STADSNIEUWS ense COPPENS' BEDRIJFSKLEDING KONINGSTRAAT 17 RESILON Overali's Canadeezen geven een demonstratie HEERENKLEEDING Haarlem, 6 Maart J. VAN DAM COSTUUMS Centrale Tandheelkundige Kliniek VRIJDAG 6 MAART 1936 STILLE OMGANG Een opwekkend woord van pastoor P. Roovers DRONKEN CHAUFFEUR Verkeerszuil als slachtoffer FEDERATIE HAARL. MUZIEK- VEREENIGINGEN Zaalconcours HET WITTE SPATBORD Een waarschuwing ONOPLETTEND CHAUFFEUR Vernielt hek en fietsen (hoek Paarlaarsteeg) Haarlem - Tel. 11685 Over het Gezellenwerk Een kolendampexplosie? Aanbesteding Rijkswaterstaat DE EMMABLOEM-COLLECTE Expositie Jaap Kaal VERKOOPINGEN Bakfiets in den Burgwal Afscheid directeur Rijks kweekschool Lijk geïdentificeerd CULTUREELE WAARDE VAN PERS EN LECTUUR Anton van Duinkerken voor de K.J.M.V. Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND VOETBAL NEDERLANDSCH B-ELFTAL R.C.H.Henmes D.V.S* IJSHOCKEY IJsacrobatiek van Phil Taylor DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND Haarl. R.K. Damgenootschap Competitie Haarl. vereenigingen E.D.O. UIT DEN OMTREK BENNEBROEK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE OVERVEEN VELSEN Ged. Oude Gracht 78 vanaf f 15.-tot 37.50 AGENDA Bioscopen 7 Maart Bioscopen IJMUIDEN RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Mi ?»iii 1 In het gebouw St. Bavo is Donderdag de jaarvergadering en tevens voorbereidingsverga dering gehouden voor de groote bedevaart naar de H. Stede. Voordat de voorzitter, de heer J. Ph. H. Cas- tricum met de behandeling der agenda wilde beginnen, wijdde deze enkele waardeerende woorden aan het op zoo droeve wijze om het leven gekomen bestuurslid, de heer A. Sweerts, waarna een kort gebed werd gestort. Hierna kregen de secretaris en penning meester gelegenheid hun jaarverslagen uit te brengen. Beide jaarverslagen waren keurig ver zorgd. By de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden, de heeren J. Adelaar en W. Th. Sanders, herkozen. In de vacature van den heer A. Sweerts werd door het bestuur voorgedragen een zoon van den overledene. Deze mededeeling werd door de vergadering met applaus begroet. De heer Sweerts nam daarna aan de be stuurstafel plaats. Voorzitter wees hierna op de belangrijke ver gadering, welke ter voorbereiding te Amster dam gehouden is. Verder deed spr. eenige me- dedeelingen voor een goeden gang van zaken bij de bedevaart. Het bestuur van den Stillen Omgang te Am sterdam heeft geen bezwaar dat dames aan den Stillen Omgang deelnemen, maar in geen geval in den nacht. Op den dag is dit wel toe te staan. De heer Sweerts sprak hierna een kort woord voor het in hem gestelde vertrouwen, de plaats van zijn vader te mogen innemen. De directeur, pastoor P. Roovers, sprak hier na de vergadering met een opwekkend woord toe. Het contrast van den tegenwoordigen toe stand wordt steeds scherper opgeteekend. Er is een geest van onverschilligheid. Toch, wan neer men dieper doordenkt, is de drievoudige begeerlijkheid de oorzaak en de kwaal van de zen tijd. In den nacht van 21 op 22 Maart ligt alles in de duisternis, maar ook in de duisternis der zonde. Wij kunnen door ons geloofsleven veel goed maken in deze wereld, ook voor ons zelf. Gaat allen den Stillen Omgang maken, God ter eere en onder bescherming van Onze Lieve Vrouw. Na deze rede werd nog even van gedachten gewisseld over de regeling voor den tocht. Daarna sluiting. Om tien minuten voor twaalven reed gister avond een 29-jarige Beverwijker met zijn auto vanaf de Zylbrug recht tegen het verkeers- paaltje voor de Sociëteit aan. Het paaltje knap te bij den grond af en de auto werd zoo ernstig beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. Getuigen wisten onmiddellijk te verklaren, dat de man voor het ongeval in de Zijlstraat in de verkeerde richting had gereden. De er varingen van de O. D.