Stadsnieuws Waar de rilm band rolt (4/tf UeUeu fhaskeeode Cake! HARRY.VAN BEEK 1 KWIEK EN VIEF HEERENKLEEDING Haarlem, 21 Febr. VIERT „VASTENAVOND" THUIS! TIPTOP TIPTOP GEEN SPRAKE VAN! Een antwoord van Eden Vlootconferentïe J. VAN DAM COSTUUMS BLOEMENDAAL VRIJDAG 21 FEBRUARI 1936 WATERVERF GLANSVERF K.J.M.V. „ST. AUGUSTINUS" Carnavalsfeest Uitgesteld. MENAKA-BALLET Vanavond première nieuw programma Een duister geval VOOR DEN POLITIERECHTER Wie z'n hoed is dat? LEVENSMIDDELENHUIS 1e KLASSE ONZE Reclame- Lunch-Aanbieding Bezorging zonder prijsverhooging door geheel Haarlem en Omstreken DIQC. TUINDERSVAKBOND L.T.B. Jaarvergadering te Haarlem BURGERLIJKE STAND „Liefde" UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE Centrale Tandheelkundige Kliniek 11 r 1 r 1 1 1 1 ,JLa kermesse héroïque In Fransche en Duitsche versie is het Frans Halstheater VAN ONZE RECHTBANK Veroorzaken zwaar lichamelijk letsel Rechtvaardiging De toestand in Spanje STAAT VAN BESOMMINGEN Inzake het geheime rapport der Engelsche regeering over Abessinië Het antwoord van Amerika aan den Franschen ambassadeur Aardschok te Cherbourg ZWEMMEN Nieuw wereldrecord 200 yards schoolslag Hanni Hölzner zwemt dezen af stand in 2 minuten 42,6 sec. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN VIERDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE vanaf f 15.- tot 37.50 AGENDA Bioscopen 22 Februari Bioscopen INSTELLINGEN RIJKSVISCHAFSLAG 2 ons 25 CR. HOUTSTR. - K. VEERSTR, Bonbons Koopt in de morgenuren B1 voorkomt afgeven van wanden en plafonds - Ook over behang en witkalk eenvoudig in toepassing. Altijd succes. De ideale verf voor de Huishou ding. Fraaie glans. VERFFABR. N V. RESINK, HAARLEM Prins Carnaval heeft woord gehouden! Met veel zwier en vroolijkheid heeft hij Donderdag avond zijn intrede gedan ten midden van de feestvreugde van de Haarlëmsche K. J. M. V. „St. Augustinus" in het café-restaurant Gebr. Brinkmann. Zijne schoon uitgedoste Hoogheid was ver gezeld van eenige personen, wier hoofden niet bepaald tot de normale behoorden. Maar dat was de bedoeling ook! De verwelkoming van Zijne Edelhartigheid met zijn vreemdsoortig, hoewei in „stijl" ge houden gevolg, door het orkest en de feest vierders deed de vroolijkheid ten top stijgen. De Prins, een charming sprookjesprins, in zijn fraaie roode. met „echte" hermelijn afge- zetten mantel, hield, eenmaal eindelijk gezeten, een indrukwekkende toespraak en huldigde dan in het bijzonder den voorzitter, den heer J. v. d. Berg, die dien avond juist z'n ver jaardag vierde. Een kostbaar geschenk, dat wel spoedig ,,in rook" zal opgaan, gaf den jarige het tastbaar bewijs van de waardeering en dankbaarheid van zijn mede-K. J. M. V.- ers. De jarige sprak een hartelijk dankwoord, waarna het Carnavalsbal opgewekt werd voort gezet. De band „The Harlem Kings" was onver moeid in het produceeren van steeds nieuwe dansnummers, welke afgewiseld werden door diverse attracties. Bij de promenades toonde de heer v. d. Berg dat hij al zekere qualiteiten als verkeers agent bezit en met gebroken harten slaagde hÜ er in hoe paradoxaal het ook klinke! om dansparen te lijmen". Ook lange neu zen waren een dankbaar object voor nieuwe grapen. De heer Lips „van ouds de komiek", liet eveneens van zijn humoristische en steppen- dansgaven genieten. Zoo was er voor „Elck wat wils" en mocht het feest, dat uitmuntte door zijn beschaafd en origineel cachet, uitstekend geslaagd hee- ten! Men verzoekt ons mede te deelen, dat de H. Mis met Algemeene H. Communie der leden op Zondag a.s. is uitgesteld. Op de tweede, tevens afscheids-voorstelling van het Menak'a-Ballet hedenavond in den Stadsschouwburg te Haarlem, zal een geheel nieuw programma worden uitgevoerd. Hiervan noemen wij in de eerste