UIT DEN OMTREK Interlock d@80enhorf Fa. G. Hielen Zn Uw tocht a •roirm Camisoles 69 cent Directoires 69 cent m. Profiteert 4- Bons!! H. J.VANDERMEER OPENING VRIJDAG 28 FEBRUARI 1936 Gemeenteraad van Heemstede Verordening op de rangen enz. van het politiepersoneel opnieuw vastgesteld Jeugdige werkloozen Steunregeling werkloozen Huurtoeslag Kappersbedryf Rijnstraat Voorzieningsfonds Geldleening W aterlevering Politiepersoneel Behandeling advies Verpachting weiland Ververschingshuis Ruiling grond Ophooging terrein Bijslag op loonen BLOEMEND AAL UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER Officieele Mededeel i n& en HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE DAMMEN Jubileumwedstrijden Damclub „IJmuiden" WIELRENNEN H. S. V. de Kampioen STAAT VAN BESOMMINGEN NIJVERHEIDSONDERWIJS IN KENNEMERLAND Jaarvergadering RIJKSVISCHAFSLAG VELSEN Kringvergadering L.T.B. EXTRA STERK NEDERLANDSCH FABRIKAAT Zijlstraat 43 GROOTE MOGELIJKHEDEN SCHAGCHELSTRAAT 2 ZATERDAG 29 FEBRUARI meubel-af deeling tentoonstelling daxAÓmdtim, (pkllujAeirt" bc>vw &M Donderdagavond kwam de Raad der ge meente Heemstede in vergadering bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig met kennisgeving de heer Audretsch. Onder de ingekomen stukken bevond zich een circulaire van Ged. Staten betreffende de met een brief van de commissie van toe zicht op het agentschap der arbeidsbemidde ling, waarin wordt medegedeeld, dat het ia verband met het betrekkelijk gering aantal in geschreven jeugdige werkloozen vooralsnog niet noodzakelijk moet worden geacht, over te gaan tot het in het leven roepen r ai een comité als in die circulaire bedoeld. B. en W. kunnen zich met dit advies volkomen vereenigen. De heer Voors (c.h.) zou graag zien, dat de commissie met een plan kwam om iets te doen voor de jeugdige Werkloozen. De heer Disselkoen (s.d.a.p.) acht het wen- schelijk dat B. en W. eerst een onderzoek in stellen naar den omvang der jeugdwerkloos heid. De heer van der Erf (r.k.) heeft herhaalde lijk reeds verzocht om iets te doen voor de jeugdige werkloozen niet alleen in den vorm van werk, maar ook van geldelijken steun. Wethouder Dr. Droog (r.k.) zegt, dat het aan tal jeugdige werkloozen niet zoo groot is als men denkt. Toch gebeurt er wel wat voor de jeugdige werkloozen; by iedere ploeg worden er enkelen tewerk gesteld. Er zijn er echter niet veel, die zich komen aanmelden. De heer v. d. Erf (r.k.) zegt, dat dit komt, omdat de belooning zoo laag is en omdat dan nog de helft van de belooning wordt afgetrok ken. Het aantal van hen is echter veel grooter dan men denkt. Wethouder Dr. Droog (r.k.) zegt, dat B. en W. niet ongenegen zyn om na te gaan hoe groot de werkloosheid onder de jeugd is. Verder was ingekomen een rapport van B. en W. omtrent de steunregeling voor de w'ark- loozen volgens de rijksvoorschriften, met advies van de Commissie van Toezicht op het agent schap der arbeidsbemiddeling. Dit rapport zal in een volgende vergadering behandeld worden. Ook was ingekomen een brief van „Maat- schappelyk Hulpbetoon" waarin wordt mede gedeeld, dat in verband met de daling der huishuren besloten is, aan werkloozen by ver huizing slechts huurtoeslag toe te kennen tot een bedrag van ten hoogste 1.35 per week, terwijl deze maatregel eveneens geldt veor werkloozen, die tot heden niet als werkloozen zijn ingeschreven. De heer Meeuwenoord (r.k.) vraagt een ver klaring van de laatste zinsnede. De voorzitter zal dit aan het bestuur van Maatschappelyk Hulpbetoon vragen. Tenslotte was ingekomen een verzoek van H. C. Eiserman te Heemstede om in het per ceel Rijnstraat 4 een gesloten heeren kappers zaak te mogen doen vestigen. Dit verzoek kan, als zijnde in strijd met het uitbreidingsplan niet worden toegestaan. als van ongeschoolde werkkrachten, het doen uitvoeren van de werkzaamheden verbonden aan de ophooging van een terrein gelegen oos telijk van de Wagnerkade, tengevolge waarvan gelegenheid wordt geboden voor het verkrijgen van een speelweide. Aangenomen. B. en W. stellen voor, aan het „Voorzienlngs- fonds voor Kunstenaars" een subsidie te ver- leenen van ongeveer ƒ600.