-leden, die in de Sociëteit de kleine hoofdwondjes verzorgden, welke de Beverwijker bij de aanrijding had opgeloopen, konden deze verklaringen aanvullen met de we tenschap, dat de man sterk onder den invloed van geestrijke dranken verkeerde. Gezien zijn toestand moest de politie den autorijder op het bureau van politie in de gelegenheid stellen weer od zijn verhaal te komen. Toen dit in den morgen inderdaad geschied was, heeft de politie hem in verhoor genomen. De Beverwij ker kon voor het gebeurde geen redelijke ver klaring geven. De verkeerszuil had hij in geen geval opgemerkt, 's Avonds had hij 5 a 6 glazen bier en twee koppen koffie gebruikt. De politie heeft proces-verbaal tegen den Beverwijker opgemaakt. Bovengenoemd concours zal gehouden worden op Zondag 26 April in de Gem. Concertzaal. De plaats waar de marschwedstrijd gehouden zal worden, is niet bepaald, maar in overleg met den commissaris van politie zal wel een geschikt punt gevonden worden. De jury zal bestaan uit de heeren Jos. de Klerk, A. L. Hazebroek en M. C. v. d. Roovaart. Binnen eenige dagen verschijnt de feestgids. Het secretariaat St. Bavostraat 14, Haar lem-Noord, verstrekt gaarne de gewenschte in lichtingen. De Commissaris van Politie verzoekt ons de volgende waarschuwing aan fietsend Haarlem op te nemen. In de bepalingen is voorgeschreven, dat de achterspatborden over een lengte van ongeveer 30 c.M. van het onderste einde helder wit ge schilderd moeten zijn, of althans van een hel der wit omhulsel moeten zijn voorzien. De hel derheid van deze witte kleur begint bij vele fietsen te wenschen over te laten. In dergelijke gevallen kan een procesverbaal volgen. De fiet sers zijn dus gewaarschuwd! Prof. v. d. Waalstraat no. 1, hoek Chr. Huy-. gensplein, 6600, H. N. Verdel qq. Een woonhuis te Haarlem aan het Chr. Huy- gensplein no. 15, 4350, H. N. Verdel qq. Een woonhuis te Haarlem aan het Chr. Huy- gensplem no. 14, 4350, H. N. Verdel qq. Een winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Kamerlingti Onnesstraat no. 2, hoek Chr. Huy- gensplein, 5525, H. N, Verdel qq. Een woonhuis te Haarlem aan het Chr, Huy- gensplein no. 10, 4350, H. N. Verdel qq. Hen woonhuis té Haarlem aan het Chr, Huy- gensplein no. 11, ƒ4300, H. N, Verdel qq. Het gebouw ingericht tot café-restaurant en hotel, thans genaamd „Rembrandt" te Haar lem aan de Groote Markt no. 25, met erf en grond en vrije poort naar de Zuider School steeg, 27.000. J. A. A. v. 't Hof. Om even voor 6 reed Donderdagavond een 22-jarige Haarlemmer met een vrachtauto op de Kampervest. Achter aan de auto hadden zich enkele jongens vastgeklampt. De chauffeur meende, dat dit zeer onbehoorlijk was en trachtte door schichtig naar rechts en links te manoeuvreeren de jongens te bewegen om weg te gaan. Terwijl hij nog omkeek om te zien of de jongens inderdaad reeds verdwenen wa ren, verloor hij de macht over het stuur en reed tegen het hek van het talud langs den waterkant. Twee fietsen, die tegen het hek op slot stonden, werden door den auto medege- sleurd. Op een halven meter afstand van den walkant wist de chauffeur den vrachtwagen tot stilstand te brengen. Het hek was over een lengte van 12 meter zwaar beschadigd en van de fietsen was weinig overgebleven. Tegen den onvoorzichtigen chauffeur is pro cesverbaal opgemaakt. OVERALLS vanaf 2.00 STOFJASSEN vanaf 2.50 in prima pasvorm en afwerking In de Nieuwe Haarl. Crt. van 5 Februari is de herdenking aangekondigd van het feit, dat de welbekende praeses der Amsterdamsche St. Jo- sephsgezellenvereeniging, de eerw. heer Jhr. H. C. J. M. van Nispen tot Sevenaer op 16 Aug. 1836 geboren werd. Hij wordt in dit bericht de Stichter van het Gezellenwerk in Nederland ge noemd. Prof. B. H. Molkenboer schrijft in „De Tijd", dat hij betwijfelt of dit wel geheel juist is en ontleent aan „Neerlandia Catholica" in 1888, dat in het jaar 1868 mr. Jan van den Bie- sen en Joannes Henricus Schmitz te Amsterdam de eerste Gezellenvereeniging in Nederland stichtten. Met deze vermelding herstellen wij de cngewilde vergissing. De bewoonster van het perceel v. Wickevoort, Crommelinstraat 24 werd gisterenmorgen plot seling opgeschrikt door een hevigen knal in den schoorsteen, onmiddellijk gevolgd door een dito geraas op het dak. Toen zij van schrik naar bui ten was geloopen, ontdekte zij, dat de schoor steen van haar woning geheel vernield op straat lag. De