De inname van Amba Aladsji door Abessinië niet bevestigd Een goede vangst BOMBARDEMENT VAN MAGALO Het wrekend verleden ZONDAG 23 FEBRUARI 1936 Ras Moeloeguetta zou zijn voorge nomen verdedigingsstellingen thans hebben ingenomen In den slag bij Enderta vielen 25.700 bommen Het Italiaansch legerbericht Ter dood veroordeelden in Bulgarije Begenadiging door den koning verwacht Een klooster op den Himalaya Monniken van den St. Bernhard zullen het betrekken Olietankschip in brand Verscheidene schepen zijn te hulp gesneld DOOR J. S. FLETCHER De aardbeving in Japan Hooge onderscheiding uitgereikt Aan de kardinalen Verdier en Baudrillart 11 dooden en 34 zwaargewonden Een Fransche trawler vergaan De 41 opvarenden nog juist gered De toestand van graaf Cavadonga Opnieuw zeer ernstig geacht De felle koude in Pommeren Duitsch missionaris ontvoerd Door bandieten te Sjintsien Temperatuur tot 18 graden beneden het vriespunt Smokkelschip met alcohol aangehouden NEW-YORKSCHE BEURS Zaterdag gesloten Kinderpokkenepidemie te Calcutta Reeds meer dan 400' slachtoffers Epidemie in Ohio Korte berichten N.V. Lagemann Wiggermann GESLOTEN ZIJN. OP HEETERDAAD BETRAPT Opheffing P. T. T.-kantoor Wateringen BELANGEN VAN TUINBOUW EN SIERTEELT Bevordering van den export De crisismaatregelen Sterfgevallen tengevolge van de pest MARKTN1EUWS R. K. Universiteit FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN (Wordt vervolgd.) ADDIS ABEBA, 22 Febr. (Reuter). In de officieele communiqué's van de Abes- sinischc regeering wordt de inneming van Amba Aladsji door ds Italianen niet be vestigd. Aan den anderen kant deelt men in officieu ze kringen mede, dat de Italianen zich ver scheidene kilometers Zuidelijk van Meghelii zouden hebben teruggetrokken, in verband met de moeilijkheden bij den étappedienst en de ravitailleering met levensmiddelen en benzine. De Italiaansche luchtmacht heeft Magalo gebombardeerd, een belangrijk Abessinisch centrum tusschen de Webbi Gestro en de Webbi Mana, op den weg, die via Chigner naar Addis Abeba leidt. In verband met den regen moesten de vliegtuigen tot op 300 meter zakken. Ondanks het hevig vuur der Abessiniërs slaagden de vliegtuigen erin de levensmiddelen- en munitiedepots te ver nielen en daarna him basis weer te bereiken. Voorts heeft de Italiaansche luchtmacht in het gebied tusschen de Webbi Sjebelli en de Webbi Gestro een uit 700 kameelen bestaande karavaan gebombardeerd, die tot de Abessini- sche strijdkrachten behoorde. Ras Moeloeguetta heeft met zijn leger de voor genomen verdedigings-stellingen ten Zuiden van Makalle en ten Oosten van Antalo ingenomen. Zijn terugtrekkende bewegingen schijnen nu definitief geëindigd te zijn. Zijn troepen krijgen versterking van deelen van het Danakil-leger. De berg-stellingen zullen in groote haast mceten worden ingericht. De sterkte van het leger van Moeloeguetta bedraagt op 't oogenblik 80.000 man. Ook het leger van Ras Desta krijgt versterkingen. Vandaag zijn van Addis Abeba 5000 man, die volkomen modern zijn toegerust, naar de provincie vertrokken. Naar vernomen wordt, hebben de Italiaan sche vliegtuigen tijdens den slag, die van 11 tot 17 Februari nabij Enderta werd gestreden, 25.700 bommen, met een totaal gewicht van 178 ton, op den vijand geworpen. Legerbericht No. 133 luidt als volgt: „Maar schalk Badoglio telegrafeert: in Zuidelijk Tem- bien hebben eenige gevechten tusschen patrouil les plaats gehad. Van de rest van het Erythrea- noch van het Somalifront. valt iets bijzonders te vermelden". Van Italiaansche zijde wordt medegedeeld, dat de Italiaansche krachten aan het Scmali- front als volgt zijn opgesteld: in het Zuid-Wes- ten is de sector van de groote meren toever trouwd aan Ras Maconnen Nosenie, die over een onbekend aantal krijgers beschikt. Het cen trum van het leger de sector Ganale