IN EN OM HAARLEM j Zijt gij niet tevreden? H. J. TER METZ ROOS BfAM RANCHO MARIA-STICHTING Haarlem, 12 Maart THEATER IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK BRANDSTOFFENHANDEL IBIIBIIHMHHHBIM IHIIHIUMIiaiHWHIlHI JOHN BOLES GLADYS SWARTH0UT DONDERDAG 12 MAART 1936 Uit den Gemeenteraad R. K. VROUWENBOND Belangrijke bestuursverkiezing R. K. LYCEUM Vlootavond N.V. „GRANITO" WITKALK, CEMENT, BASALTINETEGELS TUINGRINT, DUIN-, RIVIER- EN GUS- ZAND CARB0LINEUM ASPHALT- PAPIER, BEL0NIJZER, ZOUTZUUR, ENZ. COMITÉ WINTERHULP Wat deze afd. van den R.K. Volks bond kon doen Geloof en Wetenschap Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal" Laatste ledenconcert H. O. V. Besmettelijke ziekten over het U geleverde anthraciet. Probeert U dan eens een proefbestelling bij TELEFOON 11716 - KAMPERVEST 3 VAN ONZE RECHTBANK Fietsendiefstallen zwaar bestraft Inbraak Kippenzwendel Poging tot oplichting Schapend ieven Veroorzaken van lichamelijk letsel Haarlemsche Ster- en Pers-soirée EEN MINIATUUR-FLORA Ontluikende verborgen pracht in Groenendaal R- K. Volksbond Voor „Herwonnen Levenskracht" Woningbouwvereeniging St. Bavo „Thalia" BURGERLIJKE STAND Brand BLOEMENDAAL TWEEDE KAMER De politieke spanning Communist De Visser wil interpel- leeren over Regeerings- maatregelen EERSTE KAMER HET JUSTITIEBELEID BESPROKEN RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN UW HUIS IS UW KASTEELTJE AGENDA Bioscopen 13 Maart Bioscopen ..The Wild West'' TÓEGANC BOVEN 14 JAAR TEL. 17456 auiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiimiiiiiiiiiitiiuiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiniiiiiiiiiiiiiiiiRiiuiitiiiiiiiiiiiiiiimuiiuiiiiiiiiiiimuiiiiiuiiiiiiniinmim iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiimiiiiuimiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiifuuiiiiiniiiiiiiitniitiniiiniiiiiiiiiiii De raad begon met een geheime zitting en toen de deuren open gingen zaten wij in een minimum van tijd midden in een discussie over vergoedingen aan penningmeesters van vakver- eenigingen, vergoeding voor het werk, dat zij doen in het belang van de werkloozen. Waar zij vandaan kwam begreep aanvankelijk niemand. Er was geen voorstel op de agenda, dat er be trekking op had; er was ook geen mededeeling onder de ingekomen stukken. Later bleek de heer Visser een motie te hebben ingediend en daar waren de debatten over aan den gang. Al meermalen kwam deze kwestie in den Raad ter sprake, maar altijd maar „half" ver ontschuldigde zich de heer Visser en het moest daarom nu maar eens „uitgemaakt" worden. De heer Visser vond zoo'n vergoeding aller minst noodig. De vakvereenigingen stellen im mers zelf prijs op het uitkeeren van den steun aan hun werkloozen en daar dienen zij wat voor over te hebben. Als het werk voor één man te veel wordt, dan kunnen werklooze jonge in- tellectueelen helpen. Een vergoeding voor dit werk is uit den booze. Ook de heer Wolzak kon zich dit standpunt wel indenken. De vakveree nigingen hebben voordeel van de regeling, door dat de penningmeesters nu allereerst de con tributie van de steungelden kunnen inhouden. Zij moeten dat niet vergeten. Verschillende raadsleden bleken het echter met deze opvat tingen niet eens te zijn. De heer Castricum vond, dat er door de penningmeesters zóóveel werk voor Maatschappelijk Hulpbetoon wordt verricht, dat daarvoor een kleine vergoeding al leszins gewettigd is. De heer Mars wees er op, dat de vergoeding niet wordt gegeven aan de penningmeesters maar aan de organisaties, die onkosten hebben voor het huren van stempello kalen enz. Een incident deed zich voor toen de heer Castricum in twijfel trok of de heer Vis ser wel zooveel liefde voor de vakvereenigingen heeft als hij laat voorkomen. De heer Visser trok zich dit verwijt zeer aan en sprak van een persoonlijk