/fmaaM toeft WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN S MARKTEN De weerstoestand HET WEER OP ZONDAG r VALDA PASTILLES Dagfilm ZATERDAG 15 FEBR. V VRIJDAG 14 FEBRUARI 1936 vC</ Als de maag vraagt, maar 't is geen etens-uur, Neemt dan een Sickesz' reep, vollemelk of puur Prinses Juliana te Garmisch Treinvertraging verhindert H.K.H. tijdig aan de Riesersee te zijn IN HET WATER GEREDEN EN VERDRONKEN Bescherming van vogels HET GEVAAR LANGS DEN WEG OUDE VROUW OVERREDEN Onder achteruitrijdenden bus gedood MONTEURS DOOR STROOM GETROFFEN UIT OPVOEDINGSGESTICHT ONTVLUCHT BRAND TE ROTTERDAM Bij poging om rijwielplaatje te stelen gearresteerd Vermist meisje terecht MILITAIREN VEROORZAKEN AUTOBOTSING Daarna het hazenpad gekozen Gevaarlijk speelgoed Wetsontwerp met nieuwe bepa lingen ingediend R.K. Universiteit VERSTIJFD DOOR RHEUMATDEK Nu alle pijn voor goed verdwenen Voorloopig geen vorst van beteekenis te wachten OOSTENWIND HOUDT AAN a o K.R.O. -PR OGRAMMA ANDERE STATIONS GOLFLENGTEN "VERKOUDHEID Mutaties bij de Spoorwegen KAN CONFLICT VOORKOMEN WORDEN? Tegen vier uur is H. K. H. Prinses Juliana Donderdagmiddag uit het Kunstijsstadion te Garmisch-Partenkirchen vertrokken om zich naar het station te begeven, vanwaar de trein naar Innsbruck, waarmede zij naar Igls zou terugkeeren, te ruim half vijf moest vertrekken. Ook deze trein echter ontkwam niet aan de in deze dagen zeer gebruikelijke vertraging en het was ruim vijf uur, alvorens de Prinses met Haar klein gevolg vertrok, uitgeleide gedaan door den Nederlandschen consul te München, den heer W. Dyserinck. Alvorens te vertrekken sprak de Prinses Haar groote spijt uit over het feit, dat een soortgelijke treinvertraging oorzaak was ge weest, dat zij des morgens verhinderd was, uitvoering te geven aan haar voornemen de verrichtingen der Nederlandsche schaatsenrij ders op de Rieser-see gade te slaan en de wed strijden in het hardrijden over 1500 M. Indien de trein, waarmede de Prinses te Gar misch-Partenkirchen aankwam op tijd ware geweest, had zij met den voor het station op haar wachtenden auto zoo tijdig boven aan de Riesersee kunnen zijn, dat zij het grootste ge deelte der wedstrijden nog had kunnen volgen. De trein kwam echter pas te ruim half twaalf aan. Had de Prinses zich toen nog naar de Riesersee begeven, dan zou zij de wedstrijden toch reeds geëindigd hebben gevonden, zoodat men noodgedwongen besloot, dan maar naar het skistadion te gaan, de eenige plaats, waar op dat tijdstip nog wedstrijden aan den gang Zooals men weet is het militairen verboden, ingevolge voorschriften van den Minister van Defensie, om door handopsteking te kennen te geven dat men mee wil rijden. De heer E. Robertus, een vooraanstaande persoonlijkheid in Winschoten en onder meer voorzitter der Middenstandsvereeniging voor Handel en Nijverheid, is Donderdagavond met zijn auto in de Nieuwe Haven aldaar gereden en verdronken. Blijkbaar is niemand van dit ongeluk getui ge geweest. De heer R. was te half zeven van huis gegaan, met het doel zich naar zijn graan- pakhuis, dat aan de Nieuwe Haven staat, te begeven. Toen hij na middernacht nog niet terug was, waarschuwde zijn huisgenooten de politie, die onmiddellijk tot dreggen overging. In den loop van den nacht heeft zij den auto en het lijk van den heer R. gevonden. Op den weg van Ermelo naar Harderwijk is het 17-jarig meisje Wouters door een auto gegrepen en op slag gedood. Het meisje kwam van een woning afgefietst en stak zonder licht den straatweg over. Juist op dat oogenblik passeerde de auto, waarvan de bestuurder, on danks zijn zeer krachtig remmen, het onge luk niet meer kon voorkomen. Nabij den ingang van de staatsmijn Hendrik te Brunssum is Donderdagmiddag een oude vrouw, de 75-jarige H. Botje, onder een auto bus gekomen en doodeiyk gewond. De autobus stond bij de halte, en de chauffeur wilde den wagen enkele meters achteruit rijden. Onge lukkigerwijze stond juist de oude vrouw achter den auto. Zij werd omvergeworpen, en een der wielen ging over