Een nieuwe regeling voor West-Europa? 5 I Von Ribbentrop Venizelos over leden Drukke dagen voor Koning Edward HOLLAND-BELGIE DUITSCH PACTVOORSTEL BESTUDEERD Nieuw offensief te wachten? m mmm BISSCHOP VAN CADIZ MOET VLUCHTEN Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 WOENSDAG 18 MAART 1936 Avondblad EEN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19853 Engeland beoogt de instelling van een neutrale zone onder toe zicht van internationale politiemacht Optimisme in de Duitsche pers Wat wil Duitschland? Badoglio vertoeft met zijn staf te Makalle Legerbericht 158 „Deutschglaubig en Nordisch" De Katholiek Henlein wordt protestant In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft op het kruispunt Maliebaan Nachtegaalstraat te Utrecht een botsing plaats gehad tusschen een tramwagen van lijn 2 en een met boter beladen trai ler uit Groningen. Alleen de trambe stuurder werd licht gewond De Oostenrijksche bondskanselier heeft een bezoek aan Boedapest gebracht. Van links naar rechtsde Oostenrijksche minister van Buitenlandsche Zaken Berger- Waldeneggbondskanselier dr. Schuschnigg, de Hongaorsche minister-president Goemboes en de Hongaarsche minis ter van Buitenlandsche Zaken Kanya De Engelsch-Egyptische onderhandelingen De oplossing van Soedan-probleem zeer moeilijk Het WeeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiMiiiiiiiii Een karakteristiek van den Duit schen gedelegeerde De studentenactie te Parijs De strijd tegen profJeze is thans gestaakt Gepeupel steekt zijn paleis in brand; te Albacete is weer een kerk vernield 16 dagen in de sneeuw Zeer dikwijls vraagt hij zijn moe der om raad en pleegt over leg met den hertog van York Hoe de nieuwe koning zijn dag doorbrengt Brand in filmstad De treinsnelheden in Italië DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Vereeniging Ned. Bedevaarten De revanche-match EuweAljechin ^k\ Ulllll 1)11II 9 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. LONDEN, 18 Maart. (Reuter). Een hooge Britsche autoriteit heeft aan Reuter verklaard, dat men tracht een accoord te vinden, waar bij ook Duitschland en andere sta ten zich kunnen aansluiten, en dat binnen 48 uur zal blijken, of men overeenstemming zal bereiken. De Locarno-mogendheden hebben o.a. het Duitsche pactvoorstel bestu deerd. Drie delegaties hebben thans voorstellen in gediend, welke nauwkeurig worden bestudeerd, met het doel een nieuwe regeling voor West- Europa te verkrijgen. Men wenscht de huidige crisis in drie stadia te behandelen. Ie. Voorbereidende besprekingen, 2e. het vaststellen van een basis voor onderhandelin gen met Duitschland en 3e. de eigenlijke on derhandelingen. Thans is men nog slechts toe aan punt 1. Over de positie van België werd verklaard, dat Locarno voor dat land misschien meer be- teekent, dan voor welk ander land ook. België Is niet betrokken bij het Fransch-Russische pact en het land, dat eventueel het meest te lijden zou hebben, is dat, waartegen Duitsch land geen enkele grief heeft. Genoemde Britsche autoriteit heeft ten slot te verklaard, dat bij de onderhandelingen re kening zou worden gehouden met de veiligheid van Frankrijk, België en Engeland. Reuter verneemt ten slotte, dat Flandin pas morgenavond uit Londen zal vertrekken, om zijn collega's te raadplegen. Naar de „Times" schrijft, meent men te weten, dat de Britsche voorstellen om met betrekking tot West-Europa tot een rege ling te geraken, onder andere de instelling beoogen van een neutrale zone tusschen Duitschland eenerzyds en Frankrijk en België anderzijds. Het gebied aan de Fransche zijde van de grens zou in deze zone moeten worden opge nomen en het zou zich natuurlijk niet verder uitstrekken dan tot de fortenlinie. Volgens het blad bestaat