oorzaak van het ongeval is vermoedelijk cp rekening te stellen van een kolendampexplo sie. Bouw- en Woningtoezicht stelt een onder zoek in. Vrijdagmorgen werd vanwege den Rijkswater staat in de directie Noord-Holland te Haarlem aanbesteed het vernieuwen van de zuidelijke binnenrem- raing van de Oranjesluizen te Schellingwoude, het aanbrengen van een beschoeiing vóór den Rijksloswal benoorden deze sluizen en het ma ken van een houten aanlegsteiger aldaar met bijkomende werken. Ingekomen waren 52 biljetten. Laagste inschrijver was C. Nielsen te Den Haag voor f 43.740. De jaarlijksch Emmabloem-collecte zal dit Jaar plaats vinden op Woensdag 8 April. Het Comité voor de Emmabloemcollecte hoopt en vertrouwt wederom op aller medewerking te mogen rekenen. De medewerking van ieder is in de gegeven tijdsomstandigheden dubbel noodzakelijk, want de groote giften, die vroeger nog wel werden ontvangen ter gelegenheid van dezen bloemendag, blijven thans achterwege en neel veel kleintjes moeten de opbrengst van de Emmabloem-collecte op peil houden. Dames en jongedames, die eenige uren wil len geven om zieken te helpen en gezonden te beschermen, kunnen zich nu reeds opgeven aan het Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41. De bloemverkoopsters moeten den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. De heer J. H. de Bois heeft in zijn kunst zaal aan den Kruisweg voor de maand Maart een tentoonstelling ingericht van schilderijen en teekeningen door Jaap Kaal. De expositie is dagelijks te bezichtigen van 95 uur. Ditslag van de verkooping in ,,'t Notaris huis" te Haarlem, op Donderdag 5 Maart. Een woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan den Zijlweg no. 23, 8000. F. C. Duping qq. Het huis met pakhuis, schuur, erf en grond te Haarlem aan de Romolenstraat no. 72 en no. 70. Totaal 7150, D. J. v. Rijn qq. De halve villa met garage, erf en grooten tuin te Aerdenhout aan den Schulpweg no, 21, ƒ6900, H. Th. Fibbe. Een winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Terwijl een melkhandelaar gistermiddag op den Burgwal bezig was zijn klanten te bedie nen, wilde een andere man hem behulpzaam zijn door zijn bakfiets maar vast te keeren. Plotseling schoot het vehikel weg en kwam met een luiden plons in het water van den Burgwal terecht. Een aantal flesschen melk en pap, eieren en maten ging reddeloos verloren. Naar de oorzaak van het ongeval wordt nog een onderzoek ingesteld. Aan den Directeur der Rijkskweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen alhier, den heer Th. Lancée, is op zijn verzoek eervol ont slag verleend met ingang van 1 Sept. 1936, met dankbetuiging voor de belangrijke diensten door hem in genoemd ambt en in zijn vorige be trekkingen aan het onderwijs bewezen. Het lijk, dat Donderdag door een bagger molen tusschen de pieren van IJmuiden werd opgevischt, is thans geïdentificeerd. Het ver moeden, dat het hier den jongeman betrof, die op 17 Februari 1935 met zijn meisje door een vloedgolf van de Zuidpier werd gespoeld, is inderdaad juist gebleken. De man, J. Betsema genaamd, was uit Haarlem afkomstig. RESILON is de duurzaamste verf voor bin nen en buiten, op hout, metaal, steen, enz., voor Uw meubelen, woning, huishoudelijke artikelen, etc. Resilon loopt niet af, dekt prachtig, barst en rimpelt niet. Droogt blinkend-glanzend en streepvrij op. Klein- verpakkingen van 16, 26, 36, 52 en 90 cents en verder in grootverpakkingen. Resilon is een zuiver Nederlandsch fabrikaat, dat de buitenlandsche concurrentie „glansrijk" weerstaat AlwaaT niet verkrijgbaar, wende men zich tot de VERFFABRIEKEN N.V. RESINK. HAARLEM Leidschevaart 574 - Telefoon 26190 Voor zeer vele leden van de Haarl'emsche K. J. M. V. „St. Augustinus" te Haarlem hield Donderdagavond de heer Anton van Duinker ken in het café-restaurant Gebrs. Brinkmann te Haarlem een lezing over het onderwerp: ,,De cultureele waarde van Pers en lectuur". Spr. zeide zijn lezing in het groote verband te willen houden. In deze maand worden n.l. over het geheele land lezingen gehouden om de leuzen „Steunt de Kath. Pers" en „Leest