Si tOfrwuret DE GRUYTER KWIEK EN VIEF Schaatsen GIEBELS De klanten schrijven ons bankoop PRACHTIGE TIJD VAN BALLANGRUD OLYMPISCHE PLOEGEN NAAR AMSTERDAM UTHERT KATHOLIEKEN WOENSDAG 12 FEBRUARI 1936 OLYMPISCHE SPELEN Langedijk verbetert zijn eigen besten tijd en plaatst zich uitstekend Goede resultaten van de Nederlanders Ér Langedijk Canada en Japan komen op de kunstijsbaan spelen Ook Japan Wedstrijden te Diemen WIELRENNEN Ballangrud DRIEr-UURSKOPPEL- WEDSTRIJD TE AMSTERDAM Op 22 Maart a-s. in het R. A. I.-gebouw GEMEENTERAAD De heer M. A. Reinalda wethouder van Openbare Werken Benoeming wethouder Grondzaken De Stadhuisuitbreiding POLÏTIE-STOPTEEK ENS Weldadigheid naar Vermogen GROOTE MOCELIJKHEDEN Uilenspiegel BURGERLIJKE STAND Dr. H. Colijn beleedigd Brochure van onbekend comité te Den Haag in beslag genomen EXTRA-BIJDRAGE VAN DE OLIE-MAA T SCHAPPIJ EN In den Volksraad aangedrongen op belastingregeling DIEFSTAL OPGEHELDERD Kapper haalde geregeld geld uit overjas van een klant UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE SANTPOORT Harddraverij VELSEN VOGELENZANG IJMUIDEN ALS G d? wvbe?5 RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN trekt de massa! JAPONNEN Nu fcacJtt &ee£ HoSJLand, êdUj. veMaSt, (AMe Japonnen uit de. kast. Zoon paEt&e pAijs Cs naait geweest; Het Cs een waai JaponnenfLeeStf 20% KORTING IJZERHANDEL Ged. Oude Gracht 5-7 i e, De Gruyter's Havermout voor haWe P"i* g.o«ie vo°- voor 1 Z S AO 1 - ,nj 50 1 25 11,;. cotfc»-""'e ,\0o 12 Peulvruchten De Gruyter's Rozijnerwten H Pronkboonen Linzen De Gruyter's Zuidvruchten De Gruyter's Slaol 9862 Hedenmorgen om tien uur zijn te Garmisch de wedstrijden in het Hardrijden op de schaats voortge zet met de 5.000 Meter. De pu blieke belangstelling was ook nu zeer groot en er hadden zich onge veer 10.000 toeschouwers op de tri bunes en rondom de Riessersee verzameld. Er stond een lichte wind, die spoedig de wol ken, welke om de bergen hingen, deed op trekken. De zon kwam nu wederom te voor schijn en het werd een dag van verrukkelijke wintersport. Langedijk, onze beste rijder op dezen af stand, verbeterde zijn eigen tijd en bracht dezen terug van 8 min. 37.3 sec., gevestigd op 26 Jan. j.l. te Oslo bij de Europeesche kampioenschappen tot 8 min. 32 sec., en le verde dus een uitstekende prestatie. Een bijzonder fraaien tijd maakte Ballangrud met 8 min. 19.2 sec. de Noor In de tweede serie reed onze landgenoot Dfjk- tsra tegen den Pin Ojala. De laatste nam on middellijk de leiding, waaraan Dijkstra een kwart a een halve ronde bleef hangen. Er wer den ronden van gemiddeld 40 seconden gemaakt. De tijd van Ojala bedroeg 8 min. 30.1 sec., die van Dijkstra 8 min. 51.5 sec. De beste tijd van onzen landgenoot op dezen afstand stond op 8 min. 47.2 sec., gemaakt bij de Europeesche kampioenschappen van dit Jaar te Oslo. Veel is Dijkstra er dus niet boven geble ven. Bovendien bleef hij een stuk beneden zijn tijd van de wereldkampioenschappen te Davos, zoodat men zeer tevreden over zijn rijden kan zijn. In de vijfde serie reed Koops tegen den Duit- scher Sames. De eerste ronde werd afgelgd in 40 seconden, de tweede in 39.8 sec. De volgende ronden zakt het tempo iets terug. Wij