Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan 'n „Omroeper"J voor 80.000 gezinnen Stadsnieuws Makelaar pleegt oplichtingen Felle brand in de hoofdstad tg id Laatste Nieuws Nederlandsche ruiters en de Olympische Spelen e tonq streelt Uv fachtcroirm. VOORBEREIDING VOOR BERLIJN Een verklaring van Goering mm WOENSDAG 18 MAART 1936 gwiaiHiiiiiiimiüuiHiiiiiBimuHiHiNiiiiiiniimimuiiHHUiwiiHiiiiiiiiimiiHiüiiHiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiHiig Ontheffing winkelsluiting F aillissementen Gevonden voorwerpen en dieren Santpoortsche harddraverij- vereeniging Wandelsport Competitie Derde Klasse Nederl. Dambond, afd. Noord HEEMSTEDE VELSEN Onder valsche voorspiegelingen moest men twee en dertig en een halven gulden neer tellen voor het bezich tigen van een huis Hypotheken-zwendel Hypotheek-gever Anderhalf jaar gevan genisstraf Moeder met kind en bejaard echt paar langs veranda in veilig heid gebracht TOL'S VISCHHANDEL Samenstelling der equipes na de groote Olympische proef te Amersfoort Military, dressuur en springen De groote Olympische proef De uitzending naar Berlijn Vergadering van de Locarno-mogendhedei* BOKS0 CARNERA GESLAGEN In één ronde tweemaal doW VOE1 IERLAND SLAAT ZWITSf#' LAND Een magere overwinning NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT B. en W. van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van de winkels op de door de afdeeling Haarlem en omstreken van de Neder- landsctie Vereeniging van Huisvrouwen op 19, 20, 2>1, 23, 24, 25 en 26 Maart 1936 in het Gemeentelijk Concertgebouw te houden Voor- jaarsbeurs ingevolge de Winkelsluitingswet ont heffing hebben verleend van de verbodsbepa lingen van die wet in dier voege, dat die win kels op 19, 20, 23. 24, 25 en 26 Maart 1936 na des namiddags acht uur tot des namiddags elf uur en op Zaterdag 21 Maart 1936 na des na middags tien uur tot des namiddags elf uur voor het publiek geopend mogen blijven, met dien verstande echter, dat geen artikelen mo gen worden afgeleverd op Zaterdag 21 Maart 1936 na des namiddags tien uur en op de ove rige dagen na des namiddags acht uur. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 17 Maart 1936: 1. J. G. Kuijten, winkelier in verlichtings artikelen, wonende te Haarlem, Groote Hout straat 147a; curator mr. J. G. Bettink tè Haar lem. 2. P. J. Joosten, schilder, wonende te Drie huis, gemeente Velsen, Driehuizerkerkweg A 61 curatrice mej. mr. C. H. Deknatel te Haarlem. 3. N. Nooy, handelende in huishoudelijke ar tikelen, wonende te Wormer; curator jhr. mr. W. A. Baud te Haarlem. 4. J. TTOost, metselaar, wonende te Haarlem, Berckheydestraat 6; curator mr. A. C. F. Hen- drikse te Haarlem. Rechter-commissaris in al deze faillissemen ten mr. E. J. W. Top te Haarlefn. Geëindigd zijn de volgende faillissementen wegens het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst 1. W. Smit, wonende te Krommenie; cura trice mevr. mr. E. A. J. ScheltemaConradi te Haarlem. 2. A. W. Nieberding, wonende te Heemstede; curator mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 3. W. Kater, stucadoor, wonende te Pur- merend; curator mr. H. H. Riepma te Edam. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur). Handschoenen, ceinturen, Politiebureau Sme destraat; wollen das, Smit, Gr. v. Wiedstr. 19; hond, Groot, Barendsestr. 20; hond, Spanjaard, Slaperdijk 22, hond. Kaars. Parklaan 84; hon denhalsband Kapel, Olycanstr. 6; jongensjas, v. ri. Plicht, Gasthuissingel 6 rd.; kindermuts, Kok, Leidscheplein 37 rd.; portemonnaie, v, d. Geest, KI. Houstrt. 67 dr.; portemonnaie, Drayer, Z'o- merkade 89; regenpijpen, Reemer, Wouwerman - str. 27 rd.; damesring, Dumaine, Kruisstr. 