V Lente in Italië Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen ENIT f ^JU wmnmimmmmmmmmvmmmmmmmmmwi MAANDAG 9 MAART 1936 fill Üpp mm VOETBAL R.C.H. brengt zich in veiligheid Een 31 -overwinning op Hermes D. V. S. Sparta wint met 4-3 van Haarlem Gelijk spel had de verhouding beter weergegeven Gemakkelijke zege van Feijenoord V. U. C. in Rotterdam met 20 geklopt H.F.C. verovert weer twee punten D. F. C. met 32 verslagen Kleine zege van H.B.S. op K.F.C. v. d. Vegt scoorde het eenige doelpunt V, INLICHTINGEN: PRINSENCRACHT707 AMSTERDAM EN ALLE REISBUREAUX Italië biedt den toeristen de betoovering van een mild en gezond klimaat, de bekoring van landschappen en bouwwerken van een onvergelijkelijke verscheiden heid en schoonheid Zijn prachtige wegen, uiterst moderne hotels, verfijryJsfe uitingen van kunst en mondain vertier, de onveranderlijke gastvrijheid van zijn volk, maken Italië tot het ideale land voor toerisme Bezoekt de Dolomieten, de Meren, de Rivièra, Venetië, Florence en de kunststeden van Toscane en Umbrië, Rome, Napels en zijn Colf, Sicilië, enz. Goed spel van V.S.V. A. D. O. kreeg geen kans tegen de Veiser club Excelsior verovert de punten op D.H.C. Zot'kriv™ ™,ma,rFOTOREPORTAGE Dr. Aljechin is Zaterdag in Amsterdam gearriveerd teneinde besprekingen te voeren over een revanche-match tegen dr. Euwe. De wereld-schaakkampioen flinks) haalde dr. Aljechin aan den trein af De hermilitariseering van het Rijnland. Toegejuicht door een enthousiaste menigte trekken de eerste Duitsche troepen over een der Rijnbruggen in Mainz De gedenkwaardige zitting van den Duitschen Rijksdag in de Kroll-opera te Berlijn op Zater dag 7 Maart. Rijksleider Adolf Hitler tijdens zijn belangrijke rede Van de werf der Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam is Zaterdag de „Renata", welke gebouwd werd voor de Kon. Shell, met goed gevolg te watergelaten. Het schip in zijn element Op het stationsemplacement te Deventer had Zaterdag een treinbotsing plaats waarbij twee goederenwagens geheel werden vernield. Een kijkje tijdens het opruimingswerk Stram ia den pas marcheeren de Duitsche troepen die Zaterdag Keulen binnentrokken door de straten der stad. bezetting van het Rijnland was een feit geworden i Na enkele minuten spelen nam de thuisclub reeds de leiding, toen doelman Beun by een corner den bal voor de voeten van Slot sloeg, die kalm in schoot, 10. Door de teruggetrokken binnenspelers waren de HDVS-aanvallen minder talrijk, doch na 20 minuten werd de stand gelijk, toen Smit een slecht weggewerkten bal van doelman Bergsma terstond afstrafte, 11. Spoedig hierna werden er verschillende wij zigingen in het HDVS-elftal gebracht, doordat Bergkotte moest uitvallen en door van 't Hart vervangen werd. Eenmaal verdween de bal in het Schiedam- sche doel, doch wegens hands werd dit doel punt door scheidsrechter Boekman afgekeurd. Eerst tegen de rust kwam voor de gastheeren wederom succes, toen van der Horst een goed aangegeven bal op zekere wijze langs Beun plaatste, 21. Ook in de tweede helft bleef het vertoonde spel op laag peil staan. Het ploegverband bij de Racing was nu echter beter en na een half uur bracht van der Horst na een vrijen trap met een kopbal den stand op 31. HDVS deed nog tal van krachtige pogingen om den achterstand te verkleinen, doch door goed werk van doelman Bergsma bleef de stand ongewijzigd. In het begin is Haarlem iets sterker. Spoe dig mist Seton een mooie kans, door alleen voor open doel over te schieten. Ook de voor hoede der gasten gelukt het enkele malen door de Rotterdamsche verdediging heen te drin gen, waarbij schoten van Polanen en de Winter nauwelijks him doel missen. Eenigszins onver wachts gelukt het Sparta door een hard laag schot van Voormolen de leiding te nemen, 1—0. Direct na den aftrap tijgen de roodbroeken wederom ten aanval. Smit