noteerden 43 sconden en zelfs 44. Sames bleef goed volgen en in de laatste ronden werd het zóó spannend, dat het publiek in zijn enthousiasme de beide rijders vurig aanmoedigde. Op het laatste rechte einde reden beden gelijk op en zonder merkbaar vrschil gingen zij door de finish. De tijd van hen beiden was 8 min. 48.5 sec., waarmede de Zuid- Larenaar onder zijn tijd van Oslo bleef en ver cnder dien van Davos, die trouwens ver boven de 9 minuten was geweest. De beste tijd van Koops op dezen afstand was 8 min. 41.6 sec., gemaakt op 17 Januari 1932 te Engelberg. Een prachtige race maakte Ballangrud, die te gen den Estlander Mitt reed. Vanzelfsprekend kon de laatste den wereldkampioen niet bijhou den. Na een zeer snel begin bleven de rondetij den van den Noor om de 40.4 seconden hangen. Hij legde den afstand af in 8 min. 19.2 sec. en benaderde dus dicht zijn eigen wereldrecord, staande op 8 min. 17.2 sec., gevestigd op 19 Jan. j.l. In de 9e serie startte Van der Scheer tegen Pe tersen. De erts ronde wrd afgelgd in 40 sec., de tweede in 39.8, de derde in 40.2 sec. De tijden der volgende ronden kwamen hooger te liggen. Pe tersen, die Van der Scheer goed gevolgd had, raakte een 100 M. achter. Van der Scheer werd eerste in een tijd van 8 min. 43.3 sec. De beste tijd van den Zutphenaar staat op 8 min. 34.6 sec.,, gemaakt in 1934 te Davos. Ook hij bleef weer beneden zijn tijd van Oslo bij de Europee sche kampioenschappen, van dien van Davos op de wereldkampioenschappen van dit seizoen be haald. In de volgende serie startte Langedijk tegen den Fin Vasenius, welke ontmoeting met span ning werd tegemoet gezien. De eerste ronde de eerste 200 Meter wordt niet afzonderlijk opgegeven werd afgelgd in 3t sc., de tweede ronde in 39.4, de derde in 40.4 sec. Vasenius had de leiding, Langedijk bleef op enkele meters volgen. De volgende tijden waren 40.4 sec., 39.8 sec., 40.4 sec. en 40.2 sec. De ach terstand van Langerijk werd iets grooter, vooral omdat Vasenius het tempo verhoogde. Met 100 M. voorsprong won den Fin in den tijd van 8 min. 23.3 sec., terwijl de tijd van Langedijk 8 min. 32 sec. bedroeg. Hiermede verbeterde hij zijn eiken besten tijd van 8 min. 37.3 sc., gemaakt op 25 Jan. j.l. bij de Europeesche kampioenschap- Pen te Oslo, aanzienlijk. Deze fraaie prestatie werd door de aanwezige landgenooten rondom de Riessersoe met gejuich begroet. Ook de Fin reed een nieuw nationaal rcord. Door deze pres tatie heeft Langedijk zich tusschen de beste rij ders ter wereld op de 5000 Meter geklasseerd. De heer G. W. A. van Laer was zeer tevreden over de Nederlandsch rijdrs, die zich volgens hem best hadden gehouden. In het Nederland- sche kamp heerschte opgewektheid wegens de behaalde resultaten. Na Langedijk kwam Stiepl (Oostenrijk) op de baan tegen den Tsjech Hanc. De laatste kwam te vallen, zoodat hij een slechten tijd maakte .Stiepl kreeg van den internationalen scheidsrechter, den heer G. W. A. van Laer, een waarschuwing wegens het afsnijden van den sneeuwrand. De tijd van Stiepl viel ove rigens tegen, nj. 8 min. 35 sec. In de nog volgende aeries werden geen betere tijden meer gemaakt. Ballangrud werd derhalve Olym pisch kampioen, daarmede den tweede