Verkiezingen in Spanje kalm verloopen WIJ LUISTEREN NAAR IBIS SHAG Dobbelmann lekker... man! FINANCIEN vrij DE EERSTE UITSLAGEN De Hauptmann- affaire WINCHESTER CASTLE GESTRAND COED HEIPENO GOED SMAKEND V r Dagfilm MARKTEN DINSDAG 18 FEBR. J MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 President der Generaliteit van Catalonië afgetreden wegens overwinning van links Linksche successen in heel Spanje? Links met 2v0 afgevaardig den in het parlement? Een nieuw spoor? Na eenige uren weer vlotgekomen; schip maakt slagzij Na den aanval op Léon Blum Drie royalisten zullen worden vervolgd Pan-Amerikaansche vredesconferentie Roosevelt's uitnoodiging aan de staten Tokio ontkent Geen uitnoodiging aan Litwinof geen non-agressie-pact Voor de vrijheid van godsdienst Dominee Jacobi preekt ondanks waarschuwing der nazi's üatftMA *86 mtörafeou» m* toi t*> X J Kard. Verdier terug in Frankrijk Trotzky nog steeds in Noorwegen Is Ras Desta dood? Korte berichten GROOT MISTGEBIED IN EUROPA Weinig weersverandering te wachten Meer dan 6000 Doktoren snel helpt bij K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS GOLFLENGTEN MADRID, 16 Febr. (Reuter). In de hoofdstad hebben de heden gehouden verkiezingen een kalm verloop gehad, hetgeen men in ver band met het heftige karakter van de verkiezingscampagne niet had gedacht. De sterke, doch niet opval lende ordedienst, waarvoor de vei ligheidspolitie had gezorgd, heeft ongetwijfeld veel bijgedragen tot de rust, die de verkiezingen ken merkte. In alle kiesdistricten in de provincie is het eveneens rustig geweest. Het eenige Incident, dat tot dusver gemeld werd, had plaats te La Coruna. waar civiele garden een commu nist hebben doodgeschoten. Wel hebben hier en daar kleine ongeregeldheden plaats gehad o.a. werden enkele stembussen vernield doch over het geheel genomen, geschiedde alles in voorbeeldige orde. In de provincie is men rechts een weinig optimistischer dan links. De secretaris van den voorzitter van den ministerraad, die om 8 uur Zondagavond voor de radio sprak, verklaarde, o.a., dat de burger lijke gouverneurs mededeelden, dat de eerste cijfers, die aangaande de verkiezingen bekend zijn geworden, een overwinning voor de lijsten van het centrum en rechts uitwijzen. Volgens de correspondenten der bladen wij zen de eerste gedeeltelijke uitslagen, die be kend zijn geworden op een sterke meerderheid der linksche partijen in de stad Sevilla, een groote meerderheid voor de rechtsche partijen in de provincie Sevilla en een flinke meer derheid der rechtsche partijen in La Coruna en Murcia. Vergezeld van linksche kiezers uit Catalonië heeft de President der Generaliteit Escala, zijn ontslag aangeboden, dat door den voorzitter van den ministerraad werd aanvaard. Omstreeks tien uur des avonds constateerde de secretaris van den minister-president in een rede voor de radio, dat een linksche overwin ning in de stad Barcelona verzekerd is en waarschijnlijk ook in Gerone en Tarragona. Hü voegde eraan toe, dat deze overwinning de regeering voor een probleem plaatst, daar Ca talonië een autonome landstreek is, die zichzelf bestuurt, behalve voorzoover het de openbare orde betreft, welke uitsluitend door de regeering te Madrid werd verzekerd. Escala, de gouverneur-generaal van Catalonië en president der Generaliteit heeft dit eveneens begrepen en zijn ontslag aan den voorzitter van den ministerraad aangeboden, dat door dezen werd aanvaard. Om tien uur Zondagavond gingen te Madrid, waar de telling der stemmen langzaam vorder de, de linksche partijen aan het hoofd met meer dan 65.000 stemmen tegen meer dan 63.000 