WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN RIEP yiCKS r HET WEER OP ZONDAG Dagfilm ZATERDAG 29 FEBR. VRIJDAG 28 FEBRUARI 1936 Oude vrouw overvallen Slachtoffer ernstig gewond De toedracht BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S Een persoon onder Heerde ernstig gewond INVENTARIS VAN DE DRENTE VERKOCHT TEGEN EEN AUTO GEREDEN Wielrijder ernstig gewond V VapoRub Motorschip in brug beklemd geraakt Eigenaardig ongeval met een Nederlandsch schip in België STRAALKACHEL ONTPLOFT Kranige moeder redt haar kind De pensionneering bij de Ned. Spoorwegen Bijenvolken naar de Wieringer- meer Drie woningen in vlammen Een bejaarde vrouw kreeg van schrik een toeval AUTO TE WATER GEDUWD Vier personen in levensgevaar gebracht RIJWIELDIEFSTALLEN TE APELDOORN Dader en heler aangehouden BRIEVEN OP ADVERTENTIES ACHTERGEHOUDEN Zaak thans voor den Hoogen Raad Personeel-mutaties bij de spoorwegen HAAR RHEUMATIEK EN ZIJN SPIT VERDWENEN. Voorloopig zal het koude weer aanhouden K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS GODSDIENST ORGELBESPELING ORKEST-CONCERTEN LICHTE MUZIEK De Kon. Mannenzangvereeni- ging Apollo" o.l.v. Fred. J. RoesJce, verleent haar medewer king in het uitwisselingsconcert Zaterdagavond tusschen den Hongaarschen Radio Omroepen den K. R. O. Hilversum I 9.2511.15 uur) GRAMOFOON KAMERMUZIEK SOLISTEN-CONCERTEN OPERA EN OPERETTE tooneel VARIA PERSBERICHTEN SPORT GOLFLENGTEN N VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Volgens de jongste ramingen over de be grooting van het fiscale jaar zullen de ont vangsten van Engeland 448 millioen be dragen tegen 449 millioen in het vorig jaar. De geruchten te Parijs omtrent eenige financieele moeilijkheden bij de a.s. ultimo- liquidatie berusten op geen enkelen grond. Inzake de emissie van 6 pCt. obligaties Fransche spoorwegen a, fr. 937.50 per fr. 1000 nominaal, wordt gemeend, dat ten hoogste 15 tranches elk van fr. 100 millioen zullen worden uitgegeventotaal dus fr. 1500 millioen. De Verein. Stahlwerke boekte in 1934'35 'n netto-winst van M. 21.2 mill. Het saldo op de nieuwe rekening wordt verhoogd tot M. 44.9 mill, en het voornemen bestaat, om een dividend uit te keer en van 3'A pCt. Ver gelijkende cijfers met het vorig jaar kunnen niet worden gegeven, daar dit over 6 maan den liep. De productie van Mexicaansche petro leum bedroeg in 1935 40.234.725 barrels te gen 38.171.946 barrels in 1934. De voornaamste 37 Amerikaansche spoor wegen boekten in Januari een bruto-winsi van S 158.34 mill., hetgeen 13 pCt. meer is dan in Januari 1935. De netto-winst steeg met 40 pCt. tot 24.85 millioen. De Atchison Topeka behaalde in Januari een bruto-winst van 10.98 mill, tegen S 9.80 mill, in Januari 1934. De netto-winst steeg tot 480.000, terwijl in Januari 1935 een verlies werd geleden van 101.000. De Baltimore and Ohio boekte in Januari een bruto-winst van 12.46 mill, tegen 11.03 mill, in Januari 1935. De netto-winst beliep 2.03 mill, tegen 1.78 millioen. De Anaconda Copper behaalde in 1935 een netto-winst van niet minder dan 11.181.000, gelijkstaande aan 1.29 per aandeel, tegen 1.960.094 mill, of 0.22 per aandeel in 1934. Zij kondigt thans een di vidend aan van 0.25 per aandeel. De laat ste uitkeering was in 1931 en bedroeg 0.37% De dochtermij. Greene Cananca declareer de een onveranderd kwartaal-dividend van S 0.75 per andeel. De Gilette Safety Razor behaalde in 1935 een winst van 4.57 mill., gelijk aan 1.51 per aandeel, tegen 4.23 mill, of 1.34 p. a. in 1934. Het dividend bedraagt 0.25 p. a. (onv.). De Montgomery "Ward zal vermoedelijk in 1935 een winst hebben behaald van 2.60 per aandeel. Op grond van de Amerikaansche Bank wet van 1935 heeft de Comptroller of Cur rency O'Connor een besluit genomen, waar bij aan de nationale banken en aan de an dere memberbanks wordt verboden, specu latieve obligaties voor beleggingsdoeleinden te koopen. In antwoord op een vraag deelde Mor genthau mede, dat hem niets bekend is van een plan der regeering volgens welke van de beurswinsten over 1935 50 pCt. belasting zou worden geheven. De New-Yorksche makelaar sleening en bedroegen in de afgeloopen week 5 930 milt- tegen 944 mill, de vorige week. De Amerikaansche Senator Nye heeft een amendement op de grondwet ingediend' hetwelk het Congres machtigt, den verkoop en de productie van de landbouwproducten te controleeren en te regelen. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.26%7.27V* (v. slot 7.27), de Frank op 9.72'A—9.73% (9.72%) en de Dollar op 1.45%—1.45% (1.4511/16). De cultuur Mij. Indragiri boekte in 1935 een verlies-saldo van 41.976 tegen f 33.212 het vorig jaar. Op de algemeene vergade ring van 11 Maart a.s. komt het voorstel aan de orde het aandeelen kapitaal van i 3 millioen tot 1mill, te reduceeren. Donderdagavond te ongeveer zeven uur is onder Bakkum, gemeente Castricum, een overval gepleegd op de 78-jarige weduwe LeveringGaardhuis, wonende aan den Heerenweg Haar woning is nogal ver verwijderd van de bebouwde kom der gemeente. Bovendien wa len Donderdagavond de meeste inwoners naar de kerk, waar het veertigurengebed werd ge houden. Daar de vrouw zoowel gisteravond als he denochtend nog niet gehoord kon worden en niemand iets van het gebeurde afweet, tast men naar de oorzaak in het duister en ont breekt ieder spoor van den dader of daders van dezen overval volkomen. Alleen weet men, dat de vrouw gisteravond hevig bloedend bij de buren is komen aanloo- pen. Zij was echter niet in staat mededeelin- gen te doen. Onmiddellijk is de politie met het onderzoek begonnen. Hedenmorgen vroeg heeft de burge meester er zelf aan deelgenomen. Naar wij vernemen acht de behandelende geneesheer de verwondingen van de vrouw niet levensgevaarlijk. Nader vernemen wij de volgende bijzonder heden Donderdagavond te ongeveer 7 uur vervoeg de zich een tot nu toe onbekend gebleven per soon aan de woning. De man zeide een adres in de buurt te zoeken, waarop de vrouw de voordeur opendeed om hem te woord te staan. Op dat oogenblik heeft de man het oudje vastgegrepen en tegen den grond geslagen, waar zij hevig bloedende bewusteloos bleef lig gen. Toen zij weer bijkwam, bleek de indrin ger te zjjn verdwenen. Laden en kasten in de woning zijn geopend. De vrouw is naar buiten gestrompeld en heeft de buren gewaarschuwd, die onmiddellijk de politie hebben gehaald. Ook een dokter werd gewaarschuwd, die de vrouw heeft ver bonden. Kort daarop heeft zij opnieuw het bewustzijn verloren, doch hedenmorgen kwam zij weer bij kennis. De vrouw heeft voorname lijk verwondingen aan het hoofd opgeloopen. Het uitgebreide onderzoek naar den dader heeft tot dusver nog geen resultaat gehad. Men heeft nog niet kunnen vaststellen of er in de woning iets wordt vermist, aangezien de toe stand van de vrouw zoodanig was, dat zij daarover nog geen inlichtingen kon geven. Over den indringer heeft de vrouw, die al leen woont, alleen kunnen mededeelen, dat hij een vrij lang postuur had. Hedenmorgen te omstreeks half zes heeft te Heerde een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto en een auto der pos- terijen uit Zwolle, waarbij de 58-jarige G. J. Marskamp uit Heerde zoodanig werd aangere den, dat hij een been en eenige ribben brak. Ter hoogte van den viersprong nabij huize „De Enk" stond, aan de linkerzijde van den weg, een vrachtauto van den expediteur G. Marskamp uit Heerde. De bestuurder van den postauto R. van der M. uit Zwolle, komende uit de richting Heerde, wilde dezen vrachtauto passeereii, doch kon, door de verblindende ver lichting, welke de vrachtauto voerde, zich niet voldoende oriënteeren, zoodat hij eerst op het laatste oogenblik zag, dat hij niet meer rechts voorbij kon komen. Om een aanrijding te voor komen gooide hij het stuur naar links om en daarbij werd