WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN Een oude overval opgehelderd r Sport en spel J V Dagfilm DONDERDAG 12 MAART 1936 De Vova-redactie voor het Hof Inbraken te Eindhoven DRIESXEN KARRO S Vrijdag 13 Maart De drie verdachten, die ook een reeks diefstallen pleegden, hebben bekend In hooger beroep gevangenisstraf fen geëischt GROOTHANDEL IN GESTOLEN RIJWIELEN CONCERTZAAL UITGEBRAND De broeders van het missiehuis te Steyl wisten uitbreiding te voorkomen EEN KOFFIESMOKKELAAR DOODGESCHOTEN WINKELDIEVEN TE ESSCHEN Arrestatie met hindernissen Ossenaar in hooger beroep vijf jaar gevangenisstraf opgelegd BOERENKAR DOOR TREIN GEGREPEN Ongeval bij Noordwijkerhout goed afgeloopen TWEE SMOKKELAARS AANGEHOUDEN Vermoedelijk, is een groot complot aan het werk geweest Bloedvergiftiging Ernstig arbeidsongeval VISCHKOTTER AAN DEN GROND driessen: OPKLARING VERWACHT Contingenteering van huis houdelijk glaswerk Geldleeningen ten laste van het Rijk Een huis vol leed Propaganda voor Nederlandsch Fabrikaat Een honderd-jarige IN KOKEND VERZINKSEL GESTAPT DE OLYMPISCHE SPELEN TE BERLIJN Telegram van den burgemeester van Philadelphia HOCKEY NEDERLAND—BELGIË Verandering in het Belgische elftal BILJARTEN Wereldkampioenschappen 71/2 professionals DAMMEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Programma voor Zaterdag en Zondag GOLFLENGTEN HET JUBILEUM VAN DEN NED. DAMBOND Voortzetting der wedstrijden te Amsterdam VOETBAL IN ENGELAND NEDERLAAG VAN ARSENAL TEGEN MANCHESTER CITY Chelsea en West Bromwich Albion spelen gelijk Ierland-Wales 32 SchotlandDuitschland De marechaussee te Deventer heeft gearres teerd de beide gebroeders v. d. H. en zekeren B., die er van verdacht worden in een nacht in de maand Juni van 't vorig jaar een overval te hebben gepleegd op den bejaarden land bouwer B. te Diepenveen, die daar met zijn beide zoons woont. De indringers namen toen de vlucht, omdat op het laatste oogenblik de twee andere huisgenooten te hulp kwamen. De marechaussee, in samenwerking met de Rijkspolitie te Diepenveen, hebben aan dezen roofoverval voortdurend aandacht geschonken en kregen dezer dagen door verschillende om standigheden een spoor, hetwelk er toe leidde, dat men verdenking kreeg op genoemd drietal. Men heeft toen het net steeds dichter ge spannen en j.l. Dinsdag, toen er genoeg be wijsmateriaal was, de verdachten van dezen overval gearresteerd. Da verdachten hebben voor de marechaussee tenslotte een volledige bekentenis afgelegd en bovendien bekend, zich nog aan elf diefstallen mei braak, gepleegd in de gemeenten Diepen veen, Deventer, Gorssel^en Voorst, te hebben schuldig gemaakt. Daarbij was alles van hun gading. Een deel van den buit is nog achter haald kunnen worden. De drie verdachten worden heden ter be schikking gesteld van den Slechter-commis saris te Zutphen. Het Amsterdamsche gerechtshof, onder pre sidium van mr. J. Jolles, behandelde heden de strafzaak tegen de redacteuren van „Volk en Vaderland". Mr. H. R. stond terecht wegens beleediging van den vorigen minister van Defensie, dr. Deckers, door het onnemen van de adverten tie „Minister van Defensie gevraagd". De heer J. H. wordt er van verdacht rich in beleedi- ger.den vorm te hebben uitgelaten over de Eer ste Kamer en mr. S. van L. is ten laste ge legd het rich in beleedigenden vorm uitlaten Over de regeering. Dr. E. J. H. V. had zich te verantwoorden wegens beleediging van minister Colijn en van den ministerraad in het N.S.B.