De Noor kampioen Charles Mathisen op de 1500 meter fijnen vwfanntK WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN WAR BALLANGRUD OP DE TWEEDE PLAATS voor altijd te iNsttNUKE Instantine De weerstoestand DE STRENGE VORST IN EUROPA A De M. S.S.- gewoonte Dagfih GESPRONGEN HANDEN VRIJDAG 14 FEBR. J DONDERDAG 13 FEBRUARI 1936 I OLYMPISCHE WINTERSPELEN Na hun successen op de 500 en 5000 meter hebben de Noren opnieuw een Olympischen titel gewonnen Van der Scheer snelste Nederlander Van der Scheer de beste VOETBAL Den HaagBeogradski 26 Het ijshockeytournooi te Garmisch Amerika klopt Oostenrijk met I0 EngelandHongarije Postvluchten ONTAARDE SCHOONMOEDER GEVONNIST Twee jaar gevangenisstraf voor mishandeling FELLE BRAND TE ROTTERDAM TE WEINIG INKOMSTEN OPGEGEVEN? MEISJE DOODGEREDEN De Kwak hedenmorgen van Bari vertrokken Jamboree 1937 De voorbereidende werkzaam heden in vollen gang DEFILE VOOR DR. COLIJN Jubileum van het derde Half Regiment Huzaren DE WERKVERSCHAFFING TOEPASSING ZUIDERZEE- STEUNWET Een onderzoek naar Kingsford Smith Hier te lande is de weerstoestand niet vast DE KOU WIL NOG NIET VOOR GOED WEG n n n n GOLFLENGTEN i 1 Volg dus de MS.S.-gewoonle 777 Academische examens Landbouwhoogeschool Stuurlieden-examens I Liet het weer zich te Garmisch-Parten- kirchen gisteren minder gunstig aanzien minder gunstig in den zin van stijging van temperatuur hedenmorgen straalde het zonnetje uit een blauwen hemel met kracht over het witte berglandschap. Het was het prachtigste winterweer, dat men zich kon wenschen. Om ruim tien uur waren de tribunes rondom de Riessersee weer met duizenden toeschouwers bevolkt. Er werd met opzet iets later begonnen in verband met het feit, dat het ijs zeer hard was. De groote vraag van dezen derden dag van het schaatsenrijden was, of Ballangrud den derden Olympischen titel zou behalen. Deze Noor startte in de derde serie tegen den Amerikaan Freisinger. Uet werd een fraaie race, die door Ballangrud in 2 min. 20.2 sec. werd gewonnen. Hij bleef met dezen tijd een flink eind boven den tijd bij de wereldkam pioenschappen te Davos behaald, waar hij het wereldrecord van 2 min. 17.4 sec. evenaarde. De tijd van Ballangrud bleek echter niet snel genoeg te zijn om het Olympisch kampioenschap te be halen. Immers, in de volgende serie kwamen Charles Mathisen en Stiepl aan den start. Ook dit werd een on gekend fraaie race. Mathisen is, wat de stijl van rijden betreft, zeker de beste Noorsche vertegenwoordiger. Hij nam de bochten soepel, had een prachtigen streek en hjj paarde groote snelheid aan élégance. De tijd van Mathisen was 2 min. 19.2 sec., welke, naar'later zou blijken, voldoende was den titel van Olym pisch kampioen op de 1500 Meter te behalen. In de negende serie kwamen twee Nederlan ders aan den start, Dijkstra en Langedyk De laatste was sneller en won in 2 min. 24.6 sec. De beste tijd van Lanfjedijk is 2 min. 24.2 sec., gemaakt bij de Europeesche kampioenschappen van dit jaar te Oslo. Overigens reed hij dus den afstand in denzelfden tijd als dit jaar t>ij de wereldkampioenschappen te Davos. Dijkstra daarentegen was nu sneller dan in Davos, al staat ook zijn beste tijd lager, nJ. 2 min. 24.8 sec., dateerend uit Davos 2 Pebr. 1935. Nu noteerde hij 2 min. 27.7 sec. Twee series later reed Koops tegen Engne- stangen. Koops ging niet al te best weg, waar door de Noor direct een flinken voorsprong verkreeg. Wij waren benieuwd naar den tijd van Engnestangen, doch deze lag vele seconden boven dien van zijn landgenoot