G. J. Marskamp, de vader van den vrachtautobestuurder, die opzij was ge sprongen, aangereden en tegen een boom ge slingerd. Een geneesheer verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het zieken huis te Zwolle is vervoerd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Zoowel de postauto als de vrachtauto werden ernstig beschadigd. De openbare verkooplng van den inventaris van de „Drente" heeft Donderdag onder groote belangstelling te Egmond aan Zee plaats ge had. Niet alleen handelaren, maar ook een filmoperateur en fotografen waren gekomen. Deze unieke verkooping moest op de gevoelige plaat worden vastgelegd! Dankbaar profiteer den de fotografen van de aanwezigheid van burgemeester Eyma, schipper Jan van der Plas en enkele leden van de bemamjing der Egmond- sche reddingsboot, van wie zelfs één als af,- slager fungeerde! Er werden heel wat plaatjes gemaakt! Stuk voor stuk ging de inventaris van de sleepboot in vreemde handen over, hetzij als winstobject of als souvenir. Twee compassen voor zestig gulden, de geheele radio-installatie voor zeventien gulden, het was waarlijk niet te duur. Vijftien navigatielantaams, de masten, de ankers, de kettingen, het een na het ander kwam onder den hamer en vond zijn kooper, al of niet na dezen en genen een aardig strijk geld te hebben opgebracht. En alsof het nog niet genoeg was, dat de „Drente" een handels object geworden was en de inventaris openbaar geveild werd, menig stuk vond ondershands nog weer een anderen kooper en bracht zijn eer sten eigenaar al direct een zoet winstje!! Een combinatie van zeven opkoopers maakte blijk baar reeds dadelijk zulke goede zaken, dat er een gift voor de Reddingsmaatschappij op over kon schieten! Ook deze film is dus weer afgedraaid, voor het laatst heeft de „Drente" in het middelpunt der belangstelling gestaan. Toen Donderdagavond een luxe auto, be stuurd door J. v. d. M. uit Venlo over den Tegelschen weg in de richting der stad reed, zag de bestuurder zich plotseling genoodzaakt te stoppen voor een hond die den weg over stak. Een wielrijder, die vlak achter den auto reed, botste hierdoor pardoes tegen den wagen op en werd daarbij ernstig gewond. Het slachtoffer, de 15-jarige T. R. uit Ble- rick, brak door de onvoorziene botsing zijn neusbeen, terwij! zijn bovenlip gespleten werd; alle tanden werden hem losgeslagen. Nadat ge neeskundige hulp was verleend, werd R. naar 't ziekenhuis te Tegelen overgebracht. en verkoudheid DIRECT behandelenl Wrijf in mei Donderdagavond heeft zich bij de spoor- btug van Boom (België) een eigenaardig ongeval voorgedaan, waarbij het Neder- landsche motorschip Zuidland vrij aanzien lijke schade heeft opgeloopen, doch waarbij geen persoonlijke ongelukken te betreuren ztin. De brug stond open, toen het motorschip Zuidland, dat 526 bruto ton (263 netto ton) meet en te Rotterdam thuis behoort, naderde. Men sloot op dat oogenblik de brug, zoodat het schip er onder werd vastgeklemd. De brug werd door het schip ten deele opgelicht, waar door de spoorrails werden verwrongen. Het spoorwegverkeer tusschen 'Antwerpen en Gent ondervond hierdoor geruimen tijd stagnatie. Tengevolge van de ontploffing van 'n straal- kachel is ten huize van den heer H. W„ wo nende aan den Tegelscheweg te Venlo, een be gin van brand ontstaan. Dank zij het kranig optreden van den heer en mevrouw W. werden ernstige gevolgen voorkomen. Mevr. W. had haar eenigst kind van nauwelijks 1 jaar ter ruste gelegd en nabij bet bedje een straal- kachel geplaatst, waarop een keteltje water. Door onverklaarbare wijze is deze straalkachel ontploft en in brand gevlogen. De ouders wer den hierop attent gemaakt door het schreeuwen van de kleine. Toen de moeder zich op dit ge huil naar boven begaf, was de slaapkamer reeds geheel met rook gevuld. Zonder zich te bedenken liep de moeder door den verstikken- den damp naar het wiegje van de baby. Zij