D It Zoekt gij betrouwbaar 1 Personeel? Hi Plaats dan een „Omroeper' voor 80.000 gezinnen VE BURE NAS: MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 iiininiiniiiiiiiiiiiiinnniitiiiiniiiniimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmiuiiiuiiiiiuuiuiuiuiiiiiiiiuumuiiuiiiiiuiiiiiilic mi sir Z. Ter een K.N.V.B. A.D.O. kreeg meer dan hem toekwam Eert 4 1-zege op R.C.H. Ajax bedwingt V.S.V. Een 42 nederlaag van de Veiser club H.B.S. goed op dreef Haarlem na spannenden strijd met 52 verslagen Sparta struikelt tegen Hermes D.V.S. Rotterdammers in eigen huis met 21 geklopt V.U.C. neemt revanche op Stormvogels Haagsche club wint te IJmuiden met 42 DAMMEN Om het kampioenschap van Nederland De tweede en derde ronde s HOCKEY, Voorloopig Nederl. Dameselftal WATERPOLO Wintercompetitie K.N.Z.B. l.V.C.B. Kampioenen in de tweede klasse Blauw Wit toont zich de meerdere van Z.F.C. Het sterkste elftal wint Sonja Henie veroverde thans voor de derde achtereenvolgende maal den titel in het kunstrijden voor dames VOOI wee post FOTOREPORTAGE Minister Slotemaker de Bruïne bracht Zaterdag een bezoek aan de ten toonstelling van hedendaagsche Frart- sche schilder- en beeldende kunst, welke te den Haag geopend is Wapenrustin gen uit den tachtig jarigen oorlog. - Een interessant hoekje in het te Breda ge- opendeStede- lijk Museum „IV Ge Te m< de aa ofl ge Wc PQ sie zij te' fre va Var te slf Moelc Op legere een i alle zonde bleef gen scher leider linke; zich tien stellis De zeker Op dl leven beide Am bi- De te d- klein den leger Arad Aa troep dag de a Ni. digh« aan opstc van even dertg man aan, paar als artal, lege* Dfe m. en tr- bei gei ev* he: st Italië won de militaire ski-patrouille-wedstrijden te Garmisch Parten- kirchen. De Italiaansche deelnemers passeeren gezamenlijk de finish in het ski-stadion Tengevolge van gladheid van den weg geraakte Zaterdag een benzinetankwagen in de Oude Waal te Amsterdam. Het voertuig werd door de brandweer later op het droge gebracht In het Sportpalast te Berlijn speelde het Amsterdamsche ijshockeyteam Blauwe Zes, eenige wedstrijden tegen een Berlijnsch team. De spelers broederlijk bijeen gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Buitenlandsche Persvereeniging werd Zaterdagavond te den Haag groot diner gegeven, waar talrijke binnen- en buitenlandsche autoriteiten, o.w. minister-president dr. H. Colijn, aanzaten De gasten trapten af en ondernamen direct een feilen aanval. Uit een voorzet van Paape kreeg Horst een opgelegde kans, welke hij door naast schieten onbenut liet. Aan de andere zijde was Loof door de verdediging heengedrongen, doch bewerkte het leder met de hand, hetgeen scheidsrechter v. d. Meer echter niet ontging. Om beurten kwamen beide doelen in gevaar zonder dat gescoord werd. De meeste aanvallen der be zoekers gingen door buitenspel verloren, ter wij 1 bij A.D.O. zeer onzuiver werd geschoten of te veel werd gepingeld. De eerste helft verstreek zonder doelpunten. Na de rust pakte A.D.O. veel beter aan en for ceerde direct een hoekschop, welke geen verder resultaat bracht. Toch bleef A.D.O. dommeeren en toen op een moment B. Tap het leder goed voor den goal plaatste en Prêvost Sr. den bal mist, zorgde Clavan met een scherpen schuiver voor een goed doelpunt 10. Nadat Bergsma enkele malen op goede wijze zijn doel had verdedigd, moest hij zwichten voor een schot van Schijf. Deze kans ontstond uit een scrimmage, waarbij Bergsma het uitzicht geheel werd benomen 20. R.C.H. liet zich niet ontmoedigen en door goed open spel kwamen de Haarlemmers iets In de meerderheid. Eerst twaalf minuten voor het ein de zagen de bezoekers kans, uit een hoekschop, door Horst een tegenpunt te scoren. De rest van den speeltijd was geheel voor de Hagenaars De Korte loste enkele goede voorzetten, uit een waarvan Schijf de score op 31 bracht. Voordat het einde kwam, maakte Bergsma een fout door geheel onnoodig uit te loopen. Hü miste daarbij den bal en Loof trapte in het verlaten doel, 