Mathisen. De tijd van Koops was 2 min. 30 sec. De 1500 Meter is nooit voor den Zuid-Larenaar de sterkste afstand geweest, doch desniettemin stemt zijn prestatie tot tevredenheid. In de dertiende serie reed als laatste Neder lander Van der Scheer tegen Andriksons. Van der Scheer werd eerste met den tijd van 2 min. 232 sec., waarmede hij zich onder de tien snelste rijders op dezen afstand plaatste. In ieder geval was zijn tijd hier veel beter dan te Davos bij de wereldkampioenschappen, waar voor hem toen 2 min. 24.6 sec. was genoteerd, en waar hy toen als dertiende in het klasse ment w&s geëindigd. Van der Scheer was dus thans de snelste Nederlandsche rijder. Hy eindigde in het klas sement op de negende plaats, welke hy deelde met Blomquist en Ojala. Langedyk kwam op de veertiende, Dijkstra op de een en twintigste en Koops op de der tigste plaats. De volledige resultaten luiden: Eerste en Olympisch Kampioen: Charles Mathisen (Noorwegen), 2 min. 19.2 sec. 2. Ivar Ballangrud (Noorwegen), 2 min. 20.2 sec. 3. Vasenius (Finland), 2 min. 20.9 sec. 4. Freisinger (Amerika), 2 min. 21.3 sec. 5. Stiepl (Oostenryk), 2 min. 21.6 sec. 6. Wazulek (Oostenryk), 2 min. 22,2 sec. 7. Haraldsen (Noorwegen) 2 min. 22.4 sec. 8. Engnestangen (Noorwegen), 2 min. 23 sec. 9. 10 en 11 Van der Scheer (Nederland), Blomquist (Finland), Ojala (Finland), allen 2 min. 23.2 sec. 12 en 13 Schroeder (Amerika) en Leban (Oos tenryk), beiden 2 min. 24.3 sec. 14. Langedyk (Nederland) 2 min. 24.6 sec. 15. Kin (Japan), 2 min. 25 sec. 16. Sandtner (Duitschland), 2 min. 252 sec. (nieuw Duitsch record). 17. Petersen (Amerika), 2 min. 25.4 sec. 18. Bersinsch (Letland), 2 min. 25.8 sec. 19. Ishihara (Japan), 2 min. 26.7 sec. 20. Ekman (Finland), 2 min. 27.2 sec. 21. Dijkstra (Nederland), 2 min. 27.7 sec. 22. Mitt (Estland), 2 min. 27.8 sec. 23 en 24: Andriksons (Letland) en Ri (Japan) beiden 2 min. 28.9 sec. 25 en 26: Freindl (Oostenryk) en Hidveghy (Hongarije), beiden 2 min. 29 sec. 27. Sames (Duitschland), 2 min. 29.3 sec. 28. Kawamura (Japan), 2 min. 29.6 sec. 29. Johansson (Zweden), 2 min. 29.9 sec. 30. Koops (Nederland), 2 min. 30 sec. 31. Turnovsky (Tsjecho Slowakije), 2 min. 30.5 sec. 32. Potts (Amerika) 2 min. 31.2 sec. 33. Kennedy (Australië), min. 31.8 sec. 34. White (Canada), 2 min. 34.2 sec. 35. Hanc (Tsjecho Slowakije), 2 min. 55.8 sec. (gevallen). 36. Graeffe (België), 3 min. 0.5 sec. 37. De Ligne (België), 3 min. 21.9 sec. De t«d van Mathisen, 2 min. 9 2 sec. is een nieuw Olympisch record. Woensdagavond heeft het Haagsche elftal een lichtwedstrüd gespeeld tegen de Joego-Sla- vische profclub Beogradski. Nadat de Joego slavische kampioenen met de rust reeds een 20 hadden weten te verkregen, maakten zy na de rust het half dozijn vol en wonnen verdiend met 62. Na hun 31 nederlaag tegen het hoofdstedelijke Blauw Wit hebben de profs zich dus wel volledig hersteld, De resultaten van de overige Woensdag voor het Olympisch yshockeytoumooi gespeelde wed- strüden zyn: Groep I. DuitschlandEngeland 11. (00. 0—1, 10, na verlenging 0—0, 00, 00), Groep II. AmerikaOostenrijk 10. (00. 