37; rijwielplaatje, Holmeijer, Godfr. v. Bouillonstr. 21 rd.; rijwielplaatje, Pen, Heerensingel 23 a; ring. Prent, Nijlstraat 25; damestasch met inh., v. Aken, Gen. Cronjéstr. 46; waschgoed, Ko- mngsbruggen, Sophiastr. 20; zweep, Tuin, Gr. van Wiedstraat 2. Bovengenoemde vereeniging houdt Woensdag 18 Maart, in café ,,Zomerlust", Hoofdstraat 124, Santpoort-Dorp, des avonds om acht uur, een ledenvergadering. In verband met de belangrijke agenda rekent het bestuur op een groote opkomst van leden en paardensportliefhebbers. Te Wijk aan Zee werd Zondag een snelwan delwedstrijd over 85 K.M. gehouden. Het gelukte den Haarlemmer G. Gaarthuis, lid der „H. A. V. De Kampioen" het record van Hendriks te breken. Dit stond n.l. op 10 uur 18 min. De nieuwe recordhouder deed 9 uur en 28 min. over dezen afstand, de snelste tijd ooit in Nederland op dezen afstand gemaakt. In de Korenbeurs te Haarlem speelde Maan dagavond j.l. voor bovengenoemde competitie de Haarlemsche Damclub IV tegen de Haar- lemsche Damclub V. Uitslag 146. Burgerlijke Stand Geboren: d. van J. M. v. d. Aar—Teeuwen. Getrouwd: D. H. Wielenga en A. B. Berg mans. Overleden: P. F. Kramer, 68 jaar; G. J. van Slingerland, 70 jaar; Jantje Draaisma, 87 jaar, wed. van J. B. Vogelsang. Radio-steunbonnen Het comité maakt be kend, dat inschrijving voor het verkrijgen van een steunbon voor de maand April voor de radio centrales in de gemeente Velsen geschiedt op Donderdag 19 Maart voor de centrale Kennemer- land en Velsen-Noord en uitreiking voor de Kennemer-centrale op Donderdag 26 Maart 89 uur en voor de centrale Velsen-Noord 26 Maart 6.307.30 uur. Voor de centrales Huisman en v. d. Broek in schrijving op Vrijdag 20 Maart en uitreiking op Vrijdag 2T Maart van 78 uur. Het comité wijst er op, dat inschrijving bij exploitanten aan huis niet meer wordt geac cepteerd. (of uw rechter-richting- aanwijzer) steekt u na tuurlijk altoos tijdig uit, voor u een bocht naar rechts neemt. U weet zeker wel, wat tijdig be- teekent? (vóór u de bocht ingaat I) Luitenant Pahud de Mortanges met Mareroixhet paard, waarmede deze ruiter in 1928 te Amsterdam de military won Voor de Utrechtsche Rechtbank stond Dinsdag de 31-jarige W. v. d. L., makelaar te Utrecht, terecht wegens het plegen van oplichtingen subs, verduistering van geld. Per advertentie maakte verdachte bekend, huizen te huur te hebben en aan wie op deze annonces reflecteerde, werd inderdaad een huis aan de Poortstraat getoond. Na de woning bezichtigd te hebben moest men 32.50 betalen als waarborgsom, even tueel eerste maand huur. Er bleken nogal gegadigden voor het huis te zijn, want rrfeer dan vijftien personen werd alzoo ƒ32.50 afhandig gemaakt, terwijl de make laar nadien niets meer van zich liet hoo- ren. Bij het verhoor voor den rechter-commis saris had verd. een volledige bekentenis afge legd. Op de terechtzitting echter begon hij te rug te krabbelen. ,.Moet ik soms dezen heelen stapel brieven gaan voorlezen, waaruit overduidelijk uw corrupte practijken blijken?" vroeg de president en nam een grooten stapel brieven ter hand, welke af komstig waren uit de correspondentie van ver dachte. Verdachte, zeide zooveel, dat dit over bodig was. Uit het getuigenverhoor bleek, dat verdachte eens naar een bakker was toegestapt, die eige naar van een perceel aan de Poortstraat is, en hem gevraagd had als bemiddelaar tusschen huurder en den eigenaar te mogen optreden. Naar de bakker verklaarde, had hij verdachte geen volledige vrijheid van handelen gegeven, doch hem wel gezegd, dat wanneer hij een huurder wist, hij het mocht verhuren. Daarom had hij verd. ook een sleutel ter hand gesteld. Voor wat verdachte nu had gedaan, had