Instantine WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN Onderhoud Suvich- De Chambrun Vlootconferentie Dagfilm MARKTEN VICKS HOESTBONBONS DINSDAC 25 FEBR. J MAANDAG 24 FEBRUARI 1956 Het z.g. geheim Fransch-Itali- aansch accoord inzake Abes- sinië ook besproken Een besluit tot beperking van de tonnage der kruisers tot 8000 ton Engelands nationale defensie Baldwin blijft voorzitter van de nationale defensie-commissie Na de verkiezingen in Japan De samenstelling van het nieuwe parlement Weer een aanval op een pastoor Thans in het grensgebied EEN DROEVIG VOORVAL ln een vlaag van verstands verbijstering MORSE-SEINEN VAN EEN 13-JARIGE De H. Landstichting OP HEETERDAAD BETRAPT Actieve melkboer en 'n zenuwachtige klant HOFHOUDING Jong meisje brengt contact tus- schen Brisbane en Amsterdam DOOR AUTO AANGEREDEN Heer te Naarden ernstig gewond EEN GEFINGEERDE INBRAAK De beide verdachten in arrest Kindje gestikt Viering van haar 25-jarig bestaan MGR. GIOBBE TE WITTEM Het graf van Kardinaal van Rossum bezocht RANGEERSTATION EiLST Spoorwegen overwegen opheffing Meer dan 6000 Doktoren snel helpt bij pijnen in de gewrichten en ledematen Rheumatiek, Spit, Ischias, Griep, Hoofd- en Zenuwpijnen, Slapeloosheid Nationalisten-actie op Porto-Rico Amerikaansch politiechef met revolverschoten vermoord K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS In het gramofoonplatenconcert van den K. R. O. concerteert Dinsdagmorgen het Concertge bouworkest o. I. v. prof. dr. TV. Mengelberg (Hilversum I 11.00—11.30 uur) GOLFLENGTEN - i 8 i 1 1 PARIJS, 23 Febr, (Reuter). Omtrent het onderhoud van Suvich met de Chambrun schrijft de Romeinsche correspondent van „Le Matin": „Het onderhoud schijnt te hebben bestaan uit een bespreking van den algemeenen toestand van Europa, in het bijzonder inzake het Donaugebied." Ook moet gesproken zijn over het zooge- laamde geheim Fransch-Italiaansch accoord inzake Abessinië, waarvan sprake is in het rapport van Maffey. „Het is niet onmogelijk, dat tengevolge van dit onderhoud, de Italiaansche regeering een nota zal publlceeren, waarin de beweringen van het Maffey-rapport zullen worden tegen gesproken en zal worden gezegd, dat in het bezoek van Maart 1935 aan het Foreign Of fice van den raadsheer van de Italiaansche ambassade niet is gesproken van een formeel accoord, doch van technische besprekingen tus- schen Frankrijk en Italië". LONDEN, 24 Febr. (Reuter). De Daily Telegraph deelt mede, dat de vlootconfe rentie tot overeenstemming is gekomen om de tonnage voor kruisers te beperken tot 8000 ton, hetgeen een vermindering van 2000 ton beteekent ten aanzien van de vorige limiet. Deze beslissing is overeenkomstig de politiek, welke reeds vele Jaren door Engeland wordt ge voerd. In Britsche vlootkringen wordt dit resul taat zeer belangrijk geacht. De maritieme medewerker van de „Daily Te legraph" schrijft, dat het nu wel vaststaat, dat de maximumgrens van 35.000 ton voor de groo- te slagschepen gehandhaafd blijft, nu de Ame rikaansche regeering een afwijzende houding heeft aangenomen ten aanzien van het Fran- sche voorstel tot vermindering der tonnage. Deze beslissing, aldus het blad, is een teleurstelling voor alle te Londen aanwe zige vlootdelegatieg met uitzondering van die der Vereenigde Staten, die elke poging tot vermindering der tonnage heeft doen mislukken. De waarde der bereikte overeenstemming en aanzien van de tonnagegrenzen voor krui sers, vliegtuig-moederschepen en duikbooten wordt echter slechts in geringe