- maandschrift „Nseuw-Nederland'V cl,-... De Officier van Justitie bij de arrondisse- ments-rechtbank te Utrecht, mr. A. N. Fabius, requireerde tegen mr. R. drie maanden gevan genisstraf, tegen den hoofdredacteur mr. S. A. v. L. en tegen J. H. f 100 boete. Tegen dr. V. requireerde hij f 200 boete. De rechtbank ver oordeelde mr. H. R. tot f 200 boete, subs. 50 dagen hechtenis, mr. S. A. van L. en J. H. werden vrijgesproken, dr. E. J. H. V. hoorde zich tot f 100 boete, subs. 50 dagen veroordee- len. De persen van V.O.V.A., waarop beslag was gelegd, werden door de rechtbank vrijge geven, een beschikking, die op 25 Februari door het Hof is bevestigd. De Officier teekende hooger beroep aan te gen het vonnis der rechtbank. Het eerst behandelde het Hof de zaak tegen dr. E. J. H. V. Het O M. had geen getuigen gedagvaard en verdachte was niet ter zitting verschenen, zoodat de behandeling bij verstek geschiedde. Het O. M„ waargenomen door den procureur- generaal, mr. Versteeg, kon zich met het von nis der rechtbank te Utrecht vereenigen, be halve wat betreft de opgelegde straf, die hij te laag achtte. Spr. requireerde tegen dr. V. een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden wegens beleediging. De procureur-generaal eischte tegen mr. R. vier maanden gevangenisstraf; tegen J. H. f 100 boete, subs. 25 dagen hechtenis en tegen mr. S. van L. een maand gevangenisstraf we gens beleediging. In de motiveering van zijn eischen zeide de procureur-generaal om, dat de gewraakte advertentie in hooge mate ongepast en beleedi- gend voor de regeering was. De advertentie is beleedigend van stijl en inhoud, omdat de re geering wordt voorgesteld als een centrale voor „baantjesdistributie", waarbij het woord „buit- verdeeling" is genoemd. In de tweede plaats heeft verd. R. gesproken over eenige crisiscentralen, zooals de varkens centrale en de tarwecentrale. Van dit feit heeft de rechtbank den verdachte vrijgesproken, aan gezien zij deze Centrales niet beschouwt als organen van de regeering. Met deze opvatting is spr. het niet eens; de centrales zijn inge steld door de regeering en de leden worden door haar gekozen. Verdachte heeft zich over de Eerste Kamer geuit, welke hij „een melkkoetje voor vergrijsde politici" noemt. Het college wordt voorge steld als een slechts materieel gewin nastre vend lichaam. Dit acht spr. beleedigend. De derde ver dachte heeft gewaagd van een „aftandsch systeem, dat ons regeert". Wanneer men alleen let op de woorden, ziet men, dat deze geen juist Nederlandsch zijn. Een systeem regeert niet, het aftandsch bedoelde men te laten slaan op de regeering. Ook in dit geval acht spr. de beleediging bewezen. In gevallen als deze, waardoor het gezag naar beneden wordt gehaald, dient met groote kracht en gestrengheid te worden opgetreden. De president heeft de uitspraak op 26 Maart vastgesteld. De politie te Gouda heeft twee 19-jarige Goudsche jongemannen aangehouden, die vo rige week Vrijdag rijwielen hebben ontvreemd in de Kuiperstraat en St. Anthoniestraat. Een uitgebreid onderzoek bracht aan het licht, dat het tweetal zich reeds anderhalf jaar aan dief stal van fietsen schuldig maakte. Zij' verkoch ten de gestolen karretjes of deden deze op andere wijze van de hand. Enkele rijwielen waren in den Kattensingel en den Turfsingel geworpen. Het duo heeft bovendien diefstal van tien rijwielplaatjes op zijn geweten. De daders zullen ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld en naar "t Huis van Bewaring te Rotterdam worden ge transporteerd. Tegen een drietal personen heeft de politie proces-verbaal opgemaakt wegens heling. In den afgeloopen nacht is onder Steyl in de gemeente Tegelen brand uitgebroken in de concertzaal „De Vriendenkring". Het vuur, dat ontstaan was in den kelder, vernielde o. m. een kostbaar electrisch concertorgel, alsmede den geheelen zaalinventaris. De brandweer van Tegelen gevormd door de Broeders van het Missiehuis te Steyl was spoedig ter plaatse, doch beperkte zich tot het nathouden der aangrenzende woning annex café, bewoond door den zaalexploitant A. Sloe- zen. Men slaagde er in uitbreiding van den brand te voorkomen. De zaal brandde totaal uit. Slechts vier muren bleven over. Eigenaar der zaal is de heer Janssen uit Baarloo. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. In de omgeving van de hoeve Heyden bij de Limburgsche grens, nabij Kerkrade, werden Dinsdagavond twee smokkelaars door Duitsche beambten aangeroepen. Oe smokkelaars sloegen op de *.)ucht mef achterlating van 59 Kg. ge brand» koffie. Eerst ic-sten de beambten eenige waarschuwingsschot-1: doch daarna k.fen ze met scherp op de smokkelaars Een hunner kreeg een schot in den buik en werd gedood. 1> man had geen pat ie en bij zich. Toen een winkelierster in het Belgische grens- plaatsje Esschen op het hooren van eenig geluid in haar winkeltje kwam, ontdekte zij daar een ongunstig uitzienden man, die bezig was bijeen te pakken wat maar van zijn gading was en haar nu hij zich ontdekt zag toevoegde haar te zullen neerslaan als zij gerucht durfde te maken. De vrouw nam de waarschuwing ter harte en.... ging den winkel uit, doch sloot meteen oen winkel af, zoodat de man gevangen zat, waarna zij de politie alarmeerde. Bij zijn komst kon de commissaris van politie den man arresteeren, doch toen hij hem naar het politiebureau zou overbrengen sprong een drietal bandieten op hem toe, die den arrestant wisten te ontzetten, waarna zij op de vlucht sloegen. Intusschen waren de veldwachter en twee gendarmen ter assistentie gearriveerd, die de ■vluchtelingen achtervolgden. Een der vluchten den, die in den vliet was gesprongen, werd door den veldwachter, die eveneens den sprong in het koude water waagde, air zwemmende,agearres teerd, terwijl de overigen door de drie andere politiemannen gevat werden. Zwaar geboeid werd het geheeie stel," onder greoten toeloop der dorpsbewoners, naar de gendarmerie-kazerne overgebracht, waar bleek dat men te doen had met P. B. en v. N. uit Roo sendaal en de R. en T. uit Fijnaart. Woensdag zijn zij gevankelijk naar het Huis van Bewaring te Antwerpen overgebracht. Het Bossche gerechtshof veroordeelde heden den 44-jarigen voerman A. M. H., bijgenaamd „De Saai", uit Eindhoven, thans gedetineerd, tot vijf jaar gevangenisstraf, wegens twee in braken, gepleegd op het einde van December 1930 te Eindhoven met twee andere leden van de Ossche bende. De eisch was -es jaar. Hedenmorgen te ongeveer half twaalf heeft nabij station Noordwijkerhout een botsing plaats gehad tusschen den trein die te 11.06 van Leiden in de richting Amsterdam was ver trokken en een met paard bespannen dissel- wagen. De trein greep den wagen en brak dezen middendoor. Daar het ongeval juist bij het station voor viel, kon met eenig rangeeren de motorwagen worden afgekoppeld en op een zijspoor worden geplaatst, waarna, na een half uur opont