WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN Veiligheid langs den weg metuDe HONIG'5 KALFSSOEP Kerkelijk leven J V f Dagfilm ZATERDAG 29 FEBRUARI 1936 De vele verkeersongevallen aan roekeloosheid te wijten, meent de minister Mr. G. HART IN ONS LAND Maandag beginnen besprekingen met minister Colyn AFBETALINGSSTELSEL Wettelijke regeling tot koop en verkoop ALG. MIJNWERKERSFONDS Besprekingen over rentekwesties aangehouden Stille Omgang 58 extratreinen 's nachts noodig Een hert van de Koningin gestolen De Dieseltreinen Het materieel der vervangende stoomtreinen acht de minister draaglijk PREMIES ONRECHTMATIG GEÏND Tegen assuradeurs anderhalf jaar geëischt DOOR AUTO AANGEREDEN De chauffeur reed door DREIGBRIEF MET REVOLVER PATROON MGR. CHALAVAZIS Bezoek aan Mgr. Diepen ZWART FRONT IN BESLAG GENOMEN MGR. C. C. PRINSEN Eervol ontslag verleend als pastoor te 's Hertogenbosch VOETBAL Wijzigingen I.V.C.B.-programma Zondag 1 Maart K.R.O.PROGRAM MA ANDERE STATIONS Maandag 2 Maart GOLFLENGTEN SCHORSING VAN REGENT EN WEDANA De eerste Chineesche aviatrice in Indië Kazematten aanbesteed Heffing op boter Academische examens In de memorie van antwoord over de begroo ting 1936 van het Verkeersfonds deelt de mi nister van Waterstaat mede, dat z. i. het groo- te aantal verkeersongevallen grootendeels aan roekeloosheid van de weggebruikers moet wor den geweten. Voor vermindering van het aan tal ongevallen is naar zyn meening in de eerste plaats noodig medewerking van de weggebrui kers zelf, bestaande in naleving van de ver keersregelen. Intusschen besteedt hij zijn volle aandacht gan verbetering en aanvulling van die regelen. Een bepaling, dat wielrijders rechts moeten houden is in overweging. Aan een algemeen ver bod met karren, kinderwagens en rijwielen een standplaats in te nemen op een weg, bestaat vooralsnog, naar het den minister voorkomt, weinig behoefte. Voor zooveel plaatselijk; door deze stilstaande voertuigen hinder mocht ont staan, kan daarin bij gemeenteverordening wor den voorzien. Een regeling tot het geven van voorrang aan het verkeer op bepaalde aan te wijzen hoofd wegen is in voorbereiding. Het vraagstuk of de aeuwe Rijkswegen voor snelverkeer moeten worden aangelegd met één breede rijbaan dan wel met twee gescheiden rij banen voor op en afgaand verkeer, heeft in het bijzonder de aandacht van den minister. Dit vraagstuk is thans opnieuw in behandeling bij de Commissie van Overleg voor de Wegen. Aan het samenstel van veiligheidsmaatrege len, door den hoofdingenieur van den Rijkswa terstaat, ir. F. Kanstein aangegeven op den Eersten „Wegverkeersdag" der Koninklijke Ne- derlandsche Automobielclub op 23 October 1. 1. te 's-Gravenhage wordt aandacht geschonken. De minister heeft reeds opdracht verstrekt de vakken van Rijkswegen, waar gevaar van slippen aanwezig werd geacht, van waarschu wingsborden te voorzien. Het witte achterspatoord met reflector op rij wielen acht de minister voor de veiligheid op den weg voldoende; overigens zijn maatregelen in voorbereiding om het gebruik van deugdelij ke reflectoren te bevorderen. Het ligt in het voornemen van den minister om na advies der Motor- en Rijwieicommissie, de tot stand koming te bevorderen van nadere voorschriften omtrent de verkeersseinen. Daar bij zal, voorzooveel noodig, het plaatsen van andere verkeersteekens dan de voorgeschrevene worden verboden. Vrijdagmiddag is met het K. L. M.