plaats het groote bal let „Krishna Leela" (in 5 episoden), bewerkt naar Vaishnava Padavaii van Vidyapati. De hoofdrollen hierin zullen worden vertolkt door Menaka (Radhika), Ramnarayan (Shri Krish na), Gauri Shankar (Sakha), Vimala (Sakhi). Voorts zullen o. m. de volgende dansen en balletten worden uitgevoerd'. Bhakti Bhava (re ligieuze dans) van Raga Jogia; Sanhar Nritya (Dans van Shiva)Kreeda Nritya (Dans van jongemeisjes) van Raga Piloo; Patang (Vlieger- dans) van Raga Zila; Usha (Dans van den Dageraad) van Raga Lalit; Tarana-I-Ushhaq (Moghul-Serenade) van Raga Garda; Harao- Mehri van Raga Mand, enz. Het Hindoe-orkest onder leiding van Am- bique Majumdar en Prof. Ustad Sakhawat Hus- sain Khan zal de balletten en dans begeleiden en enkele soli ten gehoore brengen. De solisten van het orkest zijn; Ustad Sakhawat Hussain Khan (sarode); Sheikh Mahboob Ali (sanai); Kamal Ganguli (ghanta tarang en dilruba) Vishnu Shirodekar (tabla en pakhawai); Ja- nardan Abhyankar (tabla tarang). De muziek is gearrangeerd door Ambique Majumdar. Ballet-arrangement en choreografie van Me naka en Pundit Maharai Sitaram Misr. Alle dansen zijn gearrangeerd door Menaka. Vervolgens legde de heer v. G. uit Heem stede zijn getuigenverklaring af. Op den be- wusten namiddag was getuige met zijn perso nenauto uit de richting Spaamdam over den Slaperdijk komen rijden. Bij het naderen van den Rjjksweg had hij zijn wagen tot stilstand gebracht om het verkeer van rechts te laten voorgaan. Juist toen hij nog vóór den kei- rand stilstond, had hij plotseling den tractor met aanhangwagen van verdachte op zich af zien komen. Getuiges auto was door den op legger geraakt en totaal weggeslingerd. Getuige was bewusteloos geworden en wist zich verder niet veel te herinneren. Hij was acht weken niet tot werken in staat geweest: zijn rechterheupgewricht was gekneusd en ver wrongen. De get. v. V., de bestuurder van den tweeden auto kon nog niet verschijnen, zoodat zijn ver klaringen, voor den rechtercommissaris onder eede afgelegd, werden voorgelezen. Getuige was in een personenauto uit de rich ting Velsen gekomen. Bij het naderen van den Slaperdijk haalde verdachtes treiler hem in. Bij het passeeren van het kruispunt reed de treiler naast hem zoodat getuiges uitzicht naar links belemmerd was. Op een gegeven oogen- blik klonk een hevige slag en vlak daarop sloeg de treiler tegen de achterzijde van ge tuiges auto. De heer v. V. was met zijn hoofd tegen de voorruit geslagen. Zijn neusbeen en voorhoofds been waren gebroken. Doordat zich compli caties hebben voorgedaan, is hij nog steeds niet hersteld. Een automobilist, die het ongeluk vóór zich uit had zien gebeuren, verklaarde, dat de vrachtauto van verdachte met de linkerwielen zelfs over den linker keirand gekomen was. Op den zachten bermrand waren na de aanrijding nog duidelijke sporen van de wielen achterge bleven. Nadat nog luitenant W. v. Hulst als deskun dige gehoord was, legden nog een drietal oog getuigen verklaringen k décharge af. De twee inzittenden van een tegemoetkomen de vrachtauto beweerden gezien te hebben, dat de auto van verdachte niet te ver naar links was gekomen bij het passeeren. De auto uit de richting Spaarndam zou met de voorwielen op het asphalt gekomen zijn. Hetzelfde verklaarde een collega van verdach te, die naast hem gezeten had. De officier van justitie achtte door de ver klaringen a décharge niet bewezen, dat ver dachte niet roekeloos en onvoorzichtig gereden had. Bij de nadering van zoo'n berucht kruispunt, is alleen de hooge snelheid waarmee verdachte gereden heeft, al roekeloos. De officier eischte veertien dagen hechtenis. De verdediger, mr. E. J. Korthals Altes be pleitte vrijspraak, omdat z.i. de schuld van het ongeluk te wijten was aan den