stem men voor de rechtsche partijen. Deze uitslagen hebben betrekking op in ronde cijfers 550.000 stemgerechtigden. Volgens de laatste berichten, die Maandag ochtend door het ministerie van Binnenland- sche Zaken waren ontvangen, hebben de linksche partijen in geheel Spanje groote successen geboekt. Men verwacht dat de linksche partijen met on geveer 200 afgevaardigden in het nieuwe parle ment hun intrede zullen doen, en dat de krachtsverhouding tusschen de linksche en de overige partijen (rechts en centrum) slechts in geringe mate in het voordeel der laatste zal zijn. De grootste successen hebben de linksche par tijen in Catalonië behaald, waar alleen te Barce lona de linker partijen ongeveer 100.000 stem men meer behaalden dan de rechter partijen. Naar verluidt is de leider der Catalaansche rechterpartij reeds over de grens naar Frankrijk gevlucht. Te Madrid hebben vannacht overwinningsbe- toogingen van de links-republikeinen plaats ge had. Deze betoogingen werden echter door de politie ontbonden. HAVANA, 17 Febr. (Reuter). De Cubaansche politie heeft een belangrijken nieuwen getuige in het Undbergh-proces opgespoord, een man van Duitsche nationaliteit, wiens naam echter niet wordt genoemd. Deze Duitscher had een brief in zijn bezit van den inmiddels overleden Isidore Fisch, die zooals men weet bij de be handeling van het proces tegen Hauptmann •van medeplichtigheid werd verdacht. In dezen brief verzocht Fisch het losgeld voor den baby van Lindbergh naar Cuba te doen overbrengen. De Duitscher heeft den brief aan een Cubaanschen advocaat ter hand gesteld, en is toen verdwenen. Een detective heeft den Duitscher echter weten op te sporen. Naar uit goede bron wordt gemeld, is deze brief Zater dag aan gouverneur Hoffmann gezonden. De politie acht het voor het lot van Hauptmann van zeer veel belang, dat de bewuste Duitscher wordt opgespoord. Naar Reuter meent te weten, is het niet waarschijnlijk, dat het door Hauptmann ver kregen uitstel van executie, dat gisteren is af- geloopen, direct zal worden verlengd. Waar schijnlijk zal rechter Trenchard, die Haupt mann oorspronkelijk heeft gevonnist, op ver zoek van het openbaar ministerie opnieuw de doodstraf over Hauptmann uitspreken, en den datum voor de terechtstelling bepalen op een dag tusschen 23 Maart en 18 April. Advocaat Leibowitz heeft in de gevangenis een onderhoud gehad met Hauptmann, dat vier uur geduurd heeft. Toen hij de cel van den ter dood veroordeelde verliet verklaarde Leibo witz „wij maken vorderingen." Hi) voegde hier nog aan toe, dat hij zich naar den gouverneur zou begeven. schijnlijk toe overgaan, het schip op het strand te zetten. In de vroege ochtenduren werden de passagiers aan dek geroepen om kennis te nemen van de instructies van den gezagvoerder. Zij zullen zoo spoedig mogelijk aan land worden gebracht. Aan de kust waren groote zoeklichten opgesteld, die hun stralenbundels op het schip richtten. Hon-; derden menschen sloegen aan den wal het schuinliggende schip gade. Gedurende den ge- heelen nacht is een torpedojager naast de „Win chester Castle" gebleven. ff ft LONDEN, 17 Febr. (A.N.P.) Het 20.000 ton groote Britsche mailschip „Winchester Castle", dat tusschen Engeland en Zuid-Afrika vaart, is Zondagavond in den dichten mist op de rots achtige kust bij Portland in het Kanaal ge strand. Onmiddellijk werden lichtraketten af geschoten en noodseinen uitgezonden, die beant woord werden door drie Engelsche torpedojagers, verscheidene sleepbooten en een reddingsboot. Aan boord bevonden zich 338 passagiers. Ve len hunner waren juist in den feestelijk versier den