-vliegtuig „Sperwer" op Schiphol gearriveerd de Directeur van Economische Zaken te Batavia, Mr. G. H. C. Hart, die op verzoek van minister Colijn de reis naar Nederland heeft ondernomen, teneinde de Regeering van advies te dienen inzake de in studie zijnde plannen tot ondersteuning van Nederlanösch-Indië door het moederland. Over het eigenlijke doel van zijn bezoek aan Nederland kon Mr. Hart uiteraard niet in bij zonderheden treden vóór het overleg met de Re geering. Hij kon slechts mededeelen, dat men de algemeene situatie van Nederlandsch-Indië zou bezien, terwijl daarnaast een lange lijst van on derwerpen in Den Haag zou worden besproken, welke besprekingen zich over verschillende de partementen zouden uitstrekken. Gevraagd naar zijn meening over de recente gebeurtenissen in Japan, verklaarde Mr. Hart, zeer geschrokken te zijn toen hij de berichten dienaangaande vernam. Men zal vooreerst moe ten afwachten, hoe de zaken zich daar verder zulten ontwikkelen, alvorens een definitief oor deel over den toestand mogelijk is. Mr. Hart is onmiddellijk naar Den Haag door gereisd, waar hij Maandag a.s. de eerste confe rentie met minister Colijn zal hebben. Zooals men weet heeft Mr. Hart ook 'n rapport van den Gouverneur-Generaal meegenomen nopens de algemeene voedselvoorziening in Nederlandsch- Indië. Aan de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de ontwerpen van wet: le. tot wettelijke regeling van de overeen komst van koop en verkoop op afbetaling; 2e houdende eenige wettelijke regelen nopens het afbetalingsbedrijf, wordt het volgende ontleend: Koop en verkoop op afbetaling, toegepast met overleg, kan een prikkel zijn, die het sparen bevordert. Voorwerpen van blijvend nut kun nen op deze wijze verkregen worden tegen het ter zijde leggen van kleine bedragen, die anders wellicht aan vluchtig genot worden verdaan. Productiemiddelen, op afbetaling verkregen, kunnen een bestaan verschaffen aan den niet- kapitaalkrachtige, die op andere wijze geen cre- diet kan krijgen. Het stemt de betrokken ministers tot voldoe ning, dat zeer vele leden zich met deze wets ontwerpen zeer wel konden vereenigen en de wijze, waarop de voorstellen zijn voorbereid, toejuichten. Tegen ontduiking' is zooveel doenlijk gewaakt. In de vergadering van het bestuur van het Algemeen Mijnwerkersfonds zijn behandeld een verzoek van de woningstichting „Thuis Best" om tusschentijdsche verlaging van den rente voet der met het fonds aangegane leeningen, zulks met het oog op verlaging der woning- huren, benevens eenige op deze aangelegenheid betrekking hebbende brieven van den Alg. Ned. Mijnwerkersbond. Een voorstel om de behandeling van dit punt nog aan te houden in afwachting van de re sultaten van een nader in te stellen onderzoek, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het nemen eener beslissing op een aanhan gig verzoek van het St. Joseph Ziekenhuis te Heerlen, om verlaging van den rentevoet der met het fonds aangegane geldleening, werd voor onbepaalden tijd uitgesteld. Ten aanzien van de regeling der voorwaar den voor hypothecaire leeningen aan fonds leden zal het prae-advies der commissie voor de financiën worden afgewacht. De behandeling van het wiskundig verslag van den actuaris over de positie der pensioen kas per 31 December 1934 gaf aanleiding tot een uitvoerige gedachtenwisseling mede in ver- and met het vraagstuk der meest wenschelijke nethode van berekening van de gemiddelde rente der bèleggingen. De beraadslagingen over dit onderwerp zul len in een volgende vergadering worden voort gezet. Met betrekking tot de samenstelling der krachtens de nieuwe pensioenregeling in het leven te roepen commissie voor het geven van voorlichting inzake wetsinvaliditeit, werd als nog het denkbeeld geopperd, de leden dezer commissie te kiezen buiten den kring der be trokken partijen (Rijksverzekeringsbank en A. M. F.). In verband hiermede werd besloten na der overleg te plegen met het bestuur der Rijksverzekeringsbank. Zooals men weet is de massa der deelnemers aan „De Stille Omgang" de laatste jaren zoo groot geworden, dat verdeeling over twee nach ten noodig werd. Ditmaal zijn de nachten van 14 op 15 en van 21 op 22 Maart. Door de Ned. Spoorwegen worden wederom plannen uitge werkt voor de regeling van dit omvangrijke ver veer, dat zich over het geheele land uitstrekt. Voor