mate vermin derd door het mislukken der onderhandelingen betreffende de slagschepen. LONDEN, 24 Febr. (Reuter). De „Daily Telegraph" schrijft, dat Baldwin voorzitter zal blijven van de nationale defensie-commissie, hoewel een deel van het parlement,, met sir Austen Chamberlain aan het hoofd, hem ver zocht heeft deze plaats af te staan aan emand, die zijn geheelen tijd er aan kan ge ven. De regeering heeft tenslotte dit voorstel van Chamberlain verworpen in de overweging, dat in tijden van oorlog alleen de minister-presi dent de verantwoordelijkheid kan dragen. Het blad schrijft verder, dat zonder twijfel een vice-voorzitter zal worden benoemd, die wordt bijgestaan door twee sub-commissies, een technische, belast met practische fabrica- tie-kwesties en een politieke, belast met de be slissing in principe over de algemeene tacti sche problemen. TOKIO, 23 Febr. (Reuter). In financieele en zakenkringen verwacht men van den verkie zingsuitslag in Japan een politieke stabilisatie en algemeen neemt men aan, dat de finan cieele politiek van Takahasji zal worden voort gezet, zelfs indien het parlement in de speciale Aprilzitting zijn goedkeuring aan een ingrij pende reorganisatie van het kabinet-Okada zou besluiten. Verdeeld volgens de beroepsgroepen blijkt het nieuwe Japansche parlement te bestaan uit 96 advocaten, 70 zakenlieden, 59 personen zonder beroep, 38 schrijvers, 28 ambtenaren, 23 koop lieden, 18 journalisten, 10 onderwijzers en lee raren, 7 medici, 2 acoountants in openbaren dienst, 1 mijn-ingenieur, 2 kantoorbedienden, 1 priester, 1 fabrieksarbeider, en 26 leden met gemengde beroepen. nalisten met revolverschoten vermoord, op het oogenblik, dat hij per auto naar huis terug keerde, na de H. Mis te hebben gehoord. De schuldigen verklaarden den „massamoord van Rio Pedras" te hebben willen wreken, d.w.z. den dood van vier nationalisten nabij de universiteit van Porto Rico in November van het vorig jaar. Tijdens het verhoor trachtten de moorde naars zich meester te maken van de geweren van de politie, waarbij zij werden neerge schoten. Te Utuado werd tijdens een vechtpartij de chef van de politie, Francisco Velez Cortis ernstig gewond. Een nationalist werd gedood en verscheidenen werden gewond. De nationalistische partij, welke 5000 leden telt en welke wordt geleid door Pedro Aldizu Campos, strijdt voor onafhankelijkheid van het eiland. Naar wij uit het Roergebied vernemen is Zaterdag een aanval gepleegd op pastoor Men- nemann te Oer-Erkenschwick bij Reckling hausen. Twee gemaskerde kerels klopten des avonds aan de pastorie en op de vraag van den pastoor, wie daar was, werd geantwoord: „Goede bekenden". Hierop opende de pastoor de deur en op hetzelfde oogenblik sprongen twee gemaskerde roovers op hem af en riepen: „Handen omhoog!" Daarna sprongen zij den 69-jarigen priester, terwijl zij hem twee pis tolen voorhielden, in de studeerkamer. Een der bandieten trok hierbij nog een dolk. Met drei gende stem vroegen zij: „Waar is de brand kast?" De overvallene verklaarde, dat er in het heele huis geen brandkast te vinden zou zijn. Dan dwongen zij hem tot afgave van zijn beurs, waarin ongeveer 8 Mark aan geld was. Terwijl een der bandieten den pastoor met het pistool in bedwang hield, doorzocht de an dere een zijkamer, waar hij tafelzilver stal. Met de bedreiging: „Wanneer je de politie in licht, dan ben je een kind des doods" verlieten de bandieten de pastorie. Vicks VapoRub ingrediënten verwerkt in de smakelijke 35 cf. per doosje. Gistermiddag, omstreeks