1—0, 0—0). Het programma voor vandaag werd geopend met den yshockey-wedstrijd Engeland—Hon- garye voor de demi-finale van groep I. De wed- stryd werd bügewoond door Rükskanselier Hitler en den Ryksminister Dr. Goebbels. Beide ploegen kwamen in hun sterkste op stelling in het veld. Er ontwikkelde zich in het begin een weinig opwindend spel De Engelschen schenen noch vermoeid te zyn door de match te gen Duitschland van Woensdag. Desondanks slaagden zy erin een kleine meerderheid te ver- krygen, Brenchley opende de score voor Enge land (10). In het tweede speelkwartier brachten de Engelschen de overwinning in veiligheid. Davey bracht den stand op 20, Coward verhoogde den voorsprong tot 30, waarna de Hongaar Jeney Davey den stand op 41 voor Engeland. In het laatste kwartier waren de Engelschen in de meerderheid, doch zy konden nog maar een tegenpunt maakte (3—1). Tenslotte bracht het einde door een schot van Archer. 10. De eindstand was dus 51 (1—0, 3—1, 1—0) voor Engeland. De Koetilang is op de thuisreis Dinsdag te Bagdad en de Perkoetoet op de thuisreis te Jodhpur aangekomen. lamst Doos 30-60cL Bij Apotlun Drogisten Onlangs heeft voor de Groningsche Recht bank terecht gestaan de -^-jarige schoondochter op onmenschelijke wyze mishandeld had, zoo dat deze tenslotte in deerniswekkenden toe stand in het Arademisch Ziekenhuis te Gro ningen moest worden opgenomen. De Officier van Justitie eischte vorige week tegen ver dachte een jaar gevangenisstraf. Heden veroordeelde de Rechtbank de ont aarde schoonmoeder tot een gevangenisstraf van twee jaren. Woensdagavond te ruim half tien is een vry felle brand uitgebroken in het tapytmagazijn van de firma Metz op den hoek van de Pre- torialaan en de Paul Krugerstraat te Rotterdam. Toen het blusschingswerk werd aangevangen, was het vuur reeds van het gelijkstraatsche gedeelte naar de eerste verdieping doorgeslagen. De brandweer werkte met acht stralen, ojn. met een motorspuit. Een gedeelte van den inventaris van de twee de opslagplaats is vernield. Zeer aanzienlijk is de groote waterschade in de étalages, waarin veel goederen waren uitgestald. De frima Metz is verzekerd tegen brand- en waterschade. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft een interlocutoir arrest gewezen in de strafzaak tegen den journalist-kunstcriticus S. B., die terecht heeft gestaan wegens onjuiste aangifte voor de Ryksinkomstenbelasting en beval een nader verhoor op 31 Maart. De rechtbank had hem tot zes weken ge vangenisstraf veroordeeld. In hooger beroep eischte de procureur-generaal een gevangenis straf voor den ty dvan vyf maand'en. Het Gerechtshof overwoog dat een nader ge tuigenverhoor noodzakelijk is. Voorts zal een nader onderzoek worden ingesteld, naar de ver diensten van verd. in Amerika gedurende 1928 en 1929. Alsnog zal moeten worden overlegd de rekening van de North American Trust Comp. Woensdagavond is te Fynaart een vier-jarig meisje door een personen-auto uit Bergen op Zoom aangereden en enkele oogenblikken later aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. Den bestuurder van den auto treft, zooals het ingestelde onderzoek uitwees, geen schuld. dat is onmogelijk maar wèl is hef mogelijk opkomende pij nen direct te onderdrukken met v dat onmiddellijk hef pijncen trum beïnvloedt en daarom zoo bovenmate pijnstillend werkt. Tegelijkertijd wekt het ook het organisme op, bevordert den bloedsomloop en leidt zoo tot een verbetering van het licha melijk welzijn. Prijs per doosje slechts 50 ets stilt en voorkomt pijnen! Instantine draagt het Baycrlcruis, het garantie bewijs voor werkzaam heid en onschadelijkheid Hedenmorgen 8.15 uur (Ned. tyd) is het K. L. M. vliegtuig „Kwak" er in geslaagd het vliegveld te Bari te verlaten, op weg naar Rome. Alhoewel een definitieve beslissing over het terrein bij Blcemendaal nog niet gevallen is, kan vrijwel met zekerheid gezegd worden, dat de Wereld-Jamboree 1937 aldaar gehouden zal