autobestuurder, die van links gekomen was. Een jongeman uit Heemskerk had in Decem ber een prettlgen avond doorgebracht in een dancing te Krommenie. Nu steekt er in dat dansen niet zooveel kwaad en de vele glaasjes bier die de jongen gedronken had zouden ook zoo erg niet geweest zijn, als hij niet bij het weggaan vervallen was tot de grootste café bezoekersmisdaad: hij was er n.l. met een an dermans hoed vandoorgegaan. Toen hij den volgenden dag wat beter bfj zijn positieven was, volhardde hij in zijn boosheid en ver zuimde den hoed naar den rechtmatigen eige naar, of althans naar het café terug te brengen. Een maand later werd hij gesnapt met den bewusten hoed op het hoofd. Het corpus delicti was ter terechtzitting als bewijs stuk aanwezig, het kwam verfomfaaid uit een zwaar verzegeld pakje te voorschijn. De letters die in den rand waren aangebracht, aangeven de de beginletters van des eigenaars naam, wa ren door anderen verwisseld. De edelachtbare heeren stonden echter voor een onoplosbaar raadsel, want de letters die er nu in stonden hadden heelemaal geen betrekking op den naam van den onrechtmatigen eigenaar. Toch werd de diefstal bewezen geacht en werd de verdachte conform den eisch veroordeeld tot f 10.subs. 6 dagen hechtenisstraf. Een vertegenwoordiger L. K. uit Amsterdam stond te recht onder verdenking van oplich ting. Hij zou in Juni j.l. een winkelierster uit Haarlem-Noord hebben bewogen tot afgifte van een quitantie van f 1000 voor een groot deel van den winkelinboedel onder voorwendsel, dat hij op het Station met haar man had afge rekend. Verdachte ontkende: hij beweerde inderdaad te hebben betaald. Alvorens de winkelierster als getuige pehoord werd, wees de president haar op de waarde van den eed. Dezelfde waarschuwing werd ook gericht tot haar echtgenoot, omdat het vermoe den aanwezig was, dat de manipulaties met de onechte kwitantie wel eens gediend konden hebben goederen te onttrekken aan een toe komstig faillissement. De vrouw was n.l. eigenares van een manu facturenzaak in Haarlem-Noord, waarmee het niet voor den wind ging, zoodat elk oogenblik een faillissement verwacht kon worden. Beide getuigen verklaarden onder eede echter zeer nadrukkelijk, dat verdachte hen valsche- lijk tot afgifte van de kwitantie bewogen had. De officier van justitie vroeg evenwel aan houding van de zaak om nog eenige getuigen te dagvaarden, die nader licht op de zaak kun nen werpen. De rechtbank stemde hierin toe. KLEVERPARKWEG 11 - TELEFOON 10987 Yi ons rookvleesch v. d. muis Totaal v. Yï ons smeerworst. I 1 Q ft Yl ons gebraden kalfsgehakt Maandag 2 Maart des morgens om 10 uur zal in gebouw der St. Joseph Gezellen Jansstraat te Haarlem de jaarvergadering van den Dioc. Tuin- dersbond L. T. B. gehouden worden. Geboren; 19 Febr.: M. P. Saeijs—Paats, zoon; G. Cuijon—Slenders, zoon; 20 Febr.: IA. Bekooy —Cornet, dochter; J. J. Gaartman—Beuken kamp, dochter; G. J. W. Geeven—Kleinhout, dochter; A. C. EekhoutMollema, zoon; G. J. JurriensKuh, zoon; 21 Febr.: K. Polman Cassee, zoon. Overleden: 19 Febr.; J. Hofman, 38 jaar, Gast- huisvest; 21 Febr.: H. K. Crietée—Venema, 73 jaar, Wouwermanstraat; 20 Febr.: Jkvr. A. Everwijn Langev. Merlen, T5 jaar, Florapark. Zondag 23 Februari, des avonds om kwart over 8, zal in den Stadsschouwburg, een populaire Zondagavond-voorstelling worden gegeven, van „Liefde", komedie-spel in 3 bedrijven door Jaap van der Poll, opgevoerd door het „De Boer van Rijk-Ensemble." De medespelenden zijn: Esther de Boer van- Rijk, Lize v. d. Poll-Hamaker, Mieke Flink-Ver- straete, Jaap v. d. Poll. Willem v. d. Veer, Fie de Vries de Boer, Adolphe Hamburger, Marcel Berckmans. Film over Lathyruscultuur Woensdag 26 Februari, des avonds half 8, zal de heer Carlee in Café Restaurant „Hof van Heemstede" een causerie houden en een film vertoonen over La thyruscultuur. Van deze film is een gedeelte in kleurenbeeld. «r Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij: C. Hellinga, Haitsma Mulierstraat 294, Haarlem eenige Duitsche boeken en Fransche tijdschriften; J. Kamphuis, Prins Hendriklaan 132, Overveen, een kinderhandschoen; van de Pavert, Bleekerspad 5, Bloemendaal, een rij- wielbelastingmerk; M. v. d. Linden, L. v. Dale laan 7, Haarlem, een ruigharige hond; G. Zwar- teeveen, Lage Duin en Daalscheweg 15. Bloe mendaal, een rijwielbelastingmerk; G. van Wees, Wendelaan 31, Heemstede, een ski uitrusting; B. van de Linde, Hendrik Roozen- laan 25, Haarlem, een portemonnaie; M. Bak ker, Ramplaan 102, Haarlem, een wollen das; Van Ee, Noordlaan 85, Bloemendaal, een klein zwart hondje; Politie-administratie Velsen, een Iersche Setter; D. Donker, Ursulastraat 14 rood, Haarlem, een heerenoverjas; Zwarteveen, Lage Duin en Daalscheweg 15, Bloemendaal, een handbeschermer; E. G. Wen tink, Tram weg 1, Aerdenhout, een rood-wit-blauwe Doppe- muts; C. Lannegger, Oranje Nassaulaan 135, Overveen, een kinderportemonnaie; Kroeze, Bloemendaalscheweg 230, Overveen, een zwarte hond; Opdam, Bloemendaalschestraatweg A 66, Santpoort, een kinderschort, een zakdoek en handschoen; aan de politiepost te Aerdenhout, een leeren handschoen; aan het bureau van politie Overveen, een paar jongenshandschoe nen; een wollen handschoen; een huissleutel; een glacé handschoen; een voetenslipper. Haarlem - Kenaupark 26 a - Telefoon 12644 SPREEKUREN iederen werkdag 9-11 1-2 Dinsdagsavonds 6.30-8.30 Zaterdagsmiddags geen spreekuur iiiiiiiiiiiiiiiiiiitiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De 21-jarige chauffeur W. K. uit Heemskerk had zich te verantwoorden wegens veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Op 28 Maart van het vorige Jaar zou tenge volge van zijn roekeloos rijden te Santpoort een botsing hebben plaats gehad tusschen drie auto's, waarbij twee personen vrij ernstig wer den gewond. Als eerste getuigen werden de doktoren ge hoord, die de gewonden behandeld hadden, om den ernst der kwetsuren te bepalen. fc. --8 Wij behoeven de groote en met den natio- nalen prijs bekroonde Fransche film van Jacq. Feyder „La Kermesse Héroique" (Heidenker - mis) waarlijk niet meer bij het publiek te in- troduceeren. Er is daar al zooveel over te doen geweest en er zijn van bepaalde zijde al zóóveel protesten in Vlaanderen en ook in ons land bekend geworden, dat we zouden kunnen vol staan met er op te wijzen, dat deze film vanaf vandaag in het Frans Halstheater draait en dat ze toelaatbaar is voor volwassenen. Mar Juist die protesten hebben de pracht en den luister van dit fotografische meesterwerk op den achtergrond gedreven en daarom is het goed dit element, waardoor het product boven honderden anderen uitblinkt, onder de bijzon dere aandacht te brengen van degenen, die het sappige, groteske, kleurrijke leven der Vlamin gen in de 17e eeuw, zoo dikwijls bewonderd in talrijke schilderijen, voornamelijk van Pieter Breughel, in werkelijkheid willen zien. Schilde rijen heeft Feyder getooverd, groepen zóó weg- geloopen van de kostbare doeken, tafreeltjes één en al bekoring voor het oog. Wanneer men telkens en telkens weer nieuwe juweeltjes van fotografie ziet, daarnaast gezon den humor kan prefereeren en niet te angstvallig is voor min of meer onprettige gedragingen van onze roemrijke voorvaderen en moederen, „doet" de intrigue maar zeer weinig en geniet men alleen van de bewonderenswaardige vaar digheid waarmede de regisseur levend en dood materiaal tot een grotesk geheel heeft weten te maken. Hoe toch is die veel gesmade intrigue? Toen omstreeks 1615, Boom, een stadje in