mm I *De WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN nstontine \i De weerstoestand wSÈ r Dagfilm jjgSlOX VRIJDAG 28 FEBR. J DONDERDAG 27 FEBRUARI 1936 Met geest van zout gegooid Drama te Rotterdam, waarbij een vrouw zeer ernstig werd gewond BRAND IN WERKPLAATS TE ENSCHEDE Groote voorraad speelgoederen vernield DRIE FAMILIES DAKLOOS Felle brand te Huizen DRIESSEN: EEN KLASSE APART! Tegen sluis gevaren De „Poelau Laut" krijgt schade aan den boeg De Ossche strafzaken Op 25 Maart in hooger beroep voor het Bossche Hof EEN ZWARE EISCH TEGEN INBREKER Verlaging van vaste lasten Meeningsverschillen over ontwerp inzake gemeentebelasting POGING TOT MOORD Revolverheid tot anderhalf jaar veroordeeld KOEIEN UIT DE WEIDE GESTOLEN De dader gepakt De ware Jacob? Aan de gevolgen overleden DE OVERDRACHT VAN HET VLOOTCOMMANDO DE KOUDE BLIJFT NOG Druk bezochte ruiterdag te Utrecht Tweede lustrum van de Landelijke Ruitersport Bouw van een dok te Enkhuizen Wordt onderneming door ver leening van Rijkssteun bevorderd? W erkverschaf f ing DE VALSCHE POSTWISSELS Een oude oplichting thans ook uitgekomen JACHTVLIEGTUIG MET 640 K.M. SNELHEID? Britsche plannen in studie GOLFLENGTEN HAAGSCH BAKKERSBEDRIJF Overeenstemming over de loonen bereikt BEGRAFENIS VAN WIJLEN K. H. HIRSCH Het slachtoffer van den moord in de gevangenis GELUIDSFILM VAN HET TREKPAARDENSTAMBOEK Woensdagavond te negen uur heeft zich op den Parallelweg te Rotterdam een drama af gespeeld, waarbij twee# vrouwen slaags zijn ge raakt en de eene vrouw de ander een flesch geest van zout in het gelaat heeft gegooid. De getroffene werd zeer ernstig aan het gelaat gewond en met hevige brandwonden in het ziekenhuis aan den Coolslngel opgenomen. Het slachtoffer is de 36-jarige vrouw E. B. S., woonachtig aan den Parallelweg. Sedert geruimen tijd onderhield deze vrouw betrek kingen met den twee en veertig-jarigen A. P. v. d. v., die in de binnenstad van Rotterdam woont. Zijn echtgenoote wist, dat de man de vrouw dikwijls in haar woning bezocht en toen haar man Woensdagavond niet was thuis ge komen, heeft zij zich naar het huis van mej. S. begeven. In haar taschje had zij een flesch geest van zout gestopt, met de bedoeling, den inhoud in het gezicht van de vrouw te werpen. Toen zij aanbelde, deed mej. S. de deur open. Op een vraag van mej. V. of haar man bij haar was, antwoordde zij ontkennend. Er ontstond een twist tusschen de beide vrouwen, die eindigde in een handgemeen. Mej. S. is toen de straat op gevlucht. Mej. V. achter volgde haar en wierp haar den inhoud van de flesch in het gelaat. Gillend van pijn is de vrouw een café aan den Parallelweg bin- nengeloopen. De damp sloeg in zoo hevige mate van haar lichaam, dat de bezoekers het in het café niet meer konden uithouden. Men heeft de vrouw op een stoel voor het café neergezet, totdat een auto van den G. G. D. haar kwam halen. De politie arresteerde mej. v. d. V. in de omgeving van den Parallelweg. Zij ontkende met de gevaarlijke vloeistof te hebben geworpen, maar toen men de stop van de flesch in haar taschje vond, die sterk naar geest van zout rook, bekende zij ten slotte. Zij is in het politiebureau aan de Paul Kru- gerstraat opgesloten; de toestand van het slachtoffer was Woensdagavond vrij ernstig. Hedenmorgen omstreeks negen uur brak brand uit te Enschede in het perceel Delistraat 57, be- wood door het gezin van den heer W. Noorslag. Op den zolder dezer woning, waar de heer Noor slag zijn werkplaats heeft, worden poppen en andere speelgoederen vervaardigd. Uit den aard der zaak bevindt zich op dezen zolder veel brandbaar materiaal. Het vermoeden ligt voor de hand, dat papier of houtwol in aanraking is gekomen met een brandende kachel. De zoon van den bewoner was alleen op den zolder, toen hij plotseling bemerkte, dat het materiaal in de buurt