STADSNIEUWS 1 I i U wenscht extra genot van Uw sigaret1 Ga dan over op INCASSO-BANK N.V. GEHEELGEBIT WIT!! Forensen bijeen Haarlem, 29 Febr. CREDIETEN INCASSO'S SAFE-DEPOSIT pst RADIO MOORSn.v. TANDHEELKUNDIG INSTITUUT HERINGA WUTHRICH Oe St. Vincentiusbibliotheken ZATERDAG 29 FEBRUARI 1936 VERKEERSCOMMISSIE Jaarverslag 1935 KRUISWEG 59 HAARLEM Graalhuis Rijksstraatweg COMITÉ VAN KATHOLIEKE ACTIE R. K. Operette Ver. „Haarlem" Ned. Politie Sportbond „DE ROCHADE"—„HAARLEM" Middagconcert H. O. V. OOK MET KURK MONDSTUK Weekagenda der St. Jos.-Gezellen- ver. Afd. Haarlem I, Jansstraat 59 GRAAL-AGENDA Algemeen nieuws Graalhuis Emmastraat RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. - TEL. 16726 Vanaf f 35.- met gar., pijnloos UIT DEN OMTREK BENNEBROEK HEEMSTEDE HILLEGOM VELSEN ZANDVOORT ACHTERSPATBORDEN Philips Radiotoestellen Onrust over hernieuwde bespreking van forensenbelasting Graalhuis Spaarne De propaganda Forensenbelasting De propaganda De N. Z. H.-bussen AGENDA Kerklijsten ZAANDAM 'T KALF (Zaandam) Bioscopen 1 Maart Bioscopen 2 Maart Bioscopen Apotheekdiensten Zilveren jubileum Uw Rechterarm Woensdag 11 Maart districtsavond om 8.15 in St. Bavo-gebouw. Spreker: Het gemeente raadslid de heer J- Kuiper. Aan het jaarverslag' van de Verkeerscommis- sie Haarlem en Omstreken, over het jaar 1935 is het volgende ontleend: De Commissie koestert niet de hoop, dat vooral in de oude stad Haarlem, radicale door braken zullen worden uitgevoerd, om het ver keer de ruimte te geven en gastvrij te ont vangen. Het streven der Overheid is meer gericht het groote verkeer te leiden om de steden Hiervan zal het gevolg zijn, dat het snelverkeer bevorderd wordt en het pleisteren vermeden. De steden welke het aandurven breede toe gangswegen open te stellen, zullen hierdoor bloeien. De stad welke dit niet tijdig inziet, zal een doode veste worden, gelijk de doode steden rondom de vroegere Zuiderzee. De Commissie spreekt den wensch uit dat Haarlem niet achter zal blijven, maar gerust is zij niet. Wat tot nu toe tot stand is ge komen is vrij poover. De Commissie blijft echter hopen dat indien de Gemeente Haarlem verbeteringen op het programma heeft staan, dit op royale wijze zal geschieden. De verkeerslichten bij en op het Verwulft, zijn een verbetering. De aanduiding van rechts en links af, moet echter op doelmatiger wijze ge schieden, en ook moet voor voetgangers altijd zichtbaar worden, of de signalen al of niet op veilig staan. Dat ook de verkeerspunten Barteljorisstraat Zijlstraat, Stationsplein en Rozenstraat van tegen zakelijke oi persoonlijke zeker heid. op binnen- en bui tenland (tarieven op aanvraag verkrijg baar). loketten te huur van 5.en hooger. Woensdag 9.15 "uur Dadenclub „Vandaag", Vrijdag 7.30 uur Dadenclub 't Mos. Zondag 12 uur: Dadenclub de Pioniersters. 3 u. Bijeenkomst van alle ingewijden. Maandag: 7.30 uur Dadenclub Helianthus. Woensdag 7 uur Dadenclub de Zwarte Hoofden. Vrijdag: 9 uur Dadenclub de Populieren. verkeerssignalen zullen worden voorzien, nemen wij voor vast aan. Het initiatief, dat is genomen voor het Ver- keersonderwijs op de scholen door Veilig Ver keer was een goede daad, en was voor Haarlem een succes. De samenstelling onzer commissie bleef on gewijzigd. ji'-' Dan volgen de door de commissie bij de auto riteiten ingezonden verkeersklachten en de be reikte resultateno.a. het hinderlijk parkeeren van een vrachtauto, langer dan noodig is om te lossen en te laden, voor een perceel hl de Zijlstraat. (Politietoezicht is verscherpt). De hinderlijke halten van de autobussen op de hoeken van straten. (Is verandering voor een deel aangebracht. De hinderlijke halten N.Z.H.