New-Yorksche Beurs De taak van den V olkenbondsraad Sport en spel DONDERDAG 19 MAART 1936 Het verloop van de door den Vol kenbond te vervullen werk zaamheden Slachtoffers van grens incidenten Ruim 170.000 Japanners buiten gevecht gesteld in een paar jaar tijd Geheimzinnige secte in Japan ontbonden 130 afgodsaltaren zullen worden afgebroken Ernstige vlektyphus in Roemenië Zelfs twee doktoren en drie verplegers overleden De noodlanding op2000 meter hoogte Er waren toch verschillende gewonden Korte berichten Overdracht commando Indische vloot Oranje-Blanje-Bleu-vlag geheschen? ZIJN DUIM AFGEHAKT Om de verzekeringssom te krijgen IN STRIJD MET SANCTIE- MAATREGELEN Onderzoek naar herkomst van kisten citroenen INDISCH OORDEEL OVER DE REISBELAST1NG DE WINTERSPELEN 1940 TE SAPPORO? Als Japan de spelen toegewezen krijgt BILJARTEN CONTI KAMPIOEN Wereldkampioenschap 71/2 voor professionals SCHAATSENRIJDEN NOG STEEDS SONJA HENIE 100.000 dollar voor eenige demonstraties WIELRENNEN PIET VAN KEMPEN HEEFT SUCCES TE ST. ETIENNE Overwinning in Zesdaagsche met van Buggenhout VOETBAL IN ENGELAND LiverpoolLeeds United 21 ZWEMMEN Verbetering van een wereld-record Op de 200 M. schoolslag De Hertog Hendrik De postvluchten Na gunstige opening trad een reactie in; het slot was verdeeld WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 18 Maart MARKTNIEUWS FAILLISSEMENTEN LONDEN, 18 Maart. (Reuter). Daar de Duit- sche delegatie pas tegen 5 uur hedenmiddag verwacht werd, was het, naar de speciale ver slaggever van Havas meldt, onwaarschijnlijk, dat zij aanwezig zou zijn op de openbare zitting van den Volkenbondsraad, waarin de aigemeene bespreking van het Fransch-Belgische verzoek zou plaatsvinden. De stemming over de con stateering der Duitsche verdragsschennis zal waarschijnlijk in de zitting van morgenochtend plaats hebben. Nadat de raad het eerste gedeelte van zijn taak zal hebben vervuld, zal de zitting worden verdaagd, hetzij tot Zaterdag 21, hetzij tot Maandag 23 dezer. In deze tweede zitting zou de Volkenbonds raad zich bezighouden met het plan, dat door de vier Locamo-landen gemeenschappelijk is opgesteld als basis voor de internationale actie in verband met den eoupe-de-force van Hitier. In het bijzonder zou de raad een veroordeeling hebben uit te spreken van de eenzijdige opzeg ging van het Locamo-pact, en het beroep op toet Haagsche Hof moeten ratificeeren. Alle andere modaliteiten van het door Enge land, België, Frankrijk en Italië opgestelde plan, zouden terzelfdertijd door den Volken bondsraad ter sprake worden gebracht, doch deze zou zich niet met de uitvoering hiervan bezighouden. De tijd, die verloopen zal tusschen het oogerv- blik, waarop de vier Locamo-landen het eens geworden zullen zijn over de grondslagen van hun gemeenschappelijke actie en dat, waarop de resolutie bij den.Volkenbondsraad zal wor den ingediend, zal eenerzijds door de deskun digen benut worden om details betreffende de redactie te regelen, anderzijds door de mini*, ters om de definitieve goedkeuring hunner re geeringen tot deze verplichtingen te verkrijgen. Nadat de Volkenbondsraad zoo zijn geheele taak zal hebben vervuld, zal hij uiteen kunnen gaan. TOKIO, 18 Maart (A.N.P.) Het departe ment van oorlog deelt mede, dat sinds het uitbreken van het Mandsjoerijsche incident in September 1931 171.398 Japansche soldaten gewond zijn, ziek zijn geworden of door be vriezing buiten gevecht zijn gesteld. 