haar hoofd. Men bracht het slachtoffer naar de verbandkamer van de mijn over, doch bij aankomst bleek zij reeds te zijn overleden. De chauffeur, de 22-jarige Ch., werd verba- liseerd en de wagen in beslag genomen. Op de spoorlijn RotterdamHoek van Hol land waren twee monteurs van de N. S. bezig, met een montagewagen het baanvaak te con troleeren. Bij hun werkzaamheden in de na bijheid van Hoek van Holland moet een van beiden, de 26-jarige C. M. uit Rotterdam, op tot nog toe onverklaarbare wijze aarde gemaakt hebben, waardoor de wagen onder stroom kwam te staan. Beide mannen werden door een hevigen schok getroffen. Zij stortten van de ladder, en werden door andere werklieden opgenomen. Per auto an den G. G. D. werden zij naar het zieken huis aan den Coolsingel gebracht, waar bleek, dat M. ernstige brandwonden en een zware hersenschudding had bekomen. Zijn collega, de 27-jarige J. H. P., was er met enkele lichtere brandwonden en een buil afgekomen. Omstreeks half twee hedennacht brak brand uit in het pand Korte Baanstraat 8, bewoond door de familie J. B. Braber. De familie was afwezig. Met zes stralen tastte de brandweer het vuur aan. De tweede verdieping en de zol der brandden geheel uit. Van de eerste verdie ping ls het achtergedeelte geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. De Rotterdamsche politie is erin geslaagd den jongen te arresteeren, die ongeveer tien dagen geleden is ontvlucht uit het rijksopvoedings gesticht voor jongens aan de Utrechtschestraat te Amersfoort. Donderdagavond zag een agent van politie een tweetal jongens op verdachte wijze rond scharrelen bij een rijwiel, staande op den Ouden Dijk te Rotterdam. Blijkbaar was het tweetal van plan het rijwielplaatje te stelen. De agent sprak de jongens aan en verzocht hun hun naam en adres op te geven. De jongens echter namen onverwijld de vlucht, waarbij een hunner een nijptang weg wierp. De agent zette een der vluchtende jon gens na en slaagde erin, hem in een der zijstra ten van den Ouden Dijk in te halen en staande te houden. Hij bracht den jongen over naar het bureau Hoflaan, waar hij aan een verhoor werd onderworpen. De politie had een goeden slag geslagen, daar de jongen de achttienjarige P. C. de V. bleek te zijn, die ongeveer tien dagen geleden uit het rijksopvoedingsgesticht voor jongens te Amersfoort was ontvlucht. De jon geman is opgesloten in het politiebureau aan de Hoflaan en zal op transport naar Amersfoort gesteld worden. De naam van den jongen, die bij de achtervolging wist te ontkomen is bekend, zoodat zijn arrestatie niet lang meer op zich zal laten wachten. Sinds Nieuwjaar werd te Goes een zestien jarig meisje vermist. Dezer dagen heeft de Maastrichtsche politie haar gevonden in ge zelschap van den 26-jarigen v. P. Het meisje is aan de ouders teruggegeven. De man is in arrest gesteld. Donderdagavond omstreeks half zeven reden drie personenauto's op betrekkelijk korten af stand achter elkaar op den Rijksweg in de richting Amsterdam. Ter hoogte van de Meer steeg te Naarden vertoonde zich plotseling een viertal getiniformde personen op den weg, die door het zwaaien met de armen te kennen wil den geven, dat er gestopt moest worden. De voorop rijdende automobilist, de bekende tee kenaar Jo Spier, was reeds zoo dicht genaderd dat hij alleen door krachtig remmen een aan rijding kon voorkomen. De bestuurder van den tweeden auto, de heer S. uit Hilversum kon met veel moeite zijn wagen tot stilstand brengen, doch niet zonder eerst in botsing te komen met den eersten auto. De bestuurder van den derden auto, de heer T. uit Schalkwijk, moest naar links uitwijken en kwam met volle vaart in botsing met een uit de tegenoverge stelde richting komenden vrachtauto, bestuurd door W. uit Putten. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De heer W. werd aan de rechterhand gewond. Het bleek nu, dat de vier geiiniformden mi litairen waren, die door het opsteken van hun hand te kennen wilden geven, dat zij mee wil den rijden. De medepassagier in den eersten auto, de heer L., redacteur van een Amster damsch blad, zette de militairen na, doch deze vluchtten over slooten en weiden. Kort na de aanrijding wilde de motorrijder D. uit Bussum met een kalm gangetje den ont stanen nauwen doorgang passeeren. Hierbij werd hij aangereden door 'n achterop rijdenden auto, bestuurd door den heer V. uit Hilversum De motorrijder werd eenige meters verder op het wegdek gesmakt, doch bekwam geen let sel. De motor werd totaal vernield. Ook de auto werd beschadigd. De Naardensche politie heeft van het ge beurde proces-verbaal opgemaakt. De opsporing der militairen is in handen gesteld der mili taire politie. Te Weert heeft 't 12-jarig jongetje K., dat met een windbuks speelde, zijn vriendje H. v. A. met een kogeltje in het oog getroffen. Waar schijnlijk zal de jongen dit oog moeten missen. Ingediend is een wetsontwerp, houdende nieuwe bepalingen tot bescherming van in het wild levende vogels. De Vogelwet 1912 dankt haar ontstaan op de eerste plaats aan het wetenschappelijk in zicht, hetwelk zich had baan gebroken, dat de schadelijkheid van de tot dan toe van be scherming verstoken, in het wild levende vo gels slechts een betrekkelijk karakter droeg. Vastgesteld mag worden, dat de ervaring het beginsel, waarop de Vogelwet 1912 berust, heeft bevestigd. De erkenning van het betrekkelijk karakter van de schadelijkheid van bepaalde vogelsoor ten moest leiden tot differentiatie in de vogel bescherming. De wetgever heeft deze gezocht in een zoo ruim mogelijke bescherming van de in het wild levende vogels, gepaard met een stelsel van vergunningen, om beschermde vo gels daar, waar zij schade of overlast veroor zaken, te vangen of te dooden. Dit vergun ningstelsel vormt, naar de ervaring leert, de zwakke stee van de wet. Herhaaldelijk zijn vergunningen verleend tot het dooden en vangen van vogels, welke het zij door hun aard, hetzij door hun zeldzaam voorkomen geen schade of overlast van eenige beteekenis konden veroorzaken. In sommige gevallen werd de vergunning verleend, hoewel de aanvrager de vogels met geen andere bedoe ling wilde bemachtigen, dan om ze te consu- meeren. Het spreekt vanzelf, dat deze wijze van uit voeren der wet niet in het belang van den vogelstand kan worden geacht. Opdat hierin worde voorzien, bevat het onderhavige ont werp eenerzijds een bepaling, welke strekt tot vermindering van de thans aan vergunningen bestaande behoefte, terwijl het anderzijds het vergunningstelsel ter regeling aan de Regee ring overlaat, waardoor zij in staat wordt ge steld, met behoud van de gewenschte soepel heid, een juiste uitvoering van de wet op dit punt te waarborgen. Wordt het ontwerp wet, dan kunnen op grond van artikel 2 bepaalde vogelsoorten ook tijdelijk en plaatselijk van bescherming wor den uitgesloten. Het ligt in de bedoeling een Commissie van Bijstand in hoofdzaak samen te stellen uit deskundigen op het gebied van ornithologie en vogelbescherming en uit belanghebbenden bij den landbouw en de jacht. De ervaring heeft geleerd, dat het dooden en vangen van beschermde vogels niet afdoen de kan worden bestreden, wanneer niet ook de poging daartoe strafbaar wordt gesteld. Het is bekend, dat premiën plegen te wor den uitgeloofd voor het dooden en vangen van vogels. Voor een goede naleving van de wet is het gewenscht, deze handeling strafbaar te stellen, indien zij betrekking heeft op be schermde vogels. De weidevogelstand wordt ongunstig beïn vloed door den vervroegden maaitijd en het toenemend gebruik van maaimachines. Door het machinaal maaien worden meer legsels en jongen vernield dan wanneer het gras met de hand wordt gemaald. Om deze redenen is de raap tijd van kievits eieren met 4 dagen ingekort. Bij het zoeken naar eieren wordt vaak van honden gebruik gemaakt. Deze weten dan som mige vastbroedende vogels op het nest te grij pen. Art. 12 tracht hieraan een einde te ma ken. Een ongereglementeerd praeparateursbedrijf levert, naar de ervaring leert, een gevaar op voor den vogelstand. Daarom wordt de