worden. Intusschen zyn de voorloopige werkzaam heden van de Commissie reeds in vollen gang. Deze zijn Inderdaad niet gering er moeten barakken gebouwd, wegen aangelegd en ver hard worden voorzieningen wo-rden getrof fen voor het vervoer en distributie van voed sel naar de verschillende kampen voor sani taire inrichtingen, enz. Het behoeft niet gezegd te worden, dat waar dit alles geschiedt voor 30 tot 50.000 man, de voorbereidingen heel wat voeten in de aarde hebben. De voorzitter der Propaganda Commissie gaat een dezer dagen naar Londen om besprekingen te voeren met het Internationaal Bureau der Padvinders en met eenige andere organisaties en vervoerslichamen aldaar. Op 22 Februari zal de hoofdverkenner voor de Phohi tot de Ned. Indische Padvinders spre ken, ter gelegenheid van den verjaardag van Lord Baden Powell of Gil well. Ter gelegenheid van zyn 122-jarig bestaan heeft het derde Half Regiment Huzaren heden ochtend te kwart voor tien te 's-Gravenhage voor den Minister-President, Minister van De fensie a.i., dr. H. Coiyn, gedefileerd. Na het défilé voor Minister Colijn volgde nog een défilé voor den inspecteur der Cavallerie. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de Ryksinspecties voor de werkverschaffing een circulaire gezonden, Ibevattende een nieuwe algemeene regeling terzake van eventueele uit sluiting van arbeiders, die by de werkverschaf fing' zijn geplaatst, teneinde te bevorderen, dat de langzamerhand ontstane omvangryke admi- istratie wat vereenvoudigt, het gevoel van „rechtszekerheid" by de arbeiders toeneemt en tevens meer geiykheid van optreden by over eenkomstige gevallen wordt verkregen. Het Tweede Kamerlid Drop heeft den minister van Waterstaat gevraagd, of deze kan mededee- len of en op welke wyze uitvoering ls gegeven aan den inhoud van de nota van 20 November 1935, volgens welke de Zuiderzeesteunwet toege past kan worden tegenover visschers aan d6 monden van den IJsel beneden de grens tus- schen de gemeenten Kamperveen en Wilsum alsmede tegenover visschers op het Zwarte Water beneden de Arembergersluis. BUITENZORG, 13 Febr. (Aneta) Op 29 Januari vertrok van Batavia de Gouverne- mentsstoomer „Bellatrix" naar de Westkust van Sumatra, voor het herstellen van de, door de aardbeving beschadigde, kustlichten. Tevens werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt om een onderzoek in te stellen naar gegevens om trent Kingsford Smith. Het Gouvernements vaartuig heeft de eilanden Enggano, Mega, Fan- ding en Sipoera aangedaan, terwijl het tevens langs de Veeckersbaai en de Westkust voer. By het Inheemsche bestuur op verschillende plaat sen werden inlichtingen ingewonnen. De na sporingen bleven echter zonder resultaat. atuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiitiiiiiiiiiuiiitiuiiiuiiiitiiiiiiiiiin Tot nog toe is de winter op een eenigszins ongewone wyze verloopen. Na de zeer zachte periode in Januari is nog laat in den winter over een groot deel van Europa strenge vorst opgetreden, die zich naar het Westen toe over ons land en zelfs over de Britsche eilanden heeft uitgebreid. In ons land kwamen de laatste dagen vrij lage temperaturen tot een tiental graden onder nul voor en men zou daardoor den indruk kunnen krijgen, dat wy aan het begin van een periode van strenge vorst staan, zooals in den winter van 1928-'29, toen ook betrekkelyk laat de vorst zoo in sterkte toe nam. In verband met de algemeene weersgesteld heid geloof ik, dat deze verwachting niet vol doende gerechtvaardigd is. Strenge