greep het kind eruit, terwijl zij haar man om hulp riep. De heer W. bracht moeder en kind eerst naar beneden in veiligheid en sloot toen het brandende bovenvertrek af, waarna hij de brandweer alarmeerde. Buren schoten te hulp en weldra werd het vuur met vereende krach ten bestreden en gebluscht. Het meubilair in de kamer ging verloren. Naar wij vernemen heeft op de op 25 dezer ge houden bespreking van de Directie der Ned. Spoorwegen met den Personeelraad, het voorne men van pensionneering op 55-jarige leeftijd, een punt van gedachtenwisseling uitgemaakt. Daar evenwel ge*en overeenstemming kon wor den bereikt, is het onderwerp geplaatst op de agenda voor de volgende maandelijksche be spreking. De leden van de afdeeling Apeldoorn van de Nederlandsche Vereeniging tot Bevordering van de Bijenteelt, hebben samen 120 bijenvol ken opgegeven, om dit jaar voor proef naar den Wieringermeerpolder te zenden. De tijd van uitzending is op 15 Juni bepaald. Een felle brand heeft gistermiddag drie arbeiderswoningen in de Groenstraat te Udenhout in de asch gelegd. De brand is omstreeks half vier ontstaan in de woning van de familie Weyters, waarschijn lijk door een defect aan den schoorsteen. In minder dan geen tijd laaiden de vlammen hoog op uit het met een rieten dak bedekte huis, waarna het vuur oversloeg naar de aangren zende woningen van den heer J. Broeders en de wed. Jansen, die een manufacturenhandel drijft. Men slaagde er in uit dezen winkel eenig meubilair en winkelgoederen te redden. Ove rigens ging alles in de vlammen op. De brandweer van Udenhout kon niets uit richten, aangezien de ^puit niet in orde was. Men alarmeerde toen de Tilburgsche brand weer, welke na ruim een half uur met een mo torspuit verscheen, doch het was toen reeds te laat. De woning en winkel der wed. Jansen waren verzekerd, doch de beide andere perceelen niet. De bejaarde weduwe van Laak, die aan de overzijde woont, kreeg, toen zij den brand zag uitbreken, van schrik een toeval. Haar toestand is hoogst zorgwekkend. Donderdagavond werd in De Leek bij Gro ningen een liefdadigheidsbazar gehouden, waar voor groote belangstelling bestond. In verband daarmede stonden langs de Hoofdvaart vele auto's geparkeerd. In een dier wagens begaven zich omstreeks half tien twee jongens en twee meisjes van omstreeks 18 jaar. Plotseling werd de auto, zonder dat de inzittenden het bemerkt hadden, door twee jongemannen in beweging gebracht en verdween deze in de diepte. Op het hulpgeroep kwamen van alle kanten personen toeschieten en dank zij het kordate optreden van de beide veldwachters uit Leek, die door eenige andere toegeschoten personen geassisteerd werden, slaagde men er in het viertal spoedig op het droge te brengen en kwamen zoodoende met den schrik en een nat pak vrij. Het waren mej. A. de Vries en mej. Boom en de heeren J. Praagstra en Roolof Vink, Een der daders van dezen laffen streek, de 18-jarige V. K. uit De Leek, werd nog des nachts van zijn bed gelicht en in arrest ge steld. Naar den anderen dader, een 20-jarigen slagersknecht uit Zevenhuizen, wordt nog ge zocht. De auto is later door een kraanwagen opge haald. De politie te Apeldoorn heeft dezer dagen bij den rijwielhersteller J. M. E. in de Stations dwarsstraat een tiental fietsen en een groot aantal onderdeelen, alias van diefstal afkom stig, in beslag genomen. M. bleek de fietsen gestolen te hebben. E. was zijn heler, in diens werkplaats werden de fietsen gedemonteerd en dan met eenige ver anderingen opnieuw in elkaar gezet. De politie heeft tegen M. en E. proces-verbaal opgemaakt. Ze zijn naar Zutphen overgebracht, om voor den officier van justitie geleid te worden. Voor den Hoogen Raad is gepleit in de zaak van den heer B., die een bemiddelingsbureau heeft te Rotterdam contra het Rotterdamsch Nieuwsblad. De heer B. schrijft op bepaalde ad vertenties onder nummer en biedt de diensten