Eerste lustrum Nationale Luchtvaartschool. 1 Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper j voor 80.000 gezinnen j m 1 ill ip* m m m piimininiiniiiiiiiiiiniiiiiiimiiminiiiiiiinimiiiinininimiimfflmiiiiimiiiiiiiimininnmniimmnininiTT^ MAANDAG 16 MAART 1936 gMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmmiimnimniiniimnniminiiiiiiiiiiiiim^ till» I f «LI Op jacht Een typisch snapshot uit het leven van de leden der Nederland- sche ambulance in Abessynië K.N. V.B. Verdiende zege van Ajax op R.CJET. Amsterdammers hadden spoedig een grooten voorsprong K.F.C. verovert een punt op Xerxes De gasten kregen meer dan hun toekwam Hermes D.V.S. bedwingt V.S.V. Schiedammers loopen een 30 achterstand in D.W.S. goed op dreef V.U.C met 41 geklopt Onverdiende nederlaag van H.F.C. tegen Z.F.C, Doelman Dijkstra in vorm Hoe Feijenoord van Blauw Wit won Fraaie, faire en spannende strijd in de Maasstad PING-PONG WERELDKAMPIOENSCHAP PEN TE PRAAG Nederlandsche deelnemers hebben geen succes HOCKEY INT. PAASCHTOURNOOI TE WIESBADEN BOKSEN Lewis behoudt zijn titel Nederlandsch jeugd-dameshockey* elftal samengesteld Hilversum en M.H.C. naar Wiesbaden Nederlandsch B-elftal samen gesteld SKlSPORj EEN SPRONG VAN 101 METER Tijdens skiwedstrijden te Planick* iiiiiiiiiiiniiniiiiiniiiiniiiiiiiiiitiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii FOTOREPORTAGE illlllllinillllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllll!IIIIIHnilllllilllirilllllllill!l!l!llllllllllllllllll!lll!llllliMlli!IIIIIIÜ i mm m De afdeeling Amsterdam der Nationale Luchtvaartschool vierde Zaterdag haar eerste lustrum. Vertegenwoordigers van de Delft- sche Studenten Aeroclub arriveeren in het door studenten ge bouwde vliegtuig .Prinses Juliana" op Schiphol om hun geluk- wenschen aan te bieden Tienduizenden uit heel het land hebben wederom deel genomen aan den nachtelij ken Stillen Om gang in de hoofdstad De internationale rugbywedstrijd Nederland—België werd Zondag in het gemeentelijk sportpark te Alkmaar gespeeld. Een aardige actiefoto B.V.V. wedstrij ing Zondag met 3—0 tegen N.A.C. ten onder, in den belangrijken welke te den Bosch werd gespeeld. Een veelzeggend moment tijdens een aanval van N.A.C. op het B.V.V.-doel Het begin van den wedstrijd was zeer sen sationeel, want na den aftrap door R. C. H. namen de Ajaxieden den bal over en togen ten aanval, waarbij Prevost binnen het strïCÏ- schopgebied hands maakte en uit den straf schop gaf van Dyck met een schot, waaruit de bal via de lat in het net verdween, Bergsma geen kans, zoodat Ajax na een minuut de lei ding had (X0). Ajax kwam in de meerder heid en na 12 minuten vergrootte van Dyck na een scrimmage voor het Haarlemsche doel den voorsprong (20). Slechts enkele minuten later maakte Gischler, hiertoe in staat gesteld door goed spel van Mulders en van Wijngaar den, een derde doelpunt (30). Toch gaven de Haarlemmers, die na een kwartier dus al een hopeloozen achterstand hadden, niet op en tenslotte had Lenselink succes, toen hfj tien minuten voor de rust uit een voorzet van Paape inkopte (8X). Mulders kreeg nog een fraaie kans om de score te verhoogen, maar zijn schot ging rakelings naast. De tweede helft begon met eenige fanatieke Haarlemsche aanvallen, maar deze leverden niets op en Ajax behield het beste van het spel. De strijd had vooral in deze periode een zeer aantrekkelijk karakter door de verrassende aanvallen, die door beide partijen om beurten werden opgezet. Na twintig minuten bracht Mulders met een kopbal na aangeven van van Reenen den stand op 41, maar onmiddellijk hierop verkleinde Hoogendoom den achter stand (42). Tenslotte brachten