vorst is in ons land namelyk alleen dan te verwachten als in Oost- en Midden-Europa een gebied van strenge vorst ligt en een krachtige Oostelijke wind de zeer koude lucht vandaar naar West- Europa dry ft. Dit nu is wel aan het begin der week het geval geweest en wij hebben toen gezien, dat hier te lande de temperatuur snel is gedaald, maar dat de vorst, nadat de Oosten wind tot staan ls gekomen, niet sterk meer is toegenomen. Wanneer dus geen overvloedig transport van koude lucht plaats heeft kunnen wij geen sterke vorst verwachten, te minder omdat over dag de sterker wordende verwar ming de temperatuur boven het vriespunt doet stijgen. In de laatste dagen nu heeft zich een lucht- drukverdeeling over Europa ontwikkeld, die den toevoer van koude lucht uit het Oosten voor alsnog onmogelijk maakt. Inplaats hiervan is een Noordelijke luchtstroom getreden, die geen bijzonder l&ge temperatuur schynt te hebben en die in Skandinavië reeds de temperatuur aanzienlijk had doen stijgen. Over West-Europa vloeit een warme Zuidelijke luchtstroom, die echter evenmin tot ons schijnt te kunnen door dringen, zoodat wij ingesloten zitten tusschen den kouden Noordelijken en den warmen Zui delijken luchtstroom, terwyl geen van beide de overhand schynt te kunnen krijgen. Daaraan danken wij het buitengewoon mooie weer der laatste dagen. Deze weerstoestand kan niet als zeer stabiel worden beschouwd, maar op welke wyze hieraan een einde zal komen ls nu niet goed te zien. Dat onder deze onstabiele om standigheden geen strenge vorst kan worden verwacht is duideiyk. Blijft deze weerstoestand nog enkele dagen bestaah dan kunnen des nachts nog zeer lage temperaturen voorkomen, maar by windstil weer zal de temperatuur over dag boven het vriespunt stygen. (Nadruk verboden). De depressie over Scandinavië trok Oost waarts of Zuid-Oostwaarts af; aan haar ach- terzyde stygen de barometers flink. Zweden, Noorwegen, Finland, Noord-Polen en Noord-Duitschland melden allen een hoogeren luchtdruk dan gisteren. Het laat zich aanzien, dat zich over het Noord-Oosten van ons waar nemingsgebied een hooge druk gaat ontwikke len. De rug van hooge drukking, welke Woens dag van Groenland en IJsland tot aan de Brit sche eilanden reikte, heeft zich verder naar het Zuid-Oosten uitgebreid. De depressie over de Golf van Biscaje is aan- vankeiyk nog verder opgevuld, doch zy toonde zich hedenmorgen weer wat actiever met baro meterdalingen langs de Fransche kust en over Zuid-West Engeland. De temperatuur is over de Britsche eilanden, Scandinavië en Midden-Frankryk, weer ge daald, over Engeland en Schotland vriest het thans ook matig, in Scandinavië biyit de vorst nog streng, evenals in Zuid-Duitschland en het aangrenzende deel van Oost-Frankryk. Over ons land steeg de temperatuur flink, evenals over Noord-Duitschland en Polen, die nu byna geheel vorstvrij zijn. Rond de Oostzee waait het flink uit het Noorden en Noord- Westen, hier en daar met sneeuw. De vooruitzichten zyn gunstig voor een rui men van den wind naar het Oosten, waarby terugkeeren van de vorst in het Noorden en aanhouden van de vorst in het Zuiden van ons land waarschynlijk is. 8.00 Hilversum I lezing 10.30 Hilversum I dienst) GCDSDIENST (NCRV schrift- (NCRV morgen- ORGELBESPELING 9.00 Hilversum II (Joh. Jong) 11.20 Droitwlch (Frederic Bayco) 4.00 Hilversum I (populaire orgel bespeling door Ronald Parker) ORKEST-CONCERTEN 10.20 Hamburg 12.10 Droitwich 12.30 Hilversum H (omroeporkest o. 1. v. Nico Treep) 1.00 Hilversum I (ensemble v. d. Horst) 1.00 Luxemburg (omroeporkest) 1.35 Droitwich 4.20 Beromünster (omroeporkest) 4.20 Droitwich 4.20 Milaan 4.20 Rome 5.20 Hamburg 7.30 Berlijn (omroeporkest m. m. v. solisten) 7.30 Brussel II (Beethovenconeert en het omroeporkest m. m. v. plano) 8.15 Hilversum I (Haarl. Ork. Ver. o. 1. v. Frlts Schuurman m. m. v. vloolsollsten) 8.20 Brussel I (omroeporkest) 8.20 Langenberg 8.20 Milaan (Symphonieconcert) 9.10 Brussel X 9.20 Luxemburg 9.20 Parys IX (Music Hall progr.) 