Doria en Webbi Gestro wordt gecommandeerd door Beiene Merib, die 20.000 man onder zijn bevelen heeft. In het Oosten, den sector van Harrar, be vinden zich Ras Nasiboe en Wehib Pasja met 70.000 man. SOFIA, 22 Febr. (Reuter) in het opzien barende proces tegen de militaire samenzweer ders, dat sinds ruim twee maanden achter ge sloten deuren behandeld wordt, heeft het ge rechtshof te Sofia het vonnis geveld. De leider der beweging, oud-kolonel Weltsjeff, alsmede majoor Stantsjeff, de vroegere adjudant van den militairen gouverneur van Sofia, zijn we gens de poging de regeering-Tosjeff met geweld omver te werpen, tot den dood door den strop veroordeeld. De veroordeelden hebben een week tijd om in hooger beroep te gaan. Men verwacht algemeen, dat de koning gebruik zal maken van zijn recht gratie te verleenen. AOSTA, 22 Febr. (Stefani) Een groep mon niken van den St. Bernhard is naar den Himalaya vertrokken, waar men bezig is een groot kloos ter en onderkomen te bouwen, gelijk aan dat, hetwelk zich op den St. Bernhard bevindt. Het klooster zal worden opgericht op een buiten gewoon gevaarlijken top, waar duizenden pel grims reeds den dood gevonden hebben door lawines of door de intense koude. Bij hun ver trek werden de monniken door Italiaansche en Zwitsersche autoriteiten begroet. NEW-YORK, 22 Febr. (A.N.P.). Het petro- loum-tankschip „Albert Hill" is op ongeveer 400 K.M. ten Oosten van Charleston in Zuld- Carolina in brand geraakt. Het schip heeft S.O.S.-seinen uitgezonden en medegedeeld, dat na een ontploffing in de voorste tank brand ontstaan is. De uit 32 koppen bestaande be manning bestrijdt het vuur. Verscheidene schepen zijn de „Albert Hill", die 7000 ton meet en toebehoort aan de Atlantic Refining Cy, te hulp gesneld, o.a. drie kust wachtschepen uit Kacksonville in Florida. Reuter seint nader, dat een der schepen, die de „Albert Hill" te hulp zijn geschoten, draad loos heeft geseind, dat de brand thans bedwon gen, maar het schip zwaar beschadigd is. Volgens kustwachtschepen worden vier leden van de bemanning' vermist. Dat is de tweede maal, dat jullie drom- melsche straatjongens, die voetbal door m'n ruit heen schopt! Het is 'n schade! U hebt groot gelijk, juffrouw Knalpot, de keeper brengt er niets van terecht!.. PARIJS, 22 Febr. (Reuter). In tegenwoordig heid van Osusky, den Tsjecho-Slowaakschen minister, heeft hedenmiddag in het Institut Catholique te Parijs de plechtige uitreiking plaats gehad van de diploma's der benoeming tot doctor honoris causa aan de Karei IV-uni- versiteit te Praag aan de Kardinalen Mgr. Ver- dier en Baudrillart. TOKIO, 22 Febr. (D.N.B.) Volgens de laatste gegevens over het aantal slachtoffers van de aardbeving van 21 Februari, zijn in de vier betrokken prefecturen 11 personen gedood en 34 zwaar gewond. Ruim 50 huizen werden ver nield. In een dorp is tijdens de aardbeving een rotsblok naar beneden gekomen, waardoor een man gedood en 14 gewond werden. LONDEN, 22 Febr. (Reuter). De redding boot van Longhope, bijgestaan door het vis- schersschip Norna, heeft 41 opvarenden van den Franschen trawler Neptunia uit Havre gered, toen het schip op de rotsen van de Oreaden verging. Het schip zonk 5 minuten nadat de laatste man het schip had verlaten. HAVANNA, 23 Febr. (Reuter) In den ge zondheidstoestand van graaf Cavadonga, den vroegeren prins van Asturië, is opnieuw een ongunstige wending opgetreden. De graaf ver zwakt zeer door een bloeding m den mond. De graaf zou een rustigen nacht hebben gehad en goed geslapen hebben, doch ondanks de optimistische verklaringen van de doktoren meenen journalisten te weten, dat de toestand van den graaf zeer ernstig is. Te Londen wordt een conferentie gehouden, waar 19 landen, d.w.z. bijna alle landen van Europa en de Vereenigde Staten, vertegen woordigd zijn, teneinde de mogelijkheid