3l rffH PS ffflE Mgr. J.H.G. Jansen De verhuizers van Nijenrode KWIEK EN VIEF Een krijgsraad in Abessinië Verklaring van Sarraut KREMER'S Herpakte Koffie en Thee VERHUIZINGEN MGR. DR. J. DE JONG LANDBOUWCRISISWET EEN PAAR NIEUWE VOETEN AUTOGLAS Koffieprijzen van 16 tot 50 cent per h pondspakje Theeprijzen van 20 tot 38 cent per 1-ons-pakje NETTO GEWICHT DINSDAG 10 MAART 1936 De Pauselijke Bulle ontvangen, waarin hem eervol ontslag wordt verleend als Aarts bisschop van Utrecht Nu tit. Aartsbisschop van Selimbria Giften voor de armen van de stad Utrecht Verduisteringen te Groningen Actie tegen Olympische spelen Uit protest tegen schending Locarnopact ROUTE AMSTERDAM-GENUA Wijziging in de vaart met ingang van 15 April Hebben ze in het abattoir te Amersfoort ingebroken? Vrijspraak gevorderd Hoogere straf geëischt Vaststelling van Kon. besluiten Steun zalmvisscherij Er zouden drie voorstellen in behandeling zijn om tot vrede te komen Bontveiling in Rusland Neef van oud-president Lerroux gearresteerd Naar aanleiding van de Spaansche speelbank-affaire van 1935 Roode verlanglijst in Spanje De communisten presenteeren program voor eenheidsfront Heden in de Fransche Kamer een belangrijke uiteenzetting van het Fransche standpunt te verwachten Een overwinning op de communisten Regeeringstroepen in het Verre Oosten behalen een overwinning SCHAKEN Om het kampioenschap van Nederland „Meridol" geeft U 'n NIEUWE huid! AM RUGBY-WEDSTRIJD NEDER LAND—BELGIË Zondag a.s. in Alkmaar RIJKSVÏSCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN ALLÉÉN SUPINATOR-Instituut KOFFIE-THEEHANDEL N.V. OPGERICHT 1792 HAARLEM Vraagt Uw winkelier onze prima soorten Dan alleen zijt ge verzekerd het beste te ontvangen, dat leverbaar is voor den prijs, dien ge besteedt. Onze goede kwaliteiten en onze jaren lange ervaring waarborgen U dat. N.V. AMSTERDAMSCHE RIJTUIGMAATSCHAPPIJ Adverteert in dit blad A. KUIJPERS Op 14 Februari j.L mochten wij van de Apostolische Internuntiatuur te 's Gravenhage het bericht ont vangen, dat Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen op 2 Februari j.L om gezondheidsredenen ontslag had gevraagd als Aartsbisschop van Utrecht, welk ontslag door Z. H. den Paus onder dankbetuiging voor de vele als zoodanig bewezen dien sten op 8 Februari was aanvaard. Ingevolge dien werd hij als Aarts bisschop van Utrecht opgevolgd door Z. H. Exc. Mgr. dr. J. de Jong, tot dan toe Coadjutor met recht van opvolging. In aansluiting hierop zijn wij thans gemachtigd mede te deelen, dat Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen door bemiddeling van den Apostolischen Internuntius te 's Gravenhage, Mgr. P. Giobbe, thans de pauselijke Bulle mocht ontvangen, waarin de Heilige Vader hem op zijn verzoek eervol ontslag verleent als Aartsbisschop van Utrecht, en hem tegelijkertijd verheft tot titulair Aartsbisschop van Selimbria (het tegenwoordige Siliwri in Griekenland, aan de zee van Marmora). De Bulle is gedag- teekend 8 Februari 1936. Tegelijkertijd geeft de Apostolische Internuntius krachtens speciale op dracht van den Heiligen Vader, nogmaals uitdrukking aan de ge voelens van groote dankbaarheid van Z. Heiligheid jegens Mgr. Jan sen „wegens zijn voorbeeldige en werkelijk heldhaftige bezorgdheid, om te voorkomen, dat het Aartsbis dom in iets schade zou lijden." Z. H. Exc. Mgr. dr. J. de