Dr. van Schelven's patiënten Naar het einde van den oorlog? De overstroomings- ramp in de V.S. I r Zestig huizen weg geslagen Negus uit Dessie vertrokken Het nieuws van heden De kerkstrijd in Duitschland ALS HET PIJN DOET, IS HET GOED VOOR KNOPEN DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS VRIJDAG 20 MAART 1936 BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Avondblad EEN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19857 De elfde brief van den leider van onze Roode Kruis-ambulance in Abessinië Keizerlijke patiënte Alle lof voor de paters Enthousiaste patiënten Vertrouwen gewekt! Bij Bandjirs bij Menado en Tondano Britsche duikbooten In tegenwoordigheid van Koning George is bij het gedenk.teek.en van den Onbeken- den Soldaat te Athene een godsdienstige plechtigheid gehouden Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiij mi Hij zou zich met zijn leger naar het Noorden hebben begeven Vrijwilligers naar Oost- Afrika Verkiezingscampagne in de Ver. Staten Door senator Borah geopend Binnenkort zouden directe onder handelingen met Addis Abeba beginnen De bandietenterreur in het Verre Oosten „Staat van dienst" over 1935 gepubliceerd 1 In Vaticaan-stad ivordt den 12den Mei a.s. de wereldtentoonstelling der Katholieke pers geopend. Ter opluistering heeft men een galei uit de vijf tiende eeuw gereconstrueerd Actie van vliegtuigen aan het Zuid-front Ernstig treinongeluk in Egypte Verscheidene dooden en talrijke gewonden Het aantal dooden reeds tot honderd drie en zestig gestegen Het water zakt thans langzaam Duitschland en Polen Onthullingen over een geheim verdrag tusschen beide landen DE GROOT N. V. GROOTE HOUTSTRAAT 98 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Ds. Niemöller hoofd der oppositio- neelé Kerk Mutatie in Spaansche kabinet te wachten Admiraal Allenby over leden !'!gk\V\\\\\\\\UIII!lll/// li S3 NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct, ingez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voo* de kleine annonces „Omroepers* zie de rubriek. DESSIE, Februari 1936. .Nu onze ambulance rustig in ons basiskamp ce Dessie zit, schrijft ons dr. A. van Scheiven, de leider van onze Roode Kruis Ambulance in Abessinië, en ik ook betere gelegenheid heb om te schryven, wil ik deze oogenblikken ge bruiken om u in het kort nog iets meer te ver tellen van mijn karavaantocht naar hier. Het is onbegrijpelijk, dat beladen muildieren die loodrechte wanden kunnen bestijgen: maar we zien ze soms plotseling 2030 M. lood recht boven ons hoofd, op 'n rotspunt verschij nen. In dat opzicht zijn de beesten werkelijk bewonderenswaardig. Dat rotszadel, waarover we trokken, is zelf 'n soort vesting, die o.a. wel gebruikt wordt voor intemeering van politieke gevangenen. De temperaturen in dit hoogland zijn vooral des nachts bijzonder laag. Wij hebben hier meer last van de koude dan van de warmte gehad; waarop eenige van onze ambulance-leden zelfs niet gerekend hadden. Lachte ik vroeger om de dameskransjes, die warme borstrokken en wollen kousen breiden voor de arme negertjes sinds ik hier ben, ben ik van deze dwaling mijns harten bekeerd, en weet ik dat die goede gaven voor de arme Abessijnen bestemd waren! Na 10 dag karavaan-trekken kwamen we in Dessie'aan. Gelijk u weet, was een deel der ambulance met onze eigen Ford-auto's reeds in Dessie aangekomen, waar ze op het terrein der Paters Lazaristen hun kamp hadden opgeslagen. Onze tenten zijn daar vrij op den heuvel geplaatst; de grond is alom belegd met Roode Kruis vlaggen; deze laatste wapperen, tegelijk met onze driekleur, ook van ver scheidene stokken, hier en daar verspreid