te bestudeeren van een vereenvoudiging der in ternationale telefoonverbindingen door stan- daardiseering van de signalen, die in de ver schillende landen worden gebezigd. Tengevolge van een aardverschuiving is de bedding van de Turksche rivier Seyhan nabij Adana bijna 1.20 M. omhoog gekomen. Het ge- heele gebied wordt in verband hiermede met overstrooming bedreigd. f Aan boord van het s.s. „Antonierra" dat te Napels in de haven voor anker ligt, is een kist met bommen ontploft, waardoor één per soon werd gedood en vier gewond. Het schip werd niet beschadigd. De genaturaliseerde Amerikaan Charles Nis- selheck, die gedurende den wereldoorlog in het Duitsche leger heeft gevochten, is door een speciale rechtbank te München wegens voor bereiding van hoogverraad veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. President Lopez Contreras van Venezuela heeft order gegeven tot het herstel van alle burgerlijke vrijheden, die op 6 Januari waren geschorst in verband met de wanordelijkheden, die zich na den dood van president Gomez hadden voorgedaan. De 35-jarige Duitsche timmerman Alex Wit ten is aangehouden naar aanleiding van het gerucht, dat hij op de hoogte was van ver schillende bijzonderheden in de Hauptmann- affaire. Uit Guadalajara (Mexico) wordt gemeld, dat Samuel Faneuf, een der twee Amerikaan- sche mijningenieurs, die op 10 Februari door bandieten ontvoerd werden, tegen betaling van een losgeld is vrijgelaten. Het bedrag van den losprijs moet tusschen 3.000 en 5.000. dol lar liggen. De rechtbank te Schwerin heeft een zekeren Seefeld, die wordt beschuldigd van moord op jongens van omstreeks 12 jaar, in minstens 12 gevallen, ter dood veroordeeld, alsmede levens lang eerverlies, 15 jaar tuchthuis en sterilisatie. Tusschen de werkgevers en de havenarbeiders te Marseille is overeenstemming bereikt. Het bereikte accoord wordt thans nader uitgewerkt, doch de staking is inmiddels geëindigd. De Paraguaansche gezant te Montevideo, Dahlquist, heeft zijn ontslag aangevraagd. PEKING, 22 Febr. (Reuter). Naar eerst thans vernomen wordt, is de missionaris, Pater Henry Keller, van Duitsche nationaliteit, op 13 Januari te Sjintsien, in Oost-Kweitsjau, door bandieten gevangen genomen. De bandieten, die onder leiding staan van den communist Loeng, hebben hun gevangene gedwongen, een brief te onderteekenen, waarin een losprijs van 50.000 dollar wordt verlangd. Pater Keiler bevindt zich op het oogenblik in gezelschap van den zendeling Bosshardt uit Manchester, die reeds vanaf 7 September 1934 gevangen gehouden wordt. BERLIJN, 22 Febr. (Reuter). De felle koude heeft de scheepvaart op Oder en kanalen, wel ke Stettin verbinden met Berlijn en Hamburg, geheel lam gelegd. In den mond van de Oder ligt een ijsdek van 15 c.M. dik, zoodat de scheep vaart op Oost-Pruisen ernstig wordt gehinderd, welke belangrijk is in verband met het beperkte spoorwegverkeer door den Poolschen Corridor. Tusschen Stettin, Berlijn, Hamburg en Bres- lau wordt het verkeer alleen door de spoor wegen gehandhaafd, ook het industrie-gebied van Opper-Silezië kan alleen per spoor worden bereikt. In Oost-Pommeren is de thermometer gedaald tot 18 graden beneden vriespunt. Tijdens een surveillancedienst op de Wester- schelde is Donderdagavond door het recherche- vaartuig „Albatros" een Belgisch motorscheepje, metend 40 ton, aangehouden. Het vaartuig werd naar Vlissingen opgebracht, waar Zaterdag de lading werd onderzocht. Dit onderzoek wees uit, dat er 10.400 liter alcohol van 96 pCt, aan boord was. De belastingambtenaren deden hiermee een goede vangst. Immers, zou het transport niet ontdekt zijn, dan zou voor een waarde van 43.000 aan accijns aan de schatkist zijn ont trokken. Zaterdag was de New-Yorksche Beurs wegens Washington's Birthday gesloten. CALCUTTA, 22 Febr (Reuter) Calcutta wordt