New-Yorksche Beurs POLITIEKE ACTIVITEIT VAN BUITENLANDERS Sport en spel DONDERDAG 20 FEBRUARI 1936 De maatregelen tegen de N.S.D.A.P. in Zwitserland Besluit van den Bondsraad na rijp overleg genomen Bandietenovervallen in Mexico Drie treinreizigers gedood en talrijke gewonden Door beren achtervolgd Zeventien kerkgangers werden ernstig gewond De staking te Athene Het tramverkeer niet in het conflict betrokken Melaatschen ontsnapt Op weg naar Boekarest om een betere behandeling te eischen Radiolezingen uit Rome Kardinaal Pacelli spreekt Zondag a.s. De moeilijkheden in Griekenland Tenslotte vorming van een boven de partijen staand kabinet? Korte berichten SPOORWEGRAAD EEN DUBBEL WOONHUIS IN VLAMMEN Het Kamerlid Goseling vraagt afdoende maatregelen er tegen te nemen De arbeidsgeschillen in 1935 Een verlies van 248.000 arbeids dagen voor de werknemers DE STAKING TE VELDHOVEN Vijftig arbeiders erbij betrokken Warschau zendt Nederlandsche muziek uit MINISTERIEEL BEZOEK AAN friesland Het autogevaar Academische examens VOETBAL IN ENGELAND Arsenal wint van New Castle De Leaguewedstrijden Sunderland slaat Grimsby Town met 31 I.V.C.B. PROMOTIE EN DEGRADATIE De regeling voor Limburg en Utrecht NA DE WINTERSPELEN Druk post- en telefoonverkeer te Garmisch FAILLISSEMENTEN WIELRENNEN DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN In Juli a.s. op de Stadion-baan te Amsterdam IJSHOCKEY KLASSIEKE STOKTECHNIEK EN SCHAATSENRIJDEN De Japansche ploeg naar Amsterdam MARKTNIEUWS WISSELKOERSEN STOOMVAARTLIJNEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 19 Februari java-china-japan lijn BERN, 19 Febr. (D. N. B.) Naar aanleiding van de commentaren der Duitsche pers op de maatregelen, door den Bondsraad tegen de N.S. D. A. P. in Zwitserland getroffen, wordt, naar het Zwitsersche Telegraaf-agentschap meldt, opgemerkt, dat de commentaren voor het groot ste deel van onjuiste onderstellingen uitgaan. In regeeringskringen wordt verklaard, dat het besluit van den Bondsraad na rustig overleg en rijp beraad is genomen; het wordt door de Zwit sers eenstemmig goedgekeurd. Met beslistheid wijst men de beweringen van Duitsche zijde van de hand, volgens welke de Bondsraad zou hebben gehandeld onder den druk van marxistische kringen of onder den in vloed van emigranten of van andere zijde. Maat staf zijn uitsluitend geweest de bestaande Zwit sersche wetten en het streven, een ontwikkeling der situatie, die de goede betrekkingen met de nabuurstaten in gevaar zou kunnen brengen, te verhinderen. MEXICO, 19 .Febr. (Reuter) De „Prensa" meldt, dat 'n bende rebellen in de nabijheid van het station Rosendo Marquez in den staat Puebla een trein heeft overvallen. Drie passagiers, waaronder zich twee vrouwen bevonden, werden gedood, terwijl een groot aantal andere reizigers gewond werd. Troepen zijn uitgezonden om de bandieten te achtervolgen. Een tweede aanslag is gepleegd in Tlacscalican, Daar hebben 50 bandieten het station overval len, dat zij volkomen leeg plunderden. Nadat zij de telegraafleidingen vernield hadden, sloegen zij op de vlucht. ISTANBOEL, 19 Febr. (Reuter) Een aantal dorpelingen, die op weg waren naar een moskee te Oenie aan de Zwarte Zee, zijn door drie be ren aangevallen. Juist toen zij het marktplein passeerden, verschenen de wilde dieren. De mos- kee-gangers vluchtten in alle richtingen en zochten een goed heenkomen. Zeventien hunner werden echter door de beren achterhaald en ernstig gewond. Twee der dieren werden later gedood, het derde werd gevangen in een huis, waarin het was binnengedrongen. ATHENE. 19 Febr. (Reuter) Thans wordt bericht: De poging de staking der chauffeurs uit te breiden tot de tramconducteurs is volkomen mislukt. De tariefcommissie heeft den benzineprijs vastgesteld op 42 drachmen per galon. In een communiqué van het ministerie voor verkeers wezen wordt de chauffeurstaking na deze prijs verlaging onwettig genoemd. In het communiqué wordt verder gezegd, dat, wanneer de staking nu nog voortduurt de overheid zich-gedwongen zal zien nieuwe taxi-vergunningen uit te geven. I BOEKAREST, 19 Febr. (Stefani) Uit het leprozenhuis te Tichilesti in de Dobroedja zijn 123 melaatschen ontsnapt. Zij terroriseeren de bevolking en begeven zich op weg naar Boeka rest om een betere behandeling te eischen. De