4200 sol daten werden in den strijd gedood, of overle den tengevolge van bekomen verwondingen en opgeloopen ziekten. TOKIO, 18 Maart (A.NP.) Het departe ment van binnenlandsche zaken, dat reeds be vel had gegeven tot ontbinding van een ge heimzinnige Sjinto-secte, „Omotokyo", heeft thans de z.g. ,.Kathedraal-secte" nabij Kyoto bevel gegeven 130 altaren, die over het. geheele land verspreid liggen, vóór 15 Mei as. af te breken. BOEKAREST, 18 Maart (Reuter) .In ver schillende deelen van Roemenië woedt een vlek- typhus-epidemie, die een ontstellenden omvang heeft aangenomen. De epidemie is bijzonder he vig in Bessarabië, waar zij reeds talrijke slacht offers heeft geëischt. Te Chisinau zijn twee doktoren en drie verplegers als slachtoffer van hun plicht gevallen. De autoriteiten nemen uit gebreide maatregelen tegen de gevreesde ziekte. WEEN EN, 18 Maart (DJST.B.) Passagiers en bemanning van het verkeersvliegtuig, dat dezer dagen op den Sau-alp een noodlanding heeft gemaakt, zijn thans te Eberstein in Ka- rinthië aangekomen. In tegenstelling met vorige berichten zijn toch enkelen hunner gewond. Een koopman uit Rome had een herschenschudding opge- loopen, terwijl hij kwetsuren aan het hoofd had. Ook de radio-telegrafist, de piloot en de werktuigkundige zijn gewond. Alleen de twee de passagier was ongedeerd. De geredden ver telden, dat zij een verschrikkelijken nacht hebben doorgebracht. In het nabij Parijs gelegen plaatsje Enghien is Dinsdagmiddag een militair vliegtuig om laag gestort. Een inzittende werd gedood en een ander ernstig gewond. De Amerikanen, die in den wereldoorlog ge streden hebben, hebben nooit vergeten, hoe zij naar 't front werden vervoerd, in goederen wagons, waarop stond: „Veertig personen 8 paarden". Commandant Wolff uit Detroit, voorzitter van den Bond van Oudstrijders, be kend als de vereeniging „Veertig man 8 paarden", heeft nu van de Fransche regeering een goederenwagon gekregen, zooals tijdens den wereldoorlog voor hen gebruikt werd. Deze zal Woensdag naar Amerika worden verscheept. De Rijkskerkcommissie heeft den hoogsten au toriteiten van de Duitsche evangelische kerk het verzoek doen toekomen, instructie te geven, dat met het oog op de Rijksdagverkiezingen de op 20 Maart bepaalde confirmatie-plechtig heden worden uitgesteld. Be ,,Star" verneemt, dat de kosten tot uit voering van het bewapeningsprogramma der Britsche regeering ongeveer 500 millioen pond sterling zullen bedragen. In het officieele Fransche staatsblad is het decreet verschenen, waarin de Kamerverkiezin gen worden vastgesteld op 26 April en 3 Mei. Dr Condon is van zijn vacantiereis in Zuid- Amerika te New-York teruggekeerd, maar wei gerde zich uit te laten over de zaak-Haupt- mann. De metaalbewerkers te Oviedo hebben het werk neergelegd. Tot dusver bleven incidenten uit. In het plaatsje Poz de Macin ontaardde echter een gesprek over de politiek in een vechtpartij, waarbij een arbeider het leven liet. Ongeveer driehonderd Chineesche pelgrims, voor het meerendeel vrouwen en kinderen, zou den volgens te Kanton ontvangen berichten zijn omgekomen, tijdens een brand aan boord van een jonk tusschen Hongkong en Yueh Tsjeng in de provincie Kwantoeng. In Grieksche politieke kringen wordt ver klaard, dat de Grieksche regeering niet alleen verzocht heeft de bijeenkomst van den Balkan- raad uit te stellen, maar tevens de nieuwe bij eenkomst in de eerste dagen van April bijeen te roepen. Aan boord van de Engelsche torpedoboot „Westcott" zou nabij Gibraltar een ontploffing hebben plaats gehad, waardoor één persoon is gedood en acht personen ernstige brandwonden hebben opgeloopen. Tijdens de debatten in het Noorsche Storting heeft de leider der liberale partij, Mohwinckel, het plan geopperd tot het sluiten van een lucht- pact tusschen de Noordelijke st&ten en de na burige groote mogendheden. De Noorsche mi nister van Buitenlandsche Zaken, Koht, ant woordde hierop: Het denkbeeld van een lucht- pact voor afgebakende gebiedsdeelen is logisch, indien men er in slaagt het denkbeeld van een algemeen luchtpact te verwezenlijken. Het is daarom mogelijk, dat deze kwestie thans een onderwerp van bespreking tusschen de Noor delijke staten zal uitmaken. Het Tweede Kamerlid Schaepman heeft aan den minister van