sedert eenige dagen geteisterd door kin derpokken. De stad is officieel besmet verklaard en een noodhospitaal met 100 bedden is in gericht. Ruim 400 kinderen zijn reeds aan de ziekte bezweken. De epidemie woedt ook te Dacca, waar even eens velen zijn overleden. De scholen zijn tij delijk gesloten. WASHINGTON, 22 Febr. (Reuter) Van de 11.000 inwoners, welke de stad Coshocton in Ohio telt, zijn meer dan 2000 ziek. Tengevolge van het slechte drinkwater zijn zij door een darmkwaal aangetast, welke gelukkig niet van gevaarlijken aard is. De geneesheeren stelden evenwel een bacil vast, verwant aan den typhus- bacil. De regeering heeft aanzienlijke hoeveelheden geneesmiddelen gezonden. De scholen en de meeste zaken zijn gesloten. 6 „Ik hoop dat jullie je goed geamuseerd hebt," zei Cotherstone, terwijl hij naar de jongelui toe kwam. „Ik heb mij zooveel mogelijk gehaast." „Meneer Brereton heeft ons zeer interessante geschiedenissen verteld van misdadigers," zei Lettie. „Feiten die vreemder zijn dan de wildste fantasie." „Dan geloof ik, dat het tijd wordt hem een verfrissching aan te bieden," zei Cotherstone op jovialen, gastvrijen toon. „Kom heeren, laten wij eens probeeren, of wij een drupje en een sigaar kunnen vinden." Hij ging hun voor naar de eetkamer, waar hij van een buffet eenige kistjes sigaren nam, ter wijl Lettie een paar karaffen en eenige glazen op tafel zette. „Interesseeren crimineele zaken u, mijnheer," vroeg Cotherstone aan Brereton, terwijl hij hem een sigaar presenteerde. „Maakt u er speciale studie van?" „De practijk heeft mij juist in die richting geleid," antwoordde Brereton. „Men wordt als het ware met die dingen vertrouwd en als men...." v De kantoren en magazijnen der SINGEL 36, ZEEDIJK 86 te A'DAM zullen MAANDAG 24 FEBR. 1936 wegens sterfgeval „Wat is dat?" riep Lettie, die den jongen ad vocaat juist een whiskey bracht, welke door Bent was ingeschonken. „Er loopt iemand over het kiezelpad, alsof er iets is gebeurd! Ik hoop niet, dat ze u weer voor 't elen of ander komen halen, vader." Een driftig bellen bewees, dat er iemand was, die vlug wilde komen en een oogenblik daarna hoorde men hem in de hall opgewonden met het dienstmeisje spreken. ,,'t Is, als ik mij niet vergis de stem van een buurman, mijnheer Garthwaite," zei Bent. Cotherstone zette het sigarenkistje neer en deed de deur van de eetkamer open. Een fris- sche, jonge man, met opgewonden verschrikt ge laat, kwam uit de hall naar hem toe en keek met vragenden blik om zich heen. „Neem mij niet kwalijk, dat ik zoo onbeschei den ben, binnen te komen, mijnheer Cother stone," zei hij. „Wat ik zeggen wil die oude heer, die dat villa'tje van u heeft gehuurd Kitely u weet wel?" „Wat is er met hem?" vroeg Cotherstone scherp. „Hij ligt in het kreupelhout, halverwege te- gien den heuvel, ongeveer vlak hierboven. Ik struikelde over hem, toen ik er langs kwam," antwoordde Garthwaite. „Hij schrik maar niet juffrouw Cotherstone hij is enfin, hij is dood! En „En wat?" vroeg Cotherstone. „Wat verder? Toe, spreek!" „En ik zou zeggen, dat hij vermoord is!" zei Garthwaite. „Ik eh ja, ik zag er genoeg Twee inbrekers, die Zaterdagavond omstreeks half tien bezig waren hun slag te slaan in een pand gelegen aan de Botersloot te Rotterdam, zijn door de politie op heeterdaad betrapt. De bewoners van het pand waren afwezig. Een buurman bemerkte, dat er onraad was in de woning. Hij waarschuwde de politie en even later verschenen er vier rechercheurs ter plaatse. Inmiddels hadden de twee inbrekers, die met behulp van valsche sleutels naar binnen wa ren gekomen, bemerkt, dat zij ontdekt waren. Zij renden de trap af, maar konden in hun zenuwachtigheid de buitendeur niet meer op tijd open krijgen. Toen de deur eindelijk open ging, vielen zij precies in de handen van de vier rechercheurs, die juist waren gearriveerd. Bij fouilleering bleken zij in het bezit te zijn van eenige gouden sieraden, die echter, naar de bewoner verklaard heeft, niet van de in braak afkomstig kunnen zijn. De politie gaat thans na, welke woningen zij Zaterdagavond nog meer hebben bezocht. De gearresteerden, de 20-jarige loodgieter H. W. en de 20-jarige bakker J. N. B„ zijn in het politiebureau aan de Witte de Withstraat in gesloten. Met ingang van 1 Maart as. wordt het P.T.T.