New-Vorksche Beurs De autonomie van N oor d-China De zitting van de Fransche Kamer LEIPZIGER V0RJAHRS- MESSE Kerkdijk leven JA PIN '«Sen ZATERDAG 22 FEBRUARI 1936 Geen einde van de Oost-Hopei- regeering in zicht? Italië kan den Blauwen Wimpel niet vergeten Pogingen tot herovering Lockout te Kopenhagen De regeering grijpt voor- loopig niet in Een slachtoffer van Monte-Carlo? Met een restant je van 20 francs ging hij in het paleis van justitie Westfaalsche pastoor gestraft Omdat hjj o.a. de sterilisatie becritiseerde Een incident SarrautFranklin- Bouillon Hevige sneeuwstormen in Denemarken Vele plaatsen vrijwel van de buitenwereld afgesneden De molestatie van Henriot Een verklaring van het voorgevallene Korte berichten Geen toestemming verleend om gekochte Duitsche artikelen voor 50 pCt. met Sperr- marken te voldoen RIJKSSERUMINRICHTING TE ROTTERDAM Minister Deckers op bezoek VERDEDIGINGSWERKEN Betonnen kazematten aanbesteed Oefeningen van het Regiment Genietroepen Uitgebreide oefeningen op onder scheidene plaatsen Oefeningen van de Artillerie RAADSBESLUIT GESCHORST Stuurlieden-examen BENOEMINGEN In het bisdom Roermond Naar de missie KUNSTIJSBAAN AMSTERDAM MEI I I TA BRUNNER [Olymp. ploeg) BLUE SIX MELITTA BRUNNER IJSHOCKEY BLAUWE ZES—JAPAN Samenstelling der Nederlandsche ploeg SCHAATSENRIJDEN MELITTA BRUNNER IN DE HOOFDSTAD De demonstraties in het kunst- rijden op de kunstijsbaan MARKTNIEUWS AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 21 Februari VA WISSELKOERSEN FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN 7 PEKING, 21 Febr. (D.NJJ.). Officieele Chineesche kringen krijgen den laatsten tijd meer hoop, dat spoedig een einde zal komen aan de Oost-Hopei-regeering. Er verluidt, dat de leider dezer regeering, Jin Joe Keng, bereid zou zijn toe te treden tot het Hopei- Tsjahar-comitê van Soeng Te je Yoean. Daarentegen verluidt van den kant van den secretaris-generaal der Oost-Hopei-regeering, dat van 'n dergelijken stap ln geen geval sprake kan zijn. Zoolang Soeng Tsje Yoean de Nan- kingregeering erkent is een samengaan met hem onmogelijk. Men wijst er op, dat de regeering van Oost- Hopel de beginselen van de Kwo Min Tang, waarop de Nankingregeering is gebaseerd, ba- slist van de hand wijst. Dit komt bijv. ook tot uiting in het feit, dat men zich er juist mede bezig houdt het schoolonderwijs op een essen tieel anderen grondslag te plaatsen. Volgens Japansche bladen, wordt deze wijziging tot stand gebracht onder medewerking van de on derwij ^autoriteiten van Mandsjoekwo. Tevens zou binnenkort een eigen circulatiebank in Tongsjan geopend worden. Een bewijs voor de nauwe vriendschappelijke betrekkingen tusschen de regeering van Oost-Hopei en Mandsjoekwo is, naar men met nadruk naar voren brengt, ook gelegen in de wederzij dsche bezoeken van pro minente ambtenaren, die geleld hebben tot een uitwisseling van ervaringen. De geruchten over het sluiten van een verdrag worden daarentegen ongegrond genoemd. ROME, 21 Febr. (A. N. P.) In scheepvaart kringen spreekt men op het oogenblik over de mogelijkheid en het nut eener verhooging van de snelheid der groote trcns-atlantische mail booten „Rex" en Conté di Savoja", teneinde deze in staat te stellen den Blauwen Wimpel te her overen, nietteg instaande het in de vaart komen van de „Normandie' en de „Queen Marf". Men zal hieromtrent echter pas een definitief besluit nemen, nadat de resultaten bekend zijn van proeven, san boord van het mailschip „Conto Rosso" van de lijn naar het Verre Oos ten, met een nieuw type stoomketel dat het mo gelijk, zou maken, de snelheid met 2 mijl per uur te vergroot in. KOPENHAGEN, 21 Febr. (Reuter). Een lock out dreigt te Kopenhagen tegen Zaterdagavond welke 120.000 arbeiders omvat, en wel de arbei ders ln de ijzer- hout- en textielindustrieën, de bouwvakarbe.ders en nog enkele andere groepen. Nadat de pogingen tot bemiddeling in de sta king gisteravond zijn mislukt, heeft de regee ring hedenochtend de kwestie besproken. Na de zitting van den ministerraad verklaarde mi