Jong, Aartsbisschop van Utrecht, heeft aan het R. K. Armbestuur van de Stad Utrecht een gift doen toekomen van 1000 en aan de Vereeniging tot Verbe tering van Armenzorg te Utrecht de som van 500. Naar wjj vernemen, zal de rechtszaak tegen den ex-wethouder van Groningen, N. de j., 26 Maart a.s. door de Groningsche rechtbank wor den behandeld. Hem zal ten laste worden gelegd diefstal en verduistering, ten nadeele van het pen sioenfonds der Groningsche Orkest-Vereeni- ging. Mr. M. Koppius zal hem verdedigen. Er zijn slechts twee getuigen opgeroepen. GENèVE, 9 Maart. (Reuter). Verscheidene delegaties van bij den Volkenbond geaccredi teerde mogendheden zijn van plan hun regee ringen aan te bevelen gezamenlijk te weigeren vertegenwoordigers naar de Olympische spelen te Berlijn te zenden uit protest tegen de schen ding van het Locamo-pact. De maatschappij „Nederland" heeft besloten een belangrijke wijziging aan te brengen in de Meer dan f 7.500.000,be talen Neêrlands fietsers elk Jaar aa<| rijwielbelasting. Daarvoor krijgen zij o.m. hun veilige rijwielpaden - speciaal voor hen aangelegd. Maar... waarom gebruiken zij ze dan niet? leder op zijn eigen weg! VOOR DEN FIETSER IS 'T FIETSPAD DE VEILIGE WEG I route zijner mailschepen op het traject Am sterdamGenua v.v. De uitgaande schepen zullen (met ingang van het ma. „Marnix van St. Aldegonde" 15 April a.s. van Amsterdam) voor het geheele jaar de volgende havens aanloopen: Southampton, Gibraltar, Algiers, Palma, Vil- lefranche, Genua. Het s.s. „Johan de Witt" zal wel Southampton, Gibraltar, Algiers en Villefranche, doch niet Palma aanloopen, terwijl het s.s. „J. P. Coen" 17 Juni van Amsterdam Gibraltar en Palma zal overslaan. Alle thuiskomende schepen zullen, aanvangen de met het m.s. „Marnix van St. Aldegonde" 24 Maart van Genua, de volgende havens aan loopen: Villefranche, Algiers, Gibraltar, South ampton. Bovendien zullen gedurende de maanden Juni en Juli de thuisvarende schepen ook Palma in de route opnemen, waardoor in die twee maan den de aankomst te Southampton en Amsterdam één dag verlaat zal worden. Het s.s. „J. P. Coen" 22 Augustus van Genua, Villefranche zal rechtstreeks naar Southampton en Amsterdam varen, dus zonder Algiers of Gi braltar aan te loopen. Het Gerechtshof te Amsterdam zette het ge tuigenverhoor voort in de strafzaak tegen de beide recidivisten bekend als „verhuizers" uit de Nijenrode-zaak die er van worden ver dacht in den nacht van 24 op 25 Juli van het vorige jaar te hebben ingebroken in 't abattoir te Amersfoort. De rechtbank te Utrecht veroordeelde den 40-jarigen „aannemer" H. G. en den 42-jarigen timmerman J. K. M. elk tot één jaar gevange nisstraf. Het tweetal ontkende, ze waren op den be- wusten avond per fiets uit Amsterdam ver trokken om kennissen te Hilversum op te zoe ken. Zij waren den weg kwijt geraakt en door de politie aangetroffen op een onbebouwd ter rein achter het abattoir. Bij fouilleeren vond men sleutels, zaklantaarns en losse dubbeltjes. In het abattoir was kleingeld gestolen. De verdachten klampen zich vast aan een fout in een der politie-verbalen; daarin staat, dat het geval zich afspeelde om 1 uur 25, het geen echter 12 uur 25 moest zijn. De agenten verklaren echter, dat het juiste tijdstip 12.25 is geweest: toen kwam ook de melding op het bu reau, dat er in het abattoir was ingebroken, waarna