uitoefe ning ervan afhankelijk gesteld van erkennnig door den minister. Art. 20 laat het geven van vergunning voor de vangst, het verhandelen en vervoeren van van kooi- en jachtvogels toe. Tevens zal ver gunning kunnen worden verleend voor den in- en uitvoer van jachtvogels. (Ingezonden Mededeeling) NIJMEGEN. Examen van de Theologische sociale sectie: mej. M. Kleintjes te Den Haag. Doet. ex. rechten: de heer J. J. M. Broekman te Malden bij Nijmegen. Mej. D. L. te IJ. schrijft ons: Ik voel mij verplicht U te schrijven hoezeer Kruschen Salts mij goed gedaan heeft. Sinds 18 jaren heb ik denzelfden werkkring en mijn gezondheid was altijd uitstekend. Dit jaar in Januari kreeg ik ernstige pijnen in mijn gewrichten, ik begreep terstond, dat dié rheu- matische pijnen waren. Ik probeerde van alles, maar niets hielp. Ik had nimmer veel ver trouwen in geadverteerde middelen, maar ten slotte besloot ik toch een proef met Kruschen Salts te nemen. De verbetering trad bijna onmiddellijk in en het is mij een groot genoe gen, U thans te kunnen meedeelen, dat de pijnen, nadat ik twee flacons Kruschen had ge nomen, volkomen verdwenen waren en niet meer zijn teruggekeerd. Ik neem iederen morgen nog steeds de dagelijksche dosis, mijn gezond heid is uitstekend. Ik zal niet aarzelen Uw wonderbaarlijk Kruschen Salts aan al mijn vrienden aan te bevelen." Rheumatische pijnen ontstaan wanneer het bloed door in het lichaam opgehoopte afval stoffen met een overmaat van urinezuur ver ontreinigd is. Kruschen Salts spoort de afvoer- organen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstof fen worden verwijderd, het bloed gezuiverd en de pijnen verminderen om tenslotte geheel te verdwijnen. Zoo verdrijft Kruschen Salts niet alleen rheumatische pijnen, maar Uw geheele gezondheidstoestand zal door het regelmatig gebruik van Kruschen Salts enorm verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. ALKMAAR, 14 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 34 stapels. 42000 kg. 33 fabr. kg. 19.50, 1 fabr. comm. 17.00. Handel matig. AMSTERDAM, 12 Febr. 1936. Eierenveiling. Centrale Markt, Heerengracht 23, Amsterdam. 52-54 kg. 3.30, 54-55 kg. 3.40—3.50, 56-57 kg. 3.50—3.60, 57-58 kg. 3.60—3.70, 58-60 kg. 3.70— 3.80, 62-64 kg. 3.80—3.90, 64-66 kg. 3.90—4. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Febr. Aan gevoerd werden: 450 kg. aardappelen: blauwe eigenheimers 3.10, 7700 kg. breekpeen 2.10 2.60, 7500 kg. roode kool 4.209.10, 9200 kg. gele kool 2.908.80, 15000 kg. Deensche witte kool LEEUWARDEN, 14 Febr. Veemarkt. 59 Enter- stieren 55.00110. 89 Twenterstieren 110.00210, 430 vette koeien 90.00165 per stuk, 30—43 cent per kg. 543 melk- en kalfkoeien 90.00175, 115 pinken 30.0075, 15 vette kalveren 25.0070, 1362 nuchtere kalveren 2.50—4.50. 940 vette schapen 9.0018, 92 weideschapen 8.0014. 403 vette varkens 20.0095 per stuk. 3036 cent per kg. 30 magere varkens 15.0040. 54 kleine biggen 7.0013. 16 bokken en gelten, 61 paarden. To taal-aanvoer 4219 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 5-14, Nagelkaas 4—6, Gou- dakaas 5.0034, Edammerkaas 1537. Aanvoer 3829 kg. Mijnboter geen not. Veilingsboter 1.261.25 per kg. Aanvoer 0/3, 7/6, 0/12 vaten. Commissie 65. Eierhandel. 16000 kg. kipeleren 34 cent per stuk. handelsprijs 5560 cent per kg. 200 kg. eendeieren 33.5 cent per stuk, handelsprijs 40 45 cent per kg. Pluimvee. 10 slachthaken 0.60—1.10, 50 slacht- kippen 0.601.20. 50 jonge hanen 0.751.25 per stuk. LEEUWARDEN, 14 Febr. Goudsche kaas 20 plus 1010.50, idem 40 plus 15.0016. idem volvet 19 19.50. Edammer kaas 20 plus 1010.50, Idem 40 plus 15.0016. Broodkaas 40 plus 15.00—16. Leidsche kaas 20 plus 10—10.50. Per 50 kg. Stemming kalm. NOORD-SCHARWOUDE, 14 Febr. Aan gevoerd werden: 16600 kg. uien: gele nep 4, drielingen 0.70—1, uien 2.30—2.50, grove uien 2.60—2.70, 2300 kg. peen 2.40, idem kleine 1.40, 8500 kg. roode kool 6.80—8.70, idem doorschot 5.40—7.80, 16400 kg. Deensche witte kool 2.70— 5.40, idem doorschot 1.404.80, 3500 kg. gele kool 7.108.70 per 100 kg. ZWOLLE, 14 Febr. Boter. Aanvoer 156 kg., waarvan 2 1/8 vaten. 