nisterpresident Stauning, dat de regeering voor_ loopig g;en stappen zal doen. Hij toonde zich verwonderd, dat een aantal vermeerderingen van zeer lage loonen van de hand zijn gewezen en hoopte, dat men spoe dig tot de overtuiging zal komen hoe scha delijk deze strijd is. AIX EN PROVENCE, 21 Febr. (Reuter). Te Aix en Provence werd een Duitscher, Jager ge naamd, in arrest gesteld, dien men ontdekte in het paleis van Justitie, waar hij sliep in het kabinet van president Loison, die het proces tegen de Oestadsji's heeft geleid. Jager ver klaarde geen andere bedoelingen te hebben ge had, dan om in het paleis te slapen in plaats van onder den blooten hemel, daar hij slechts een twintigtal francs bezat, het overschot van zijn bezoek aan de Blauwe Kust. ARNSBERG (Wes'falen), 21 Febr. De pas toor van Arnsberg, Joseph Boemer, is veroor deeld tot zeven maanden gevangenisstraf, om dat hij in Mei 1935 een défilé van 300 jeugdi ge Katholieken in uniform met banieren heeft georganiseerd, omdat hl) de sterilisatie heeft becrltiseerd en omdat hij van den kansel de geloovigen heeft aangespoord te bidden en te communlceeren voor de kloosterlingen, die in verband met de deviezen-schandalen zijn ge arresteerd. worden geroepen om personen en auto's jrit de sneeuw te graven, welke meerdere meteiipioog ligt. Op de spoorlijnen bleven zelfs de nulptrei- nen en sneeuwploegen steken, zoodat het ge- heele verkeer is gestremd. Naar de Deensche radio mededeelde, kan Ko penhagen slechts van de helft van de gebruike lijke melkleverantie worden voorzien. Drie dagen duren nu reeds de door den sneeuwstorm veroorzaakte verkeersmoeilijkhe den. De toestand is echter nog verergerd doordat vandaag nieuwe sneeuwstormen begonnen zijn te woeden. De trein uit Duitschland, die vanmor gen om 6 uur in Kopenhagen had moeten aan komen, maar die onderweg was blijven steken arriveerde pas vanmiddag om 5 uur, d.w.z. met een vertraging van 11 uur in Kopenhagen. Twee personentreinen, met ongeveer 200 reizigers zijn gisteren op Seeland in de sneeuw vastgeloopen. De reizigers moesten den geheelen nacht en een deel van den dag in de treinen doorbrengen, totdat deze er in slaagden de reis voort te zet ten. Kopenhagen heeft vandaag niet meer dan dc helft van de gebruikelijke hoeveelheid melk en slechts een vijfde deel van de noodige hoe veelheid vleesch ontvangen. PARIJS, 21 Febr. (Reuter). Voor de heden gehouden .zitting van de Kamer stond op het programma het vaststellen van een datum voor de behandeling van de door een'ge afgevaardigden ingediende interpellaties inzake het niet handhaven van de wetten op de openbare orde. 0.a. werd er bezwaar tegen gemaakt, dat de regeering de Zondag door het Volksfront gehouden betooging niet had verboden. Min'ster-president Sarraut wilde den datum voor de behandeling van een dezer interpel laties, inzake de maatregelen, die de regeering dacht te nemen naar aanleiding van de mis handeling van een lid van de „Action Fran- ?aise", tot later uitstellen. Verschillende afgevaardigden steulnden de interpellaties, o.a. de blinde afgevaardigde Nast, die verklaarde, zich tot den minister president richtende: „U kunt niet handelen, want U wilt zoo spoedig mogelijk het Fransch- Russisch pact ratificeeren. U moet aan Uw meerderheid denken." De verschillende spre kers verweten de regeering, de gevangene te zijn van de communisten en socialisten. Sarraut verdedigde zich door te zeggen, dat de aanslag op Léon Blum een storm van verontwaardiging door het land had doen gaan. Hij had dan ook gemeend zijn toestemming tot de betocglng van het Volksfront te moeten geven, daar het an ders ongetwijfeld tot ongeregeldheden ge komen zou zijn. Vervolgens nam Franklin-Bouillon nog het woord, die den minister-president verweet, het land aan de willekeur der communisten uit te leveren. Nadat gestemd was over het uitstellen van de behandeling der interpellatie, aan welke stemming, zooals reeds bericht werd, Sarraut de kwestie van vertrouwen had verbonden, bleek het voorstel van den minister-president