profiteert hierbij van een fout van Heshof en schiet langs den uit loopenden Cohen heen op doel af. Verheul schiet toe en weet den bal op het nippertje weg te koppen. Na eenige fanatieke Rotterdamsche aanvallen krijgt Voormolen bij toeval den bal voor zijn voeten en schiet hem in den uitersten hoek, 20. De strijd blijft steeds aantrekkelijk. Bij een Haarlemschen aanval brengt Polanen met een mooi schot den stand cp 21, doch even voor rust weet Sparta zijn voorsprong door een hard schot van Voormolen te vergrooten, 3—U Na de hervatting is het eenzelfde spelbeeld. Nadat Wilson uit een vrijen schop keihard tegen de bovenlat geschoten heeft, is het Seton, die door de geheele Haarlemsche verdediging heen breekt en den bal voor de voeten van Papenhoven neerlegt, die geen moeite heeft den stand op 41 te brengen. De gasten laten zich echter evenmin onbetuigd, doch het geluk is niet met hen. Tenslotte hebben zij succes als Oldenburg goed voorzet, waaruit Smit met een hoog schot Cohen het nakijken geeft. Direct hierna komt Haarlem weer terug. Smit slaagt erin Cohen nogmaals te passeeren, doch de Korver weet het gevaar te keeren. Papenhoven moet wegens een blessure nu het veld verlaten en wordt vervangen door de Boer. De gasten komen steeds sterker opzetten, zoo dat doelpunten niet uit kunnen blijven. Het is nogmaals Smit, die uit een voorzet van Kam- meijer den achterstand verkleint. Een vrije schop voor de Haarlemmers wordt door Kammeijer /akelings naastgeschoten, ter wijl Smit een corner weet te forceeren, welke echter niets oplevert. Wat Haarlem ook probeert, de Rotterdam mers weten van geen wijken, zoodat onder groote spanning het einde nadert. Smit was wel de uitblinker van het geheele veld. 1 Direct na den aanvang blijkt, dat Feijen oord een aanvallend spel ontplooit, terwijl V.TT.. meer verdedigend speelt. Het duurt echter geruimen tijd, alvorens de gastheeren met hun gevaarlijke aanvallen eenig succes kunnen boeken, daar de Haag- sche verdediging moeilijk is te passeeren. Tenslotte weet Vrauwdeunt na een snellen ren langs de lijn den bal goed voor doel te plaat sen, waarna Van Luyk den Haagschen kee per het nakijken geeft. Direct hierop krijgt Van Heel een vrijen schop te nemen. Zijn goed gericht schot wordt door een der V.U.C.- backs eenigszins van richting veranderd, waardoor Slootweg niet de minste kans heeft en de bal in het net verdwijnt. 0). Feijen oord blijft voor rust steeds aanvallen, doch in den stand komt geen verandering meer. Ook in den aanvang van de tweede helft volgen beide ploegen dezelfde speltactiek, zon der dat hieruit succes voortvloeit. Langzamerhand weten de gasten zich wat los te werken, zoodat het spel zich meer ver plaatst. temeer daar de geheele halflinie der Rotterdammers zich terugtrekt. Na eenige vergeefsche pogingen der gasten verwisselen Van Gelder en Hendriks van plaats, wat echter op het spel geen invloed heeft. Van Gelder probeert het hierna met ven-e schoten, waarmede v. Male niet de min ste moeite heeft. Samenspel wordt door de Hagenaars niet beoefend, terwijl eenige kansen door slecht schieten verloren gaan, zoodat in den stand geen verandering meer komt, Direct ontwikkelt zich een geanimeerde strijd met HFC iets meer in den aanval. Bij DFC dreigt 't meeste gevaar van de vleugelspelers, maar de HFC-verdediging heeft er goed het oog op. Dan krijgt HFC een fraaie kans om de lei ding te nemen als wegens hands een straf schop wordt toegekend, maar Koper schiet tegen de bovenlat. Even later maakt hij veel goed als hij een handige pass van Hagenaar fraai weet te benutten (10). Er is dan ruim 20 minuten gespeeld. Kort voor rust doet Zur Mühlen na een fraai staaltje solo-spel de HFC-supporters weer juichen als hij Jas geen kans geeft (20). Met dezen stand breekt rust aan. Na de hervatting is direct DFC aan het woord. Een tijd lang blijft