autoriteiten hebben opdmcht gegeven hen onmiddellijk aan te houden. ROME, 19 Febr. (Stefani) Op Initiatief van het instituut voor Romeinsche studiën zal een serie conferenties worden gehouden, welke per radio over de geheele wereld zullen worden uitgezonden. Vier kardinalen en de voorzitter van den Senaat zullen het woord voeren. De eerste lezing zal Zondag a.s. worden ge houden door den kardinaal-staatssecretaris van het Vatikaan, kardinaal Pacelli. over het onderwerp: „De heilige bestemming van Rome", kapitein Edgar Britten de verantwoordelijkheid deelen, welke te groot is voor een man. In Siam woedt op het oogenblik een cholera- epidemie, welke ook Bangkofc heeft bereikt. Reeds zijn 200 personen in het geheele land bezweken. Naar men gelooft, zullen de bijzonderheden van het nieuwe Engelsche defensieprogramma over ongeveer 2 weken worden gepubliceerd. Het dorp Masisi, hoofdplaats van het district Wahunde Wanianga in Belgisch Congo, is door een tornado geheel verwoest, waarbij veertig inlanders om het leven zijn gekomen- Een senator heeft te Parijs een adres gericht tot den minister van oorlog, waarin hij er op wijst, dat in zekere garnizoenen in Oost- Frankrijk een griep- en malaria-epidemie heerscht, tengevolge waarvan alleen reeds te Belfort 19 manschappen zijn overleden. Hij eischt de militairen van de door de ziekte geteisterde garnizoensplaatsen met verlof te zenden, teneinde de werkzaamheden van den geneeskundigen dienst te verlichten. ATHENE, 19 Febr. (Reuter) De Grieksche bladen schrijven, dat in politieke kringen de in druk heerscht, dat de verschillende besprekin gen der partijleiders betreffende samenwerking van de partijen van Tsaldaris en Sofoelis een niet zoo gunstige atmosfeer hebben geschapen. Na het afbreken dezer besprekingen en op grond van het feit, dat geen enkele partij beschikt over een meerderheid in het parlement, heeft men den indruk, dat men ten slotte nog zijn toevlucht zal moeten nemen tot een boven de partijen staand kabinet. Het blad „Akcham" deelt mede, dat een aard verschuiving, welke het gevolg is van de over stroomingen, het verkeer langs den spoorweg Ismir-Aidin in Turkije, heeft verbroken. Het nationaal comité van de havenarbeiders voorziet een staking van 24 uur aan de havens van de Middellandsche Zee, indien de arbeiders van Marseille geen voldoening krijgen. Een Parijsche autobus, welke den dienst onder houdt op de wedrennen in het Bois de Vincen- nes, is tegen een boom gereden. 15 personen werden licht gewond. De gedetineerden in de gevangenis vanDueso a Santano zijn aan het muiten geslagen. De civiele gouverneur is met manschappen van de civiele garde aangekomen. De juiste omvang van de beweging is niet bekend, doch men spreekt van drie dooden en vele gewonden. De „Queen Mary" is zoo groot, dat men het noodzakelijk acht, dat het schip twee kapi teins krijgt, Kapitein George Gibbons zal met De minister van Waterstaat heeft tot 15 Fe bruari 1939 in den Spoorwegraad benoemd: tot lid en voorzitter, ir. Th. M. B. v Marle, inspecteur-generaal der spoor- en tramwegen, te 's-Gravenhage; tot lid en plaatsvervangend voorzitter ir. J. G. Ravenek, Rijkshoofddlr. bij het toezicht op de spoorwegen, te 's-Gravenhage; tot leden: P A. Arriëns, dir. der N.V. Holl. Stoomboot Mij. te Amsterdam en tot diens plaatsvervanger J. W. M. Koppen, voorz. veree- niging van Rotterdamsche expediteurs te Rot terdam: J- Augusteyn, voorz. Prot. Chr Boni van Spoor- en Tramwegpersoneel te Utrecht en tot diens pl.verv. H. F. Timmermans, seer. Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel ,/St. Raphaël" te Utrecht; H Bomas, vertegen woordiger Middenstandsraad te Hilversum; mr. H. J. Bool, voorz. hoofdbestuur Alg. Bond van Forensen te Hilversum en tot diens pl.verv. C. D. van Vliet, lid hoofdbestuur Alg. Bond van Forensen te Bussum; C. Cramer, voorz. Centr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel te Utrecht en tot diens pl.verv. J. J. Merten, hoofd bestuurslid Bond van Ambtenaren in dienst bij de Ned. Spoorwegen te Utrecht; J. H. Dupont. voorz. afd. grootbedrijf K. v. K. en F. voor de Zuid-Limburgsche mijnstreek te Heerlen en tot dien» pl.verv. J. W. Kochen, voorz kleinbedrijf van die Kamer te Spekholzerhelde-Kerkrade; G. v. Eek, hoofdbestuurslid Ned. Handelsr.veree- niging te De Bilt; W. Engelberts, alg, voorz. K. v. K. en F. voor Asnhem en omstreken te Arn hem; K. Eriks, voorz. K. v. K. en F. voor Fries land te Leeuwarden; J. D. Evers, chef Dienst der exploitatie Ned. Spoorw. te Utrecht en tot diens pl.verv. ir. H. E. Verschoor van Sleeuwijk, adj-chef dienst der expl. te Hilversum; D. P. D. Fabius JCzn., lid K. v, K. en F voor Amster dam en tot diens pl.verv. A. J, Driest, eveneens lid dier Kamer, belden won. te Amsterdam; F. H. Fentener van Vlissingen, alg. voorz. K. v. K. en F. voor het gebied Utrecht te Utrecht; B. Havenaar te Berkel (Z.