2 1/16 vaten en 96 stukken van een pond. Prijs 1.601.70 per kg., per 1/8 vat van 20 kg. prima 30.0031, per 1/16 vat van 10 kg. 1515.50. Handel vast. 100 000 kipeieren 3.254.20 per 100 stuks. miiiiitiiuiiiiiiiiiiiiiiniiiuiiiiittiituiiiiiuiiiiuiiHiiiuiiujitiiiitiiiiiiiiK Sedert de vorige week is de depressie, welke over den Oceaan lag en die, bij verder doordrin gen naar het vasteland, het weer had kunnen doen omslaan tot dooiweer, hoe langer hoe min der van beteekenis geworden en naar het Wes ten teruggetrokken, zoodat zij niet den weer omslag heeft gebracht, die onder normale om standigheden verwacht mocht worden. Maar de algemeene weersgesteldheid heeft zich ook wel eenigszins abnormaal ontwikkeld. Nadat onder den invloed van een krachtigen Noordoostelij ken luchtstroom, die zeer koude lucht uit het Oosten aanvoerde, de temperatuur sterk was gedaald en zich een gebied van hoogen druk over de Noordzee en omgeving had ontwikkeld, dat gedurende eenige dagen den weerstoestand bij ons beheerschte, is dit gebied van hoogen druk weer ingekrompen tot een smalle strook, die on beweeglijk over onze omgeving bleef liggen en aanleiding gaf tot het windstille weer. Daarbij trad door het zeer langzaam toevloeien van iets warmere lucht uit de Noordzee een lichte dooi in, die van het Noord-Westen uit langzaam over ons land trok. Voor de algemeene weersgesteld heid in Europa beteekende dit geen belangrijke verandering. In Midden-Europa nam echter de vorst weer af, in het Noorden van ons wereld deel weer toe. De algemeene indruk van den weerstoestand in Europa was in het midden der week, dat door de voorafgaande toestrooming van koude en droge lucht over een zeer groot gebied een enorme luchtmassa bijeengekomen is, die in zichzelf geen bron van arbeidsvermogen bezit, waaruit geput zou kunnen worden, als er een nieuwe toestand van activiteit zou moeten ontstaan. De vooraf gaande actie in den dampkring is over een groot gebied doodgeloopen. Voor een algemeene en groote verandering is een ingreep van buiten af noodig, zooiets als het plotseling doordringen van uit het Zuiden van een zeer krachtigen, warm-vochtigen luchtstroom. Zoolang deze niet komt, of iets anders, blijft het weer rustig, met lichte vorst des nachts, dooi overdag en weinig kans op neerslag van beteekenis. Er is weinig uitzicht, dat vanuit het Zuiden of Westen een storing opkomt. Daarentegen kan worden verwacht, dat opnieuw een N.-O. wind doorkomt, die de vorst in Midden-Europa doet terugkeeren en misschien sterker maakt. Hier te lande zullen wij daarvan voorloopig weinig in vloed ondervinden, tenzij in de Oostelijke pro vincies. In het Westen is weinig verandering te verwachten. (Nadruk verboden) Over Scandinavië werd de vorst buitenge woon streng. In Polen en Oost-Duitschland keerde de lichte tot matige vorst weer terug, terwijl het over Zuid-Duitschland nog streng vroor. Over Frankrijk loopen de temperatuur veranderingen sinds Donderdag uiteen. De vooruitzichten voor den komenden nacht zyn lichte vorst in het Noorden, in het Zuiden matige vorst. De Oostenwind zal aanhouden en de lucht verder opklaren. Huiden. Koehuiden 12 cent. Pinkenvellen 12 cent. Stierenvellen 10 cent, Paardenhuiden 4.00 per stuk, vette Vellen 16 cent, Grasvellen 14 ct. Handel redelijk. Veemarkt. Aangevoerd 2488 stuks, als: 917 runderen, 226 graskalveren. 626 nuchtere kalve ren, 52 schapen, 2 lammeren. 57 varkens, 2 gel ten, 150 schrammen, 456 biggen. Men besteedde voor: neurende en versch gekalfde koeien 100.00 185, dito vaarzen en schotten 100.00155, gus- tekoeien voor de vetweide of stal 70.00—135, dito vaarzen 60.00120, voorjaarskalvende koeien 80.00140, 1%-Jarige springstleren 40.00—90, 1 V-- jarige pinken 38.00—75. jonge fokkalveren 25.00..65, nuchtere kalveren 3.008, vette koeien en ossen aan bouten 3642 cent, dito stieren 3439 cent, dito kalveren 60—90 cent, dito scha pen 7.0017, 6-wee&sche biggen 7.0010, 14- weeksche dito 10.5013. drachtige varkens 40.00 60, magere dito 30.00—50. vette dito 3035 ct. Overzicht. Handel in vetvee redelijk met vaste prijzen. Gebruiksvee slecht met mindere prijzen. Graskalveren redelijk, iets hoogere prijzen Nuch tere kalveren slecht, mindere prijzen. Schapen willig met hoogere prijzen. Varkens traag met sta- tionnaire prijzen. Loopvarkens stug met iets mindere prijzen. Biggen traag met iets mindere prijzen. 