goede Kath. boeken" weer te verlevendigen en in het juiste licht te plaatsen. In de geschie denis, speciaal in Nederland, vindt men argu menten genoeg om de juistheid van deze leuzen aan te toonen. De emancipatie der Katholie ken in Nederland is immers voor het grootste deel aan de Kath. Pers te danken. Spr. wees op den zeer grooten invloed, wel ken de pero uitoefent op haar lezero. Dezen in vloed moet men aan de eene zijde niet over- maar aan de andere zijde niet onderschatten. AI zoudt ge de Katholieke krant alleen maar lezen om een rubriek, die ge ook in niet- katholieke bladen even goed of nog beter ver zorgd vindt, dan nog moet ge Uw eigen kath. pers steunen. Deze katholieke pers komt im mers op voor de vermeerdering en de hand having der kath. rechten en door haar te steunen, werkt ge aan dit, voor ons noodzake lijke doel, mede. Ook zjjn er cultureele argumenten aan te wijzen voor den steun van de Kath. Pers. Hoe is het mogelijk, dat de Katholieken in Duitschland de vernietiging van hun sterke po sitie toelieten? Was waar ales zoo corrupt en rot? Neen, zeker niet, maar de Duitsche Katholie ken hadden een soort cultuurhoogmoed gekre gen. Zij hebben de overwinning van hun geloof te zeer gezocht in den uiterlijken schijn en hielden geen evenwicht met de innerlijke over tuiging. Datzelfde gevaar dreigt ook hier. Daarom is ook hier een reorganisatie ter be reiking van inwendige verdieping noodig. Hiervoor moet men gebruik maken van het apparaat, dat de Katholieken bereikt, dus de pers. Na de pauze besprak spr. de cultureele paarde der literatuur ten opzichte der Kath. pers. De lezing werd met groote aandacht gevolgd. De voorzitter, tevens bondsvoorzitter, de heer J. v. d. Berg, sprak een hartelijk dankwoord tot den inleider. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van Politie Smedestraat uitslui- ,tend tusschen 11 en 13 uur). Handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestraat; Gouden armband: de Boo, Zijl- weg 43 rd.; Handbeschermers: Houssat, Ju- noplantsoen 92; Hondenhalsband: Scherpen - huizen, Rozenhagenstraat 3; Hond: Heijer- mans, van Loostraat 4; Hoed: v. Klaveren, Roosveldstraat 78; Schilderskiel: v. Zanten, Wal. Pyrmontstraat 23: Kwitantie: Roosen, L. Molenstraat 28 rd.; Rijwielplaatje: de Jager, Zijlweg 141. GEBOREN: 5 Maart: S. C. Lindemanv. d. Linde, d., 6 Maart: C. HeijmelVos, z.; 4 Maart: B. H. E. MeijerSpanjaart, z.; 5 Maart J. W. LansheerBastiaan, d.. 4 Maart: C. W. de JongKarstens, d„ 6 Maart: H. A. Braber Uljee, z„ 5 Maart: P. J. L. GeukeKramer, d., 5 Maart: M. C. M. J. Allesde Graaf, 2 z. OVERLEDEN: 5 Maart J. W., 3 mnd. z. van M. Mica, Byzantiumstraat, 4 Maart C. C., 2 j. d. van C. F. Poppenburg, Spaarnelaan, 5 Maart K. Snel, 63 jaar, Hof van Egmond, 5 Maart H. J. v. d. Weg, 55 jaar, kleine Houtweg, 5 Maart H. J. J. Terhorst, 45 jaar, Canifatenstraat, 3 Mrt. N. Kooiman, 10 jaar, Hazepaterslaan, 5 Maart H. Berkhout, 32 jaar, Bantamstraat, 5 Maart C. DreijerReijnen, 67 jaar, Witte Heerenstr. moeten van goede pasvorm en afwer king voorzien zijn, wil men verze kerd zijn van een voordeelige Overall. Koopt daarom uw Overal! bij „HENSEN", de speciaalzaak voor Vakkleeding. fn prijzen van 2.2.75, 3.25, 4. 4.75 Jonqensmaten1.75, 2.50 VA KKLEDING MASA2VN PAARLAARSTEEG I.T1C 11842 Het Nederlandsch B-elftal, dat op Woensdag 18 Maart a.s. des avonds om acht uur te Haar lem tegen Southend United uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Mul (H.B.S.) Achter: Wilders (Blauw-Wit) en Pienter (Be Quick). Midden: De la Mar (Haarlem), Schoenmaker (Quick H.) en Bool (H.V.V.) Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), Vente (Nep- tunus), den Hoed (M.V.V.), Woltjes (Veendam) en Holthuyzen (M.V.V.) Reserves zijn: Ferwerda (BI. Wit), Lutting- huis, (D.W.S.), De Winter (Haarlem), Hardy (.M.V.V.) en Gischler (Ajax). Voor dezen belangrijken wedstrijd moet R.C.H. het helaas nog steeds zonder doelman Metten stellen, terwijl thans ook de linkshalf door een knie-blessure eenige weken rust zal moeten houden. Metten zal wederom door Bergsma vervangen worden, terwijl v. d. Gevel de plaats van Precost Jr. zal innemen. Het R.C.H. elftal ziet er dus als volgt uit: Bergsma; Kors, Prevost Sr.; Geutskens, Ruis, v. d. Gevel; Paape, Slot, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink, De Canadeesche Olympische ploeg, die na de spelen te Garmisch-Partenkirchen een toer door Europa maakt, was Donderdagavond in de hoofdstad op bezoek, waar op de Amsterdam sche kunstijsbaan een wedstrijd werd gespeeld tegen een versterkte ploeg van de Blauwe Zes, het Amsterdamsche internationale team. De achterhoede van de Blauwe Zes bestond uit het beproefde trio van Marie, B. v. d. Stok en Gerritsen, terwijl de beide voorhoedes op Felix de Jong na, die voor Plum inviel, uit Canadeezen bestond. Het waren Pete Griffin, een vande drie Canadeezen, die hier geruimen tijd hebben gespeeld en waarvan Paddy Boyd en Jack May niet meer in ons land zijn en verder Bert Forsyth en Stacey uit Londen be neven Lardeur en Pootmans uit Brussel. Niet tegenstaande deze versterking bleek de Blauwe Zes toch lang niet opgewassen tegen de Olym pische ploeg, die een klinkende overwinning be haalde. Het spel van de Canadeezen was voor de talrijke toeschouwers, die dezen avond den strijd volgden, een openbaring. In alle opzich ten waren zij de meerderen van hun tegenstan ders, die weliswaar goed partij gaven, maar toch geregeld voor de overmacht moesten zwichten. Het was natuurlijk een handicap voor de Blauwe Zes, dat de spelers niet op elkaar ingespeeld waren, maar dit zal toch niet zoo veel gewicht in de schaal gelegd hebben, want men kreeg den indruk, dat de Canadeezen als zij dit ge wild hadden, de score nog wel hooger hadden kunnen opvoeren. Het werd een 126-overwin- ning voor de gasten, zoodat er dezen avond niet minder dan achttien doelpunten werden gescoord. Wat de Canadeezen lieten zien, was ijshockey van de beste soort. Het positie kiezen en stickwerk was buitengewoon en wat het tempo betreft, waren zij steeds de meerderen van de tegenpartij. Razend snel ging de puck van speler tot speler en de Nederlandsche ach terhoede, die zich overigens van haar beste zijde liet kennen, stond geregeld machteloos. Toch was de strijd het aanzien volkomen waard en een eenzijdige vertooning werd het niet, want de vechtlust en het enthousiasme van de Blauwe Zes zorgden steeds voor de noodige afwisseling. t Het begin van den wedstrijd liet over en weer eenige aanvallen zien. Van Marle redde fraai bij een feilen aanval der Canadeezen, terwijl Griffin en Berth Forsyth even later het Cana deesche doel ernstig in gevaar brachten. Toch duurde het niet lang of Saxberg gaf van Marle het nakijken en Thomson zorgde geen minuut later voor een tweede doelpunt. Aan de andere zijde kreeg Felix de Jong, die vrij voor den keeper kwam, een fraaie kans, maar deze werd niet benut. De aanvallen der Canadeezen bleven veel gevaarlijker en door een doelpunt van Saxberg en twee van Sinclair had de Blauwe Zes na het eerste kwartier reeds een 5—0 ach terstand. In het tweede kwartier scoorde Bert Forsyth van dichtbij een tegenpunt, waarna Thomson en Deacon den stand op 7—1 brachten. De aan vallen der blauwen verliepen niet altijd even fortuinlijk en eenige goede schoten van Lardeur en Griffin hadden zeker beter lot verdiend. De Canadeezen bleven echter het spel beheerschen, maar vlak voor het einde van het tweede kwar tier verkleinde Griffin na een doorbraak op fraaie wijze den achterstand (27). Het derde spelgedeelte duurde dezen keer twintig minuten. Een schot van Pootmans gaf den Canadeeschen keeper Nash heel wat moei lijkheden, waarna Milton, die door alles heen liep, opnieuw scoorde (2—8). Farmer maakte er 29 van en hierna ontlokte een keurig doel punt van Bert Forsyth een geweldig applaus van het enthousiaste publiek (3—9). Vrijwel onmiddellijk na de wisseling van doelen verkleinde Stacey den achterstand (4r—9), waarna Sinclair weer scoorde, terwijl Griffin vervolgens den Canadeeschen keeper voor de vijfde maal passeerde (5—10). De doelpuntenregen bleef aanhouden en door toedoen van Neville en Farmer werd het 512, waarna in de laatste minuten, toen er op van Marle