feit, maar de voorzitter vond toch geen aanleiding in te grijpen. Het eenige belangrijke punt van de agenda was de mededeeling van B. en W., dat zij een vijftal architecten zullen uitnoodigen om een voorloopig ontwerp te maken voor de uitbrei ding van het stadhuis aan de Koningstraat. Uit de correspondentie, die wij hebben ge publiceerd, bleek, dat overleg heeft plaats ge had met den Bond van Nederlandsche architec ten, maar dat B. en W. aan het geadviseerde viertal nog den heer Kropholler hebben toege voegd. Wij hadden gedacht, dat vooral over deze toevoeging de discussie zou loopen. Maar dat was niet het geval. De heer Kropholler bleef (tot ons genoegen) ongemoeid. De heer Klein Schiphorst echter had een voorstel ingediend om architecten en bouwkun digen, in Haarlem woonachtig, gelegenheid te geven een ontwerp in te dienen en daarvoor een prijs van f 500 en een prijs van f 250 be schikbaar te stellen. De heer Reinalda wees er op. dat den Raad bij de behandeling van de gemeentebegrooting mededeeling is gedaan van de nu door B. en W. gevolgde werkwijze. Er is toen door B. en W. gezegd, dat opdracht zou kunnen worden gegeven aan één architect, een denkbeeld, dat ook door den Bond van Neder landsche architecten geprefereerd werd en veel aantrekkelijkheid heeft, omdat in dat ge val het ontwerp door besprekingen met de be trokken diensten kan „groeien". Zoo hoort een kunstwerk ook tot stand te komen. Maar het zou een tijdroovende methode zijn. De tweede manier is opdracht te geven aan een beperkt aantal architecten en de derde methode is een prijsvraag, die voor iedereen open is. B. en W. hadden bij de behandeling van de begrooting gezegd, dat zij aan de tweede manier de voor keur geven en geen der raadsleden heeft zich daartegen verzet. Burg. en Weth. mochten dus aannemen, dat hun besluit de instemming had van den raad. Het is dan echter niet redelijk, dat de raad nu op dat standpunt terugkomt. Het gaat hier, voegde de heer Reinalda hier aan toe, om een werk van nationale beteeke- nis. Het is niet juist om het maken van ont werpen te beperken tot Haarlemsche architec ten. De heer Klein Schiphorst wenschte echter de jonge Haarlemsche architecten en bouw kundigen in de gelegenheid te stellen hun kundigheden te toonen en ook de heer Blan kevoort adviseerde in die richting. De heer Bij voet informeerde wat er gebeuren zou met een ontwerp, dat ongevraagd zou worden ingezon den. Hij meende, dat dit in alle geval zou wor den afgewezen en dat zou jammer zijn. Daar om voelde hij voor het idee van den heer Klein Schiphorst met dien verstande, dat het geen prijsvraag zou worden. Nog andere raadsleden spraken in dien geest. Toen de heer Reinalda de zaak tenslotte zóó gesteld had, dat iedereen volkomen vrij is een ontwerp in te dienen en dat met een goed ontwerp natuurlijk rekening zal worden gehouden, bleek iedereen, ook de heer Klein Schiphorst, bevredigd. Hij trok zijn voorstel in. En zoo is de raad een stap verder. Wij we ten nu wie een opdracht zal krijgen. Er zijn vijf vakmannen gekozen, die er wezen mogen en bo vendien heeft iedereen een kans. Het kan moeilijk beter. Moge de keus van het definitie ve ontwerp even voorspoedig gaan! De rest van de agenda was kleingoed. De heer var. Kessel deed een geharnaste poging om den bouw van een brug bij de Hyacintenlaan tegen te gaan. Hij vond dien overgang onnoodig, omdat er straks drie bruggen zullen liggen over de Brouwersvaart op een afstand van driehon derd meter. De heer Reinalda betoogde echter dat wie de zs.ak objectief bekijkt, tot de con clusie moet komen, dat de exploitanten van het bouwterrein tusschen Houtvaart en Brouwers vaart recht hebben op deze brug. Bij de benoeming van een gemeente-archi varis werd niet nummer één. maar nummer 2 van de voordracht, mej. Kurtz, uit Utrecht benoemd. De afdeeling Haarlem