— per jaar. Aangenomen. B. en W. stellen voor, een geldleening aan te gaan groot 100.000.— tegen een jaarlyksche rente van 4 pet., koers 99 pet. Aangenomen. B. en W. vragen een crediet van ƒ46000 voor de uitvoering van de met de gemeente Amsterdam te sluiten overeenkomst inzake de levering van water. De heer Meeuwenoord (r.k.) vraagt of dit werk wordt aanbesteed. De voorzitter antwoordt hierop bevestigend. De heer van Unen (v.b.) vraagt of er thans aanleiding aanwezig is, om eens na te gaan of tariefsverlaging mogelijk is. De heer v. d. Erf (r.k.) zegt hierop by de begrooting reeds te hebben aangedrongen. Bij een belangryk gedeelte van de burgerij wordt tariefsverlaging verwacht. De Voorzitter zegt, dat B. en W. bereid zyn, dit te onderzoeken. Het gevraagde crediet wordt verleend. In behandeling werd gebracht het advies van de raadscommissie ad hoe inzake de door ..Maatschappelyk Hulpbetoon" gevolgde han- delwyze met betrekking tot het bijsteunen van chauffeurs. Deze commissie verzoekt aan B. en W. tevens voorstellen te doen tot het nemen van maatregelen voor het doen uitvoeren van de voor werkloozen geldende steunregeling on der verantwoordelijkheid van B. en W. Het advies van de raadscommissie wordt na uitvoerige besprekingen aangenomen, terwyl de Raad z. h. st. besluit aan het verzoek van B. en W. te voldoen. B. en W. vragen machtiging om voor den tyd van 1 jaar ondershands te verpachten aan Th. van Bakel het weiland aan de Westzijde van de Vrijheidtrdreef ter oppervlakte van 4.20.10 H.A. voor een pachtsom van ƒ240.—, alsmede het naastgelegen terrein ten Noorden van de Van Merlenvaart ter grootte van 1 y. H.A., om niet af te staan tot Kermis 1936. Aangenomen. B. en W. vragen machtiging om met ingang van 1 Januari 1937 voor den tijd van 5 jaren ondershands te verpachten aan C. Verdonk- schot en J. J. Uitendaal het ververschingshuis en de belvédère :n Grcenendaal en hem gedu rende dien tyd de exploitatie te geven van den speeltuin. Dit agendapunt wordt in geheime vergade ring behandeld. B. en'W. vragen machtiging tot het aangaan van een ruiling van grond met Mevrouw de Wed. A. H. GoemansKoop te Ginneken aan de Westzijde van den Heerenweg naby de Rynstraat, onder bybetaling door de gemeente van een toegift van 400.en vragen een cre diet van QPO.voor de uitvoering van werk zaamheden. Aangenomen. B. en W. vragen een crediet van 6300 voor de tewerkstelling zoowel van geschoolde (of uw rechter-richting- aanwijzer) steekt u na- tüürlijk altoos tijdig uit, voor u een bocht naar rechts neemt. U weet zeker wel, wat tijdig be- teekent? (vóór u de bocht ingaat I) B. en W. bieden opnieuw ter vaststelling aan een verordening inzake de rangen enz. van het politiepersoneel. De heer Rykes (v.b.) zegt, dat er wel een dosis moed voor noodig is, om over deze ver ordening nog Wat te zeggen. De verantwoorde lijkheid van den Raad bestaat blijkbaar niet meer ten aanzien van de vaststelling van deze salarissen. De heer Tello (s.d.a.p.) stelt voor, om deze verordening aan te nemen, zooals zy is aange boden, doch wil graag een amendement indie nen op artikel 3, betreffende de salarissen en wel in dien zin, dat de salarissen, in 1934 vast gesteld worden gehandhaafd. De heer Kromhout (c.d.u.) verzet zich tegen deze verordening. De