Koloniën, Voorzitter van den Raad van Ministers, gevraagd of het juist is, dat aan boord van Hr. Ms. kruiser „Sumatra" en ook aan boord van andere schepen der Koninklijke Marine bij de overdracht van het commando over de vloot te Soerabaja in plaats van de Nederlandsche vlag een vlag Oranje- Blanje-Bleu geheschen was? Indien deze vraag bevestigend wordt beant woord, wil de minister dan maatregelen treffen, dat aan boord van Nederlandsche oorlogsschepen geen andere dan de Nederlandsche vlag ge heschen wordt? Voor de rechtbank te Leeuwarden stond Woensdagmiddag terecht M. B., voorheen vee houder, thans zonder beroep te Bolsward, we gens oplichting van de Aigemeene Maatschappij van Verzekering tegen Ongelukken en Wette lijke Aansprakelijkheid „Zürich", door deze maatschappij te bewegen tot afgifte van een bedrag van ongeveer 18000. Verdachte heeft deze maatschappij een formulier doen toeko men, waarin" hij kennis gaf, dat hem 1931 te Burgwerd een ongeval was overkomen door met een scherpe zeis te vallen, waardoor hij zijn borst bezeerde en zijn linker duim geheel af sneed. Doordat verdachte in moeilijkheden ver keerde, was hij bezweken voor de verleiding, die hem, naar hij beweerde, werd ingeblazen door D. J. B., administrateur te Amersfoort, destijds in Friesland directeur van een veebank, met welke instelling verdachte in relatie stond. Op een Zaterdagochtend kapte B. zijn duim met een bijl af, ten einde de verzekeringsuit- keering te verkrijgen. De Officier van Justitie te Leeuwarden eischte tegen den verdachte een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Vervolgens stond als medeplichtige terecht de administrateur, die van de 18000 meer dan 8000 heeft betaald gekregen voor achterstal lige schulden. De Officier eischte tegen hem twee jaar gevangenisstraf, met last tot onmid dellijke gevangenneming. De rechtbank stond dit laatste niet toen en bepaalde de uitspraak over veertien dagen. De inspecteur van de invoerrechten en Accijn zen te Rotterdam stelt een onderzoek in naar de herkomst van 900 kisten citroenen, elk in houdende 300 citroenen. Deze partij is door Ita- liaansche handelaren op de Zuidvruchtenveiling in het verkooplokaal aldaar te koop aangeboden, voorzien van Syrische papieren. Vermoed wordt echter, dat de citroenen uit Italië afkomstig zijn, hetgeen in strijd zou zijn met de sanctie maatregelen. Nader vernemen wij, dat de kisten citroenen, die door deskundigen als uit Italië (Messina of Palermo) afkomstig herkend werden, in beslag zijn genomen. De import-firma's beweren het tegendeel; waar ze dan wel vandaan komen, konden zij evenwel niet meedeelen. BATAVIA, 17 Maart. (Aneta). De „Indische Courant" publiceert een hoofdartikel omtrent het wetsontwerp tot invoering van een reis- belasting, waartegen groote bezwaren worden aangevoerd. Het blad maakt speciaal bezwaar tegen het feit dat Indië als buitenland wordt behandeld en niet als een deel van het Rijk. Het blad schrijft dan: „Wanneer zal het der regeering eens duidelijk worden, dat Ne derland en Ned.-Indië één Rijk vormen en dat het besef der rijkseenheid in de eerste plaats aanwezig behoort te zijn bij de regeering?" Het Japansche Olympische Comité heeft be sloten om, indien aan Japan de organisatie der Olympische Spelen in 1940 wordt opgedragen, de Winterspelen te houden in Sapporo in het Hokkaido gebergte, waar alle wintersportmoge lijkheden, zoowel wat betreft het schaatsenrijden als de skisport en het bobben, voorhanden zijn. De laatste partij in het toumooi te Parijs om het wereldkampioenschap 71/2 voor pro fessionals had het volgende resultaat: Conti (Fr.) 300 10 120 30.