de bakker hem geen bevoegdheid gegeven. Verschillende gedupeerden kwamen vertellen, hoe zij na het huis gezien te hebben, 32.50 betaald hadden en verder niets meer van de zaak gehoord hadden. Een rechercheur verklaarde, dat verdachte enkele jaren geleden bij de politie ongun stig bekend stond, daar hij handelingen pleeg de in zaken, die het daglicht niet konden ver dragen. Daarna hoorde men niets meer van hem. totdat dit geval aan het rollen werd ge bracht. Naast deze verhuurderij, deed verdachte ook aan het wegschenken van hypotheken. Ook hiervoor plaatste hij in enkele bladen een ad vertentie, waarop hij brieven ontving. Deze adressen ging hij af en vertelde altijd veel succes te hebben gehad met het verkrijgen van hypotheken en dat zulks door hem altijd in zeer korten termijn werd afgewikkeld. Daarom had hij steeds het genoegen mogen smaken tal- looze kleine middenstanders en boeren, die heftig in geldverlegenheid zaten, te kunnen helpen. Als termijn stelde verdachte om bin nen veertien dagen 1500 hypotheek te geven. Op dit schoone aanbod ging een winkelier, die zwaar in de zorgen zat, grif in. Hij besprak het een en ander met v. d. L. en teekende een z.g. aanvraag-formulier. Voor de te maken on kosten moest 32.50 betaald worden. Nadat v. d. L. dit geld binnen had en vertrokken was om de hypotheek te bemachtigen, richtte de 'winkelier aan al zijn schuldeischers eer, schrij ven, waarin hij verzocht nog slechts veertien dagen geduld te hebben, want na dien tijd had hij geld. De gestelde termijn vervloog snel, doch het geld kwam niet. Zoo verging het ook een boer 'te Aarle-Rix- tel en nog enkelen anderen. Allen verklaarden, dat zij met den makelaar overeengekomen wa ren, zoo hij de gevraagde hypotheek niet kon verkrijgen, zij de ƒ32.50 teruggestort zouden krijgen. Noch van de hypotheek, noch van het teruggeven der gelden merkten of hoorden zij iets. Requisitoir nemende achtte de officier van justitie zoowel het primair als het subsidiair in de dagvaarding ten laste gelegde bewezen, Spr. eischte ten slotte tegen v. d. L. een ge vangenisstraf van een jaar en zes maanden. Mr. Oldhof, de verdediger, achtte niet als vaststaande, welke bevoegdheid de bakker aan verdachte had verleend. In de handelingen van verdachte kon pleiter niets anders zien, dan wanhopige pogingen om in zaken nog een be staan te vinden. Deze pogingen naderden wel iswaar de grens van oplichting, maar of deze is overschreden liet pleiter gaarne aan het oor deel van de Rechtbank over. Uitspraak over veertien dagen. Gistermorgen te kwart voor elf was de be woonster, mej. Terwiel, van het perceel Tweede Oosterparkstraat 193 II te Amsterdam in 'n zij kamertje aan de straatzijde bezig met de verzorging van haar baby, een jongetje van een half jaar. Het ventje leed aan een verkoudheid en in verband hiermede gebruikte de moeder een spiritusstoomapparaat. Wat er gebeurd is kon zij niet verklaren, doch plotseling zag zij, dat brandende spiritus over de tafel liep. Zij greep den kleine, wikkelde hem in een dekentje en liep zoo snel mogelijk naar de derde verdieping, waar een bejaard echtpaar, de fa milie van Splunteren, woont. Zij deelde mede, wat er gebeurd was, waarna mej. Terwiel weer naar beneden liep om te trachten het vuur te dooven. Al spoedig bleek haar, dat dit onbegonnen werk zou zijn. Het vuur had zich reeds aan de geheele kamer URSULASTRAAT 1 TELEFOON 14967 KOOF OF BESTEL 'T BESTE VAN 'T BESTE GEROOKTE PALING GARNALEN HEERLIJKE SCHOTSCHE HARING EN GECONSERVEERDE VISCHWAREN OMTRENT DE VOORWAARDEN voor de^Jname aan deze rubriek zal onze administratie U gaarne elke gewenschte inlichting verschaffen. medegedeeld en was reeds