van den R. K. Vrou wenbond houdt Woensdag 25 Maart, 's avonds om 8 uur, in de Kroonzalen van Brinkmann, haar jaarvergadering. Er staan belangrijke bestuursverkiezingen op de agenda. De presidente mevrouw Schous v. Delft, de secretaresse mevrouw Sormani de Voogd, de leden: mevrouw StegerKraet- zer en mevrouw Mr. Prinz—van Swaay treden af en stellen zich niet meer herkiesbaar. Nieu we krachten zullen deze open plaatsen moeten aanvullen. Na de jaarvergadering zal de heer Lansber gen een lezing met lichtbeelden houden over het Heilige Land. Des morgens zal onder de H. Mis van half 10 in de Paterskerk aan de Groenmarkt, algemeen gecommuniceerd worden. Men verzocht ons opneming van het volgende: Zaterdagavond a.s. om 8 uur zal er in het R.K. Lyceum aan den Zijlweg, onder auspiciën van „Cassiciacum" een propaganda-avond ge houden worden voor de Nederlandsche vloot. De officier v. d. M.S.D. der le klasse, S. G. Baren- ciregt, is zoo welwillend geweest zijn medewer king voor dezen avond toe te zeggen, door het houden van een voordracht over de Ned. Marine. Oud-Lyceïsten, daar u niet persoonlijk uitge- noodigd kunt worden, wordt u verzocht toch aan dezen oproep gehoor te geven en door uw tegenwoordigheid luister bij te zetten aan dezen avond! Komt dus allen zooveel mogelijk op, om deze interessante bijeenkomst te doen slagen. N. BOERKOEL - Tel. 14028 - OUDEGRACHT 46 BILLIJKE PRIJZEN I i Verschenen is het jaarverslag 1935 van het comité Winterhulp, afd. van den R. K. Volks bond te Haarlem. Naast een historisch overzicht en een alge meen dankwoord aan talrijke instanties, wordt in dit verslag een overzicht gegeven van de uit gaven aan kleeding, schoeisel etc. Binnengekomen 351 aanvragen, waarvan 310 gevallen zijn toegewezen met een totaal bedrag van ƒ2198.90, onderverdeeld in: Bouwvakken: 87 gevallen met een totaal be drag van 611.15. Metaal: 66 gevallen met een totaal bedrag van 404.25. Transport: 52 gevallen met een totaal bedrag van 370.50, Landarbeiders: 28 gevallen met een totaal bedrag van 152.50. Grafische Bond: 11 gevallen met een totaal bedrag van 100.50. H. K. W.: 20 gevallen met een totaal bedrag van 201.50. Houtbewerkers: 11 gevallen met een totaal bedrag van ƒ91. R. K. Volksbond: waaronder begrepen de Fa- brieksarb., losse leden van den Volksbond en ook invalide leden, benevens werkende leden, die tegen een abnormaal laag loon werken, 35 gevallen met een totaal bedrag van 267.50. Totaal ƒ2198.90. Afgewezen werden 57 gevallen: eenige vroe gen om geldelijken steun, die niet wordt ver strekt, maar bovendien waren er ook, die de meening waren toegedaan, dat het Comité al leen voor hen in het leven was geroepen. Voor drie gevallen, welke bij de diverse dien sten waren afgewezen, werd om revisie ver zocht en ook verkregen. Lag het oorspronkelijk in de bedoeling het Comité een voorloopig karakter te geven, de steeds grootere ongunstige economische om standigheden, waarin wij verkeeren, hebben hierin verandering gebracht. Het voorloopige is een meer vasteren vorm gaan aannemen. De op 20 dezer aangekondigde voordracht van den heer Drs. J. Lammertse Lz. voor de leden van de vereeniglng „Geloof en Wetenschap" voor Haarlem en Omstreken, over „De crisis in het Protestantisme en hare mogelijkheden voor het Katholicisme," wordt om bijzondere redenen uitgesteld en zal thans plaats hebben op Vrij dag 27 Maart. De trekking in de loterij, die gehouden werd ten bate van de inrichting van het kantoor, heeft thans plaats gehad. De le prijs viel op nummer 100; de 2e prijs op nummer 314 en de 3e prijs op nummer 509. De volledige lijst ligt ter inzage aan het clubhuis aan de Emma- straat, waar ook de prijzen kunnen worden afgehaald. Vrijdagavond besluit de H. O. V. onder leidinr van Frits Schuurman het seizoen met een con cert waaraan de bekende kunstenaar Willem Andriessen zijn medewerking verleent bij het Piano-concert in c. kl. terts van W. A. Mozart en de „Variations Symphoniques" van César Franck. 