-H.) en tot diens pl.verv, ir. W. J. M. Dekker te Haarlem; F. Hazemeyer, lid K. v. K. en F. voor Twente te Hengelo; J. Hoornberg Jr., alg. seer. Ned. R. K. Ver. van Handelsreizigers „St. Christoffel" te Nijmegen; C. W. Jacobsen, voorz. landelijke vakgroep handelsreizigers van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden te Amsterdam; C. R. T. baron Krayenhoff, voorz. Alg. Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Was senaar; M. A. Kolster, onder-voorz. K. v. K. en F. voor Hollands Noorderkwartier te Den Kelder; F. P. A. Landskroon, penningm. Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpers. te Utrecht; J. C. S. Massee, lid K. v. K. en F. voor de Zeeuwsche Eilanden te Kloetinge; mr. R. Mees, lid K. v. K. en F. voor Rotterdam te Rotter dam; ir. W. F. H. van Rjjckevorsel, chef dienst van vervoer en handelszaken der Ned. Spoorw. te Utrecht en tot diens pl.verv. A. G. Jagt, chef van Handelszaken te Utrecht; H. A. Stheeman, voorz. K. v. K. en F. voor Drenthe te Meppel; G. W. Stroink, voorz,. Centraal Bureau uit het Ned. Landbouw-Comité te Steenwijkerwold en tot diens pl.verv. J. F. Deelen te Veghel; W. A. M. Westrouen van Meeteren, dir. A. N. W. B.- Toeristenbond voor Nederland te Amsterdam; S. A. Woldringh, lid K. v. K. en F. voor Gro ningen te Groningen; S. Wouda, lid Nijver- heidsraad te Utrecht en tot diens pl.verv. mr. A. N. Molenaar, alg. secr. Verbond van Nederl. Werkgevers te 's-Gravenhage; ir. W. Maas Geesteranus, adj.-dir. N.V. Ned. Fabriek van werktuigen en spoorwegmateriaal te Amster dam; S. van Zwanenberg, onder-voorz. K. v. K. en F. voor 's-Hertogenbosch en omstreken te 's-Gravenhage. Aan den Spoorwegraad zijn toegevoegd: als secretaris A. J. Schapirik, hoofdcommies dep. van Waterstaat te 's-Gravenhage; als adj.-secr. J, Uding, hoofdcommies bü het toezicht op de Spoorwegen te 's-Gravenhage. Bepaald is, dat de vergaderingen van den Spoorwegraad kunnen worden bijgewoond door aen kapitein van den Generalen Staf W. Thom son en bij diens afwezigheid door den eerste- luit. van den Staf der Inf. J. J. Jurrissen. De vergaderingen van de dienstregelingscommissie uit den Spoorwegraad kunnen worden bijge woond door den inspecteur der Spoorwegpost kantoren te Utrecht of bij diens verhindering door den hem toegevoegden adj.-inspecteur. Door onbekende oorzaak is een felle brand uitgebroken in een dubbel woonhuis, bewoond door de families de Boer en Feiling aan den Dijk te Boven Leeuwen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de brandweer er niet meer in slaagde het pand te behouden. Ook de in boedels der beide bewoners gingen in het vuur verloren. Verzekering dekt de schade. Het Tweede Kamerlid Goseling heeft aan de ministers van Buitenlandsche Zaken en van Justitie gevraagd of de Regeering bereid is, mede in het licht van het volgens een officieel bericht door den Zwitserschen Bondsraad ge nomen besluit om een landelijke leiding en districtsleiding van de Duitsche nationaal socialistische partij in Zwitserland in geen enkelen vorm meer toe te laten, te over wegen, of het niet noodzakelijk is, dat ook in Nederland afdoende maatregelen worden ge nomen om een einde te maken aan alle poli tieke activiteit van buitenlanders, niet alleen individueel, maar vooral in eenlgerlei vorm van samenwerking? De eerste aflevering van den jaargang 1936 van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek bevat een voorloopig over zicht van de werkstakingen en uitsluitingen in 1935. Het aantal dezer conflicten blijkt in het laatste kalenderjaar even gering ts zijn geweest als in het voorafgaande, doch hun omvang was in 1935 van meer beteekenis. Bij 152 arbeidsgeschillen (w.o. in 1935 drie uitsluitingen), waren