vijf uur heeft men in de Parochiekerk van O. L. Vrouw van Goe den Raad, aan den Arendsweg te Beverwijk een ontstellende ontdekking gedaan. Men trof er een waren chaos aan van vernielde en bescha digde ornamenten, kleeden, loopers, enz. O.a. waren van het misboek de bladen ver scheurd, de kaarsen lagen in stukken gebro ken in het rond, kruisbeelden der zij-altaren waren beschadigd. Bij het altaar lag een ver nielde koorkap, welke uit de sacristie was ge haald. Aanvankelijk dacht men, dat heiligschen- nende handen me.t opzet dit vernielingswerk hadden verricht, doch bij nader onderzoek trof men in de sacristie een 21-jarig meisje aan, dat geestelijk niet normaal is en dat zich in vlaag van verstandsverbijstering aan het kerkinte rieur had vergrepen. Zooals begrijpelijk wekte het gebeuren onder de parochianen een groote beroering. Toen te gen zes uur velen zich naar de kerk begaven om het lof bij te wonen, vonden zij de deuren gesloten, terwijl de politie zich in het kerkge bouw bevond voor het onderzoek. Allerlei ver halen deden de ronde, waarbij veel overdrijving was. Het tabernakel b.v. was onaangeroerd ge bleven. Het ongelukkige meisje zal naar een inrich ting worden overgebracht. in verbinding te komen, doch tot dusverre schijnt dit geen hunner te zijn gelukt. Thans deelt de heer R. Groeneveld te Am sterdam (omroepteeken: P A O L K) mede, dat hij er Zondagmiddag in geslaagd is op den 20 Meter band een test-uitzending van de thans dertienjarige radio-telegrafiste op te vangen, en wel van 14.30 tot 14.55 uur. Aangezien hij nog niet in het bezit is van een zendvergun ning, kon de heer Groeneveld de seinen niet beantwoorden. Deze mededeeling zal ongetwijfeld in de krin gen der radio-amateurs met veel belangstelling worden ontvangen. Zaterdagavond zag een melkventer een lichtje dwalen door het huis van de familie de V. aan de Kostelijklaan te Velsen. Op zijn bellen werd opengedaan door een man, die erg zenuwachtig deed en kortweg verklaarde „dat er niets noodig was en dat de familie over een uur wel weer thuis -zou ko men." De argwaan van den melkventer was nu gaande gemaakt. Hij waarschuwde een buur man, in dit geval den directeur van Open bare Werken, ir. A. Verhoef, die in gezelschap van den toevallig bij hem op bezoek zijnden hoofdopzichter, er op uit toog en voor de deur van de woning van de familie de V. post vatte. Toen de man na eenigen tijd naar buiten kwam, werd hij door ir. Verhoef en zijn part ner „gearresteerd" en even later aan de po litie overgeleverd. Het bleek iemand uit Den Haag te zijn, die in het Algemeen Politieblad gesignaleerd stond voor in totaal vier maan den gevangenisstraf, welke hij nog moest on dergaan. Bij de familie de V. wordt niets vermist. Bij fouilleering werd op den inbreker een gou den ring gevonden, welken hij gestolen had uit een villa aan de de Genestetlaan te Drie huis, waarvan de bewoners eveneens afwezig waren. Het onderzoek wordt door de politie voort gezet. H. M. de Koningin heeft met ingang van 1 Maart e.k. op diens verzoek eervol ontslag ver leend aan dien eersten stalmeester en dienst doend grootmeester R. F. C. baron Bentinck met gelijktijdige benoeming tot opperstalmees ter van H. M. de Koningin. Tot eerste stalmeester, tevens adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, is met ingang van 1 Maart benoemd de rit meester jhr. C. E. J. M. Verheyen van het Tweede Regiment Huzaren. Het vorige jaar verscheen in de bladen een bericht, meldende, dat te Wynnum, een