doorgeslagen naar de naastgelegen huiskamer. Mej. Terwiel liep weer naar boven en gaf het echtpaar Van Splunteren den raad zoo spoedig mogelijk het huis te verlaten, want reeds ver toonde zich veel rook op gangen en portalen. Zij zelf nam den kleine op en begaf zich naai de veranda aan de achterzijde van het huis. die over de lengte van het geheele huizenblok doorloopt en waartusschen als afrastering dunne houten schotten zijn aangebracht. Het vuur greep danig om zich heen en sloeg ook reeds aan de achterzijde van de woning- van mej. Terwiel uit, zoodat men op de ve randa al spoedig last van rook en vlammen kreeg. Met behulp van de buren werd een tusschen- schot weggeslagen en zoo bereikten moeder en kind het huis naast het hare gelegen. Met het oog op het gevaar bracht men haar echter in een eenige huizen verder gelegen melkzaak, waar zij bij de bewoners liefderjjk werd opgenomen. Inmiddels sloegen de vlam men aan de Oosterparkstraatzijde fel uit de tweede, derde en de zolderverdieping uit. Op het eerste alarm waren uitgerukt de motorspuit van den post Dapperstraat en een motorspuit en ladderwagen van de hoofdwacht Nieuwe Achtergracht. De bevelvoerende brandweer-officier zag da delijk den ernst van den toestand in en liet om versterking vragen, waarop nog twee motor spuiten en een manschappen- en gereedschaps wagen ter assistentie werden nagezonden on der bevel van den hoofdbrandmeester, den heer Hartdorf. Met vijf stralen werd het vuur aangetast; twee werden geleid door de naast belendende perceelen 191 en 195, terwijl twee door het trappenhuis van het brandende perceel omhoog' werden gevoerd. Met een vijfden straal werd van den ladderwagen water gegeven. Na een kwartier van intens water geven ver minderde het vuur zienderoogen, doch dikke rook wolden puilden uit vensters en deuren. Enkele brandwachten begaven zich voorzien van rookmaskers naar binnen en toen kon met de nablussching een aanvang worden gemaakt. De woning van de familie Terwiel bleek geheel te zijn uitgebrand, evenals de voor- en zijkamer van de familie Van Splunteren op de derde étage, terwijl de achter gelegen vertrékken ook ernstige schade hebben be komen. Ook de zolder bleek danig van het vuur te hebben geleden. Het nog smeulend meubilair werd door de brandweer naar buiten geworpen, terwijl eer- gedeelte van het dak gesloopt werd. Ook bij de buren aan beide zijden was veel rook naar bin nen gekomen, doch daar had men geen last van het vuur gehad. Het echtpaar Van Splunteren vond eveneens bij de buren aan de overzijde onderdak en was danig overstuur. Beide families waren verzekerd. De G.G. en G.D. was ter plaatse en besteedde nog even zijn zorgen aan den kleine en de moeder, die echter geen letsel hadden bekomen- Zeer veel publiek sloeg de verrichtingen van de brandweer gade, doch werd door een sterke politiemacht te voet en te paard op voldoenden afstand gehouden. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Ons land heeft in de Olympische ruiterwedstrijden altijd een uitne mend figuur geslagen. Tijdens de Spelen te Parijs in 1924 behaalde luitenant van der Voort van Zijp in de military de gouden medaille. Wie herinnert zich voorts niet de fraaie overwinning van luitenant Pahud de Mortanges met „Mareroix" in de military te Amsterdam in 1928? Ei\ dan ligt de tweede zege van dezen kranigen ruiter met het beroemde paard, in den samengestelden wed strijd te Los Angeles in 1932 be haald, nog versch in het geheugen, om maar te zwijgen van de andere prijzen, die de Nederlandsche ruiters op verschillende Olympische Spelen hebben gewonnen. Het was ons bekend dat de voorbereiding voor de Berlijnsche Spelen weer met groote