met 381 tegen 151 stemmen te zijn aangenomen. Na afloop van de Kamerzitting ontstond in de wandelgangen tusschen minister-president Sarraut en den afgevaardigde Franklin-Boull- lon een discussie naar aanleiding van een voor den afgevaardigde beleedlgende uitdrukking, die de premier tijdens het debat gebezigd zou heb ben. Volgens het officieele Kamerverslag voegde Franklin-Bouillon den minister-president de woorden toe: „Gij zijt, zoo zegt gU, leider van een regeering, die voorgeeft, de orde te hebban gehandhaafd. Vergeet niet, dat gij ook degene zijt, die verantwoordelijk zfjt voor hetgeen te Marseille is geschied". Op dat oogenblik zou de premier volgens een twintigtal afgevaardigden Franklin- Bouillon beleedigd hebben, zonder dat deze dit evenwel zelf hoorde. In <fe middagzit ting vroeg Franklin-Bouillon naar aanlei ding van dit incident het woord voor een persoonlijk feit. Hij vroeg de Kamer of de beleedigende woor den Inderdaad waren geuit, en zoo ja, welke genoegdoening hem zou worden geschonken. Nadat evenwel voorgesteld was, het incident als gesloten te beschouwen, verklaarde Frank lin-Bouillon zich hiermede accoord. KOPENHAGEN, 21 Febr. (Reuter), De ver keersmoeilijkheden in Denemarken tengevolge /an de sneeuwstormen nemen in groote mate ,oe. Vele kleinere en grootere steden zijn zoo ;o:d als geheel afgesneden van de buiten wereld. Op vele plaatsen moesten militairen te hulp PARIJS, 21 Febr. (Reuter) Philippe Henriot heeft in de wandelgangen van de kamer nadere bijzonderheden medegedeeld, omtrent de wijze, waarop de communist Ramette hem heeft aan gevallen. „Ik was," zoo verklaarde hij, ,4n gesprek ge wikkeld met Pierre Dignac, in de conferentie zaal, waar ik mijn inteipellatie voor het komende debat voorbereidde, toen plotseling Ramette verscheen, die op mij toestoof en beleedigingen aan mijn adres uitte, en mij tenslotte in het gezicht sloeg. Ik kon tegenover mijn aanvaller slechts drie dingen doen: of hem met de -vuist antwoorden, welke handelwijze ik echter niet wilde volgen, of hem tot een duel uitdagen, wat men met een dergelijken tegenstander niet dost, of een aanklacht wegens het toebrengen van lichamelijk letsel indienen. Ik heb tot dit laat ste besloten." In politieke kringen wordt veel belang ge hecht aan de bij kabinetsverordening afgekon digde afwisseling van de Japansche troepen ln Mandsjoekwo en Noord-China, vooral met het oog op den onzekeren toestand in de grens gebieden en de selectie van de troenen, die bo vengenoemde troepenafdeelingen zullen vervan gen. De golf van Tsjihli is vrijwel geheel dichtge vroren, en een twintigtal schepen, met honder den passagiers, waaronder vele Engelschen en Amerikanen aan boord, zitten in het ijs ge vangen. Sleepbooten met levensmiddelen en brandstoffen aan boord, trachten de schepen te bereiken. Het ijs op de Takoe zou een dikte van 1.20 meter hebben bereikt, en men zou ijs bergen hebben waargenomen van 6 meter hoog te en een omtrek van 30 meter. De sedert de demonstraties van begin Decem ber bestaande opwinding onder de Chineesche studenten heeft de laatste dagen geleid tot een reeks daden van geweld tusschen studenten on derling en tusschen studenten en hoogleeraren. De opwinding heeft ten slotte geleld tot aftre den van het gcheele corps van hoogleeraren der Tslng Hoea-universiteit. Drie dagen onafgebroken stroomende regen hebben duizenden hectaren bouwland over stroomd ln de provincie Canterbury (Nieuw- Zeeland). Alle rivisren zijn buiten de oevers getreden en beschadigden wegen en spoorlijnen en bruggen. Veel vee ls omgekomen en de graanoogst beeft ernstig geleden. In Tuxpan in den staat Nayarit hebben ban dieten een transport loongelden overvallen. Na een hevig vuurgevecht met de bewakers van het transport, waarbij verscheidene dooden en gewonden vielen, vluchtten de bandieten met een buit van 18.000 pesos. Naar de „Prensa" meldt, maken bandieten ook de omgeving van Tepic in denzelfcen staat onveilig. Tijdens den overval op de kolonie de Mora wirden acht be woners en vier bandieten