Instantine FINANCIEN WIJ LUISTEREN NAAR Si* 1 Sport en spel Melitta Brunner De weerstoestand iuur weer "7ij CRÈME "V DONDERDAG 20 FEBRUARI 1936 Vrachtauto tegen boom Het huwelijk ging niet door Prof. dr. B. J. O. Schrieke Jimmy Thorpe's dood Kerkelijk leven Em.-Pastoor J. J. M. Teule f KUNSTIJSBAAN AMSTERDAM Kunstrijden en IJsdansen Melitta Brunner 15 ATTRACTIES JAPAN (Oly mpische ploeg) tegen Blue Six Na de winterspelen Weer lichte vorst? VRIJDAG 21 FEBR. J Dagfilm Bestuurder levensgevaarlijk gewond in plaats van naar het gemeente huis, vertrok het bruidspaar naar Antwerpen DE MAKERS VAN „VALSCH' GELD 4^2 maand gevangenisstraf AANRIJDING TE BENNEBROEK Vier inzittenden niet ernstig gewond RECHT VAN VERGADERING AANGETAST? Geen maatregelen noodig VOETBAL Een onderzoek van de Football Association Hij hield de preek by de eerste H. Mis van Mgr. Huibers KEIZER MOET ZES WEKEN RUST HOUDEN Webner zal thans het Ajax-doel verdedigen DUITSCHE ELFTAL TEGEN SPANJE Eenige wijzigingen in de ploeg WERELDKAMPIOENE IJshockey Buitenlandsche ploegen op tournee IJSHOCKEY HET JAPANSCHE TEAM OP DE KUNSTIJSBAAN De vermoedelijke opstelling KRACHTSPORT Wereldrecord» gewichtheffen Als de hooge drukking aanhoudt SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND De organisatie voor dit jaar K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS OPERA EN OPERETTE GOLFLENGTEN Aii; TENNIS OM DE WERELDTITELS De Nederlandsche ploeg voor het tournooi te Praag WANDELSPORT Nieuwe marsch van Teylingen Hedenmorgen omstreeks half vier werden de bewoners van de Verlengde Dorpstraat te Put ten opgeschrikt door een hevigen slag. Bij on derzoek bleek, dat een vrachtauto, komende uit Emmen, beladen met 110 kisten eieren, be stemd voor Rotterdam, tegen een der langs den weg staande boomen was gereden. In de ca bine, welke geheel werd ingedrukt, zaten drie personen. De bestuurder-eigenaar, de heer H. Sliers uit Emmen, werd ernstig gewond. De borstkas bleek ingedrukt, terwijl hij ernstig aan het ge laat gewond werd. Hü is in het ziekenhuis „Salem" te Ermelo opgenomen. Zijn toestand is levensgevaarlijk. De chauffeur en een 23- jarig meisje, eveneens uit Emmen, die ook in de cabine zaten, werden door de voorruit ge slingerd. De chauffeur kreeg lichte verwondin gen aan handen en armen; het meisje werd niet gewond. Hoe het ongeluk zich precies heeft toegedra gen, is niet bekend. Op het oogenblik van de botsing, zaten zoowel de chauffeur als het meis je te slapen. De heer Slier kan niet gehoord worden. Vermoed wordt, dat de bestuurder door een tegenligger is verblind. Vanmorgen zou op het gemeentehuis te Ossendrecht (N.-Br.) het huwelijk worden vol trokken tusschen iemand uit Antwerpen, van beroep bokser, en een meisje uit Ossendrecht. Omtreeks 8 uur arriveerde de bruidegom per auto uit Antwerpen en de echtgenoote in spe stapte in den auto en nam plaats naast haar aanstaanden man. Toen gebeurde het: de auto draaide om en reed terug naar Antwerpen, zonder dat de vol trekking van het huwelijk plaats vond. De ouders van het meisjes schrokken zeer hevig en in den loop van den morgen heeft de vader zich ten gemeentehuize bij den burge meester vervoegd, om dezen met het geval in kennis te stellen. Van het paartje is tot dusverre niets ver men. BUITENZORG, 20 Febr. (Aneta.) Met in gang van 30 April is op verzoek eervol ontslag verleend aan prof. dr. B. J. O. Schrieke, hoofd ambtenaar op nonactiviteit, laatstelijk direc teur van het departement van Onderwijs en Eeredienst, onder