- autobussen bij het postkantoor in de richting naar het Station nog ongewijzigd). De vertraging welke de tram ondervindt, door rijdende achter de file verkeer, voor de ver keerslichten Verwulft. In deze omstandigheid wordt de tram voor de tweede maal geblok keerd door het onveilig signaal. (Zou aandacht aan worden geschonken). De voor het verkeer last veroorzakende bloem markt des Maandags aan de Raaks. (Het markt-vraagstuk is in zijn geheel in studie. Er is kans op verplaatsing van Bloemenmarkt naar de Nassaulaan). De berijdbaarheid van gladde straten bij sneeuwval en ijzel, vooral voor de autobuslijnen en de verdere hoofdverkeerswegen in Haarlem, had onze volle aandacht. De eerste stap om verbetering te doen ont staan, werd op het einde van dit jaar voor bereid. Maandag bestemd voor godsdienstige veree- nigingen. Geen andere vergaderingen uitschrij ven. Dinsdag 3 Maart 8 uur: Repetitie St. Cae- cilia in Gebouw St. Bavo. 8.15 uur: Repetitie R. K. Oratorium bij Brinkmann voor tenoren en bassen. Donderdag 5 Maart 's morgens 9 uur: Ver gadering van het Armbestuur Parochie St. Bavo te Haarlem-Noord in de pastorie. 7.30 uur: Begincursus Esperanto „Abbé Ri chardson" bij Brinkmann voor Groep A. 8.15 uur: Repetitie Thalia in den Jans schouwburg. 8.15 uur: Repetitie R.K. Oratorium bij Brinkmann, voor sopranen en alten. 8.30 uur: Bureau-vergadering R.K. Reclas- seeringsvereeniging in het Vincentiusgebouw Groenmarkt 22. 8.45 uur: Begincursus Esperanto „Abbé Ri chardson" bij Brinkmann, voor Groep B. Vrijdag 6 Maart 2.30 uur: Bestuursvergade ring van de St. Marthavereeniging in 't Te huis, Bloemhof straat 1. 8.15 uur: Cultuurfilm voor de leden van Ge loof en Wetenschap in den Jansschouwburg. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R.K. vereenigingen verzocht, bij het uitschrijven van een vergade ring, vooral overleg te plegen met het Alg. Secretariaat, mejuffrouw W. van der Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608, en bij vaststel ling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. In een der laatst gehouden vergaderingen van de R. K. Operettevereeniging „Haarlem" werd in de plaats van den heer v. Huizen tot secretaris benoemd de heer W. C. de Graaff. Het secretariaat is dus nu gevestigd Ged. Oude Gracht 122. Tot bibliothecaresse werd mej. de Ronde benoemd. VOor den uitslag van de gehouden verloting en voor het aanmelden van nieuwe leden raad plege men de advertentie-kolommen van dit nummer. WJj ontvingen het keurig uitgevoerd Gedenk boek, dat door den Ned. Politie Sportbond is uitgegeven ter gelegenheid van zijn 5-jarig bestaan. Door velen werden woorden van warme waardeering geschreven. O.m. door H.H. E.E. mr. J. R. H. van Schaick, minister van Justitie; mr. J. A. de Wilde, minister van Binnenland- sche Zaken; mr. dr. L, N. Deckers, minister van Defensie en D. Schuitèmaker, hoofdcommissaris van politie te Utrecht, eere-voorzitter van den Ned Politie Sportbond. Verder worden er ver schillende bijzonderheden gegeven betreffende de afdeelingen en het nut van sport en athle- tiek voor de politie. Uit alles blijkt, dat in deze eerste vijf jaar de grondslag is gelegd voor een gezonden uitgroei van den Bond. Donderdagavond werd de revanche-wedstrijd gespeeld tusschen de schaakclub „De Rochade" en de arbeiders schaakclub „Haarlem". De eerste ontmoeting, in December j.l., eindigde met 10)4634 voor „Haarlem". Ditmaal wogen de krachten tegen elkaar op en werden de punten met 9)4934 gedeeld. De Haarl. Orkest-Vereeniging geeft een middag-concert op Zondag 1 Maart te 2.30 uur, in de gemeente-concertzaal, onder leiding van Marinus Adam. Soliste is Siny van Thijn, piano: Het programma is als volgt: Symphonie No. 1 Bes. gr. terts, R. Schumann Andante un poco maestoso - Allegro mOlto vivace; Larghetto; Scherzo; Allegro animato e grazioso. Concertstück op. 40, C. Chaminade, Piano en orkest. Peer Gynt Suite No. 