eenige agenten naar de plaats van het misdrijf togen, hetgeen de „vangst" van beide verdachten tot resultaat had. „Hoewel er vele bezwarende verklaringen ten opzichte van de verdachten zijn afgelegd, moet ik vrijspraak van de verdachten vragen," meen de de procureur-generaal. Het Hof weigerde echter op 11_ Februari de invrijheidstelling en bepaalde op" 25 Februari bij interlocutoir arrest een nader getuigenver hoor, dat heden is gehouden. Beide verdachten blijven bij hun verklarin gen; er komt echter een nieuwe verklaring over het „verdwalen". „Ziet u, meneer de president," zegt M„ „we zijn verdwaald omdat we een flesch port had den opgedronken." „Veldwachter, breng dezen verdachte maar eens buiten de zaal, ik moet eerst het verhaal over den fietstocht eens hooren van G„" ant woordt de president. Het verhaal over den tocht is tamelijk ver ward Pres.: „Ik weet bij het fietsen altijd slecht den weg Pres.: „Maar naar Nijenrode wist je indertijd den weg toch heel goed." Verd.; „Neen, dat was van B Hij weet alleen te vertellen, dat ze eenige keeren gerust hebben en tenslotte kwamen ze midden in Amersfoort terecht Pres.: „Je verhaal klinkt heel 'onwaarschijn lijk, maar ik zal nu het verhaal van je mede verdachte eens hooren." Verd. M. komt ongeveer met dezelfde vertel ling. Pres.: „Hoe bent u gereden?" Verdachte: „Dat weet ik niet meer, we waren plotseling in Amersfoort." Pres.: „Naar Nijenrode wist je zelfs alleen den weg te vinden." Verd.: „Toen had ik geen port gedronken." Pres.: „Het kasteel Nijenrode ben je ook bin nengedrongen door een raampje uit het lood te snijden; toen was je óók in het bezit van een zaklantaarn." Verd.: „Dat was een opdracht, daar mag u geen bewijs van maken." De procureur-generaal Mr. Versteegh, persi steerde bij zijn eisch tot vr ij spraak van de verdachten. De beide verdedigers mr. Fischer uit Utrecht en Mr. Onderwater uit Amsterdam sluiten zich hierbij aan en doen een verzoek tot onmiddel lijke invrijheidstelling, dat na raadkamer wordt afgewezen. Arrest 24 Maart. Het Gerechtshof te Amsterdam zette de be handeling voort van de strafzaak tegen den Haarlemmer F. G., die ervan verdacht wordt in den nacht van 31 Augustus op 1 Septem ber te hebben geschoten op de vrouw, die na een zeer ongelukkig huwelijk van hem was gescheiden. De vrouw liep een lichte wonde aan den arm op. De man ontkende op haar te hebben ge schoten: de rechtbank te Haarlem nam echter aan, dat verd. gepoogd had zijn vroegere vrouw te dooden hij jiad haar in den nacht staan opwachten in het slopje, waar ze woont en had, mede met het oog op het verre van fraaie strafblad verd. veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf. Op 13 Februari is deze zaak door het Hof behandeld; een der getuigen was toen echter niet verschenen en is thans gehoord. De procureur-generaal, mr. Versteegh, zeide in zijn requisitoir, dat verdachte binnen zeer korten tijd tweemaal wegens een gewelddaad' heeft terecht gestaan. De vrouw heeft haar man in den bewusten nacht pertinent her kend. op het oogenblik, dat hij op haar schoot. Verschillende getuigen bevestigen haar verkla ringen. Spr. achtte de poging tot doodslag be wezen. De aanslag is buitengewoon laaghartig; ongetwijfeld heeft hij den opzet gehad om zijn vrouw te dooden. De opgelegde straf is naar spr.'s meening te laag, weshalve hij thans vijf jaar tegen