van de kachel in brand stond. Telefonisch werd de brandweer gewaarschuwd, terwijl intusschen de bewoners met behulp van de buren den inboedel naar buiten begonnen te brengen. Toen de brandweer met een motorspuit arriveerde, sloegen de vlammen reeds uit het dak. Onder leiding van den directeur-brand meester, den heer Te Pas, werd het vuur met jjvee stralen op de waterleiding bestreden. Bin den een half uur was men den brand meester, en behoefde uitbreiding niet meer te worden ge vreesd. De zolder was geheel uitgebrand, terwijl de slaapvertrekken op de eerste etage en de bene denwoning veel waterschade bekwamen. Eenige oogenblikken liep het aangrenzende perceel, bewoond door W. Bourgonje, gevaar, doch gelukkig kon dit gevaar tijdig worden be zworen en bleef het bij waterschade. Het huis en de inboedel waren verzekerd. De heer Noorslag was echter niet tegen be drijfsschade verzekerd. De voorraad speelgoe deren, die zich op den zolder bevond, wordt op f 600.geschat, ongeacht de ruwe materialen en eenige machines. Woensdagavond is te Huizen brand ontstaan in een groot pand, gelegen in de Langestraat. Het huis werd bewoond door drie families, namelijk de familie Kos, de familie Vos en de familie Van Straaten en bevatte bovendien een meubelwerkplaats van den heer Visser. De brand ontstond op de bovenverdieping van het Westelijk gedeelte. Het vuur verspreidde zich zeer snel, waartoe de onder de pannen gelegen rietbedekking meewerkte. Van de familie Vos werden vier kinderen in nachtgewaad overhaast gered. Het pand brandde geheel uit. De brandweer, daarbij door een gunstige windrichting geholpen, wist de belendende per- eeelen te behouden. De eigenaars zijn de gebrs. Goedhart, die verzekerd waren. Van de drie inboedels waren er twee verzekerd. De oorzaak is waarschijnlijk een omgevallen petroleumlamp. 1 Verpakt in etuis van 25c, 45c, 75c In trommels i 1.50 per stuk Los 30e per ons Driessen Bonbons In diverse verpak kingen en prijzen. Hedenmorgen te zes uur is het motorvracht schip „Poelau Laut" van de Stoomvaart Maat schappij „Nederland", dat uit Indië terugkeer de, bij het binnenvaren van de Middensluis te IJmuiden, doordat de machinekamer-telegraaf weigerde en de order tot achteruit slaan niet doorkwam, met den stuurboordboeg in aanra king gekomen met het Zuidelijk contrefort. Een huidplaat boven de waterlijn ter hoogte van het tusschendek van het voorschip is ter lengte van 3 spanten ingedeukt, terwijl deze spanten waarschijnlijk ontzet zijn. Nader zal worden vastgesteld, of de sluis schade heeft opgeloopen. Het schip werd door twee sleepbooten bin nengebracht, doch zij konden het niet houden, tengevolge van de sterke N.N.W.-bries. Te 6.40 uur is de „Poelau Laut" naar Amsterdam opgevaren. Op Woensdag 25 Maart a.s. zullen voor het gerechtshof te 's Hertogenbosch in hooger be roep de volgende Ossche zaken worden behan deld: Tegen M. J. den B., arbeider te Oss, door de rechtbank veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, wegens diefstal door twee of meer personen in vereeniging ge pleegd; N. H. S., arbeider te Oss, door de recht bank veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, terzake van brandstichting, waaruit gemeen gevaar voor goederen te duchten was; J. F. A. V., koopman te Oss, door de rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf, wegens het opzettelijk uitlokken van brandstichting en tegen P. J. de B., werk man te Oss en L. A. van den H, vrachtrijder te Heesch, door de rechtbank veroordeeld ieder tot een gevangenisstraf van veertien jaar, ter zake van diefstal in vereeniging gedurende den nacht en voorafgegaan en vergezeld van ge weldpleging tegen personen; diefstal in veree niging door middel van inklimming en diefstal in vereeniging gedurende den nacht door mid del van inklimming. Voor de Rechtbank in 