2, Edv. Grieg. Der Brautraub; Arabischer Tanz; Peer Gynts Heimkehr; Solvejg's Lied. CHIEF WHIP Zondag: 12.1513.00 spreekuur Paul Kru- gerstraat 43; 7.3010.30 ontspanning (voorza len); tafeltennis O. Z. Maandag: 8.00 damclub T. E. P.; repetitie tooneel St. Genesius. Dinsdag: 9.00 Schola Cantorum; 9.25 Espe- rantocursus. Woensdag: 8.30 Maria-congregatie in de ver schillende parochies. Donderdag: 8.00 repetitie Harmonie U. D.; 8.45 ontwikkelingsclub; 8.45 zelatricenverga- dering. Vrijdag: 8.00 zesdaagsche van Biljartcl. Haarlem I. Zaterdag 8.00 Tafeltennis O. Z. District Haarlem: Vrijdag 8.15 cursus voor adspirant opleiding door commissarissen. Zaterdag en Zondag 29 Februari1 Maart Zangleidsters-week-end in het Centrale Graal huis voor Katholieke Actie te Scheveningen. Het Groepsleidsters- en werkende leden- week-end is verzet op 7 en 8 Maart a.s. en zal gehouden worden in het Administratiehuis, Singel 427, Amsterdam. Zondag 4.15 uur. Alle leden van 't Stedelijk Graalkoor worden dringend verzocht, nu weer geregeld op de repetities te komen en vooral >p tijd te zijn. Zondag 1 Maart: Alg. H. Communie onder de H. Mis van 7.45 uur voor alle leden en aspiranten. Plaatsen op het Hoogkoor. 34 uur Ontspanning voor aspiranten. 4.15 Ste delijk Graalkoor (Spaarne). Maandag 2 Maart: 7—8 uur Graalorkest (Spaarne). 7—8.30 uur breiclub jongeren. 8— 9.30 uur charitatieve club Bavo. Congregatie Groenmarkt. Dinsdag 3 Maart: 8—9.30 uur charitatieve club Groenmarkt. Congregatie Bavo. Woensdag 4 Maart: 1.30—2.30 uur „Exvo" kleuters (school Cruquiusstraat)2.30—3.30 uur Kruiskinderen (clubhuis). 8.159.15 uur „Exvo" dames en meisjes (Leonardusschool). 6.15—7.30 uur cartonnage jongeren. 89.30 uur carton- nage ouderen en boekbinden ouderen. 99.30 llur Dadenclub „De anemoon". Donderdag 5 Maart: 7—8.30 uur Handen arbeid jongeren. 8—9.30 uur Missieclub. Too- neelclub. 8.159.30 uur E. H. B. O.-cursus leidsters (Spaarne). 7,308 uur Dadenclub. Vrijdag 6 Maart: 7—8.30 uur Operetteclub 89.30 uur Apostolaat ter Zee. 8.159.30 uur Esperanto. Trompet-dadenclub in verband met de lijdensmeditaties volgens afspraak. Zaterdag 7 Maart: 2.303.30 uur Kruiskin deren Bavo. 4.305.30 uur Kruiskinderen Groenmarkt. 7.459.30 uur Kadetten (Spaarne) 810 uur Boekbinden. 78 uur zwemmen (Stoopbad). - Contributiebetalen van 56 uur en van 7—9 uur. trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensdag en Donderd. v. 7-9 u. Vergadering R. K. Staatspartij Donderdag is hier gehouden de jaarvergadering van de afd. der R. K. Staatspartij. Gezamenlijk werd een gebed gestort voor overleden leden. In zijn ope ningswoord waarschuwt de voorzitter voor de nieuwe politieke stroomingen. Het jaarverslag van den secretaris werd onder dankzegging goedgekeurd. De heeren L. G. Weijers en C. Out controleerden de bescheiden van den penning meester en bij monde van den heer Out ver klaarde deze commissie alles in orde te hebben bevonden. Bij de periodieke bestuursverkiezing werden de heeren F. Vermeijs, W. Lamboo en P. B. Heemskerk herkozen. In de vacature M. Vernooijvan Kooten werd gekozen de heer J. J. Benink. Besloten werd voorts om in de naaste toekomst het aantal bestuursleden van 13 tot 9 terug te brengen. Als afgevaardigden naar de hoofdbestuursvergaderingen werden bij accla matie herkozen de heeren J. A. Vernooy en P. J. Lierop. Als plaatsvervangers werden geko zen de heeren R. B. Lommerse en W. van Lierop Wz. De heer P. van Lierop bracht op keurige wijze verslag uit van de hoofdvergade ringen, waarvoor hem dank Werd gebraeht. Bij de rondvraag kwam „Bennebroeks Belang" ter sprake. Het blijkt, zoo werd opgemerkt, daj, „Bennebroeks Belang" „Eigen Belang" is en de middenstanders moesten daarom niet in dé val loopen van deze heeren. Nadat de penning meester allen had aangespoord