verd. requireerde. De verdediger, mr. Van Everdingen, pleitte vrijspraak, naar zijn meening was het zeer goed mogelijk, dat de vrouw, die dien avond Koninginnefeest had gevierd, door vuurwerk was gewond. Verd. zelf beweert, dat hij niet bij de woning van zijn vroegere vrouw is ge weest; slechts zijzelf meent hem te hebben herkend. Een motief om op haar te schieten, om haar te dooden of leed te berokkenen had hij niet. De Minister van Landbouw en Visscherij heeft ter uitvoering van art. 38 der Landbouw-Crisis- wet aan de Kamer mededeeling gedaan van de vaststelling van Koninklijke besluiten tot uit voering en toepassing van eenige artikelen dier wet. O.m. is er het volgende aan ontleend: De aal- en palingvisscherij, welke voor de meeste binnenvisschers de kern van hun be drijf vormt, ondervindt in ernstige mate de ongunst der tijden. Gezocht is naar een middel om den prijs van het buitenlandsche product zoodanig te verhoo- gen, dat ook voor de Nederlandsche aal en paling een eenigszins loonende prijs kan wor den bedongen, en is art. 11 van de Landbouw- Crisiswet van toepassing verklaard op deze pro ducten. Het betreffende K.B. is geldig tot 1 Juni 1936. De bloembollensaneeringsmaatregelen voor het jaar 1934/1935 hielden o.m. in een rege ling voor de inlevering van het surplus bloem bollen tegen vergoeding van 85 pet. van den binnenlandschen minimumprijs. De fondsen voor deze vergoedingen werden gevonden uit heffingen, te betalen door de telers. Ten einde de moeilijkheden, die by deze regeling ontston den, te ontgaan, is thans een systeem aange nomen, waarbij de bedoeling voorzit, dat de regeling van afkoop zal geschieden door het vak zelf. De betreffende regeling geldt tot 31 Juli 1936. Bij K. B. van 6 Augustus 1935 zijn inzake de haringvangst eenige verbodsbepalingen opgeno men, welke ten doel hebben fraude met gede natureerde crisisproducten te voorkomen, met name, dat geen ongedenatureerde producten zullen doorgaan voor gedenatureerde en geen gedenatureerde producten zullen doorgaan voor ongedenatureerde. Dit besluit is geldig tot 1 Januari 1937. Het K. B. van 6 Augustus 1935 tot wijziging van het Crisis-Akkerbouwbesluit 1934 heeft voornamelijk ten doel de Tarwewet 1931 buiten werking te stellen en een regeling voor de tar we tot stand te brengen, welke haar grondslag vindt in artikel 9, sub b, der Landbouw-Crisis- wet 1933. Het besluit is in werking getreden op 14 Augustus 1935 en geldt voor het tijdvak eindi gende op 1 Januari 1937. Het vervoeren gedurende den nacht en gedurende den dag van crisisproducten bin nen de grensstreek en het in voorraad heb ben van crisisproducten binnen de grens streek is verboden. Het besluit is in werking getreden 21 Sep tember 1935 en is geldig tot 1 Januari 1937. Door het K.B. van 12 September 1935 is in het Crisis-Zeevischbesluit de bepaling opgeno men, dat de aanvoer van zeevisch en versche haring met buitenlandsche schepen, alsmede de invoer van zeevisch en van haring, welke zich bevindt in verschen, gezouten, gedroogden, bevroren of gekoelden toestand of op eeniger- lei andere wijze bewerkt is, slechts is toegestaan tegen betaling van een heffing ten behoeve van het Landbouwcrisisfonds aan een door den minister aan te wijzen crisisorganisatie. De geldigheidsduur van het Crisis-Zeevisch besluit 1934 I is verlengd tot 1 October 1936. In verband