in het verslagjaar ruim 12.000, in 1934 nog geen 6000 werknemers be trokken, terwijl het aan arbeidsdagen geleden verlies voor de werknemers in genoemde jaren resp 248.000 en 114.000 bedroeg en voor de onder nemingen resp. 236.000 en 90.000 Als gewoonlijk zijn ook deze uitkomsten weer sterk beïnvloed door enkele conflicten van grooteren omvang. Zoo deed de staking in de wollenstoffenindustrie te Tilburg voor beide partijen ruim 92.000, de staking aan de zinkfabrieken te Budel ruim 20.000 werkdagen verloren gaan. Bovendien kostte een reeks van zeven stakingen in de Drentsche en Overijselsche venen in het tweede kwartaal, zoowel den werkgevers als den werk nemers ongeveer 60.000 arbeidsdagen. Tezamen gaven deze grootere geschillen dus reeds een verlies van meer dan 170.000 dagen of 2/3 van het totaal. Anders dan in 1934 toen, in tegenstelling tot de voorafgaande twee crisisjaren, weer een grooter aantal geschillen (32 pCt.) ontstond uit den drang der werknemers naar hooger loon, tegen 29 pCt. uit hun verzet tegen loons verlaging had in 1935 laatstgenoemde oor zaak weer aan beteekenis gewonnen. 35 pCt. van alle in dit Jaar voorgekomen ge schillen vonden hun voorsprong in den wensch der werknemers om het geldende loonpeil te behouden, terwijl de werkgevers op verlaging daarvan aandrongen; daarentegen brak in 1935 25 pCt. der geschillen uit om hooger loon te krijgen. Voorts gaf ook in dit Jaar evenals in 1933 en 1934 de weigering van werkgevers, om collectieve arbeidsovereenkomsten af te sluiten of toe te passen, vrij veelvuldig (n.l. in 25 pCt. der gevallen) aanleiding tot geschillen. Uit de cijfers, welke reeds thans omtrent den uitslag van de in 1935 loopende geschillen kon den worden gepubliceerd, blijkt duidelijk de in vloed van het feit, dat de Omvangrijkste staking van dit jaar, t.w. die in de wollenstoffen industrie te Tilburg, ren nadeele van de arbei ders eindigde. Een ongewoon hoog percentage (4o tegen 21 in 1934) van het aantal aan con flicten deelnemende werknemers was betrekken bij door hen verloren geschillen. Aan den an deren kant was het percentage werknemers be trokken in geschillen, die in hun voordeel ein digden, eveneens gestegen, n.l. van 17 pCt. in 1934 tot 23 pCt. in 1935. Als tegenhanger van de bewegingen in beide voornoemde groepen zakte 't percentage der betrokken arbeiders tot 37 (in 1934 was hiervoor 58 genoteerd) voor de geschillen, welke met een schikking eindigden. Naar aanleiding van de staking in de schoen fabriek van de firma Sambeek te Veldhoven vernemen wij, dat de oorzaak moet worden gezocht in het feit, dat door het hoofdbestuur van de werkliedenorganisatie de elsch is ge steld, dat een collectieve arbeidsovereenkomst zou worden gesloten. Deze eisch is ook aan andere firma's gesteld, doch deze hebben van de zijde der werknemers inlichtingen ontvan gen, waarop zij de gegronde verwachting kon den baseeren, dat haar voornaamste concur rente eveneens de collectieve arbeidsovereen komst zou sluiten. Een dergelijke mededeeling betreffende de voornaamste concurrente der firma van Sambeek kon niet worden gedaan, zoodat deze firma zich niet aan een collectief contract wilde binden, zoolang haar concur rente de loonen in volle vrijheid kon vast stellen. Intusschen verschillen de loonen van het voorgestelde collectieve contract weinig van de reeds bij de firma van Sambeek in feite betaalde loonen. Bij de staking zijn vijftig menschen betrok ken. Hedenavond om 22 uur Warschau-Tijd zal het Poolsche Radio-Station Warschau een concert uitzenden van Nederlandsche muziek, onder leiding van den ook hier te lande be kenden Poolschen dirigent Ignaz Neumark, Indien de werkzaamheden in de Eerste en de Tweede Kamer zulks veroorloven, zal de minister van Sociale 2iaken, mr. M. Slin- genberg, Vrijdag 28 Februari een bezoek bren gen aan de provincie Friesland. In de ochtenduren zal in de gemeente West stellingwerf de gang van zaken bij een In aanleg zijnden weg in oogenschouw worden genomen, aangezien hier moeilijkheden zijn gerezen, waardoor dit werkverschaffingsobject voorloopig is stopgezet. Des middags zal de minister in Leeuwarden een bezoek brengen aan het terrein, waar het nieuwe vliegveld zal komen, welk werk in werk verschaffing zal worden uitgevoerd. De 65-jarige weduwe Knigge uit Nieuw- Buinen, die Dinsdagmiddag te Stadskanaal door een auto was aangereden en naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen moest worden overgebracht, is daar Woensdag over leden. AMSTERDAM. Doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Pharmacie, Cum laude de heer H. P. C. Kiliaan; idem, hoofdvak Schei kunde, Cum laude de heer G. A. Kohnstamm. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de hee ren: H. A. de Boer (Amsterdam) en M. Kop pen (Graft) en geslaagd voor het eerste ge deelte van het artsexamen de heer J. J. L. M de Bier (Terheijdeii). LEIDEN. Geslaagd candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter L, de heeren G. C. Dijk huizen en H. Schaareman. In de vijfde ronde voor de Engelsche Cup werd Woensdag gespeeld tusschen Chelsea en Fulham, welke wedstrijd eindigde met 00. De overgespeelde wedstrijd ArsenalNew Castle eindigde met 30 in het voordeel van Arsenal. LONDEN, 19 Febr. De uitslagen van de he den in de Engelsche en Schotsche League ge speelde wedstrijden luiden als volgt: Eerste af deeling: DerbySheffield Wednes day 31; West Bromwich AlbionLeeds Uni ted 32; SunderlandGrimsby Town 31; Huddersfield TownMiddlesbrough 41; Man chester CityBlackburn Rovers 20; Preston North End—Stoke City 1—1. Tweede af deeling: Bamsley—Plymouth 12. Wat de promotie- en degradatieregeling tus schen den I.V.C.B. en de diocesane bonden be treft, kunnen wij thans mededeelen, dat voor Limburg de volgende regeling zal gelden. De kampioenen van de Overgangsklasse pro- moveeren naar de naast hoogere klasse van den I. V. C. B. tegen ruiling, al of niet door het spelen van promotie- en degradatiewed strijden, van de nummers laatst der laagste afdeeling van den I. V. C. B. in Limburg. Men zal trachten de vier tweede klas-afdee- lingen in Limburg elk op minstens negen elf tallen te brengen. Voor het rayon van den Utrechtschen bond heeft men de volgende regelingen vastgesteld: Nummer één van district I van den R. K. U. V. B. speelt promotie- en degradatiewed strijden tegen nummer laatst der tweede klas West Ia van den I. V. C. B. om een plaats in die klas. Nummer een van district m van den R. K. U. V. B. speelt promotie- en degradatiewed strijden tegen nummer laatst der tweede klas Oost B van den I. V. C. B. om een plaats in die klas. De nummers een en twee van district II (Twente) van den R. K. U, V. B. promoveeren naar de tweede klas Oost C. van den I. V. C. B. De R. K. F. is nog met den R. K. U. V. B. in onderhandeling om te bereiken, dat in ieder geval twee elftallen naar de tweede klas Oost C. van den I. V. C. B, promoveeren. Ijshockey zoo hebben afgekeken en in praktijk hebben gebracht, dat zij reeds in het derde Jaar, dus thans, de verrassing waren van de Olym pische spelen. Zij hebben de Canadeesche stok en speltechniek „slaafs" geïmiteerd en met een buitengewoon resultaat. Zondagmiddag a.s. zal het wel een van de grootste attracties zijn, eens te zien, op welke wijze de Japanners deze sport van het blanke ras hebben afgekeken en gecultiveerd. De Olympische Winterspelen hebben voor de PTT in Duitschland een geweldige drukte met zich medegebracht. Van 6 tot 16 Februari zijn er te Garmisch niet minder dan 25000 tele foongesprekken door middel van een telefoniste en 26000 automatische telefoongesprekken ge voerd. 14000 telegrammen en 400 beeldtelegram men zijn her- en derwaarts gezonden. Het aan tal uitgaande brieven bedroeg drie en een half millioen, het aantal binnenkomende 1,8 mil- lioen. Behoudens onvoorziene omstandigheden zul len de kampioenschappen van Nederland 1936 op de baan worden verreden op de Stadion- wielerbaan te Amsterdam. Hiervoor is het volgende programma vast gesteld: Donderdag 2 Juli, des avonds 8 uur, een serie over 100 K.M. voor stayers. Voorwedstrij den Clubkampioenschap. Zaterdag 4 Juli, des namiddags ongeveer 3 uur, het bekende gewone Zaterdag-programma voor stayers. Demifinales én finales sprint en achtervolging. Donderdag 9 Juli, des avonds 8 uur, finale over 100 K.M. voor stayers. De Japansche Olympische ploeg heeft wel is waar te Garmisch de finale niet kunnen berei ken, doch dit is toe te schrijven aan de voor dit team ongelukkige loting, die het met twee ploegen, die belde ernstige candidaten voor de Europeesche Kampioenschap waren, in