ge plaatst, zoodat de Italiaansche avions ons van verre zien kunnen. Tot nu toe zijn we van vliegeraanvallen gespaard gebleven; wél vielen meerdere bommen rondom ons kamp; doch ons kamp zelf bleef gespaard. We zullen nu af wachten, hoe de verdere houding van Italië tegenover het Roode Kruis zal zijn. Nu ons basishospitaal alhier eenige weken in bedrijf is 't is thans 20 Februari loont het m.i., om den Hollandschen lezers een korte beschrijving te geven van onze hospitaal inrichting en onze wijze van werken, We hebben dit terrein der Fransche paters- Lazaristen, gelegen naast hun missiegebouwen, gekozen om onze tenten op te slaan, ten eer ste omdat het gelegen is vér buiten de stad Dessie, zoodat wij bij een bombardement van Dessie zelf nooit getroffen kunnen worden; en ten tweede omdat wij als Hollandsche ambulan ce onder bescherming der Fransche regeering staan, en dus het meest aan Fransche zijde aansluiting zoeken. En van Fransche zijde wordt ons deze hulp ten volle verleend; en vooral de medewerking dezer paters, die hier met hun beiden vele jaren in eenzamen arbeid leven is boven allen lof verheven. Alzoo vinden wij ook, dat onze ambulance hier onder de bescherming der Fransche vlag "vrij veilig is. Wel vliegen dagelijks boven onze hoofden Italiaansche avions, die bommen op Eiessie strooien; en somwijlen ons ook op schrikken door enkele series brandbommen te Werpen op korten afstand rondom ons kamp; ■hoch ons eigenlijke tentenkamp is tot nu toe gespaard gebleven. Echter houden wij er ter dege rekening mede, dat bij gelegenheid ook onze ambulance eens iets overkomen kan; méér dan protesten laten hooren, kunnen we even- Wel toch niet. En daarom werken we maar rustig door. We hebben eenige weken geleden een groo- ten toevoer van patiënten gehad, die bij het jongste bombardement van Woldia getroffen Waren. In ellendigen toestand kwamen de mees ten hier aan. Alle wonden zwaar veretterd; sommigen reeds door de Engelsche ambulance Wat voorbehandeld anderen in vuil en lom bon hierheen getransporteerd. Velen, die zich Pas io a 14 dagen na het ongeval onder be handeling stelden! Den eersten tijd was het een ontmoedigend werken. Het zien wegsterven van enkele, te zwaar gewonde patiënten; daarna de behandeling der wonden, tot de ettering langzamerhand minder werd; tot ten slotte de Indicaties tot chirurgisch ingrijpen noodzaak ten: uitgebreide rib-resecties bij borstschoten de chirurgische behandeling der gewrich ten e.d. Laat een Abessijn een wondbehandeling ®techts willoos en zonder enthousiasme toe e«n voorstel tot chirurgisch ingrijpen wordt altijd met blijdschap aanvaard: „het zal pijn hoen, dan zal het ook wel goed zijn!" Het- telfde zien wij op de polikliniek, van welke druk ëebruik wordt gemaakt. Er kwam een vrouw, die we moesten voorstel- n een heele mamma weg te nemen, met uit- fuiming van de okselholte, wegens uitbreiding Vah het ziekteproces in de klieren daar. Het v°orstel werd terstond zonder eenigen schroom aanvaard. En daarna de dankbaarheid, toen 6 Patiënte uit de narcose ontwaakte. Ze kuste te hand, promoveerde je tot haar „vader!" jtet je door familieleden eieren en kippen en hdere geschenken in de tent brengen! Dit voor ons werkelijk 'n openbaring. Waar we ®edacht hadden, dat dit volk van al die Wes- tersche ideeën niets hebben moet, zijn we nu c het inzicht gekomen, dat er toch nog wel °ïv.act met de P^oJhing te krijgen is. En dan de wedijver, om injecties te krijgen, j.'ten en drankjes slikken ze wel, maar hun tewensch gaat toch uit naar een „prik". Een voorbeeld b.v. van een bloedinfectie was een „keizerlijke patiënte", die we 8 dagen lang