dankbetuiging voor de vele gewichtige, den Lande bewezen diensten. De 34-jarige aannemer G. uit Amsterdam, de 28-jarige koopman H. uit Rotterdam en de 49-jarige kellner M. uit Amsterdam, stonden voor de Haarlemsche Rechtbank terecht, ver dacht van oplichting. Zij hadden een 27-jari- gen slager bedrogen door met veel gegoochel en hokus-pokus net te doen alsof zij valsch geld konden maken. In werkelijkheid brachten ze telkens een echt bankbiljet te voorschijn, dat dan z.g. valsch was. De slager liep er in, gaf eerst f 10.en dan nog eens f 400. Op dezelfde manier vloog ook een befaamd spiritus-smokkelaar, D., in het hem gespannen net. Hij gaf f 50.aan het drietal. Tegen G. werd acht maanden, tegen de bei de anderen zes maanden geëischt. De verdedigers, resp. de heeren mrs. J. K. M. Mathuisen, W. Loeb en W. Britt, vroegen een gevangenisstraf gelijk aan de preventieve hechtenis. De Rechtbank veroordeelde hedenmorgen alle drie de verdachten tot \\/2 maand gevangenis straf, waarvan de preventieve hechtenis in min dering gebracht werd, zoodat ze onmiddellijk in vrijheid gesteld werden. Woensdagavond 7 uur kwam een luxe auto op den Rijksstraatweg te Bennebroek uit de richting Haarlem en reed achter een vracht wagen. Toen de chauffeur dezen wilde passee- ren, naderde een tegenligger met het gevolg, dat het linkervoorwiel van zijn auto het rech- r.erachterwiel raakte van den anderen wagen. De wagen vloog met groote kracht tegen een hardsteenen brugleuning. De vier inzittenden werden allen gewond. Dr. Manschot uit Bennebroek, die spoedig aan wezig was, heeft de gewonden onderzocht, waarbij bleek, dat een dame een der ribben had gekneusd en de drie heeren schaaf- en snij- wonden aan gezicht en armen hadden opge- loopen. Na voorloopige medische hulp en onderzoek door de politie konden de gewonden per an dere gelegenheid hun reis vervolgen. De auto werd ter reparatie naar een garage gebracht. Blijkens zijn antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid Sneevliet (R:S.A.P.) in ver band met het ingrijpen van den burgemeester van Sliedrecht waardoor een op 9 Januari J.l, aldaar te houden openbare vergadering, waar genoemd Kamerlid zou spreken, onmogelijk is gemaakt, beaamt minister De Wilde dat een ingrijpen, hetwelk op aantasting van het recht van vergadering neerkomt, veroordeeld moet worden. De vraag is echter, óf hier van zoo danig ingrijpen sprake is. Op grond van een ingesteld onderzoek is voor den Minister ko men vast te staan, dat het beleid van den burgemeester van Sliedrecht, evenmin als in dertijd dat van den burgemeester van Gronin gen, voor hem aanleiding tot het treffen van maatregelen heeft kunnen geven. het moderne middel tegen pijnen Prijs 50 ets. Het ongeval in den op i Febr. j.l. gespeelden wedstrijd SunderlandChelsea, aan de gevolgen waarvan de Sunderland-keeper Jimmy Thorpe overleden is, heeft ten gevolge gehad, dat de Football Association thans een commissie van onderzoek heeft ingesteld. Deze commissie, bestaande uit de heeren Sir Charles Clegg, W. Pickford en J. Mc Kenna, voorzitter van de Engelsche League, zal een rap port uitbrengen over dit incident en verder alle aangelegenheden betreffende dezen wedstrijd onderzoeken. Ook in den Woensdag gespeelden cup-wed strijd tusschen Chelsea en Fulham schijnt het niet te zijn toegegaan, zooals het behoort. In ver band met het gebeurde in den wedstr d tegen Sunderland, was de Chelsea-speler Mitchell reeds geschorst, maar Woensdag schijnen zich in den beker-wedstrijd