salon, waar gedanst werd, toen t schip met donderend lawaai op een rots liep. De muziek zweeg oogenblikkelijk, terwijl het dansen werd gestaakt; er ontstond echter geen paniek onder de passagiers. Aan de kust werden reeds voor bereidingen getroffen om de opvarenden door middel van reddingsltjnen in veiligheid te bren gen. Later seinde de gezagvoerder, dat het schip niet in gevaar verkeerde. Toen in den vroegen morgen de vloed opkwam, gelukte het den sleepbooten, het groote schip weer vlot te bren gen. Het voorschip vertoonde een groot gat, doch het schip kon de reis naar Southampton op eigen kracht, zij het ook zeer langzaam, voort zetten. Nader wordt gemeld, dat het schip in de Baai van Weymoeth voor anker is gegaan. Het is zwaar beschadigd en maakt ernstige stuurboord- 8lagzi). Op twee plaatsen is het lek gestooten. Deze slagzij neemt toe. Indien de toestand kri tiek zou worden, zal de gezagvoerder er waar- PARIJS, 16 Febr. (Reuter) Tegen de drie als verdacht van deelneming aan den aan slag op Léon Blum gearresteerde jongelieden is een vervolging ingesteld, wegens het toe brengen van lichamelijk letsel. Zij zijn in een gevangenis opgesloten. Hedenmiddag heeft het Volksfront een groote betooging gehouden als protest tegen den aanval op Léon Blum. Er was een sterke politiemacht op de been, die echter zelden behoefde in te grijpen. Zoo moesten enkele malen politieke tegenstan ders uiteengejaagd worden, die vijandige kre ten uitstieten, of tegen de „Internationale" in de „Marseillaise" zongen, Tien personen wer den gearresteerd. De stoet begaf zich in de richting van de Place de la Nation, waar hij in volkomen orde werd ontbonden. WASHINGTON, 15 Febr. (Reuter)Het staats- departement heeft hedenavond den tekst bekend gemaakt van het schrijven, dat Roosevelt aan alle 20 pan-Amerikaansche regeeringen heeft gezonden en waarin hü voorstelt in Buenos Aires een Pan-Amerikaansche conferentie te doen bü- eenkomen. In het op 30 Jan. gedateerde schrijven aan den Argentünschen staatspresident wyst Roose velt er op, dat de toestemming van Bolivia en Paraguay tot het vredesprotocol eindelük den tragischen Chaco-oorlog heeft beëindigd en dat thans de tüd gekomen is de nu geschapen gun stige atmosfeer uit te buiten en in een speciale Pan-Amerikaansche vredesconferentie te be raadslagen over het tot stand brengen van een machinerie, tot instandhouding van den vrede en het vermüden van dergelijke oorlogen op het Amerikaansche continent. Een zoodanige machi nerie kan bestaan uit de ratificatie van reeds gesloten conventies dan wel in de opstelling van een nieuwe, met de ervaringen van de laatste ja ren in overeenstemming zijnde, vredesconventie. TOKIO, 17 Febr. (Reuter). De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken ontkent, dat Litwinof zou zijn uitgenoodigd voor een bezoek aan Japan. Hij ontkent voorts, dat de minister van bui tenlandsche zaken de hervatting overweegt van de onderhandeelingen met de Sovjet Unie in zake een non-agressiepact. BERLIJN, 16 Febr. (Reuter) Vijftig Evan-: gelische predikanten, met Dr. Jacobi van de Westend-kerk te Berlijn aan het hoofd, hebben de nationaal-socialisten hedenavond in de kerk van Jacobi openlük uitgedaagd. Jacobi had men onlangs verboden te prediken, en hoewel dit verbod, nadat beroep was aangeteekend, werd ingetrokken, verscheen er in het offi- cieele Nazi-blad een waarschuw'ing, dat Jacobi niet meer op den kansel behoefde te versche nen. Jacobi werd voorts door den minister voor kerkehjke zaken gewaarschuwd, dat, in dien hü opnieuw mocht prediken, zün optreden als politiek, en niet als religieus zou