9.30 Hilversum I (H.O.V. vervolg) 9.30 Brussel I (omroeporkest) 10.20 Hamburg 10.40 Droitwich (BBC-orkest) 12.35 Toulouse (militair concert) LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg (gevar. concert) 11.20 Kalundborg 11.30 Hamburg (blaasorkest) 12.20 Luxemburg (gev. concert) 12.50 Brussel n (zigeunerorkest) 12.50 Droitwich (BBC-dansorkest O. 1. v. Henry Hall) 1.30 Hamburg (blaasorkest) 1.30 Langenberg (populair concert) 2.10 Kalundborg 3.10 Hilversum II (AVRO-Declbels) 3.20 Deutschlandsender (amuse mentsorkest) 5.15 Brussel II (dansorkest) 5.30 Hilversum II (variété-concert) 5.35 Droitwich (BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall) 6.35 Luxemburg (gevar. concert) 7.55 Milaan (gevar. concert) 8.10 Toulouse (Weensche muziek) 8.20 Droitwich (negerrevue-progr.) 8.30 Hamburg (populair progr.) 8.35 Toulouse (populair concert) 9.20 Brussel II (zigeunerorkest) 9.35 Rome (dansmuziek) 9.55 Toulouse (schrammelorkest m. m. v. accordeon) 9.55 Boedapest (zigeunerkapel) 10.15 Kalundborg (dansmuziek) 10.20 Brussel II (dansorkest) 10.25 Toulouse (Êngelsche dansmu ziek) 10.50 Boedapest (dansmuziek) 11.20 Toulouse (dansmuziek) 11.35 Droitwich (Dansmuziek) 11.50 Toulouse (Argentljnsche mu ziek) 12.20 Toulouse (cabaretprogr.) GRAMOFOON 8.00 Hilversum II 8.15 Hilversum I 8.20 Brussel I 8.20 Brussel 11 11.00 Hilversum 11.35 Parys I 12.00 Hilversum ii 12.15 Hilversum i 12.17 Brussel II 12.20 Brussel I 12.25 Parys n 12.50 Brussel I 1.30 Parys II 1.30 Brussel I 1.50 Brussel I 1.50 Brussel II 2.35 Parys I 2.50 Hilversum 3.50 Berlijn 4.05 Hilversum 5.00 Beromünster I 6.20 Brussel I 6.35 Parys II 7.20 Hilversum 7.20 Brussel II 8.00 Beromünster De Haarlemsche Orkest-V er ee- niging concerteert Vrijdagavond o.l.v. Frits Schuurman (Hilversum I 8.15 uur) 8.05 Hilversum I (orgelmuziek) 8.20 Brussel II 9.10 Brussel II 10.30 Hilversum I 10.30 Brussel I 10.50 Parijs II 11.00 Hilversum II (Jazzprogram) 11.05 Parys I 11.05 Weenen (Oostenrijksche dans muziek) 11.20 Luxemburg (dansmuziek) 11.30 Hilversum II (populaire pla ten) KAMERMUZIEK 11.20 Langenberg (kleinorkest) 12.20 Langenberg (kleinorkest) 12.35 Parys I (kamerorkest) 12.55 Luxemburg (kwintet) 4.20 Parijs I (kwartet-programma v. Mendelssohn en Beethoven) 5.50 Deutschlandsender cello, gui taar en vleugel) 5.50 Parijs I (kamerorkest) 6.05 Luxemburg (trio) 6.50 Parijs I (kamerorkest) 6.50 Droitwich (kwintet) 7.15 Beromünster (strijkkwartet) 8.30 Luxemburg (kwintet) 9.45 Kalundborg 10.25 Luxemburg (trio) 10.50 Luxemburg (kwintet) SOLISTEN-CONCERTEN 11.00 Hilversum I (zangrecital) 1.40 Brussel I (zang) 5.15 Brussel I (harmonica-recital) 5.20 Deutschlandsender (zang en plano) 6.35 Brussel n pianorecital) 6.50 Brussel I (pianorecital) 7.30 Kalundborg (nieuwe Deensche liederen) 7.35 Brussel I (zang) 9.20 Droitwich (viola-recital) 10.55 Toulouse (zang) OPERA EN OPERETTE 6.50 Boedapest (ultz. v. d. Kon Hong-Opera) 7.10 Weenen „Könlgskinder", ope ra v. E. Humperdlnck) 9.15 Parys I („Jean, Jeanette et Jeanneton", opera v. Lacome