Fischer en van Reenen den eindstand op 62. Het Ajax-team. dat veel vlotter speelde dan R. C. H., verdiende de overwinning volkomen. Vooral het werk van voorhoede en middenlinie der Amsterdammers stak gunstig af bij dat van de Haarlemmers. K. P. C. trapt af, doch de Rotterdammers ne men direct het spel in handen en ondernemen gevaarlijke aanvallen op het doel der gasten. Bij een der aanvallen der zebra's brengt La- gendaal den bal uitstekend op en geeft een throughpass aan Vuijk, wiens schot rakelings over gaat. Ook Pollée zoekt in vrijstaande positie het doel even te hoog. Als hierna v. d. Welle wegens gevaarlijk spel een vrijen schop krijgt te nemen, plaatst hij naar Pollée, die onhoudbaar scoort. Dit doelpunt wordt echter wegens bui tenspel van Lagendaal geannuleerd. In het laat ste kwartier van de eerste helft komt K. F. C. er beter in, waardoor het spel snel van doel tot doel gaat. Een vliegend schot van Kruyver wordt door Wasserval goed verwerkt. De rust breekt aan met blanken stand. Na de hervatting is Xerxes weer meer in den aanval. Vooral Dubbeldam valt hierbij op. Hij maakt geregeld den bal op sublieme wijze vrij en plaatst dan goed naar een der voorhoede- spelers. Bij een hunner aanvallen schiet v. d. Welle tegen de bovenlat, waarna Pollée den bal opvangt en rakelings overschiet. Bij een der schermutselingen voor het K. F. C.- doel is Lagendaal iets vlugger dan Veen en rolt met den bal in doel <10). Het spel der Rotterdammers wordt nu door ze nuwachtigheid minder, waardoor K. F. C. iets sterker wordt en geregeld gevaarlijk aanvalt. Uit een dezer aanvallen ontstaat een hevige schermutseling voor het doel der zebra's, waar uit J. Mol tenslotte weet te scoren (11). Hevig wordt er gestreden om het winnende doelpunt, doch beide verdedigingen houden ver der stand. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel met mooie wederzijdsche aanvallen, waarbij die der gasten gevaarlijker zijn. Spoe dig heeft V. S. V. succes, als de linksbuiten» na een snellen ren langs de lijn, naar binnen zwenkt en Beun het nakijken geeft (0—1). Her mes onderneemt nu eenige gevaarlijke aanval len, doch Michel is in uitstekende conditie. Door het goede spel der beide verdedigingen blijft voor rust verder succes uit. Na de hèrvatting heeft V. S. V. al direct succes, als bij een voorzet van links Sterk on houdbaar inchiet. Kort hierna volgt nogmaals een voorzet van den linksbuiten, waaruit Sterk opnieuw scoort (03). Nu krijgt V. S.. V. een inzinking, doch het duurt nog tot ongeveer twintig minuten voor het einde eer de Schie dammers eenig succes boeken. Uit een corner, door de Jong goed voor doel geplaatst, ont staat door het tegelijk koppen van een drietal Schiedammers, het eerste tegenpunt. Nu pas komen de gastheeren los, zoodat er een druk op het doel der gasten ontstaat. Een wijziging in de opselling van Hermes blijkt een verbe tering te zijn. Met een welgericht schot van 't Hart komt de stand op 23, waarna kort voor het einde de Jong de partijen op gelijken voet brengt. Het scheelt maar weinig, of de gast heeren nemen nog de leiding, doch Michel kan bij een corner met uiterste inspanning den bal nog op het nippertje bemachtigen, zoodat een puntenverdeeling het resultaat is. ii Ik roep je al tien minuten, ober. Heb je soms een beetje water voor (Je Sais Tout). Na een minuut of tien paseerde Slot den bal handig naar Ditmeyer en met een keurigen om haal hadden de bezoekers de leiding, 01. VÜC ondernam hierna enkele aanvallen doch het spel was zoo onbenullig dat Caldenhove c.s. geen moeite hadden het gevaar te keeren. Hoe wel DWS het tèlkens tot een goeden aanval wist te brengen, bleven