houd, de reis met den tweeden motorwagen kon worden voortgezet. De doormidden gebroken boerenwagen werd meters ver van den spoorweg in het land ge worpen. Het paard bekwam, evenmin als de voerman, eenig letsel. Woensdagnacht hebben kommiezen te Budel een groot aantal smokkelaars ontdekt, die se dert langen tijd aan de Zuidgrens hun werk deden. De kommiezen slaagden er in slechts twee van de smokkelaars te arresteeren. De overigen wisten in het donker te ontkomen. De in beslag genomen smokkelwaar bestond uit 550 kilo suiker, 222 kilo boter en een derten- tal fietsen. Het smokkelen aan de Zuidgrens neemt ge stadig toe. En het is gebleken, dat ook kinderen er op uittrekken. Een zoontje van de familie K. te Geleen is Dinsdag in het ziekenhuis aan bloedvergiftiging overleden. Woensdagmiddag is te Ugchelen (gemeente Apeldoorn) de monteur P. J. Poppe uit Apel doorn door het breken van een mast, waarin hij voor werkzaamheden aan een bovengrond- sche electrische geleiding was geklommen, ge vallen. Hij is ernstig gewond, doordat de ge broken mast met kracht op rijn borstkas terecht kwam. Woensdagmiddag te 16.10 uur ontving het havenkantoor te Den Helder het bericht, dat op den zoogenaamden „Pannekoek", waarop eertïge maanden geleden het Zweedsche schip Menja schipbreuk heeft geleden, een Fransche vischkotter door den zwaren mist aan den grond was geloopen. Direct vertrokken eenige vletter- lui uit^ Den. Helder, terwijl eveneens, de sleep- boot „Utrecht" van de Bergingsmaatschappij Wijsmuller zee' kóós. Het in nood verkeerendo schip bleek te zijn de vischkotter.D. S. 1149 uit- Dieppe, welke in deze omgeving ter vischvangst was geweest en zich huiswaarts begaf. Het schip heeft een grootte van 35 ton en een equipage van 10 man. De hulp der vletterlieden bleek voldoende te zijn. Een anker werd uit gegooid en op eigen kracht wist te kwart pver Vijf de „Jean Antoine Belle Teste" bij opkomend water zich vlot te werken en naar de haven van Nieuwe Diep te varen, waar het vaartuig in den loop van den avond zijn onderbroken reis "heeft voortgezet. een klasse apart I Verpakt in etuis van 25 c, 45 c, 75c In trommels 11.50 Los per ons 30 c Bonbons in div. verpakk. en prijzen Ez De weerstoestand liuilllliuiiuillllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Opnieuw heeft de hooge drukking zich weer krachtig over Scandinavië ontwikkeld, zoodat de vorst daar weer veel strenger is geworden, en in verband met de naar het Oosten aftrek kende depressie in Oost-Duitschland, krachtige Noordelijke winden de koude naar Du:tschland brengen, waar in het Oosten matige hoeveelhe den sneeuw rijn gevallen bij temperatuur even boven het vriespunt. De depressie bij IJsland is sterk afgenomen, die in de Middellandsche Zee werd nog iets dieper. In Frankrijk wordt bij veel windstilte meest betrokken lucht en plaatselijk nog mist gemeld. Ferpignan meldde 42 m.m. regen. Ook de Brit- sche eilanden heben nog betrokken weer met mist in Schotland en zeer lichten fegen in het Noordwesten. Alleen in het Kanaal, aan de Noordelijke Noorsche kust en in de Oostzee, is de wind meer dan matig. De opdroging in de bovenlucht doet in ver band met de verdere ontwikkeling van de hoo ge drukking over onze omgeving opklaring ver wachten, waarbij des nachts de temperatuur onder het vriespunt zal dalen, maar overdag iets zachter weer is te wachten. By het afdeelingsonderzoek der Tweede Ka mer van het betreffende wetsontwerp stelden