Vlaanderen, inkwartiering verwachtte van de Spanjaarden, viel dit samen met de groote jaarlijksche kermis. De oorlog had al zoo lang geduurd en de mannelijke bevolking van Boom behoorde niet tot de dapperste. Zij verborgen hun wapens en de Burgervader, het zou onr logisch zijn, als het hoofd van de gemeente nu juist een held was hield zich dood, opdat het stadje als-je-blieft maar ongemoeid zou blijven. Dit was echter niet naar den zin van de vrouwtjes van Boom. Alle knappe vrouwen, met aan het hoofd de Burgemeestersche, trok ken de Spanjaarden tegemoet en boden hen een welkomstdronk aan, waarbij tevens de stads- sleutels overhandigd werden. De opgetogen Spanjaarden namen bezit van het stadje en vierden op de meest vreedzame wijze een vroo- lijke kermis met de Boomsche schoonheden. De bange mannen bleven koud van hun jaarlijk sche jool en zij namen er tenslotte genoegen mede, dat de Spaansche Monseigneur uit dank baarheid voor de onverwachte gastvrijheid één jaar ontheffing van belasting-betalen ver leende. Vóór de film begint, kondigt Tobis aan, „dat het geheele scenario op fantasie berust en op niets en niemand slaat. Het is een klucht en als zoodanig moet men de film bekijken." Het is onbegrijpelijk, dat men speciale orde maatregelen moet nemen in de bioscopen, waar deze Heldenkermis draait. Wij hebben reeds eerder nadrukkelijk betoogd, dat er voor vol wassenen geen bezwaren zijn, dat onze natio nale eer niet gekwetst wordt door dit humoris tische geschiedenisje en dat de z.g. relletjes van een bepaalde groep, verzot op propaganda, geen aanleiding mogen zijn tot het verbieden van dit werk in de Nederlandsche bioscopen. Wanneer u deze Heldenkermis gaat zien, laat het werk van Pieter Breughel dan voor u leven, lach om de kostelijke fantastische dwaasheid en bedenk, dat ge bij het waardeeren van het ge heel rustig een goed vaderlander genoemd mag blijven worden. De film draait 's middags en 's avonds in de le voorstelling in de Duitsche versie, in de 2e voorstelling in de Fransche versie. Framjoise Rosay, de Burgemeestersvrouw, speelt in beide versies de hoofdrol. Een advertentie behoeft geen „kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een Omroeper I Rubri ceering en gelijkvormige zetwijze. Billijk han- ielstarief. Wethouder A. B. de Zeeuw, de man die in het roode gemeentebestuur der Maasstad de koorden van de Beurs in handen houdt, heeft dezer da gen voor een stampvolle zaal zijn beleid „gerechtvaardigd", hetgeen practisch hierop neerkwam dat hij alles, maar dan ook alles wat het college van B. en W. aan onprettige maatregelen moet nemen, af schoof op den rug van het vorige gemeentebestuur, van Gedeputeerde Staten en van de Regeering van deze laat ste vooral. Geslaagd is deze „rechtvaardiging" in- tusschen allesbehalve voor wie weet te on derscheiden tusschen de verschillende phasen in de ontwikkeling van Rotter dams financieele situatie. Niemand kan het vorige gemeentebe stuur de schuld geven van de crisis, waar in een havenstad, zóó afhankelijk van den wereldhandel als Rotterdam, zich bevindt. Moet het overleg over de begrooting tusschen regeering en gemeente loopen via Gedeputeerde Staten, voor het recht streeks verstrekken van kasgeld kan de regeering een anderen weg inslaan. Het is dus heelemaal niet zoo gek, dat B. en W. nog geen conferentie met Gedeputeerde Staten hadden en wél met de regeering moesten onderhandelen over kasgeld. En dat het Rijk er geen genoegen mee neemt, wanneer het gemeentebestuur zegt: wan neer die en die werkloozen, die ik op eigen houtje steun en die en die uitgaven die ik op eigen gelegenheid doe, door de Staats kas worden gedragen, dan is mijn tekort gedekt dat laat zich begrijpen. Dat is geen manier om een bedrag van nagenoeg 10 millioen weg te