's-Hertogenbosch werd tegen den voerman H„ bijgenaamd de Saai, een van de Ossche boeven, thans wonende te Eind hoven, gedetineerd in Den Bosch, zes jaar ge vangenisstraf geëischt, wegens twee inbraken té Eindhoven. De memorie van antwoord van de regeering over het wetsontwerp tot verlaging van som mige vaste lasten en van huren is, zooals men weet, nog steeds niet verschenen. Volgens „Het Volk" duurt het overleg tus schen de departementen van Financiën, Bin- nenlandsche Zaken, Justitie en Sociale Zaken voort. Een der punten, waarover geen overeenstem ming bestaat, is de aanvulling van het ontwerp met een regeling, waardoor aan de gemeenten zou worden belet in de toekomst nog nieuwe heffingen, zooals de rioolbelasting, straatbelas ting, baatbelasting, enz. in te voeren. Overeenstemming is volgens het blad bereikt over een wijziging van het ontwerp op het punt van de huurverlaging. De regeering handhaaft als norm voor deze huurverlaging, dat de hu ren moeten worden teruggebracht tot 80 pCt. van de huurwaarde van 1 Januari 1931. Men wil nu bij deze huurverlaging den kantonrechter inschakelen op overeenkomstige wijze als dat bij de crisislandbouwhypotheekwet is geschied. De huurder zal zich dan tot den kantonrechter moeten wenden met het verzoek, zijn huur te verlagen. Bij de beslissing omtrent dat verzoek zal de kantonrechter de financieele positie, zoowel van den huurder als van den verhuurder, in acht hebben te nemen. De Bossche Rechtbank veroordeelde J. O., constructiemaker te Nijmegen, tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf wegens poging tot moord, gepleegd in den Bosch, waar hij revolver schoten heeft gelost op zijn vrouw en een man, met wien zij was weggegaan. De eisch tegen O. luidde zes jaar. De recherche te Den Bosch heeft op de Vee markt aldaar opgespoord en in beslag genomen drie koeien, welke te Hoofddorp (Haarlemmer meer) ontvreemd waren. In den nacht van 26 op 27 Februari zijn de beesten uit een weide gestolen. De politie te Hoofddorp, die ver moedde dat de koeien op de Veemarkt te Den Bosch zouden komen, waarschuwde de recherche aldaar. De beesten werden door B. uit Oude Wetering' aan twee boeren voor f 145 per stuk verkocht. Daarna was B. met een vrachtauto naar Hoofddorp vertrokken. B. is bij aankomst in Hoofddorp door de politie gearresteerd. De Rüksveldwacht heeft te Kerkrade den win kelier H. aangehouden. Hij wordt ervan verdacht enkele weken geleden te Heerlerbaan een 14- jarigen knaap zoodanig met zijn auto te hebben aangereden, dat hij aan de gevolgen is over leden. Na de aanrijding was de bestuurder van den auto in de richting Aken doorgereden. De auto is in beslag genomen. In het St. Joseph-zielcenhuis te Kerkrade is Woensdag overleden de zwerver L. van Ankel, die Maandagavond door een auto werd over reden. Van A. stierf zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. De bestuurder van den auto is tot nu toe onbekend. De opheffing van het pontveer EnkhuizenStavoren Wij vernemen nog, dat de opheffing van het pontveer EnkhuizenStavoren te wijten is aan geleidelijke vermindering van het vervoer. Het. voer door de groepswagen-indeeling, waren dijk en de reorganisatie van het goederènver- veor door de groepswagen-indeeling, waren oorzaken dat het vervoer te gering werd om nog vruchten af te werpen, waarom de Ned. Spoorwegen hun contract met den heer W. C. Bosman te Alkmaar, die den veerdienst exploi teert, hebben opgezegd. Het personenvervoer blijft natuurlijk onveranderd doorgaan. BATAVIA, 26 Febr. (Aneta) Op 3 Maart a.s. zal van 19 uur 45 tot 20 uur 45 de plech tigheid van de overdracht van het commando over de Ned.