intensiteit geschiedde en on^e kansen om in de prijzen te vallen, niet alleen voor de military, moeten hoog worden aangeslagen. In dit verband hebben wij ons voor nadere bijzonderheden gewend tot den secretaris van den Nederlandschen Hippischen Sport Bond, reserve luitenant-kolonel D. J. Couvée, die ons belangrijke mededeelingen over de voorbereiding en training der ruiters en paarden heeft ver strekt. De algemeene voorbereiding berust bij den Nederlandschen Hippischen Sport Bond, die zelf echter geen .wedstrijden organiseert, doch deze overdraagt aan de aangesloten vereenigingen. Zoo liggen de military en de zware dressuur- proef naast het springen de nummers van Berlijn vormend geheel in handen van de Koninklijke Militaire sport Vereeniging. Alles wat betrekking heeft op de ruiters voor het zware springconcours wordt gedaan in overleg met de militaire autoriteiten, in het bijzonder met den inspecteur der Cava lerie, generaal-majoor Fabius en het Cen traal Comité voor de concourses hippique in Nederland. Deze instanties maken uit aan welke buitenlandsche en binnenlandsche wedstrijden zal worden deelgenomen. De heer Couvée gaf ons eerst een overzicht van hetgeen sinds eind 1934 is geschied. Toenter tijd heeft n.l. de inspecteur der Cavalerie, gene raal-majoor Fabius aan de officieren een op gave gevraagd, wie genegen was zich voor te bereiden voor de Olympische Spelen en welke paarden zij daarvoor beschikbaar hadden. De eerste opgaven vormden tezamen een groote lijst. Na de eerste wedstrijden van 1934 en 1935 ble ken verscheidene paarden niet geschikt te zijn om de training voort te zetten. Te geringe snel heid, te weinig uithoudingsvermogen, waren oor zaken van uitvallen. Een zeer ernstige proef was de najaars military 1935 te Amersfoort, waar vrijwel de volledige eischen van Berlijn, speciaal wat de snelheden en de hindernissen betrof, zijn gesteld. Zooveel mogelijk werden bij de cross country te Amersfoort de terreinen van Döberitz tot voorbeeld genomen. Dit was mogelijk doordat in Juli van het vorig jaar een équipe van vijf ruiters, verge zeld van enkele waarnemers, had deelgenomen aan de internationale military te Berlijn, waar bij de deelnemende landen in de gelegenheid werden gesteld kennis te maken met terreinen en organisatie, zooals deze ook in Augustus a.s. te verwachten zijn. Bovendien werden een paar waarnemers ge zonden naar een tweede military, op nationale leest te Berlijn georganiseerd, die in October 1.1. werd gehouden. Den tweeden keer waren luitenant Pahud de Mortanges en luitenant Tonnet waarnemers en zij hebben van de gele genheid gebruik gemaakt om een verkenning uit te voeren voor het logies. Voor de zware dressuurproef hebben ruiters en paarden van tijd tot tijd gelegenheid gehad hun kunnen te toonen, terwijl degenen, die voor het zware springconcours in aanmerking komen, zeer veel oefening hebben gehad op de inter nationale concourses, die in 1935 te Nice, Rome, Brussel, Spa, Amsterdam, Dublin, Wiesbaden, New-ork en Toronto zijn gehouden. De voorbereiding is thans zoover gevor derd, dat binnen vrij korten tijd zal kun nen worden uitgemaakt, welke ruiters Ne derland te Berlijn zullen vertegenwoordigen. Het ligt n.l. in de bedoeling om op 30 April 1 en 2 Mei a.s. te Amersfoort een groote Olym pische proef onder leiding' van de K.M.S.V. te organiseeren, na afloop waarvan definitief de equipes met reserves zullen worden aangewe zen. Bij deze Olympische proef staan dus alle drie wedstrijden op het programma. Op 30 April wordt in de morgenuren de dressuur der military gehouden, terwijl des middags de par- coursen zullen worden afgewandeld. Op 1 Mei vindt des morgens de uithoudingsproef