41. De Hagenaars kregen veel meer dan hun toe kwam. De eerste vijf minuten brengen een overwicht van Ajax, maar de weg naar het doel wordt nog niet gevonden. Een voorzet van Mulders wordt door van Reenen overgekopt. Langzamerhand werkt V.S.V. zich los en na 13 minuten ontstaat een doelworsteling voor het Amsterdamsche doel. Eenmaal stopt Keizer, eenmael ketst de bal te gen den paal, maar dan doet Döring hem in het net verdwijnen <01). Twee minuten later weet Sterk een ver naar voren geplaatsten bal te bemachtigen; hij brengt zeer snel op en plaatst het leer met een fraai diagonaal schot in het hoekje van het Ajax-doel (0—2). Na 25 minuten moet Fischer wegens een bles sure het veld verlaten; hij wordt vervangen door Volkers. Zeven minuten voor de rust breekt v. Reenen zeer snel door om onhoudbaar te scoren (12). Een minuut later krijgt Volkers een prachtige kans, als hij alleen voor Michel staat; hij schiet naast. De rust komt met 21 voor de Velsenaren. Na de hervatting is Ajax onmiddellijk in de meerderheid. In de middenlinie verricht Gischler nuttig werk; Volkers plaatst eenige malen achter. De druk op het V.S.V.-doel wordt steeds groo- ter en na een kwartier weet Mulders den bal, die door Michel slechts half gestopt is, met een kalm rollertje ln het doel te brengen (2—2). En evenals na het eerste doelpunt, is het Volkers, die vlak daarop een uitstekende kans laat glip pen. Bij verschillende Ajax-aanvallen kan de V.S.V.-verdediging zich gelukkig prijzen, dat er geen doelpunten ontstaan. Maar het is slechts een kwestie van tijd, want na 27 minuten kopt v. Reenen een uitstekenden voorzet van Mulders schitterend in (32). V.S.V. heeft weinig meer in te brengen en elf minuten voor het einde maakt v. Reenen aan een doelworsteling een einde door opnieuw te scoren (42). Een onaangenaam incident doet zich dan voor, als de V.S.V.-back Broek van Reenen zeer ruw ten val brengt, zoodat de Amsterdammer zelfs gewond wordt. Broek wordt uit het veld gezon den. In de laatste minuten krijgt Ajax nog eenige zeer fraaie kansen, maar de bal wordt over en naast het doel geplaatst. De stand blijft verder ongewijzigd. De Hagenaars boekten een in alle opzichten verdiende overwinning, welke in hoofdzaak te danken was aan het op tactische wijze gebruik maken van de geboden kansen. De Hagenaars scoorden acht doelpunten, waarvan er drie we gens buitenspel werden geannuleerd. Haarlem was het eerst in den aanval, doch verder dan een hoekschop brachten de rood- broeken het niet. Toen HBS ten aanval trok, hadden de Hagenaars reeds na enkele minuten succes door v. Vliet, die met een fraaien kopbal er 10 van maakte. Na enkele mislukte aanvallen der Hagenaars, was Haarlem in den aanval. De gasten hadden geen geluk, want tot tweemaal toe schoot Smit hard tegen den paal. Bij Haarlem werd doelman De Vries vervan gen door Kaan. Uit een hoekschop, welke slecht door Ophorst werd genomen, belandde de bal op gelukkige wijze bij v. d. Berge. Deze gaf over naar v. Vliet, die den stand op 20 bracht. Bü HBS werd kort hierna Taverne door Pier- hagen vervangen. Voor de eerste helft was verstreken wisten de Hagenaars nogmaals te scoren, door Bakhuys. die op fraaie wijze het leder langs Kaan kopte 3—0. De tweede helft begon met een Haagsch over wicht, doch weldra kwam Haarlem aan bod en toen Smit een schot loste liet Mul den bal val len. Het leder rolde kalm in den goal (31). Uit een penalty, wegens ongeoorloofd aan vallen van Pierhagen bracht Polanen de score op 31. Nadat v. Vliet een doelpunt gemaakt had, dat wegens buitenspel werd geannuleerd, bracht de zelfde speler den stand op 42. Haarlem liet zich niet ontmoedigen en viel fanatiek aan. Dit nam echter niet weg dat v. Vliet de score op 52 wist te brengen. Sparta leidt de eerste aanvallen in, maar als H. D. V. S. het initiatief overneemt, zet van Eembergen hoog voor en de Jong schiet via de bovenlat in (01). Dit gaf den Schiedammers een moreelen rug gesteun en speciaal van hun rechtervleugel, waar de Jong zeer beweeglijk was, dreigde ge vaar. Ofschoon Voormolen met zijn schoten de juiste richting kwijt was, wist hij tegen de pauze de geheele H. D. V. S.