tusschen Chelsea en Ful ham, die Zaterdag wegens mist moest worden uitgesteld, opnieuw verschillende spelers misdra gen te hebben. Londen had twee Cup-matches Woensdag, welke meer dan 100.000 toeschouwers trokken. Allum speelde, naar de Londensche correspon dent van de „Telegraaf" meldt, in plaats van den geschorsten Mitchell in de Chelsea-ploeg. Overigens was het team ongewijzigd gelaten. Een geweldige regenbui, die een kwartier na den aanvang van den wedstrijd losbarstte, maakte de behandeling van den bal nog veel moeilijker dan daarvoor reeds het geval was geweest op het glibberige veld. In Fulham speelde een uitstekende voorwaarts met ebn beroemden naam. Perry. Op een gege ven oogenblik kreeg Perry een pass toegespeeld toen alleen de lange Barber en de Chelsea-kee per achter hem stonden in den doelmond. Maar Barber, die het gevaar eerder zag aankomen dan Perry de kans, gaf den Fulham -speler zoo'n duw. dat men eenigien tijd noodig had om Perry weer bij elkaar te rapen. Het was wel is waar een reglementaire duw geweest maar elke Neder- landsche scheidsrechter zou hier ongetwijfeld 'n strafschop hebben gegeven. Toen even voor de rust Gibson Finch op nog veel onbeschaamder wijze den toegang naar het Chelsea-doelgeoied afsloot, zond de scheidsrechter hém onmiddellijk uit het veld. Het Chélsea-publiek keerde zich toen tegen de eigen spelers en begon geweldig te joelen toen Burgess eveneens ruw begon te spelen. Na de hervatting kreeg Finch weer een flinken opstopper even buiten het Chelsea-strafschopge- bied, maar de vrije schop voor Fulham had geen succes. Nu begon ook Fulham ruw te spelen en kreeg de „ref" het druk met het uitdeelen van waar schuwingen. Chelsea was geruimen tijd in het defensief gedrongen. Het werd een zeer onaan gename match, aldus het blad. en het is maar het beste er verder over te zwijgen. Wij hebben nog nimmer Brftsche profs zich zoo zien misdra gen als in deze Cup-match. Tenslotte kan nog gemeld worden, dat zich ook in den Woensdag voor de tweede divisie ge speelden wedstrijd BamsleyPlymouth Argyle een ongeval heeft voorgedaan. De intematonaal In Huize „Duinrust" te Overveen, waar hij een welverdiend emeritaat genoot, is heden morgen, na voorzien te zijn van de H. Sa cramenten der Stervenden, na een korte ziek te, overleden de zeereerw. heer J. J. M. Teule, em.-pastoor van Grootebroek. Hij werd geboren te Amsterdam 12 Augustus 1859 en priester gewijd 19 Augustus 1883. Achtereenvolgens werd hij kapelaan te Lim- men 19 September 1883, te Vlaardingen 18 De cember 1884, te Middelburg 13 December 1890, te Leiden (H. Petrus) 27 Juli 1891, dan pastoor te De Cocksdorp op Texel 4 December 1900, pastoor te Heinekenszand 1 December 1903 en pastoor te Grootebroek 28 October 1911, waar hij een nieuwe kerk stichtte. 29 December 1934 verkreeg hij eervol ontslag en vestigde zich op huize „Duinrust" te Over veen. Nog gisteren had Z. H. Exc. Mgr. J. F. Huibers, bisschop van Haarlem, een bezoek ge bracht aan pastoor Teule, die de predicatie heeft gehouden bij de Eerste H. Mis van Mon seigneur. Tom Waring, de middenvoor van Bamsley was n.l. in deze ontmoeting zoo ongelukkig zijn arm te breken. In den Zondag tegen VSV gespeelden wed strijd heeft de Ajax-keeper Keizer een bles sure opgeloopen, die zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien. By een medisch onderzoek bleek echter, dat hij een nier gescheurd had en hierdoor zal hij zeker zes weken rust moe ten houden. Webner, de keeper van het twee de elftal van