gedood. De leden der benden zouden hoofdzakelijk ontvluchte straf- gevangenen zijn. In de dagbladen komen berichten voor, In houdende, dat de bezoekers van buiten!andsche nationaliteit ter betaling van de kosten hunnrr reis naar de Leipziger Vorjahrs Mess?, gebru k zouden kunnen maken van 'n eigen in Duitsch land uitstaand Sperrmarkentegoed. Voorts zou den zij de factuurbedragen der op d"ze Misse gekochte Duitsche goederen voor ten hoogste 50 pet. uit een dergelijk tegoed kunnen voldoen, waarna het restant ln vrije deviezen, of, voor zoover met het betreffende land een clearing bestaat, via de clearing zou moeten worden overgemaakt. Naar aanleiding van deze berichten deelt men ons van officieele zijde het volgende mede: Met de Duitsche Regeering is omtrent een en ander geenerlel afspraak gemaakt. Voor het gebruik van eigen oorspronkelijk Sperrmarken tegoed, ter bestrijding van reis- en verblijfkos ten in Duitschland. is geen toestemming van Nederlandsche zijde vereischt. Voor het overige blijven echter de bepalingen met betrekking tot den aankoop van reis-cheques, het openen van accreditieven etc., voor reizen naar Duitscis- land, onverminderd van kracht. Voorts wordt er nadrukkelijk op gewezen, dat uit Duitschland ingevoerde goederen voor het geheele bedrag in de clearing mceten worden betaald. Slechts in uitzonderingsgevallen welke aan bepaalde voorwaarden voldoen, kan het Nederlandsche Clcarirg Instituut vergunning verleenen tot gedeeltelijke (in den regel niet hooger dan 25 pet.) betaling van dergelijke In voeren uit eigen Sperrmarkentegoed. Uiteraard dient de toestemming hiertoe vooraf bij hei Nederlandsche Clearing Instituut te worden aangevraagd. De minister van Landbouw en Visscherlj, mr. dr. L. N. Deckers, vergezeld van prof. Bergi-r, directeur van het Veeartsenijkundig Staatstoe zicht, tevens hoofdinspecteur bij het Staats toezicht op de Volksgezondheid, heeft een be zoek gebracht aan het einde 1931 tot stand ge komen nieuwe gebouwencomplex der Rijks- seruminrichting te Rotterdam, directeur dr. Lou- rens en v/aarin tijdelijk is ondergebracht het Staatsveeartsenljkundig Onderzoekingsinstituut, waarvan dr. Frenkel directeur is. BU den rondgang door de Rijksseruminrlch- ting, waaraan ook de onder-directeur, dr. Ree- ser, deelnam, gaf dr. Lourens de ncodige voor lichting. De minister toonde de grootste belang stelling voor de werkzaamheden dezer inrich ting, welke met het andere instituut een on misbaar deel vormen voor den Veiartsinijkun- digen Dienst en van groote beteekenls zijn voor den gezondheidstoestand van den veestapel. In de verschillende afdeelingen gaven de chefs in lichtingen omtrent hun werk. Vcor den opzet van het complex der gebou wen, hun indeeling en bestemming, een en an der vrucht van een buitenlandsche studiereis, ondernemen in opdracht van de regeering door prof. dr. Berger, dr. Lourens en ir. Van der Steur, had de minister groote waardeering, te meer, waar doeltreffendheid gepaard gaat met strengen eenvoud en elke luxe ontbreekt. Uit het bezoekenregister bleek, hoezeer de in richting de belangstelling van velen uit blnnen- en buitenland geniet. Bij het bezoek aan het Staatsveeartsenljkun dig Onderzoekingsinstituut, dat zijn onstaan te danken heeft aan het Internationaal werken van prof. Berger op veterinair hygiënisch en wetgevend gebied, en dat zich bijzender bezig houdt met het mond- en klauwzeer vraagstuk, gaf dr, Frenkel de noodige voorlichting. Met groote aandacht volgde de minister de vor- deringen van dr. Frenkel inzake de cultuur der levende weefsels en het kweeken van de smet stof bulten het levende dier, n.l. door aanwen ding van de opperhuid van runder- en scha- denfoeti, een methode door dr. Frenkel uitge dacht, die tot buitengewoon gunstige resultaten leidt en als eerste noodwendige stap beschouwd moet worden om tot oplossing van de bestrijding der ziekte langs biologlschen weg te geraken. Vrijdag is ten buriele van den Eerstaanw. Ingenieur der Genie te Arnhem aanbesteed het bouwen van twee kazematten ln gewapend