't Programma vangt aan met „Eine klei ne Nachtmusik", Serenade van Mozart en be staat verder uit „La Procession Nocturne" van Henri Rabaud met als slot de ouverture „Le Carnaval Romain" van Hector Berlioz. Alhier zijn van 1 tot en met 7 Maart 4 ge vallen van roodvonk en 3 gevallen van diphterie in één gezin, geconstateerd. Donderdag stond te Haarlem een Amster dammer terecht, die zich een tijdlang onledig' gehouden had met in Haarlem en de Zaan streek fietsen te stelen. De diefstal van een drietal fietsen was hem slechte ten laste gelegd. Verdachte bekende en zeide uit armoede te hebben gehandeld. Hij kreeg slechte weinig steun en had een groot gezin. Hij had 7 veroordeelingen achter den rug, de laatste echter 10 jaar geleden. De Officier van Justitie vond, dat menschen die van fietsen stelen een beroep maken, op een zware straf moeten kunnen rekenen. Spre ker eischte 1 jaar en 3 maanden gevangenis straf. Mr. A. C. F. Hendrikse bepleitte clementie in verband met de penibele omstandigheden, die tot verdachte's daden geleid hebben. Uitspraak op 26 Maart. Een 47-jarige boomkweeker uit Amsterdam stond terecht omdat hij verdacht werd in den nacht van 20 op 21 October j.l. in de Haar lemmermeer uit een schuur een rijwiel en een aantal rijwielonderdeelen te hebben gestolen. De eisch luidde één jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde verdachte con form den eisch. Een 32-jarige pluimveehandelaar uit Amster dam verkocht oude kippen voor jonge en hoor de deshalve wegens bedrog f 50 boete tegen zich eischen. Hij werd vanmorgen conform ver oordeeld. Een 48-jarige zaakwaarnemer uit Haarlem maakte zich schuldig ami poging tot oplichting als een vermeend Meester in de Rechten en vertegenwoordiger van een incasso-bureau. Hij werd tot f 40 boete of 24 dagen hech tenis veroordeeld. Twee jongelui uit Wormerveer stalen scha pen uit de weide en werden vanmorgen ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, waar van verdachte K. voorwaardelijk met een proef tijd van 3 Jaar. De eerste verdachte G. had nog eenzelfde strafbaar feit begaan en werd bovendien tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Op 20 Januari heeft op het kruispunt Pro vinciale wegWestzanerdijk te Zaandam een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een bakfiets, welke laatste voorrang van rechts had. De bakfietsbestuurder werd met het hoofd tegen den radiateur van den auto geslingerd en. kreeg een schedelfractuur. Nadat de man eeni- gen tijd op den weg gelegen had is hij uit eigen kracht weer opgestaan en in een personenauto naar het ziekenhuis vervoerd. Daar is hij later aan de gevolgen overleden. Omdat de dood van het slachtoffer meer aan het ondeskundige vervoer, dan aan de aanrij ding zelf geweten werd, was de automobilist, Th. G. uit Soestdijk, gedagvaard voor veroorza ken van lichamelijk letsel. Uit het verhoor kwam vast te staan, dat het ongeluk gebeurd was des avonds om vijf uur bij zeer slecht weer. De auto had met gedimd licht gereden, omdat er veel tegenliggende fietsers op het rijwielpad reden. De bakfiets had een zeer slechte verlichting: een paar z.g. stormlampjes stonden aan den voorkant van den bak in kistjes met alléén een gat van voren. Van terzijde waren de lichten absoluut niet te zien. De officier van Justitie memoreerde de cor recte houding van verdachte na h'et ongeluk. De eisch luidde 250 boete subs. 25 d. hechtenis. De raadsman, mr. W. Groenewegen, bepleitte clementie. Gisterenavond vond in den schouwburg aan den Jansweg de vorige week door ons aange kondigde ster- en pers-soirée plaats, waar alle bekende figuren, vooral uit de muziekwereld, uit Haarlem en omgeving, aanwezig waren. De