in behandeling in onze „kliniek" hebben op genomen gehad. Het was het lievelingshondje van den keizer, „Rosa" geheeten. Waarschijnlijk van een ras, ergens zwevend tusschen boxer en pekinees; vanwege zijn ras-echtheid was het beest na tuurlijk zwaar verwend. Ziek en akelig kreeg ik het hondje op de polikliniek bij de keizerlijke garde toegestuurd, met verzoek van den keizer, of ik het in be handeling wilde nemen. Nu is een dokter nog geen vee-arts; doch weigeren kon ik de pa tiënte ook weer niet, dat was onze eer te na. Ik heb het beest dus laten inpakken, en laten opnemen in ons hospitaal, waar het een kist met houtwol en 'n deken kreeg, en tevens de belangstelling van de geheele ambulance. Niet erg opwekkend was de mededeeling van een Amerikaansch zendingsarts uit Dessie, n.l. dat ahe honden, die uit Addis hier kwamen, gingen kwijnen, en later dood gingen: hy had dit al meerdere malen meegemaakt. Daar het beest hooge koorts had en alle eten reeds dagen lang uitbraakte, dacht ik aan malaria; en tevens aan onzen leider, Dr. W., die voor bloedonderzoek speciaal is uitgerust. Hij maakte een preparaat van het bloed en waarlijk, on ze epidemioloog wist een schaar van parasieten in het bloed te vinden. Hiervan werd de diag nose Piroplasmose of Babesia gemaakt. Daar dit een ziekte is, die alleen bij dieren (en vooral bij honden) voorkomt, wisten we niet de juiste therapie; begonnen werd met antimon- preparaten, en toen het bloed parasieten bleef bevatten, eindigden wij met Salvarsan. En ziet, den dag daarop was het beest koortsvrij, en het bloed zonder parasieten. Na enkele injecties konden we de patiënte weer genezen aan het paleis afleveren. Daarna' had ik gelegenheid, bij den majordo- mus het Hoofd der Keizerlijke huishouding 'n uitgebreid panaritium aan de hand te ope nen; den particulier-secretaris van den Negus voor dysenterie te behandelen; den hofcere- moniemeester enkele tandabcessen te openen etc. etc.; het vertrouwen dat men aldus in ons ging stellen, heeft óók den Negus vertrouwen in onze ambulance doen stellen. En zoo heeft de Keizer eenige dagen geleden den wensch geuit, dat een onzer units hem en zijn garde zal vergezellen, opdat wij steeds tot hulpverleening gereed kunnen zijn. Dit is, vanzelfsprekend, een zeer vereerend verzoek voor ons; en wij hebben het aangeno men, zij het onder zekere restricties. Wij zijn n.l. een Roode Kruis colonne, die niet een militair geneeskundigen dienst van een leger vervangen kan; de eerste hulp in de ge vaar-zone moet door eigen geneeskundig per soneel geschieden. De latere verzorging en ver pleging kan dan door het Roode Kruis ge schieden. In dien zin hebben wij ook aan Z. M. mededeeling gedaan. Wy volgen dus op zoo- danigen afstand, dat wij door de tegenpartij niet meer beschouwd kunnen worden als behoorende tot de legerafdeeling. Behalve dat het dus een vereerende uitnoo- diging is, hopen wij, dat het ons'een uitne mende gelegenheid verschaffen zal, het gevechts terrein zóó dicht te naderen, dat we de gewon den van de frontgevechten in behandeling zul len krijgen. Doch daarover een volgende maal. (Nadruk verboden). MENADO, 20 Maart (Aneta). Nader kan wor den gemeld dat door de bandjirs zestig huizen zijn weggeslagen en tallooze huizen beschadigd zijn. Het Smeroe-fonds steunde met tweeduizend gulden. Morgenavond zal een vergadering plaats hebben ter oprichting van het steuncomité. LONDEN, 20 Maart (Stefani). De admirali teit heeft gelast, dat de onderzeebooten op den Atlantischen Oceaan zullen geschilderd worden in groen-grijs, in de Middellandsche Zee in 't blauw en in de Roode Zee in het zwart, ten einde de