m. m. v. tenor, solisten en or kest) 9.10 Toulouse (operettemuziek) 11.35 Toulouse (opera-fragm.) VARIA TOONEEL 3.26 Berlijn („lm Karnaval soli's lustig sein bij Spiel, Gesang und goldnem Wein", muzikaal spel) 8.30 Brussel II („Grétry", hoorspel van A. Corbet) 8.35 Beromünster („Die lange Schicht", spel van H. Reh) PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 7.50 Hilversum II 8.00 Hilversum I 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel XI 10.25 Hilversum I 10.45 Hilversum n 12.00 Hilversum I (Politieber.) 2.30 Hilversum I (lezen van Christ, lectuur) 2.30 Hilversum II („De tuin In Fe bruari" door P. J. Schenk) 5.00 Hilversum II (na schooltijd) 6.30 Hilversum I („Iets over den aanleg v. d. llefhebberstuin", door A. J. Herwig) 7.00 Hilversum I (politieber.) 7.00 Hilversum II (causerie) 7.15 Hilversum I (radio-reportage) 7.30 Hilversum I (literair half uurtje) 7.57 Hilversum II (SOS-ber.) 9.00 Hilversum I (dr. A. Hutter over „Geestehjke volksgezond heid") SPORT 10.10 Hamburg (Reportage v. Gar- misch-Partenkirchen) 1.50 Hamburg (ber. v. Garmisch) 6.50 Weenen (reportage uit Gar- misch-Partenkirchen) imiiiaiMMftMiiiiatiiMimtMnautmtmtftni BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST «S9.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL H 321.9 M. 5 DEUTSCHL. SENDER 1571 M. 5 DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 M. (KRO en NCRV) S HILVERSUM II 1875 M. (AVRO en VARA) KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. 5 MILAAN 368.6 M. 1 PARIJS I 1648 M. PARIJS H 312.8 M. ROMF, 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M aaiia# „iintHiiiMimimiiimtiiiiMiitmiMMm VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Hoe verder Ge in de week komt, hoe meer de vermoeienissen en jachtige beslomme ringen van Uw dagtaak, in dezen ongun- stigen tijd nog meer dan anders, van invloed zijn op Uw spijsvertering en hoe trager Uw stoelgang wordt, waardoor steeds meer afval-stoffen zich in Uw ingewanden op- hoopen en Uw bloed verontreinigen, U zoo moe, zoo mat en zoo lusteloos maken. En als Ge dan 's Zaterdags Uw weektaak hebt beëindigd, dan voelt Ge U Zondagr te moe, te mat en Ie landerig om van Uw welverdiende Zondags-rust te genieten. Maak het daarom tot een goede geregelde wekelijksche gewoonte eiken VRIJDAG en ZATERDAG één oi twéé M.S.S.-cachets in te nemen, voordat Ge naar bed gaal. Uw haperende spijsvertering, Uw ver traagde stoelgang, zal zich dan herstellen. Uw met afval-stoffen gevulde darmen zullen zich zacht ledigen en vol welbehagen be merkt Ge, dat Ge U nu op Zondag-ochtend eens lekker frisch en opgewekt gevoelt, zoodat Ge van dezen rust-dag zonder eenige belemmering naar Uw eigen opvatting kunt gebruik maken. Dat Ge al Uw plannen kunt volvoeren, dat Ge U kunt ontspannen en kunt genieten, voor Uzelf, voor Uw gezin, voor Uw huisgenooten een zegen. En 's Maandags gaat Ge dan weer vol lust en energie aan Uw nieuwe week-taak. M.S.S.-CBchtti (ook wel genaamd: Laxeer- Akkertjes) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes oi in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw gewone leverancier soms géén voorraad mocht hebben, vraag hem dan ze even voor U te willen bestellen. Ze kosten per 12 stuks 60 cent. Op 20 Febr. a-s. wordt de inschriivina °Cuttuut Manu h 40°:°n-0 aandcelen van de van Too M™tsgjaVpv pepper tot den koers van ïoo pet Het aandeel van „Tjepper" in de suikerproductie bedraagt 122.000 auinta- w?iknTairZd? be^nis een e^ra toe wijzing van ten minste 34-000 auintaten erkL'd Vnfrf^ If, 6^Ste fabriek wordt erkend. Volgens verklaring van de directie is een oogst van 122.000 quintaten voldoen- ae om de exploitatie van de Mij. met groote kans op winst te hervatten. De Utrechtsche Hypotheekbank is voor nemens over 1935 een dividend uit te keeren van 12 per aandeel, eerste uitgifte en f 6 Rer. nnndeel Serie B, tegen respect, 24 en f 12 het vorig jaar. ,£,e.