heer d. Erf (r.k.) is bereid met het amendement van den heer de Tello mee te gaan, indien hy weet, dat het G.O. daarmee ac- coord gaat. De heer v. Unen (v.b.) acht het verstandiger, dat de Raad zich by deze verordening neer legt. De heer von Meyenfeldt (a.r.) is van mee ning, dat opponeeren tegen de wet geen kracht heeft. De heer Voors (c.h.) vreest, dat het politie personeel er niet mede gediend is, als de Raad deze verordening niet aanneemt. De Voorzitter geeft een uitvoerige uiteenzet ting over de totstandkoming van deze verorde ning en bepleit de aanvaarding van deze ver ordening in het belang van het personeel. Het amendement van den heer de Tello wordt aangenomen met 86 stemmen. Tegen het amendement stemden de heeren van Lent, Mr. von Meyenfeldt, Voors, van Unen, en de beide wethouders. B. en W. bieden ter vaststelling aan een nieuwe regeling inzake bijslag op loonen in de bloembollenbedryven. Deze regeling wordt aangenomen. By de rondvraag wyst de heer van der Erf (r.k.) er op, dat de bewoners van de Landzicht laan, aan de Oostzyde, veel overlast ondervin den van het overtollig water. Wethouder Dr. Droog (r.k) zal zien, of hieraan iets te doen is. De heer Meeuwenoord (r.k.) dringt aan op scherper toezicht op bioscoopvoorstellingen in verband met brandgevaar. Demonstratie met den motorladderwagen. Donderdagmiddag 3 uur werd een kleine de monstratie gegeven met den nieuwen motor ladderwagen, welke door de gemeente Bloe- mendaal is aangeschaft ten behoeve van de Vryw. Brandweer. Hierby waren tegenwoordig de burgemeester van Bloemendaal, jhr. C. J. A. den Tex, de heer A. Hiemstra, commissa ris van politie, de heer P. Jongepier, directeur der Bloe-mendaalsche waterleiding, de heer A. Cassée, lid van de commissie van toezicht op de brandweer, een paar leden van de Haar- lemsche brandweer en de staf van de Bloemen- daalsche vryw. brandweer. Buiten het hek van Duinrust, op den Bloe- mendaalscheweg, woonden verscheidene be langstellenden de demonstratie by. Deze be stond uit het uitschuiven en weer intrekken van de ladder op verschillende lengten. Teen de ladder byna geheel was uitgedraaid, klom een der spuitgasten naar boven, om de straalpijp aan het spuitstuk te bevestigen. Van doorbuigen was hierby niets te bespeuren. Tus- schen spuitstuk en straalpijp bevindt zich een gummi-verbindingsstuk, hetwelk den spuit gast in staat stelt de straal in verschillende richtingen te sturen. Over de werking hiervan was men niet byzonder tevreden, 't Kostte eenige moeite, de straal van richting te doen veran deren. Op verzoek van den commandant der brand weer, den heer J. Meeuwig, zal hierin door middel van een kogelgewicht verbetering wor den gebracht. Dat er op een hoogte van 17 M. nog kracht achter den straal zat, bleek, toen een aantal leien van 't dak finaal werden weggespoten. De verrichtingen met den ladder stemden tot groote tevredenheid van commandant en manschappen en de heer Meeuwig sprak dan ook uit den grond van zyn hart, toen hy na mens de Vryw. Brandweer het dagelyksch be stuur van Bloemendaal dank bracht voor de mooie aanwinst by de brandweer. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij: J. de Vries, Korte Zylweg 6 te Overveen, een fazant; R. Donkelaar, Bentveldsweg 132 Aerdenhout, een bruin leeren motorhandschoen; C. Kuiper, Zwarteweg 6 Aerdenhout, 2 konynen; Wed. Sweyen, Zomerzorgerlaan 42 Bloemendaal, een damesrijwiel; Aukes, Bosch en Hovenstraat 30 Haarlem, een ledige portemonnaie; Harten- dorf Kloppersingel 175 Haarlem, een zwarte da- mestasch met inhoud; Neusbury, Prins Mau- ritslaan 124 Overveen, een broche; Schutte, Lambrecht van Dalenlaan 32 Haarlem, een pols horloge; Kennel Haarlem, e»en herdershond. Aan