den nacht van 14 op 15 Maart zijn ont worpen extratreinen van Leiden (2), Dordrecht, Den Haag (3)Alkmaar, Harlingen, Nieuwer- sluis, Aalsmeer, Deurne met aansluiting van Valkenswaard, Tilburg, met aansluiting van Waalwijk, Groningen, Winterswijk, Gouda, Zwolle, Nijmegen (2), Deventer en Venlo. In het geheel zullen dien nacht te Amsterdam aanko men 19 extratreinen, waarvan 13 aan het C.S., 4 aan de W.p., 2 aan het station Haarlemmer meer. Bovendien zullen nog tien extratreinen loopen in aansluiting op deze treinen, zoodat in den eersten nacht heen en terug 58 extratreinen voor dit vervoer zullen moeten loopen, ongere kend nog de ledige treinen. Daarbij komen nog de autobussen. De Rotter dammers b.v. gaan dit jaar niet per trein maar met bussen. Voor de rechtbank te Zutphen hebben te rechtgestaan de schilders G, J. A. B. en B. J., beiden te Apeldoorn, aan wie ten laste was gelegd, dat zij in November jJ. te Nisrsen, gem. Epe, te zamen en in vereeniging een hert weg genomen hadden, toebehoorende aan de Ko ningin. Verdachten bleven ontkennen. Het O. M. eischte tegen ieder drie maanden gevangenisstraf. Daar de ervaringen, opgedaan met de over eenkomstig de gedane proefnemingen gewijzig de Dieselmotoren, thans gunstig zijn, wordt de Diesel-electrische tractie geleidelijk weder uitgebreid. Thans worden per maand ongeveer 150.000 Dieseltreinstel-kilometers gereden, het geen binnenkort tot ongeveer 175.000, dat is ongeveer de helft van den volledigen Diesel- dienst, zal worden verhoogd. Verdere uitbrei ding zal geleidelijk volgen. Het materieel der stoomtreinen, die nu de E.N.-treinen tijdelijk vervangen, voldoet zeker niet aan de eischsn van comfort, hetwelk nieuw materieel biedt, doch vermeend wordt, dat het als noodvoor ziening draaglijk is te noemen, deelt de minister van Waterstaat aan de Eerste Kamer mede. De Amsterdamsche rechtbank heeft de straf zaak behandeld tegen een vijftigjarigen Amster- damschen assuradeur, die verdacht wordt van oplichting en verduistering in dienstbetrekking. Hem is ten laste gelegd, dat hij twee perso nen, die verzekerd waren bij de Nieuwe Eerste Nederlandsche tegen het op hen rustende risico wegens de Ongevallenwet, heeft bewogen aan hem de premie te betalen, terwijl hij niet meer gemachtigd was om de premies te innen. Hij kon dit doen daar de circulaire, waarin aan verzekerden werd meegedeeld, dat hij hier toe niet langer gerechtigd was, dezen niet al len bereikte. Waar hem na onderzoek bleek, dat een verzekerde deze circulaire niet had ontvan gen, bood hij quitanties aan, terwijl hij ook de premies inde. Ten slotte maakte het totaal van het geïnde en niet afgedragene een bedrag van f Lü.OOO uit. Ook is hem verduistering van 40.000 ten laste gelégd. Dit betrof reeds in 1933 geïnde premies. De officier., mr. van Dullemen, requireerde wegens verduistering en oplichting e>i gevan genisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. Vonnis 13 Maart. Te Doetinchem is op de Houtkamp de heer H. Gerritsen die met zijn zoontje liep te wan delen, plotseling door een auto aangereden. De chauffeur reed door zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. De heer Gerritsen werd met een zware hersenschudding en een beenbreuk in het ziekenhuis te Doetinchem opgenomen. De heer Speelman te Maassluis, bij wien eeni- gen tijd geleden een inbraak is gepleegd, waar van de gebroeders W. uit Hillegersberg als da ders werden verdacht en terecht stonden, heeft een dreigbrief ontvangen, waarin gemeld werd, dat hij, wanneer op 10 Maart a-s. een veroor deeling zou worden uitgesproken, moet oppassen voor zijn leven. De brief, die niet onderteekend was, bevatte als sinister voorteeken een revolverpatroon. Onder de auspiciën van den Senaat der R.K. Handelshoogeschool zal mgr. Chalavazis, bis schop van Athene Maandag een bezoek aan Tilburg brengen. Te zijner eere zal des