Ajax, zal in die periode de plaats van Keizer innemen. Het Duitsche elftal voor den voetbalwed strijd tegen Spanje, die den volgenden Zondag Zaterdag 22 Februari 20 uur 15 der professionals met haar ensemble Zondag 23 Februari 14 uur 30 IN DE PAUZEN RIJDT te Barcelona zal worden gespeeld, heeft eenige veranderingen ondergaan. Duitschland zal thans in de volgende opstel ling spelen: Doel: Jacob. Achter: Munkert en Münzenberg. Midden: Janes, Goldbrunner en Gramlich. Voor: Lehner, Hohmann, Lenz, Szepan en Fath. Na de Olympische Spelen toeren op het oogenblik nog verschillende buitenlandsche ijs- hockeyteams, die aan het tournooi te Garmisch hebben deelgenomen, door Europa, waar zij in tal van steden wedstrijden zullen spelen. Zoo zal Amsterdam, zooals men weet, bezoek krij gen van het Japansche ijshockeyteam. Te Hamburg waren Woensdagavond 10.000 toeschouwers aanwezig bij den wedstrijd tus schen Zweden en Hongarije, die door de Zwe den met 10 (10, 00, 00) werd gewonnen. Ook de demonstraties van het Hongaarsche kunstrijderspaar Rotter—Szollas vielen zeer in den smaak van het publiek. In het geheel uitverkochte Berlijnsche Sport paleis speelde het Olympische team van Let land Woensdagavond een wedstrijd tegen een gecombineerde Berlijnsche ploeg. De gastheeren wonnen met 5I (20, 21, 1—0). Voor achtduizend toeschouwers speelde de Amerikaansche Olympische ploeg Woensdag avond tegen de L.T.O. De Tsjechen, die hun team met drie Canadeezen versterkt hadden speelden een schitterenden wedstryd tegen de Amerikanen, die in het Olympische tournooi op de derde plaats eindigden. De strijd eindigde onbeslist. De uitslag was 22 (10, 00, 12). tribune is OVERDEKT Zondag 23 Febr, a.s. zal een team uit het Verre Oosten op de Amsterdamsche Kunst ijsbaan tegen onze „Blauwe Zes" den strijd aanbinden. De Japanners, die zich by de Olympische Spelen zoo goed gehouden hebben tegen den Olympischen en Wereldkampioen Engeland en met een klein verschil het onderspit moesten delven, komen met dertien spelers Zaterdag a.s. om 19.14 te Amsterdam aan. De ploeg is nog niet definitief opgesteld, maar zal waarschynlyk als volgt uitkomen: Doel: T. Shoji. Verdediging: Hirano, Hayama. Eerste voorhoede: Honma, Kinoshita, Furuya. Tweede voorhoede: Sudo, Hara, Nihei. Reserve: Kamei, Ichikawa. De opstelling van de Blauwe Zes, die zich in de wedstrijden, die zy in het afgeloopen week end te Berlyn tegen de sterkste Berlijnsche stedenploeg heeft gespeeld, zoo kranig gehou den heeft en twee groote overwinningen heeft behaald (2—1 én 5—1), zal binnenkort wor den bekend gemaakt. Men zal deze ploeg in een zoo sterk moge- lyke formatie uitbrengen. Tijdens de pauzes van dezen wedstrijd, die Zondagmiddag wordt gespeeld, zal Melitta Brunner met haar ongeëvenaarde danskunst, het publiek in vervoering brengen. Overdekte trib. 2-50 Open zijvak f 1.50 Open middenvak f 2.Staanplf 0.75 Voorverk. Eilers, Kalverstr. 43 en Kunstijsbaan. BESPREEKT DIRECT (niet per telefoon) De internationale krachtsport-organisatie heeft de volgende prestaties van de onlangs te Berlyn gehouden krachtsportwedstrijden als wereldrecord erkend: Middengewicht, twee-armig stooten van Op- schuf met 147,5 K.G.; middengewicht, heffen met den linkerarm, Huttner (München) met 87 K.G.; lichtgewicht, heffen met den linker arm, Schuberg (Welchouw) met 80,5 K.G.; vedergewicht, drukken met beide handen, Woel- kert (München) met 95,5 K.G. Miiiiuiiiiiiiiiiiniitiiuiiiiiitiiiiiuiiiiiiuiiiiiiiiiiitfiitiiitiiiitiitnmmii* In het Noordoosten