£?U(}prijs is te Londen met 2)4 d. tot 140/10% d. per ounce gestegen. Officieel-wordt bevestigd dat onderhan delingen te Londen löopende zijn over d& converteering van de 7 pCt. Belgische sta- bilisatieléenlng 1920. De renïèvoet sal waar schijnlijk 4 pet. bedragen en de emissie- koers 98pCt. Het emissie-syndicaat sal nog voor het einde dezer week tot stand komen Volgens voorloopige cijfers is de invoer van Engeland in Januari vergeleken met De cember j.l. van 74.48 millioen tot 70.28 mill, gedaald, maar ten opzichte van Jan 1935 toen deze 61.91 mill, bedroeg aanmer kelijk gestegen. De uitvoer is ten opzichte vaa December j.l. van 34.91 mill, tot 34.46 mill, gedaald. Voor Januari 1935 bedroeg de uitvoer 35-48 mill. Volgens Symington en Wilson is de vaste stemming der rubbermarkt gedurende de verslagweek het gevolg geweest van Euro peesche aankoopen, maar vooral van de vraag van Amerikaansche zijde. Verwerkers en handelaren schijnen de noodzakelijkheid van een aanvulling der voorraden in te zien- De Nationale Bank van Zwitserland boekte in 1935 een bruto-winst van fr. 9.50 millioen tegen fr. 8.96 mill, het vorig jaar. De netto winst bedroeg fr. 4.75 mill, tegen fr. 5.25 millioen, ivaaruit een onveranderd dividend van 6 pCt. wordt uitgekeerd. Roosevelt heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaken, die de vroegere ramingen van inkomsten en uitgaven onbetrouwbaar hebben gemaakt. Het Witte Huis te Washington ontvangt dagelijks rapporten van Roosevelt en de verschillende regeeringsdiensten en voert met de leiders hiervan besprekingen. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend te Amsterdam op 7.287.29 (v. slot 7.28%), de Frank op 9.72'%—9-73 (9.73) en de Dollar op 1.45%— 1.46K (1.4515/16). In verband met het feit, dat het bedrad van fr. 3.7 miliard, betemd voor het werkverschaffingsplan der Belgische regee ring, reeds lang niet meer beschikbaar is, aangezien de steun aan de koersen van staatsfondsen, de dekking van het begroo- tingstekort en andere uitgaven genoemd be drag belangrijk hebben gereduceerd, heeft minister De Man er op gewezen, dat de re geering gemachtigd is, den frank nog ver der te devalueeren De gemeente Enschede is voornemens tot conversie over te gaan van de 4 pCt. obliga- tieleening 1931, oorspronkelijk groot f 2.500.000. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor tn de wis" en natuurkunde op proefschrift: „De geologie va» de Sierra de Baza en van de aangrenzende ge bieden der Sierra Nevada en sierra de los FilabreS (Zuid-Spanje)" de heer H. Jansen, geboren t0 Amsterdam'. AMSTERDAM Eerste gedeelte van het artsexamen de heeren: P. Leguit, C. L. H. Ma joor en O. L. Abas. LEIDEN. Doctoraal examen geneeskunde mej> M. E. G. Buers en de heer P. Lopez Cardozo. WAGENINGEN. Bevorderd tot doctor in de Landbouwkunde de heer Ir. A. L. S. Bar, geb te Amboina, op proefschrift met stellingen, geti teld: „Over de systematische veranderingen in uitwisselingscapaciteit van klei". DEN KAAG. Geslaagd voor derden stuurman groote stoomvaart: J. Hamelinck en H. O. W. Lotsy.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 8