— Derbier (Fr.) 201 10 107 20.10 Conti veroverde daarmede het wereldkampi oenschap voor de tweede maal. Onze landgenoot Drost eindigde in het klassement op de vijfde plaats. Het eindklassement was: pnt. h.s. alg. gem. 1. Conti (Frankrijk) 16 173 30.37 2. Derbier (Frankrijk) 12 137 16.64 3. Van Leemput (België) 8 96 14.67 4. Grange (Frankrijk) 6 78 14.37 5. Drost (Nederland) 6 75 12.71 6. Weiss (Duitschland) 6 68 11.01 7. Martenet (Zwitserland) 2 91 10.68 8. Klein (Oostenrijk) 2 69 9.50 Naar uit New York wordt gemeld heeft Son- ja Henie thans verklaard, dat zij een contract heeft onderteekend, volgens hetwelk zij pro fessional wordt en een bedrag van ongeveer 100.000 dollar zal vergoed krijgen voor vier exhibitions te New York, welke door demon straties in negen andere steden der Vereenigde Staten zullen worden gevolgd. Daarmede is zij dus definitief tot het professionalisme over gegaan. Dinsdagavond is de Zesdaagsche te St. Etienne geëindigd met een overwinning van het koppel Piet van KempenVan Buggen hout voor het Fransche koppel Mouton Boucheron. Op den laatsten avond is eenige uren achter elkaar fel gejaagd en ook de sprints werden stuk voor stuk hardnekkig betwist. De sprints van het laatste uur werden gewonnen door van Kempen, Samijn, Korsmeijef, Buysse, Foraizon, van Kempen, Buysse, van Kempen, Leducq, Boucheron, Leducq, van Kempen, Van Buggen hout, Pomeon, Buysse, Buysse, Buysse en van Kempen. Het koppel van Kempenvan Buggenhout was inderdaad het sterkste paar. De eindresultaat was: 1. Van Kempenvan Buggenhout 1014 pnt.; 2. Mouton—Boucheron 850 pnt.: 3. Dayen— Wambst 164 pnt. Op één ronde achterstand: 4. Buysse—Fa ure 1002 pnt.; 5. Leducq—Le Drogo 453 pnt.; 6. ThierbachKorsmeijer 425 pnt. Op twee ronden achterstand: 7. Wambst— Samijn 521 pnt. De Woensdag voor de eerste divisie van de Engelsche League gespeelde wedstrijd tusschen Liverpool en Leeds United eindigde in een 2—1 overwinning voor de gastheeren. Gemeld wordt, dat de Russische zwemmer Bolchenko het wereldrecord 200 M. schoolslag heeft verbeterd door dezen afstand af te leggeD in 2 min. 38,2 sec. Het oude record staat op naam van den Franschman Cartonnet met een tijd van 2 min. 39,6 sec., gevestigd op 4 Mei van het vorige jaar te Parijs. Het wereldrecord van den Russischen zwem mer zal echter niet erkend kunnen worden, om dat Sovjet-Rusland niet is aangesloten bij de F.I.N-A. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is Woensdag aan gekomen te Cadiz om 9.20 uur. De „Perkoetoet" (thuisreis) vloog van Ba tavia naar Medan. De „Kwak" vloog Woensdag van Amsterdam naar Rome, NEW-YORK, 18 Maart (Part.) Ofschoon de koersbeweging bij de opening eenigszins verdeeld was, bleef de grondstem ming overwegend gunstig, waartoe verschillen de factoren bijdroegen. De industrieele activi teit vertoont wederom algemeen een toeneming en het ziet er naar uit, dat de resultaten in het eerste kwartaal beter zullen uitvallen dan aanvankelijk verwacht werd. Voorts werd de markt gestimuleerd door de publicatie van de cijfers betreffende de opbrengst van de inkom stenbelasting over Februari, die een aanzien lijke stijging te zien geven, waaruit niet alleen blijkt een flinke versterking van de koop kracht, doch die tevens aanleiding hebben ge geven tot de verwachting, dat hierdoor de oor spronkelijke plannen der regeering om een be lasting te gaan heffen op de onverdeelde win sten der maatschappijen, zullen kunnen worden verzacht. Hierdoor worden weliswaar de kan sen op grootere dividenden in de toekomst klei ner, doch in conservatieve kringen wijst men er op, dat de interne positie van de onderne mingen minder zal worden aangetast. Staalwaarden liepen algemeen terug onder leiding van U.S. Steels, die voor Europeesche rekening aangeboden waren. Bethlehem Steels verloren ongeveer 1 dollar. Spoorwegwaarden gaven slechts kleine koersverschillen te zien en konden zich meerendeels gemakkelijk hand haven. Atchison Topeka openden 1 punt hoo- ger, doch verkeerden later in reactie. Petro- leumwaarden waren goed gedisponeerd op de vermindering der productie. Van