bleef de hooge drukking toenemen, zoodat in Finland een kern boven 780 m.m. ontstond. De depressie over de Brit- sche Eilanden trok verder Noordwaarts en nam sterk af, maar in het Zuidwesten vertoont zich een nieuwe daling. De vorst is in Scandinavië weer toegenomen en werd ook in Oost-Duitsch- land streng, terwijl de vorst zich Westwaarts tot dicht bij Hamburg en over Denemarken, uitbreidde; ook de bovenlucht werd veel' kou der en droger; in de Alpen is weer vorst boven 1500 Meter. In Schotland vallen nog regen en sneeuw. In Ierland en West-Duitschland regen, in Oost- Duitschland sneeuw. In Frankrijk is zeer veel mist of betrokken lucht, in het Noorden en over Engeland klaart de lucht op. By het verder uitbreiden van de hooge druk king is het waarschynlijk, dat de nachten kou der zullen worden en lichte vorst wellicht het Oosten van ons land zal bereiken, terwyi over dag vrij zonnig weer met een temperatuur iets lager dan heden is te wachten. een weldaad voor Uw huid Doos 20ct Van 29 Juni tot 9 Juli zal een wedstrijd worden gespeeld om het persoonlijk kampioen schap van Nederland. Hieraan nemen tien spelers deel, waaronder de districtskampioenen 1935, mr. Hamming en Blok, benevens jhr. dr. van den Bosch en Landau. De overige zes spe lers zullen niet als andere jaren worden aan gewezen door het bondsbestuur, maar worden uitverkoren door voorwedstrijden. Om zooveel mogelijk sterkere schakers een kans te geven, worden deze voorwedstrijden gesplitst. Eerst spelen er op 10, 11 en 12 April acht groepen van vier deelnemers. De acht win naars spelen vervolgens tegen elkander op 21, 22 en 23 Mei. De zes hoogst uitgekomenen mo gen dan deelnemen aan het kampioenstournooi. In de Woensdagavond te Hilversum gehou den vergadering van den Stichtsch-Goolschen Schaakbond welks ledental, naar de secre taris ons mededeelde, thans de 800 heeft over schreden heeft het bestuur besloten, vier cancüdaten op te geven voor boven genoemde voorwedstrijden. Reeds zijn aangewezen; G. R. D. van Does- burgh, kampioen S. G. S. 1935,' (Btissum), ir. H. J. van Steenis, kampioen S. G. S. 1934, (Utrecht), en jhr. A. E. van Foreest (Utrecht). Om de vierde plaats wordt gespeeld in een groep van vier spelers, voor te dragen door de plaatselijke clubs en aan te wyzen door het bondsbestuur. Wellicht zullen hiervoor worden voorgesteld: door Bussum: Felderhof of Dek ker, door Soest: H. W. Bosscha, door Oude water: Van Hulst, en door Zeist: Schouten. De winnaar van dezen vierkamp, benevens van Doesburgh, ir. van Steenis en jhr. van Fo reest, spelen onderling om hun volgorde, daar het niet zeker is, dat het bestuur van den Kon. Ned. Schaakbond vier vertegenwoordigers van den S. G. S. zal toelaten. Eenvoudig is deze organisatie niet te noe men, maar één voordeel staat vast: de zes uit verkorenen zullen niet ongetraind het heilig dom van den kampioensstryd betreden. 9 9 9 9 8.00 Gewijde gramofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuziek (morgen- concert) 9.15—10.00 Geen uitzending van den. KRO 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Gramofoonmuziek (muziek- uitzendiug voor fabrieken) 11.00 Gramofoonmuziek (Werken van J. S. Bach door Sym.