er gegronde reden om aan te nemen, dat volgens het Britsche standpunt de strooken Fransch, Belgisch en Duitsch grond gebied, die in deze zone zouden moeten wor den opgenomen, onder toezicht van een inter nationale politiemacht zullen worden geplaatst. In de „Oeuvre" schrijft Geneviève Tabouis: „In Duitsche kringen te Londen meent men te weten, dat de Duitschers met de volgende voorstellen voor den dag zullen komen: bereikt moet worden, dat de Volkenbondsraad er zich toe beperkt, de schending van de gedemili tariseerde zone te constateeren, zonder eenige andere veroordeeling, dat het geschil niet voor het Haagsche Hof wordt gebracht, dat ook later geen enkele sanctie wordt toegepast en dat Duitschland geen enkele beperking ten aanzien van de gedemilitariseerde zone wordt opgelegd In ruil hiervoor zou de Duitsche regeering zich willen verplichten tot handhaving van het Locamo-pact zooals het was, terwijl zij, als compensatie voor het feit, dat Frankrijk niet meer het voordeel zou hebben van de demili tariseering van het Rijngebied, in een iuchtpact zou willen toestemmen. BERLIJN, 18 Maart. De geheele Duitsche pers wijdt veel aandacht aan de wending, die zich in de ontwikkeling der gebeurtenissen te Londen heeft voorgedaan. De „Voelkischer Beobachter" schrijft: „De wending, waarop Engeland heeft gehoopt en welke Frankrijk, gesteund door Rusland, heeft trachten te verhinderen, is gekomen. De crisis is nog niet overwonnen, maar voorloopig heeft de wensch naar toenadering de belemmeringen overwonnen. Chicaneerende juristen hebben voor het gezonde verstand moeten wijken." De „Berliner Boersenzeitung" schrijft, dat, nadat de volkomen rechtsgelijkheid van Duitschland aan de tafel der onderhandelingen reeds tevoren was gegarandeerd, thans de voorwaarden zijn vervuld, die Duitschland heeft gesteld voor deelneming aan de onderhande lingen te Londen, zoodat niets meer aan het zienden van een delegatie in den weg staat. De „Germania" legt er den nadruk op, dat Von Ribbentrop over een omvattende kennis beschikt, het volle vertrouwen van Hitier bezit en vertrouwd is met de Londensche sfeer, drie omstandigheden, die succes kunnen doen ver wachten. Overigens zal hij te Londen veel moeilijkheden ondervinden en de verantwoor delijkheid die op zijn schouders rust, is groot. Volgens het „Berliner Tageblatt" bewijst het zenden van een Duitsche delegatie naar Lon den, dat Duitschland alles in het werk stelt om het vredesprogram van den Fuehrer tot werkelijkheid te maken. ASMARA, 18 Maart. (Reuter). Uit de bewe gingen der Italiaansche troepen kan worden Geconcludeerd, dat een nieuw offensief verwacht kan worden. Het Noordelijk front is gisteren feeds naar vorten geschoven. Maarschalk Badoglio vertoeft met zijn staf sedert eenige dagen weer in het hoofdkwartier ^e Makalle. Maarschalk Badoglio seint: Ten zuiden van bet Asjangimeer hebben onze vliegtuigen twee Gecamoufleerde Abessinische vliegtuigen van het type Potez ontdekt, die op de vlakte van Ciolla tenadir waren gedaald. Ondanks het hevige vu- ren van kleine luchtafweerkanonnen zijn onze yiiegtuigen na tot op geringe hoogte te zijn ge baald erin geslaagd de Abessinische machines °bder schot te krijgen en ze te vernielen. Onder de talrijke stamhoofden, die zich de 'Satste dagen met nog gewapende krijgers aan °bze militaire commandanten zijn komen on derwerpen bevinden zich Desjas Amare Gehere ®tesse, oud-gouverneur van Tembien, en leer meester van een zoon van Ras Seyoem, en Ded- Jas Berhe Hagos, een zoon van wijlen ras Hagos eh hoofd van het gebied van Ambara. Van het Somalifront is niets belangrijks te teelden. ©ij" den Duitschen burgerlijken stand mag men te den vervolge als godsdi.nst ook „deutsch- G'teibig" opgeven. Die „Nordische