DFC in de meer derheid. Na ruim 10 minuten hebben de Dord- tenaren dan ook succes als C. Mijnders met een fraai schot den stand op 2—1 brengt. Wanneer dan DFC weer even in de meerder heid komt heeft de middenvoor Westerhoven met een onverwacht schot succes (2—2). Luide wordt HFC nu aangemoedigd en wer kelijk dit helpt. Er volgen talrijke HFC-aan- vallen en bij een dezer geeft Drijver zijn club weer de leiding (32). De spanning wordt nu vrij groot. Om beurten zijn beide doelen in gevaar, maar er wordt niet meer gedoelpunt. Bakhuys, de ziel van het Haagsche team, loste reeds na twee minuten een kogel tegen de lat, doch kort hierop bereikt Piet de Boer aan de andere zijde door zijn groote snelheid het leder bijna eerder dan de uitloopende doelman. De Haagsche achterhoede moest zich bijzon der inspannen en het was dan ook een geluk, dat Duysem als derde back bergen werk ver zette. Aan de andere zijde was K. Veen het groote struikelblok voor de bezoekers. Ook na de hervatting ontstond hetzelfde boeiende kijkspel. De Boer beproefde het Haag sche houtwerk, terwijl even later Taverne het leder uit het geheel verlaten H. B. S.-doel nog juist kon weghalen. Na 17 minuten ontstond een Haagsche aan val, waaruit na een korte schermutseling v. d. Vegt het leder onhoudbaar inknalde, 01. Dit natuurlijk onder groot gejuich der talrijke Hagenaars. Geenszins ontmoedigd hielden de gastheeren vol, waarbij spil Nieuwenhuysen soms mede ten aanval trok. Doch het liep den Koogers niet mee en daar aan de andere zijde H.B.S. ook geen succes meer had, brak onder groote spanning het einde aan, zonder dat de stand verdere wij ziging had ondergaan. REDUCTIES OP DEN PRIJS VAN HET VERBLIJF (HOTEL-BONS) REDUCTIES OP DEN PRIJS VAN DE BENZINE (BENZINE-BONS) REDUCTIES OP DE STAATSSPOORWEGEN VAN 50 TOT 70 pCt. Het spel had veel te lijden van den wind, welke in de lengterichting over het veld stond. Voor rust, toen V. 8. V. met wind mee ispeel- de, had het A. D. O.-doel een voortdurende belegering te doorstaan van de veel beter spe lende rood-witten. Dat er in die eerste helft slechts éénmaal gescoord werd, n.l. in de 21ste minuut door Sterk op een voorzet van H. de Wolf, was beslist een onvoldoende belooning voor het betere spel der gasten. Na de rust was A. D. O. weliswaar, gesteund door den wind, iets meer in den aanval,, maar het spel was te peuterig en te doorzichtig om succes te kunnen opleveren. Integendeel, de uitvallen van V. S. V. Waren stuk voor stuk veel gevaarlijker en A. D. O. mag dan ook van geluk spreken, dat het bij één doelpunt, kort na de hervatting door Sterk gescoord, bleef, want het krachtsverschil wet tigde een grootere overwinning voor de gasten dan deze 02, waarbij het bleef. Excelsior speelde een vinnige partij, waar tegenover het slappe Delftsche spel sterk af stak. Vooral het feit, dat de thuisclub reeds na tien minuten de leiding nam door van Nellen, die een mooien aanval van Buijink en Ditmars afwerkte, deed geen goed aan de zaak, daar de heeren een soort salonvoetbal begonnen te de- monstreeren, waar de Excelsior-achterhoede wel raad mee wist. Bovendien werden eenige dood eenvoudige kansen gemist en zoodoende kwam de rust met 'n mageren 10 voorsprong voor DHC. Ook na de pauze bleef aanvankelijk het spel van de thuisclub erg slap, doch toen kort na de hervatting Manssen uit een mooi door Wigman genomen vrijen trap gelijk gemaakt had' (11) begon DHC het gevaar in te zien. De thuisclub drong nu de bezoekers geheel te rug. Er was toen echter geen doorkomen meer aan en tevens werden de uitvallen van Excel sior, door het weifelende spel van de DHÓ-de- fensie, veel gevaarlijker. Zulks bleek toen vier minuten voor het einde Manssen een ren onder nam en een voorzet gaf, waaruit Bouter ver diend het winnende doelpunt scoorde, Einde

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4