na, alleen Canadeezen in het veld waren, Lardeur voor 't zesde tegenpunt zorgde (6—12)! Tusschen de verschillende speelkwartieren liet de Engelsche rijder Phil Taylor het publiek genieten van zijn phenomenale staaltjes ijs- acrobatiek, die geweldig in den smaak vielen. Zijn steltenrijden was buitengewoon en ook het springen over een reeks tonnen en over tafels boeide de aanwezigen, die hun bewondering toonden door een hartelijk en langdurig ap plaus. Hedenavond om kwart over acht speelt de Canadeesche ploeg opnieuw tegen de Blauwe Zes. Het zal zeker interessant zijn om te zien, wat het blauwe team, waarvan de spelers nu wat meer aan elkaar gewend zijn, thans zal presteeren. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de club avond van Dinsdag 10 Maart is verzet op Maan dag 9 Maart. D.D.O.—H.R.K.D. 2 Dinsdag 10 Maart a.s., vindt te Velsen voor de tweede klasse bovengenoemde zeer belangrijke wedstrijd plaats. Wanneer eerstgenoemde de overwinning behaalt, is het kampioenschap door de Velzenaren veroverd. Mochten de Haarlem mers zegevieren, dan maakt ook H.R.K.D. 2 nog een zeer mooie kans. Het zal dus ongetwijfeld een zeer spannende stijd worden, waarvan wij met belangstelling het resultaat tegemoet zien. ST. BAVO—T.E.P. Ook in de eerste klasse kan Dinsdag a.s. de beslissing vallen. Wanneer de Heemtedenaren dezen wed tri) d tot een goed einde brengen, is het kampioenschap binnen. Deze ontmoeting vindt plaats in het R.K. Vereenigingsgebouw te Heemstede. De competitie der Haarlemsche vereenigingen zal op 12 Maart a.s. beëindigd zijn. De prijs uitreiking zal plaatsvinden op Donderdagavond 19 Maart as. in het clublokaal van ,,Het Oos terkwartier". Ter gelegenheid hiervan zal een eere-wedstrijd worden gespeeld tusschen de Haarlemsche Damclub III (clubkampioene 2de klasse Noord) en een tiental, samengesteld uit spelers, die aan bovengenoemde competitie hebben deelgenomen. Dit Haarlemsche tiental werd als volgt samengesteld: Bord nr. 1. H. C. Bosman („Het Noorden") 2. Y. de Jong („Het Oostêrkwartier")3. J. Dienske Jr. („Het Noorden)4. B. Gabriël (Damclub „Haarlem")5. B. Henneke (Haar lemsche Damclub); 6. G, Vrolijk .UD.O.S,"),; 7. E. Sonnega (Haarlemsche Damclub)8. F. Mollema („D. O. S.")9. A. Russ (Damclub „Haarlem") en 10. P. van Putten („Het Oos terkwartier") Reserves: J. Kroon („Het Noorden"); R. Groos (Damclub „Haarlem")H. J. Rozijn (Damclub „Haarlem")C. M. Beek („Het Oos terkwartier")W. J. A. Matla (Haarlemsche Damclub) en C. Rietman (Haarlemsche Dam club). Voor de competitie der Haarlemsche ver eenigingen speelde Damclub Haarlem III tegen de Haarlemsche Damclub IV. De voorloopige uitslag was 9—9, maar do einduitslag wordt vermoedelijk 1010 of 119 voor de Haarlemsche Damclub IV. v. Roon; Kuyl, Boeree; Schalie, Koppen, Oomen; Spek Jr., Zandstra, Putten, Perukel Spek Sr. Uitslag veiling In café „Oud Berg en Dal" werden door Notaris G. D. Boerlage uit Velsen, twee heerenhuizen geveild, staande aan „De Krakeling," alhier, en eigendom van de N. V. Bouw- en Exploitatiemaatschappij „Het Gijzen- veld." Perceel I hoogste bod 7000 van den heer Van der Pol werd niet afgemijnd. Perceel II hoogste bod f 6900 van den heer Van der Pol werd niet afgemijnd. In combinatie van 13900 ook niet afgemijnd. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bijA. J. Rutte, Bloemendaalscheweg 20 Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud; C. Hage, Noordertuindorplaan 14 Haarlem, een padvindersriem; Postkantoor Overveen, een dames-parapluie; L. Philipse, v. d. Duinstr. 