-Indische vloot te Tandjong Priok worden uitgezonden over de gouvérnementszen- ders P.M.N., P.L.P. en P.M.A., resp. met een lengte van 29,24, 27,27 en 15,5 meter. Voor deze uitzending is ontheffing van het bekende pu blicatieverbod verleend. uuiiiiiiiiiuuiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De depressie in het Noord-Westen beweegt zich Zuidoostwaarts en verdrijft den hoogen druk over Frankrijk. In het hooge Noorden komt een matig gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling, met barometerstanden boven 785 mm. over Groen land. In het gebied van hoogen luchtdruk boven Lapland daalde de barometer eenige millime ters, evenzoo bij de Azoren. In Oost-Europa nam de luchtdruk toe. De depressie deed den wind in West- en Centraal- Europa naar Zuid krimpen; zij schijnt geheel omgeven te zijn door polaire luchtmassa's en bracht derhalve weinig zachter weer en niet meer dan lichten neerslag op de Britsche Elan den en in Bretagne. Hoewel de vorst in Scan dinavië minder streng werd, hield zij, hoewel zeer licht, op veel plaatsen in Centraal Europa aan. De luchtdrukverdeeling geeft aanleiding tot Föhn, in de Alpen en in de Middelgebergten echter nog met temperaturen ver onder het vriespunt. Tot in de Pyreneeën en in Spanje heerscht wintersche koude. Het weer zal in onze omgeving betrokken en koud blijven, met eenigen regen of sneeuw. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht werd Woensdag de jaarvergadering gehouden van de Nederlandsche federatie van landelijke rijver- eenigingen. Deze jaarvergadering droeg een feestelijk karakter, omdat tegelijk werd herdacht het be langrijke feit, dat deze federatie als vereeni ging tien jaren heeft bestaan. Ongeveer zeventig aangesloten vereenigingen hadden afgevaardigden gezonden. Jhr. H. W. M. van Coehoorn van Sminia uit Brummen opende de vergadering met een har telijke toespraak, doch memoreerde eerst, welke personen in het afgeloopen jaar en reeds in het begin van dit jaar aan de federatie zijn ont vallen, hetgeen staande werd aangehoord. Er zijn, aldus spr., bij de oprichting en in het begin wel eens sombere voorspellingen ge daan, maar het resultaat is toch geweest, dat de federatie in de hippische wereld van ons land een goede plaats heeft veroverd. Bijzondere dank werd giebracht voor de groote belangstelling, welke de rijvereenigingen gedurende ai die jaren mochten ontvangen van de leden van het Koninklijk Huis. Wetende hoe H. M. de Koningin de ont wikkeling van deze landelijke ruitersport met blijvende sympathie had gevolgd, had de voorzitter het aangedurfd aan H.M. een verzoek te doen en het was hem een bui tengewone vreugde te mogen mededeelen, dat het H.M. heeft behaagd aan de federa tie te vergunnen in het vervolg het prae- dicaat: Koninklijke te voeren. "2-7 A w, A-iWl•."i.e.* Deze verrassende boodschap wérd met groot gejuich ontvangen. De voorzitter dankte vervolgens voor hun aanwezigheid als gasten de heeren Hasselman, voorzitter van het GelSrrsche par/.'denstamboek, van Beuningen voorzitter van de nationale ver eeniging tot bevordering van de paardenfokke rij, Westerouen van Meeteren, directeur van de afdeeiing het ruitertoerisjne van den A.N.W.B., Generaal André de la Porte en Kapitein Let- teux als oud-voorzitter en voorzitter van de remontecommissie. Spreker huldigde daarna de heer W. Slob uit Hoofddorp als secretaris van de federatie en bood hem als blijk van waardeering voor zijn groote werkkracht en organisatietalent na mens het bestuur het insigne aan in goud. Vervolgens, gaf de secretaris in zijn jaar verslag een uitvoerig overzicht omtrent het geen er in het afgeloopen jaar 1935 is geschied. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de toestand van de financiën niet on gunstig is. Als bestuursleden werd met bijna algemeene stemmen herkozen de heer Jhr. H. W. M. van Coehoorn van Sminia te Brummen. In de va cature Linthorst Homen werd voorzien door de moderne vrouw gebruikf hel .moderne middel fegerr pijne P'ijs 50 ets. benoeming van den heer L. W. Westerhuis uit Homhuizen. De heer van Sminia wordt bij acclamatie her kozen als voorzitter. Tot eerste eerelid van de federatie werd be noemd de heer André de la Porte te 's-Graven- hage. De federatiepenning werd uitgereikt aan Mej. B. ten Bos te Almelo en Mej. B. van Wijk te Nieuw-Vennep. Diploma's voor met gunstig gevolg afgelegd examen voor de groote veelzij- digheidsproef 1933 en 1928 werden eveneens overhandigd. Aan vier landelijke ruiters werd een fede- ratie-ruiterster uitgereikt, de hoogste onder scheiding in deze vereeniging die alleen wordt toegekend aan degenen die met hetzelfde paard, hetwelk kort te voren en daarna op de boer derij het gewone landwerk heeft gedaan, met een voldoend aantal punten een dressuurproef klasse L afgelegd en tegelijk een behoorlijk springconcours hebben gemaakt. Uit de boeken bleek, dat meer dan zeventig personen van de oprichting af dus meer dan tien jaren, lid zijn geweest van de faderatie en daarom werd hun als veteranen-groep door den secretaris W. Slob namens het bestuur een her inneringspenning in brons aangeboden voor „tien jaar trouwen dienst". Aan de beide oudste instructeurs Zuidweg en Van Driessen werd deze penning in zilver af gegeven. Nadat de vergadering gesloten was, heeft het bestuur receptie gehouden, van welke gelegen heid door zeer velen is gebruik gemaakt om in kortere of langere toespraken hun gelukwen- schen aan te bieden. Onder deze groote rij van bezoekers waren ook de vertegenwoordigers van de ministers van defensie en landbouw. Het Tweede Kamerlid Krijger heeft den mi nister van Koloniën, voorzitter van den Raad van Ministers, gevraagd, of het waar is, dat geweigerd is geldmiddelen uit het Werkfonds ter beschikking te stellen voor den bouw te Enkhuzen van een dok met bijkomende wer ken en op grond waarvan zulks is geschied. Indien waar is, aldus vrager, dat een gun stige beschikking, althans, in beginsel, is toe gezegd op een verzoek om den Rijkssteun, dié door het Werkfonds zou zijn geweigerd, te vei; krijgen, ten deele en onder andere voorwaar den, door uitvoering van de bedoelde werken in werkverschaffing met belangrijken steun uit Overheidskassen, is de Regeering dan bereid mede te deelen hoe het verschil van inzicht tusschen de betrokken takken van Rijksdienst moet worden verklaard? Is de Regeering niet van oordeel, aldus vra ger, dat de bouw van de bedoelde inrichting geenerlei blijvende uitbreiding, doch slechts verplaatsing van werkgelegenheid tengevolge zal hebben en dat de onderneming, die den Rijkssteun zal genieten, daardoor, ten nadeele van andere, reeds bestaande gelijksoortige on dernemingen, zal worden bevoordeeld? Naar wij vernemen, heeft de minister van Sociale Zaken den heer mr. H. B, Wildt Meij- boom, hoofdcommies bij zijn departement, met ingang van 1 Maart a.s. benoemd tot inspecteur voor de werkverschaffing in algemeenen dienst. 9 9 9 9 De 51-jarige Ph. P., die in verband met de postwisselvervalschingen dezer dagen te Brus sel is aangehouden, heeft bij zijn verhoor te Rotterdam bekend, in het voorjaar van 1935 reeds voor ruim f 2000te hebben ge ïncasseerd door middel van valsche postwissels, aangeboden te Amsterdam. Destijds kon de politie de daders niet op het spoor komen; bij de ontdekking van deze vervalschingszaak heeft men ook deze zaak thans aan het licht kunnen brengen. De Morning Post" meldt, dat het Britsche ministerie van luchtvaart plannen bestudeert voor een nieuw type gevechtsvliegtuig, dat de fantastische snelheid van 640 kilometer per uur zou bereiken. Volgens het blad betreft het een tweemotorige machine, die is uitgerust met twee kanonnen van 20 m.M. en met mitrailleurs Reden voor de bouwplannen van een dergelijk type is, dat er reeds bombardementsvliegtuigen met een snel heid van 400 kilomter in aanbouw