- kantoor te Wateringen opgeheven en vervan gen door een hulpkantoor dat voor den post dienst zal ressorteeren onder het P.T.T.-kan- toor te Delft en voor den telegraaf- en den telefoondienst onder het desbetreffend kantoor te 's-Gravenhage. Op de 2 Maart in Haarlem te houden alge- meene vergadering van den Diocesanen Tuin dersvakbond van den L.T.B. zal het bestuur o.m. een voorstel indienen, strekkende tot be vordering van den export. In de toelichting van het voorstel wordt o.a. overwogen, dat alle sa- neerings- en beperkingsmaatregelen niet het effect hebben van instandhouding van den tuinbouw en de sierteelt, als niet een ruim deel van de productie kan worden uitgevoerd naar het buitenland. Bij handelsovereenkomsten met het buitenland worde voor tuinbouw- en sier teeltproducten ruime uitvoermogelijkheid be dongen. De regeering plege hiertoe overleg met de organisaties op sierteelt- en tuinbouwgebied en voege aan delegaties van onderhandelaars tuin bouw- en sierteeltexperts toe. Ook by het treffen van clearingovereenkom- sten worde met de belangen van tuinbouw en sierteelt rekening gehouden. De afdeelingen Loosduinen en Pijnacker dien den voorstellen in betreffende regeling van eenige details van het bestuursvoorstel. Een tweede bestuursvoorstel heeft ten doel de minimumprijzen aan de veilingen voor groen ten en fruit meer den kostprijs te doen benade ren, dan thans het geval is, byv. tot 80pCt van den kostprijs. In de toelichting wordt' overwogen dat de noodlijdende tuinder daardoor eerder het be drag ontvangt wat hij anders aan steun aan het einde des jaars behoorde te ontvangen. Het wordt minder dubieus of de tuinder dien steun wel ten volle zal ontvangen, gezien de droevige ervaringen hiérvan in vorige jaren. Het landbouwcrisisfonds wordt ontlast met een aanmerkelijk bedrag en daardoor zal de totaal- steun meer effectief kunnen zijn. Het is recht vaardig den tuinder den prijs voor zijn product te geven. Het is onrechtvaardig hem deze, ter- wille van hen, die minder noodlijdend zyn dan hij, te onthouden. In een derde bestuursvoorstel wordt krachtig verzet bepleit tegen de z.g. steunverleening naar kwaliteit. BATAVIA, 22 Febr. (Aneta). Naar uit het jaaroverzicht van den Dienst der Volksgezond heid biykt, zyn in het jaar 1935 in geheel Ned. Indië in totaal 12.968 personen aan de pest overleden. In West-Java was dit aantal 10.304. o.a. in Garoet 4108, Bandoeng 4034, Tasik-Ma- laja 1213. Soemedang 604; in Midden-Java was dit aantal 2619, waarvan in Tegal 1595 en in Pemalang 692; in het Gouvernement Djocja vielen 62 sterfgevallen voor in Soerakarta geen enkel; voor Oost-Java werd één sterfgeval ge registreerd. Te Frederikstadt (Noorwegen) heeft een zware brand het Grand hotel in de asch ge legd. Vele der gasten konden zich slechts red den door uit de vensters te springen. Als ge volg hiervan zyn twee slachtoffers te be treuren. van, om dat te kunnen beweren. Vermoord is hy, vast en zeker!" IV Het dennenbosch Op den achtergrond van de eetkamer stond Brereton. Hy had de sigaar, welke Cotherstone hem had aangeboden, nog niet aangestoken en het glas, dat Lettie hem zooevten had gebracht, hield hy nog in de hand. Hy had met volle aandacht, zoowel den man, die had gesproken, gadegeslagen, als dengene die had geluisterd. Doch zijn geheele aandacht was spoedig op Co therstone geconcentreerd. Want