gouden medaille der Win terspelen veroverend. De tweede plaats nam Vasenius (Finland) in, derde werd Ojala (Finland) en vierde onze landgenoot Langedijk. Een Nederlandsch succes van bijzon dere waarde dus, deze vierde plaats tusschen de sterkste rijders ter we reld. De plaatsen der overige Neder landers waren, Van der Scheer tien de, Koops en Sames (Duitschland) dertiende en veertiende tezamen en tenslotte Dijkstra zestiende. Lam en Freisinger, (beiden Amerika) zijn uitgevallen, de eerste wegens ziekte. Willy Sandtner (Duitschland) gaf na een val op. De volledige resultaten waren: (Ongecorrigeerd.) Dank zij den bemoeiingen van den secretaris van den Nederlandschen IJshockey Bond, den heer H. O. van Zalinge, die te Garmisch ver toeft, zullen Canada en Japan met hun offi- cieele Olympische ploegen na afloop der „Spe len" te Garmisch Partenkirchen «naar Am sterdam komen om daar enkele wedstrijden te spelen. Definitief is overeengekomen, dat het Canadieesche team Woensdagavond 4 en Donderdagavond 5 Maart op de Kunst ijsbaan te Amsterdam tegen een nader vast te stellen tegenpartij zal uitkomen. Ge tracht zal worden spelers van wereldklasse naar Amsterdam te krijgen, ten einde de Blauwe Zes dusdanig te versterken, dat den Canadeezen goed partij zal worden gege ven. Voor deze gelegenheid zal de groote tribune van de kunstijsbaan met zeildoeken overspan nen worden. De heer van Zalinge is er in geslaagd de Ja- pansche Olympische IJshockeyploeg eveneens naar Amsterdam te krijgen. Als datum voor dezen wedstrijd is 23 Februari a.s. gekozen. De Diemer IJsclub heeft Dinsdag nationale wedstrijden voor amateurs gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. In verband met den toestand van de baan kon alleen de 500 Meter verreden wordm. Na dat twee rijders op de 1500 Meter waren ge start, werden de wedstrijden gestaakt. De uitslag van de 500 Meter was; 1. W. J. Keetman, Winkel, 52 sec.: 2. J. A. Roos, Am sterdam, 52 sec.; 3. J. G. Renout Z.-Scharwoude, 52 sec.; 4. K. Schenk, Anna Pauwlowna, 53 sec.; 5. H. de Boer, Edam, 54 sec.; 6. J. Havekotte, Diemen, 54 sec.; 7. W. Koning, Purmerend, 54.8 sec.; 8. mr. H. F. Blaisse, Amsterdam, 54.8 sec.; 9. F. Ekelschot, Amsterdam, 54.8 sec;: 10. C. Kos, Oud-Karspel, 55 sec. Voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandsche wielersport zal in ons land op een overdekte wielerbaan een koppelwedstrijd worden verreden. De directie van de Amster- damsche Zesdaagsche heeft besloten op Zon dagavond 22 Maart om acht uur in het RAI- gebouw een drie uurs koppelwedstrijd te orga- niseeren, waaraan een goed bezet internationaal veld zal deelnemen. Deze koppelwedstrijd belooft niet alleen door de uitermate sterke bezetting bijzonder inte ressant te worden, maar ook en vooral, omdat deze strijd beschouwd kan worden als een ge nerale repetitie voor de Amsterdamsche Zes, daagsche, welke op 27 Maart aanvangt, en waarvan het verloop de directie aanleiding kan geven een ploeg, welke zich bijzonder onder scheidt, aan het zesdagenveld toe te voegen of .eventueel veranderingen in de samenstelling der zesdagenkoppels aan te brengen. De Raad der Gemeente Haarlem kwam he denmiddag om half twee in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burge meester C. Maarschalk van Egmond en Rinne- gom. Het nieuwe lid der S. D. A. P.