worden beschouwd. Jacobi heeft deze waarschuwingen echter in den wind geslagen, en opnieuw een preek gehouden. De kerk was stampvol, en vyf- tig züner collega's, in toga gekleed, zetten zich neer aan beide zijden van den preekstoel. Bui ten de kerk stond politie geposteerd. Jacobi is echter tüdens den dienst niet gearresteerd. De tekst van zün preek was: „Indien God met ons is, wie kan dan tegen ons zijn?" 35 ct. per doosie. MARSEILLE, 17 Febr. (Reuter). Het mail schip „Chellah" met aan boord de Pauselüke Missie onder leiding van Kardinaal Verdier, is hedenmorgen te Marseille aangekomen. OSLO, 17 Febr. (Reuter). Aangezien in het buitenland het gerucht de ronde heeft ge daan, dat Trotzky op het oogenblik in Polen zou vertoeven, verklaart het Norsk Telegram Byra, dat Trotzky nog steeds in Noorwegen verblijft. DJIBOUTI, 17 Febr. Een bericht, als zou Ras Desta zün gedood, wordt volgens het agentschap Stefani bevestigd door hier uit Addis Abeba aan gekomen Europeanen. ADEN, 17 Febr. Hier doet volgens het Ita- liaansche nieuwsbureau het gerucht de ronde, dat de kroonprins, in verband met oneenigheid met den Negus, streng bewaakt wordt. De Britsche admiraliteit heeft aan de pers medegedeeld, dat aan boord van den kruiser „Cumberland" een geval van sabotage is ge constateerd. Het schip bevindt zich op het oogenblik te Chatham in reparatie. Omtrent den aard van de sabotage weigert men iets mede te deelen, alvorens het onder zoek beëindigd is. Het Duitsche postvliegtuig, dat Zaterdag ko mende van Zuid-Amerika in Afrika moest arri- veeren, heeft zün plaats van bestemming niet bereikt. Het is mogelük, dat de radio-installatie van de vliegboot in het ongereede is geraakt en dat het toestel op een andere plaats aan dé kust van Afrika is geland. Er wordt een onderzoek ingesteld. De Engelsche koning heeft de benoeming goedgekeurd van luitenant-generaal Sir Char les Bonham Carter tot gouverneur en opperbe velhebber op Malta als opvolger van generaal Sir David Campbell, die Wegens gezondheids redenen is afgetreden. Te New York is Zaterdag tusschen ongeveer 300 agenten van politie en twaalf duizend werkloozen, een handgemeen ontstaan, dat on geveer een half uur heeft geduurd. Daarbij werden ongeveer 100 personen door slagen met den gummistok of door uitglijden op de met ijzel bedekte straten, gewond. In de gemeente Monteforte nabü Avellino is de vloer ingezakt onder een aantal personen, die waakten bij het lijk van een jong meisje. Acht personen werden hierbü ernstig gewond, waar onder ook de vader en zuster van het overleden kind. Tüdens de door het Hoofdpostkantoor te Ber lijn genomen televisieproeven, is men er in geslaagd televisiebeelden per draad over een afstand van 395 K.M. zonder storing over te brengen. Het is de eerste maal, dat televisie beelden over zulk een langen afstand per draad zün overgebracht. Daardoor is het tevens mogelijk geworden, dat bü het telefonisch ver keer over dergelijke afstanden de sprekers elkaar zien. De grootste Amerikaansche legerbegrooting voor den vredestijd is Zaterdag door het Huis van Afgevaardigden aangenomen met 204 tegen 36 stemmen en vervolgens doorgezonden naar den Senaat. De begrooting voorziet in uitgaven ten bedrage van 543 millioen dollars. Het mes van de guillotine, waaronder Lode- wük XVI het leven heeft gelaten, is Vrijdag in openbare veiling verkocht voor 12.500 francs. De vroegere president van Cuba, generaal Machado, heeft een toevlucht gezocht op de Bermuda-eilanden, waar hü vanuit Frankrijk is aangekomen Hij heeft door zü'n secretaris laten mededeelen, dat hij slechts eenigen tüd rust wilde nemen