ondanks de krachtige poging, zijn zenuwen meester te blij ven, wankelde Cotherstone eenigszins en greep instictmatig den arm van Bent. Ook ver bleekte hy doch onmiddellijk werd zyn gelaat door een sterken blos overtog'an, Hy deed een andere poging en probeerde te lachen. „Onzin, man!" zei hij hygend. „Ver moord? Wie zou dien ouden man hebben willen vermoorden? Het is och geef mij even mijn glas aan het is om je dood te schrikken." Bent reikte hem een glas whiskey aan en Co therstone dronk het gulzig leeg. Hij keek ver goelijkend in het rond. „Ik ik geloof, dat ik niet zoo sterk ben," mompelde hij. „Overwerkt en nog niet geheel hersteld. Zoo'n schok als deze „Het spijt my mynheer," zei Garthwaite, die zeer verwonderd was over de uitwerking van zyn mededeeling. „Ik had rekening met uw gestel NIJMEGEN. Candidaats-examen in de rech ten, de heer H. H. E. Wouters uit Maastricht en de zeereerw. pater C. P. A. Groos O.E.S.A. uit Nijmegen. moeten houden. Doch aangezien u het dichtst- by woont „Je hebt gelijk, buurman; groot gelyk," riep Cotherstone. „Je hebt goed gehandeld! Kom, ik geloof, dat wy maar eens moesten gaan kyken. Heb je de politie al gewaarschuwd?' „Ik heb dfen man van de boerdery er heen gezonden," antwoordde Garthwaite. „Hij sloot juist het hek, toen ik voorbij kwam. Ik vertelde het hem en verzocht hem naar de politie te gaan." „Uitstekend," zei Cotherstone. „Laten wij nu maar gaan." Hy keek naar zyn gasten. „Komen jullie ook mee?" vroeg hy. „Gaat u toch niet uit, vader, als u niet in orde is," opperde Lettie. „O, ik ben weer opgeknapt," verweerde Co therstone zich. ,,'t Was maar een duizeling, dat is alles. Nu ik weet, wat er gebeurd is;" Plot seling keek hy Garthwaite aan „waarom denk je, dat hij vermoord is?" vroeg hy. „Moord! Dat is een krasse bewering!" Garthwaite keek steelsgewyze naar Lettie, die met Bent stond te fluisteren en schudde het hoofd. „Ik zal het u wel zeggen als wy buiten zyn. Ik wil uw dochter niet gaarne verontrus ten." „Kom dan maar mede," zei Cotherstone. Haas tig liep hy de hall in en trok een overjas aan. „Geef mij die lantaarn uit de keuken," zei hy tot het dienstmeisje. „Steek 'm eerst aan. Wees maar niet bang, Lettie," vervolgde hij tot zijn dochter. „Je behoeft nergens bang voor te zijn. Gaat u mee, heeren?" Bent en Brereton hadden spoedig hun jassen Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: d.d. 17 Februari voorioopig verleend aan J. Verhage, houthandelaar, Den Haag, Loosduinsche- weg 631, handelende onder de benaming Triplex en Fijnhouthandel „Astrika" te Den Haag. Verga dering schuldeischers Donderdag 16 April 1936 des V.m. te 11.30 uur in het Paleis van Justitie te Den haag. Bewindvoerder mr. E. Belinfante, ad vocaat en procureur, Den Haag. Er is geen ont werp accoord ter griffie nedergelegd. Failliet verklaard: 20 Febr.: E. R. J. Reijnholt, Arnhem, Jansstr. 31. G. de Vries, Arnhem, Bweerts de Landas- straat 109. Mevr. M. J. van Mourik-de Blécourt, Ren- kum, Dorpsstraat 86. M. J. Muljlwijk, landbouwer, Rossum, Geen wei. H. J. M. Albers, koopman in papierwaren, Arnhem, Oeverstraat 62. Opgeheven wegens gebrek aan actief: J. Striek- wold, Doetinchem; J. Lendering, Arnhem. TJ'IT'RECHT 22 Febr. Vee. Op de weekmarkt waren heden 3010 stuks vee aangebracht. De prij zen waren voor stieren 0.180.21; kalfvaarzen 80150, pinken 6090, melkkoeien 120—190, kalf- koeien 130200, vaarskoeien 80140, slachtkoeien 2e soort 0.200.24, 3e soort 0.17—0.19, totaal aanvoer 840 stuks. 50 magere kalveren 4060, 1100 nuchtere kalveren 57, 440 magere varkens 19— 30, schrammen 13—18, 450 biigen 8—13, 130 schapen 1022. 60 mud aardappelen 0.030.06. Boter (natuur) 0.850.90. Eieren 2.753.50 per 100 stuks. Kaas 0.20—0.30 de 5 hectogram. Pluimvet. Kippen 0.40—0.80, eenden 0.40—0.60, duiven per paar 0.15—0.80, ganzen 1.25—1.70, ko nijnen 0.501.30, Jonge hennen 1—1.25, jonge hanen 0.400.85. LEIDEN, 22 Febr. Boter. Prima fabrieksboter (contr.) 