het bureau van politie te Overveen; Een paar wollen handschoenen; een sleutel; een bruine dameshandschoen; een heerenhand schoen én een kinderkerkboek. Aan den politiepost Aerdenhout: Een poederdoos; een handwarmer van rijwiel; een wit-zwart geblokte heerenshawl; een taschje met inhoud. Meer dan f7.500.000,— be talen Neêrlands fietsers elk jaar aa% rijwiel belasting. Daarvoor krijgen zij o.m. hun veilige rijwielpaden - speciaal voor hen aangelegd. Maar- waarom gebruiken zij ze dan niet? leder op zijn eigen weg! VOOR DEN FIETSER IS 'T FIETSPAD DE VEILIGE WEG I GEEN SPREEKUUR Ondergeteekende zal op Donderdag 5 Maart a.s geen spreekuur kunnen houden. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: eenige s'eutels; een glacé heeren" handschoen; een damesportemennaie; twee belastingplaatjes; een jongensoverjas; een num merplaat van een auto; een eierkist; eenige zakken; een ring, waaraan s'eutels: eenige knotten wol; een zaklantaarn; een dop van een radiateur; een beursje met inh.; een motor handschoen. Verloren: eenige belastingplaatjes; een vul pen; een damesportemonnaie met inh.; een bril; een portefeuille, inh. rij- en nummerbe- wys en wegenkaart; een gummi'aars; een heerenhandschoen; een rybewys in porte feuille; een autowiel; een dekkleed van een auto. De burgemeester, Mr. A. SLOB. Hoofddorp, 28 Februari 1936. Stagnatie in den landbouw De Iandbouw- werkzaamheden in Haarlemmermeer ondervin den in den laatsten tyd veel stagnatie door de natte weersgesteldheid. De landeryen zyn zóó drassig dat het bewer kten van den bodem met groote moeilykheden ge paard gaat en hier en daar het aangevangen ploegwerk door het wegzakken van den grond moest worden gestaakt. Burgerlijke Stand Geboren: Cathoiyntje, d. van S. Romeijn en A. Ruighaver. Ondertrouwd: Joseph Schönhage, 65 j. en Dirkje de Bruin, 46 j.; Pieter Jungerius, 2i j. en Aagje Tamerus, 21 j.; Pieter Arensman, 21 j. en Adriana Ruiter, 22 j. GetrouwdAntonie Griekspoor, 23 j. en Helena Cornelia Maria van Groenigen, 19 j.; Gerardus Mattheus Been, 25 j. en Josephina Jacoba Ro vers, 21 j. Overleden: Teunis Gerrit Cornells van der Vlugt, 2 mnd., z. van A. D. v. d. Vlugt en P. J. Blom; Ariaantje Been, 74 j. geh. met A. de Haan. Burgerlijke Stand Geboren: zoon van J. H. Levering en L. C. Mesman. Voorschot Landarbeiderswet By beschik king van den Minister van Financiën van 27 Fe- bruar 1936, no. 120, Generale Thesaurie, afdee- lig Algemeene Zaken, is aan de gemeente Haar- lemmerliede en Spaamwoude een voorschot uit 's Ryks kas verleend tot een maximum van f 2600, ter uitbetaling van het door een land arbeider benoodigd bedrag voor de verkryging van een plaatsje. In het clublokaal der Damclub „Haarlem" vond de tweede ontmoeting plaats van den herkamp om den eersten prijs der Jubileum wedstrijden der Damclub „IJmuiden". Aange zien het Haarlemsche kwartet in deze wedstri'- den den eersten prys behaalde, besloten beide vereenigingen om het bezit dezer plaquette te herkampen. De uitslag luidt; Damclub Haarlem Haarl. Damclub. 1. H. W. Zitman—J. B. Sluiter Jr. 2—0 2. Chr. F. Visse—J. J. Aling 11 3. F. A. BerkemeyerA. de Jong 11 4. W. A. StrooJ. van Looy 02 Totaal 44 Aangezien de Damclub „Haarlem" de eerste ontmoeting won, legde deze vereeniglng defini tief beslag op de plaquette. A.s. Zondag organiseert bovengenoemde Ver eeniglng een wedstrijd voor veteranen op Home trainers in het clubgebouw Kleine Houtstraat. Reeds hebben de volgende veteranen inge schreven: J. Tulleken, G. Scheffer, H. Velle- man, H. J. Keizer, J. Sterke en T. Kuiper, ter wyl nog' velen hun medewerking toezegden. Dit zal de laatste wedstrijd op de Home-trainers zyn van dit seizoen. Eenige fraaie prijzen zijn toegezegd. Volgende week zal een trainlngsrit op den weg worden gehouden. Op 15 Maart begint officieel het seizoen met een voorjaarscompe titie over 50 K M. 75 K.M., tijdrit 500 Meter, 60 K.M. record en 1 K.M. sprint A, B en C klasse en Junioren. van de Vrijdag aan den Ryksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Walrus 75 manden 1200.