- orkest) 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen, Ingeleid en besloten door gewijde gramo foonmuziek 12.00 Politieberichten 12,15 KRO-Orkest o. 1. v. Johan Gerritsen voert opera- en ope retteprogram uit Gramofoonmuziek (liedéren uit verschillende landen) KRO-Orkest o. 1. v. Johan Gerritsen) Gramofoonmuziek (Eerste ac te „Aïda", opera v. G. Verdl) Orgelconcert door Evert Haak m. m. v. Josephine Boelen, alt 3il5 Gramofoonmuziek (Zweedsch mannenkoor („De Svenske") 3.30 Vervolg orgelconcert 4.00 Kwartier zender verzorging 4.15 Gramofoonmuziek (o.a. Bale da Costa en Lay tonen John stone) 4.30 KRO-Kamerorkest o. 1. v. Jo han Gerritsen 5.15 Gramofoonmuziek 5.30 KRO-Boys o. 1. v. Piet Lus- tenhouwer 6.00 Land- en tulnbouwhalfuurtje door Th. Arts 6.20 KRO-Melodlsten 0. 1. v. Piet Lustenhouwer 7.00 Politieberichten 7.15 Prof. dr, Alphons Steger over „China en de Chineezen" 7.35 Gramofoonmuziek („Muslca Cathollca") 7.45 ..De geheimen v. d. Postche que- en girodienst" 8.00 Nieuwsberichten 8.10 Gramofoonmuziek („Muslca Cathollca") 8.20 Beethovenconcert door Sted. Orkest van Maastricht o. 1. v. Henrl Hermans solist: Franz Osborn, piano 9.00 Th. v. Lier over het „Dlenst- bodenvraagstuk" 9.30 Sted. Orkest v. Maastricht (vervolg) 10.10 Gramofoonmuziek 10.30 Nieuwsberichten 10.35 Glezl Royko met haar Hon- gaarsch orkest 11.15 Gramofoonmuziek ORGELBESPELING 11.20 Droitwich (Fredric Bayco) 10.20 Luxemburg (Albert Leblanc) ORKEST-CONCERTEN 1.00 Hilversum II (omroeporkest o. 1. v. Nico Gerharz) 2.40 Kalundborg (omroeporkest) 3.50 Beromünster 4.20 Droitwich 5.20 Hamburg 7.05 Weenen (Weensch symph. or kest m. m. v. Erna Sack, sopr.) 7.50 Berlyn (omroeporkest o. 1. v. Carl Schurlcht) 8.20 Brussel I (symphonle-orkest) 8.20 Milaan (symphonieconcert) 9.05 Parijs (orkest met solisten) 9.20 Luxemburg (omroeporkest Delibesconcert) 9,35 Brussel X (symphonie-orkest) 9.40 Kalundborg (Pransche muz.) 10.20 Hamburg (Stettiner con certorkest o. 1. v. Rudolf Plato) 10.30 Weenen (militair concert) 10.40 Droitwich (BBC-orkest m. m. v, koor en solisten) 11.05 Parys I 11.35 Toulouse (Weensch orkest concert) 12.05 Toulouse (militair concert) 12.40 Toulouse (Philh. orkestcon cert) Het Stedelijk Orkest van Maas tricht voert Vrijdagavond een Beethoven-concert uit (Hilversum I 8.20 u/ur) LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg (gevar. concert) 10.10 Hamburg 11.20 Kalundborg 11.30 Hamburg (blaasorkest Fredi Neumann) 12.20 Luxemburg (gevar. concert) 12.50 12 50 1.20 1.20 I.40 3.15 5.30 5.35 6 30 8.35 7.30 8.10 9.00 9.10 9.55 10.00 10.20 10.20 11.05 11.20 11.30 II.35 12.20 Brussel II (Zigeunerorkest o. 1. v. Walter Feron) Droitwich (BBC-dansorkest 0. 1. v. Henry Hall) Brussel II (Zigeunerorkest o. 1. v. Walter Feron) Deutschlandsender (gevar. concert) Hamburg Hilversum II (AVRO-Declbels) Hilversum II (variété-concert) Droitwich (BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall) Hilversum II (variété-concert) Luxemburg (gevar. concert) Deutschlandsender Toulouse (dansmuziek) Luxemburg (gevar. concert) Toulouse (militaire marschen) Toulouse (dansmuziek) Boedapest (Zigeunerkapel Jenö Tarkas) Deutschlandsender (dansmu ziek) Kalundborg (dansmuziek) Toulouse (dansmuziek) Toulouse Hamburg Droitwich Toulouse (blaasorkest) (dansmuziek) (Music-Hall progr.) GRAMOFOON 8.00 8.20 8.20 11.35 12.00 12.20 12.25 1.50 1.50 2.50 3.00 3.50 4.05 6.05 6.15 6.20 7.30 7.55 9.50 10.20 10.20 10.50 10.50 11.20 11.40 11.20 12.35 12.35 1.45 4.20 4.20 4.20 5.15 5.35 5.50 9.20 10.50 II Hilversum Brussel I Brussel II Parys I Hilversum II Brussel I Parijs II Brussel I Brussel II Parys I Deutschlandsender Berlyn Hilversum n Luxemburg Hilversum II Brussel I Kalundborg Milaan Deutschlandsender Brussel II Brussel I Boedapest Parys II Luxemburg (dansmuziek) Weenen KAMERMUZIEK Langenberg (West-Duitsche Kamerorkest) Langenberg (West-Duitsche Kamerorkest) Parys I (kamerorkest) Luxemburg (kwintet) Parys I (kwartet) Parys I (kwartet) Rome (viool en harp) Brussel I (kwartet) Deutschlandsender (cello en piano) Parys I (kamerorkest) Droitwich (trio speelt Spaan- sche muziek) Luxemburg (kwintet) SOLISTEN-CONCERTEN 1.35 Droitwich (planorecital) 1.40 Brussel I (zangvoordracht) i.50 Parys II (zang) 3.05 Parijs I (zang) 8.35 Brussel II (pianorecital) 6.50 Brussel I (planorecital) 6.50 Droitwich (tenor) 7.35 Brussel I (zangvoordracht) 8.50 Toulouse (zang) 5.20 Hamburg (operette-aria's en solistenorkest) 6.50 Boedapest („Azra", opera van Zador-Szép) 7.55 Rome (operette-uitzending) 11.50 Toulouse (operettefragmenten) TOONEEL 9.20 Brussel II („De Patoiseerende Sinte Kluisenaars", schets van Orpha de Landsheer) PERSBERICHTEN 7.50 Hilversum II 7.50 Brussel II 9.20 Berlyn 9.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel II VARIA 2.35 Deutschlandsender (kinder koor) 2.50 Hilversum n (causerie) 5.00 Hilversum II (na schooltyd) 7.00 Hilversum II (causerie) 7.57 Hilversum II (SOS-berichten) SPORT F. I. S,- 6.40 Weenen (ber. v. d. wedstryden 1936) 11.15 Hilversum II (reportage v. d. Zesdaagsche te Antwerpen) BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL Iï DEUTSCHL. SENDER DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (KRO en NCRV) HILVERSUM II (AVRO en VARA) KALUNDBORG LANGENBERG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 356.7 539.6 459.5 483.9 321.9 301.5 1261 455.9 1304 368.6 1648 312.8 420.8 328.8 506.8 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Het Internationaal Tincomité heeft beslo ten het productie-contingent voor het twee de kwartaal van dit jaar vast te stellen op 85 pCt. van de standaardtonnage. Het per centage voor het eerste kwartaal bedraagt 90 pCt. De Nederl. Indische Steenkolen Mij. keert over 1935 'n interim-dividend uit van f 23.33 per gewoon aandeel, thans f 500 groot. In 1934 werd over 't eerste halfjaar op de ge wone aandeelen een dividend uitgekeerd van 5 pCt. De Semarangsche Stoomboot- en Prau wen Mij. is voornemens over het boekjaar 1935 een onveranderd dividend uit te kee- ren van 6 pCt. t De North Western Railway en de East- India Railway hebben bij de firma Krupp een order afgegeven voor de levering van 29 locomotieven. De Eastern Bengal Railway bestelde 15 stoomketels bij dezelfde maat schappij. Deze transacties kwamen tot stand wegens het prijsverschil tusschen de Duit sche en andere offertes. De uitgifte van de Zweedsche tranche der Belgische conversieleening groot Kr. 20 mill, werd te Stockholm aanstonds overteekend. Het tekort van de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen is in 1935, on danks de verlaging der tarieven van frs 156.2 millioen tot frs 90 millioen gedaald. De maatschappij koestert echter geen hoop, dat dit gunstig resultaat zich zal handha ven. De stijging was n.l. het gevolg van het groote bezoek aan de Brusselsche tentoon stelling. De verhooging van de loonen en salarissen zal een extra uitgave vergen van frs 45 millioen. Tevens zijn de pensioenen met frs 15 millioen verhoogd. De prijzen van kolen, grondstoffen en vooral van de me taalproducten, die van groot belang zijn voor hqt spoorwegbedrijf, zijn met 10 pCt. gestegen. De lasten zullen ten slotte met frs 5 millioen toenemen, aangezien de Mij. een half milliard franc moest opnemen voor verbeteringen en uitbreidingen. Men ver wacht over 1936 een grooter tekort tenzij de economische toestand verbetert. Tariefsver- hooging wordt thans weer overwogen. De goudprijs te Londen daalde met IA d. tot 141/A d. per ounce. 