be ton voor het verdedigingswirk te Westervoort. De laagste inschrijfster was de N.V. Breda- sche Beton Mij. v.h. H. Vrlens te Breda voor ƒ15.700. Di hoogste inschrijver was M. Fokkens te Arnhem voor 22.700. De gunning wordt na der bekend gemaakt. De raming was ƒ25.000. KI AN001MI >e»iLV| Werken m'n jon gen! Kijk naar mij. Ik ben met niets begon nen en vandaag den dag worden er drie soorten cervelaat worst naar me ge noemd. (Dimanche Illustré) Bij Min. Beschikking is bepaald, hetwelk per L. O. aan de korpsen wordt bekend gemaakt: le Bataljon. In de Legerplaats bij Zeist zul len in nader te bepalen tijdvakken oefeningen op meer uitgebreide schaal voor de pionier- en spoorwegtroepen worden gehouden. De regi mentscommandant bepaalt, in hoeverre vrij willig dienende onderofficeren, korporaals en geniesoldaten van andere onderdeelen van het regiment aan deze oefeningen zullen deel nemen. In nader te bepalen streken zal zoowel ln het voor- als ln het najaar een vlerdaagsche marsch- en pionieroefening met een zooveel mogelijk op oorlogssterkte gebrachte compagnie pioniers worden gehouden. Door afdeelingen pioniers zal worden deelgenomen aan oefenin gen van andere onderdeelen van het Veld leger, volgens bevelen van den commandant van het veldleger. Ile Bataljon. In de omgeving van Utrecht en Soesterbsrg' zullen ln de maand Augustus oefeningen op meer uitgebreide schaal in den verbindingsdienst worden gehouden. Aan deze oefeningen zal tevens worden deelgenomen door een detachement van de Treinafdeeling van de IVe Artillerie-brigade. Door personeel der lich ting 1936, le ploeg, zal in nader te bepalen tijdvakken worden deelgenomen aan de oefenin gen der M. K. W. en oefeningen betreffende de luchtverdediging. Door verbindingsafdeelin- gen of verbindingspersoneel zal aan oefeningen van andere onderdeelen van het Veldleger worden deelgenomen, volgjens bevelen van den Commandant van het Veldleger. In een nader te bepalen tijdvak zal een marsch- en verbin dingsoefening dcor een zooveel mogelijk op oor logssterkte gebrachte verbindingsafdeeling wor den gehouden. Ille bataljon. In samenwerking met andere onderdeelen van de Koninklijke Marine en de Koninklijke Landmacht zullen ln nader vast te stellen terreinen of kuststellingen en tijd vakken-oefeningen op meer uitgebreide schaal ln den verlichtingsdlenst, c.q. luchtverdediglngs- dienst, worden gehouden. Aan deze oefeningen zal tevens worden deelgenomen door de voor herhalingsoefeningen bij het Ille bataljon onder de wapenen komende zeemiliciens-stokers-olie- lieden der Koninklijke Marine. In de Legerplaats bij Oldebroek zullen schiet oefeningen worden gehouden door de bereden artillerie, het regiment motor-artillerie en de scholen voor reserve-officieren der bereden en onbereden artillerie. Voorts zullen aldaar schietcursussen worden gehouden voor beroeps- en reserve-officieren der artillerie. De regeling van vorenstaande schietoefeningen en schiet cursussen geschiedt door den I. d. A. Het regiment kust-artillerie houdt schiet oefeningen ln of nabij de garnizoenen en z.m. ln de Legerplaats bl) Oldebroek. Het korps luchtdoelartillerie en de S. R. O. O. A. hou den schietoefeningen te Den Helder. Het korps luchtdoelartillerie houdt oefeningen in samen werking met de Luchtvaartafdeeling. Door de korpsen der artillerie worden voorts oefenin gen gehouden in en buiten het garnizoen al of niet in oorlogsverbanden te regelen door den Commandant van het Veldleger, De S. R. O. B. A. houdt een meerdaagsche verkennings oefening bulten het garnizoen. De s. R. O. O. A. houdt eenlge meerdaagsche oefeningen, waaronder twee marschoefeningen bulten het garnizoen. Bi) Kon. Besluit van 3 Februari 1936 is go- schorst het besluit van den raad der gemeentt Rotterdam van 31 October 1935, houdende vast stelling van een verordening op het venten. DEN HAAG. Geslaagd voor derden stuur man Groote Stoomvaart de heeren E. C. Stroe bei, J. van Loggem, C. W. Petersen en A. J. Kok Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Bis schop van