zijn. Een ja ger moet minstens 160 kilometer sneller zijn om met kans op succes een tegenaanval te kunnen ondernemen. GODSDIENST 8.00 Hilversum I (NCRV. Schrift lezing en meditatie) 10.30 Hilversum I (NCRV. Morgen dienst) ORGELBESPELING 11.20 Droitwich (Frederic Bayco) 3.50 Berlijn (orgelconcert) 4.50 Beromünster (Willy Hard- meyer) ORKEST-CONCERTEN 1.00 Luxemburg (omroeporkest) 1.35 Droitwich (Philh. Strijkork.) a.30 Hilversum IX (Omroeporkest o. 1. v. Albert v. Raalte: Sym- phonleconcert) 3.50 Beromünster (Omroeporkest) 4.20 Droitwich 4.20 Milaan Symphonleconcert) 5.15 Brussel I (Omroeporkest 5.50 Deutschlandsender (liederen v. Joh. Brahms door orkest, koor en solist) 7.20 Weenen (Sted. Opera-orkest o. 1. v. Felix von Welngartner) 7.30 Berlijn (Omroeporkest o. 1. v. C. Schurlcht) 8.05 Hilversum I (Oratorium „Pau- lus") S.20 Milaan (Symphonicooncert) 8.20 Brussel I (uitzending voor oud-strijders) 8.23 Brussel II (Radlo-sympho- nle-orkest) 8.30 Luxemburg (Omroeporkest) 12.35 Toulouse LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg (gevar. concert) 10.10 Hamburg (Kleler Orkestvcr. 0. 1. v. Hans Döring) 11.20 Kalundborg 11.20 Langenberg (omroeporkest o. 1. v. Kühn) 11.30 Hamburg (blaasorkest) 11.50 Droitwich 12.00 Hilversum II („De Maaskan- ters" o. 1. v. Louis Slier) 12.20 Hamburg (blaasorkest) 12.20 Luxemburg (omroeporkest) 12.30 12.35 12.50 12.50 12.50 1.05 1.35 1.40 1.50 3.20 5.30 5.35 5.45 6.15 620 6.35 7.00 7.55 8.05 8.15 8.30 8.50 8.55 9.00 9.20 9.35 10.20 10.20 10.20 10.20 10.45 11.00 11.35 12.00 Hilversum I (Ensemble v. d. Horst) Langenberg Omroeporkest) Brussel I (Zigeunerorkest o. 1. v. Walter Feron) Brusel II Droitwich (BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall) Deutschlandsender (gevar. concert) Langenberg (gevar. concert) Hamburg (vroolijk concert) Kalundborg Deutschlandsender (Omroep- Amusements-orkest o. 1. v. Otto Dobrindt) Hilversum II Droitwich (BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall) Brussel II (Zigeuner-orkest o. 1. v. Walter Feron) Hilversum II Deutschlandsender (gevar. progr.) Weenen (Marschenconcert) Boedapest (Omroepsalonork.) Rome (Variété-programma) Toulouse (Klein-orkest) Toulouse (gevar. concert) Luxemburg (omroeporkest) Parijs II (vroolijk progr.) Weenen (Walsenconcerti Beromünster (dansmuziek) Parijs II (Music-Hall-progr.) Boedapest (Jazzorkest o. 1. v. Guttenberg) Deutschlandsender (dansmu ziek Robert Gaden's orkest) Hamburg (Bremer Stadsmu zikanten) Langenberg (Leo Trümper's orkest) Toulouse (Schrammel-orke6t) Weenen (dansmuziek) Toulouse (Argentijnscho dansmuziek) Droitwich Toulouse (Filmmuziek) GRAMOFOON n (populaire pla- 8.00 Hilversum II 8.15 Hilversum I (morgenconcert) 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 9.20 Brussel I 11.00 Hilversum ten) 12.15 Hilversum 12.20 Brussel I 12.20 Brussel II 12.25 Parijs II 1.50 Brussel I 1.50 Brussel II Georg Handei's opera „Acis und Galathea" is Vrijdagavond (8.25 —9.30 uur) te beluisteren via Boedapest 2.00 Hilversum I (orgelplaten) 2.50 Parijs I 4.05 Hilversum li 5.00 Hilversum I (zang) 5.20 Beromünster 5.35 Deutschlansdender 6.20 Brussel I 6.35 Brussel II 6.35 Parijs II 6.50 Brussel I 7.15 Brussel I 7.20 Hilversum H 7.20 Brussel II 7.55 Milaan 8.20 Brussel II 9.40 Weenen 10.20 Brussel II 10.30 Brussel I 10.35 Hilversum I 10.50 Parijs li 11.00 Hilversum II (Jazz) 11.05 Parijs I 11.20 Luxemburg (dansmuziek) 11.30 Hilversum II (populaire pla ten) KAMERMUZIEK 12.35 Parils I (kamerorkest) 1.45 Luxemburg (kwintet) 4.00 Hilversum I (trio) 5.50 Parijs I (kamerorkest) 6.05 Luxemburg (kwintet) 6.45 Beromünster 6.50 Parijs I (kamerorkest) 7.30 Kalundborg (viola en plano) 8.05 Toulouse (klein-orkest) 9.45 Luxemburg (kwintet) 9.50 Deutschlandsender (kwartet) 10.5Q Luxemburg (blaaskwintet) SOLISTEN-CONCERTEN 11.00 Hilversum