aan van zijn bemiddelingsbureau, in welke han delinghet Rott. Nieuwsblad een daad van con currentie ziet. De courant geeft deze brieven van den heer B. dan ook niet door aan de ad verteerders. De heer B„ die hierin een onrecht matige daad zag, stelde bij de Rotterdamsche rechtbank een vordering tot schadevergoeding in wegens onrechtmatige daad. De rechtbank, zoowel als het Hof te 's Gravenhage hebben de vordering afgewezen. Het Hof heeft daarbij uitgemaakt, dat de rechtsverhouding tusschen nieuwsblad en adverteerder medebrengt, dat de brieven op advertenties terstond na de bezor ging in eigendom overgaan aan den adverteer der, die de courant machtigt de brieven in ontvangst te nemen. Den eigendom der brie ven had op dien grond de heer B. verloren. Deze laatste ging van 'sHofs arrest in cassatie bij den Hoogen Raad. Voor de eischende partij pleitte mr. P. H. M. Hoogenbergh uit Rotterdam; voor de verweer ster mr. Westerouen van Meeteren te 's Gra venhage. Mr. Hoogenbergh betoogde, dat het Hof ten onrechte heeft beslist, dat de adverteerders, zoodra de brieven aan de bureaux van het dagblad zijn besteld, door middel van dat dag blad bezit van die brieven verkrijgen en daar door het bezitsrecht van den afzender verloren gaat. Pleiter stelde hiertegenover, dat de ge adresseerde eerst hef bezit van den brief ver krijgt wanneer deze onder zijn macht gebracht wordt. Het is een fictie, dat de adverteerder zou goed vinden, dat bepaalde brieven worden achtergehouden. Mr. Westerouen van Meeteren zette uiteen, wat de bron is van deze procedure. De heer B. heeft een listig systeem uitgevonden om het Nieuwsblad te beconcurreeren. Hij wil den ad verteerder attendeeren op zijn bureau. De be doeling is dan die adverteerders naar zijn bureau te lokken. Het betreft hier kleine ad vertenties van 40 cent, waarvan de bedoeling is, dat ze gecontinueerd worden. Dit gebeurt niet als de adverteerders naar den heer B. g'aan. De heer B. parasiteert dus op de adver tenties. Het betreft hier niet-reflecteerende mededeelingen en het Nieuwsblad achtte zich gerechtigd, deze brieven niet door te zenden. De adverteerders machtigen de courant, de brieven Voor hen in ontvangst te nemen Er moet dus worden aangenomen, dat de brieven eigendom van de adverteerders zijn zoodra ze op het courantenbureau aangekomen ztln. De stelling van de tegenpartij acht spr. geheel in strijd met het instituut der bezitsverkrijging, zooals dat luidt in art. 596 B.W. Het niet-door- zenden der brieven staat geheel buiten den eigendomsovergang. Na re- en dupliek werd de conclusie van den advocaat-generaal, mr. Wijmeldt, bepaald op 12 Maart a.s. Ingande 1 Februari 1936: J. A. Dunk, opzich ter 3e kl. te Waalwijk,, overgeplaatst naar Rot terdam. Overgeplaatst naar Utrecht Hgb.; De opzich ters van dfen weg 3e kl. J. Flieger te Groningen, J. Brouwer te Hoek van Holland, H. de Rooij te BameveldVoorthuizen, G. J. Boxs te Ruurlo en P. Jellema te Helmond. G. Schipaanboord. opzichter 3e kl. te Stadska naal, overgeplaatst naar Amsterdam,O. C. Broersma, Stationschef 3e kl. te Vlodrop, over geplaatst naar Geertruidenberg. H. Hulzebos, Chef-Commies te Heerlen, over geplaatst naar Maastricht. Bp. Ingaande 16 Februari 1936; H. Bekkering, stationschef 3e klas te Meerssen, benoemd tot Stationschef 2e kl. te Valkenswaard. (Ingezonden Mededeeling) „Jaren leed ik aan rheumatische pijnen. Ik begon met evenveel hoop aan Kruschen Salts als ik zou gehad hebben om de „Irish Sweepstake" te Winnen. Tot mijn vreugde deed het mij zoo veel goed, dat ik maandenlang zonder onder breking met Kruschen ben doorgegaan. Niet alleen dat mijn pijnen verdwenen, mijn teint werd nu ook beter en mijn oogen stonden weer helder. Maar nu nog het mooiste: Mijn man had een ernstigen aanval van spit. Maar hij wilde geen Kruschen nemen. lederen morgen deed ik nu de dageljjksche dosis in zijn eersten kop thee, ook