één groep tezamen bracht. Met een echt Aziatische taaiheid bonden de Japanners den strijd tegen deze sterke ploe gen aan, doch moesten het onderspit delven tegen Zweden met slechts 20 en tegen Enge land met 3—0. Deze prestatie hadden de Japanners alleen aan hun buitengewone snelheid en aan hun be wonderenswaardige stoktechniek te danken; hun doelverdediger weet zijn doel schoon te houden op een voor onze begrippen vreemde manier. Men krijgt n.l. den indruk, dat hij op acrobatische wijze de puck uit zijn doel „weg- goochelt". Onbegrijpelijk is, dat eerst drie jaar geleden bij deze Japanners de gedachte opkwam om de ijshockeysport te gaan beoefenen. En dan te weten, dat zij, na eerst een seizoen zelf te heb ben geprobeerd, verleden jaar gedurende an derhalve maand een Canadeesche ploeg te gast hadden, waarvan zij het zuivere Canadeesche Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: Verzocht door J. A. A. Glaudemans te Drieber gen. (Proc. mr. H. P. M. Steenberghe, Utrecht). Bewindvoerder mr. J. Winkel, advocaat en procu reur. Utrecht. Vergadering schuldeischersWoens dag 11 Maart 1836 des v.m. te 11.30 uur, in het Gerechtsgebouw te Utrecht. Verzocht door C. Rijnders, winkelier in meube len en stoffeerder te Amersfoort. (Procureur mr. W. J. B. Versfeit, Amersfoort). Bewindvoerder mr. J. Schuitemaker, advocaat en procureur, Amers foort. Vergadering schuldeischers: Woensdag 11 Maart 1936 des v.m. te 11.30 uur, in het Gerechts gebouw te Utrecht. d.d. 13 Februari 1936 voorloopig verleend aan J. Reerink, bulten iedere gemeenschap van goe deren gehuwd met S. N. Feddes, koopvrouwe, wo nende te Leeuwarden en aldaar handelende onder de firma Leeuwarder Wijnhandel. Bewindvoerder: mr. J. Vis, advocaat en procureur, Leeuwarden. Vergadering schuldeischers: Vrijdag 13 Maart 1936 des n.m. te 2 uur in het Paleis van Justitie te Leeuwarden. 17 Febr. J. A. v. d. Voort, melkhandelaar, Zoe- terwoude, Watertje D. 48. F. Meijer, tuinman. Den Haag, Rosseel- straat 63. W. Noordermeer, bakker. Den Haag. Lo- rentzplein 15. H. Spee, bakker, Delft, Verwersdljk 120. H. P. J. Hamilton, handelaar in benzine pompen enz.. Voorburg, Nic. Beetslaan 8. 18 Febr. N.V. Springfield Rijwielenfabriek des tijds gevestigd Amsterdam thans te Haarlem, Wa genweg 216. C. Toornend, timmerman, Haarlem, Witte Heerenstraat 45 rd. J. Post, schoenmaker, Zandvoort, Helmers- straat 29 v.h. Koninginneweg 5. M. J. Koenderman, koopman in rijwiel artikelen. Heemstede, Bronsteeweg 80. G. Chr. Vreman, bakker, LJmuiden-Oost, Bloemstraat 32. D. Trap, aannemer, Wormerveer, Kromme- nieërweg 119. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 17 Febr.: P. C. van Haasteren, Oegstgeest; I. Nlekerk, Sche- veningen; W. J. Koster. Den Haag; M. Los, Leiden; N.V. „Modex", Den Haag; N.V. Rivierdijkkwartier, Scheveningen; N.V. „Loboeck", Den Haag; 18 Fe bruari: J. J. Willems, Haarlem; A. Lex, Benne- broek; F. W. Beek, Amsterdam; A. van Dijk, v.h. Velsen thans Putte-Capelle (België); N.V. Bouw en Expl. Mij. „Kievitsveld", Wijk aan Zee en Duin; S. Aptroot, IJmuiden; J. J. van Pelt, Haarlem; H. Th. Seijsener, Hillegom; N.V. Zand en Grint- handel v.li. A. C Godschalk Zn., Haarlem. KT „ST. 19 Febr. Velllngsvereeniglng Over-Be- tuwé. Morgenveillng. Goüdreinetten extra 2233, le soort 1721, 2e soort 1215, 3e soort 711; bellefleuren extra 1213, le soort 710, 2e soort 4—5; eijsdener klumpkes 1012, koningszuur 91/,14, grauwe reinetten 1215, fransche belle- feluren 8(t10, rabauwen 57, l&nes prince al- bert 1013, boschappelen 7%10, present of eng- land 13123, kaneeizuur 1013, ossekoppen 8>2 13, spaansche rabauwen 6'/27 i/u, sjalotten 5-b, uien 8544, spruiten 1516, wortelen 22%, knolraap 221/,schorseneeren 6%7, brederodes 1215, (jsbouten 1618, winterjannen 1318, gieser wildemans 1314, radijs per 100 bos 110 140, raapstelen per 100 bos 100—200, seldery per 100 bos 110120, knolselderij per stuk ö'/412, cyclamen per stuk 2223, prei per stuk 12 campagnezoet 8%10. huysmans 6%7, holga- ten 754io, zoete bellefleuren 8%12, enkeie benderzoet 8%9, pomme U'orange 8%10, jas- appelen 65413, bloemzoet 1112, dubbele ben derzoet 1012, gerrlt roelofs 89, leertouwers 11—12. AM&TERDAM, 19 Febr. Visch. Aangevoerd door consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Ge meente Vischhal, De Ruyterkade, Amsterdam. Handschol per kist 4.906.50, kleine schol per kist 4.406.00, wijting per kist 2.102.0, kabel jauw per tsuk 0.451.30, schelvisch per 10 stuks 1.304.00, versche bokking per 100 stuks 0.80 1.00, harder bokking per 100 stuks 1.201.25. Uit de hand ier-kocht op het buitenterrein: bot per pond 0.15—0.16, spiering per pond 0.100.12, versche bokking per 100 stuks 1.001.50, harder bokking per 100 stuks 1.252.50, spekbokking per 100 stuks 2.753.25. 