de industrials waren American Can 1 punt hooger, evenals American Tobacco B., Case Treshing, terwijl verschillende andere soorten fractionëele ver beteringen vertoonden. Vliegtuigwaarden, pu blic-utilities en warenhuisaandeelen gaven mede hooger noteeringen te zien. In het ver loop kreeg de markt een aarzelend karakter en vertoonden de koersen een overwegende neiging tot dalen. De aanvankelijk behaalde koerswin sten gingen dan ook geheel verloren en ten deele kwamen de koersen beneden het vorig slotpeil. De stemming in de tweede beurshelft was verdeeld, doch de meeste afdeelingen hadden een zwak voorkomen. Diverse factoren droegen tot de verkoopen bij. In de eerste plaats wa ren het telegrammen, door bankiers uit Frank rijk over den politieken toestand ontvangen, waarvan de inhoud niet opgewekt was, in de tweede plaats werden winstnemingen en ver koopen uitgelokt door de ernstige overstroo mingen in diverse staten. Ook de berichten, dat de uitgetrokken bedragen voor steun aan de boeren niet zoo groot zullen zijn als aanvan kelijk aangenomen was, oefenden vooral voor de aandeelen in fabrieken van landbouwwerk tuigen een ongunstigen invloed uit, waardoor Case Treshing ruim 3 punten in koers terug vielen. Voorts waren 't staalwaarden, die sterk van verkoopen te lijden hadden, zoomede di verse sporen, chemische waarden, aandeelen in telegraafmaatschappijen, eleetro-technische fondsen. Van de automobielwaarden boden Ge neral Motors weerstand, doch Chryslers ver loren 1 punt. Van de koperwaarden verloren Int. Nickel ruim 1 dollar. Natte waarden ver toonden kleine nadeelige) verschillen Petro- leumfondsen waren verdeeld, doch voor Standard Oil en Philips Oil bestond van de zijde van het publiek goede belangstelling. Men schat het verbruik van benzine in het eerste gedeelte van Maart 12 pet. hooger dan ver leden jaar. Ook public-utilities, sporen en mij nen lagen verdeeld in de markt. Warenhuis- iondsen en tabakken waren prijshoudend. Vast gestemd waren van de industrials American Can, die een tweetal punten monteerden. Ook v ïegtuigwaarden waren goed gedisponeerd on- wJf 8 Vatl Douglas Aircraft, die een avans boekten van ruim 2 punten. Het slot was even eens verdeeld. Voor Chrysler, Amer. Tel. Tel Ym°ï A1Hed Chemical, Case Treshing', ndustrial Alcohol, Westinghouse, Steels Bethlehem Steel, Int. Nickel, Illinois Central' New-York Central, Norfolk Western en Penn sylvania moest een verlies van 1 pet. a 3/ net Wteekend, doch American Can, astman Kodak, int. Harvester, Air Reduction, Allied Chemical American Can Co.- Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. CrysJer Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5V4 Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nikkei Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat.' City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Asa Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. W ool worth Building 25% 64% 86 113% 49% 17 16 14 190 186 I86S4 123 121% 1247/g 36% 35% 34% 86% 81% 823/4 169 168% 168% 91% 90% 89 227/8 217/a 217/g 353/8 343/g 34 75% 743/g 753/4 207/e 193/4 20% 577/j 55% 55% 133/s 123/4 133/g 133% 130% 1333/4 38% 38% 38 56% 55% 56 2% 2% 2% 967/s 93% 94% 5% 5 5 34% 333/4 34% 343/8 33% 34% 35 343/4 34% 26% 26% 263/g 44% 43% 44% 71% 68% 69% 145 142% 145% 161 160% 159 22% 207/8 193/4 39®A 383/g 39 62% 60% 61% 273/4 273/8 28% 18 17% 177/s 24% 233/s 24% 81% 78% 79% 503/g 48% 48% 167/s 16 16% 39 37% 37 53% 523/g 523/4 3% 3% 3% 6% 57/s 6 40 39% 39% 35 35 35 24% 24 24 36% 343/4 35 27% 26% 263/4 233 232 230 34% 33% 33% 43% 43 423/s 45% 45% 45 42% 42% 41% 13 12% 12% 62% 617/g 623/4 18% 18 18% 151/4 15 15% 337/8 32% 33 18 17% 17% 16% 16 16 66% 657/g 66% 18% 18% 183/s 133 1313/4 132 28% 28 29 7% 7% 7% 9 8% 26% 26% 26 66% 633/g 63% 88% 86% 863/g 115 112% 114% 493A 50% 50% 8 ex. div. ex. coupon. gedaan