-fractie, de heer J. van Boekhoven werd beëedigd en geïnstal leerd. De tijdelijke wethouder, de heer M. A. Rei nalda, werd thans voorgoed in de vacature mr. Gerrits benoemd. De heer Reinalda werd gekozen met 33 van de 36 stemmen twee blanco en een op den heer Van Tetering. De heer VAN TETERING (R.K.) Wie wil me er tusschen nemen? (Groote vroolijkheid) Besloten werd de gronden, welke zijn ingeno men door de woonschepenhaven en den toe gangsweg daarheen, terug te nemen uit het ge meentelijk grondbedrijf. Uit het woningbedrijf werd teruggenomen perceel Kleine Houtweg 105. Voor de bijzondere school aan het Groot Hei ligland 10 werd medewerking verleend voor de aanschaffing van banken etc. Besloten werd perceel Jansstraat 62 aan te koopen ter verbreeding van de Zuiderschool steeg en voor het maken van een parkeerter rein; Grond werd verkocht aan de Delftlaan (Spook en Kuiper), Junoplantsoen (Hogerveka) en Teslastraat (J. Elskamp). Een grondruiling werd aangegaan met de eigenaren van een terrein aan den Oudeweg ten behoeve van de gemeente-reiniging. Teneinde de Emmakade te kunnen doortrek ken en de houtwerf tegenover de Kathedraal te doen verdwijnen besloot de raad een terrein van ƒ11.000 aan de Leeghwaterstraat te koo pen en een gedeelte van het Phoenixterrein te verhuren. Naar aanleiding van het adres der „vrije" architeaten inzake de uitbreiding van het stadhuis vroeg de heer KLEIN SCHIPHORST (R.K.) of de raad omtrent de keuze der archi tecten nog wat te zeggen zou hebben. Wethouder REINALDA (S.D.) deelde mede, dat de geheele kwestie steeds in den raad zal komen. Thans is er nog geen nieuwe beraadslaging mogelijk. (De zitting duurt voort.) 1 tf Voor verkeer, lat den agent ran achteren nadert. Voor verkeer, dat den agent van voren en achteren nadert. Voor verhoer, dat den agent van varan nadert. .Janskamer", Jansstraat 38rood Door oud en jong wordt schaats gereden, Maar in menig huis wordt kou geleden, Daar is de kachel zonder vuur, En ach! de kolen zijn te duur, Iedere gave, groot of klein, Zal ons dus uiterst welkom zijn! Postgiro 212793 Telefoon 13935 of 15445 worden U geboden door advertentie-reclame ln de rubriek „Omroepers" Laat die U niet ont glippen. De prijs kan geen bezwaar zijn. want voor slechts 50 cent per regei komt Uw zaken- Omroeper onder de aandacht van 80.000 ge- dnnen. Tijl, Ulieder Spiegel, komt nog eens in Haar lem terug: op 15 Februari as. in den Stads schouwburg. Bij de eerste opvoering was de zaal maar matig bezet, doch het sterke epos van Charles de Coster maakte een diepen in druk. Er was groote waardeering voor het kunstzinnige der vertooning getuige het zeer gunstige verslag van onzen recensent en daarbij werd niet nagelaten geestdrift te wekken voor den heldenstrijd van onze Vlaam- sche broeders. Het zou ons dan ook niet verwonderen als de aanwezigen van toen propagandisten voer een hernieuwde en succesvolle opvoering zijn geworden. Het Vlaamsch Volkstooneel, met Staf Bruggen als bezielden aanvoerder, komt met dit stuk uitstekend voor den dag en wij mogen dus wel een groote belangstelling