der military plaats, gevolgd door de zware dres suur in den middag. Op 2 Mei tenslotte staan het springen der military en het groote spring concours op het programma. Eenige maanden geleden is wederom door den inspecteur der Cavalerie een opgave ge vraagd van de officieren, die wenschen uit te komen in bovengenoemde laatste proef voor de Olympische Spelen. Voor de Olympische proef zullen in de mili tary uitkomen ritmeester Baron Sirtema van Grovestins met Blitzmadel, luitenant Pahud de Mortanges met Madel wie du en Ikarus (R. P.), Luitenant Cnopius met Aubépine, Re serve eerste luitenant Von Hemert met Wels- rabbit, luitenant-kolonel Baron van Voorst tot Voorst met Donizetti, luitenant De Bruine met Tambelle (C. F.), luitenant van der Hoog met Marquis, ritmeester de Kruyff met Tahitti en Sarie Marijs (R. P.), luitenant Tonnet met Har lekijn (R.P.) en Danseuse Rose (C.F.), luite nant Heerma van Voss met Neckrose, en de heer E. Kahn met Espoir. Aan de zware dressuurproef nemen deel ka pitein Versteegh met Ad Astor, kapitein Le Heux met Nancy en Zonnetje II (R. P.), lui tenant Carp met Snip (R. P.), majoor Camer- ling Helmolt met Wodan (R.P.). Voor het groot springconcours staan inge schreven luitenant Greter met Ernica (C. F.) en Trixie (R. P.), ritmeester Baron Sirtema van Grovestins met Godard (R. P.), luitenant van Roode met Diana (C. F.), ritmeester Heuff met Jimmy, luitenant Portheine met Waag hals, majoor De Kruyff met Rose Marie (C.F.), reserve luitenant Van Schaick met Denise II en Santa Bell, luitenant Ruys de Perez met •Kestrelle en Eichenkranz en luitenant de Bruine met Rosine. Voor elk der drie wedstrijden te Berlijn kun nen drie ruiters worden ingeschreven en elke ruiter maximaal met twee paarden. Neder land zal per wedstrijd één reserve-paard doen inschrijven. Zooals wij reeds schreven worden de équipes na de proeven te Amersfoort definitief aan gewezen. De bedoeling is om de gekozenen de laatste twee maanden door detacheering bijeen te brengen te Amersfoort, waar onder leiding van den directeur der Rijschool, majoor Ca- merling Helmolt, verder getraind zal worden. Het is vanzelfsprekend, dat de ruiters niet, zooals gewoonlijk het geval was, aan de be kende internationale buitenlandsche concour ses hippique zullen deelnemen. In de afgeloo- pen jaren is dat wel steeds het geval geweest, doch met het oog op Berlijn wordt het te ver moeiend geacht voor paarden en ruiters. Vóór Berlijn gaan de ruiters dan ook alleen naar het internationaal concours te Brussel, dat van 15—21 Mei wordt gehouden, terwijl voorts aan enkele binnenlandsche concourses wordt deel genomen, waarbij Amsterdam (17-21 Juni), Den Haag (7 en 8 Juni) en Bussum (12 en 13 Juni) op het programma staan. Op deze wedstrijden in Nederland zullen speciale zware parcoursen als oefening worden gebouwd. Nederland zal dus met een volledige équipe aan de Olympische ruiterwedstrijden deelne men. Alle ruiters zullen worden ondergebracht in een hotel te Gatow aan de Havel, terwijl de paarden te Ruheleben staan, waar driehon derd boxen zijn ingericht. Ook de Duitsche paarden zullen daar een plaats vinden, teneinde de omstandigheden voor allen gelijk te maken. De Nederlandsche équipe zit te Gatow zeer gunstig, n.l. dicht bij de paarden en dicht bij de plaatsen, waar de verschillende ruiterwed strijden worden gehouden. Chef d'équipe te Berlijn zal kolonel Jhr. K. F. Quarles van Ufford zijn. De voorzitter van den Nederlandschen Hippischen Sportbond zal waarschijnlijk ook als jurylid fungeeren. Ook reserve luitenant-kolonel D. J. Couvée zal de équipe vergezellen. Voorts gaan naar Berlijn de paardenarts eerste klasse J. G. H. Hols- heimer