deed ik het bij kleine beetjes in de groente. Het resultaat? Hij loopt nu weer als een kievit. Toen ik het hem vertelde, was hij verstomd. Maar toch kreeg ik van hem een prachtig paar bonthandschoenen als belooning. Ik dank U hartelijk voor alles wat Kruschen Salts voor ons deed." Mevr. F. C. te L. Rheumatische pijnen, spit en ischias ontstaan doordat afvalstoffen zich in het lichaam hebben opgehoopt. Uit deze afvalstoffen vormt zich het gevaarlijke urinezuur, dat de oorzaak is der pijnlijke rheumatische zwellingen in spieren en gewrichten. Kruschen Salts nu spoort de afvoer- organen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstof fen worden verwijderd en het bloed gezuiverd wordt. De pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen, bovendien voelt ge U fris- scher en „fitter", het is of met het frissche bloed de jeugd tot U terugkeert. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 5, 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. In een winter, die zoo abnormaal verloopt als de tegenwoordige, kan men verwachten, dat het weer van dag tot dag op een buitengewone wijze verandert. Den laatsten tijd zien wij dan ook in Europa den algemeenen weerstoestand van den eenen op den anderen dag veranderen op een wijze, die het hoogst moeilijk maakt ver wachtingen op te stellen. In de eerste helft der week verscheen bij IJsland een nieuwe depressie, die in de vol gende dagen zich over geheel Noordwest- Europa uitbreidde en in ons land den wind van N.-O. naar Z. deed omloopen, waarbij de vorstkansen uit ons land verdwenen. Deze depressie sloeg een ongewonen weg in. Terwijl de depressies, die in N.W.-Europa ver schijnen, gewoonlijk naar het Noordoosten wegtrekken, bewoog deze depressie zich lang zaam in Z.Z.O.-lijke richting en bleef het weer voorloopig onder den invloed van de Oostelijke helft dezer depressie, waar een Zuidelijke wind woei. Vanuit Oost-Groenland breidde zich een gebied van hoogen druk, naar het Zuiden uit. Deze veranderingen verliepen echter langzaam. Van het verdere verloop kon toen verwacht worden, dat de depressie nog in dezelfde rich ting zou blijven trekken en dan langzaam ver sterven, terwijl hoogstwaarschijnlijk vanuit het hooge Noorden een koude luchtstroom naar het Zuiden zou doordringen en over West- Europa koud weer zou brengen, waarbij het echter eenjgszins twijfelachtig bleef of deze koude "luchtstroom rechtstreeks ook ons land zou bereiken. De verwachting voor het week-einde is door dit verloop van den algemeenen weerstoestand onzeker geworden. Zeer waarschijnlijk zullen wij nog koud weer behouden. Vermoedelijk zal de wind weer afnemen en door het Oosten naar het Noordoosten en waarschijnlijk later naar het Noorden omloopen. Het weer zal daarbij eerst regenachtig zijn en gaandeweg rustiger en droger worden, wellicht met tijdelijke opklaringen. In heldere nachten kan hierbij nog zeer lichte vorst op den grond optreden. De verdere ontwikkeling van den weerstoe stand is onzeker. Er bestaat zeer veel kans. dat later de Noordenwinden de overhand krijgen. (Nadruk verboden). 9 9 8.00 Morgengebed en gewijde gra- mofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuziek (Morgen- concert) 9.1510.00 Geen uitzending v. d. KRO 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Gramofoonmuziek Muziek - uitzending voor fabrieken) 11.00 Gramofoonmuziek (Pro Arte- Quartet) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin, inge leid en gevolgd door gewijde gramofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek (solisten en orkest) 1.00 KRO-Orkest O. 1. V. Marlnus van 't Woud li.45 Gramofoonmuziek (film schlagers) 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door mevr. A. Schelf houtv. d. Meulen 2.30 Sporthalfuurtje door P. Olt- hoff 3.00 Kinderuurtje, verzorgd door mevr. Sophie Nuwenhuis—v. U. Rijst 4.00 Kwartier zenderverzorging 4.15 Gramofoonmuziek (Operette programma) 4.45 KRO-Melodisten O. 1. V. Plet Lustenhouwer 5.30 Gramofoonmuziek (solisten concert) 5.45 KRO-Melodisten o. 1. v. Plet Lustenhouwer 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmuziek (Marek Weber-Orkest) 7.00 Muzieklessen door Jan Sic king 7.35 Lichtbakens door Henri de Greeve, pr„ ingeleid en ge volgd door gramofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten en KRO-me- dedeelingen 8.10 Actueele aetherflitsen 8.25 Gramofoonmuziek 8.30 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 9.00 Sta op de bres 9.05 Gramofoonmuziek 9.15 KRO-Orkest O. 1. v. Marlnus van 't Woud 9.25 Uitwisselingsprogramma tus schen den Hongaarschen Ra dio-omroep cn den KRO. Toe spraak door den Ned gezant te Boedapest. Orkest v. d. Hong. Kon. Opera en Zigeu nerorkest; toespraak door den gezant v. Hongarije, Tholen en Van Lier. KRÓ-Sympho- nie-orkest, Zangvereen, „Apol lo", enz. 10.20 Nieuwsberichten 10.25 Vervolg ultwlsselingsconcert 11.15 Gramofoonmuziek .6.40 Parijs II (Actualiteiten voor Katholieken) 1.15 Hilversum H (Joh. Jong) 3.20 Droitwich (Harold Ramsay) 6.00 Hilversum II (Cor Steijn op City Theaterorgel) 9.20 Milaan (Guiseppe Moschetti) 10.10 Hamburg (Nedersaksisch Symph.-orkest) 11.20 Parijs I (concert) 11.20 Deutschlandsender (Sympho- nle-orkest) 11.20 Droitwich (orkest m. m. v. viool) 12.35 Parijs I 2.20 Kalundborg 2.20 Droitwich bariton) 3.30 Hilversum II (R'damsch Phil- harm. ork. m. m. v. Jo Vin cent, sopraan) 4.20 Brussel II („De Messias", ora torium v. Handel en orkest, koor. solist en orgel) 4.50 Hilversum U (R'damsch. Philh. Ork.) 6.50 Weenen Symphonie-orkest m. m. v. piano) 8.00 Hilversum II (Philh. ork., Vsra-ork., mannenkoor, solis ten en declamatie) 8.05 Droitwich (orkest der marine m. m. v. tenor) 8.20 Brussel I (Symphonie-orkest m. m. v. zangsoliste) 8.50 Boedapest (opera-orkest) 9.06 Droitwich Welsh-concert door solist, koor en orkest) 9.40 Weenen (omroeporkest) 11.35 Toulouse (symphonische mus,) Omroeporkest) (orkest m. m. v. 8.35 Luxemburg 11.20 Langenberg 11.20 Kalundborg 11.30 Hamburg 12.15 Brussel I 12.20 Brussel II (Zigeunerorkest) 12.35 Langenberg 12.59 Parijs II (Salonorkest) 1.05 Deutschlandsender (gevar. concert) 1.20 Droitwich 1,20 Brussel II 1.30 Brussel I (Zigeunerorkest) 1.35 Langenberg (gevar. concert) 3.20 Brussel II (dansorkest) 4.20 Parijs I (populair concert) 4.20 Droitwich 6.20 Deutschlandsender (mil. mu ziek) 6.30 Weenen (volksliederen) 7.20 Kalundborg (gevar. progr.) 7.30 Langenberg (verrassingspro- gramma) 8.05 Toulouse (gevar. concert) 8.45 Toulouse (populaire muziek) 9.10 Beromünster (dansmuziek) 9.20 Parjjs II (dansmuziek) 10.20 Kalundborg (dansmuziek) 10.20 Brussel II (dansorkest) 10.20 Deutschlandsender (dansmu ziek) 10.20 Droitwich theater-orkest m. m. v. sopraan) 10.20 Luxemburg 11.00 Tou louse dansmuziek) 11.05 Parijs I (dansmuziek) 11.05 Weenen (jazzorkest) 11.20 Brussel I (dansmuziek) 11.20 Droitwich (Henry Hall en BBC-dansorkest) 11.20 Berlijn (dansmuziek) 12.15 Toulouse (gevar. conoert) 12.35 Toulouse (militaire mar- schen) 8.00 Hilversum H 8.20 8.20 12.00 12.35 12.35 2.00 2.20 2.20 2.45 2.50 2.50 3.20 4.35 4.35 5.20 5.50 6.10 6.20 6.35 6.50 6.50 7.00 7.20 10.30 10.50 11.20 Brussel I Brussel II Hilversum II (vroohjke plaat jes) Droitwich Parijs II Hilversum II (strijkkwartet) Brussel I Brussel II Hilversum II (platen der maand) Brussel I (fragmenten uit Faust) Parijs I Beromünster Milaan Rome Droitwich Parijs I Milaan Brussel I Brussel II Hilversum II Parijs I Parijs II Brussel I Brussel I Parijs II Brussel II 8.50 Droitwich (trio) 5.20 Langenberg (kwintet) 6.20 Berlijn (trio) 7.05 Brussel II (kamerorkest) 7110 Beromünster (lult-duetten) 7.30 Berlijn (klein-orkest) 9.50 Deutschlandsender (vleugel, plano en cembalo) 4.20 Kalundborg (pianorecital) 6.50 Brussel I (zangvoordracht) 8130 Parijs I (cembalorecital) 2.50 Brussel