kust- plaatsje in de buurt van Brisbane (Australië) een twaalfjarig meisje woont, dat zoo juist exa men had gedaan voor amateur-telegrafist. Het meisje kan niet alleen morse-signalen uitzen den en opnemen dit laatste met een snel heid van 20 woorden per minuut doch zij was tevens op radio-technisch gebied zeer goed onderlegd. Zij had haar eigen omroepteeken gekregen: VK- 4 Y L. Sindsdien hebben vele radio-amateurs alom ter wereld getracht met hun jeugdige collega zoobeoordeeItUzichzelf,wart- neer U pijnen heeff. Ontevre den bent U dan en humeurig, omdat U onbekwaam bent iets te presfeeren. Absolute voor waarde om iets te kunnen pres- teeren is dus vrij te zijn van pijn Dit maakt INSTANT INE bet moderne, pijnstillende middel met de buitengewone werking, mogelijk Prijs per doosje slechts 50 ets. draagt ten teeken van zijn'absolute onschadelijkheid het Bayerkruis Zondagavond om acht uur is de heer v. d. B. uit Naarden, die aldaar op den rijweg van de Lambertus Horthensiuslaan liep, van achter aangereden door een auto, die bestuurd werd door een Hilversumsche dame, die den heer v. B. te laat bemerkte. De aangeredene bleef bewusteloos liggen en bekwam een hersenschudding. Hij is in zorg- wekkenden toestand naar de Majella-Stichting te Bussum overgebracht. Bij de politie te Eindhoven was Zaterdag door den 22-jarigen E., vertegenwoordiger van een expeditie-onderneming, aangifte gedaan, dat in het kantoor van deze onderneming bt) een inbraak f 250.— zou zijn ontvreemd. Toen de politie een onderzoek instelde, kwamen daarbij eenige verdachte omstandigheden aan het licht. Zij onderwierp den man aan een nader verhoor, waarbij bleek, dat hij, tezamen met den 25-jarigen chauffeur W. de V., de inbraak gefingeerd had, omdat hij een tekort in de kas had. Beide mannen zijn daarop in verzekerde be waring gesteld. Hedenmorgen vond de vrouw van den winke lier Broenen in de Nieuwstraat te Gilze haar eenjarig kindje in de dekens gestikt. De dokter kon slechts den dood constateeren. Op 28 Februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de H. Landstichting, in den vorm zoj- als wij dien thans kennen, aan de grens der gemeente Nijmegen tot stand kwam. In verband met den vastentijd en mede met het overlijden van den voorzitter der stichting, jhr. mr. Van Hövell tot Westerflier, Comm. der Koningin in Limburg, is besloten, om dezen feestdag op 28 Februari a.s. slechts in allen eenvoud te vieren. Men hoopt op Pink sterdag, wanneer de vicaris der H. Landstich ting, de Zeereerw. Heer A. Suys, zijn veertig jarig priesterfeest herdenkt, dan ook op meer luisterrijke wijze het zilveren feest der Stich ting te vieren. Het bestuur der Stichting' wil 't jaar 1936 tot. een jubeljaar voor de H. Land stichting maken en zal daarvoor ook de aan trekkelijkheden van de monumenten verhoo- gen. Naar wij vernamen ligt het in het voor nemen van het bestuur, om de nu reeds zoo fraai gelegen Hof van Olijven te voltooien. Daarnaast zullen in de omgeving van het huisje van Nazareth eenige monumenten wor den vervolledigd. Het jubelfeest op Pinksterdag zal zoowel kerkelijk als wereldlijk gevierd worden. Zaterdag heeft de pauselijke Internuntius, Z. H. Exc. mgr. Giobbe te Wittem (L.) het graf bezocht van Kardinaal van Rossum. In Eist doen hardnekkige geruchten dei t ron de, dat de spoorwegen het rangeerstation Eist met ingang van den aanstaanden wintel dienst zullen opheffen en in hoofdzaak overbrengen naar Nijmegen en Arnhem. Het gevolg hiervan zal zijn, dat ongeveer 80 ambtenaren