van het publiek verwachten. Ondertrouwd: 12 Februari. F. de Grooó en M. Chr. de Zaaijer; H. P. Langeveld en C. Pieters; J- van der Laarse en N. IJven; J. Nicolai en Chr. H. Stadman; W. C. de Vos en D. Jansen; C. Kroon en T. E. Pomper; A. P. A. Mossinkoff en M. Derks; W. J. Gram berg en A. M. E. Landa; W. H. van der Weijden en A. H. C. Zegwaard. Getrouwd: 12 Februari. G. C. Slenders en E. Th. Aarnink; A. J. van den Berg en M. P. A. Jedeloo; K. F. Krikke en M. Voulon; G. C. van der Horst en H. A. P. Waasdorp; J. P. Th. van der Meij en H. van Maas; A. F. Chr. Melchior en E. van der Veldt; J. P. Pieters en E. I. H. Kaue-rt; A. Winands en L. H. J. van den Eshof; H. Hogenes en J. J. Baars; F. K. Barthel en V. E. Lindvall; H. M. Visser en A. Okkerse. Geboren: 11 Febr. W. v. EgmondPlug, z.; 12 Febr. M. W. van BoekeiRademaker, z.; 11 Febr. J. J. JoostenLuijsterburg, z; 8 Febr. G. H. v. d. MeulenMellema, d.; 10 Febr. W. M. BerkemeijerProeme, z.; 12 Febr. W. P. Diven- dal—Balm, z.; 12 Febr. A. W. Verloop—Wun- ger, d. Overleden: 10 Febr. P. H. de Liefde, 84 jaar, Essenstraat; 11 Febr. J. H. G. M. v. d. Beek Lefebvre, 60 jaar, Middenweg; 10 Febr. A. M. T. H. Volmarij—Schlusen, 69 jaar, Zijlweg; 10 Febr. W. H. Moot, 47 jaar, Hazepaterslaan. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Dinsdagavond heeft de politie op den hoek van de Laan van Meerdervoort en Anna Paw- lonastraat te Den Haag twee colportenurs aan gehouden, die een brochure getiteld „Colijn's doodendans" trachtten te verkoopen. De inhoud van deze brochure werd beleedi- gend geacht voor minister Colijn. Ongeveer honderd exemplaren werden in beslag genomen. De brochure vermeldt als uitgever het co mité „De gemuilkorfde eend". De politie stelt thans een onderzoek in naar de herkomst van deze brochure en in het bij zonder naar genoemd comité. BATAVIA, 12 Febr. (Aneta). De gemach tigde der Regeering, de heer De Bruin Kops, beantwoordde de sprekers uit den Volksraad inzake de bijzondere betaling van f 5.000.000. door de olie-maatschappijen. De heer De Bruin Kops constateert, dat de meerderheid der leden den voorloopigen vorm waarin de extra-bijdrage is gegoten, onder eenig voorbehoud wel willen aanvaarden. Het voorbehoud bestaat hoofdzakelijk hierin, dat men zeer spoedig een definitieve regeling van de heffing tegemoet ziet. Na het antwoord van den Regeeringsgemach- tigde deelde de voorzitter van den Volksraad mede, dat een motie was ingediend door den heer De Hoog, waarin er op wordt aangedron gen nog dit jaar een regeling te treffen inzake een redelijke belasting van de olieproducten. De politie te Rotterdam heeft in bewaring gesteld den 29-jarigen kapper D. A., die een zaak heeft in het Noordelijk stadsdeel en die ervan verdacht wordt, in den loop van drie jaar van een van zijn klanten, een 43-jarigen J. M„ een vrij groot bedrag te hebben gestolen. Genoemde M. is incasseerder van beroep en kwam geregeld bij den kapper, bij wien hij zijn overjas in de wachtkamer liet hangen, terwijl e rgeld in de binnenzakken zat. Daarvan blijkt de kapper te heben geprofiteerd. De incasseer der miste telkens geld, doch kwam eerst dezer dagen op de gedachte, dat de kapper hier wel meer