avonds in het Conservatorium der R.K. Leergangen een vergadering worden belegd. Dinsdagmorgen zal Mr. de H. Mis lezen volgens den Griekschen ritus. De Atheensche Bisschop zal te vóren, Maan dag, een bezoek brengen bij Mgr. Diepen in 's-Hertogenbosch. Het weekblad „Zwart Front" wordt sedert het justitieel ingrijpen van eenige weken ge leden, te Turnhout gedrukt. Vrijdagochtend gin gen de leider van Zwart Front", de heer A. Meijer en de plaatselijke leider van Oisterwijk, de heer v. d. Bogaart, per auto de bladen m Turnhout ophalen. Bij hun terugkomst werden zij aan de grens opgewacht door rechercheurs uit Tilburg. Op last van den officier v. Justitie werden de in den auto aanwezige exemplaren van het weekblad, ten getale van 3000, in be slag genomen. Z. H. Exc. de Bisschop van 's Hertogenbosch heeft op hun verzoek met ingang van 31 Maart 1936 eervol ontslag verleend aan den Doorl. en Hoogw. Mgr. C. C. Prinsen als pastoor te 's Her togenbosch, St. Jacob, (wegens hoogen leeftijd) en aan den zeereerw. heer A. J. van Sambeek als pastoor te Hooge Mierde (om gezondheids redenen) Mgr. C. C. Prinsen blijft in zijn parochie wo nen in het St, Antoniusgesticht te 's Hertogen bosch, terwijl pastoor A. J. van Sambeek zich te Hooge Mierde gaat vestigen in het liefde gesticht te Aalst (N.Br.). In het voor Zondag 1 Maart vastgestelde wedstrijdprogramma, zijn de volgende wijzi gingen aangebracht. In de Eerste klasse West *11 werd de wed strijd 's GravenhageGraaf WillemGDA omgezet, zoodat gespeeld wordt: Loosduinen: GDAGraaf Willem. In de Tweede Klasse Zuid IIA is ingelast; Breda: HKIDESK. K.K.O.-PROGRAMMA 6.30 Morgenwijding door pater lec tor A. Winkel 9.30—12.15 Geen uitzending van den K. R. O. 12.15 K.R.O.-Orkest o. 1. v. Marlcus van 't Woud 12.45 Gramofoonmuziek 1.00 KRO-LuehtllJn door P. R. O. Peller 1.20 K.R.O.-Orkest (vervolg) 2.00 Gramofoonmuziek (kamer muziek) 3.15 Zangrecital door Wies Defres- r.e, sopraan, a. d. vleugel Hau van Dalen 3.35 Gramofoonmuziek (Concert gebouworkest o. 1. v. prof. dr. W. Mengelberg 4.00 Ziekenlof uit Bloemendaal 5.007.45 Geen uitzending van den K.R.O. 7.45 Voetbaluitslagen v. d. R.K.F. 7.50 J A Kolkman over: „Aan de vruchten kent men den boom: de instellingen" (uitz. R. K. W.V.) 8.10 Nieuwsberichten en K. R. O.- mededeelingen 8.20 Operetteconcert door KRO- Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud, m. m. v, Jo Her.drlchs- Zalsman, sopraan en Willy Vos Mendes, tenor 9.15 Sted. Orkest van Maastricht o. 1. v. Henrl Hermans 10.00 „De aarde wankelt", hoorspel door Toon Rammelt, spellei- ding Henrl Eerens 10.30 Nieuwsberichten 10.35 Gramofoonmuziek 10.40 Epiloog door Klein Koor o. 1. v. Jos. H. Pickers GODSDIENST 9.05 Weenen (gez. H. Mis uit de Franciscanenkerk 9.50 Hilversum I (NCRV-kerk- dlenst) 10.20 Boedapest (H. Mis) 11.50 Luxemburg (conferentie door pater Padé) 10.20 Milaan (gez. H. Mis uit de Basiliek te Florence) 10.20 Rome (gez. H. Mis uit de Ba siliek te Florence) 11.35 Toulouse (Conferentie) 12.50 Parijs I (Conferentie door Pa ter de Parvillez) 5.00 Hilversum I (N. C. R. V.- kerkdienst) 5.20 Parijs 1 (Vastenmeditatie) 5.35 Droitwich (Pater M. C. d'Arcy) S.J.: „Duties to self, family ant State") 7.05 Brussel II (Pater C. v. Gestel O.P. over: „Vader, vergeef het hun 7.2Ó Brussel I (Conferentie door pater Loslever O.P.) 8.15 Droitwich (Lof m. predikatie) ORGELBESPELING 8.55 Hilversum II (Joh. Jong) 9.30 Hilversum II (Joh. Jong) 10.50 Deutschlandsender 12.20 Parijs I (A. Marchal) 1.20 Brussel II (Arthur Verhoeven) 5.50 Hilversum II (orgel, harp, vi oolconcert) 10.00 Hilversum II (Plet v. Egmond Jr. m. m. v. Hélene Cals, so praan) ORKESTCONCERTEN 11.05 Weenen (symphonle-ork.' m. m v. plano) 12.15 Weenen (omroeporkest) 12.20 Brussel II (salonorkest) 12.30 Hilversum II (omroeporkest o. i. v. Nico Treep) 1.20 Parys I 1.35 Droitwich (orkest m.m.v. alt) 2.30 Hilversum