27 Haarlem, een schroevendraaier; C. v. d. Wijde, Domvloedslaan 11 Overveen, 'n paar gymnastiek schoenen; C. Tuijl, Verbindingsweg 4 Bloemen daal, een stalenboek; H. Schoo, Dennenweg 10 Bloemendaal, een zilveren broche; aan den po litiepost te Aerdenhout, een mandje; een handwarmer; aan het bureau van politie Over veen, een zwart ceintuurtje; een grijs wollen kinderhandschoen; een taschje inhoud, kwitan ties, postzegels enz. Haarlem - Kenaupark 26 a - Telefoon 12644 SPREEKUREN iederen werkdag 9-11 1-2 Dinsdagsavonds 6.30-8.30 Zaterdagsmiddags geen spreekuur Schaken. Gisteravond hield de heer Lan dau (wegens verhindering van den schaakmees ter Hans Kmoch) voor de Heemsteedsche Schaakclub en een groot aantal uitgenoodigde werkloozen de eerste les van een cursus van tien. Nadat de heer W. A. de Tello het openings woord had gesproken, dankte de heer Smoren- burg, lid van het comité tot ontwikkeling en ontspanning voor werkloozen, voor de uitnoo- diging. De heer Landau begon daarna met zijn de monstratie. De lessen zullen in druk verschij nen en iederen Donderdagavond in café Boe kenrode worden gehouden. Diefstal uit de Kweekduinen. In den nacht van Woensdag op Donderdag zag een surveil- leerend agent van politie op den Bloemendaal scheweg een fietser naderen die een groot voor werp onder den arm had. Op een gegeven oogen- blik draaide de man om en reed snel weg. Er ontstond een achtervolgingsrace, welke tot resul taat had, dat de agent in kweekduin het spoor bijster raakte. In 'n tuin aan den Tetterodeweg vond hij echter twee zakken met groote bossen katjes die vermoedelijk in deze gemeente ont vreemd waren. Even later werd bedoeld persoon door een anderen agent van politie op den Bloe mendaalscheweg aangehouden en naar het bureau van politie overgebracht. By onderzoek bleek, dat de katjes aan den Zeeweg ten nadeele van de gemeenteplantsoenen waren ontvreemd. Hij heeft ten slotte bekend zich aan dezen dief stal te hebben schuldig gemaakt, en is na ver hoor heengezonden. Tegen de persoon H. G. Z. oud 22 jaar en wonende te Zandvoort is pro ces verbaal opgemaakt. Verlaging jaarwedden ambtenaren. Bij Kon. besluit van 18 Jan. j.l. werd de gemeente raad aangemaand, binnen 3 maanden de jaar wedden der ambtenaren te verlagen overeen komstig het voorstel van B. en W. d.d. 3 Dec., hetwtelk door den raad op 20 Dec. j.l. werd verworpen en de jaarwedden der gemeente politie vast te stellen zooals in het bovenge noemd Kon. besluit is aangegeven. B. en W. adviseeren thans den raad overeen komstig deze aanmaning te besluiten en wel met ingang van 1 April a.s. Eén lid van het College kan zich alleen ver eenigen met de verlaging van de jaarwedde der ambtenaren. De wedden der politi, zooals in de aanmaning aangegeven, zijn z.i. niet voor aan vaarding vatbaar. De Minister van Binnenland- sche Zaken behoort zijn oorspronkelijk gedane toezegging tot goedkeuring gestand te doen. Het bedoelde lid handhaaft dan ook de ver laging, zooals die door B. en W. was voorge steld, maar welke, naar de meening der regee ring, niet ver genoeg gaat. Een ander lid van het College blijft tegen elke verlaging. De jaarwedden der politie, zooals die in het Kon. besluit zijn opgenomen, luiden als volgc: voor den hoofdinspecteur ƒ3230ƒ3800, 6 éénjaarlijksche verhoogingen van 95. voor den inspecteur ƒ2565ƒ3135, 6 éénjaar lijksche verhoogingen van 95. voor den hoofdagent ƒ2000ƒ2200, 4 één jaarlijksche verhoogingen van 50. voor den brigadier 17002000, 6 éénjaar lijksche verhoogingen van 50. voor den agent 1ste klas 1650ƒ1950, 6 één jaarlijksche verhoogingen van 50. voor den agent 2de klasse 1450—1750, 6 éénjaarlijksche verhoogingen van 50.—; voor den leerling-agent 1200; voor den rechercheur ƒ1750—ƒ2050, 6 één jaarlijksche verhoogingen van ƒ50. voor den motoragent, voor den verkeers agent, voor den kringagent 17002000, 6 éénjaarlijksche verhoogingen van 50. voor den hoofdklerk 1900ƒ2375 in 6 jaar en voor den klerk 1710ƒ2185 in 6 jaar. Diefstal van een rijwiel Een bewoner van de Bloemstraat had Woensdagavond zijn rijwiel eenigen tijd onbeheerd laten staan voor een café aan de Koningin Wilhelminakade te IJ muiden. By het verlaten van het café was zijn rijwiel door onbevoegden medegenomen. De politie stelt een onderzoek in. Verhuur tuingrond B. en W. stelden den Raad voor aan C. ter Metz, te Haarlem, een perceel tuingrond te .verhuren, liggendenabij Voor het betere genre Tel. 12236 Gebouw „St. Bavo" Best. Transportarbei ders, 8 uur; Best. Trampersoneel, 8 uur; Ge combineerd Vakziekenfonds, 8 uur; R. K. Be volkingsbureau 8 uur: Haarlem's Gemengd Koor 8 uur. Stadsschouwburg Gala-concert H. O. V., kwart over 8. Schouwburg