1.60, prima boerenboter 1.501.60 per KG. Aanvoer 385 KG. Handel goed. Turf. Lange 6—8 per -44 stuks. Geen aanvoer. aan en toen het meisje met de lantaarn kwam, vertrokken de vier mannen. Zoodra zy in den tuin waren wendde Cotherstone zich tot Garth waite. „Hoe weet je, dat hy vermoord is?" vroeg hy. „Hoe kan je dat met zekerheid zeggen?" „Ik zal u alles vertellen," antwoordde Garth waite. „Ik was naar Spenninggarth geweest, om Hollings te bezoeken, ik nam dien kortsten weg naar huis terug, over de „Shawl". Op een gege ven oogenblik stootte ik met myn voet tegen iets zachts iets zachts, hé, ik moet er niet aan denken. Ik stak een lucifer aan en toen zag ik tot myn schrik den ouden man. Hy lag eën paar meter van het pad af. Ik zg, dat hy dood ws, al of niet vermoord, maar al wat ik zeggen kan, is, dat hij gewurgd is. Dat bleek overduidelyk." „Gewurgd!" riep Bent. „Ja mynheer, ongetwijfeld," antwoordde Garth waite. Er zat een stuk koord om zyn hals en wel zoo vast, dat ik mijn vinger er niet tusschen kon krygen. Maar u zal het zelf zien; het is niet ver tegen den heuvel op. Heeft u geen lawaai ge hoord," mynheer Cotherstone? „Neen, wy hebben niets gehoord," antwoordde Cotherstone. „Als het is, zooals je zegt, dan zouden wy het niet hebben kunnen hooren." Hy had hen door een zyhek buiten zyn tuin geleid en zy liepen in het donker tusschen de denntenboomen door over den hier en daar hob- beligen grond den heuvel op. Hy gaf de lantaarn aan Garthwaite. „Wijs jy den weg maar," zei hij. „Ik weet na- tuurlük niet, welken kant wü uitmoeten." BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 22 Febr.: Martin Gold- schmidt, s., Bilbao (voor Velsen; Towneley, s.. Newcastle (voor Velsen); Flandria (Zweed), 6., R'dam'; Gyda, s., Burriana. Vertrokken 22 Febr.: Truida, m.s., Londen; Ber- nisse, s., Hamburg; Gondul, s., Malmo; Maaskerk, s.. Hamburg; Skoger, m.s., Langësund; Gateshead, s., Newcastle; Borthwick, s„ Leith; Poelau Roebiah m.s„ Tjilatjap; Ganymedes. s„ Hamburg; Alt, s., Goole; Vechtstroom, s., Huil; Hontestrdom, s., Londen. Aangekomen 22 Febr.: Schokland, s., Newcastle. Vertrokken 22 Febr.: Gertrud Bratt, s., Go- thburg; Medee, s., Rotterdam. AMSTERDAM. Aangekomen 22 Febr.: Flandria (Zweed), R'dam', stukgoed, Zeeburgerkade. Verg. Cargadoorskantoor; Gyda, Burriana, stukgoed, Su- rinamekade, idem. Aangekomen 22 Febr.: Schokland, Newcastle, steenkolen, Hoofdkanaal West, Scheepv. Steenk. Mij.; Hebe heeft als cargadoors Vrachtmall. MIJ. NEDERLAND POELAU ROEBIAH, 23 Febr. van Amst. naar Tjilatjap. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALCHIBA, 22 Febr. van R'dam n. Z.-Amerika. ALCYONE, thuisreis, 21 Febr. te Santos. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN MAASKERK, 22' Febr. van Amst. naar Hamburg. HOLLAND-AMERIKA LIJN MAASDAM, New York n. R'dam, pass. 21 Febr. Lizard. STATENDAM, toeristenvaart, 19 Febr. van King ston (J.). naar Havana. BINNENDIJK, 20 Febr. van R'dam te Houston. BURGERDIJK, uitreis, pass. 21 Febr. Ouessant.. BEEMSTERDIJK, thuisreis, 21 Febr. te Londen. VEENDAM, 22 Febr. van R'dam naar New-York. KON. NED. STOOMB. MIJ. FAUNA, uitreis, pass. 21 Febr. Dungeness. GANYMEDES, 22 Febr. van Amst. n. Hamburg. GYDA (charter), 22 Febr. van Middl. Zee te Amsterdam. ORESTES, 22 Febr. van Salnica naar Izmir. AGAMEMNON, 22 Febr. V.m. 2 uur van Ko penhagen te Hamburg. BAARN, 20 Febr. van Curaca n. Liverpool. BREDA, uitreis, pas. 2i Febr. n.m. 6 uur 30 de Azoren. EUTERPE, 21 Febr. van Bordeaux n. La Pallice. ORION. 21 Febr. van Genua naar Livorno. POSEIDON, 21 Febr. van Triëst naar Fiume. TITUS. 