II (Concertgebouw orkest o. 1. v. Bruno Walter, m.m.v. Franz Osborn, piano) 3.05 Parijs I 3.20 Brussel I (symphonle-orkest m. m. v. dameskoor en zang) 3.50 Droitwich (BBC-orkest) 4.20 Milaan (symphonie-concert) 4.20 Rome (symphonleconcert) 5.20 Brussel II (symphonie-orkest) 7.20 Weenen (Strauss-concert door orkest o. 1. v. Johan Strauss en mannenzangvereemglng) 7.20 Hamburg (staatsorkest m. m. v. sopraan, tenor en bariton) 8.15 Hilversum Et (Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep) 8.20 Brussel I (salonorkest) 8.35 Rome 9.20 Droitwich (orkest m. m. v. tenor) 9.50 Brussel I (salonorkest) LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg (gevar. concert) 10.20 Brussel II (zigeunerorkest) 11.20 Kalundborg 11.20 Largenberg 11.20 Brussel II (zigeunerorkest) 11.20 Hamburg 11.20 Deutschlandsender 1.10 Hilversum II (Kovacs Lajos) 1.20 Brussel I 2.20 Deutschlandsender (gevar. concert) 2.45 Kalundborg (Jazzconcert) 3.20 Brussel II (zigeunerorkest) 3.20 Hamburg 3.20 Langenberg (gevar. progr.) 4.20 Beromurster (dansmuziek) 4.20 Brussel II (dansmuziek) 5.20 Brussel I (dansmuziek) 5.50 Deutschlandsender 6.20 Luxemburg (gevar. concert) 7.00 Hilversum II (Flierefluiters) 7 20 Kalundborg 7.20 Deutschlandsender 7.40 Parys I 8.00 Toulouse (Weensche muz.) 8.15 Kalundborg 8.30 Beromilnster (bonte avord) 9.20 Brussel I (cabaretprogramma) 9.20 Luxemburg (gevar. concert) 9.40 Weenen (dansmuziek) 9.50 Boedapest (jazzkapel) 9.50 Rome (zigeunermuzlek) 10.10 Kalundborg 10.20 Brussel I 10.20 Deutschlandsender (dansmu ziek) 10.30 Kalundborg (dansmuziek) 10.35 Toulouse (dansmuziek) 10.35 Boedapest (zigeunerkapel 11.05 Parys I (dansmuziek) 11.20 Weenen (zigeunermuzlek) 11.20 Deutschlandsender (dansmu ziek) 12.15 Toulouse (populair concert) 12.35 Toulouse (Jazzmuziek) GRAMOFOON 8.05 Weenen 8.10 Parys II 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 9.20 Brussel I 9.25 Brussel II 9.30 Hilversum I (gewijde muziek) 9.45 Hilversum II 10.05 Deutschlandsender 10.20 Brussel II 11.53 Parys II 12.15 Brussel I 1.20 Kalundborg 1.50 Deutschlandsender 1.50 Parys II 2.20 Brussel I 2.35 Brussel II 3.05 Droitwich 5.00 Hilversum II (gevraagde pla ten) 5.20 Weenen 5.20 Parys H 6.20 Brussel I 6.50 Parijs I 7.35 Brussel I 7.44 Parys II 9.05 Hilversum II 9.05 Weenen (Resplghi-concert) 10.00 Kalundborg 10.50 Parys II 11.10 Hilversum II (Eng. dansork.) 11.20 Brussel I KAMERMUZIEK 11.20 Parijs I (kamerorkest) 12.50 Droitwich (octet) 2.20 Hamburg 2.35 Droitwich (kwintet) 5.50 Droitwich strykkwartet m. m. v. bariton) 6.05 Berlijn (viool, viola, cello en plano) 6.20 Hamburg (viool, plano en cembolo) 9.60 Deutschlandsender (flulttrlo) 10 20 Hilversum II 10.35 Droitwich (trio) SOLISTEN-CONCERTEN 12.50 Brussel I (zangrecital) 1.00 Hilversum II (Johan Heesters m. pianobegeleiding) 1.10 Parys II (zangvoordracht) 5.50 Beromtinster (cello-recital) 6.25 Beromtinster (gultaarsoll) 6.30 Weenen (tenor) 6.35 Langenberg (sopraan, viool en plano) 7.05 Parys I (zangvoordracht) 7.20 Brussel II (pianorecital) 7.20 Droitwich (sopraan en cello) 8.15 Toulouse (zangvoordracht) 9.30 Milaan (pianorecital) 9.30 Kalundborg (pianorecital) 10.00 Hilversum n (orgel en sopr.) Pater Lector A. Winkel O.P. houdt Zondagmorgen voor de K .R.O .-microfoon de Morgen wijding (Hilversum I 8.309.30 uur) OPERA EN OPERETTE 7.20 Beriyn („De barbier van Se- villa", opera v. Rossini) 8.20 Brussel II („Prince Igor", ope ra v. Berodln) 8.45 Toulouse (operettemuziek) PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8.00 Hilversum II 8.55 Beriyn 9.