8.00 Morgengebed en gewijde gra- mofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuzlek (morgen concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den K. R. O. 10.00 Gramofoonmuziek (Scala-or kest te Milaan) 10.30 Gramofoonmuziek (uitzen ding voor fabrieken) 11.00 Gramofoonmuziek (Concer to in gosso v. E. Bioch) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door astoor L. H. Perquin, inge- eld en besloten door gewijde gramofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek (Raio da Costa, Hans Bund, Edith Lo- rand e.a.) 100 KRO-Orkest o. 1. v. Marlnus van 't Woud 1.50 Gramofoonmuziek („Douma"- koor o. 1. v. Nestor Gorodo- venko) 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door mevr. A. Schelf houtv. d. Meulen 2.30 Eporthalfuurtje door P. Olt- hoff 3.00 Kinderuurtje verzorgd door mevr. Sophie Nuwenhuisv. d. Rijst 4 00 Zenderverzorging 4.15 KRO-Orkest o. 1. v. Marlnus van 't Woud speelt werken v. Strauss 5.00 Gramofoonmuziek (Operette- en filmmuziek) 5.45 KRO-Boys o. 1. v. Piet LUS- tenhouwer 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmuziek (New May- fair Orchestra) 7.00 Politieberichten 7.15 Kath. Radio Volksuniversiteit. Prof. dr. B. H. Molkenboer O.P. over „Erasmus invloed" 7.35 Henri de Greeve pr. houdt zijn tienminuten-overpeinzing „lichtbakens", ingeleid en ge volgd door gramofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten en KRO-me- dedeelingen 8.10 Actueele aetherflitsen 8.25 Gramofoonmuziek 8.30 Sta op de bres 8.35 KRO-Melodisten o. 1. v. Plet Lustenhouwer 9.00 Daniël de Vroome vertelt van zijn merkwaardige belevenissen 9.15 KRO-Melodisten (vervolg) 10.00 „U belt.... wij draalen" 10.50 Gramofoonmuziek („Bezin ning in schoonheid") 11.10 KRO-Boys o. 1. V. Piet Lus tenhouwer verzorgen een vroo- lijk programma GODSDIENST 6.40 Parijs II (Actualiteiten voor katholieken) ORGELBESPELING 3.20 Droitwich (Donald Thome) 6.00 Hilversum II (Cor Steyn) ORKEST-CONCERTEN 10.10 Hamburg (Nedersaksisch sym- Êhonle-orkest) iroitwich 11.20 Parys I 12.15 Brussel I (omroeporkest) 12.35 Parijs I 12.50 Luxemburg (omroeporkest) 12.55 Parijs II J.20 Droitwich *1.30 Brussel II (omroeporkest m. m. v. solisten) 1.35 Langenberg 1.50 Hamburg (symphonie-ork.) 1.50 Langenberg (symphonle-or kest) 2.20 Droitwich 2.40 Kalundborg 2.50 Brussel IX (Mozartconcert) 3.50 Droitwich 4.20 Parys I 6.05 Brussel I (symphonle-orkest) 6.20 Hamburg 6.50 Brussel I (symphonle-ork.) 8.05 Droitwich (Grenadier Guards) 8.20 Kalundborg 8.35 Brussel I (orkest m. m. v. so listen) 9.20 Luxemburg (Lortzing-con- cert en omroeporkest) 0.30 Weer.en 10.20 Droitwich (BBC-orkest) 12.35 Toulouse LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg (gevar. concert) 12.17 Brussel XI (zigeunerorkest) 12.20 Luxemburg (gevar. concert) 1.30 Brussel I (zigeunerorkest) 2.20 Hilversum XI variété-concert) 3.20 Langenberg (gevar. progr.) 3.20 Hilversum II (variété-concert) 3.20 Brussel I (zigeunerorkest) 4.20 Brussel I 4.35 Rome (dansmuziek) 4.35 Milaan (dansmuziek) 4.50 Brussel II (zigeunerorkest) 5.20 Luxemburg (dansmuziek) Erasmus. over wien prof. dr. B. H. Molkenboer O.P. Zaterdag namiddag voor de Kath. Radio Volksuniversiteit spreekt (Hilversum I 7.157.35 uur) 5.20 Deutschlandsender (volksdan sen <en volksliederen) 5.35 Brussel II 5.50 Droitwich (relais v. Ameri- kaansch progr.) 6.50 Weenen (gevar. progr.) 6.50 Brussel II (dansorkest) 7.30 Hamburg (dansmuziek) 7.30 Langenberg (gevar. progr.) 7.35 Beromünster 8.05 Toulouse (populair concert) 8.50 Toulouse (Weensche muziek) 8.50 Droitwich (variété-progr.) 