bezoekers hebben kunnen genieten van een zeer uitgebreid programma, aan de af werking waarvan door tal van de optredenden een parodistisch tintje was gegeven, wat, ge zien het doel van den avond, die niet uitslui tend als kunstuiting bedoeld was, uitstekend was gezien. Zoo was het bezorgen van het „kleintje kof fie» of het Koffie Hag was konden we niet ontdekken na de zoo naar koffie verlangen de aria van Corry Bijster, die uit Bach's Kaffee cantate voordroeg, een alleraardigst moment, dat de heele aria-voordracht deed stoppen, tot dat Emmy van Eden haar koffie verwerkt had. Aardig was ook Jos de Klerk's voordracht van „Le Caïd" en van Het Looze Visschertje, het eerste even geïllustreerd met de geestige fluit- solo. Karei de Jong en Martin Lürsen, als muziek critici door den conferencier van den avond, den heer de Porter geestig geïntroduceerd en ontvangen met een daverend door de aanwezige kunstenaars gezongen „Wij zijn niet bang", hadden een zeer geestige quatremains gemaakt van 'n werkje van Francis Poulenc, dat zich voor de pianistische capriolen, welke zij zich hierin veroorloofden, prachtig leende en waar om ferm is gelachen. Regina Tuininga declameerde uitstekend enkele geestige voordrachten en de dansen van Dinny Noordeloos vielen zeer in den smaak. Verder zongen en speelden nog „alleen en in vereeniging" Betsy Koopman, Annie Hermes, Suze Biele Wintershoven en Eduard Biele, Hé- lène Ludolph, Willem Rettich, Ans Stroïnk, Edith Klaverweiden, Jos de Clerck, de heeren de Nobel, en ontpopten de heeren Nieuwdorp, Dr. Joh. de Smidt en Jan Warners van Sant poort zich als de aangekondigde snelteekenaars. Het werd een geanimeerde, gezellige avond, waarvoor wel belangstelling bestond en waar van de opbrengst de H.O.V. ten goede is ge komen. Aan dit doel was een en ander voorzeker goed besteed. Waar het vorige jaar de Flora een deel van ons wandelbosch Groenendaal in een bloemhof had herschapen, beginnen nu de eerste bloe men, tusschen boomen en heesters haar kleu renpracht te demonstreeren, al is het dan ook in een meer bescheiden hoeveelheid dan het vorige jaar. Nabij de Belvedère, om den Lelievijver en in de omgeving van de Torenlaan belooft het dit jaar een miniatuur Flora te worden, daar wel vele bollen zijn gerooid, maar nog talrijk vele in den grond zijn gebleven. Bijzonder mooi kleuren a] de eerste Crocus- sen, tusschen het helder wit der sneeuwklok jes en het geel der Aconietjes. Hier en daar vertoonen zich de eerste blauwe druifjes en kan men al ontdekken de eerste knoppen der Anemonen. En nog enkele dagen wat zacht en zonnig weer en de duizenden narcissen zullen hun goudgele klesuren mengen met het blauw en wit der andere bloemen. Ja, Groenendaal zal dit jaar vroeg bezoe kers trekken. Reeds nu is een bezoek aan Groenendaal aan te bevelen en dan natuurlijk vooral het ge deelte, dat het vorig jaar bij de Flora was ge trokken. Wij willen gaarne wijzen op de borden die er staan met het opschrift „Verboden bloemen te plukken" en er nog aan toevoegen: „Loop alleen op de paden en paadjes". Door dit verzoek op te volgen ontloopt men op de eerste plaats een bekeuring en kan men ook langer genieten van de bloemen, omdat het zeker einde Mei zal zijn vóór alles is uit gebloeid. Hedenavond acht uur houdt de R. K. Volks bond een ledenvergadering. Het bestuur ver wacht een groöte opkomst. De afdeeling Haarlem van den R. K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" heeft reeds geruimen tijd geleden een gift geschonken van f 5, welke nog niet verantwoord was. Van een onbekende heeft H.L. ook f 5 ontvangen. Zoowel „St. Bonifacius" als den milden onbe kenden gever is het plaatselijk comité dankbaar. Voor giften en subsidies houdt het comité zich ten zeerste aanbevolen aan het secreta riaat, Zomervaart 134. De woningbouwvereeniging St. Bavo Haarlem Oost houdt Donderdag 19 Maart des avonds kwart over acht uur haar jaarvergadering in gebouw „St. Bavo". De agenda vermeldt o.a. mededeelingen jaarverslag secretaris, jaarver slag penningmeester, voorstel bestuur. Het be sluit van de jaarvergadering over 1930 wordt in getrokken en hei bestuur gemachtigd, het ver huizen binnen de vereeniging mogelijk te ma ken. Verkiezing bestuur: aftredend zijn de hee ren Th. P. Dijt en C. Wijsman. Van de percee- len Kruistochtstraat 10—54, Bisschop Ottostr. 