-defensie, Beun in cluis, te passeeren (11). Na de thee waren de Spartanen overwegend sterker. Zij begingen evenwel de fout de com binatie in te sluiten. De sjx>radische H. D. V. S.- aajivallen veroorzaakten evenwel steeds ge vaarlijke situaties voor Cohen's heiligdom. Aan den anderen kant redden Breitner en Beun steeds de situatie. Toen de Jong plotseling doorbrak, wist hij van de zijlijn af te scoren (12) en de Schie dammers hadden dus opnieuw de leiding. Beide partijen kregen nog enkele kansen, maar tenslotte beheerschten de defensies de situatie. Het einde bracht een verdiende Schie- damsche zege. VUC heeft op Stormvogels een verdiende overwinning behaald. De Hagenaars speelden den geheelen wedstrijd zeer enthousiast, wat Stormvogels slechts bij vlagen deed. Het begin is uiterst sensationeel. Er ls goed drie minuten gespeeld als v. d. Laan een pass van Tol benut. Het Stormvogels-gejuich is ech ter nog niet verstomd als Bolleman met een geweldigen „punter" gelijk maakt (11). Na zeven minuten spelen weet Van der Lugt, hoewel zwaar gehinderd, Stormvogels opnieuw de leiding te geven (21). Maar ook nu weten de enthousiaste Hage naars nog niet van opgeven. Vooral Van Gel der en Koppens eischen veel van de aandacht der IJmuider defensie. Na een kwartier spelen weet laatstgenoemde op schitterende wijze ge lijk te maken (22). En nog ls de doelpuntenregen niet geëindigd. Fyen deelt aan zijn partners mooie centers uit. Uit een hiervan weet Van der Lugt opnieuw te scoren, doch de leider geeft buitenspel. Zeven minuten voor de rust weet Koppens den gasten op fraaie wijze de leiding te geven (23) en met dezen stand gaat de rust in. Pas is de strijd hervat, of Hollenberg wordt geducht aan den tand gevoeld. Hij stopt eenige schoten, hoewel niet altijd even zeker, maar 't zit hem mee als Van Gelder buiten zijn bereik tegen de lat schiet. Als reeds een flink deel van de tweede helft verstreken is, komt Stormvogels in de meer- In het Parkhotel te Amsterdam werden Za terdag de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland voortgezet met de volgende re sultaten: J. H. VosC. J. Lochtenberg I1 B. DukelA. de Graag 11 P. J. v. DartelenA. Llgthart 20 R. C. Keller—M. R. C. Stahlberg 1—1 F. RamanJ. M. Bom 11 Een remise zonder deze tweede ronde van het kampioenschap van Nederland, want slechts één partij leverde winst op en wel voor van Dar telen, die met een zege op Ligthart zijn tweede plaats won. In het middenspel Wist van Darltelen het ini tiatief te nemen en hij wist dit tot het einde vol te houden. In vier om vier had van Dar telen tempovoordeel en hij buitte dit pitste- kend uit. Een doorbraak naar dam werd ge forceerd en Ligthart kon opgeven. De derde ronde, die Zondag in het Parkhotel te Amsterdam werd gespeeld, leverde de volgen de resultaten op: A. de Graag—P. J. van Dartelen 1—1 C. J. LochtenbergR. C. Keiler 02 W. RustenburgB. Dukel 20 A. LigthartJ. H. Vos 02 J. M. Bom—J. C. P. Kalden 1—1 P. RamanM. Stahlberg 11 Door een zege op Ligthart heeft de titelhou der Vos de kortste partij van deze ronde ge speeld. In de opening reeds, na een vijftien tal zetten, overzag de IJmuidensche meester een drie om drie ruil, die stukverlies onvermijdelijk maakte. Met z'n schijfvoorsprong kostte het Vos toen weinig moeite meer om de partij tot winst te brengen, waardoor hij zijn positie aan den kop handhaafde. Lochtenberg heeft het tegen Keiler niet tot een gelijk spel weten te brengen. De ex^kam pioen formeerde een zeer sterke centrumposi tie, Lichtenberg's stelling behield geen verband meer en in een stand van ieder vijf stukken bleek winst voor Keiler nog slechts een kwes tie van tijd te zijn Kalden en Bom de beide Hagenaars, speelden in een kalme partü zonder veel emoties remise, waarmede de nieuwe meester zijn derde pun- tenverdeeling in successie boekte. Ook