—, Condor 35 man den 960.—, Christine 300 manden 2790.—. KOTTER O 36 3000 LOGGERS K.W. 147 480.—, K.W. 167 460.—, S. 412 560.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Zaterdag 29 Febr. Vloed: 7.57 vnx. en 8.27 n.m. De vereeniging voor Nyverheidsonderwys in Kennemerland hield haar jaarvergadering te Velsen. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat ten behoeve van de R. K. Huishoudschool te 's Gra- venhage schoolartikelen vervaardigd worden, als tafels, buffetten enz. terwijl voor de R. K. Am bachtschool „Don Bosco" te Amsterdam banken, teekentafels en timmerbanken werden vervaar digd. Voor de IJmuider Reddingbrigade werd een houten gebouw vervaardigd en op het strand geplaatst door de leerlingen. Hoewel het be stuur zich op het standpunt stelt, dat geen werk voor particulieren in de school moet wor den gemaakt, heeft het gemeend in dit geval een uitzondering te, mogen maken, gezien het philantropisch doel en groote nut dezer ver eeniging. De overeenkomst met de gemeentelyke vis- «cherijschool kwam dit jaar in werking. Ver scheidene middagen werd door haar gebruik ge maakt van de bankwerkery en smederij. Op aandrang van den minister van onderwijs werd op 1 September de twee-jarige cursus ingevoerd. In verband hiermede besloot het be stuur het vak .rijwiel- en motorhersteller" aan de school in te stellen, daar het by een twee jarigen cursus niet mogelyk is het onderwijs in motortechniek te geven, als voordien gebrui- kelyk was. Een nieuwe schoolgeldregeling voor de avond school, welke weer in overeenstemming is met die der dagschool en waarby behoorlijk reke ning wordt gehouden met de grootte der gezin nen, werd met goedkeuring van den minister ingevoerd. Met genoegen maakt het bestuur melding, dat de aangifte voor de afdeeling timmeren belangrijk grooter was dan vorige jaren. De „Metray" gaf ook nu weer biyk van haar be- langsteling in het nyverheidsonderwys, door schenking van verschillende machine-onder- deelen. Het bestuur was wederom zeer diligent ten opzichte van de besparing op de exploitatie kosten, maar een groot bezwaar blijven de ta rieven van overheids- en semi-overheidsbedrij ven. De kosten voor stroomverbinding enz. van het P.E.N. blijven buitengewoon hoog. Aan 51 leerlingen van de dagschool werd een diploma uitgereikt. Toegelaten werden 124 nieu we leerlingen en tusschentyds 3. Tusschentyds verlieten de school 43 leerlingen. Op 31 December telde de dagschool 293 leer lingen. Daarvan waren afkomstig uit Velsen 241, Beverwijk 18, Wijk aan Zee en Duin 22, Uitgeest 8, Heemskerk 3, Bloemendaal 2 en Wormerveer 1 leerling. Van de avondschool verwierven 19 leerlingen een diploma. Deze telde op 31 December 100 leerlingen, waarvan 99 uit Velsen en 1 van Uit geest. Het financieele verslag der dagschool sluit met een eindcyfer van f 89.547, dat der avondschool met f 8067, de balans der dagschool met eeij eindcyfer van f 411.499. De voorzitter deelde mede, dat door invoering van den twee-jarigen cursus het volgend jaar meer leerlingen op de avondschoól worden ver wacht. De minister heeft goedgevonden, dat aan de leerlingen, die daarna de avondschool zullen volgen, per week een uur practische les wordt gegeven. Voorts zal een nieuwe cursus wanneer de medewerking van minister en gemeentebestuur wordt verkregen worden ingesteld. Het wordt een drie-jarige cursus