werken. Is het zoo'n „schande", dat de regeering, die nog ruim een half millioen per week voorschiet om de werkloozen tenminste te kunnen hel pen, laat nagaan of dit geld werkelijk voor dat doel alleen wordt gebruikt en niet voor andere betalingen? Hoeveel controleurs per week stuurt de gemeente zelf ieder werk- looze op zijn dak om te zien of er geen dubbeltje, geen cent aan ongerechtigden wordt uitgegeven? Doorloopend suggereer de de wethouder dat de regeering Rotter dam anders behandelt dan andere ge meenten, omdat het gemeentebestuur rood is. Zou dat zoo héél onbegrijpelijk zijn, als het waar was? Wil de heer De Zeeuw niet eens overdenken, wat hij allemaal tegen het vorige gemeentebestuur inbracht, wat hij toen, als oppositie, nog eischte, hoe hij en zijn fractie toen het college het leven zuur maakten? Een wethouder hoeft niet ineens ingewerkt te zijn, maar moet men soms verwachten, dat hij ineens om slaat? Dat is iets anders. Neen, deze „rechtvaardiging" is niet geslaagd. X (Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage) MURCIA, 20 Febr. (Reuter). Er had zich al hier een optocht geformeerd, die zich naar het gemeentehuis begaf. Toen de stoet het gebouw van de volksactie passeerde, drong een aantal demonstranten dit binnen en vernielde het meubilair, dat op straat werd geworpen. Vervolgens begaf men zich naar het gebouw van het katholieke dagblad „Derdad" en ver nielde de drukkerij, die vervolgens in brand werd gestoken. Inmiddels werd de staat van beleg afgekondigd. ALICANTE, 20 Febr. (Reuter). De staat van beleg werd alhier afgekondigd, omdat door ex tremisten de zetel der volks-actie werd ge plunderd, terwijl verder het redactiegebouw en de drukkerij van het katholieke dagblad „Mas" in brand werden gestoken. Ook in het dorpje San Nicolas werd getracht het klooster in brand te steken, doch de politie wist aldaar de demonstranten uiteen te jagen. van de Vrijdag aan den Rijskvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Derica VH 190 manden 1590.—. loggers K.W.: 18 470.44 73086 680Sch. 60 1080.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Zaterdag 22 Febr. Vloed: 2.46 v.m. en 3.01 nm. LONDEN, 21 Febr. (Reuter) In bepaalde kringen meent men te weten, dat Eden besloten heeft reeds heden een verklaring te geven betreffende de publicatie van het rapport-Maffey, welke gisteren in het Lagerhuis werd verzocht. WASHINGTON, 20 Febr. (Reuter). Washing ton heeft den Franschen ambassadeur heden officieel antwoord doen toekomen op de gestel de vragen betreffende de tonnage der linie schepen. Phillips deelde den ambassadeur mede, dat de Londensche delegatie alle volmach ten bezat ter bespreking van alle zich ter conferentie voordoende problemen. Onder deze omstandigheden hoopt de Ameri- kaansche regeering, dat de Fransche delegatie deze aangelegenheid te Londen zal willen be spreken met de Amerikaansche delegatie. PARIJS, 20 Febr. (D.N.B.) De inwoners van Cherbourg en omgeving zijn hedenmorgen tegen vijf uur gewekt door een hevigen aardschok, die door .langdurig onderaardsch gerommel bege leid werd. Schade van belang is echter niet aangericht. is onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hij in 80.000 gezinnen, waar hij steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 et. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per ■/egel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) 10 ct. per regel. De bekende Duitsche zwemster Hanni Hölzner. die j.l. Zondag in Halle het wereldrecord 100 Meter schoolslag op haar naam bracht met den den tijd van 1 minuut 23.4 sec., heeft Donder dagavond in het overdekte zwembad te Plauen een aanval ondernomen op het wereldrecord 200 yards schoolslag, die met succes bekroond werd. Onder officieele controle zwom zij dezen afstand in den schitterenden tijd van 2 min. 42.6 sec., waardoor zij het oude wereldrecord, dat met 2 minuten 44.9 sec. op naam stond van haar land- genoote Martha Genenger, met niet minder dan 2.3 sec. verbeterde. Zij heeft dus het wereldrecord over dien" af stand, dat Martha Genenger haar 24 Maart 1935 had afhandig gemaakt, weer op haar rivale heroverd. In de koppels, die hedenavond in het Ant- werpsche Sportpaleis voor de Zesdaagsche zullen starten, is op het laatste oogenblik door ziekte van Kamerlinck verandering gekomen. De Kuysscher, die met Hamerlinck zou rijden, is nu met Deneef gekoppeld, terwijl deze zijn landgenoot De Pauw als ploegmaat zal krijgen Naar wij vernemen is het bekende Limburg- sche koppel, de gebroeders Vroomen, dat zulk een succesvol debuut maakte in de derde Zes daagsche van Amsterdam en sindsdien zoo wel in binnen- als buitenland uitstekende re sultaten wist te behalen, thans voor de a.s. vierde Amsterdamsche Zesdaagsche geënga geerd. Voor het betere genre Ged. Oude Gracht 78 Tel. 12236 Gebouw „St. Bavo" Propaganda-avond „St. Odilia," 8 uur. R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Haarlems Gemengd Koor, 8 uur. Schaak club „St. Bavo," 8 uur. Bestuur Transport arbeiders, 8 uur. Café Brinkman, Houtplein Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, kwart over 8. Stadsschouwburg Indisch Ballet Menaka, kwart over 8. Frans Halsmuseum Tentoonstelling Louis Hartz, 104 uur. Rembrandt-theater. „20.000 mijlen over zee" (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater. „Heldenkermis", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema. „Hemel op Aarde", 2.30, 7 en 9.15 u. Luxor. „De ondeugende Mariette", 2.30, 7 en 9.15 uur. I Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur Gewone zittingen van 4 tot 7 uur Muziek - vereeniging „Apollo", 8 uur Bestuur Jeugdgroep, Grafische Bond, 7 uur. Stadsschouwburg M. T. S., feestavond, kwart over 8. Rembrandt-Theater De wereldreis van Hr. Ms. „K XVII" (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace „Een Hemel op aarde". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater, „La Kermesse héroïque", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor. theater „De ondeugdende Ma rietta" (met Jeanette MacDonald), 2.30, 7 en 9.15 uur. St. Elisabethsvereenigïng Jansstraat 49 Spreekuur; 's Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 13 tot 2 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp, Wijkver pleging en Magazijn Parklaan 75 (tel. 16391) Spreekuren: R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 6 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem. Tel. 11671. IJMUIDEN, 21 Febr. Rijksvischafslag. Tarboi 1.20, Tong 1.201.70 per kg. Groote Schol 7.54 —10, middel Schol 811.50, Zetschol 115015, kleine Schol 7.30—14, Bot 4.20—7, Schar 4.5C 7, groote Schelvisch 19.00, middel Schelvisch 19.0-021, kl. midd. Schelvisch 18.5021, kleine Schelvisch 8.60—17 per 50 kg. Kabeljauw 13.G0 40 per 125 kg. Leng 4595 cent per stuk. Heilbot per kg. 84 cent, Wijting per 50 kg. 2.80 —6.10. Meer dan f 7.500.000,be talen Neêrlands fietsers elk jaar aaij rij wiel bel asti ng. Daarvoor krijgen zij o.m. hun veilige rijwielpaden - speciaal voor hen aangelegd. Maar... waarom gebruiken zij ze dan niet? leder op zijn eigen weg! VOOR DEN FIETSER IS 'T FIETSPAD DE VEILIGE WEG I Balmasque gebak 60 Maskerade cake 50 Carnaval taart 25 Pierrot cake 35 Feeststokken 5 Blikken doozen hopjes 25 Fransche Dragee's per ons 18 Hazelnoot Choc. Madonna Biscuit Rico Rialto Fancy Zonnebloemen Biscuit Petit Beurre Albert Rott. Kermis Al deze soorten per pond 24 cent. „Hollywood" 2y2 ons 24 ct Chocolade Cocktail 2 ons 22V2 ct.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2