sommige leden de vraag, of het niet mogelijk is den totalen invoer van huishoudeiyk glas werk méér te beperken dan thans geschiedt, hetzy door het autonome percentage te verlagen, hetzy door de verdragscontingenten bij komen de onderhandelingen tot een lager peil terug te brengen, zy wezen er op, dat de Nederlandsche fabrieken te Schiedam, Leerdam en Maastricht over het algemeen gebrek aan werk hebben; die te Leerdam heeft dientengevolge reeds een vrij groot aantal arbeiders moeten ontslaan. In het belang van de Nederlandsche glasindus trie zal huns inziens de invoer van die artike len, welke ook hier te lande gemaakt worden, sterker dienen te worden beperkt. Volgens het Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot het aangaan van een of meer geldleeningen ten laste van het Rijk spraken verscheidene leden de hoop uit, dat het mogelijk zal blijken tot consolidatie van vlottende schuld over te gaan tegen een rente, lager dan 4 pet. of althans niet hooger dan dat percentage. Met het wetsontwerp kon men zich algemeen vereenigen. Bij de familie H. te Merkelbeek (L.) heeft zich, volgens de Maasbode, een droevig voorval voorgedaan. De echtgenoote van H., die invalide mijnwerker is, lag pp sterven. Een tante,, die aan het sterfbed stond, zakte plotseling ineen, door een beroerte getroffen, en stierf op het zelfde oogenblik. Inmiddels overleed ook dé ster vende. Men kan zich de ontsteltenis voorstel len bij dit tragisch gebeuren. Op initiatief van: hét bestuur dér. vereeniging Nederlandsch Fabrikaat heeft zich een Natio nale Propaganda-Commissie voor het Neder landsch fabrikaat gevormd, welke ten doel heeft een krachtige en voortdurende propa ganda te voeren voor het Nederlandsch fabri kaat. Een van de middelen, welke deze commissie gaarne zou zien toegepast, bestaat in het plaat sen van borden ter grootte van de bekende K.N.A.C.-borden, langs de groote nationale verkeerswegen, op welke borden dan afgebeeld zullen worden de woorden: „Koopt Nederland sche waar, dan helpen wy elkaar". De minister van Binnenlandsche Zaken heeft thans per circulaire de medewerking der ge meenten ingeroepen voor de plannen van deze propaganda-commissie. Zaterdag a.s. zal de w'eduwe J. Gersevan Voorden, aan de Bloemheuvellaan 47 te Apel doorn, haar honderdsten verjaardag vieren. Zij geniet een beste gezondheid en heeft nog geen bril noodig. De arbeider P. P. uit Grut ben vorst, werkzaam in de ovaadvlechtfabriek te Blerick had het on geluk uit te glijden, waardoor hy in 'n grooten ketel met gloeiend verzinksel van 500 graden hitte stapte. Met vreeselijke brandwonden werd de ongelukkige uit zijn benarde positie bevrijd. Vooral een der beenen was ernstig door het kokende metaal aangetast. PHILADELPHIA, 12 Maart. (Reuter). Asso ciated press meldt, dat de burgemeester van Philadelphia, Dawes Wilson, aan den voor zitter van het Internationaal Olympisch Comité, graaf de Baillet Latour, een telegram heeft gezonden, waarin hij voorstelt, de Olympische Spelen dezen zomer te Philadelphia .te doen houden. Wilson verklaart, dat dit de eenig mogelijke oplossing is om de „buitengewone belemmeringen, die het succes der Olympische Spelen te Berlijn in gevaar zouden kunnen brengen" te voorkomen. De aanvankelijk opgestelde linksbuiten Van der Brande van het Belgische hockey-elftal is vervangen door Delheid van de Racing Club Brussel. Voorts zal voor België als scheidsrech ter optreden de heer Liegeois en niet de heer De Bue. De ontmoeting zal Zaterdag a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt ge speeld, vangt om half vier aan. i De resultaten der te Parijs voortgezette wed strijden om het wereldkampioenschap 71/2 voor professionals waren: Van Leemput (België) 300 20 86 15.00 Klein (Oostenrijk) 271 20 65 13.55 Conti (Frankrijk) 300 7 173 42.85 Martenet; Zwitserland! 