135 en Graaf van Wiedstraat 1521 zullen de plaatsjes worden opgehoogd en de schuren recht gezet. In ons ochtendblad van heden stond in de samenstelling van het bestuur van de R. K. Gemengde Tooneelvereeniging „Thalia" vermeld', le secretaresse mej. R. Vroning, Zuid Polder straat 109; dit moet zijn mej. R. Koning, Zuid Polderstraat 109. Getrouwd: J. H. Vreem en C. Avis; J. van Wijk en M. Grauwelman; G. C. Pool en H. G. van der Werff Geboren: E. W. v. VeunenbroekBoeree z; E. v. ZwietenKapitein z; C. Lukkiende Rui ter z. en d; M. Castenmillerv. d. Burg z- E. C. TimmersWalkers z; M. Semeijns de Vries v. Doesburghde Kan ter d; J. J. Koppen Blauw z; J. K. BeerenhoutKiezebrink d; C. LoogmanHouweling d; C. M. de JongeSie- val z. Overleden: H. C. Passchier, 39 j., Bantam- straat. f Te Zaandam is hedenmorgen om half elf door het omvallen van een petroleumkachel brand uitgebroken in het perceel Langestraat 59 van eten borstelfabrikant J. Kaal. Het van hout ge bouwde huis met een steenen voorgevel brandde geheel uit. Het aangrenzende perceel van den schoenmaker Boekhorst bekwam zeer veel wa terschade. Huis en inboedel zijn verzekerd. Geen spreekuur. De burgemeester van Bloemendaal, jhr. C. J. A. den Tex, is Vrijdag verhinderd zijn gewone spreekuur te houden. Het eindpunt van Bus C. Bij regenachtig weer verkeerde het eindpunt van de buslijn C van de N.Z.H.TM, aan de Zomerzorgerlaan vaak in een zeer slechten toestand. Om te voor komen, dat de wielen der zware bussen ver zakten in den weeken grond, werd indertijd wel een puinlaag je gestort en ingestampt, maar dit heeft geen bevredigend resultaat opgeleverd. Thans is er een asphatt-perronnetje aange bracht, tot groot gerief van passagiers en bus bediening. Bij den aanvang van de vergadering der Twee de Kamer heeft hedenmiddag de heer DE VIS SER (Comm.) verzocht eenige vragen te mogen richten aan den voorzitter van den minister raad over de in verband met de verhoogde po litieke spanning en de verscherpte staatkundige tegenstellingen door de regeering getroffen en eventueel nog te treffen maatregelen. Over dit interpellatie-verzoek zal ln een vol gende vergadering worden beslist. Voortgezet wordt de behandeling der yusti- tiebegrooting voor 1936. De heer HERMANS (S.D.) betoogt, dat de politie voldoende middelen heeft om tegen ex cessen als in Duindorp op te treden. Spr. critiseert den vérkoop van „Der Stür- mer" en het feit, dat een bekend Engelsch staatsman niet, dr. Lückner hier wel een rede mocht houden. De heer POLAK (S.D.) wil strenge maat regelen tegen die Duitsche menten, die hier te lande een waar terrorisme oefenen jegens hier te lande woonachtige Duitschers. Spr. wenscht krachtig optreden tegen de particuliere weermacht van de nationaal-socia- listen. Er had meer moeten zijn gedaan om te voorkomen, dat deze wapenen in haar bezit verkreeg. De buitenlandsche verbindingen zijn in andere landen hoogverraad. De heer DE JANSEN DE LIMPENS (R.K.) bepleit in de verkeersovertredingen een stelsel van waarschuwingen. De heer KNOTTENBELT (Lib.) zegt, dat er geen reden is voor verder uitstel van nadere regeling van het huwelijksvermogensrecht. Spr. wil wettelijke regeling der adoptie en verbete ring der wetgeving betreffende de nationaliteit. De heer VAN RAPPARD (Lib.) acht wets wijziging inzake den kinderrechter niet