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel II 11.00 Hilversum II 3.50 Beromtinster (Omroeporkest) 4.50 Droitwich (orkest m. m. v. tenor) 7.00 Boedapest (philharm. ork.) 7.20 Kalundborg (omroeporkest) 7.30 Hamburg (omroeporkest m. m. v. bariton) 7.55 Milaan (symphonleconcert) 8.05 Hilversum I (NCRV-orkest o. 1. v. Piet v. d. Hurk) 8.10 Hilversum II (.Koning Da vid", symphonlsche psalm u. h. drama v. René Morat) 8.15 Toulouse (Salonorkest) 8.20 Deutschlandsender (omroep orkest Oostenr. muziek) 8.40 Kalundborg (omroeporkest) 9.20 Brussel II (omroeporkest) 9.30 Hilversum I (NCRV-orkest m. m. v. alt) 9.45 Hilversum II (VARA-orkest m m. v. bobo) 9.50 Kalundborg (omroeporkest. Deensche muziek) 10.05 Hilversum I (NCRV-orkest) 10.20 Hilversum II (VARA-orkest m. m. v. hobo) 10.20 Droitwich (BBC-orkest m. m. v. viool) 10.20 Langenberg (philharm. ork.) 12.35 Toulouse (symphonische mu ziek) LICHTE MUZIEK 10.45 Hilversum plaatjes) 11.05 Luxemburg Bymph.) 11.35 Luxemburg II (populaire (Berlioz. Phant. (dansmuziek) KAMERMUZIEK 8.50 Luxemburg (kwintet) 11.20 Parijs I (kamerorkest) 12.35 Parys I (kamerorkest) 1.35 Langenberg (kwintet) 3.20 Langenberg (kwintet) 3.20 Langenberg (trio en bariton) 4.20 Hamburg 4.20 Droitwich (piano en viool) 5.10 Deutschlandsender (trio) 5.50 Parys I (kamerorkest) 7.20 Weenen (strijkkwartet en so listen) 7.30 Langenberg (klein-orkest) 9.05 Parijs I (kamerorkest^ 9.35 Rome (cello en piano) 10.15 Parijs II (strykkwartet) SOLISTEN-CONCERTEN VARIA 9.05 Hilversum II (tuinbouwhalf- uurtje) 12.00 Hilversum II (Filmpraatje dooi L. J. Jordaan) 2.00 Hilversum II (boekenhalfuur) 4.20 Droitwich (rede van Z. M. Ko ning Edward tot het Britsche Imperium) 6.30 Hilversum II (voordracht door Adolf Bouwmeester) 7.55 Rome (vrouwenkoor) 8.45 Hilversum II (voordracht) 9.45 Hilversum II (radio-journaal) SPORT 9.00 Hilversum n (voetbalmede- deellngen) 1.40 Weenen (reportage v. d. Oos tenr. skikampioenschappen) 4.30 Hilversum II (nieuws van het Olymp. front) 4.45 Hilversum II (sportuitslagen) 5.30 Hilversum II (voetbal v. d. dag) 5.45 Hilversum II (Sportuitslagen ANP) 6.40 Beromtinster (reportage v. cl. skiwedstryden te Da vos) 7.20 Weenen (ber. v. d. Oostenr. skikampioenschappen) GODSDIENST 8.00 Hilversum I (AVRO. Schrift lezing) 10.30 Hilversum I (NCRV. Morgen dienst) 4.00 Hilversum I (NCRV. Bybelle- zlng) ORGELBESPELING 12.30 Hilversum I (Jan Zwart) 1.35 Droitwich (Harold Rhodes) 6.50 Droitwich (Mendelssohn's or gelconcert) ORKEST-CONCERTEN 11.20 Langenberg (Nedersaksisch Symphonle-orkest) 11.30 Hamburg Nedersakslsch Symphonie-orkest) 12.15 Hilversum II (Vara-orkest o. 1. v Hugo de Groot) 12.20 Langenberg 12.50 Brussel I (Omroeporkest) 1.15 Hilversum II (VARA-orkest) 1.20 Brussel I (Omroeporkest) 3.20 Berlijn (Omroeporkest) II II (variatiecon- (variatie-con- gevar concert) 8.35 Luxemburg (gevar. concert) 10.10 Hamburg 10.40 Hilversum eert) 11.15 Hilversum eert) 11.20 Kalundborg 12.20 Luxemburg 12.45 Droitwich 12.50 Brussel II (Zigeunerorkest) 1.05 Deutschlandsender (gevar. concert) 1.20 Hamburg (gevar. concert) 2.40 Kalundborg 3.20 Deutschlandsender 3.30 Hilversum II (Orvitropla) 5.05 Milaan (dansmuziek) 5.15 Brussel I (Zigeunerorkest) 5.20 Brussel II (dansorkest) 5.30 Hilversum II (Flierefluiters) 5.35 Droitwich 6.20 Deutschlandsender (populair concert) 6.30 Beromtinster 6.35 Luxemburg (gevar. concert) 8.00 Toulouse (populair concert) 8.30 Luxemburg (gevar. concert) 8.35 Droitwich „Rio Rita", muzi kale comedie) 8.35 Parijs II 9.00 Toulouse (schrammelmuziek) 9.20 Milaan (gevar. concert) 9.30 Weenen (pop. concert) 10.05 Milaan (dansmuziek) 10.20 Brussel I (dansorkest) 10.20 Hamburg (cabaretprogr.) 10.20 Deutschlandsender (dansmu ziek) 10.30 Kalundborg (dansmuziek) 10.45 Boedapest (jazzkapel) 10.50 Parys II 11.00 Toulouse (dansmuziek) 11.05 Parys I (dansmuziek) 11.05 Weenen (dansmuziek) 11.35 Droitwich (dansmuziek) 11.35 Toulouse (mil. marschen) 12.15 Toulouse (populaire muziek) GRAMOFOON 8.00 Hilversum II 8.15 Hilversum II (morgencon cert) 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 11.20 Droitwich 11.20 Deutschlandsender 11.30 Hilversum I (zangplaten) 11.50 Brussel n 12.00 Hilversum II (Helnrich Schlussnuss zingt) 12.05 Droitwich 12.15 Hilversum I 12.15 Brussel I 12.25 Parys I 1.00 Luxemburg (gevar. concert) 1.00 Hilversum II (solisten met orkestbeg.) 