om toch zooveel mogelijk de contributie van lidmaatschap te vol doen, daar de kas dit zeer noodig heeft, sloot de voorzitter de vergadering. In de tram dood gebleven. Vrijdagavond om kwart over elf wilde de 68-jarige A. R. Nij- boer, wonende v. Merlenlaan 7, zich per tram huiswaarts begeven. In de Raadhuisstraat werd de heer Nijboer onwel. Dr. v. Walsum werd telefonisch ont boden, die was spoedig ter plaatse en moest den dood constafeeren. Het stoffelijk overschot werd naar zijn wo ning vervoerd. Het tramverkeer had eenige vertraging. Verkeersongeval Donderdag liep de ne gentienjarige M. H. op het trottoir, toen een auto kwam aangereden en in de Hoofdstraat voor een tram verkeerd uitweek. De jongeman raakte beklemd en de rechterwijsvinger en 't hoofd werden gewond. Nadat dr. Versluys een voorloopig verband had gelegd, werden aan de Mariastichting foto's genomen, waarbij bleek, dat de vingertop was gebroken. De automobi list, de heer N. S. uit Den Haag, bekende schuld, toonde veel deelneming en verklaarde zich bereid alle kosten te vergoeden. JURILEERENDE RAADSLEDEN De volgende week zal onze gemeenteraad een vijftal jubilarissen tellen. Het zal dan namelijk 12(4 jaar geleden zijn dat de heeren C. P. J. Maas, J. Zwanenburg, A. ten Broeke, P. Bosman en W. F. Visser hun intrede deden in den Raad. De R.K. Raadsfractie heeft dus twee jubila rissen in haar midden, de heeren Maas en Zwa nenburg. De heer Maas fractieleider is een der pro minente figuren in onze vroedschap. Een man, met een helder oordeel en 'n vlotten en klaren betoogtrant, waarmede hij onmiddellijk ieders aandacht in beslag neemt en welke aandacht hem ook gaarne wordt geschonken. In de dagen, dat de politieke debatten in den raad zeer fel waren, deed hij zich ook kennen als een vlot debater, die het katholieke standpunt op over tuigender wijze verdedigde. De R.K. Staatspartij bezit in den heer Maas dan ook een vertegenwoordiger bij uitnemend heid. Ook in het sociale leven en dan vooral in de R.K. Middenstandsorganisatie, neemt de heer Maas een vooraanstaande plaats in. Zijn mede-jubilaris en fractie-genoot, de heer Zwanenburg, is een echt vertrouwensman der IJmuidensche katholieken. Zijn optreden naar buiten mag dan niet zoozeer de aandacht trek ken, hij is niettemin een raadslid, dat zijn ambt niet als een sinecure opvat. Geboien Velsenaai, kent hij zijn gemeente als weinig anderen en haar belangen zijn hem dan ook ten volle toe vertrouwd. Hij is o.a. kerkmeester van de pa rochie van IJmuiden. De heer Ten Broeke (C.-H.) en oud-wethouder Bosman (V. D.) zijn, met wethouder Visser, eveneens figuren, die zich in den raad laten gel den. De jubilarissen hebben aan het bestuur der gemeente deelgenomen in een voor Velsen zeer belangrijk tijdperk. De zeer snel wassende bevol king, de vestiging van groote industrieën en de uitvoering van grootsche werken, maakte het be sturen verre van eenvoudig, terwijl de crisisjaren, die IJmuiden wel bijzonder treffen, de moeilijk heden niet weinig hebben vergroot. Geneeskundige en Gezondheidsdienst De Directeur van den Gemeentelijken Geneeskun digen en Gezondheidsdienst is verhinderd zijn gewone spreekuur te houden van 3 tot en met 6 Maart a.s. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: R. Jo- chems en H. Donker. Getrouwd: A. Loos en A. van Koningsbrug- gen; H. Paap en A. G. Weber; C. Hovingh en M. N. Okkenbürg. Overleden; J. W. Kuijt, oud 61 jaar. Loonen gemeentepersoneel We vernemen, dat bij het college van B. en W. ontvangen is een schrijven van den minister van Binnen- landsche Zaken betreffende de herziening van de loonen en de salarisregeling van het gemeen tepersoneel. In dezen brief deelt de minister mede, dat hij zich kan vereenigen met het voornemen van B. en W., de loonen der gemeente-arbeiders