door slecht schieten doel punten uit. Na de hervatting hadden de bezoekers wel dra succes, wederom door Ditmeyer, 02. Toen er ongeveer 15 minuten van de tweede helft verstreken waren, gaf Trock den bal goed door naar Slot, die er 03 van maakte. Rademaker werd bij VUC door Los vervan gen. DWS bleef sterker en uit een voorzet van v. Stokken bracht Ditmeyer den stand op 04. Eerst hierna slaagde de thuisclub er in een tegenpunt te scoren door invaller Los, 1-4. Het enthousiasme, waarmede „the good old" van start ging, toonde direct, dat het den gasten alle ernst is het eerste-klasserschap te behouden. Het Zaandamsche doel verkeerde dan ook spoe dig in gevaar, doch doelman Dijkstra bleek in buitengewonen vorm te zijn. Zóózeer waren de Haarlemmers er op gebrand het Z.F.C.-doel te doorboren, dat zij door te ver opdringen het ge vaar voor eigen doel niet zagen. Na 15 minuten trok v. d. Kolf er dan ook tusschen uit en diens harde schot belandde via een Haarlemsch been en den Z.F.C'er de Maar in doel (10). Ook na de hervatting was HFC over het al gemeen het meest in den aanval, doch de soms uit 8 man bestaande Zaandamsche verdëdigings- muur was ondoordringbaar. Door goed spel van ten Have werden de verrassende ZFC-aanvallen bijtijds afgeslagen. Nadat bij de Zaandammers de Maar door Botterman vervangen was, legden de Haarlemmers gedurende de laatste 10 minu ten er nog een extra schepje op. Ondanks het uitstekend volhouden en hun verdienstelijk spel bleef de verdiende gelijkmaker uit en onder groo- te spanning brak het einde aan. De belangstelling voor deze ontmoeting was overweldigend. Het terrein dat totaal was uit verkocht herbergde 23 a 24.000 toeschouwers, waaronder een zeer groot aantal Amsterdam mers. Blauw-Wit heeft in Rotterdam een goeden in druk achtergelaten. Doelman Ferwerda heeft zich uitstekend verweerd. Wilders was de uit blinker en heeft in alle standen bergen werk verzet, goed terzijde gestaan door Weerman. De halflinie met den jeugdigen BoSscher aan het hoofd had 'n gezonde opvatting over haar dub bele taak. Het voorhoedespel was zeer snel en doorstastend, maar het schieten van het binnen- trio was zwak. Bij Feyenoord was het geheel behoudens v. Waardenburg goed en een iets betere tactiek in de tweede helft gaf den doorslag. Het begin is vrij sensationeel. Na enkele mi nuten spelens passeert van Heel naar Waarden burg deze naar Barendregt, die Linssen een schepen pass geeft en nadat deze den rechthalf van zich afgeschud had schiet hij onhoudbaar onder de lat in (10). Blauw-Wit is dan niet gelukkig daar de Lange en Westphaal geblesseerd raken. ,De Lange moet uitvallen. De gasten laten zich evenwel niet ontmoedi gen en spelen energiek verder. Als de strijd acht minuten oud is, krijgt van Nol den bal van Bos- sctier toegespeeld. Hij schiet ineens tegen de dek- lat en Westphaal schiet den terugkomenden bal in (11). De strijd gaat nu volkomen gelijk op. Barendregt schiet een voorzet van Linssen in eens ontzettend hard in maar Wilders stopt met de borst. Aan den anderen kant schiet Bergman een voorzet van Kolijn juist langs den paal. Bas Paauwe schiet nög eenmaal over den uit- geloopen Ferwerda tegen de deklat en Baren dregt kopt een voorzet onhoudbaar in, maar zeer terecht wordt dit doelpunt wegens off-side van A. Paauwe geannuleerd. Hierna breekt met de juiste verhouding de rust aan. Blauw-Wit neemt na de thee het spel in han den, maar spoedig neemt Feyenoord het initia tief over en dringt Blauw-Wit in de verdediging terug. De aanvallen van Blauw-Wit blijven ge vaarlijk. Bij een vrijen trap door Bosscher goed genomen zendt Kolijn een lastig schot in dat v. d. Male stopt. Na 10 minuten passeert A. Paauwe naar Vrauwdeunt. Deze zet voor en er ontstaat een geweldige scrimmage, waaruit Bas Paauwe ten slotte tusschen tal van beenen door doelpunt (21). Vrauwdeunt gaat nu als vierde half spe len, maar desondanks houdt Feyenoord het beste van het spel. Feyenoord beheerscht nagenoeg het heele veld. Westphaal en Bergman weten het v. d. Male nog lastig te maken en als v. d. Male een fout begaat door den bal te laten vallen mist de toe snellende Deenen grandioos. Tenslotte krijgt de B.