I (cello-recital) 1.40 Brussel I (zang) 3.00 Hilversum I (zangrecital) 4.20 Rome (pianorecital) 6.50 Droitwich (cembalomuziek) 7.35 Brussel I (zang) 8.20 Droitwich (pianorecital) 9.35 Rome (viola en piano) 1020 Luxemburg (zang) OPERA EN OPERETTE 8.25 Boedapest („Acis und Gala thea", opera v. Georg Handel door Boedapester Zang- en Muziekvereeniging) 9.05 Parijs I (sel. „Die Bajadère", operette v. Kalmann door koor, solisten en orkest) 9.15 Toulouse (opera-concert) 10.35 Toulouse (operettemuziek) PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 7.50 Hilversum II 8.00 Hilversum I 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel I 10.30 Hilversum I VARIA 2.00 Hilversum II (causerie voor E. H. B. O.) 2.35 Deutschlandsender (kinder koor) 4.20 Berlijn (koor m. m. v. piano) 5.00 Hilversum II (na schooltijd) 5.30 Hilversum II (declamatie, af gewisseld door gram.) 5.50 Brussel II (kinderuurtje door Pallieter) 0.50 Deutschlandsender (liederen v. Joh. Brahms door koor, or kest en solist) 620 Hilversum I (A. J. Herwig over„hoofdbeplanting v. d. lief hebberstuln" 7.00 Hilversum I (politleber.) 7.15 7.20 7.30 7.57 8.20 8.25 Pl.m 9.20 9.35 10.40 Hilversum I (radio-reportage) Beromünster (Liedertafel m. m. v. orkest) Hilversum I („Een huis in de rij" v. Top Naeff door mr. Roel Houwink) Hilversum SOS-berichten) Brussel I (herdenking v. d. slag bij Verdun, koor, orkest, solist en spreker) Boedapest (zang- en muziek- vereen.) 9.10 Hilversum I (prof. dr. J. de Zwaan over „Paulus") Brussel I (causerie over „Ver dun" Brussel I (verslag herdenking slag v. Verdun) Droitwich (koorconcert) SPORT 6.00 Hilversum II (opnamen v. d. finish der Zesdaagsche te Ant werpen) 8.30 Beromünster (skl-ber. uit Da- vos) 9.30 Weenen (ber. v. d. Oostenrijk- sche skikampioenschappen) ■HM itmttMMitttittitnittiia BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL U 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 M. (KRO en NCRV) HILVERSUM II 1875 M. (AVRO en VARA) KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M PARIJS I 1648 M. PARIJS U 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 5062 M. NNIlf VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Nivas verkocht voor consumptie 425 tons superieure suiker. De goudprijs te Londen is met 2A d. ge stegen tot 141/y2 d. per ounce, f 244.000 werd aan goud omgezet. De productie van particuliere automo bielen in Amerika gedurende de maand Januari bedroeg 299.920 auto's en van vrachtwagens 67.330 tegen respect. 344.160 en 63.190 wagens in December j.l. De Amerikaansche Staalproductie wordt in het midden der week op 55 pCt. der ca paciteit geraamd tegen 53A pet. de vorige week. De Standard Oil of California heeft haar inkoopsprijzen van ruwe petroleum $0.05 a $0-20 per vat verhoogd. Het fusie-plan van de Bethlehem Steel Corporation is goedgekeurd. Volgens dit plan zullen met de Bethl. Steel of Delaware worden vereenigd de Bethl. Steel of New- Jersey, de Kalman Steelde Bethl. Steel Memes Corp. en de Union Iron Works In Wallstreet wordt verwacht, dat de Anaconda Copper Co. de dividend-uitkee- ring zal hervatten en heden haar besluit zal publiceeren De Illinois Bell Tel. Co., een dochtermij. van de American Tel. and Tel. heeft haar kwartaaldividend van 1-50 tot 2.00 ver hoogd. De samenwerking in de Vereen. Staten tot vermindering der productie van petro leum wordt met succes bekroond, aangezien in de laatste weken de gemiddelde dagelijk- sche productie met 111.500 vaten is gedaald en hiermede nog slechts 35.000 vaten groo- ter is dan de beoogde restrictie. Het Pond tSerling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.26 A7.27A (v. slot 7.27)4), de Frank op 9.71 A9-72A (9.72Yi) en de Dollar op 1.45A1-45(4. (1.45 13/16). De productie van Engelsche Kunstzijde bedroeg in Januari 11.94 mill. lb. en was