en laten I hieden C>ouglas Aircraft, U.S. Smelting, Philips Oil, en Standard Oil bedongen een winst van 1% 2 1/8%. De handel, die in het eerste uur 530.000 shares bedroeg, was in het vierde uur tot 140.000 stuks terug geloopen; .in totaal wer den 1.750.000 shares omgezet. Het electriciteits- verbruik is, vergeleken met dezelfde week van 1935, met 10% toegenomen. NEW-YORK, 18 Maart Slotk. Mrt, Brussel Rome Madrid Bern Weenen Oslo A'dam Londen Parijs Berlijn 18 16 99 7.99 13.77 32 85 18 90 25 00 68 45 4.97% 6.64% 40 51 17 16.99 7.99 13.76 32.86 18.89 25.00 68.48 4.97% 6.64% 40.50 16 17.00 7.99 13.77 32.89 18.90 25.00 68.50 4.97% 6.64% 40.50 14 17.00 8.00 13.78 32.91 18.90 25.00 68.51 4.973/, 6.64% 40.50 NEW-YORK, 18 Maart 18 Maart 17 Maart 18 Maart 17 Maart Suiker Mrt. 2.63-65 2.68 70 Sept. 2.65-66 2.69-70 Mei 2.64-65 2.67-68 Dec. 2.60- 2.61- - Juli 2.64-65 2.68-69 Jan. 2.41-43 2.46— Mrt. 2 42— 2.46— Rubber Standaard Mrt. 15.78— 15.83 Oct. 16.03— 16.09- - Mei 15. *5 t 15.90— Dec. 16.09 t 16.17 Juli 15.93— 15.95 t Jan 16.12 f 16.21 Sept. 16.01 f 16.05 t Mrt. Katoen Mrt. 11 41— 11.38— Oct. 10.11-12 10 19— Mei 10 94— 10.95- - Dec. 10.12-13 10 19-20 Juli 10 56— 10.59— Jan. 10.13-- 10.19— Tin Loco 48.25 48.25 Termijn 47.50 47.50 Koffie (Rio) (Santos) Mrt. 4.74-75 4.79— Mrt. 8 23-- 8.30— Mei 4.82— 4 89— Mei 8.28-30 8.37— Juli 4.94— 4.98— Juli 8 36 8.42-- Sept 5.02 505— Sept. 8.41-42 8.47— Dec. 5.06 5.10-11 Dec. 8.46-- 8.52— 18 Maart 17 Maart Tarwe Mei 977/8-98 Juli 88%-7/8 Sept. 87%.s/4 Maïs Mei 60% Juli 60% Sept 60% - Reuzel Mrt. 10.65 Mei 10.75 CHICAGO, 18 Maart 18 Maart 17 Maart Haver 987/8Mei 26%-- 26% 891/4-% Juli 26% 267/a 88-877/g Sept. 26% 27 Rogge 60%Mei 553/4 -- 56% 603/4 Juli 551/2— 55% 603/4 Sept.55% '557/8 10 55 Sept. 10 77% 10.65 1065 Juli 1060 10.42% WINNIPEG, 18 Maart. 18 Maart 17 Maart 18 Maart 17 Maart Tarwe Mei 83S/484% Juli 843/4— 851/4 Oct 847/8— 85% Rogge Juii 447/g45% Mei 457/g 46% - Oct. 471/3 473/4 Haver Mei 313/4— 32% Gerst Mei 383/4 38% Juli 391/4— 39% Oct. Lijnzaad Mei 1.58 1/4 1-58 Juli 1.55 s/4 1.56 Oct. Juli 313/4— 32 gedaan en laten t bieden. binnenlandsche havens IJMUIDEN. Aangekomen 17 Mrt.: Audacity, s., Falmouth, (voor Zaandam); Poseidon, s., Middl Zee. 18 Mrt.: Askild, s., Tonnay Charente; Alcinous, s., Hamburg. Vertrokken 18 Mrt.: Capt. Bonelli, s., Havre; Fowberry Tower, s., Tyne. Aangekomen 18 Mrt.: Crynssen, s, W.-Indié; Tiberius, s„ Amst. Aangekomen 18 Mrt.: Bore, s„ Londen; Fanto 18, s., Hamburg. Vertrokken 18.Mrt.: Joma, m.s., Wexford; Auda city, s„ Falmouth; Turksib, s., Antwerpen; As kild, s., Sarpsborg; Trlto, s„ Belfast via R'dam, Ceres, s., Hamburg; Ulysses, s., idem; Odysseus, s,. Kopenhagen. AMSTERDAM. Aangekomen 17 Mrt.: Vida, mr,, Zwolel, ledig, Zoutkeetsgracht, Abeca 18 Mrt.: Poseidon, Middl. Zee, stukgoed, Su- rinamekade, Verg. Cargadoorskantoor; Askild, Tnnay Charente. bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij.; Alcinous, Hamburg, ledig, Amst. Dok, Meyer Co.'s Scheepv. Mij. Aangekomen 18 Mrt.; Crynssen, W.-Indië, stuk goed, Surinamekade, Vrachtmail; Zeeland, m.s., Deventer, uitklaren, Steiger H.A.L., Abeca. Aangekomen 18 Mrt.; Bore, Londen, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoor; Fanto 18, Hamburg, ledig, Petroleumhaven, Ned. Bevr. kantoor. KON. HOLL. LLOYD SALT.AND, uitreis, 17 Mrt. te Saintos. WATERLAND, 19 Mrt. n.m. 7 uur van Z. Amerika te IJmuiden verwacht. ZAANLAND, thuisreis, 17 Mrt. n.m. 5 uur van Bahia. MONTFERLAND, Uitreis, 18 Mrt. v.m. 2 uur van Las Palmas. HALCYON LIJN FLENSBURG, 17 Mrt. van Narvik te Emden. STAD AMSTERDAM, 17 Mrt. van Melilla naar R'dam-Vlaardingen. STAD ZALTBOMMEL, Almeria naar R'dam, pass. 17 Mrt. Gibraltar. KON. NED. STOOMB. MIJ. AJAX, 17 Mrt. van Amst. te Passages. CRYNSSEN, 17 Mrt. n.m. 6 uur van Havre n. Amsterdam. HERMES, 17 Mrt. van Bourgas naar Vanna. MARS, 17 Mrt. van Valencia naar R'dam. ORESTES, 17 Mrt. van Salonica naar Volo. RHEA. 17 Mrt. van Danzig n. Kopenhagen. POSEIDON, 18 Mrt. van Middl. Zee te Amst. CRYNSSEN, 18 Mrt. van W.