vaartuigen tijdens het duiken on zichtbaar te maken. Verwachting: Meest matige wind uit S Zuidelijke richtingen, toenemende bewol- king, weinig of geen neerslag, zachter des nachts, overdag weinig verandering H in temperatuur. Hoogste barometerstand: 772.7 te Libau. Laagste barometerstand: 744.9 te Vest- manör. Zon op 6.04 - onder 6.11 - Licht op 6.41 Maan op v.m. 4.37 onder n.m. 2.50 jE Nieuwe M:ian 23 Maart DJIBOETI, 20 Maart (Reuter). Volgens Stefani wordt bevestigd, dat de Negus uit Dessie met zijn leger is vertrokken en zich naar het Noorden begeeft. Zjjn nieuwe ver blijfplaats is niet bekend, maar men ge looft, dat deze ligt in het gebied van het Asjanghimeer. ROME, 20 Maart (Stefani). Groote groepen vrijwilligers, soldaten zoowel als werklieden, blijven naar Oost-Afrika vertrekken. Vanuit Bologna, Grosseto, Fèggia en Piacenza zijn van daag militairen en arbeiders in de havens Ge nua en Napels aangekomen, om zich naar Oost- Afrika in te schepen. Het vertrek ging gepaard met geestdriftige uitingen van vaderlandslief de. ROME, 20 Maart. (Reuter.) Het agentschap Stefani meldt, dat de prinses van Piemont, na een cursus gevolgd te hebben aan de tropische kliniek der universiteit te Rome, geslaagd is voor haar examen als verpleegster voor tropi sche ziekten. JOUNGSTOWN (Ohio), 20 Maart (Reuter). De verkiezingscampagne openend voor het presidentschap der Vereenigde Staten, heeft senator Borah alhier een redevoering gehou den, waarin hij o.a. verklaarde voorstander te zijn van een volledige neutraliteit ten opzichte van alle politieke controversen en van een oor log in Europa. Ik ben van meening, zoo vervolgde hij, dat de Amerikaansche markt behoort aan den Amerikaanschen farmer en ik ben een tegen stander van elke politiek, die onze markten wil open stellen voor de buitenlandsche concur rentie, zoolang onze markten niet in staat zijn de noodige producten te verschaffen voor de Amerikaansche consumptie. ROME, 20 Maart. (Reuter). Hoewel op diplomatiek terrein geen onderhandelingen in den eigenlijken zin des woords tusschen Italië en Ethiopië hebben plaats gehad, heeft men den toestand ge peild en zou Italië, naar het schijnt, betrekkelijk binnenkort, directe on derhandelingen met Addis Abeba willen openen, zoodra het zeker is van de houding van den Volken bond. Italië wenscht, dat deze onder handelingen zonder bemiddeling van den Volkenbond geschieden en dat Genève eenvoudig op de hoog te wordt gehouden. De geest van het Volkenbonds pact zou gerespecteerd worden en de oplossing, waarnaar gestreefd wordt, zou voor den Volkenbond aanvaardbaar zijn. Uit dien hoofde kan de bijeen komst van de Commissie van Dertien groote beteekenis krijgen. TIENTSIEN, 19 Maart (Reuter) Volgens de deskundigen, belast met de herstelwerk zaamheden, hebben de bandieten in de pro vincie Hopei gedurende 1935, 37 dorpen ge brandschat. Ongeveer 4000 huizen werden door hen vernield. De kosten voor het opbouwen van deze dorpen, om de duizenden dakloozen we- ■"tier onder te brengen, worden geschat op 10 millioen dollar. De meeste schade is aangebracht door ban dieten onder aanvoering van den beruchten hoofdman Lieu Kwei Tang, die onlangs nog in Zuid-Hopei opereerde. Kort geleden werden 16 züner handlangers gevangen genomen en ge fusilleerd. MOGADISCIO, 18 Mrt. (Stefani). De bedrij vigheid der luchtstrijdkrachten blijft onophoude lijk voortduren langs 't geheele Somali-front. In den Oostelijken sector bewaken de Italiaansche vliegers de troepen van Ras Nassiboe, die po gingen in het werk stellen zich te concentree- ren langs de lijn Degamedo-Batoe-Danan. An dere toestellen doen aanvallen op