9.10 Toulouse (filmmuziek) 9.20 Parijs II (dansmuziek) 9.30 Boedapest (dansmuziek) 9.55 Toulouse (Maurice Chevalier) 10.05 Milaan (dansmuziek) 10.10 Kalundborg (dansmuziek) 10.25 Toulouse (Ergelsche dansmu ziek) 10.30 Brussel II (dansorkest) 10.55 Toulouse (dansmuziek) 11.00 Hilversum II (A'damsch pro gramma) 11.05 Parijs I (dansmuziek) 11.10 Weenen (zigeunermuzlek) 11.20 Berlijn (dansmuziek) 11.20 Brussel I (dansmuziek) 11.20 Droitwich (Henry Hall's band, solisten en koor) 11.50 Toulouse (marschen) 12.20 Toulouse (cabaretprogr.) 8.20 Brussel I 9.00 Hilversum Iï 9.20 Brussel 1. 12.00 Hilversum II 12.25 Parys II 12.35 Droitwich 1.00 Hilversum II 2.00 Hilversum II 2.20 Brussel II 2.50 Brussel I 2.50 Parijs I 4.25 Luxemburg (opera progr.) 4.30 Brussel II 4.50 Luxemburg (accordeon) 5.20 Droitwich 5.20 Beromünster 5.30 Hilversum II 5.35 Brussel I 5.50 Parys I 5.50 Luxemburg 6.40 Beromünster 7.00 Parys II 7.30 Berlyn 8.50 Parijs II 9.45 Beromünster 10.20 Boedapest 10.50 Parijs II 11.20 Luxemburg (dansmuziek) 11.20 Brussel II 11.45 Hilversum II 11.50 Parijs II 12.20 Brussel II KAMERMUZIEK 8.20 Brussel II („Die Czardasfür- stin", operette V. Kalmann) 8.35 Beromünster (opera-uitzen ding) 9.10 Parijs I (sel. „Alceste", opera v. Gluck; sel. „La rencontre imprévue", operette v. Gluck) 11.35 Toulouse (operaconcert) PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8.00 Hilversum II 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender pl.m. 10.00 Hilversum n 10.20 Brussel II GRAMOFOON 8.00 Hilversum II 9.20 Langenberg (kamerorkest) 11.20 Langenberg (kamerorkest) 11.30 Hamburg (kleinorkest) 12.20 Langenberg (kamerorkest) 2.20 Brussel 1 (pianoduetten) 4-35 Droitwich (septet) 5.20 Langenberg (kwintet) 6.05 Berlyn 7.20 Kalundborg 7.55 Milaan 9.20 Milaan 10.10 Luxemburg 10.30 Brussel I (kwartet) SOLISTEN-CONCERTEN 1.35 Deutschlandsender, 3.30 Kalundborg (zang en plano) 4.00 Luxemburg (zang) 4.05 Hilversum II (planorecital, werken v. Sibelius) 6.20 Brussel II (cello-recital) 7.05 Droitwich (zang en harp) 7(20 Parys I (pianorecital) 9.35 Kalundborg (Russische nat. gedicht-liederen) OPERA EN OPERETTE 7.25 Rome („El camplelo", opera v. Wolf—Ferrari) 7.50 Weenen (operette-muziek) 8.06 Hilversum II (De klokken van Corneville", opera-comique v. Robert Planquette) VARIA 10.15 Hilversum II (uitz. voor ar beiders in continubedrijven) 2.50 Hilversum II (voordracht door A. den Doolaard) 3.50 Hilversum II (causerie) 4.25 Hilversum II (causerie) 5.40 Hilversum II (Dirk Coster leest nieuw werk) 6.30 Hilversum II (esperanto-uitz.) 8.00 Hilversum II (SOS-berichten) SPORT 6.30 Weenen (reportage uit Gar misch-Partenkirchen) BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL H 356.7 M. 539.6 AL 459.5 AL 483.9 AL 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. I DROIT WICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 AL I (KRO en NCRV) I HILVERSUM II 1875 M. (AVRO en VARA) 1 KALUNDBORG 1261 M. I LANGENBERG 455.9 AL LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. 1 PARIJS I 1648 M. 1 PARIJS H 312.8 AL ROME 420.8 AL I TOULOUSE 328.6 M. ïv WEENEN 606.8 M. VniiiiiniiiuiiMiiMiiHHiHiniHiiiiiMHHimi Bestrijd vóór zich complicaties voordoen. Gebruik het sterk antiseptische geneesmiddel Hollandsen Op 20 Februari a-s. wordt de inschrijving opengesteld op Nederlandsch schatkistpapier tot een bedrag van ten hoogste f 25 millioen. De rente van eenjarige biljetten bedraagt 3 pCt. en die van vijfjarige 3'/, pCt. Bij de vorige uitgifte van 23 Januari j.l. was de rentevoet der biljetten 4 pCt. De bedrijfrekening van den Koninkl. Holl. Lloyd over 1935 sluit zonder afschrijvingen op de activa met een verlies van f 2.230-519 tegen 2.095.983 het vorig jaar. Bij de gehouden inschrijving op de emis sie van de Zuid-Sumatra Rubber Mij., be staande uit 180-000 aandeelen tegen 100 pCt., werd voor een zoodanig bedrag inge schreven, dat de bedragen volledig zuilen v'jorden toegewezen- De Nivas verkocht voor consumptie 973 ton superieure suiker en 132 tons hoofdsui ker, voorts 1500 