Raman bracht het, evenmin als Keiler tegen den de butant Stahlberg tot winst. De hoofdstedelijke kampioen trachtte in een klassieke partij voordeel te behalen op een na- deelig stuk van Stahlberg op den langen vleu gel, doch hij slaagde hierin geenszins. Integen deel. Na de vergeefsche pogingen van Raman was het Stahlberg die in het voordeel kwam, en de beste kansen behield. In een voor Raman lastige positie wist deze echter nog net de re mise te forceeren, waardoor hij dus geen revan che kon nemen op de hem door Stahlberg on langs toegebrachte nederlaag. Uitstekend won Rustenburg van Dukel in een combi.latierijke partij. Dukel stond in het middenspel ln een soort centrumopsluittng en toen Rustenburg na verbreking op het juiste moment een doorbraak dreigde meende Dukel alle gevaren te kunnen bezweren door een stukoffer. Zeer bekwaam behandelde Rusten burg echter het verdere verloop: het afspel was nog moeilijk, doch werd feilloos behandeld en Dukel kon zijn tweede nederlaag incasseeren. Rustenburg heeft nu met Vos en van Dartelen de leiding genomen. Van Dartelen's winstreeks werd gestuit door den Heusdenaar de Graag, immer een lastig tegenstander. Ondanks hardnekkige pogingen van den Zandvoortenaar hield de Graag de po sitie vrijwel gelijk en een puntenverdeeling werd ook hier het verdiende resultaat. De stand is nu; J. H. Vos 3 2 1 0 W. Rustenburg 3 2 1 0 5 P. J. van Dartelen 3 2 1 0 5 R. C. Keiler 2 1 1 0 3 J. Kalden 3 0 3 0 3 A. de Graag 3 0 3 0 3 P. Raman 2 0 2 0 2 M. Stahlberg 3 0 2 1 2 A. Ligthart 3 0 2 1 2 J. M. Bom 3 0 2 1 2 B. Dukel 3 0 1 2 I C. J. Lochtenberg 3 0 1 2 1 Vos, Rustenburg en van Dartelen gaan dus aan den kop; R. O. Keiler heeft een partij min der gespeeld. De vierde ronde wordt Zondag a.s. wederom in het Parkhotel te Amsterdam gespeeld. Doel: H. Andreas (B. D. H. C.). Achter: A. de Vletter (B. D. H. C. en M. Rollin Couquerque (H. O. C.). Midden: H. Vreede (Rood-Wit), D. v. d. Velde (B. D. H. C.) en E. Leendertz (BDKCJ, Voor: E. Faber (Amsterdam), O. Kok (Hil versum), P. van Gruisven (Amsterdam), N. Tellegar (K. H. IJ. C.) en B. Holland (Gooi). Voor de wintercompetitie van den KN.Z.B. werden Zondagavond ln het Sportfondsenbad te Amsterdam drie wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen als volgt waren: OtterD.WJR. (dames) 40 PinguïnsH.P.C. II 1—9 U.Z.C.-HP.C1—4 W.V.V. uit Maastricht behaalde gisteren door een 171-overwinning op Caesar 2 het kampioenschap van de tweede klasse Zuid Ia, terwijl Schijndel door een 83 zege in Budel op B.V.V. Hercules behaald, kampioen werd van de tweede klasse Zuid H b derheid, maar de Haagsche verdediging houdt stand. Het loopt reeds aardig naar het einde, als Nyssen een penalty veroorzaakt, welke Van der Wildt onberispelijk benut (24)Met dezen stand komt het einde. Door de goede zorgen aan het terrein be steed, kon deze ontmoeting doorgang vinden en er waren rond het Z. F. C.-terrein 6 a 7000 toeschouwers. Het werd echter geen boeiend noch fraai kijkspel. Vooral het zwaar bespeelbare terrein was een handicap voor de spelers. Technisch stond het elftal der bezoekers hooger. De verdedigingen waren volkomen tegen el kaar opgewassen. Alleen de voorhoede der gasten, waarvan v. Nol reeds na 7 minuten met een fraaien kop bal de score had geopend (01), was veel beter en het is dan ook aan deze linie te danken, dat de zege aan de Amsterdamsche zijde belandde. Na de hervatting trad de thuisclub enthou siaster op en het had er allen schijn van, dat Z. P. C. zou gelijkmaken, doch het succes kwam aan de andere zijde, toen Westphal met een schot onder de lat den voorsprong vergrootte (02), terwijl dezelfde Blauw Wlt-speler even later uit een door de Lange tactisch genomen vrijen schop den stand op 03 bracht. Dit be- teekende voor de gastheeren de genadeslag en het baarde dan ook geen verwondering, dat v. Nol er 04 van maakte. Direct hierop slaagde Offringa er in de eer voor de Zaandammers te redden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4