uit Deventer, een eigen hoefsmid en oppassers. De équipe zal 6 Augustus te Berlijn aanko men, de paarden een dag eerder. Men heeft dan nog ongeveer een week den tijd geheel aan omgeving en omstandigheden te wennen. De heeren Quarles v. Ufford en Couvée zul len reeds 1 Augustus te Berlijn zijn met het oog op de cross country, die als onderdeel van den modernen vijfkamp wordt gehouden. De voorbereiding en training der Nederland sche ruiters heeft veel kosten met zich ge bracht en een en ander is, aldus besloot de heer Couvée zijn mededeelingen, mogelijk ge worden door de zeer gewaardeerde subsidie van het Nederlandsch Olympisch Comité, waarmede de samenwerking van bijzonder prettigen aard is. En niet minder is dat het geval met de mi litaire autoriteiten, van wie tevens de meest volledige medewerking is verkregen. Luitenant Greter met Diana van het Colenbrander-jonds KEULEN, 17 Maart. (Havas) In een groote propagandarede, welke Goering hier heden' avond hield, verklaarde hij o.m.: „Sommige dingen kan men doen, andere het onmogelijk te doen. Onze troepen zijn thans in het Rijnge bied en zij zullen in het Rijngebied blij ven." Behalve te Keulen heeft minister-preside11' Goering vandaag ook te Dortmund een rede voering gehouden. Hij zeide hier o.m.: Moëe eindelijk het verstand tot zijn recht kome'1-; Wij willen niet weerloos zijn, omdat wfj ni®' zonder vrede willen zijn, want in de geschiede nis heeft de wëerlooze steeds zonder VI** moeten zijn. De Fiihrer heeft tegenover Europa het grootste gebaar gemaakt, dat een staats man ooit zou kunnen maken: het aanbod v»° een vrede voor den duur van 25 jaar. OV®1 verstandige voorstellen willen wij gaarne verstandige wijze onderhandelen." Tegenover de „bolsjewistische gewelddade'1. deed Goering een beroep op het verstand d«' volken. Duitsehland wil den vrede en wanne®1 het verstand zou overwinnen, zal men erken nen, dat de Führer met zijn stap een groot® bijdrage heeft geleverd voor den vrede, de wel vaart en het geluk in Europa en in de werel"' „Wij hebben een goed geweten en wij hebben juist gehandeld," aldus besloot Goerihg, „b^ recht van het Duitsche volk is een goadelü1* recht, dat het Duitsche volk de vrijheid heej teruggegeven. Indien men ons aan gene zU® van de grens begrijpt, is de weg vrij voor e® duurzame overeenstemming." LONDEN, 17 Maart. (Reuter) De LocaN1® mogendheden, met uitzondering van Duits®'8 land, kwamen te ruim 10 uur hedenavond der 'voorzitterschap van Eden bijeen. Grab vertegenwoordigde Italië, v. Zeeland België Flandin Frankrijk. Ramsay MacDonald, s fax en Neville Chamberlain waren evene® aanwezig. De vergadering werd te even b8 een 's nachts gesloten. De Fransche delegatie keerde in goed hume in haar hotel terug. t. Men heeft algemeen den indruk, dat de 8 I mosfeer in den laten avond wat is opgeb derd. „t De Fransche gedelegeerden verklaarden. I CSn kleine vooruitgang werd bereikt, ofscb°° zij toegeven, dat er nog niets werd geregeld- Flandin verklaarde, dat de afgevaardigd der Locamo-mogendheden Woensdagmidfl 12 uur 15 opnieuw bijeen zouden komen. De Italiaansche zwaargewicht bokser Carnera kwam te Philadelphia uit tegen Califomiër Leroy Haynes. Carnera ging tweede ronde tweemaal down en verloor 11 derde ronde van Haynes door technische h Onder leiding van den Belgischen 50 rechter Langenus is Dinsdag te Dublin, tcb^d' schouwe van 35000 toeschouwers de lande' ^0 strijd IerlandZwitserland gespeeld. voor Dunne gaf na ruim een half nUT Ierland de leiding en dezen 10 voo'5^ S stonden de Ieren in het verdere verloop va wedstrijd niet meer af. De nederlaag vab serland was eervol.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4