-Indië te Amst. TIBERIUS, 18 Mrt. van Amst. te Velsen. OBERON, 18 Mrt. van Catania naar Venetië. VULCANUS, 18 Mrt. van Barcelona te Genua. COLOMBIA, 17 Mrt. van Barbados naar Amst. ORPHEUS, 18 Mrt. Van Melilla naar Malaga. CALYPSO, Middl. Zee naar Amst., pass. 18 Mrt. v.m. 10 uur 50 Lydd. ORION. Middl. Zee naar R'dam, was 18 Mrt. 12 uur 's middags 130 mijlen Z.W. van Ouessant. MEROPE, thuisreis, was 16 Mrt. 12 uur 's mid dags 400 mijlen W.Z.W. van Lands End. TELAMON, 17 Mrt. van Antwerpen te Londen. AMSTERDAM, thuisreis, 16 Mrt. van Talca- huano. ROTT. LLOYD DJAMBX, uitreis, pass. 17 Mrt. v.m. 3 uur Kaap Guardefui. KERTOSONO, uitreis, 17 Mrt. 's nachts 12 uur te Antwerpen. KOTA PINANG, thuisreis, 21 Mrt. v.m. 6 uur te Marseille verwacht. KOTA RADJA, uitreis, pass. 17 Mrt. n.m. 7 u. Finisterre. SOEKABOEMX, uitreis, pass. 17 Mrt. Las Palmas BALOERAN. thuisreis, 18 Mrt. van Colombo. MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, Uitreis, 17 Maart van Suez. TARAKAN, thuisreis, 18 Mrt. te Ionden. TAWALI, 18 Mrt. van Batavia n. Amst. MADOERA, thuisreis, 17 Mrt. van Port, Soud n holland-west-afrika lijn HELDER, 17 Mrt. van Lagos naar Accra. HOLLAND-AMERIKA LIJN BINNENDIJK, thuisreis, was 17 Mrt. 1 u. 25 v.m. 1200 mijlen W.Z.W. van Lands End. SPAARNDAM, R'dam naar New-York, was 16 Mrt. 10 u. 25 n.m. 155 mijlen W.Z.W. van Va* lentia. BURGERDIJK, uitreis, 16 Mrt. van Tampico. DREOHTDIJK, R'dam naar Pacific Kust, 17 Maart vam Cristobal. MIJ. OCEAAN ALCINOUS, 18 Mrt. van Hamburg te Amst. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALWAKI, thuisreis, 17 Mrt. van Montevideo. JAVA-NEW-YORK LIJN SALAWATI, 15 Mrt. van Hampton Roads naar New Orleans. KON. PAKETV MIJ. BARENTSZ, 17 Maart van Kohsichang te Kaap stad. NIEUW HOLLAND, 17 Mrt. van Singapore n. Adelaide. ROGGEVEEN, 15 Mrt. van Shanghae te Cebu. VAN REES, arr. 17 Mrt. te Sydney. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN SAPAROEA, 1.7 Mrt. van Pacific Kust te Penang. VER. NEDERL SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN RANDFONTEIN, thuisreis, 16 Mrt. van Zanzibar. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN HOOGKERK, uitreis, 18 Mrt. te Madras. STREEFKERK, thuisreis, 17 Mrt. vam Algiers. HOLLAND-O. AZIE LIJN GROOTEKERK, uitreis, 17 Mrt. te Chinwangtao. HOLL AND-AUSTRALIË LIJN ALMKERK, thuisreis, 17 Mrt. te Duinkerken. DIVERSE SCHEPEN APOLLONIA, 15 Mrt. van Xeros n. Constanza. MANVARA, 15 Mrt. van Ferama te Salonica. ARTEMIS, 18 Mrt. van Tokaradi te Curacao verwacht. MARPESSA, Londen naar Houston, 13 Mrt. in draadlooze verbinding met Palm Beach. NOORDZEE, sleepboot, naar Bordeaux, pass. 16 Maart n.m. 6 uur 30 Wolf Rock. MIJDRECHT, naar Baytown, pass. 17 Mrt. Dun- geness. RAPANA, 15 Mrt. van Rouaan naar St. Kitts v.o. TROMPENBERG, 15 Mrt. van Nuevitas te Bal- timore. JONGE ANTHONY, R'dam naar Algiers, pass. 17 Maart n.m. 5 uur Finisterre. JONGE ELISABETH, 18 Mrt. van Londen' te Antwerpen. DRIEBERGEN, Pepel naar Emden, pass. 17 Mrt. Sierra Leone. GANGES, sleepboot, 17 Mrt. van Havre naar R'dam, met den slooper Ville d'Arras op sleeptouw. SCHELDE, sleepboot, was 17 Mrt. 12 uur 's mid dags op 5 gr. 58 min. N.B. en 32 gr. O. 1 min. W.L., met het s.s. Dunrobin op sleeptouw. OOSTZEE en MAX BERENDT, sieepbooten, naar de Clyde, waren 17 Mrt. 12 uur 's middags op 46 gr. 38 min. N.B. en 16 gr. 44 min, W.L., met het s.s. Frederika Lensen. BATAVIER VII, 16 Mrt. van Middlesbro te Aberdeen. SOESTERBERG, 17 Mrt. van Bremen n. Havre. GOOTE 16 Mrt. van Londen te Methil. WESTPLEIN, R'dam naar Narvik, pass. 17 Mrté Udsire. BEURSPLEIN. Narvik naar R'dam, pass. 17 Mrt. n.m. 4 uur Udsire. BATAVIER V, 18 Mrt. van R'dam te Gravesend. DRIEBERGEN, Pepel naar Emden, 17 Mrt. van Freetown. HOOGLAND, 17 Mrt. van Hamburg naar Im- mingham. ZEELAND, 17 Mrt. van Hamburg n. de Tyne. BEYERLAND, 17 Mrt. van de Tyne n. R'dam. Rotterdam, 18 Maart. Het Nederlandsche s.s. „Driebergen", dat bij Pepel aan den grond was ge varen, is vlot gekomen en zette de reis voort. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie 237 Philips 183 %—V* Anaconda 21 20% Beth. Steel 33%— U. S. Steel 39 1/16—39 Adj. Milwaukee 4% North. Amer. Aviat. 5-%—13/16 Gew. Frisco 21/16 4 pet. K. Olie (dollars) 88% 6 pet. R'dam (dollars) 73 Van 4.305 uur Anaconda 20 15/16 Beth. Steel 33 V* U. S. Steel 38%—% Adj. Milwaukee 4% Goudbons Milwaukee 14141/16 North Americi Aviat. 5 U/16— U. S. Rubber 1454—9/16 4 pet. K. Olie (dollars) 88)4 's HERTOGENBOSCH. 18 Mrt. Vee. Aangevoerd 2617 stuks, w.o. 1748 stuks hoornvee, 70.3 biggen. 46 zeugen, 63 schapen-lammeren, 57 kalveren- De prijzen waren al5 volgt: kalfkoeien 160240. kalfvaarzen 110—220, magere ossen en koeion 80—130 per stuk. Vette ossen en koeien le kwal- 2325, idem 2e kwaliteit 1921 per pond. Fin ken 70120. zeugen' 6080 per stuk, biggen 1.4° 1.55 per week; schapen lammeren 1418 P®T stuk. Verdere mededeelingen; aanvoer vet ve® ongeveer als vorige week, handel vlug, prijzen niet lager. Kalfvaarzen en vaarzen vlugge han del, duur. Magere ossen en koeien voor weide en stal, prijshoudend. Pinken vlugge handel en hoo- gere prijzen. Biggen lui, duur. Dragende varken® prijzen onveranderd, handel goed. Schapen en lammeren duur. Kalveren nauwelijks prijshou dend. Aanvoer slachtstieren ongeveer als vorig? week, prijzen onveranderd. Graskalveren voor den dood nauwelijks prijshoudend. Afloop der iharkt vermoedelijk goed. GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 18 Maart. Tarwe. Mei 6.1, Jul1 6.2 7/8. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: N-V. De Hollandsche Boterboer, Amsterdam. deze surséance is een ontwerp van accoord te* griffie der Arrondissements Rechtbank. Amst®* dam, nedergelegd. Schuldvorderingen moeten de* halve bij den bewindvoerder mr. F. Braakman Amsterdam worden ingediend vóór 22 Maart 193°'. raadpleging en beslissing over accoord vindt pls®„2 op 9 April 1936 des v.m. te 11 uur in raadkarö® van het Gerechtsgebouw te Amsterdam. Failliet verklaard: 28 Febr.: G. J. Roox, Oss, Koornstraat 29. 16 Mrt.: J. Zijlstra, landb., Heelsum, Boerde™ „de Kabeljauw", No. 9. H. Boesfeld, Lobith gem- Herwen Aerd"' P. Westendorp, boter en kaashaöd® delaar, Voorburg, Pauwstraat 6. A. Andries, zonder beroep, Den Haag, Th resiastraat 315. A. A. G. Hendriks, koopman, Den H®®9' Loosduinschekade 401. Fa. Gebr. Vlaardingerbroek, Leiden en firmanten G. Vlaardingerbroek, Leiden, RoodeP burgerstraat 24 en C. Vlaardingerbroek, Leid®"' Hansenstraat 63. A. J. A. Spee, bakker. Delft, Gasthuislaan. F. H. Geiger, Den Haag, Voorschotenlaan L. G. Brandenburg, Den Haag, Magnal'" straat 28. J. Wingelaar, Nieuwkoop, landbouwer. D. Esveld Dzn., landbouwer, Ter Aar, J®®9 pad C 24. N. Roest, koopman, Stompwijk, Westvli® weg 66. r C. Koppenel, tuinder, Naaldwijk, KI®'" Woerdlaan. G. C. Ligthart, wed. van W. J. M. v. d. koopvrouw, Delft, Voorstraat 2. 17 Maart: J. Troost, metselaar, Haarlem, Bef®" heydestraat 6. N. Nooy, handelende in huishoudelijke tikelen, Wormer. u P. J. Joosten. schilder, Driehuis gem. sen, Driehuizerkerkweg A 61. J. G. Kuyten, winkelier in verlichting5 artikelen, Haarlem. Groote Houtstraat 147a. Opgeheven wegens gebrek aan actief de lissementen van N.V. „Slamat Datang", burg; J. Vletter. Voorburg; H. P. J. Hamilt® Voorburg; N. Heystek, Den Haag; N.V. Holl. COf'. missie en Handel Mij., Den Haag; A. Pison. Leid®. H. K. Boks, Den Haag; H. J. Coenraads, Den Vernietigd het faillissement van G. J. Vierh0 Den Haag. 28-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2