van wist. Hij begaf zich naar de politie, waarna men eenig geld gemerkt heeft. De klant kwam Dinsdag weer bij den kapper en bemerkte bij zijn vertrek, dat hij f 6.50 miste. Hij begaf zich naar de politie. Een onderzoek bij den kapper werd ingesteld, op wien men het gestolen bedrag vond. Vermoed wordt, dat de kapper op deze wijze in den loop van drie jaar f 3000 van*zijn klant heeft gestolen. Burgerlijke Stand Getrouwd: P. J. Smit én E. Kohier; A. H. Mulder en C. Kokkelkoren; P. Westerman en M. Verrijzer; F. W. Moolenaar en J. Mulder. Geboren: d. van C. C. Langeveldv. Deursen; z. van A. C. Bonenkamp—Vegting. Overleden: P. J. Mertens, 66 j., wedn.; C. H. Vet, 13 j.; A. van Nieningen, 87 j., wed. van G. V. Bemeveld; A. Jager, 52 j., ongeh.; W. H. v. Pa reren, 37 j., ongeh. Het bestuur van „Santpoort's Bloei" en het voorloopige bestuur der Harddraverjjvereeniging vergaderden in café „De Weijman". Na zeer uitvoerige besprekingen werd door het bestuur van „Santpoorts Bloei" de toezeg ging gedaan om alle mogelijke medewerking te verleenen. Ook zal het bestuur waarschijnlijk op de op richtingsvergadering op Donderdag 13 Februari in café .,De Weijman" aanwezig zijn. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Veld man en A. van Hulst; E. P. Ebben en E. M. de Groot; J. van Beelen en E. Jongejan; M. de Boer en E. J. Dekker; H. J. Boon en P. Stam; Mant je en M. Korf; J. Ehthardt en P. H. van Kempen. Getrouwd: J. Koesse en N. Hopman; W. van Gelder en C. W. Jansen; J. H. Geuer en J. H. Beukman. Geboren: A. MesStuij, z.; J. J. Rustemeijer Schonagen, d.; C. E. KolsterBoogaard, z.; J. C. OudendijkTimmer, z.; G. BoevinkBax, z.; W. J. Donvan Es, z.; E. van Beek—Jong- schaap, d. Overleden: B. Vrenegoor, 64 jaar, wedr. van M. Bartel; P. G. de Vries, 59 jaar, wed. van G. A. van den Broek; M. G. Koppelman, 31 jaar, echtgen. van W. de Custer; M. Joosten, 68 jaar, echtgen. van D. Smit; E. H. Anthonij, 88 jaar, wed. van G. Scholts; J. Klaver, 62 jaar, echtgen. van L. Kaan. Ouderavond Zondag werd in het R. K. Ver- eenigingsgebouw door de Jeugdbeweging voor Kath. Actie ,,-De Graal," afd. Vogelenzang, een ouderavond gegeven. Voor de pauze werd het Middeleeuwsch Myste riespel „Elckerlijk" ten tooneele gebracht. Tijdens de pauze sprak de Graalleidster, mej d. Ploeg, een woord van propaganda tot aan werving van nieuwe leden. Na de pauze werden nog enkele reidansen en kleine voordrachten uit gevoerd. Liefdadigheidsuitvoering Door de R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Door Eendracht Sterk" wordt Zondag 16 Februari, 's avonds acht uur, een uitvoering gegeven in het R. K. Ver- eenigingsgebouw ten bate van „Herwonnen Le venskracht." Opgevoerd zal worden „De strijd met het ver leden", tooneelspel in drie bedrijven. Overleg tusschen handel en reederij. De besturen van de IJmuider Vischhandelvefeeni- ging en de Zeevischgroothandelsvereeniging hebben aan de leden de volgende circulaire ge richt: Wij deelen U mede, dat de directie van de VEM het initiatief heeft genomen om te komen tot een regelmatig overleg tusschen eenige han delaren en genoemde directie. Dit overleg betrdeft het bespreken van de wen- schen van den handel met betrekking tot