Roermond, heeft op zijn verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als pastoor te Melderslo aan den zeereerw. heer P H. G. van Montfort en heeft benoemd tot pas toor te Meldersloden den weleerw. heer P. J. H. Ament en tot kapelaan te Echt den wel eerw. heer E. A. F. Goossens. Op 6 Maart aA. zullen van het Gasthuis te Breda met de „Costa Rica" naar de Missie van Curasao vertrekken: de Algemeene Overste Moeder Cherublna, Zuster Mr. Eulogia (Johan na Gelens uit Zevenbergen), Zuster Mr Sim plicia (Catharina Struys uit Dongen), Zuster Mr. Odulpha (Cornelia Tielen uit Oudenbosch). Zij reizen in gezelschap van Pater van Teefelen (van de Orde der Dominicanen). Hedenavond 20 uur 15 De wereldkampioene kunstrijden en haar ensemble met 15 attracties Morgen, Zondag 23 Febr., 14 uur 30 IJSHOCKEY In de pauzen kunstrijden door Overdekte trib. i 2.00 Open zijvak 1.50 Open middenv. 2.— Staanplaatsen I 0 75 Voorverk. Eilers, Kalverstr. 43 en Kunstijsbaan BESPREEKT DIRECT (niet per telefoon De Blauwe Zes is thans, na de resultaten der laatste treiningsavonden en naar aanleiding van de te Ber.ijn gespeelde wedstrijden, in ver band m:t den goeden vorm, waarin de verschil lende spelers zich op het oogenblik bevinden als volgt samengesteld: Doel: van Marle. Verdediging: H. Gerritsen en B. v. d. Stok. Eerste voorhoede: F. de Jong, P. Griffin en H. Dupon. Tweede voorhoede: Cohen Tervaert, v. d Mandele en Krameris. Reserve: Koeieman. De beide voorhoedes zijn thans in een uitste kenden vorm en het is wel te verwachten, dat het Amsterdamsche internationale team met succes aan de buitengewoon snelle Japanners weerstand zal kunnen bieden. Deze verwachtingen zijn hoofdzakelijk geba seerd op het feit, dat de Blauwe Zes te Berlijn zu-ke schitterende wedstrijden heeft gespeeld. De hoofdkracht van ons team ligt in het thans op internat.onaal ijshockeygebiid bekend geworden verdedigingstrio. De voorhoede weet niet alleen goede aanvallen te ondernemen, doch kan deze ook door doelpunten bekronen. Naar wij vernemen zal de Japansche gezar.t met zijn echtgenoote en verscheidene vooraan staande leden der Japansche legatie den wed strijd Zondagmiddag as. bijwonen. De wereldkampioene professional kunstrijden die hedenavond met haar gezelschap op de Amsterdamsche kunstijsbaan demonstraties in het kunstrijden zal geven, is Vrijdagavond te Amsterdam aangekomen. Lilly Weilier uit Weenen opent den avond met een solo, gevolg door Melitta Brunner's partner, den bekenden professional, Perrin. Het eerste optreden der ijskoningin Melitta brengt een Tyroler dans. Het paar Weiller-Stil- lebacher zal parenrijden demonstreeren, waar op de beurt weer aan Melitta Brunner ls met een Russischen dans. Perrin zal, als Charley Chaplin, de lachspieren in beweging mengen. Voor de pauze zullen Weiller-Stillebacher echt in stijl een Weensche Wals dansen, terwijl Me litta en Perrin een oud-Weensch Menuet zullen uitvoeren. Na de pauze gaat het bonte programma ver der met de verrassing van den avond, het schaatsenrijdende wonderpaard Arabella. Melit ta Brunner zal daarna haar Hollandsche klom pendansen uitvoeren. Het paar Weiller-Stillebachter brengt weer de „note gaie" waarna Melitta een demonstratie- kunstrijden van het hoogste plan zal geven. Perrin zal zijn acrobatische toeren laten zien met het springen over tonnen en door hoepels. Met een Mexioaanschen dans van Melitta Brunner wordt de avond gesloten. 's HERTOGENBOSCH, 21 Febr. Botermtjn. Aanvoer 174&0 kg. Hoogste prijs 1.56, laagste prq3 1.49, middeipiys 1.64. LKEUWARueN. 21 Febr. Kaas (noteering VA Z.M.). Goudsche 20 plus 9.6010, idem 40 plus 1515.50. idem volvet 1919.50, Edammer 20 plus 9.6010, idem 40 plus 15.0016, Broodkaas 40 plus 15—16.50. LeldSChe 20 pet. 9.50—10. Stemming kalm. LEEUWARDEN, 21 Febr. Graan. Gerst 5—5.25, Inlandscbe granen tarwe witte puike 55.36, haver witte puike 66.75, groene kleine kook 79.25. Bultenl. granen: gele laplatamals disp. 102 boord vrij Rotterdam; Russische gerst disp. 113 boord vrij Leeuwarden: gele laplatamals disp. 95 boord vrij Leeuwarden; Russische gerst disp. 105 boord- booidvrü Leeuwarden-, Noord-Am. lijnkoeken disp. vry Rotterdam; Noord-Am. HJnkoeaen disp. 7.