met het toen bestaande voorne men tot melksteunbeperking over te gaan, bleek het noodzakelijk het bereiden van boter door melkveehouders aan meer banden te leggen, terwijl de controle op de juiste naleving der bepalingen een verbod vereischte ten aanzien van het voorhanden hebben van zure melk, die kennelijk bestemd is om te worden ver- karnd. De verbodsbepalingen om margarine te ver voeren, te verhandelen, af te leveren en voor handen te hebben gelden thans niet, indien de margarine bestemd is voor rechtstieekschen uitvoer of voor proviandeering van aan uit- klaring onderworpen schepen. De toestand van de Nederlandsche zalmvis scherij is op het oogenblik zeer ongunstig. Bij den minister zijn eenige plannen in overweging om dezen tak van zoetwaWrvisscherij te steu nen. De voor een zoodanige steunverleening benoodigde gelden zijn gevonden door krach tens het Crisis-Zalmbesluit 1935 I den invoer van zalm, welke zich bevindt in verschen, ge- koelden, bevroren, gezouten of gerookter. toe stand, met uitzondering van zalm, welke zich bevindt in blikverpakking, te belasten met een heffing ten bate van het Landbouwcrisisfonds. Dit besluit is in werking getreden 2 Januari 1936 en geldig tot 1 N -vember 1936 De teeltvergunning voor het kweeken van producten van de bloementeelt wordt thans wieend voor de in de vergunning vermelde tijd vakken, welke tijdvakken worden gebcierd op dsn toestand in het jaar 1933, ten einde te voorkomen, dat de personen, die het kweeken van bloemisterijproducten slechts als aanvul ling b.v. van een tuinbouwbedrijf uitoefenen, er toe overgaan het geheele jaar producten van de bloementeelt te kweeken. Het betreffende besluit is in werking getre den op 30 December 1935 en geldt tot 1 Januari 1937. In verband met de inwerkingtreding van het Crisis-Bloementeeltbesluit 1935 zijn eenige wij zigingen in het bloembollensaneeringsplan 1933 (Teelt) noodzakelijk gebleken. Laatstgenoemd besluit diende mede van toe passing te worden verklaard op producten van de bloementeelt, aangezien het regelen in houdt betreffende alle bloembollenkweekers, onverschillig voor welke doeleinden zij de bol len telen. In verband hiermede zijn ten aan zien van zuivere bollenkweekers, bloembol lenkweekers, tevens bloembollentrekkers, en bloembollenkweekers, tevens kweekers van bol- bloemen, afzonderlijke regelen gesteld en daarbij de mogelijkheid geschapen ten aanzien van hen afzonderlijke regelen te stellen, onder andere omtrent de hun toegestane beteelbare oppervlakte. Voorts is bepaald, dat de overschrijving van teeltvergunningen aan de goedkeuring van de Nederlandsche Sierteeltcentrale is onderworpen. Er is bepaald, dat een teeltvergunning zal gelden gedurende een geheel teeltjaar, met uitzondering van den tijd, gedurende welken de betrokken georganiseerde niet voldoet aan de vereischten, voor het uitreiken der ver gunning gesteld, nadat deze in gebreke is ge steld. Aanwijzing der perceelen, waarvoor de vergunning geldt, is onderworpen aan de goed keuring van de Sierteelt Centrale. Het verbod tot verhandelen beneden de door den minister vast te stellen binnenlandsche minimumprijzen is ook voor het jaar 1936 van toepassing verklaard. Ten aanzien van de door de kweekers ten bate van het opkoopen van het bloembollen- surplus te verleenen korting is een uitzonde ringsregeling gemaakt, voor zoover