en dat hü geen politieke plannen had. De uitvinder van de auto-gyro, De la Cierva, heeft in een lezing voor ingenieurs te Barce lona, een uiteenzetting gegeven van zün nieuwe auto-gyro automobiel, die zoowel zal kunnen vliegen als rüden. De la Cierva beschreef dit model, dat op het oogenblik in aanbouw is en dat den vorm zal hebben van een gesloten cabine, met plaats ruimte voor twee personen. De propellers kun nen in minder dan 5 minuten opgevouwen worden. De droom van alle Russische zeevaarders, een zee-route naar den Stillen Oceaan via de Behring-straat, zal spoedig bewaarheid wer den. Reeds is een plan opgesteld om in het begin van dit voorjaar een regelmatigen dienst langs de Noordelüke kust van Siberië in te stellen. Sinds Zaterdag is de hoogedrukking in het Noordoosten weer belangrijk toegenomen. Over Frankrijk bewegen zich stüg- en daalgebieden in snel tempo en de laatste daling bracht den w'ind hier weer in het Oosten met hier en daar lichte vorst, de daarop volgende stüging zal overdag de dooi wel doen aanhouden, maar een zeer diepe depressie in het Zuidwesten kan de wind later weer Oost maken en koude uit Duitschland en Polen doen toevloeien. In Scandinavië houdt de strenge vorst in het Noorden aan en deze heeft zich thans over Fin land en Polen uitgebreid, terwijl in Duitsch land de vorst sterk is afgenomen. Zelfs op de Britsche eilanden kwam gisteren nog vrij veel vorst voor, thans is deze daar tot een enkel station beperkt. Van West-Frankrijk tot Midden-Duitschland strekt zich een mistgebied uit, op de Britsche Eilanden valt nog regen, in Oost-Duitschland sneeuw. In de eerste vier-en-twintig uur is weinig verandering in het weer te wachten. verklaren del pijnen in de gewrichten en ledematen Rheumatiek, Spit, Ischias, Griep, Hoofd- en Zenuwpijnen, Slapeloosheid Ook in verouderde gevallen en indien andere medicamenten gefaald hebben, Onschadelijk voor maag hart en nieren. Duizenden die door pijnen geplaagd werden verkregen door TOGALtabletten weer het genot van een goede gezondheid. Neem in Uw eigen belang een proef met TOGAL maar sta er op, dat U TOGAL krijgt I TOGAL is het goedkoopste omdat het werkelijk helpL Bij alle Apoth. en Drog. verkrijgb. a t 0 80 en f 2.— O.B. en voor langer gebruik de kliniekverpakking h f 6.75 O B., welke het voordeeligste is. 9 9 9 9 8.00 Morgengebed en gewijde gra mofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuziek (morgen concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den K.R.O. 10.00 Gramofoonmuziek (Paul God- win-Orkest) 10.30 Gramofoonmuziek Muziek - uitzendtng voor fabrieken) 11.00 Gramofoonmuziek (Bronislaw Huberman, viool) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin, inge leid en besloten door gewijde gra mof oonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek (filmmuz.) 12.30 KRO-Orkest o. 1. v. Marjnus van 't Woud 1.00 Gramofoonmuziek (Tito Schi- pa, tenor) I.15 KRO-Orkest (vervolg) 2.00 Vrouwenuur. Mevr. A. de HoogNooy over „Poëzie en proza in het moederschap", mevr. W. BromStruyck over „Lofzang der aarde" van Ellen Russe. 3.00 Modecursus door mevr. H. Cuppens—Geurs, Knippen, naaien en hoedenmaken 3.30 Opleiding coupeuse leerares. 