tons superieur met bestem ming voor Britsch-Indië. De Belgische afdeeling van het interna tionaal staalkartel besloot de binnen- landsche prijzen voor staaf-, profiel- en plaatijzer met 50 franc per ton te verhoo- gen. Hierdoor wordt niet alleen het verschil tusschen de binnenlandsche en de export prijzen opnieuw kleiner, maar gaat tevens door deze nieuwe prijsverhooging ander maal een gedeelte te loor van de voordeelen, welke de devaluatie haar heeft gebracht. Blijkens den jongsten weekstaat dato 7 Februari is de goudvoorraad bij de Bank van Frankrijk met fr. 249 millioen afgeno men, n.l. van fr. 65223 millioen tot fr. 64974 millioen. De goudprijs te Londen bleef op 140/10% d. onveranderd. 96.000 werd aan goud om gezet. De rubberprijs te Londen is opnieuw met 1/16 d. tot 7 15/32 d. per lb- verhoogd. De positie der Engelsche kunstzijdemarkt is verbeterd. De aanvragen zijn grooter en een groeiende vraag wordt verwacht. De grootste orders worden geplaatst voor fijne viscose-garens. Voor stapelvezels en ge sponnen garens wordt de belangstelling grooter. Courtalds boekte in 1935 een netto-winst van 2.20 mill, tegen 2.21 mill- in 1934- Met het saldo van het vorig jaar bedraagt de te verdeelen winst 2.47 mill. Het slot-divi dend bedraagt 5 pCt.; het totaal-dividend 7% pCt- (onv.). Te Londen gaat weer het gerucht om trent een Fransche leening. Aan het afslui ten hiervan zou niets meer in den weg staan. Op de beurs te Parijs zegt men, dat, indien de staat ie Londen leent, het vooruitzicht verdwijnt op een binnenlandsche staatslee- ning te Parijs, die, naar men meent, om kans van slagen te hebben, wel speciaal gunstige voorwaarden aan inschrijvers zou moeten bieden. De Astra Romana produceert thans 4590 ton per dag. Zij heeft vijf nieuwe boringen aangelegd. De oliewinning der Steaua Ro mana bedraagt 4400 ton per dag; het aantal nieuwe boringen bedraagt thans vier. De Amerikaansche staalproductie bedroeg in de afgeloopen week 53 pCt. van de capa citeit tegen 52 pCt- de vorige week. De U. S. Steel Corporation ontving orders voor goederenwagons, waarvoor 60.000 ton staal noodig zijn. De Western Union boekte volgens voor- loopige cijfers in 1935 een netto-winst van 5-25 mill, of 5-03 per aandeel, tegen 2.24 mill, of 2.14 per aandeel in 1934. Sinds jaren worden de resultaten van deze mij. door Wallstreet als barometer be schouwd voor den algemeenen toestand De Union Pacific keert een onveranderd kwartaaldividend uit van 1.50. De Continental Can boekte in 1935 een netto-winst van 11.22 mill., na afschrij ving van S 500.000 op de voorraden. De winst bedraagt per gewoon aandeel 4.21 tegen 10.70 mill- of 4.02 per aandeel het vorig jaar. De New-Yorksche makelaarsleeningen bedroegen in de afgeloopen week 943 mil lioen tegen 920 millioen de vorige week. De Dollar noteerde gisteren te New-York 1.4613 tegen 1.4562 eergisteren. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend te Amsterdam op 7.287.29 (v. shot 7-28)4) de Frank op 9.71)49.72% (9-72A). èn de Dollar op 1.46-1.46% (1-461/16). VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS A. M. Groot, met ingang van 1 Januari be noemd tot Hoofdcommies te Utrecht Hgb. G. J. Koop, stationschef le kl. te Nuth, met ingang van 15 Januari, overgeplaatst naar Maastricht BP. K. Le Gras, bouwkundige te Utrecht Hgb., ing. 11 Februari eervol ontslagen wegens inva liditeit. H. Feenstra, Chef-commies te IJmuiden, ing. 13 Februari eervol ontslagen Wegens invalidi teit. J. H. te Nuijl Jr., bureelambtenaar te Utrecht Hgb., ing. 1 Febr. benoemd tot teekenaar-litho graaf aldaar. Onder leiding van den Ryksbemiddelaar, prof. mr. P. J. M. Aalberse, is Donderdag een bespreking gehouden tusschen partijen, betrok ken by een dreigend conflict aan de schoen fabrieken van de firma's Hoogenbosch, Van Sambeek en Van den Sanden, allen te Veld hoven. Als resultaat van deze besprekingen mag worden verwacht, dat vermoedelijk het uitbre ken van het conflict wordt voorkomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 8