en arbei ders met hun gezinnen Eist zouden verlaten, hetgeen op de gemeentefinanciën en het zaken leven een gevoeligen druk zal kunnen gaan uit oefenen. Zooals wij reeds berichtten, zijn de spoorwegen voornemens voor het personenvervoer eenzelfde overeenkomst te treffen met de G. T. M„ als zfj getroffen hebben met een busonderneming, welke een dienst ZwolleDeventer onderhoudt. Die overeenkomst, waarbij dan bepaald wordt, dat plaatsbewijzen van beide maatschappijen voor vervoer op een der twee vervoerlijnen naar keuze van den reiziger zullen geldig zijn, zou met het gereedkomen der brug te Nijmegen van kiacht worden. verklaren dat Ook ir> verouderde gevallen en indien andere medicamenten gefaald hebben, Onschadelijk voor maag hart en nieren. Duizenden die door pijnen geplaagd werden verkregen door TOGALtabfetten weer het genot van een goede gezondheid. Neem In Uw eigen belang een proef met TOGAL maar sta er op, dat U TOGAL krijgt I TOGAL is het goedkoopste omdat het werkelijk helpt. Bij alle Apoth. en Drog. verkrijgb. a 0 80 en f 2.— O.B. en voor langer gebruik de kliniekverpakking a f 8.75 4* O.B., welke het voordeeligste is. VARIA 9 9 9a SAINT JEAN (PORTO-RICO), 24 Febr. (Reu ter). De chef van de politie, de Amerikaansche kolonel b.d. Francis Riggs, is door twee natio- 8.00 Morgengebed en gewijde gra mofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuziek (morgen concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den KRO 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Gramofoonmuziek (Muziek- uitzending voor fabrieken) 11.00 Gramofoonmuziek (Concert gebouworkest o. 1. v. prof. dr. W. Mengelberg) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquln, inge leid en besloten door gewijde gramofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek (potpour- rle) 12.45 KRO-Orkest o. 1. V. MartnUf van 't Woud 1.30 Gramofoonmuziek („Der Bet- telstudent", operette v. C. Millöcker) 2.00 Vrouwenuurtje: „De Schoon maak" door mevr. M C. v. Oerle Nipper; mevr. N. Schut te over: „De vegetarische keu ken" 3.00 Modecursus door mevr. H CuppensGeursknippen naaien en hoedenmaken 3.30 Opleiding coupeuse leerares. 4.00 Kwartier zenderverzorging 4.15 Zangrecital door Herbert Per quln met pianobegeleiding door Fred. Boshart 4.30 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 5.15 Zangrecital (vervolg) 5.30 KRO-Orkest (vervolg) 6.15 KRO-Orkest (vervolg) 6.00 Gramofoonmuziek 6.40 Esperantocursus door P. Heil- ker 7.00 Politieberichten 7.15 Aalm. J. v. d. Maden over: „Geen zelfvoldaanheid. Het bereikte van waarde, maar het Q. A.-ideaal ligt nog ver" 7.35 Gramofoonmuziek 7.45 Gramofoonmuziek (Musiea Catholica) 8.00 Nieuwsberichten en KRO- Mededeelingen 8.10 Sollstenconcert door KRO- Symphonle-Orkest (U.S.O.) o. 1. v. Henri van Goudoever m. m. v. prof. Georg Kuhlan- kampff, vlooi 9.00 Gramofoonmuziek 9.10 De Vroolljke Golf. Vasten avondprogramma m. m. v. Co median Harmonists. KRO- Boys en anderen 10.55 Nieuwsberichten 11.00 Gramofoonmuziek (Bezinning in Schoonheid) If .20 Gramofoonmuziek (vroolijk programma) GODSDIENST 10.00 Hilversum II (AVRO-morgen- wijding) ORGELBESPELING 11.20 Droitwich (Sidney Torch) ORKEST-CONCERTEN 12.50 Brussel II (Omroeporkest) 1.20 Brussel II (Omroeporkest) 1.20 Droitwich 2.00 Hilversum II 2.10 Kalundborg (omroeporkest) 3.20 Hamburg 7.20 Kalundborg (omroeporkest) 8.20 Brussel II (omroeporkest) 8.30 Beromünster (Haydn-concert door omroeporkest) LICHTE MUZIEK 10.10 Hamburg 10.30 Hilversum II (Ensemble Jon- ny Kroon) 11.20 Kalundborg 11.20 Langenberg 11.30 Hilversum II (Ensemble Jon- ny Kroon) 11,30 Hamburg 12.15 Brussel I 12.50 Brussel II 1.05 Deutschlandsender (gevar. concert) 1.15 Hilversum II 1.40 Hamburg (vroolijk 3.20 Deutschlandsender brlndt) 3.20 Beromünster (Carnavalscon cert) 3.20 Langenberg (vroolijk gevar. progr.) 