-W.-verdediging nog han den vol werk, maar zij houdt stand. Het einde brengt Feyenoord een zwaar be vochten zege. Te Praag werden de wereldkampioenschap pen tafeltennis gehouden, waarin zoowel in het tournooi om den Swaythling-beker voor heeren als in dat om den Corbillon-beker voor dames door een Nederlandsche ploeg werd deelgeno men. Onze landgenooten slaagden er echter niet in, eenig succes te boeken. Den eersten dag verloren de heeren met 30 van Roemenië, terwijl de dames drie nederla gen leden, n.l. tegen België Amerika en Duitsch- land, resp. met 31, 30 en 30. Ook den tweeden dag kon Nederland het niet tot een overwinning brengen. De dames verloren van Oostenrijk, Engeland en Hongarije, resp. met 30, 3—-2 en 30. De heeren leden twee nederlagen met 50, n.l. tegen Lithauen en Polen. De Nederlandsche dames verloren den derden dag met 30 van Tsjecho-Slowakije en de hee ren gingen resp. met 5—0 en 51 ten onder te gen Hongarije en Letland. Ook Zondag, den laatsten dag verloren onze landgenooten. Let land en sloeg onze heeren-equipe met 5—0 en de dames verloren met 31 van Frankrijk. In Madison Square Garden te New-York heeft de Amerikaansche negerbokser John Henry Le wis in een wedstrijd van vijftien ronden 'zijn titel als wereldkampioen middenzwaargewicht moeten verdedigen tegen den Engelschen bok ser Jack Macavoy, die den titelhouder had uitgedaagd. Lewis slaagde er in zijn titel te behouden door Macavoy op punten te slaan. Jammer! Wèt.... jammer?.... Wel dat 't gat *ob klein i*l Na de wedstrijden, die Zondag te Bussum door verschillende jeugdelftallen zijn gespeeld, werd het Nederlandsch jeugd-dameshockey- elftal samengesteld, dat deel zal nemen aan het internationaal Paaschtoumooi, dat van 1° 13 April te Wiesbaden wordt gehouden. Doel: Mej. Renkel (Strawberries). Achter: Mej. Kerkhoven (BDHC) en Mej. Goetink (Rood Wit). Midden: Mej. Offerhaus (HDM)Mej. Smits- huysen (Amsterdam) en Mej. Mazel (Deventer). Voor: Mej. Ingenhous Van Schaick (HDM). Mej. Hinlopen (Hilversum), Mej. Felix (TOGO) Mej. Exalto (HHYC) en Mej. Kruyze (Amster dam). Het dameselftal van Hilversum en dat van HMC zullen deelnemen aan het internationaal dames-hockeytoumooi, hetwelk met de Paasch- dagen te Wiesbaden wordt gespeeld. Naar wij vernemen is het Nederlandsch B-elf" tal, dat op Zaterdag 28 Maart a.s. te Deventer tegen West-Duitschland zal spelen, als volg*1 samengesteld: Doel: Fesevur (Deventer). Achter: Stokmans (Gooi), en WesterkafflP (HDM). Midden: Lob (HDM), Van Eeck (HDM) en Van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal)Sparenbers (Hilversum), Carpentier Alting (BHV), Hey" broek (Amsterdam) en Esser (TOGO). Zondag werdqn te Planicka skiwedstrijde^ gehouden, waarbij de Oostenrijker Bradl sprong noteerde van 101 M. Het z.g. wcrel record staat ten name van den Noor Ullad met 103 M., gevestigd te Ponte di Legno Italië. De Noren hadden startverbod gekregen, z<*\ dat Birger Ruud c.s. zich onder de toeschou wers bevond. Indien de Noren hadden mogen deelnem® was waarschijnlijk het wereldrecord wel verb®^ terd geworden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4