1.45 Luxemburg (gevar. concert) 1.50 Brussel I 1.50 Brussel II 2.20 Hilversum II (Hephzlbah en Yehudl Menuhin; Alfred Cor- tot) 2.50 Parijs I 3.15 Hilversum I (zang) 3.20 Droitwich (uit Droitwich) 4.35 Beromüqater (dansmuziek) 4.35 Rome tij 5.05 Hilversum II 5.35 Hilversum I (veel gevraagde muziek) 6.20 Beromtinster 6.20 Brussel I 6.35 Brussel II 6.47 Parijs H 7.20 Brussel I 7.20 Brussel II 8.10 Boedapest 8.20 Luxemburg 9.10 Luxemburg 9 20 Hilversum II (Jack Hylton) 9.50 Brussel II 10.20 Brussel II 10.30 Hilversum I 3.35 Kalundborg (zang) 4.20 Parijs I 4.45 Hilversum I (vioolrecital) 6.50 Brussel I (zang en piano) 7.30 Hilversum II (zang en piano) 7.50 Kalundborg (pianosoll) 8.20 Parijs I (zang en piano) 8.20 Droitwich (cembalorecital) 9.50 Langenberg (pianowerken v. Chopin) 10.40 Toulouse (zangvoordracht) OPERA EN OPERETTE 8.20 Brussel I („La Mascotte", ope rette v. Andran m. m. v. or kest en solisten) 8.45 Toulouse (operettemuziek) 10.15 Toulouse (operettemuziek) 12.00 Toulouse (operettemuziek) PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8.00 Hilversum I 8.03 Hilversum II 9.20 Beriyn 9.25 Luxemburg („Madame Fa- vart". opera v. Offenbach) 9.20 Deutschlandsender 10.00 Hilversum I 10.15 Hilversum n 10.20 Brussel II VARIA 10.15 Hilversum n (voordracht) 11.00 Hilversum I (lezen van Christ, lectuur) 11.05 Hilversum II (voordracht) 12.00 Hilversum I (politieber.) 2.00 Hilversum II (voordracht v. Vlaamsche schetsen) 2.00 Hilversum I (uitzending voor scholen) 2.35 Hilversum I (tulnbouwpraat- Je) 3.00 Hilversum II (voor de vrou wen) 4.30 Hilversum II (na schooltyd) 6.20 Hilversum II (muzikaal bab beltje door Piet Tlggers) 6.30 Hilversum I (vragenuurtje) 7.00 Hilversum I (politieber.) 7.00 Hilversum II („Land en Volk van Suriname", causerie) 7.15 Hilversum I (radio-reportage) 7.30 Hilversum I (vragenuurtje) 8.00 Hilversum II (SOS-ber.) 9.00 Hilversum I (causerie) SPORT 7.05 Weenen (ber. v. d. Oostenr. skikampioenschappen) BERLIJN 356.7 M. BE ROM UNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M. BRUSSEL I 483.9 Ml BRUSSEL U 321.9 RL DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 RL HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 M. (KRO en NCRV) HILVERSUM II 1875 M. (AVRO en VARA) KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 AL LUXEMBURG 1304 M. MIL VAN 368.6 M PARIJS I 1648 M. PARIJS U 312-8 M. ROME 420.8 AL TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M i/OOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Symington en Wilson ramen een stijging der Londensche rubbervoorraden in de af- geloopen week met 400 ton. Alle kunstzijde-garens, ingevoerd of in Italië geproduceerd, zullen ingaande l Maart a.s. onderhevig zijn aan een extra belasting van lire 2.4 per K.G. Verwacht wordt dat deze heffing lire 100 millioen zal opbengen. Van de fr. 350 millioen, waarmede de goudvoorraad van de Bank van Frankrijk volgens den weekstaat van 21 Februari, is vermeerderd, is fr. 200 mill, afkomstig uil Italië; de rest kwam van Amerika. Het dek kingspercentage bedroeg 71.17 pCt. tegen 71.12 pCt. de vorige week. Op 27 Februari zijn bij de Bank van Ja pan een milliard Yen aan deposito's opge vraagd. De goudprijs te Londen steeg met d. tot 141/1 per ounce. 