Glaubensbe- "'egung" beveelt intuss.hen haar leden aan, de formulieren van den burj rlijken stand et woord „nordisch" achter de vraag „tot kelken godsdienst behoort gij?" in te vullen, heruit blijkt, dat de eenheid tusschen de jBeutscnglaubigen" en de „Nordische Glau- ensbewegung" nog niet bereikt is. Het leger en de vloot weigeren, de „Deutsche bnaubensbewegung" als godsdienst te erkennen. mel heeft echter de legerleiding besloten, dat s°ldaten, die niet tot een Christelijken gods- teenst behooren, niet tot kerkgaan kunnen °rden gedwongen. jHonrad Henlein, de leider der Sudeten- tetcche nationaal-socialisten in Tsjechc- teowakije. die tot de Katholieke Kerk behoorde, tet het protestantisme overgegaan. CAIRO, 17 Mrt. (Reuter). De Engelsch-Egyp tische onderhandelingen vorderen slechts lang zaam. Naar verluidt zijn de Engelsche militaire eischen, die eerst op verzet stieten van de Egyp tische delegaties en die betrekking hadden op de Engelsche troepen in Cairo en Alexandrië, gematigd, zoodat thans een overeenstemming mogelijk is geworden. Grootere moeilijkheden bestaan nog in de kwestie van versterking van het Egyptische leger naast een evenredige ver mindering der Engelsche bezettingstroepen. Naar verluidt wordt van beide kanten ook de oplosSbig van het Soedanprobleem, dat tot dus verre bij de onderhandelingen nog in het ge heel niet ter sprake is gekomen, als bijzonder moeilijk beschouwd. .VERWACHTING: Zwakke tot matigen, Oostelijke tot Zuidelijken wind, licht tot half bewolkt, droog weer, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag iets warmer. EE Hoogste barometerstand 772.3 te Praag en Krakau. Laagste barometerstand: 740.6 te Röst. Zon op 6.09 - onder 6.08 - Licht op 6.38 B Slaan op v.m. 3.44 onder n.m. fl.OI EE Nieuwe Maan 23 Maart 5 illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Joachim von Ribbentrop, de Duitsche hoofdgedelegeerde van Hitier te Londen, stamt uit een oude officiersfamilie. Hij werd geboren 30 April '93. Hij werd tijdens der. wereldoorlog officier. Na den oorlog diende hij als officier een tijd lang in de Rijksweer. Von Ribbentrop is een donkere, magere ver schijning en naar de foto's te oordeelen, zou men zeggen, dat een pijnlijke trek over zijn gelaat ligt. Ribbentrop's heele leven is methodisch en goed geoi'ganiseerd. Als oud-officier van de Rijks- weer onderhoudt hij nog steeds relaties met zijn oude kameraden. Om geld te verdienen „reist hij in wijn"; hij heeft in Duitschland de vertegenwoordiging van de beste merken Fransche champagne. En in deze hoedanigheid van handelsreizi ger heeft von Ribbentrop zoowel in Frankrijk als Engeland relaties geschapen, die hij heeft uitgebuit voor zijn vaderland. Hij is getrouwd met de dochter van Henkei', den bekenden Duitschen Champagnefirmant. Sinds 1930 heeft Ribbentrop voortdurend geloofd in den triumf van het Derde Rijk, ook al zag het er vaak niet naar uit. Toen Hitier in 1932 ruim 13 millioen stemmen had behaald, had hij zijn hoogtepunt bereikt. Maar er "iel nog heel wat „dood hout" van den Nazi- stam. Von Papen had z'n plaats moeten afstaan aan von Schleicher. Nu scheen de ster van Hitier te gaan verbleeken. Steunende op het besluit van Hindenburg om den Rijksdag te ontbinden, ging von Schleicher nieuwe "er- kiezingen voorbereiden, waarbij Hitier zeker 4 tot 6 millioen stemmen zou verspelen. Toen verscheen von Ribbentrop ten tooneele. Daar hij zoowel von Papen als Hitier kende ging hij op eigen initiatief trachten om een ver zoening tusschen beide mannen tot stand te brengen. Dit gelukte. Hij bracht beide mannen samen (4 Januari 1933) in de villa van den bankier baron von Schroder te Keulen. Schleicher kreeg er de lucht van en ontbood von Papen. Opnieuw scheen het spel verloren. Maar vor. Papen speelde zijn rol schitterend. „Denkt gij, dat ik u, mijn beste vrienden, zou verraden? 