Abessinische convooien, o.a. bij de putten van Bircuit, waar zij den vijand zware verliezen hebben toege bracht en hem op de vlucht hebben gedreven. Weer een ander eskader heeft 'n Abessinische afdeeling, die El Fud en Doekoem bezette aan de oevers van de Docata, gemitrailleerd en uit eengejaagd. KAIRO, 20 Mrt. Te Nikla in de provincie Giza zijn bij een botsing tusschen een goederen trein en een lorry, waarop vijf-en-veertig ar beiders zaten, elf arbeiders gedood, dertig wer den gewond, terwijl drie van hen nog vermist worden. Slechts één arbeider bleef ongedeerd. NEW-YORK, 20 Maart (A.N.P.) Het water in de Oostelijke staten heeft een hoogte bereikt als tevoren niet is geregistreerd. Donderdag zijn de ver schillende nieuwe gebieden blank komen te staan, terwijl talrijke steden door het hooge water bedreigd worden. Gisteren is een mededeeling gepubli ceerd, volgens welke in de elf geteister de staten minstens 133 menschen om het leven waren gekomen, van wie 90 in Pennsylvanië en 21 in West-Virgi- nië. Later verklaarde men, dat het aan tal dooden tot 163 was gestegen. Voor zoover men den toestand thans kan overzien, bedraagt het aantal dakloozen onge veer 300.000; alleen in het westen van Penn sylvanië zijn al 70.000 menschen zonder onder dak. De schade in het geheele geteisterde ge bied wordt geschat op 250 millioen dollar; het grootste deel daarvan is niet door verzekering gedekt. Te Johnstowfn en in het district Pittsburgh zakt het water, terwijl de Ohio nog stijgt. Langs deze rivier staan vele steden blank. In verscheidene der overstroomde steden zijn de bewoners zonder gas, licht en drinkwater Het gevaar voor het uitbreken van epidemieën is grpot. In de zakenwijk van Wheeling in West-Vir- ginië staan de huizen tot 3 meter, in de andere wijken zelfs tot 5'A meter in het water. De Sus quehanna heeft een hoogte van 9 meter bereikt en stijgt nog steeds. Ook Harrisburg, de hoofd stad van Pennsylvanië, is geheel overstroomd. In alle door den vloed bedreigde steden wer ken duizenden in koortsachtige haast aan het opwerpen van dammen. In de meeste staten is de nationale garde gerequireerd om hulp te verleenen en de verlaten huizen te bewaken. Hartford wordt bedreigd door de woeste gol ven van de Connecticut. Ook de vallei van de Delaware staat geheel onder water, zoo ook verschillende wijken van Trenton, de hoofdstad van New-Jersey. In verband met het groeiende overstroomings- gevaar in verschillende gedeelten van den staat New'-York is de zitting van het parlement ver daagd om de leden in de gelegenheid te stellen, naar hun huizen terug te keeren. In den senaat heeft Guffey voorgesteld den president te machtigen, het Roode Kruis een bedrag van 10 millioen dollar ter beschikking te stellen uit het federale noodfonds. Nader wordt gemeld, dat het water in het grootste deel van het geteisterde gebied lang zaam zakt, nu de regenval tengevolge van de daling der temperatuur heeft plaats gemaakt voor sneeuwval. Alleen in Nieuw-Engeland blijft het water wassen. In vele fabrieken zijn de werkzaamheden gestaakt, daar de machines: door het water zeer hebben geleden; 75.000 ar beiders zijn werkloos geworden. Hier zijn 150.009 menschen dakloos. Meer dan honderd bruggen, waaronder vier groote spoorbruggen, zijn ver nield. De toevoèr van gas, electriciteit en wa ter is afgesneden. Het spoorwegverkeer ligt ge heel stil. Op order van de federale regeering wordt aan het reddingswerk deelgenomen door 50.000 teWerkgestelden en door de kustwacht. Sedert korten tijd wordt ons een in het Duitsch geschreven, te Parijs verschijnend blad, dat den naam draagt „Europa", toegezonden. In 't jong- sté nummer treffen wij onthullingen aan over een geheim verdrag tusschen Duitschland en Polen. De bepalingen van dit verdrag luiden als volgt; 1. de contracteerende partijen kooien over een, elkander te raadplegen over alle kwesties, die een der beide partijen nieuwe internatio nale verplichtingen zouden kunnen opleggen. 