betreft groen verhandelde bollen, aangezien in de practijk is gebleken, dat een algemeene rege ling in dezen niet is te stellen. De minimum- prijsregeling van deze zoodanig verhandelde bollen is eveneens komen te vervallen. Het besluit is in werking getreden 7 Fe bruari 1936. Ten slotte worden nog enkele andere beslui ten gemeld. is onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hy in 80.000 gezinnen, waar hij steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) 10 ct. per regel. DJIBOETI, 10 Maart. Berichten uit Abes sinië melden, aldus seint Stefani, dat de Negus reeds vijf dagen beraadslaagt over den toestand in Oost-Afrika. In den raad schijnen drie voorstellen gedaan te zijn. Een eerste voorstel is den oorlog voort te zetten en in geval van een catastrophe af stand van alle gezag te doen; een tweede voor stel beoogt den Negus en de geestelijkheid nieuwe sancties te doen vragen bij den Volken bond en tegelijk vredesbesprekingen aanhangig te maken; een derde voorstel acht het wensche- lijk dat vrschillende rassen als afgevaardigden een wapenstilstand zullen verzoeken en direc te onderhandelingen openen. Twee vreemdelingen, Engelsche apgenten, na melijk kolonel Llewellyn en majoor Taylor, zou den in dezen krijgsraad zitting hebben, doch de meerderheid van den Raad zou hun uitslui ting verzocht hebben. De Negus zelf zou hun verzocht hebben zich terug te trekken. LENINGRAD, 10 Maart (Reuter) Op den openingsdag van de tiende internationale bont veiling is in den loop van de eerste anderhalf uur voor een waarde van 150.000 goudroebel bont verkocht. Gisteren werd in de eerste helft van den dag een hoeveelheid van 300.000 vellen petit gris verkocht, hoofdzakelijk aan Ameri- kaansche, Engelsche en Fransche firma's. Groote drukte heerschte ty rns den verkoop van 6000 witte vossen van de eerste kwaliteit MADRID, 10 Mrt. (Reuter). Naar aanleiding van de beschuldiging in October 1935 door den Hollander Strauss van verschillende Spaansche politieke personen, die belooningen zouden ont vangen hebben in ruil voor een vergunning tot het exploiteeren in verschillende Spaansche ste den van hazardspelen, zou rechtsvervolging en aanhouding gelast zijn van Aurelio Lerroux, den neef van den vroegeren minister-president, San tiago Vinardell, den ex-directeur van „patronato turismo" te Parijs, en den bokser Paulino Uzen- dun. Ook zou aanhouding zijn verzocht van den vroegeren ondersecretaris van Binnenlandsche Zaken Benso, en den vroegeren directeur der openbare veiligheid, Valdivia. Nader bericht Reuter, dat Aurelio Lerroux is gearresteerd op het oogenblik, dat hij de Portu- geesche grens wilde overschrijden. De civiele gouverneur van Badajoz heeft hem naar Madrid gezonden. De Communistische Partij „Iberië" (Largo Caballero c.s.) heeft aan het Algemeen Be stuur der Socialistische Fractie (Azana c.s.) een nota gezonden, waarin de voorwaarden worden opgesomd, waaronder de Communisten bereid zijn met de Revisionistische Marxisten samen te werken. Largo Caballero eischt: 1. De onteigening zonder eenige schadeloos stelling, van alle onroerende goederen van den adel, de groot-grondbezitters, de Kerk, de Re ligieuze Orden en de landelijke gemeenten. 2. De kwijtschelding van alle hypothecaire schulden der boeren. 3. Het gratis verstrekken van landbouw machines en werktuigen aan de landarbeiders. 