131 7 46 18.71 Het belangrijke programma voor de wedstrij den om het kampioenschap van Nederland, die Zaterdag en Zondag in het Parkhotel aan de Hobbemastraat worden voortgezet, luidt: Negende ronde (Zaterdag 6 uur)A. de Graag F. Raman; B. DukelR. C. Keller; J. M. BomC. J. Lochtenberg; P. J. v. DartelenJ H. Vos. Tiende ronde (Zondag 11 uur)F. Raman- J. H. Vos; C. J. LochtenbergJ. C. P. Kalden; R. C. KellerP. J. van Dartelen; A. Ligthart J. M. Bom; M. R. C. StahlbergB. Dukel; A. de GraagW. Rustenburg. 9 9 9 9 8.00 Hilversum I (NCRV. Schrift lezing en meditatie) 10.30 Hilversum I (NCRV. Morgen dienst) ORGELBESPELING 11.20 Droitwich (Fredric Bayco) 3.00 Hilversum I (Ferd. Kloek) ORKEST-CONCERT EN 10.10 Hamburg (Kieler Orchester- gemeinschaft o. 1. v. Hans Do- ring) 11.20 Kalundborg 11.20 Langenberg (Omroeporkest o. 1. v. Otto Julius Kühn) 113.00 Hilversum n (omroeporkest 0. 1. v. Nico Gerharz) 12.10 Droitwich 1.35 Droitwich 3.50 Beromünster (omroeporkest o. 1. v. H. Hofmann) 3.55 Droitwich (BBC-Midland-or- kest) Rome Brussel I (omroeporkest O. 1. v. Paul Douliez) Droitwich Hilversum II (Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot) Weenen (het Weensch Sym- phonie-orkest) 7.30 Berlijn (omroeporkest o. 1. V. C. Schurlcht) 3.15 Hilversum I (Haarlemsohe Or kestver. o. 1. v. Frits Schuur man. Solist: WiUem An- driessen, piano) 8.20 Brussel II 8.20 Milaan Symphonieconcert) 9.35 Hilversum I (Haariemsche Or kestver. o. 1. v. Frits Schuur man} Brussel I (omroeporkest o. 1,. v. Paul Doullez) LICHTE MUZIEK 4.20 5.15 6.50 7.20 7.25 9.40 8.00 Deutschlandsender 11.30 Hamburg (blaasorkest) 12.50 Brussel I (Zigeunerorkest o, 1. v. W. Feron) 12.50 Droitwich (BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall) 12.50 Brussel II (Omroep-kleinork.) 1.00 Hilversum I (Ensemble v. d. Horst) 1.05 Deutschlandsender (gevar. concert) 1(40 Hamburg (vroolijk concert) 2.40 Kalundborg 2.40 Hilversum II (Kovacs Lajos) Deutschlandsender (pinroep- amusementsorkest o. 1. v. Otto Dobrindt) Langenbere Beromünster omroepkle tnork 0. 1. v. E. Gilbert) Hilversum I (De Gooilanders) Brussel II (Omroepdans- orkest o. 1. v. Stan Breuders) Droitwich Hilversum II (Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot) Brussel II (Omroep-zigeuner- orkest o. 1. v. W. Feron) 7.15 Beromünster 7.35 Deutschlandsender 7.55 Milaan (gevar. concert) 8.15 Toulouse (gevar. concert) 8.20 Droitwich (gevar. progr.) 8.30 Beromünster 9.00 Toulouse (jodelzang) 9.05 Droitwich 9.20 Parijs II (Music-hall-progr.) 9.35 Rome (dansmuziek) 9.55 Boedapest (Zigeunerkapel) 9.55 Kalundborg 10.25 Weenen 10.30 Kalundborg (dansmuziek) 10.40 Boedapest jazz-orkest) 11.15 Toulouse' (cabaretprdgr.) 11.35 Droitwich (dansmuziek) 12.00 Toulouse Zigeunermuziek) Toulouse (cabaretprogr.) Toulouse (Marschencohcert) 3.20 3.20 4.50 5.00 5.15 535 6.20 6.50 12.15 12.35 GRAMOFOON 8.00 8.15 8.20 Hilversum II Hilversum I Brussel I Die Wiener Sangerknaben zingen Vrijdagavond van 6.50 tot 7.25 uur voor Radio Weenen. 