's HEKTOGENBOSCH, 19 Febr. Vee. Aangevoerd 1743 stuks hoornvee, 1575 biggen, 54 zeugen, 27 schapen-lammeren, 64 kalveren. De prijzen wa ren als volgt: kalfkoelen 120225, kalfvaarzen 90 140, magere ossen en koeien 80145 per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit 2224, 2e kwaliteit 1722 Der pnd. Pinken 6080, zeugen 5565 per stuk. Biggen 1.451.50 per week; schapen lam meren 1220 per stuk. Verdere mededeelingenHandel in melk- en kalfvee bij zeer matigen aanvoer sleepend, prijs houdend. Jongvee prijshoudend. Guste vee voor de mesterij reeds vraag voor de welde in verhouding tot het slachtvee duur. Slachtvee door groote aan voer luier dan vorige week. prijzen iets afloopend. Slacht- en fokstieren prijshoudend. Schapen, duur. Biggen en fokvarkens meer handel en iets stijver in prijs. Amsterdam, 19 Febr. Tabak. Per s.s. .Theseus" werden hier aangevoerd 1812 pakken Sumatra-, zifnde 353 pn. Dell MIJ/IA, 106 pn. ld./KR/1, 777 pn. id./OM/2 en 576 pn. id /PG/2, benevens 38 pakken Java FE/Loemadjang. GRAANNO.TEERING LIVERPOOL. 19 Febr. Tarwe. Maart 5.1054, Mei 5.1154, Juli 6.0%. Slotkoersen Febr. 19 18 17 15 Am. C. Foundry 387/g 38% 37 38% Am. Smelting 67% 68% 67 673/s Am. Tei Tel. "5% 74 174 177% Am. Tobacco B 993/8 993/g 100% American Can. 119% 120% 120% 1201/g Anaconda Copp 35 357/s 35% 345/8 Atchison Topeka 74% 75% 75 755/8 Balt Ohio 22 21'A 21% 21s/, Bethlehem Steel 58 59% 56% 56% Can Pacific 15Vs 147/s 137/s 13% 63/g Cities Service 5 53/4 57/s Cons G of N Y 35 35 363/g Continental Oil 367/8 35% 36% 365/g Gen. Electric 41 41% 403/, 41 Gen. Motors 601/b 593/, 58% 593/, Intern. Nickel 53Vs 53 51 50 Kennecot Coppei 38% 38 37% 36% Kon Olie 56 55Vs 55 54% National Steel 71% 72 70% 725/s New-York Centr. 39 39 377/s 377/g Fennsylv. R.r. 37 37 363/8 36% Radio Corp. 12 12% 12% 123/, Shell Union 18% 17% 17 165/g Southern Pacific 37 37 358/8 353/, Standard Brands 15% 15% 153/, 153/, Stand Oil N.J 59% 59 583/, 597/g Tldew. Ass. Oil 18% 8% 183/4 18% 18 U. S. Laether 87/s 83/8 9 U. S. Steel Corp. 627/8 65 60 595/g Union Pacific 128 127 127% 128% NEW YORK Febr. 19 18 17 15 Londen 4.98»A| 4.98V2| 4 99V2| 5 01% Parys 667% 6.68V4I 6.677/8 Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie 24654247 Anaconda 2154-21% Beth. Steel 34%—34% U. S. Steel 3854-38% Adj. Milwaukee 5 7/16 Shell Union 10 15/1611% Cities Service 354—3 5/16 Canad. Pacific 9%—9 7/16 South. Railw. 11%—11% North. Amer. Aviat. 4%—4% Baltimore Ohio 13% Van 4.30—5 uur Kon. Olie 24754—54 Unilever 112—111% Kennecott 22% Anaconda 21% Beth, Steel 34%—% U. S. Steel 38%3854 Commonwealth 21/16 Shell Union 11%—54 Tidewater 115/16—1154 Cities Service 35/16—3% Canad. Pacific 9 9/16—9% South. Rail. 11 11/16 N. Am. Aviation 4% Baltimore Ohio 13% Cont. Oil 21% Nat. Steel .43% Scheepsbouw De N.V. Phs. van Ommeren'» Scheepvaartbedrijf te Rotterdam heeft aan de N.V. Scheepswerf en Gashouderbouw Jonker Stans te Hendrik Ido Ambacht opdracht gegeven voor den bouw van een sleepboot, met een capaciteit van 400 I.P.K. Schepenverkoop Het Grieksche sjs. „Aimillos", groot 3638 ton bruto, gebouwd in 1898, is voor sloop aangekocht door Frank Rijsdijk's Industrieele Ondernemingen te Hendrik Ido Ambacht. Amsterdam, 19 Februari. Het stoomschip „Moe- na" der Stoomvaart Mij. „Nederland", zal wat de machine-installatie betreft, verandering onder gaan. Daarvoor zullen grootendeels worden ge bruikt de onderdeelen der stoommachine-instal latie van de eenlge jaren geleden van stoomschip tot motorschip omgebouwde „Mapia", eveneens van de Mij. „Nederland". BINNENLANDSCHE HAVENS UMUIDEN. Aangekomen 18 Febr.; Fauna, s., Hamburg: Nereus, s„ Spanje. Vertrokken 18 Febr.: Wilbo, m.s„ Londen; Flan- dria (Zweed), s„ R'dam; Mies, ms„ Mistley; Leeu warden, s., Londen. 19 Febr.: Sigrid. s„ Trondhelm. Vertrokken 19 Febr.: Heemskerk, s., O.