4.20 Parijs I (stafmuziek) 4.35 Rome (gevar. concert) 4.35 Milaan (dansmuziek) 4.35 Hamburg cabaretprogr.) 5.15 (Omroepdansorkest o. 1. v. Stan Brenders) 6.20 Hamburg (vastenavondprogr.) 6.35 Brussel II (dansorkest) 6.20 Hamburg (vastenavondprogr.) 7.05 Hilversum II 7.20 Brussel II (dansorkest) 7.30 Beriyn (dansmuziek) 7.30 Langenberg (Carnaval) progr. (Otto Do- 7.30 Hamburg (Carnavalsprogr.) 7.55 Rome (Jazzconcert) 8.00 Toulouse (filmmuziek) 8.00 Weenen (cabaretprogr.) 8.10 Hilversum II 8.15 Toulouse (gevar. concert) 8.20 Boedapest (gevar. progr.) 8.20 Brussel I (Omroepklelnorkest) 8.20 Droitwich variété-progr.) 8.50 Brussel 1 9.20 Kalundborg (volksdansen) 9.20 Weenen (carnavalsconcert) 9.20 Parys II 9.20 Brussel II (cabaretprogr.) 9.50 Brussel I 10.15 Toulouse (gevar. concert) 10.20 Brussel I (dansmuziek) 10.20 Deutschlandsender 11.00 Toulouse (dansmuziek) 11.10 Hilversum II (Avro-Decibels) 11.20 Boedapest (dansmuziek) 11.35 Toulouse (Argentynsche dansmuziek) 11.35 Droitwich (Joe Loss' Band) 12.15 Toulouse (gevar. concert) GRAMOFOON 8.00 Hilversum II 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 10.15 Hilversum II 12.20 12.25 12.30 12.10 1.30 1.35 2.50 5.20 5.20 6.00 6.55 7.05 7.35 10.00 10.45 10.50 11.20 Brussel II Parys II Hilversum II (lunchmuzick) Droitwich Brussel II Langenberg Parys I Beromünster Brussel II Hilversum n (dlnermuziek) Parijs II Brussel I Brussel II Hilversum II Brussel II Parijs II Weenen KAMERMUZIEK 11.20 Deutschlandsender (kameror kest) 12.10 Droitwich (trio) 3.20 Beriyn 4.40 Droitwich 5.20 Deutschlandsender (cello en harp) 8.20 Brussel I (klein-orkest - pop. progr.) 9.50 Deutschlandsender (kamer koor vrooiyke canons v. Mbzart) 10.40 Droitwich (kwintet) SOLISTEN-CONCERTEN 3.00 Kklundborg (zang en plano) 4.05 Hilversum II (Alt m. pianobe geleiding) 4.20 Beriyn (bariton m. pianobeg.) 6.50 Droitwich cembalomuzlek) 7.20 Brussel I (pianorecital) 8.25 Kalundborg (zang m. piano beg.) 8.45 Beromünster (Oude liefdeslie deren) 9.00 Toulouse (zang) 12.35 Toulouse jachthoomrecltal) OPERA EN OPERETTE 7.20 Beromünster (operettemuziek door omroeporkest) 8.20 Parys I („La vle de Bohème" v. Puccini en „Paljas", opera v. Leoncavallo) TOONEEL 7.55 Milaan („Cecilia", spel m. muziek v. Licinio Reflce) 11.00 Hilversum II (Mevr. R. Lotge ringHillebrand: „zonder bo ter") 2.35 Deutschlandsender (Jo v. Am- mers—Küller bezocht den Deutschilandsender (opna men.) 3.00 Hilversum II (knipcursus door mevr. Ida de Leeuwvan Rees) 4.30 Hilversum II (kinderkoorzang o. 1. v. Jacob Hamel) 5.00 Hilversum II (kinderhalfuur o. 1. v. mevr. Ant. v. Dyk) 6.50 Boedapest (koorconcert) 7.00 Hilversum II en nu naar bedl") 7.30 Hilversum II (Engelsche les door Fred Fry) 9.30 Hilversum II („De reis om de Kaap door Abel Tasman" door W. Voorbeytel-Cannenburgh) 10.25 Hilversum II (bridge o. 1. v. mr. E. C. Goydsmlt) SPORT 2.50 Parys II (reportage voetbal match Fransche legerEngel sche leger) 10.20 Brussel II (reportage Zes- daagsche te Antwerpen) HtiitntmimiHiiiinmHfNititiii PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8.00 Hilversum II 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel II 11.00 Hilversum II BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 AL H BOEDAPEST 459.5 M. BRUSSEL I 483.9 AL z BRUSSEL n 321.9 M. i DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. ui HILVERSUM I 301.5 M. 2 (KRO en NCRV) HILVERSUM II 1875 M. (AVRO en VARA) KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. s PARIJS H 312.8 M. E ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. i^WEENEN 506.8 M. Willi Naar raming zijn de rubbervoor raden te Londen in de afgeloopen week met 3500 ton afgenomen en zijn de voorraden te Liver pool met 400 ton gestegen. De Nivas verkocht voor consumptie 723 tons superieure suiker en 264 tons bruine suikers. De N. V. Mij. tot Exploitatie van Onroe rende Goederen „Laan van Meerdervoort" is voornemens een onveranderd dividend van 30 pCt uit te keeren. A De waarde van den invoer van België be droeg in Januari fr. 1829.95 mïllioen tegen jr. 1847.69 mill, de vorige maand en fr. 1074.88 mill, in Januari 1935. De uitvoer beliep fr. 1579.80 mill, tegen fr 1664.79 mill, in December en fr. 1188.84 mill, in Januari 1935. De waarde van den invoer is derhalve veel sterker gestegen dan de waarde van den uitvoer. De productie van de 1. G. Farben In dustrie is den laatsten tijd verder gestegen. Dit geldt hoofdzakelijk voor de productie van benzine en metanol. Te Parijs verwacht men, dat deze week met het plaatsen der nieuwe 4 pCt. en 6 6 pCt. Fransche Spoorwegobligaties zal wor den begonnen. De 6 pCt. zouden tot 95 pCt. worden uitgegeven. De Amerikaansche Senaat heeft de amen dementen geweigerd aan te nemen welke het Huis van Afgevaardigden aan de wet ter vervanging van de Agricultural Adjust ment Act heeft toegevoegd. Deze amende menten betreffen de bevoegdheid der re geering tot invoering van contingenteerin- gen en controle op de productie en prijsre geling. Het reizend Hof van Beroep verklaarde de wet op de houdstermijen van openbaar nutsbedrijven van kracht voor een bijzon der geval en verklaarde den bouw van elec- trische centrales met staatsgelden grond wettig. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend te Amsterdam op 7.26%7.27% (v. slot 7.27), de frank op 9.72—9.73 (9.73%) en de Dollar op 1.451.47(1.45%). J. P. Wijers' Industrie en Handelsonder neming passeert over 1935 het dividend, terwijl het vorig jaar 3 pCt. werd uitge keerd. De oorzaak is gelegen in het af schrijven van de winst van de Belgische on derneming der mij., alsmede van ruim f 80.000 uit de winst van het Nederlandsche bedrijf, op de Belgische deelnamen, tenge volge van de devaluatie van den frank. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS AMSTERDAM, 34 Febr. Veemarkt. Aanvoer: 546 vette koelen, waarvan de prijzen waren: le kw. 46—50 ct., 2e kw. 40—45 ct., 3e kw. 32—38 ct per Kg. slachtgewicht; 85 melk- en kalf- koeien f 160—200 per stuk;65 vette kalveren: 2e kw. 44—52 ct.; 3e kw. 32—42 ct. per Kg. levend gewicht; 110 nuchtere kalveren f 3—6 per stuk; 58 schapen en lammeren, schapen f 15—2i; lammeren f 13—15 per stük; 432 var-' kens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 44—45 ct.; zware varkens 43—43 ct.; vette vaï-' kens 40—41 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Runderen aanvoer behoorlijk, pri ma kwaliteit schaarsch, handel zeer gedrukt, prijzen onveranderd. Melkkoeien: aanvoer minder, weinig handel, prijzen lager. Vette kalveren: aanvoer geen eerste kwaliteit, handel gedrukt, prijzen lager. Nuchtere kalveren: aanvoer redelijk, handel vlug, prijzen constant. Schapen: aanvoer als vorige week, handel slepend, prijzen hooger. Lammeren: aanvoer als vorige week, handel del slepend, prijzen hooger. Varkens: aanvoer minder, handel zeer gedrukt, Vette varkens: prijzen lager. ALKMAAR, 24 Febr. Veemarkt. 