Jansweg Filmavond Vereeni- ging „Geloof en Wetenschap", kwart over 8. Rembrandt-theater Lilian Harvey en Willy Fritsch in „Zwarte Rozen". Op het tooneel Emmy en Louis, muzikale grappen, 230, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „Flirtation Walk", 230, 7 en 9.15 uur. Palace Elisabeth Bergner in „Ga nooit van me weg", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater „Broadway Melody 1936", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Geel Wit 6 uur: Ge wone zittingen 47 uur; Proza 8 uur. Stadsschouwburg Ned. Indisch Tooneel; „De 4 Mullers", kwart over 8. Schouwburg Jansweg „Lachen is troef", kwart over 8. Frans Halsmuseum Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", half 34 uur. Rembrandt-theater Lilian Harvey en Wil ly Fritsch in „Zwarte Rozen". Op het tooneel Emmy en Louis, muzikale grappen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „Flirtation Walk", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Elisabeth Bergner in „Ga nooit van me weg", 2.30, 7 en 9.15 ur. Luxortheater „Broadway Helody 1936", 230, 7 en 9.15 uur. de Uitendaalstraat te Santpoort, tegen den prijs van f 231.44 per jaar, voor den duur van vijf jaar. Verder stellen zij voor den huurprijs van een gedeelte tuingrond in „Rooswijk", verhuurd aan C. v. d. Kolk, te verlagen van f 0.20 tot f 0.15 per roede. Verkoop van grond B. en W. stellen den Raad voor aan J. W. Groosmuller, te Driehuls,0 te verkoopen een perceel bouwterrein aan de Wijnoldy Daniëlslaan te Santpoort, ter grootte van ongeveer 1062 M. en tegen den prijs van f 5775.—. Verder stellen zij voor aan J. F. Philips Jr. te Santpoort een perceel grond aan de Lauril- iardlaan, ter grootte van ongeveer 120 M.2 en tegen den prijs van f 5.per M.2 Vervoer van schoolkinderen De overeen komst tusschen de gemeente en de N.V. Auto bus exploitatie „Stormvogels", betreffende het vervoer van schoolkinderen uit de polders, loopt op 1 Mei a.s. af. B. en W. stellen den Raad voor hun te mach tigen tot het aangaan van een nieuwe overeen komst met dezelfde N.V. voor den tijd van één jaar en voor den prijs van f 2700. Verlenging wachtgeld Mej. E. v. d. Lijn en mej. G. Hooijschuur, gewezen onderwijzeressen aan gemeentelijke bewaarscholen, hebben aan den Raad een verzoek gericht om verlenging van den wachtgeldtermijn. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. den Raad mede, dat adressanten na hun ontslag in dienst zijn getreden van de Vereeniging Volks onderwijs, afd. IJmuidenVelsen, bij welke Vereeniging zij nog als Hoofd werkzaam zijn. Zij zijn geen kostwinster en wonen bij hun ouders. Er is naar de meening van B. en W. dan ook geen enkele reden om tot verlenging van den termijn, waarover wachtgeld werd be taald, over te gaan. Zij stellen den Raad voor, het verzoek af te wijzen. Oudste inwoner overleden Dinsdagnacht is in den ouderdom van 95 jaar overleden de heer Dropman. De heffing voor de Visscherijcentrale Zoo als reeds gemeld is, heeft de Minister van Landbouw en Visscherij de heffing van 1 pet. op de besommingen der visschersvaartuigen ten behoeve der Ned. Visscherij Centrale stopge zet. Dit geldt echter niet voor de door de bui tenlandsche schepen aangevoerde visch. Daar van moet wel de 1 pet. worden betaald. IJMUIDEN, 6 Maart 1936 Rijksvischafslag. Tarbot per kg. 0.90 tot 1.10, tong per kg. 0.70 tot 1.35, groote schol per 50 kg. 7.tot 8.50, middel schol per 50 kg. 9.tot 13.50, zetschol p,r 50 kg. 11.50 tot 17.50, kleine schol per 50 kg. 4.90 tot 17.bot per 50 kg. 2.10 tot 3.80, schar per 50 kg. 24.tot 25.kabeljauw per 125 kg. 10.tot 30.gullen per 50 kg. 4.60 tot 6.50, leng per stuk 0.80, wijting per 50 kg. 0.90 tot 2.70, versche haring per kist 430 tot 5.10. van de Vrijdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Protinus 270 manden f 1330. BEUGER: VI. 217 f 780.—. DRIFTERS: L. T. 122 f 680.—, L. T. 681 f 590.—. LOGGERS: KW 69 f 710.—, KW 154 680.—, Sch. 69 810.—* Sch. 133 630.—, Sch. 297 f 460.—. WATERSTANDEN IJmuiden, Zaterdag 7 Maart 1936. ,Vloed:. 2.56 v-tn., 2.08 njn» Vilt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2