21 Febr. van Ceuta naar Malaga. OBERON, 21 Febr. van Amst. te Rotterdam. GZDA (charter), naar Amst., pass. 21 Febr. n.m. 9 uur 40 Lydd. MARS, 21 Febr. van IJmuiden naar R'dam; wordt opgehouden door mist. CALYPSO, Amst. naar Alexandrië, pass. 22 Febr. Gibraltar. THESEUS. 22 Febr. van Amst. te Kopenhagen. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJIBADAK, 20 Febr. van Manilla naar Bali. TJISADANE, 20 Febr. v. Hongkong n. Amoy. KON. PAKETV. MIJ. TASMAN, 21 Febr. van Port Louis n. Reunion. NIEUW HOLLAND, 21 Febr. van Brisbane naar Singapore. HALCYON LIJN ,r,0i STAD AMSTERDAM, naar Porto Ferajo, pass. 21 Febr. Ouessant. MAASBURG, 21 Febr. van Vlaardlngen te Nar vik. STAD HAARLEM, 21 Febr. Van Melilla n. R'dam. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN BINTANG, 21 Febr. van Penang n. Singapore. BENGALEN, 20 Febr. v. Calcutta te Manilla. MIJ. OCEAAN EURYBATES, Java n. Amst., 2i Febr. te Mar- MELAMPUS, 22 Febr. van Batavia naar Amst. JAVA-NEW-YORK LIJN KOTA BAROE, 21 Febr. van Java te Boston. ROTT. LLOYD DEMPO, thuisreis, pass. 22 Febr. v.m. Finisterre; wrdt 23 Febr. n.m. 4 uur te Southampton en 24 Febr. v.m. 10 uur te R'dam' verwacht. SIBAJAK, uitreis, pass. 22 Febr. v.m. 8 uur Ouessant. SOEKABOEMI, 22 Febr. v.m. 1 uur van R'dam te Hamburg. MODJOKERTO, thuisreis, 22 Febr. van Port Said. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-O. AZIE LIJN SEROOSKERK, thuisreis, 20 Febr. van Singa pore. HOLLAND-AFRIKA LIJN JAGERSFONTEIN, vertrekt 22 Febr. n.m. van Hamburg naar Amst. DIVERSE SCHEPEN MARPESSA, 21 Febr. Van Southampton te Pur- fleet. LINGESTROOM, Amst. naar Bristol, pass. 21 Febr. Dungeness. TEXELSTROOM, Amst. naar Liverpool, pass. 81 Febrè Dungeness. HENNIE, pass. 21 Febr. Wight. EXPORT, 21 Febr. van Portland n. Delfzijl. LEERSUM, naar R'dam, pass. 21 Febr. Lizard. REGINA, 21 Febr. van Londen te Port Talbot. GADILA, 21 Febr. van Manchester n. Cuarcao. AMSTERDAM, tank, Constanza naar Rotterdam, pass. 21 Febr. Gibraltar. AGNITA, naar Fayal v.o., was 20 Febr. 4 uur n.m. 90 mijlen Z.W. van Lands End. WIERING'EN, naar Avonmouth. was 2i Febr. 12 uur 5 n.m. 87 mijlen Z.W. van Lands End. APOLLONIA, naar Constanza, pass. 20 Febr. Istanboul. EEM, R'dam n. Libreville, pass. 21 Febr. Tabou. JONGE JACOBUS, naar Londen en Antwerpen, pass. 21 Febr. n.m. 8 uur Finisterre. KATENDRECHT, 28 Febr. van Lagos n. Aruba. MAAS, Rufisque naar Londen, pass. 21 Febr. Finisterre. IJSELHAVEN, 20 Febr. van Wilmington te Tampa. BEYERLAND, 22 Febr. van de Theems te Methll. „U was juist op den goeden weg," zei Garth waite en tot Brereton, die naast hem liep zei hy „U is advocaat, nietwaar? Ik heb gehoord, dat mynheer Bent een vriend te logeerten heeft, die advocaat is; in zoo'n klein plaatsje als High- market hoort men al die dingen onmiddellyk. Maar wat ik zeggen wilde, 't is pas heel kort, dat hy dood is." „Heb je dat bemerkt?" zei Brereton. „Ik heb hem aangeraakt," antwoordde Garth waite. „Zijn hand en zyn wang waren nog warm. Dus kon hy nog niet lang door zijn zoover ik kon oordeelen. Wacht, hier is hy!" Hij sloeg den hoek van een groote kalkrots om en belichtte daarna met zyn lantaarn het ïyk van den man. „Kijk," zei hij met gesmoorde stem. „Hier" De drie mannen, die hem op den voet volg den, stonden plotseling stil en staarden vol ont zetting naar het slachtoffer, dat aan hun voe ten lag. Een vluchtige blik was voldoende, om te constateeren, dat men hier met een hjk te dden had. Er was iets in de ligging van Kitely dat eiken twijfel buitensloot. „Hij ligt nog juist zooals ik hem gevonden heb," fluisterde Garthwaite. „Ik liep om deze rots heen en struikelde over zyn schouder. Maar hij is hierheen gesleept, kijk maar!" Brereton had, na een blik op het ïyk gewor pen te hebben, naar de omgeving gekeken. Het was een dennenbosch en de grond een tapijt een zeer dik tapijt van mos en dennennaal den.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2