81 vette koelen 110.00190, handel matig. 2 vette kalveren 28.0O —70 per stuk, Idem 6080 cent per kg. 257 nuchtere slachtkalveren 4.0012. 3 vette scha pen 18.00—22. 302 vette varkens, zware, per kg. 3336 cent. Handel stug. ALKMAAR, 22 Febr. N.V. Eterveiling voor Holl- Noorderkwartier. Aanvoer 150.000 kipeieren: 56- 58 3—3.10. 58-60 3—3.10. 60-62 3.10—3.20. 62-64 3.20—3.50 64-66 3.303.60. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Febr. 3800 kg' Breekpeen 2.202.40. 2700 kg. Roode kool 5.70— 7.70 4000 kg. Gele kool 2.708.70. 700 kg. D* Witte kool 2.90. 850o kg. Uien: Gele Uien 1.70-" 2.20, grove 2.40—2.80. Gele Drielingen 6070 ct- Gele Nep 4.00. 360 stuks ruige Gele kool 12.20' HOORN. 22 Febr. Veemarkt. 19 biggen 12.00 14. Handel vlug. Per 100 kg. MEDEMBLIK, 22 Febr. „St. Joseph". Uien 1-T 1.15, idem grove 1.051.20. Idem Drielingen 0.3" 0.40. Bleten 1.504.30. Wortelen 11.90. Blauwe aardappelen 1.201.40. Roode kool 3.90- 10 Gele kool 35.70. Deensche kool 3.805.10- NOOKD-SCHARWOUDE. 24 Febr. 1200 kg' Uien 1.90. Idem grove 2.60. 1000 kg. D. Witte koor 4.80. OUDEWATER. 24 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer partijen, 135 stuks, 675 kg. 2e soort met R-M* 2020.50. Handel matig. ROTTERDAM, 24 Febr. Veemarkt. Totaai- aanvoer 1972 stuks: 703 vette runderen, 22" vette kalveren, 295 schapen en lammeren, 235 varkens, 12 nuchtere kalveren en 1 bok. Prijzei1 per kg.: vette koeien 47, 41, 2834, vette osseU 44, 40, 30—34, vette kalveren 90, 80, 50—6^ varkens, levend gew. 363534, schapen 423» —30, lammeren 4439—29 cent. Prijzen p®r stuk: schapen 20.0017—12, lammeren 18.00-- 16—10. Overzicht. Vette koeien en ossen aanvo®" ruimer, handel kalm, prijzen lager dan vorig® week Maandag; prima koe pl.m. 50, prima pl.m. 46; vette kalveren aanvoer onveranderd' handel stroef, prijzen voor le en 2e kwalit#1 konden "zich moeilijk handhaven. 3e kwal. minder, prima kalf pl.m. f 1.hooger. Scha' pen en lammeren aanvoer kort, handel vlug' prijzen hooger. Varkens aanvoer ruimer, han del matig, prijzen van vorige week waren moeilijk te handhaven. Er werden weinig varkens tegen de hoogst® noteering verkocht. Eenige partijen schapen werden voor expo' verkocht. r0 Vlasaanvoer. 10750 kg. blauw schoon 52—-L' cent, 14700 kg. Holl. Geel 52—60 cent, 1600 J®" Dauwroot 4853 cent per kg. De markt was heden flauw gestemd; er b® stond eenige kooplust, maar de prijzen war®^ in het voordeel der koopers. Een gedeelte we: Aardappelenmarkt. Brielsche Eigenh. l'9°rT 2.20, Zeeuwsche Blauwe 22.40, idem EigeUP* 1.752, idem bonte 22.40, Poters Eigen1^ 1.50—1.60, Bonte BI. Poters 1.50—1.60, BeV® landers 1.701-90, Zandaardappelen 3.504 -P® H.L. Met redelijken aanvoer, kalme vraag. WARMENHUIZEN, 22 Febr. Uien 1.402. ld®1^ groote 2.20—2.70. idem drielingen 80—90 c°R Nep 3.30 Peen 1.902.10, kleine Peen 7080 "g Gele kool 7.508.80, idem 2de soort 47-I' Roode kool 6.209.10, Idem 2de soort 4.80—8-^, Witte kool 3.804.80. Idem 2de soort 2.403-® UTRECHT, 24 Febr. Aan de heden gehoud® paardenmarkt, alhier, waren 600 paarden e veulens aangevoerd. Handel vlug. De prij^ waren als volgt: luxe-paarden 300.00—35^ werkpaarden 200 00300, oude paarden l"9 —175, 1-jarige paarden 170.00—200, 2-)&™ paarden 200.00225, hitten 100.00175.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 10