die zal opleiden tot adsp. bouwkundig opzichter, opzichter by de Ned. Spoorwegen, constructeur en leeraar by het ny verheidsonderwys. Er zullen echter achttien leerlingen voor noodig zijn. De uitgaven voor dezen cursus worden begroot op f 631, waarvoor maar f 43 subsidie noodig zal zyn. De aftredende bestuursleden, de heeren ir. F. Thiel en C. Luchslnger werden herkozen. afgeloopen jaar, waarby hy terloops aan den Katholieken Landdag herinnerde en daarby verzekerde dat de land- en tuinbouw geheel ach ter mr. Steenberghe staat. Hij protesteerde tegen de houding van een deel der pers, dat den oud-minister aanviel. Het eerste wat onze bedrijven noodig hebben is rentabiliteit. Terecht hebben we geen keuze meer. Van consequente deflatie komt niets, zoodat ons slechts devaluatie zal overblijven, daar de huidige toestand onhoudbaar is. Spr. hoopte tenslotte, dat spoedig een radicale ver betering voor de land- en tuinbouwers moge intreden. Hierna werd door den secretaris, den heer R. Poelman, het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat 1935 zich gekenmerkt heeft door een groote activiteit van den Kring. Herinnerd werd aan de succesvolle actie, in samenwerking met de zusterorganisaties, voor den extra steun in 1934. Deze steun was temeer welkom, daar er een erkenning in gelegen was van den achter stand, welke ons gewest had bij de uitkeeringen van den Tuinbouwsteun. Aanvankelyk scheen het, dat men in Kennemerland onder den voet zou worden geloopen. En toch dreigt er thans wederom gevaar. Immers, de tuinbouwsteun van 1935 werd verdubbeld en op 12 millioen ge bracht, doch thans, nu de 5e voorschotuitkee- ring bekend is en er van de 12 millioen ruim 90 pCt. verbruikt is, zyn de totaaluitkeeringen hier lager dan over 1934. Herinnerd werd verder aan den stryd, in den Kring gevoerd, voor een regeling voor het hy potheekwezen, waarmede maar een matig suc ces werd bereikt. Van een regeling van het pachtvraagstuk hoort men niets, evenmin van een oplossing van het vaste lastenvraagstuk. Het is schrijnend te weten, dat honderden tuin ders in ons gewest op armenzorg aangewezen zyn, nadat zy des zomers hun producten naai de vuilnisbelten hebben moeten brengen. Ofwel minimum-prijzen ontvingen. Deze zyn onvol doende. Er wordt te weinig rekening gehouden met de vollegronds-cultuur en weer dringt de vraag zich op: is de streek Kennemerland wel voldoende vertegenwoordigd in de Ned. Groen- tencentrale en andere instanties. Het verslag eindigde met den wensch, dat 1936 krachtige hervormingen zal brengen. De voorzitter dankte den heer Poelman voor zyn belangryken arbeid, in het belang van den Kring verricht. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van 97. De heer Heeremans werd met algemeene stemmen als bestuurslid en tevens als voorzit ter herkozen. Nadat de Geestelijke Adviseur een krachtige aansporing had laten hooren tot organisatie in Katholiek verband, besprak de heer Twisk het IJMUIDEN, 28 Febr. Ryksvischafslag. Tar bot 8694 cent, Tong 0.851.40 per kg. Groote Schol 7.008, middel Schol 1012.50, Zetschol 12.00—13, kleine Schol 7.60—15, Bot 3.00—6, Schar 3.2011 per 50 kg. Vleet 1.30 per stuk. Pieterman en Poon 10.00, groote Schelvisch 28.0031, middel Schelvisch 2431.50, kl. midd. Schelvisch 22.5028.50, kleine Schelvisch 1050 23 per 50 kg. Kabeljauw 15.00—36 per 125 kg. Gullen 7.5010 per 50 kg. Leng 1.15 per stuk. Heilbot 6284 cent per kg. Wijting 2.608.50 per 50 kg. Koolvisch 1580 cent per stuk. invullen van formulieren voor den mis-oogst. Hij betreurde het, dat het veilingbestuur te Castricum niet actief genoeg is geweest. Vol gens spr. had men moeten informeeren bij het bestuur der Vereenigde Veilingen te Beverwyk, dat