4.005.10 Op last v. d. minister af gestaan 5.10 KFO-Boys o. 1. v. Piet Lus- tenhouwer 5.45 Gramofoonmuziek (o.a. Louis Davids en Lucienne Boyer) 6.00 KRO-Melodlsten o. 1 v. Plet Lustenhouwer 6.40 Esperantocursus door P. Heil- 7.00 Politieberichten 7.15 Mgr. J. G. v. Schalk over: „massa en kern", uitzending van R.K.W.V. 7.35 U beltwij draalen 7.50 Nieuwsberichten en KRO- mededeellngen 8.00 Bouwmeester's revue „Lachen de Komedianten" m. m. v. Buzlau e.a. 10.30 Nieuwsberichten 10.35 U belt.... wij draaien II.00 Gramofoonmuziek (Bezinning in schoonheid) 11.15 Gramofoonmuziek GODSDIENST 10.00 Hilversum II (AVRO-morgen- wyding) ORGELBESPELING 11.20 Droitwlch (Sidney Torch) 10.25 Weenen (Bachconcert door or gel en piano) ORKEST-CONCERTEN 11.30 Hamburg (Omroeporkest) 1.00 Hilversum II (Omroeporkest o. 1. v. Albert v. Raaltg) 1.00 Luxemburg (omroeporkest) 1.20 Droitwlch (orkest) 2.10 Kalundborg (omroeporkest) 5.15 Brussel II (omroeporkest 7.20 Beromünster (concert) 8.05 Toulouse (concert) 8.20 Brussel I (Symphonie-orkest o.m. „onvoltooide" v. Schu bert) 8.20 Droitwlch 8.30 Luxemburg (omroeporkest) 9.05 Boedapest (Opera-orkest) 0.20 Parys XI 9.30 Hilversum II (..Missa de Re quiem" (2e deel) v. G. Verdi voor orkest, koor en solisten) 9.35 Brussel I (symphonie-orkest) 10.10 Luxemburg (omroeporkest) 10.55 Weenen (concert) 11.05 Toulouse (Weensch orkestcon- cert) 12.20 Toulouse (Music-hall-progr.) 12.40 Toulouse (philh. orkestcon- cert) LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg (gevar. concert) 9.00 Hliversum II (ensemble Jetty Cantor) 10.10 Hamburg (Stadsmuzikanten) 10.30 Hilversum II (ensemble Jetty Cantor) 11.20 Kalundborg 11.20 Langenberg 11.20 Deutschlandsender 11.30 Hilversum II (Kovacs Lajos) 12.20 Luxemburg (gevar. concert) 12.50 Brussel II (Zigeunerorkest) 1.40 Hamburg (vroolijk concert) 3.20 Deutschlandsender (amuse mentsorkest) 4.35 Rome (gevar. concert) 4.35 Milaan (dansmuziek) 6.35 Droitwich (BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall) J. Buziau, de koning van den lach, treedt op in Bouwmeester's Revue „Lachende Comedianten," welke door den K.R.O. Dinsdag avond van 8.0010.30 uur wordt uitgezonden 6.00 Hilversum II (AVRO-Decl- bels) 6.35 Luxemburg (gevar. concert) 6.50 Brussel I (dansorkest) 7.20 Weenen 7.30 Langenberg (carnavalsprogr.) 7.50 Boedapest (Zigeunerkapel) 8.10 Hilversum II (Kovacs Lajos en vocaal septet voeren Hong. Weensch progr. uit) 8.20 Brussel II (Salonorkest) 8.35 Toulouse (gevar. concert) 8.50 Luxemburg (dansen uit ver schillende landen en omroep orkest) 9.10 Toulouse (Zigeunermuziek) 9.20 Rome (dansmuziek) 9.20 Brussel H (Salonorkest) 9.50 Hamburg (dansorkest) 9.55 Toulouse (gezongen tango's) 10.10 Toulouse (hawaiian-guitaar) 10.20 Boedapest (Jazzkapel) 10.20 Deutschlandsender (dansmu ziek) 10.20 Kalundborg (dansmuziek) 10.25 Toulouse (dansmuziek) 10.35 Toulouse (filmmuziek) 11.05 Parijs I (dansmuziek! It.20 Luxemburg (dansmuziek) 11.30 Hilversum II (AVRO-Deci- bels) 11.35 Toulouse (Argentijnsche mu ziek) 12.05 Toulouse (mil. marschen) GRAMOFOON TOONEEL Hilversum II (2e deel Meyer Hamel's revue: „Even tijd vOor vroolykheid" m. m. o.a. v. Louis Davids) 10,35 PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8 00 Hilversum II 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel II Pl.m. 11.00 Hilversum II VARIA 8.00 Hilversum II 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 10.15 Hilversum n 12.20 Brussel I 12.20 Brussel II 12.25 Parlls II 12.45 Hilversum II 12.50 Droitwlch 1.35 Langenberg 1.45 Hilversum II 1.50 Brussel I 1.50 Bnlssel II 2.50 Parijs I 5.20 Beromünster 5.40 Brussel I 6.35 Brussel II 6.55 Parijs II 7.20 Brussel II 7.30 Luxemburg (fantasie over de operette „Die Maskotte" v. Audrann) 11.05 Luxemburg (pianosoli) 10.20 Brussel I 10.20 Brussel II 10.25 Hilversum II 10.50 Parys II KAMERMUZIEK 11.20 Parüs n (kamerorkest) 12.10 Droitwlch (trio) 12.50 Brussel I (klein-orkest) I.45 Luxemburg (kwintet) 3 10 Droitwlch (sextet) 3.20 Berlijn 4.35 Rome (zang en piano) 4.40 Droitwlch (strijkkwartet) 5.50 Parijs I (kamerorkest) 7.30 Berlijn (strijkorkest) 9.50 Deutschlandsender (trio) SOLISTEN-CONCERTEN 2.00 Hilversum II (Omroepork. m. m. v. fluit en viool) 4.20 Berlijn (planorecital) 4.20 Parijs I (zang) 5.10 Deutschlandsender (piano en viool) 5.20 Brussel I (pianorecital) 6.50 Droitwich (tenor) 8.50 Toulouse (zang) 9.05 Parys I (zang) 9.20 Droitwich (pianorecital) OPERA EN OPERETTE 3.20 Hamburg (operetteconcert) 7.30 Hamburg („Un ballo in Ma- schera", opera v. Verdi) 7.55 Milaan („II Campiello", opera v. E. WolfFerrari) 9.20 Toulouse (fragm. „II trovato- re", opera v. Verdi) 9.35 Kalundborg (fragm. uit ope- retten v. Em. Kalman) II.50 Toulouse (Operette-aria's) 3.00 Hilversum II (Knipcursus door mevr. Ida de Leeuw Van Rees) 4.30 Hilversum II (kinderkoorzang o. 1. v. Jacob v. Hamei) 5.00 Hilversum II (Mevr. Ant. v. Dijk vertelt voor kleine kin deren) 7.00 Hilversum II en nu naar bed!") 7.05 Hilversum II (kinderkoor) 7.30 Hilversum II (Engelsche les door Fred Fry) 7.55 Rome (koorconcert) 9.15 Hilversum II (causerie over 't schrikkeljaar) BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL Iï 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I .301.5 M. (KRO en NCRV) HILVERSUM II 1875 M. (AVRO en VARA) KALUNDBORG L361 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 363.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS 11 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. MI„J VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS VOOR DE PUP ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG De Nivas verkocht voor export 4035 ton superieure suiker met bestemming voor China. Voorts 600 ton witte suiker en 241 ton witte suiker voor consumptie. Roosevelt hoopt in den loop van deze week zijn werkzaamheden aangaande de be lastingwetgeving te kunnen voltooien. De Amerikaansche Senaat heeft de wet, ter vervanging van de Agricultural Adjust ment Act aangenomen. Deze wet voorziet in jaarlijksche uitgaven van ten hoogste 500 millioen. Het ontwep gaat nu naar het Huis van Afgevaardigden. De prijzen voor Amerikaansche bunker- en stookolie zijn voor 1936 tot een nieuwen recordstand verhoogd n-l. met 0.15 tot S 1.30 per vat voor de Noord-Atlantische ha vens en tot S 1.15 per vat voor de Golf ha vens- Hierin voorziet men een verdere prijs stijging op de petrdleummarkt, welke ech ter niet voor Maart a.s. zal worden verwacht. Tengevolge van de prijsverhooging door de Phelps Dodge Corporation werden groote koper-aankooporders door de verbruikers geplaatst. Naar raming zou Vrijdag j.l. 25.000 a 30X100 ton zijn omgezet. De Nichols Copper Co. heeft het voorbeeld van de Phelps Dodge Corp. gevolgd en haar prijs eveneens tot 9.50 per lb. verhoogd- Volgens mededeeling van de „Figaro" zou den de vertegenwoordigers van de Fransche en Engelsche centrale banken tot overeen stemming zijn gekomen betreffende een lee ning van 40 millioen aan Frankrijk. De beslissing hangt nog af van de Fransche regeering. Andere berichten maken melding van 40 d 60 millioen Pond. Het Pond Sterling beiooog zich vanoch tend te Amsterdam erp 7.277.28 (vorig slot 7.27%); de Frank op 9-72%9.73 (vorig slot 9-731 en de Dollar op 1.45%1.45K (vorig Slot 1.45%). ALKMAAR, 17 Febr. Veemarkt. 69 vette koeien 110.00200, handel redelük. 9 vette kal veren 30.0050 per stuk, 6080 cent per kg. 219 nuchtere slachtkalveren 2.0012, 3 vette schapen, 313 vette varkens, zware, p. kg. 3236 cent. Handel stug. ALKMAAR, 15 Febr. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 155G00 kip eieren: 56-58 3.20—3.40, 58-60 3.30—3.40, 60-62 3.30—3.50, 62-64 3.40—3.60, 64-66 3.50—3.80. 