noodig. Spr. bepleit verdere maatregelen tegen de crimi naliteit onder de jeugd. Inzake de z.g. tarwe- schandalen in de Betuwe is er soms vanwege de justitie ontactisch opgetreden. De vergadering wordt drie kwartier geschorst. IJMUIDEN, 12 Maart. Rijksvischafslag. Tarbot 8492 cent per kg. Griet 14.0030 per 50 kg. Tong 4888 cent per kg. Groote Schol 7.508, middel Schol 9.5012, Zetschol 12.5018, kleine Schol 5.50—16, Bot 2.405.80, Schar 1.7010, Tongschar 23.00, per 50 kg. Rog 14.0017 per 20 stuks. Pieterman en Poon 77.30, groote Schel- visch 23.0024. middel Schelvisch 26.00—29, kl. midd. Schelvisch 2022.50, kleine Schelvisch 7.9021 per 50 kg Kabeljauw 9.5041 per 125 kg. Gullen 6.007 per 50 kg. Leng 0.801.85 per stuk. Heilbot 6492 cent per kg. Wijting 1.65— 5.50 per 50 kg. Koolvisch 1257 cent per stuk. Versche Haring per kist 3.453.75. van de Donderdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Condor 50 manden 990.Irene 160 manden 1520.Dolfijn 60 manden 980.Maria Elisa beth 65 manden 970.Henrietta Jacoba 295 manden 2000 DRIFTER BEUGER L. T. 1185 660- VI. 114 910.—. LOGGERS Sch. 19 1000.—. Soh. 342 480.—, Sch. 341 490.—. K.W. 173 500.—. K.W. 130 400.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Vrijdag 13 Maart 1936. Vloed: 5.56 v.m. en 6.14 n.m. Daarom moet U vooral ook op die kleinigheden letten. Om een voorbeeld te noemen: waarom laat U Uw hall niet betegelen? Verf wordt er af gestooten, behangsel is al spoedig afschuwelijkmaar tegels blijven en kunnen een stootje verdragen. KOL'S TEGELHANDEL noodigt U uit om eens in zijn magazijn te komen kijken KLEINE HOUTWEG 13 TELEFOON 16572. Prachtige kleuren - vakkundige plaatsing. Langdurige garantie. Gebouw „St. Bavo"; Haarlems Gemengd Koor, 8 uur; R. K. Volksbond, 8 uur; R. K. Bevol kingsbureau, 8 uur; Federatie Groenten en Fruithandelaren, 8 uur. Stadsschouwburg: Ballet Tilly Sylon, kwart over 8. Frans Halsmuseum: Expositie. Teekencollege „Kunst zij ons doel". 104 uur. Kunstzaal De Bois: Kruisweg, expositie Jaap Kaal, 95 uur. Gem. Concertzaal: Lezing luit. M. S. Wijtema over de K XVIII, kwart over 8. Café-Restaurant Brinkmann: Alliance fran- gaise, half 9; K. J. M. V. „St. Augustinus", half 9. Boekhandel H. N. Mul, Kruisstraat: Tentoon stelling Jan Wiegman. Rembrandt-theater: Lilian Harvey en Willy Fritsch in „Zwarte Rozen" Op het tooneel Emmy en Louis, muzikale grappen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Flirtation Walk", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Elisabeth Bergner in „Ga nooit van me weg", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Broadway Melody 1936", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Haarlems Gemengd Koor, 8 uur Best. Metaalbewerkers, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg „Biografie" door de Am- sterdamsche Tooneelvereeniging, 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal Concert H.O.V. 8 uur. Frans Halsmuseum Expositie. Teekencol lege „Kunst zij ons doel", 104 uur. Kunstzaal De Bois, Kruisweg Expositie Jaap Kaal, 95 uur. Bokhandl H. N. Mul, Kruisstraat: Tentoon stelling Jan Wiegman. Rembrandt-theater „Vergeet mij niet" met Gigli, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater Hollandsche film „Kermis gasten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema „Gewetenswroeging" met Anna Sten, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater „De Roos van de Ran cho", 2.30, 7 en 9.15 uur. brengt Vrijdag 13 Maart 1936 een Paramount-film, waar de vonken afvliegenspelend in Hier wordt gereden, geschoten; ge minnekoosd, gefeest en gezongen, ...alles met een temperament, dat Uw hart nu eens bonst, dan weerstilsfaaf Een nieuwe ster van Nederlandsche afkomst! En hoe dat meisje zingt! De ontdekking van 1936 Zang Humor Sensatie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2