aan de Groencentrale een request zond, waarin gewezen werd op den toestand in de streek Kennemerland. De heer Nyssen gaf een uiteenzetting van richtprijzen en misoogst waarna de agenda's werden behandeld van de vergaderingen van de Tuinders- en boerenvakgroep. Ingclascht werd de motie van de afdeeling Beverwijk inzake de valuatie. De vergadering was van meening, dat het prae-advies van het Tuindersvakbondbestuur zwak is, terwyl dat van 't boerenvakbondsbe- stuur eigenlyk geen advies is. Wat daar in werd al jaren gehoord, zonder dat er iets ge beurd is. Volgens de vergadering had het boe- renvakbondsbestuur positief moeten adviseeren, n.l. óf consequente deflatie óf devaluatie. En wel zoo spoedig mogelyk, daar het bestuur toch overtuigd is of moet zyn, dat de kwestie der vaste lasten geen uitstel meer duldt. De vergadering was echter van oordeel, dat van consequentie deflatie niets zal komen, zoodat het hoofdbestuur en ook den vakbondsbesturen niets anders overblijft dan ten sterkste aan te drin gen op devaluatie. De actie der afdeeling Beverwyk (zie elders in dit blad) werd met algemeene stemmen aan genomen. Als afgevaardigde werd benoemd de heer P. de Wildt. De vergadering werd hierna gesloten. Roodvonk Alhier is van 16 tot en met 22 Maart één geval van roodvonk geconstateerd. Donderdagavond hield de Kring Kennemer land van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouw - bond te Castricum zijn jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer F. P. Heeremans. Deze opende de vergadering met een wel komstwoord tot de talryke aanwezigen, waarby hy zich in het bijzonder richtte tot den Gees- telyken Adviseur, kap. S. Ligthart, uit Be verwyk en den heer J. P. Nyssen, wethouder van Velsen. Spr. gaf vervolgens een overzicht over het FIJNE ZACHTE KLEUREN worden U geboden dor advertentie- reclame in de rubriek „Omroepers" Laat die D niet ontglippen! De prijs kan geen bezwaar zijn, want voor slechts 50 cent per regel komt üw Zaken-Omroeper onder de aandacht van 80.000 gezinnen Voor moderne verlichting op elk gebied. Bezoekt vrybiyvend onze speciale zaak le huls vanaf den Anegang By ons slaagt U altijd. Onze keuze is buitengewoon groot en de pryzen zyn buitengewoon laag, o.a. moderne huiskamer- of salonkap, compleet 1.69 Smeedyzeren staande lees- lamp 1.98 Snoezige wandverliohting 49 ct. Slaapkamerschalen 22 ct. Ganglantaarns 89 ct. De nieuwste winkelverlichting 1.69 Plafondverlichting vanaf ..49ct. Moderne kronen, schemerlampen en schemerkappen Koord, snoer en alle electrische benoodigdneden Gloeilampen met garantie 39 ct. Stofzuigers met drie jaar gar. vanaf 23.95 Protos strijkyzers met 3 jr. gar. 2.59 Wringers, vanaf 4.98 1-pits Haller petroleumstel 1.68 2-pits Haller petroleumstel 2.10 3-pits Haller petroleumstel 3.10 Ophangen van kappen en kronen gratis SCHAGCHELSTRAAT 7 SCHAGCHELSTRAAT 2 en filiaal CRONJÉSTR. hoek Schoterweg van onze geheel vernieuwde op de derde etage, welke het ons mogelijk maakt een permanente van behaaglijkheid, comfort en stijl te houden. Tevens exposeeren wij in deze nieuwe afdeeling schilderijen van A. Colnot en Plet van Wijngaerdt. VRAAGT tranco toezending van onze fraai geïllustreerde CATALOGUS voor moderne woninginrichting DE WONING-ETAGE IN Duizenden, groot en klein, hebben al genoten van HILLE's groote verrassing: een allerheerlijkst HILLE's honingontbijtkoekje ter waarde van 5 cent gratis bij Uw winkelier tegen inlevering van 4 bons waarmede HILLE's groote rollen beschuit zijn dichtgeplakt. Profiteert U ookl Bestelt U nog heden bij Uw winkelier een paar groote rollen HILLE's croquante, knappende, e h«»c-ki,iit 1H Vmr 10 ren4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6