't Is een schande als men u zoo iets verteid heeft" riep von Papen uit en von Schleicher liet zich overreden. Maar Oscar von Hinden burg, de zoon van den ouden President, wist een verwijdering tot stand te brengen tusschen den veldmaarschalk en von Schleicher door hem voor het voldongen feit te stellen, dat von Papen en Hitier een bondgenootschap hadden gesloten. Dat was het werk van Ribbentrop die een toenadering tusschen von Papen en Hitier tot stand bracht, waardoor voor den Führer de weg naar de macht gebaand werd, op een moment toen het scheen dat zijn invloed in dalende lijn ging Het waren niet de verkiezingen van 14 Januari die generaal von Schleicher uit het zadel lichtten, maar von Ribbentrop die een geregelde verbinding tot stand bracht tusschen Hitier, von Papen en Oscar von Hindenburg, en die daardoor den stijgbeugel gereed hield voor de huidige heerschers in het Derde Rijk. Hitier heeft dezen dienst weten te waardee- ren. Hy gebruikte Ribbentrop voor verschil lende doeleinden en benoemde hem tot am bassadeur in buitengewonen dienst. Hij hield voor Hitier besprekingen te Londen, Rome, Parijs. Hij was Duitschlands gedelegeerde in 1935 te Londen bij het sluiten van het En- gelsch-Duitsche vlootaccoord. Von Ribbentrop is nooit in het openbaar als propagandist der nationaal-socialistische bewe ging opgetreden. Men ziet hem nooit. De massa kent hem niet. Hij praat veel, schrijft bijna nooit iets. Waarschijnlijk zijdelings bedoeld voor den bekenden auteur van „Mein Kampf" heeft hi) eens verklaard: „Schrijven is een onhandig heid, waardoor men een politicus altijd kan bewijzen, dat hij met zich zelf in tegenspraak is." Von Ribbentrop is altijd een groot voor stander geweest van een goede vérstandhouding tusschen Duitschland en Frankrijk. In dit ver band is zijn invloed op Hitier tastbaar. Maar moeiiijk is aan te nemen, dat hij een groot bewonderaar is van de Hitlersche fait accom- pli-politiek, waardoor de toenadering tot Frank rijk meer wordt geschaad dan gebaat. PARIJS, 18 Maart. (Reuter). De Grieksche staatsman, ex-dicta tor en oud-minister-president Eleu- therios Venizelos is hedenmorgen, na een ziekte van enkele dagen, te Parijs overleden. PARIJS, 17 Mrt. (Stefani). Vanmorgen heeft professor Jeze zijn eerste college over juridische wetgeving kunnen geven, zonder dat zich inci denten voordeden. Daar het college werd gegeven in het paeda- gogisch museum en niet in de Sorbonne, heb ben de studenten, die den strijd thans gewon nen meenen te hebben, besloten, hun actie tegen professor Jeze te staken. GIBRALTAR, 17 Maart. De bisschop van Cadiz, Mgr. Raimondo Perez y Ro driguez is naar Gibraltar gevlucht, nadat zijn paleis door een oproerige menigte in brand was gestoken, aldus meldt United Press aan de „Tel." Ook te Albacete hebben volgens Reuter weer ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Nadat eenige jongelieden van het Volks front het slachtoffer waren geworden van een aanval van de zijde van een troep onbekend gebleven individuen, is in de straten der stad een groote protest-optocht gehouden. De be- toogers hebben de kerk van St. Joannes den Dooper en het Capitol-theater in brand ge stoken, terwijl zij voorts getracht hebben het bureau van een katholiek blad in brand te stéken. De politie moest van de wapenen gebruik maken orp de menigte te verspreiden.' Vier per sonen werden gewond. Men is er thans in geslaagd een groep Rus sische toeristen te redden, die sedert zestien dagen in de bergen* van den Kaukasus door de sneeuw werden geblokkeerd. Hun toestand is echter1 zoo precair, dat men vreest, dat ver scheidene hunner het leven