— 6.45 boordvrij Rotterdam: Nïd.-Am. lijnkoeken merk S.K., disp. 6.50 boordvrij Rotterdam. ARNHEM, 21 Febr.: biggen 11—14 per stuk. Boter 1.561.60 per K.G. Aardappelen 0.040.05 per K.G. Fruit en Groenten: appelen 0.060.22, peren 0.10—0.20 per K.G.; bloemkool 00200.30, roode kool 0.150.20, witte kool 0.150.20 per stuk. Pluimvee: konijnen 0.401.65, kippen 0.80 1.20, hanen 0.791.10 per stuk. Eieren 2.753.10 per 100 stuks. Aanvoer 105.000 eieren. ELST. 21 Febr. Veilingsvereeniging Over-Be- tuwe. Morgenveillng. Goudrelnetten extra 22-28. le soort 1620. 2e soort 1315, 3e soort 710; bellefleuren extra 1214. le soort 70'/z, 2e soort 3i/2—5!/2, present of england 18—22, arbauwen 67, brederodes 1517, ijsbouten 1415. win terjannen 1416, Jasappelen 810, zoete belle fleuren 79, dubbele benderzoet 810, Gerrit Roelofs 77i/4, ijslanders 7V410. GRAANNOTEERING LIVERPOOL. 21 Febr. Tarwe. Maart 6.0 1/3; Mei 6.0 1/2; Juli 6.1 6/8. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. SI ij Der) Van 3.30—4.30 uur Anaconda Beth. Steel U. S. Steel Kennecott Shell Cities Service Canadian Pac. Mid. Cont. Oil Radio Corp South. Rail 211/16—2015/16 34 5/16 3837% 115/16 3 7/16 913/16 12 9/16 12—11 Van 4.30—5 uur Kon. Olie Standard Brand Thomson Harret U. S. Steel Southern Pacific Tidewater Cities Service Canadian Pacific Hudson 246K—A 10% 315/16 37% 22% 11 9/16 3% 9 9/16 11% Slotkoersen Febr 21 20 19 18 Am. C. Foundry 397/8 40% 387/e 38% Am. Smelting 67S/„ 68% 671/2 683/4 Am lei rei 174% 174% 174 174 Am Tobacco B 98% 99% 993/g American Can. 117% 1183/4 119% I2OV4 Anaconda Copp 351/e 35% 35 357/8 Atchison Topeka 77 77% 7434 751/4 Balt Ohio 24 23% 22 213/4 Bethlehem Steel 58% 593/s 58 59% Jan Pacific I53/4 153/4 15% 147/g Cities Service 57/8 5% 5 53/4 Cons G of N Y 347/6 35 Continental Oil 37Vi 37 367/e 351/2 Gen. Electric 403/g 41% 41 411/4 Gen. Motors 603,4 61% 60% 593/4 Intern. Nickel 527/8 53% 53% 53 Kennecot Coppei 381/4 38 383/8 38 Kon Olie 55% 5S3/8 56 55% National Steel 70 71% 71% 72 New-York Centi 39% 403/s 39 39 Pennsylv. R.r. 38% 38% 37 37 Kacac Corp 121/4 127/b 12 12% Shell Union 187/g 19 18% 171/4 Southern Pacific 38 38% 37 37 Standara Brar.as 17% 16% 15% 15% Staro Oil N J 61 61% 597/6 59 Tidew Ass. Oil 19 18% 18% lb% U. S. Laether 9% 91/4 8% 87/s U S St:ei Corp. 62% 64% 6274 65 Union Pacific 1333/4 1331/2 128 127 NEW YORK Febr. 21 20 19 18 Londen Parijs 4 99141 49914I 4.983/4 4.981/a - I 6 68%| 0 ObVil 66/8/4 Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: Vennootschap onuer tnma C. van Kasteel, Am sterdam. Ter gilifie recutDank ls een ontwerp ac coord geqepoueerd. lnaiemng schuldvorderingen vo-r 19 Maart 1936 bij cien bewindvoeider mr. J. E. Scholten, Amsterdam, Raadpleging en beslissing over accoord Donderciag 2 April 1936 des mid dags 12 uur in de reentbank te Amsterdam. d.d. 2 Januari 1936 aan de N.V. J. O. Spapens, schcenlabiikante, Waalwijk verleende vooriooo.gc surséance van betaling is bij beschikking d.d. r4 reoruarl 1936 ingetrokken. Failliet verklaard. 19 Febr.: I. A. M. Kraft, bouwkundig teekenaar, Rotterdam, Benthuizerstraat 5. P. J. Eikhoudt, kamerverhuurster. Rotter dam, Bergweg 177b. P. de Klerk, Rotterdam, Schlekaae 202. Dahrs, koopman, Rotterdam, 'sGraven- dijkwal 159 M. C. A. Oomens. koopman, Rotterdam, Ged. Slaak 14b, thans zonder bekende verblijfplaats. 18 Febr.: J. van Jaarsveld, Schiedam, St. Li- duinastraat 77. 19 Febr.: C. L. A. van Uden, dames- en heeren kapper, Eindhoven, Beekstraat 22. 