I (fragm. „Faust", opera v. Gounod) 7.30 Deutschlandsender („Der Treffer ins Schwarze", ope- rette v. Dekner en Hinz door solisten, koor en orkest) 7.55 Rome („Aïda", opera y. Gui seppe Verdi) 8.20 Brussel II („Gri-Gri". operet te v. Paul Lincke door salon orkest) 9.05 Parijs I („Der Freischütz", opera v. Weber) 9.30 Toulouse (fragm. v. „Le GrandMogol", opera v. Ma- rius Andrian) 12.00 Toulouse (operettemuziek) 7.15 Hilversum n (.De Premösie", West-Friesch hoorspelletje) 10.15 Hilversum II (uitzending voor arbeiders in continubedrijven) 2.30 Hilversum II (drankvraagstuk 1. d. literatuur, causerie) 3.10 Hilversum II (films v. d. maand door H. G. Cannegie- ter) 4.35 Hilversum II (J. W. Matthij- sen over „huur-huls-eigenaar- hypotheek") 5.40 Hilversum II (letterkundig overzicht) 6.30 Hilversum II (esperanto-uit- zending) 7.57 Hilversum II (SOS-berichten.) 7.50 Brussel II 8.00 Hilversum Et 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender Ca. 10.15 Hilversum H 10.20 Brussel II 8.30 Beromünster (ber. v. d. skl- wedstrijden te Davos) 9.30 Weenen (ber. v. d. Oostenr. ski-kampioenschsppen) BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL n 321.9 M. DEÜTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 M. (KRO en NCRV) HILVERSUM II 1875 M. (AVRO en VARA) KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS H 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. Volgens de „Maandelijksche Mededeelin gen" van de Nederlandsche Kamer van Koophandel te Buenos Aires is de aanvoer van Nederland in Argentinië in 1935 niet alleen absoluut, doch ook in verhouding tot den totalen invoer gestegen. De toeneming bedroeg in waarde 2.157.655 papier-pesos of ruim 13.4 pCt. De invoer uit Nederl. West- Indië, hoofdzakelijk petroleum-derivaten, afkomtig uit Curagao en Aruba, heeft zich verdubbeld en is bijna tweemaal zoo groot als de import van goederen uit Nederland. De Nivas verkocht voorconsumptie 274 tons witte suiker. Blijkens den jongsten weekstaat van 21 Februari j.l. is de goudvoorraad bij de Bank van Frankrijk met ir. 350 millioen van fr. 65087 millioen tot fr. 65437 millioen toe genomen. Volgens gegevens van het „Statistical Bulletin", uitgegeven door het Haagsche bureau van de Internationale Tin Research and Development Cauncil, nam in 1935 het wereld-tinverbruik met meer dan 20 pCt. toe van 117.681 ton tot 141.524 ton. Volgens statistische gegevens van den Volkenbond is de wereldhandel in 1935 voor het eerst sedert 1929 toegenomen. De goud- waarde was 1.7 pCt. hooger dan in 1934 maar slechts 34.7 pCt. van de waarde van 1929. Naar de hoeveelheid is de handel se dert 1935 met 2 pCt. toegenomen. De Japansche weermacht eischt ongeveer 47 pCt. van de totale begrooting op, waar mede een record wordt bereikt in de mo derne geschiedenis van Japan. Naar uit Boekarest zvordt gemeld is de petroleum-uitvoer van Roemenië naar Italië in Februari met niet minder dan 80 pCt. gedaald, ten opzichte van Januari j.l. De Roemeensche regeering besloot, dat alle pe troleum-uitvoer naar Italië in goud contant moet worden betaald. Italië is hiertoe niet bij machte en moet dus zijn aankoopen be langrijk verminderen. Het besluit van Roe menië, dat niet officieel tot de sancties is toegetreden, is feitelijk gelijk aan een em bargo. De goudprijs te Londen bleef op 141per ounce onveranderd. 305.000 werd aan goud omgezet. 4c De Amerikaansche minister van finan ciën, Morgenthau, verklaarde, dat de regee ring 1.25 milliard nieuwe federale obliga ties per 15 Maart a.s. zal uitgeven. Van de opbrengst zal 450 mill, schatkistpapier v.orden afgelost. Het restant van 800 mil lioen zal voor een deel worden aangewend voor de eerste uitkeeringen aan de oud strijders. De herfundeering van 559 mill, schatkistpapier, dat per half April ver valt, zal tevens worden voorbereid. 4t 4c

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 10