niet zullen kunnen behouden. Het Engelsche volk heeft altijd een buiten gewone aandacht besteed aan het doen en la ten van den nieuwen koning. Alles wat met den voormaligen „prince char ming" verband houdt, heeft thans nog meer dan vroeger de intense belangstelling van het Engelsche publiek en de populariteit van den prins van Wales is er na zijn proclamatie tot koning niet minder op geworden. Men volgt hem overal op zijn schreden en onverzadig baar grijpen de lezers naar alle berichten, die iets naders omtrent den nieuwen koning mede- deelen. Vooral wil men weten, hoe hij zijn dag doorbrengt. Eiken morgen tegen tien uur rijdt ning met zijn bekenden auto van uit het York- house, waar hij nog steeds woont naar het Buckinghampaleis, waar de hofhouding en d- koninklijke appartementen gevestigd zijn. Te ..en den tijd van het vertrek staat steeds een die - te menigte bij het Yorkhouse geduldig wachten, om een glimp van den koning op te vangen. Zoodra deze verschijnt wordt on middellijk luidkeels door de wachtenden ge roepen: „God bless the king!" God zegene den ^d"1'koning kijkt glimlachend om zich heen en neemt dankend zijn hoed even af (sinds hij koning is, gaat hij niet meer blootshoofds). Soms blijft hij nog even staan en wisselt en kele woorden met de menschen uit zijn om geving; dan stapt hij in en rijdt snel weg. Zoodra hij in het Buckinghampaleis arriveert, wordt daar de koninklijke standaard geheschen. In de eerste dagen van zijn regeering nad de koning zich op de tusschenverdieping dicht bij den hoofdingang een bureau laten inrich ten, want onder geen voorwaarde wilde hij de voormalige werkkamer van zijn vader in beslag nemen. Deze kamer, zoo zeide hij, zal aan de na gedachtenis van mijn vader gewijd blijven. Zoo werden de eerste regeeringszaken van Ed.uard VIII Ir» een allereenvoudigste kamer afgewikkeld. Ten tijde van George V wachtten daar de gezanten en diplomaten, tot de koning hen ontvangen had. Een mahoniehouten schrijftafel, enkele stoeien, een inktstel en een aschbak maakten zoo goed als het geheele meubilair uit. Weldra bleek deze ruimte abso luut onvoldoende; het was er niet rustig ge noeg en ook het vraagstuk der verwarming leverde moeilijkheden op. Toen werd een werk kamer ingericht in den zgn. Belgischen vleu gel van het paleis. Zoodra de koning in zijn werkkamer geko men is, verschijnt daar zijn secretaris Lord Wigram en overhandigt den vorst de lijst van de audiënties, bezoeken en verdere bezigheden van dien dag. Dan volgt mededeeling van al lerlei bijzondere berichten, terwijl de voornaam ste courantenknipsels, door den secretaris ge rangschikt, aan den koning worden voorgelegd. Vervolgens komen de „dispatchboxen", kleine tasschen met dringende aangelegenheden aan de beurt. Elk der ministeries heeft zijn eigen „dispatchbox", die tot nu toe door een specia- len koerier naar het paleis werden gebracht. Edward VIII heeft met deze gewoonte ge broken. Wij hebben genoeg betrouwbare motorrij ders en die zijn ook veel flinker, meende de koning, en de bejaarde koeriers werden op pensioen gesteld. Daarna komen verschillende belangrijke staatsstukken en documenten ter tafel, die de vorst geheel moet doorlezen en bestudeeren. Daarbij bedient Edward VIII zich van een bril en hij lijkt daarmede plotseling wel tien jaar ouder te zijn geworden. Ten slotte komen de tasschen binnen met het opschrift „private". De sleutels hiervan heeft de koning onder zijn persoonlijke berus ting. In deze tasschen bevinden zich de ge heime documenten, die, vooral in de dagen, zooals we ze thans weer beleven, den Koning veel zorg kunnen baren. Om één uur gaat de vorst lunchen en zich een kleine verpoozing verschaffen, om tegen drie uur zijn werk we derom te hervatten. Tijdens