64-66 3.50—3.80. AMSTERDAM, 17 Febr. Veemartk. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 609 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 46 50, 2e kwal. 4045, 3e kwal. 3238 cent per kg. slachtgew. 95 melk- en kalfkoelen 175.00 -- 210. 91 vette kalveren: 2e kwal. 46 56, 3e kwal. 4044 cent per kg- levend gewicht. 98 nuchtere kalveren 36.50, 55 schapen 13.0017 per stuk. 469 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 4445, zware varkens 4243, vette var kens 4142 cent per kg. slachtgew. 6 paarden. Overzicht. Runderen aanvoer behoorlük, handel niet vlug, prijzen stationnair. Melkkoeien aanvoer iets beter, handel levendig, prijzen onveranderd. Vette kalveren aanvoer minder, handel slepend, prijzen lager. Nuchtere kalve ren aanvoer ruim, handel vlug, prijzen zakkend. Schapen aanvoer stil, handel gedrukt, prijzen lager. Varkens aanvoer redelük, handel ge drukt, prijzen hooger. Paarden wegens gerin gen aanvoer geen noteering. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Febr. Aan gevoerd werden: 2850 kg. breekpeen 22.40, 4400 kg. roode kool 6.408.70, 3200 kg. gele kool 2.807.70, 1900 kg. Deensche witte kool 2.705.20, 20.S30 kg. uien: gele uien 1.30 2.10, grove 1.90—2.20, gele drielingen 0.80—0.90, gele nep 2.90. HOORN, 15 Febr. Veemarkt. Geen aanvoer. LEIDEN, 15 Febr. Botermarkt. Prima fabrieks- boter (contr.) 1.68, prima boerenboter 1.551.65 per kg Aanvoer 330 kg. Handel matig. LEIDEN. Turfmarkt van 1015 Febr. Geen aanvoer. Prüzen 6.008 per 1000 stuks. MEDEMBLIK 15, Febr. Marktver. „St. Joseph"- Uien 0.951.10. Roode kool 2.707.50, Gele kool 3.709, Deensche kool 1.204.25, NOORD-SCHAR WOUDE, 17 Febr. Uien. Aanvoer 2500 kg. Drielingen 0.700.80, Uien 2.20—2.30, grove Uien 2.40, 2500 kg. Deensche Witte kool 5.20. OUDEWATER, 17 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 5 partüen, 225 stuks, 1125 kg. 2e soort met RM. 18.0019. Handel traag. ROTTERDAM, 17 Febr. Veemarkt. Totale aan voer 1851 stuks: 585 vette runderen, 244 vette kalveren, 433 schapen en lammeren. 574 varkens. 15 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 49, 44, 3036, vette ossen 45 42, 3036, vette kalveren 90. 80. 5560, varkens, levend gew. 36—35—34, schapen 41—37—29, lammeren 433828 cent. Prijzen per stuk: schapen 19.00 1510, lammeren 19.00148. Overzicht. Vette koeien en ossen aanvoer kor ter. handel vasthoudend, pryzen iets hooger, pri ma koe 52, os 47. Vette kalveren aanvoer als vo rige week. handel vlot. prijzen als vorige week, prima iets stijver tot 1.02. Schapen en lammeren aanvoer korter, handel redelijk, prüzen onver anderd. Varkens aanvoer iets korter, handel le vendig. prüzen van vorige week makkelijk te handhaven. Enkele partijen schapen voor export verkocht. Aardappelen. Brlelsche Eigenheimers 1.90— 2.20. Zeeuwsche blauwe 22.40, idem Eigen'n. 1.752, idem bonte 22.40, Westl. Schoolmees ters, zand. ronde 3.54 cent per kg. Bonte en Blauwe Poters 1.401.60. Poters, Eigenh. 1.70 1.90. Met weinig aanvoer en stillen handel. Vlasaanvoer. 13930 kg. blauw schoon 5260 ct., 3000 kg. Gronlngsch 5057 cent. 5600 kg. Holl- Geel 5560 cent 970 kg. Dauwroot 5055 cent per kg. Het was heden een slappe markt. Er was on voldoende vraag en de prijzen waren weer iets lager. Een gedeelte bleef onverkocht WARMENHUIZEN, 15 Febr. Uien 2.302.70, id- groote 2.602.80. idem drielingen 1.201.30, ld- Nep 2.90, Gele kool 7.608.60, idem 2de soort 67.60. Roode kool 6.80—9.20, idem 2de soort 6.208.60, Witte kool 4.205.70, idem 2de soort 44.80, Bieten 4.60, Peen 2.10. Per 100 kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 10