372.000 werd aan goud omgezet. De Engelsche minister van handel Rund- man verklaarde, dat hij onder meer zal vasthouden aan de politiek van het sluiten van voordeelige handelsovereenkomsten met het buitenland. Een groot aantal ac- coorden zal binnenkort aan herziening wor den onderworpen. Voorts moet Engeland in da mogelijkheid verkeeren, de vele vorde ringen die het in het buitenland heeft, te innen. De internationale handelsovereen komsten moeten op wederkeerigheid berus ten. De Montgomery Ward, die voornamelijk haar afnemers heeft in de landbouw-gebie- den boekte in 1934 aan omzetten 249.8 mill, tegen 176.6 mill, in 1934. In 1934 werd reeds 1.72 per aandeel verdiend tegen slechts 0.18 in 1933. In het jaar eindigende 31 Januari 1936 bedroegen de omzetten y 306.10 mill, of 44.68 mill., d.i. 17.1 pCt. meer dan in het vorig jaar. De winst komt op 2.60 per aandeel. Het kwartaal-divi dend bedraagt 0.20 op de gewone aandee- len, tegen 0.75 in Augustus 1935. Roosevelt zal de volgende week bij het Congres de nieuwe belastingvoorstellen in dienen. De opbrengst zal dienen tot finan ciering van den landbouw en voor een ze ker deel voor de betaling van een bonus aan de oud-strijders. Totaal zal hiervoor 700 millioen noodig zijn. Roosevelt zal tevens aan het Congres mededeelen, welke bedra gen de regeering nog noodig heeft en hoe groot de inkomsten van den staat zullen moeten zijn teneinde de begrooting in evenwicht te brengen. In de begrooting zijn de uitgaven voor steun, die op milliard dollar worden geraamd niet begrepen. Senator Gibson diende een wetsontwerp in, tot het toekennen van subsidie tot een bedrag van 300 millioen voor den bouw van nieuwe schepen, teneinde de Ameri- kaansche koopvaardijvloot op een voldoen de peil te brengen. Volgens het Journal of Commerce wordt de jongste bedrijvigheid op de New-York- sche beurs veroorzaakt door een crediet- inflatie, welke de regeering heeft veroor zaakt. De Interstate Commerce Commission heeft de reizigerstarieven van 3.6 dollarcent per mijl voor het reizen in gewone wagons en voor het gebruik van Pullman-wagons met toeslag tot 2 dollarcent per mijl in ge wone wagons en tot 3 dollarcent voor Pull man-wagons zonder toeslag verlaagd. Roosevelt is voornemens S 1.13 millioen aan credieten bij het Congres aan te vra gen, tot dekking van de kosten, die door de nietigverklaring van verschillende wetten noodzakelijk zijn geworden. Het aantal wag onverlading en in Amerika is in de op 22 Februari geëindigde week met 44.635 tot 586.712 gedaald; ten opzichte van de overeenkomstige week van 1935 was er een stijging van 33.537 wagons. De Southern Pacific behaalde in 1935 een netto-winst van 2.34 mill, of 0.62 per aandeel, tegen 408.000 of 0.11 p. a. in 1934. Het netto-verlies bedraagt 1.74 milt- tegen 3.90 mill, het vorig jaar. De Radio-Corporation kondigt een onver anderd kwartaal-dividend aan van 0.87 V- cp de preferente aandeélen A. De Goodyear Tire and Rubber Co. be haalde in 1935 een netto-winst van 5.45 mill, of 19.7 pCt. meer dan in 1934. De ver- koopen beliepen 164.86 mill, of 20.5 pCt. meer. De winst kwam overeen met 0.12 per aandeel. SOERABAJA, 25 Febr. (Aneta). Naar het „Soer. Handelsblad" mededeelt schorste de Gouverneur van Oost-Java, den regent van Bodjonegoro en den wedana van Padangan in hunne functies. BATAVIA, 28 Febr. (Aneta) Mej. Khouw Keng Nlo, een zuster van den bekenden Chi- neeschen vlieger Khouw Khe Hien, die verle den jaar met zijn toestel de vlucht Indië-Hol- land en terug maakte, neemt momenteel vlieg lessen. De jongedame, die studente is aan de Medi sche Hoogeschool, hoopt binnen een maand haar brevet te halen, waarna zij bij slagen - de eerste Chineesche aviatrice in Ned.-Indië zal zijn. Vrijdag Is aanbesteed het maken van twee kazematten te Zutphen onder beheer der Genie. Laagste Inschrijver was de N.V. Aann. Be drijf voorheen E. van Amerongen te Arnhem voor 19.885. Crisisbotermerk 2 tot 8 Maart: merk f 0.35. uitvoervergunning f 0.95. AMSTERDAM. Cand.ex. rechten mej. M. Viëtor en doctoraal ex. rechten de heer W. Vergnes. LEIDEN Doctoraal examen geneeskunde, de heeren P. 8. Eringa en A. J. B. Lubbers. Doctoraal examen rechten mej. P. Nix. Artsxam'en eerste gedeelte de heer W. J. M. Jansen. Bevorderd tot arts C. M. J. C. Lagerwerf!.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6