395.000 werd aan goud omgezet Het Comité de Salut Economique heeft den Franschen minister geschreven, dat in verband met de terugbetaling van het Britsch crediet van 40 millioen, welke te zijner tijd in Sterling moet plaats vinden, de pariteit tusschen den Frank en het Pond moet gehandhaafd blijven. Bij devaluatie van den Frank, aldus dit schrijven, zou de leeningstransactie voor de schatkist bijzon der nadeelig afloopen en de regeering een zware verantwoordelijkheid op zich laden. De Paris-Lyon-Méditerranée hield heden vergadering van aandeelhouders, ten einde aan den raad machtiging te verleenen voor het aangaan van een leening. Ook hebben reeds de Chemins de Fer du Nord, de Paris- Orléans e.a. Spoorwegmaatschappijen de voorgeschreven wettelijke publicaties ver vuld, die aan het uitgeven van nieuwe ïee- ningen moeten voorafgaan. Roosevelt verklaarde, dat de belasting plannen nog niet scherp omlijnd zijn. Er is nog geen beslissing genomen ten aanzien van de grootte van het te innen bedrag en de te volgen methode. De Amerikaansche staalproductie wordt voor het midden van deze week op 53'/, pCt. der capaciteit geraamd tegen 53 pCt. de vorige week. De Shell Union en dochterondernemingen boekten in 1935 aan netto-ontvangsten 6.81 millioen, vóór afboeking van het dgio op afgeloste obligaties. De American Telephone and Telegraph keert een onveranderd kwartaaldividend uit van 2.25. Er zijn teekenen, die er op wijzen dat de Amerikaansche eerste klasse spoorwegen hun vaste lasten in het eerste kwartaal zul len dekken. In het eerste kwartaal van 1935 was er een tekort van 45.45 millioen. De Western Pacific bestelde 31000 ton rails en 100 goederenwagons. De Missouri Pacific bestelde 17.000 ton rails; de Atchision Tope- ka 550 goederenwagonsde Great Northern en de New Haven and Hatford vroegen of fertes van 1000 wagons. Hf De wereld-rubbervoorraden die per einde Augustus j.l. nog 655.187 ton bdroegen, zijn thans tot 552.546 ton gedaald. Symington en Wilson verwachten voor einde Juni een ver dere daling van 75.000 a 80.000 ton. Het Pond Sterling bewoog zich'vanoch tend te Amsterdam op 7.26'A7.27% (vorig slot 7.27%); de Frank op 9.72%9.73V* (vo rig slot 9.72%) en de Dollar op 1.45'A—145% (vorig slot 1.45 13/16\. De Shell Union heeft de registratie ver zocht van een voorgenomen 3/ pCt. leening groot 60 millioen waarvoor een bankiers syndicaat is gevormd. De leening zou een looptijd hebben van 15 jaar. De keuze- en trainingscommissie van den Nederlandschen Tafeltennisbond heeft voor de wereldkampioenschappen, welke te Praag van 1218 Maart as. worden gehouden, het vol gende team samengesteld: Dames: mevr. A. Kappelhoff, mej. I. Kiek en mej. C. van West. Heeren: H. E. Clausen, H. Cserno en A. 8. Danner. Captain: G. H. H. Kappelhoff. Op io Maart wordt te Maagdenburg de wed strijd DuitschlandNederland gespeeld, waar voor het team nog nader wordt samengesteld. De Zondag j.l. door de R.K. Sportvereeniging Teylingen te Sassenheim georganiseerde marsch is uitstekend geslaagd en op veler verzoek zal het bestuur op Zondag 1 Maart as. een nieuwe marsch organiseeren, waarvoor dezelfde voor waarden gelden. Er zullen ook weer verschillende groepspry- zen beschikbaar worden gesteld. Men kan zich aanmelden by den heer W. P. v. d. Berg, Ber- gamolaan 15, Voorhout.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 8