de zittingen van het parlement laat hij zich ieder uur, dikwijls zelfs ieder half uur, omtrent het verloop der debatten inlichten. Zeer dikwijls gaat Edward VIII om raad bij Koningin Mary, zijn moeder, maar nog meer treedt hij in overleg met zijn broeder, den her tog van York. LONDEN, 17 Maart. (Reuter) Meer dan 25 brandweercorpsen hebben vanmiddag gehoor gegeven aan het alarm hulp te komen bieden bij den brand in de filmstudio's, welke te Den ham (Buckinghamshire) voor rekening van de London Film Productions Ltd. worden ge bouwd. De vlammen sloegen hoog uit en dikke rookmassa's verspreidden zich boven de omge ving. In de studio's worden nog geen films op genomen. Niemand is gewond. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend. MILAAN, 17 Maart (Reuter) Een nieuwe electrische trein tusschen Rome en Milaan, met een maximumsnelheid van 160 K.M. per uur, plaats biedend aan 94 reizigers, zal bin nenkort proefrijden. De enorme snelheid maakt versterking van de lijn noodig. Met de zen trein zal het mogelijk zijn den afstand Milaan—Rome, waarover men nu 8% uur doet, in 6J4 uur af te leggen. Koning Edward VIII Ook geen kaart voor 't stadion? Inderdaad dat is een strop, Maar de radio-distributie Lost zoo'n euvel voor U op. Naar een regeling voor West Europa? Engeland stelt een neutrale zone voor onder toezicht van een internationale politie-macht. De Grieksche staatsman Venizelos overleden. Ongeregeldheden in Spanje duren voort; bis schop van Cadiz vlucht naar Gibraltar; ge peupel steekt het paleis van bisschop in brand. Na de opheffing van het Nationaal Crisis- comité; advies van de Ned. Ver. voor Armen zorg en Weldadigheid. De commissie-Schör.feld is gereedgekomen met haar voorstellen inzake bestrijding van radio- omroep-storingen. In Augustus zullen op het vliegveld „Twente" wedstrijden voor zweefvliegtuigen worden ge organiseerd. Z. H. Exe. Mgr. J. P. Huibers eere-voorzitter der Vereeniging tot samenstelling van Neder- landsche Bedevaarten. In de vergadering van het Comité der Ver eeniging tot samenstelling van Nederlandsche Bedevaarten welke 16 dezer ten paleize van Z.H. Excellentie Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, werd gehouden, heeft Mgr. Hui bers ontslag genomen als lid van het Comité en als Aalmoezenier der Nationale Bedevaart naar Lourdes. Het Comité verzocht daarop aan Mgr. om voortaan het eere-voorzitterschap van de Vereeniging tot samenstelling van Neder landsche Bedevaarten te willen aanvaarden, waarin Mgr. onmiddellijk toestemde. Reeds dadelijk na den wedstrijd om het we reldkampioenschap schaken tusschen Dr. Alje chin en Dr. Euwe, waarbij onze landgenoot den titel van wereldkampioen veroverde, deed zich de vraag voor, waar de reglementaire revanche match zou worden gehouden. Men weet dat aanstonds namens een hotel concern in Oostenrijk en ook namens het Carl- ton-Hotel te Amsterdam financieele aanbiedin gen werden gedaan om dezen wedstrijd mogelijk te maken. Onderhandelingen van het Euwe Aljechin Comité over deze aanbiedingen voer den echter niet tot een resultaat en de kans was daarna zeer groot, dat deze revanche om het wereldkampioenschap niet in Nederland zou worden gehouden. Thans heeft de directie van de „Haagsche Courant" te 's Gravenhage zich in verbinding gesteld met het EuweAljechin Comité en met dit comité een overeenkomst getroffen, waarbij het spelen van den wedstrijd in Nederland ver zekerd wordt. Uiteraard zullen waarschijnlijk de openings partij en verscheidene andere partijen in de Residentie worden gespeeld. Hoe de verdeeling der overige partijen zal zijn, is thans nog niet bekend. r •s- cZ O Stand op Woensdag 1 uur n.m.: 767.9 Vorige stand: 767.7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1