-Afrika vla Antwerpen; Theseus, (Engelsch), s., Londen; Ellen, s„ Hamburg; Rheln, s,, idem; C'osta Rlca. s„ Idem; Theseus, s., Kopenhagen. AMSTERDAM. Aangekomen 18 Febr.: Fauna, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Vrachtmail. 19 Febr.: Nereus, Spanje, stukgoed, Suriname- kade. Verg. Cargadoorskantoor. Aangekomen 19 Febr.: Ask, Soderhamn laatst Velsen, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Carga doorskantoor. KON. HOLL. LLOYD MONTFERLAND, wordt 20 Febr. v.m. 8 uur van B.-Aires te IJmuiden verwacht. AMSTELLAND, thuisreis. 18 Febr. van Bahia. ZAANLAND, uitreis, 19 Febr. te Santos. KON. NED. STOOMB. MIJ. FAUNA, 18 Febr. van Hamburg te Amst. NEREUS, 19 Febr. van Spanje te Amst. BARNEVELD, uitreis, pass. 18 Febr. n.m. 4 u. Teroetra. - GANYMEDES, Mlddl. Zee naar Amst., pass. 18 Febr. n.m. 8 uur Ouessant. STUYVESANT, 18 Febr. van Paramaribo n. Amst. ULYSSES. 18 Febr. vanConstanza te Istanboul. BODEGRAVEN, thuisreis, 17 Febr. van Mexil- lones. BAARN, thuisreis, 16 Febr. te Balboa. ALKMAAR, thuisreis, was 18 Febr. 9 uur 55 v.m. 300 mijlen W.Z.W. van Valentia. AGAMEMNON, 19 Febr. van Danzig te Ko penhagen. HEBE. 19 Febr. van Amst. te Hamburg. ORION, 19 Febr. van Barcelona te Genua. RHEA, 19 Febr van Kopenhagen naar Gdynia. TIBERIUS, 18 Febr. van Vostizza li. Algiers. TITUS, 18 Febr. van Setubal naar Cadlx. SIMON BOLIVAR, 18 Febr. van Barbados naar Amsterdam. EUTERPE. 19 Febr. van Amst. te Bordeaux. CCSTA RICA, 19 Febr. van Amst. n. Hamburg. THESEUS, 19 Febr. van Amst. n. Kopenhagen. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALCHIBA, 19 Febr. van Hamburg n. R'dam. ALPHERAT, 18 Febr. van R'dam te B.-Aires. ALFHACCA, 19 Febr. van B.-Aires te R'dam. ROTT. LLOYD BUITENZORG, 19 Febr. van Hamburg te R'dam; is b(j Cuxhaven in aanvaring geweest en bekwanr eenlge schade. GAROET. thuisreis, 18 Febr. 's nachts 12 uur van Marseille. KEDOE, uitreis, pass. 18 Febr. n.m. 8 U. Perim. INDRAPOEBA, 19 Febr. van Batavia n. R'dam- SIBAJAK, 19 Febr. van R'dam n. Batavia. HOLLAND-AMERIKA LIJN BURGERDIJK, uitreis, 19 Febr. te Antwerpen. SPAARNDEM, 18 Febr, van Philadelphia te Norfolk. STATENDAM, toeristenvaart, 17 Febr. van New- York te Cristobal. DELFTDIJK, 16 Febr. van Seattle te Port land (O.), BILDERDIJK, thuisreis, was 18 Febr. 2 uuf n.m. 419 mijlen van Bishop Rocks. JAVA-NEW YORK LIJN TAPANOELI, New-York naar Java, pass. 18 Febr. n.m. 9 uur Mauritius. TALISSE, 18 Febr. van Singapore n. New-York. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN ALUDRA, uitreis, 19 Febr. te Lagos. HELDER, 18 Febr. van Las Palmas n. Dakar. MAASKERK, 19 Febr. van W.-Afrlka te R'dam- MIJ. OCEAAN EURYMEDON, Amst. n. Java, pass. 18 Febr. Pe rim. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN, 18 Febr. van Kaapstad n. Durban. BQNTEKOE, 17 Febr. van Kaapstad te Batavia. - NIEUW ZEELAND, 18 Febr. van Singapore naar Adelaide. HALCYON LIJN STAD ZAANDAM, 19 Febr. van Oran n. Melilla. STAD AMSTERDAM, Vlaardlngera naar Porto Ferrajo, 19 Febr. uit den N. Waterweg. VREDENBURG, Vlaardlngen naar Pepel, 19 Febr- uit den N. Waterwee. ROZENBURG, Melilla naar Rotterdam, pass. 13 Febr. Ouessant. STAD ZWOLLE, 20 Febr. van Serlphos te Vlaar dlngen verw. MIJ. NEDERLAND POELAU TELLO, uitreis, 19 Febr. te Port Said. TARAKAN, thuisreis, 17 Febr. van Singapore. POELAU BRAS, thuisreis, 19 Febr. van Colombo. JOHAN DE WITT, thuisreis, 19 Febr. van Co lombo. TJIKEMBANG. 17 Febr. van Hongkong n. Amoy, VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN BOSCHFONTEIN, uitreis, 19 Febr. te Kaapstad. HEEMSKERK, 19 Febr. van Amst. via Antwer pen naar O.-Afrika. HOLLAND-O. AZIE LIJN MEERKERK, uitreis, pass. 18 Febr. Gibarltar. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN AAGTEKERK, uitreis, pass. 19 Febr. Perim. MELISKERK, uitreis, 19 Febr. te Sydney. DIVERSE SCHEPEN KATENDRECHT, 18 Febr. van Takoradl n. La gos. SUNETTA, arr. 15 Febr. te Curacao. HERMES. Suez n. Abadan, pass. 17 Febr. Perim. MAMURA, wordt 19 Febr. te Curagao verwacht. MURENA, naar Tampico, 14 Febr. door Key West gesignaleerd. RAPANA, 17 Febr. van Curacao te Malta. APOLLONIA, 16 Febr. van Haifa n. Constanza. MXRZA, 15 Febr. van Tripolis n. Paulllac. 8EMIRAMIS, Gent n. Fayal v.o„ pass. 18 Febr. Dover,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2