te regelen zooals deze voor de rijkswerklieden gel den. De minister teekent hierbij aan, dat het hem niet bepaald noodzakelijk voorkomt, dat de bestaande vijf loongroepen worden vervangen door zes overeenkomstig die voor de rijkswerk lieden. De minister stelt voor de volgende loonen te bepalen: Voorlieden van f 31.48 tot f 36.96 per week; volledige vaklieden van f 26.92 tot f 32.40; half volledige vaklieden van f 25.56 tot f 31.03; routine-arbeiders van f 24.19 tot f 29.66 en on geschoolden van f 22.82 tot f 28.29 per week. Voorzooveel de wedden der ambtenaren be treft, is de minister, ook na kennisneming van de nadere uiteenzetting van B. en W„ van mee- nig, dat, alhoewel de gemeente Zandvoort een zeer uitzonderlijk karakter draagt, een verla ging, zij het dan tot een geringer percentage dan in den brief van 4 September 1935 aange geven, niet qnbillijk is. Op grond van een en ander is de minister van oordeel, dat verlaging van wedden van het personeel der gemeente Zandvoort met 2)4 pCt. redelijk en noodzake lijk is. De commissie voor georganiseerd overleg zal Woensdag 4 Maart, des namiddags te twee uur, ten raadhuize over dit voorstel van den Minis ter beraadslagen. 'n Goede reflec tor (hoogstens 60 cm boven den grond) alléén is niet voldoende: bovendien moet uw achterspat bord wit van kleur zijn, ook overdag! dat zegt de wetl Maandag 8.30 uur Sportcentrumvergadering 9.15 uur de Vuurbaak. De afdeeling Haarlem van den bond van fo rensen hield gisteravond in de tuinzaal van Brinkmann haar algemeene ledenvergadering. Uit het verslag van den secretaris, den heer A. J. Torley Duwel bleek, dat het ledental in het afgeloopen jaar bevredigend was gebleven; het is echter te betreuren, dat er nog steeds zooveel forensen zijn, die geen lid van den bond worden, doch van zijn werkzaamheden wel pro fijt trekken. Propaganda is dus in de eerste plaats noodig. De samenwerking met het hoofd bestuur en de plaatselijke autoriteiten was goed. De volgende resultaten werden verkregen: ver betering van den tramdienst naar Amsterdam op de spitsuren, voorziening in het euvel der railsrestanten op de bruggen te Haarlem, een wachthuisje van de tram bij de halte Midden laanWillem de Zwijgerlaan; er werd een actie gevoerd inzake de gevaarlijke halten Paleisstr. en Westermarkt te Amsterdam; het aantal treinen, dat stopt aan de halte Aerdenhout werd vergroot, de halteaanwijzing van de Brockway werden gewijzigd, de duur van de rittenkaarten dier maatschappij werd ver lengd; de trajectkaarten ZandvoortAmsterdam werden ook geldig verklaard naar Heemstede Aerdenhout, er werd een voorziening getroffen in den treindienst HaarlemUitgeest, de toe zegging werd gedaan, dat de Leidschevaart bij de verffabriek zal worden verbeterd, terwijl op verzoek van den bond de trein van 7.39 uit Aerdenhout thans ook stopt aan de halte Laan van Nieuw Oost-Indië te Den Haag. Een en ander geschiedde in overleg met de directie der N.S. en de N.Z.H. Volgens het jaarverslag van den penning meester bedroeg de gemiddelde contributie ƒ2.41 per lid (er waren 581 leden tegen 646 in het vorig jaar), het saldo, dat nog aan het hoofdbestuur moet worden afgedragen bedraagt f 18.87; er is nog f 76 in kas. Bij de bestuursverkiezingen werden de hee ren dr. H. van Beeck Vollenhoven, voorzitter en J, B. Kayser bij acclamatie herkozen. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering, die in Amsterdam zal worden gehou den werden aangewezen de heeren Torley Duwel en de heer Th. Terweij uit Overveen. De voorzitter deelde mede, dat hij met schrik de opmerkingen heeft gelezen, die mr. Krop man wethouder van Amsterdam, heeft gemaakt in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begrooting van Binnenlandsche Zaken over de forensenbelasting. De afschaffing hiervan noemde spr. n.l. een „betreurenswaardige ver gissing." Hij zou dan ook weder invoering van deze belasting wenschen, wat volgens den voor zitter onbillijk zou zijn, omdat in de schade, die door de afschaffing voor de gemeente is ontstaan, al op andere wijze is voorzien. Geluk kig staat minister De Wilde afwijzend tegen over de plannen tot wederinvoering van de be lasting en het hoofdbestuur zal dan ook een actie op touw zetten, om dit streven te steunen. Aangaande het voorstel, in de vorige alge meene vergadering gedaan, om tot aanschaf fing van insignes over te gaan, deelde de voor zitter mee, dat hiervan is afgezien, omdat dit te duur zou worden. Er ontstond een langdurig debat over de wijze, waarop de propaganda zou moeten worden ter hand worden genomen. De secretaris stelde voor een gesalarieerd propagandist in dienst van den bond aan te stellen, die tegen een vast loon en, provisie leden zou moeten wer ven. Voor dit werk zou dan tevens een propa- ganda-commissie in het leven moeten worden geroepen. De heer Terweij had een ander voorstel en meende, dat men heel veel zou bereiken, wan neer niet altijd de vergaderingen in Haarlem, maar ook eens in Heemstede, Bloemendaal of Overveen zouden worden gehouden. Nu zien velen er vaak tegen op, des avonds nog naar Haarlem te gaan. Dergelijke vergaderingen heb ben ongetwijfeld een sterke propagandistische waarde. Het gesproken woord doet, volgens spr. veel meer dan een circulaire of iets dergelijks. De heer Terweij wees er ook op, dat verga deringen belegd met het doel de wijzigingen in den dienstregeling der Spoorwegen te bespre ken, zeer in den smaak zouden vallen. Deze zouden dan ook plaatselijk kunnen worden ge houden. Tenslotte werd besloten het bestuur machti ging te verleenen, een propagandist aan te stel len; een propaganda-commissie werd ingesteld, waarvan de heer Van den Berg de leiding op zich nam. Ook het voorstel van den heer Ter weij, om in de randgemeenten propaganda- vergaderingen te houden werd aangenomen. Bij de rondvraag wees de heer Terweij er op, dat de bus van de N.Z.H. van Haarlem naar Overveen des zomers doorrijdt naar den Zeeweg (bij het theehuis) en des winters slechts tot. het station. Waarom is dat zoo? Een ander lid vestigde er de aandacht op, dat eenzelfde geval zich voordoet met buslijn A, die naar Heemstede rijdt. Voorts werd gevraagd, waarom bus B van station Haarlem naar Over veen door het Kleverparkkwartier rijdt? Dat is toch niet noodig? Inzake deze kwestie zal het bestuur overleg plegen met de directie der N.Z.H. De heer Terweij wees voorts nog op de nood zakelijkheid een voetpad aan te leggen langs den Zeeweg bij den Militairenweg (hier is slechts aan een kant een voetpad). Destijds kon dit pad niet worden aangelegd, omdat de bezitter van een der huizen weigerachtig bleef, grond af te staan, maar het huis zal nu binnenkort worden geveild. De wenschelijkheid werd nog naar voren ge bracht, de trajectkaarten van de Spoorwegen van Amsterdam, Haarlem, Overveen ook geldig te doen zijn op het baanvak Haarlem-rBioe- mendaal en de invoering van familie-abonne menten. Ook deze aangelegenheden zullen bij de di rectie der Ned. Spoorwegen aanhangig worden gemaakt. Gebouw St. Bavo Geel-Wit, 6 uur H. B.S.-vereeniging, 8 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Liefdadigheidsuitvoering leerlingen H.B.S. A, kwart over 8. Gem. Concertgebouw Feestconcert Harmo nie „Crescendo" en „Zang en Vriendschap", 8 uur. Raadzaal Prinsenhof Tentoonstelling van Handschriften Stadsbibliotheek, 7 tot 10 uur. [RADIoi KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR PAROCHIE VAN DEN H. BONIFATIÜS Spreekuur aan de pastorie liefst 's morgens van 910 uur en 's avonds van half 88 uur. Tel. 4807 Giro 58001. ZONDAG le Zondag van de maand Maart, bijzonder toegewijd aan den H. Jozef. Ie Zondag van de Vasten. De stille H.H. Missen om 6, 7 en half 9, kwart voor 10 Kindermis, (uitsluitend voor kinderen toegankelijk)(om 10 minuten over half 11 be gint de „Asperges") de Hoogmis om kwart voor 11. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor onze eigen Parochiekerk, om 12.15 Katechismus voor de jong'ens; 4 uur oefening van de Derde Orde; 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. In de week de H.H. Missen om 6.45, 7.30, 8 en 9 uur. MAANDAG geen H. Mis Om half 8. 's Avonds om 8 uur H. Familie afd. mannen. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemper dagen, verplichte Vastten- en Ontlioudingsdagen. WOENSDAG qm 3 uur Katechismus voor de meisjes, om 7 uur Lof ter eere van dten H. Jozef om 8.30 uur verplichte vergadering der St. Jozef- gezellenvereeniging; 8.30 uur Maria Congr. afd. geh. dames. DONDERDAG 's middags om 11.30 en 4 uur biechtgelegenheid voor de kinderen van de meis jesschool. Biechtgelegenheid van 6.30 tot 8.30 uur, 's avonds 7 uur Lof, Rozenhoedje en gebe den ter eere van de H.H. Martelaren van Gor- kum voor de bekeering van ons Vaderland; 9 uur H. Uur. VRIJDAG, le Vrijdag v. d. maand; om 6 uur wordt de H, Communie uitgereikt; 7.45 Gez. H. Mis; 'savonds om 7 uur Kruiswegoefening. ZATERDAG feest van den H. Thomas van Aquino, patroon der Kath. scholen. Alg. H. Com munie voor de werklooze jonge mannen van de St. Jozefgezellenvereeniging, met gemeenschapp. ontbijt; onder de H. Mis van 8 uur Alg. H. Com munie voor de kinderen; Biechtgelegenheid van 4 tot half 9's avonds 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria voor de bekeering van de zon daars. A.s. ZONDAG collecte voor de jeugdige werk- loozen. 1. Zij die een plaats wenschen voor al de me ditaties, kunnen die a f 1bij den koster ver krijgen. 2. In de maand Maart zullten de zeia's van de broederschap van den Levenden Rozenkrans hun offertjes komen ophalen. PAROCHIE VAN DE H. MARIA MAGDALENA ZONDAG half 8 ter eerherstel aan het God delijk Hart, voor de zelatricen en leden van het Apostolaat des Gebeds; 10 uur voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de parochie. MAANDAG uit dankbaarheid. DINSDAG voor de wed. Emma BeijerKoo- men. WOENSDAG voor overl. fam. Bijvoet en Com mandeur. DONDERDAG voor Cornelis Groot en Elisa beth Floris. VRIJDAG kwart vóór 8 gez. H. Mis ter eere van het H. Hart voor de leden van Gedurige Aanbidding. ZATERDAG voor Elisabeth Bolleman. ZONDAG half 8 tot zekere intentie (P. M.); 10 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. HEDEN, Zondag Quadragesima en eerste Zondag van de maand. Na de Vroegmis alg. H. Communie van de zelatricen en leden van het Apostolaat des Gebeds. Kwart over 2 Catechis mus en 7 uur Lof met lijdensmeditatie. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de nooden van onze eigen kerk. WOENSDAG-avond 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef en onmiddellijk daarna Congrega tie voor de meisjes Heden vijfde van de zeven Woensdagen, die aan het feest van den H. Jozef voorafgaan. DONDERDAG-avond van 67 uur biecht- hooren en om 7 uur oefening van het Heilig Uur. Deze oefening wordt aan de leden van het Apostolaat bijzonder aanbevolen. VRIJDAG, eerste Vrijdag van de maand, bij zonder toegewijd aan de vereering van het God delijk Hart. Des avonds oefening van den H. Kruisweg met kort Lof ter eere van het H. Hart; 's morgens alg. H. Communie voor de schoolkinderen. ZATERDAG, feestdag van den H. Thomas. Biechthooren van 35 en van 6.308 uur. A.s. ZONDAG schaalcollecte voor den St. Pie terspenning. Alle parochianen die hun eerste H. Communie gedaan hebben behooren per jaar minstens 12 cent hiervoor te offeren. WOENSDAG, VRIJDAG en ZATERDAG Quatertemperdagen, geboden vasten- en