op cén na de grootste die tot nu toe werd gere gistreerd. In December j.l. bedroeg de pro ductie 9.96 mill. lb. en in Januari 1935 10.12 mill. lb. Inzake de voorstellen, door de gezamenlijke Haagsche Bakkerspatroonsvereenigingen gericht tot de gezellenorganisaties, betreffende de loon en arbeidsvoorwaarden, heeft Dinsdag 26 Febr. j.l. een bespreking plaats gevonden. Tusschen de vertegenwoordigers der besturen van de Ned. Vereeniging van Werkgevers in het Bak kersbedrijf, de Haagsche Bakkerspatroonsver- eeniging, de R. K. en de Christelijke Bakkers patroonsbonden eenerzijds en de Katholieke, Christelijke en Neutraio Gezellenorganisaties anderzijds werd, behoudens goedkeuring door de respectieve ledenvergaderingen, 't volgende overeengekomen: De loonen van de in vasten en volledigen dienst zijnde arbeiders zullen met ingang van 2 Maart a.s. en met ingang "an 1 Juni a.s. wor den verlaagd met 1- Ten aanzien van de loonen der bezorgers in gedeeltelijken dienst werd besloten de beide laagste loonklassen niet te verminderen en voor de ioonklasse van 12.75 de procentueeie loonsverlaging slechts voor de helft toe te pas sen. De loonen, welke beneden de overeen- gekomene zijn, z-Jlën op peil worden gebracht. Ten aanzien van de personeelsformatie werd overeenstemming bereikt inzake het voorstel der arbeidersorganisaties, dat voortaan 70 pet. der arbeiders in vasten en volledigen dienst zal zijn. De kindertoeslag zal weder worden uitge keerd, terwijl tevens maatregelen zijn getrof fen, welke ^eoogen een richtige uitvoering van het overeengekomene te verzekeren. Partijen hebben zich wederzijds het recht voorbehouden het overeengekomene te wijzigen op de wijze, zooals was voorgeschreven in art- 42 van de C. A. O., zooals die voor Haarlem gold in 1934. BATAVIA, 26 Febr. (Aneta). De begrafenis van den vermoorden bedrijfsleider van de strafgevangenis te Tjipinang, wijlen K. H. Hirsch, heeft op het kerkhof te Tanah Abang onder groote belangstelling plaats gehad. Er was een schat van bloemen. Aan het graf werd gesproken door het onderhoofd van het Ge vangeniswezen, den heer Korteman en door den Duitschen geestelijke, Pastor E. Müller-Krüger. Beiden getuigden van de genegenheid, welke de overledene in ruimen kring genoot. De weduwe woonde deze indrukwekkende plechtigheid bij. Woensdagmiddag heeft onder groote belang stelling uit de kringen van paardenfokkerij, -handel en -sport, in het Trianon-theater te 's Gravenhage, de eerste vertooning plaats gehad van de geluidsfilm, vervaardigd door het Trek paardenstamboek. Deze film wil de economische waarde van het Nederlandsche trekpaard naar voren brengen en het bovendien op het doek tooveren in al zijn schoonheid en kracht, zooals het op de in 1935 gehouden nationale tentoonstelling te 's Her togenbosch werd getoond. Eerst wordt een be zoek gebracht aan het, op de Wieringmeer na, grootste bedrijf van Nederland. Op dit Zeeuwsche bedrijf worden hoofdzakelijk trek paarden gebruikt. Het ligt in de bedoeling met deze film in binnen- en buitenland de aandacht te vestigen op het uitstekende fokmateriaal, dat thans in 't Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard is ingeschreven en op de hoogte, welke het Nederlandsche trekpaard zoo naar exterieur als gezondheid en innerlijke eigenschappen heeft bereikt. De vertooning werd bijgewoond door de minis ters van Landbouw en Visscherij en van Water staat, capitaine d'Alès en dr. G. Feine, resp. vertegenwoordigers van de Fransche en de Duit- sche republiek, ir. Roebroek, directeur-generaal van den Landbouw, mr. Wintermans, insp. vee teelt- en zuivelwezen, ir. Peters, RykslandbouW- consulent voor Nederland en België', j. Th. Ver heggen, voorz. R.K. Ned. Boeren- en Tuinders- bond en verschillende andere genoodigden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 8