8.20 Brussel II 11.00 Hilversum II 11.35 Parijs I 12.15 Hilversum I (zang en instru mentale solisten) 12.17 Brussel II 12.20 Brussel I 12.25 Parijs II 1.35 Langenberg 1.50 Brussel II 2.00 Brussel I 2.50 Parijs I 4.45 Hilversum I (zangplaten) 5.35 Deutschlandsender 6.00 Hilversum II 6.20 Deutschlandsender 6.20 Brussel I 6.20 Brussel II 6:35 Parijs II 7.25 Parijs II 8.05 Hilversum I (Luise Szabo, so praan en Leo Schützendorf, bas) 9.20 Droitwich 10.20 Brussel I 10.25 Hilversum I E I I 10.50 Parijs ii rSi' |u 11.00 Hilversum II 11.05 Parijs I 11.30 Hilversum II ten) (jazz-progr.) (populaire pla- KAMERMUZIEK 12.20 Langenberg (het West-Duit- sche Kamerorkest) 12.35 Parijs I 3.50 Berlijn (Preussler-sextet) 4.00 Hilversum II (Trio Sam de Gorter) 4.20 Parijs I (Benedetti-kwartet) 5.50 Pari,js I (kamerorkest) 6.50 Parijs I 9.00 Weenen (piano-duetten) 10.40 Droitwich (piano, viool en so praan) SOLISTEN-CONCER TEN 11.00 Hilversum I (Cello-recital) 1.40 Brussel I 4.00 Hilversum I (hobo-recital) 5.30 Hilversum II (Albert de Booy, zang en Joh. Jóng, orgel) 6.50 Brussel I (Liszt-recital, Mary Delporte) 7.35 Brussel I 8.50 Parijs II (Réné Hérent, zang) 6.50 9,05 11.00 11.35 OPERA EN OPERETTE Boedapest (voorstelling v. d. Kon. Hong. Opera) Parijs I („Mademoiselle Prud' homme", muz. spel door or kest; koor en solisten) Toulouse (Opera- en operette- aria's) Toulouse (operetteconcert) PERSBERICHTEN 7.50 Hilversum H 7.50 Brussel II 8.00 Hilversum I 9.20 Berlijn 10.20 Hilversum I 10.20 Brussel II 10.45 Hilversum II VARIA 12.00 Hilversum I (politieber.) Hilversum II (drs. R. L. Mel- lema over „Javaansche mu ziek Hilversum I (lezen v. Christ, lectuur) Deutschlandsender (kinder koor) Hilversum II (na schooltijd) Hilversum I („De heester i. d. siertuin" door A. J. Herwig) Weenen („Wiener Süngerkna- ben" o. 1. v. L. Emmer m. m. v. solisten) Hilversum I (Politieber.) 7.00 Hilversum II (causerie) 7.15 Hilversum I (radioreportage) 7.30 Hilversum I („Burgers in nood" door dr. P. J. Orber- tens) 7.57 Hilversum II (SOS-ber.) 8.00 Beromünster (volksliederen door meisjeskoor) 9.05 Hilversum I („Het verband tusschen de ziekten van mensch en dier" door dr. D. M. Hoogland) 2.00 2.30 2.35 5.05 6.30 6.50 7.00 KtiiiiiitiatitMittHMintiwmmiciiiitnittMttii BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II 356.1 M. 539.6 AL 459.5 M. 483.9 M. 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (KRO en NCRV) HILVERSUM n (AVRO en VARA) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 1500 M. 331.9 M. 301.5 M. s 1875 M. 1261 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 AL 420.8 M. 328.6 M. 506.8 M. De Kasvereeniging boekte in 1935 een winst van f 706.114 tegen 697.467 in 1934, en zal een onveranderd dividend van 4V, pet uitkeeren. De Nederl.-Indische Spoorweg Mij. boekt? in Februari aan ontvangsten f 459.000 tegen 504.792 in Februari 1935. De uitgaven be' droegen f 359.000 tegen f 397.000, zoodat hel overschot f 100.000 bedroeg tegen f 107.791 In de eerste twee maanden waren de ont vangsten 875.000 tegen f 1.080.524 in de overeenkomstige periode van 1935; de uit gaven f 728.000 tegen f 790.000 en het be- arijfsoverschot f 147.000 tegen f 290.524. De goudprijs te Londen is met V, d. to< 141/14 gestegen. 