ont- houdingsdagen. Deze week is het gebruik van vleeschspijzen dus alleen maar geoorloofd op Maandag, Dins dag en Donderdag. Wie den leeftijd van 21 jaar bereikt heeft en van de vastenwet niet gedispenseerd is, mag op de dagen, waarop het gebruik van vleeschspij zen is toegestaan, slechts eenmaal vleeschspij zen gebruiken en wel alleen bij den hofdmaal- tijd. A.s. VRIJDAG, 6 Maart, Generale Absolutie voor de leden van de Derde Orde. Deze week zullen de Eerw. Zusters van de H Ciara den jaarlijkschen rondgang komen doen. Na de Hoogmis wordt gezongen lied no. 25. Na het Lof lied 27. A.s. ZONDAG alg. H. Communie voor de le den van de Jongenscongregatie en PSCK. Rembrandt-Theater „Een Midzomernacht- droom", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace- „Lichte Cavalerie". Op het tooneel „Perko", het muzikale raadsel, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Lillian Harvey in „Let's live tonight", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-Theater „De student van Praag", 2.30, 7 en 9.15 uur. Schouwburg Jansweg: „Lachen is troef", 8 uur. Gem. Concertgebouw: Concert H.O.V., half 3. Raadzaal Prinsenhof: Tentoonstelling hand schriften Stadsbibliotheek, 2—5 uur. Rembrandt theater: „Het kind en de wereld," half 12 „Midzomernachtdroom", 2.30, 7 en 9.15. Palace: „Lichte Cavalerie". Op het tooneel „Perko", het muzikale raadsel, 2.30, 7 en 9.15. Luxor theater: Lilian Harvey in „Let us live tonight", 2.30, 7 en 9.1-5 uur. Frans Hals theater: „De student van Praag". 2.30, '7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": Comité Winterhulp 8 uur; R. K. Bevolkingsregister, 8 uur. St. Josephgezellengebouw, Jansstraat: Dioce sane Tuindersvakbond L. T. B., 10 uur. Stadsschouwburg: Ned. Indisch Tooneel „Wel kom Vreemdeling", abonnemencsvoorst. Gem. Concertgebouw: Mannenkoor „Proza en Poëzie" en kinderkoor „Onderling Genoegen", 8 uur. Café-Restaurant Brinkmann: English Asso ciation, 8 uur. Raadzaal Prinsenhof: Tentoonstelling hand schriften Stadsbibliotheek, 25 uur. Rembrandt theater: „Midzomernachtdroom", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Lichte Cavalerie". Op het tooneel „Perko", het muzikale raadsel, 2.30, 7 en 9.15. Luxor theater: Lilian Harvey in „Let us live tonight", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals theater: „De student van Praag", 2.30, 7 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apothe ken wordt van 29 Februari tot en met 6 Maart 1936 waargenomen door Bosch en Vaartapotheek Bosch- en Vaartstraat 26 en fa. H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6. VOOR VERSPREIDING v. GOEDE LECTUUR Inschrijfgeld 10 cent. Catalogus Inbegrepen. Leesgeld 3 cent per boek in de week. DE BIBLIOTHEKEN ZIJN GEOPEND: N. GROENMARKT 22 Woensdagmiddag 3 tot 4 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 8 tot 9 - Vrijdagavond 8 tot a HAGESTRAAT 49 Woensdagmiddag 2 tot 3.30 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 7.30-8.30; Vrijdagavond 7.30-8.30 KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagmiddag 1.30-2.30 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 8 tot 9 - Vrijdagavond 7.308.30 GEN. DE LA REYSTRAAT 17 Woensdagmiddag 3.305 (voor schoolkinderen) Dinsdagavond 8.30-9.30 - Vrijdagavond 8.30-9.30 EEMSTRAAT (Jongensschool) Woensdagmiddag 2.30-3.30 (voor schoolkinderen) Dinsdagavond v. 8 tot 9 - Vrijdagavond v. 8 tot 9 Op 1 Maart zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer H. Busschen te Hoofddorp als inspec teur bij de Haarlemsche Hypotheekbank in functie trad. (of uw rechter-richting- aanwijzer) steekt u na- tüürlijk altoos tijdig uit, voor u een bocht naar rechts neemt. U weet zeker wel, wat tijdig be- teekent? (vóór u de bocht ingaat I)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2