den aanvoer, kwaliteit en soorten der door deze ree derij aangevoerde visch. Ook eventueele wen- schen wat betreft de door den handel benoodig- de vischsoorten, alsmede het tijdstip van bin- nenkomen der schepen van de VEM, komen in bespreking. Voor den handel zullen aan deze besprekingen deelnemen de heeren E. Dekker, A. Goldbohm, J. L. Uitzinger en H. J. Woudenberg. Tot goed begrip diene, dat het niet de bedoe ling is van deze Commissie om eventueele af slag-reclames te behandelen. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat te zijner tijd meerdere reederijen tot dit overleg zullen toetreden. Eventueele wenschen of bemerkingen, de vang sten van de VEMbooten betreffende, kunnen de leden kenbaar maken aan één der hierbo ven genoemde heeren of aan den vertegenwoor diger van de VEM. IJMUIDEN, 12 Febr. Rij ksvischafslag. Tar bot 11.20 per kg. Griet 15 0018 per 50 kg. Tong 5485 cent per kg. Groote Schol 8.105, middel Schol 8—10.50, Zetschol 1235.5C, kleine Schol 5.50—13.50, Schar 6.00—10, Tongschar 25.0032 per 50 kg. Rog 9.0012 per 20 stuks. Vleet 1.153 per stuk. Pieterman en Poon 4.90 Schelvisch 13.5019, kl. midd. Schelvisch 10 5.40, groote Schelvisch 13.00—18, middel 17.50, kleine Schelvisch 411.50 per 50 kg. Ka beljauw per 125 kg. 9.5033. Gullen 3.6011 per 50 kg. Leng 0-531.20 per stuk. Heilbot 4680 cent per kg. Wijting 2.203.80 per 50 kg. Koolvisch 8—70 cent per stuk. van de Woensdag aan den Rijksvischafslag aangekomen STOOMTRAWLERS Christine 430 manden 2330.Rotterdam 410 manden 2070.Henriëtte Jacobs 360 manden 2130.En Avant IJra, 8 410 manden 1790. Voorwaarts 90 manden 1090.Bergen 400 manden 2050Vios IV 130 manden 1500. IJsselmond 360 manden 1550—, Olympia 120 manden 1350.Isabel 85 manden 1300.Pe nelope 60 manden 1170. kOTTERS E 449 670—, E 142 60.—. LOGGERS Sch. 341 720—, K.W. 112 410.—, K.W. 161 850 WATERSTANDEN IJMUIDEN, Donderdag 13 Februari. Vloed: 6.33 v.m. en 6.47 n.m. is onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hij in 80.000 gezinnen, waar hij steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 et. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) 10 ct. per regel. Chem. reinigen Tariel A F 1.50 netto op alle. andere prijzen - kunt U 't VOORDELIGST KOPEN bij o.a. POLAR- KUNSTSCHAATSEN vanaf 3. FRIESE SCHAATSEN vanaf 1.75 ELECTR. SCHAATSENSLIJPERIJ t/o ingang Postkantoor TELEF. 11304 koopt niet in winkels waar onzedelijke of N Malthu- siaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn Koopt aan stationsboekenkaster, ALLEEN DIE LECTUUR. WELKF. G E E N GEVAAR OPLEVERT Tl D.n.um.»ou<ie (B.) j. 1 b I®»* Havermout per pond 10-12 Extra Havermout per pek 18 1 30 uitgezo --"""^JlDondetdag b(u8,l p. pond 8-10-14 10-12-15 ..7-10-12 10-12-15 «f M 15 12-15 20-25 20-25 22 20 Vlugkokende Bruine Boonen. Witte Boonen Erwten - Spliterwten Wortelerwten Capucijners Extra Capucijners,, Pruimedanten. p- pond 20-25 Pruimen „11-15 Schijfjes Appelen. 30 Stukjes Appelen 30-35 Abrikozen 45-52-60 Tutti-Frutti Rozijnen Krenten Groenmerk per heele flesch 72 Roodmerk 75 Blauwmerk 85 20-30 20-25 25 Javakoffie met mout Koffiestroop per Vïpond 10 per busje 15

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9