4. De nationalisatie van alle groote indu- strieele ondernemingen, banken, van alle spoor- en tramwegen, luchtlijnen, van de telegraaf, te lefoon en de radiozenders. 5. De onmiddellijke invoering van den ze- venurigen arbeidsdag. 6. De onafhankelijkheidsverklaring van Ma rokko en de overige koloniën. 7. De erkenning van Catalonië, Baskenland en Galicië als onafhankelijke Republieken. 8. De onmiddellijke afschaffing van de Guardia Civil en algemeene bewapening van alle arbeiders en boeren. 9. Een vriendschapspact met de Russische Sovjet-Republieken. 10. Erkenning van de Arbeiders-, Boeren- en Soldatenraden als de revolutionnaire orga nen der regeering. PARIJS, 10 Maart (Reuter) De ver klaring, die minister-president Sarraut hedenmiddag in de Kamer zal voorlezen, zal, bezien van Fransch standpunt, en meer nog van internationaal standpunt een do cument van veel belang zyn. Sarraut heeft de argumenten in het Duitsche memorandum punt voor punt willen bespreken. Frankrijk herinnert nog eens aan den geest van verzoening, die het jaren lang zonder op houden getoond heeft, en stelt daartegenover de politiek van het „fait accompli" waartoe Duitschland voortdurend zyn toevlucht heeft genomen. Sarraut besluit met te verklaren, dat Frankryk een voortduren van een dergely- ken toestand niet kan aanvaarden. PEKING, 10 Maart (Reuter) Officieel wordt medegedeeld, dat de regeeringstroepen van Sjansi een overwinning hebben behaald op de communisten. Naar verluidt is de stad Feng Jang in handen van de regeeringstroe pen gevallen. De voorwedstrijden voor het persoonlijk kampioenschap van Nederland, welke door den Stichtsch-Gooischen Schaakbond gehouden worden om uit te maken wie door het Bonds- bestuur als vierde candidaat aan den Kon. Ned. Schaakbond zal worden voorgedragen, hebben door de haast, waarmede een en ander moet geschieden, een eenigszins onregelmatig verloop. Donderdag werd te Utrecht in het gebouw voor K. en W. de partij DeneeMeyering ge speeld. Denee maakte in de Cambrigde-Springs- variant van het dame-gambiet de bekende fout, dat hij zijn raadsheer op g5 liet instaan. Daarna beproefde hy nog van alles, doch niets hielp en dr. Meyering incasseerde het winst punt. Zaterdag werd te Amsterdam een aanvang gemaakt met de party Van HulstMeyering, welke werd afgebroken in een winststelling voor Meyering. Te Zeist vond Maandagavond de ontmoe ting plaats tusschen Schouten en Denee, welke eveneens werd afgebroken. De Zeistenaar is iets in het voordeel. Heden (Dinsdag-) avond wordt te Oudewater de laatste partij, n.l. tusschen Van Hulst en Schouten, gespeeld, terwijl de afgebroken par tijen Donderdagavond a.s. te Utrecht worden uitgespeeld. Schraalheid, kloofjes, ruwheid en rim pels verdwijnen bij geregeld gebruik van „Meridol"! „Meridol" geneest, versterk*, verjongt de huid. Onmisbaar voor dagelijksche huidverzorging! ^jlgpr Uw huid vraagt om Doozen a 50 en 25 ct. bij Apoth. en Drog. Zondag a.s. wordt op het gemeentelijk sportpark te Alkmaar de officieele landenwed- strijd NederlandBelgië gespeeld door de rugby-ploegen der beide landen. De Nederlandsche Rugbybond heeft het vijftiental nog niet definitief vastgesteld, maar het voorloopige team Zondag een oefenwed strijd laten spelen tegen een Amsterdamsche ploeg. Het voorloopige Nederlandsche team won met 308. Het officieuse team, waarin echter