143.000 werd aan gou> omgezet. Onder voorbehoud van de goedkeuring door de Securities and Exchange Commis sion zullen de nieuwe aandeelen United Aircraft Corp. tegen den koers van 15 per aandeel in een verhouding van één nieuv) op 5 oude aandeelen worden aangeboden aan aandeelhouders, die op 20 Maart a.s. als zoodanig staan ingeschreven. De American Waterworks and Electric Comp. boekte in 1935 een netto-winst van 3.49 millioen tegen 2.99 millioen in 1934 De Republic Steel Corp. heeft voor het tweede kwartaal onveranderde prijzen aan gekondigd en voor het eerst een kórting vastgesteld voor grootere hoeveelheden. Volgens verklaring van de Amerikaan- sche minister van Arbeid, Perkins, is de bedrijvigheid in het land van April 1930 tot April 1933 met 33 pet. gedaald en de uitbe taalde loonen met 53 pet. Van April 1935 tot December 1935 steeg de bedrijvigheid met 31 pet. en de loonuitkeering met 61 pet. in April 1930 waren in verwerkende industrieën 15.74 millioen personen werkzaam, in April 1933 10.58 millioen, welk cijfer per December 1935 weer steeg tot 13.87 millioen. Iron Ageraamt de Amerikaansche staalproductie aan het begin der week op 57 pet. der capaciteit tegen 56 pet. de vorige week. Dit percentage is gelijk aan den hoog- sten stand van 1935. De Western Electric behaalde in 1935 een netto-winst van 2.62 mill, of 0.43 per aandeel. De 6 millioen aandeelen der mij bevinden zich practisch in het bezit van de American Tel. and Tel In het vorig jaar leed de onderneming een verlies van 7.75 millioen. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 7.267.27 (v. sloi 7.27), de Frank op 9.69%—9.70 A (9.70 A) en de Dollar op 1.45A—1.46lA (1.45 15/16). De Nivas verkocht 17.878 tons witte suiker met bestemming voor Britseh-Indië. Voorti 807 tons superieur voor consumptie. De Credietbank voor Nederl.-Indische Ge westen en Ressorten keert over het afgeloo pen boekjaar een onveranderd dividend uil van 5 pet. immaiammimii VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS oh -"'"v In het gebouw Musis Sacrum aan den Am' stel werden Woensdagavond de jubileumwed- strijden van den Nederlandschen Dambond tef gelegenheid van het vyf en twintig-jarig be' staan voortgezet. De uitslagen in de hoofdklasse en in de eerste klasse luidden als volgt: Hoofdklasse A. M. ter WalC. Oosterbeek 1J J. J. de WitA. J. P. van der Velde 2 J. GokkelC. de Gooyer 1—1 Joh. LinkP. G. van Hout 02 Chr. MarkusG. Oudhof 2 P. WestraG. Couprie 2 O.. J. B. van der SleenJ. Druijf uitg- J. MetzP. Goezinnen 1 J. van Kralingen, vrij. Eerste klas: Groep I: Timmersde Krijger Verbruggenv. d. Tak GorterRoodenburg Groep II: v. d. BergWesterveld BlokkerDe Jong Seljeede Wolf Groep III: NoordhoekHovingh OutLanghenkel De Boervan Lochem Groep IV: Ravensteynde Bruin BosseKok Renderingvan Gelderen Groep V: Jongkind—Sopar van TulderEmmerik (Scherpenisse vrij). Groep VI: BlokkerSmits KwaadOostra (Rost vrij). 1-1 1-1 1—1 0—2 0—3 1-1 1-1 2—0 1—1 1-1 1—1 1-1 0—2 1—1 2—0 2—0 Maandag a.s. worden de wedstrijden in het zelfde lokaal voortgezet. Voor de eerste divisie van de Engelsche Lea gue werden gisteren de volgende wedstrijden gespeeld ChelseaWest Bromwich Albion 22. Manchester CityArsenal 10. Ir. de tweede divisie vond de volgende ont moeting plaats: Plymouthr—Sheffield United 11. De wedstrijd IerlandWales werd te Dublin door de Ieren met 32 gewonnen, nadat Wales met de rust met 21 de leiding had. Voor Ier land scoorden Gibb, Stevenson en Kernóghan, voor Wales Astley en Philips. De Schotsche Voetbalbond heeft besloten dit jaar nog een wedstryd tegen Duitschland te spe len en wel op 14 Oct. as. Waarschijnlijk zal de wedstryd te Glasgow worden gehouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6