20 Febr.: G. J. van Donselaar. depothouder, vroeger bierhandelaar, Santpoort. Hoofdstraat 132, M. van Hall, rijwielhandelaar, Heerlen, SehaesDergerweg 30. H. J. Geurts. aannemer, Beek (L.), Maas trichterlaan 73. Martin Wlerts, Lemierserberg, Vaals. J. Simmer, aannemer, Heerlen, Honlngman- straat 47. M. v- d- Sangen, expediteur, Amby. P. J. Willems, handelende onder den naam firma L. Ramakers van Elmbt Geleen Noord 71- P. Marks, bierbezorger. Tegelen, Koningstr. Schmitz-Oitman. koopman, Herten no. 5. Vennootschap onder de firma Gebr. Lam- mers, Mlelro, Markt 39. M. J. Lammere, zonder bekende woon- of verblijfplaats. J. A. Lammers, Markt 39, Mierlo. Th. H. Lammers, Markt 39 Mierlo. L. Drata, wed. van dr. J. Malllnokrodt, zon der beroep. Apeldoorn. Th. B. van Zijl. winkelier Colmschade gem. Diepenveen. Vernietigd op grond van verzet het faillisse ment van H. A. van Nispen. Oss. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van J. F. H. Steenlage. wagenbe stuurder R E T., Schiebroek, van Lennepstraar 9. Hendrik Kelderman. Rotterdam: C. Teljeur Rot terdam: J. Busmann, Eygelshoven; G. C. Hanl- que-Vos, Brunssum; H. W. Broek. Bleyerhelde- Kerkrade; J. Heuts Jr., Haanrade-Kerkrade; C. Paul, Apeldoorn. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Vertrokken 21 Febr.: Oberon, s.. Middl. Zee, via Rotterdam. Vertrokken 21 Febr.: Britannica, s., Hamburg; Venezuela, s., W -Indië; Oranje Nassau, s., Idem, Wm. Wllberforee, s., Hamburg; Polyphemus, s.. Java; Mars, s., Middl. Zee via R'dam; Astarte, s„ Bremen; Brunla, s., Oslo; Vesta, s„ Kopen hagen; Samber, m.s., Parijs; Macednia, s., Llbau. MIJ .NEDERLAND CHR. HUYGENS, uitreis, 21 Febr. van Genua. TAWALI, 21 Febr. van Amst. te Batavia. rott. lloyd GAROET, thuisreis, pass. 21 Febr. Gibraltar. SIBAJAK, uitreis, 21 Febr. van Southampton. Kon. ned. stoomb. mij. DEUCALION, 21 Febr. van Alexandrlë naar Burriana. VESTA, 21 Febr. van Amst. naar Kopenhagen. MARS. 21 Febr. van Amst. vla R'dam naar Middl. Zee. OBERON. 21 Febr. van Amst. naar R'dam. PLUTO. 21 Febr. van Gothenburg te Aarhuus. TRAJANUS, 21 Febr. van Alexandrlë n. Jaffa. RHEA, 21 Febr. van Kopenhagen te Gdynia. ALKMAAR, thuisreis. 21 Febr. te Liverpool AGAMEMNON, 20 Febr. van Kopenhagen naaf Hamburg. MIJ. OCEAAN POLYPHEMUS, 21 Febr. van Amst. naar Java. HALCYON LIJN VREDENBURG, naar Freetown, pass. 21 Febr. Ouessant. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. holland-o .azie lijn MEERKERK, thuisreis, pas.s 21 Febr. Ouessant. DIVERSE SCHEPEN COLYTTO, 20 Febr. van Santa Fé te Rosarlo. EEM, R'dam naar Libreville, pass. 20 Febr. Monrovia. hILVER&UM, Amst. naar Rosarlo. pass. 20 Febr. Ouessant. ROSSUM, 21 Febr. van Havre te Antwerpen. RIJN, 21 Febr. van Duinkerken te Antwerpen. THEANO, 21 Febr. van Belfast te Fowey. TROMPENBERG, 20 Febr. van Calbarien te Baltimore. WOENöDRECHT, R'dam naar Constanza, bass. 21 Febr. Ouessant. BEYERLAND, 20 Febr. van de Theems n. Methll. DEN HAAG. 18 Febr. van Stettin te Aruba; gaat naar Ellesmereport. AGNITA, R'dam naar Key West v.o.. 24 Febr by Fayal eerwacht. ALDEGONDA, c.a. 22 Febr. te Sabang gereed met dokken. ALETTA, 19 Febr. van Singapore te Plaajoe. AN ASTASIA, 19 Febr. van Singapore n. Pladjoe. ANGELINA, 19 Febr. van Singapore te Penang; gaat naar Soesoe. AUGUST1NA, 17 Febr. van Singapore n. Ballfc Pappan. josefina. 17 Febr. van Ballk Pappan naar Ambon, Ceram en wederom Ballk Pappan. JUNO, c.a. 25 Febr. te Batavia gereed met dok ken; gaat naar Pladjoe. MACUBA, 20 Febr. van Port Said te Haifa," gaat naar Pauillac en verm. Rouaan. MAGDALA. c.a. 29 Febr. te R'dam gereed met dokken. MAMURA, 19 Febr. van Glasgow te Curacao; gaat naar Las Falmas en verm. wederom Curacao. MEGARA. 23 Febr. van Rouaan te Curacao verwacht; gaat daarna naar R'dam en wederom Rouaan. MURENA, verm. 18 Febr, van New-York te Tampico; gaat naar New Orleans. PERNA. 16 Febr. van Port of Spain naar Las Palmas en verm Curacao. PETRONELLA, 18 Febr. van Batavia n. Pladjoe. RAPANA, 22 Febr. van Malta te Alexandrlë ver wacht; gaat daarna naar Port Said. Haifa. Pauil lac en Rcuaan. SEMIRAMIS Geut naar Key West v.o. 23 Febr. bil Fayal verw. SUNETTA, 19 Febr. van Curacao n. Nederland. MARPESSA, Southampton naar Londen, pass- GADILA, 19 Febr. van Eastham te Manchester- 20 Febr. Horse Sand Fort. 8T, PHILIPSLAND, 20 Febr. van Hamburg op de Tvne. EXPORT, Avonmouth naar DelfHlL Das*- 2" Febr. Lizard.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2