v. Aanholt en v. d. Berk ontbraken, speelde een goeden wedstrijd, maar had nog eenige zwakke plekken. Deze zullen nog worden versterkt door een paar andere spelers. Wij kunnen er dus van overtuigd zijn, dat het Nederlandsche team zoo sterk mogelijk en zoo geoefend mogelijk voor den dag komt. Zoo zal dan Zondag a.s. in Alkmaar de landen wedstrijd NederlandBelgië plaats vin den. Waar de spelregels bij de groote massa nog niet zoo bekend zijn, zullen wij een dezer dagen een populaire uiteenzetting geven van de meest belangrijke regels. Bovendien zal per luidspreker Zondagmiddag het publiek op de hoogte gehouden worden van den strijd, terwijl dan tevens de technische en tactische bijzon derheden door een ooggetuige zullen worden weergegeven. Het publiek zal dus steeds den wedstrijd kunnen volgen en begrijpen. Het rugby-spel, dat ook in Nederland steeds meer beoefenaren telt en steeds meer populair wordt, zal ongetwijfeld in Alkmaar Zondag veel propaganda maken en men zal tot de conclusie komen, dat dit spel zeker zoo rijk is aan inhoud als het voetbalspel. IJMUIDEN, 10 Maart. Rijksvischafslag. Tarbot 8694 cent. Tong 0.551.05 per kg Groote Schol 8.009, middel Schol 12.0013. Zetschol 14.00 17, kleine Schol 3.0016, Bot 4.306, Schar 68.50, Tongschar 24.00, Pieterman en Poon 5.50 8.50, groote Schelvisch 17—21.50, middel Schelvisch 16.0021, kl. midd. Schelvisch 15 17.50, kleine Schelvisch 4.3016 per 5o kg Ka beljauw 7.0030 per 125 kg. Gullen 37.3Ö per 50 kg. Leng 0.50—1.40 per stuk. Heilbot 62—84 cent per kg. Wijting 3.609 per 50 kg. Koolvisch 1565 cent per stuk. Versche Haring 3.504 per kist. van de Dinsdag aan den Rijksvischafslag aange- komen STOOMTRAWLERS Zwaluw 40 manden 1380.—. Martha 75 manden 1070.Ommering 500 manden 2300Liesbeth Bettie 670' manden 2360.Bloemendaal 935 manden 2440.De Hoop 310 manden 1700.. Bergen 350 manden 2000. L.T. DRIFTERS 300.—, L.T. 133 850.—. K.W. 144 550.- LOGGER WATERSTANDEN IJMUIDEN, Woensdag 11 Maart 1936. Vloed: 4.56 v.m. en 5.09 n.m. Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal zyn voornemens ter vervanging van het Raadsbesluit van 7 Februari 1936 den Raad dier gemeente voor te stellen om ten behoeve van de in 1937 (Juli— Augustus) te houden wereldjam boree (bijeenkomst) der padvinders de Bekslaan, uitgezonderd sectie D Nos. 1765, 1767, 1780, den Vogelen- zangseheduinweg vanaf de Beks laan tot aan ongeveer 450 meter vanaf de grens met de gemeente Zandvoort, en den Vogelenzang- scheweg van den Leijweg II af tot 100 meter benoorden den Kerkweg, aan het openbaar verkeer te ont trekken. Eventueele' bezwaren daartegen moeten door belanghebbenden vóór Vrijdag 13 Maart a.s. schriftelijk of op dien datum tusschen 10 en 12 uur voormiddags mondeling ten Raadhuize worden ingediend. Belanghebbenden, die tengevolge van de bekendmaking op 30 Jan. 1936 reeds bezwaren inbrachten, behoeven op grond hiervan deze niet opnieuw in te dienen. door den elastischen zeer lich ten SUPINATOR steun. Voetcontróle gratis RAAMVEST 13 B HAARLEM TELEF. 14519 (ONDER GARANTIE) PLEIN 21 TELEFOON 10338 HAARLEM - 11198 II in spiegel- en getrokken glas, in elke dikte, met of zonder bewerking, wordt in den kortst mogelijken tijd geleverd door I GLAS- en VERFHANDEL annex GLASBEWERKING ESSENSTRAAT 25-35 - HAARLEM - TELEF. 13460

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 10