2. Polen verbindt zich in zijn internationale politiek, nooit een standpunt in te nemen in strijd met de houding, aangenomen door Duitschland en tevens in alle gevallen rekening te houden met de Duitsche belangen. 3. mocht een gebeurtenis plaats vinden die er toe zou kunnen leiden den status quo te wijzigen dan komen de contracteerende partijen overeen onmiddellijk besprekingen te openen om tot een overeenstemming te komen, welke maatregelen ook noodig zouden zijn. 4. de contracteerende partijen verbinden zich tot het nemen van maatregelen, om de oeco- nomische betrekkingen en de gemeenschappe lijke verdedigingspositie te verbeteren. 5. de Poolsche regeeimg verbindt zich den Duitschen troepen vrijen doortocht te verleenen, wanneer van het Oosten of Noord-Oosten uit een niet-uitgelokte aanval zou plaats vinden. 6. de Duitsche regeering verbindt zich harer zijds de territoriale en politieke onafhankelijk heid van Polen, voor zoover haar dit mogelijk is, te verdedigen. 7. het verdrag zou twee jaar lang geldig zijn gerekend van den dag van ratificatie af en zou automatisch worden verlengd, wanneer het niet ten minste zes maanden van te voren Is op gezegd. gespen, ceinluurs en mantel voering speciaal adres Senator Borah opent de verkiezingscampagne voor het presidentschap in de Ver. Staten. De overstroomingsramp in de V. S. Aantal doo den reeds tot 163 gestegen. Negus uit Dessié vertrokken. Mutatie in het Spaansche kabinet te verwachten. De bandjirs bij Menado; zestig huizen wegge slagen; steuncomité zal opgericht worden. Mededeelingen van den Minister van Waterstaat over proefneming met automatische beveiliging van onbewaakte overwegen. Bij een auto-ongeluk te Geldrop zijn twee per sonen om het leven gekomen. O BERLIJN, 20 Maart Reuter meldt, dat de bekende predikant Niemöller is benoemd tot voorzitter van den raad der belijdende kerk. De vroegere voorzitter van den broederraad, ds. Karl Koch, heeft zijn ontslag als zoodanig genomen en is opgevolgd door Müller, die uit de parochie van Niemöller afkomstig is. De Rijksminister der Posterijen heeft den di recteuren der Duitsche Rijkspost opdracht ge geven om een onderzoek in te stellen naar de politieke richting van de onderhoorige ambte naren. In het rapport dient vooral vermeld te worden, of de Postbeambten hun kinderen heb ben ondergebracht in den eenig juisten vorm van jeugdorganisatie, n.l. de Hitler-Jugend. Wanneer de postbeambten hun kinderen lid laten blijven van eenigerlei Confessioneele Jeugd organisatie, dan wordt daaruit de gevolgtrekking gemaakt, dat de desbetreffende ambtenaren een vijandige houding aannemen tegenover de Na- tionaal-Socialistische beginselen. Aan het rap port moet een afzonderlijk aanhangsel worden bevestigd, waarin een beschrijving gegeven moet worden over de houding der verschillende amb tenaren ten opzichte van de N.S.D.A.P. en de inhoud van deze „persoonsbeschrijving" is van beslissende beteekenis voor overplaatsing of be vordering der ambtenaren. Volgens de nieuwste plannen van den Rijks jeugdleider zal in de toekomst de periode tus schen het tiende en veertiende levensjaar beslis send zijn, wie later in aanmerking zal komen niet alleen voor een leidinggevende rijksbetrek king, maar zelfs voor een aanstelling als post bode, tramconducteur-of gasfitter. Op tienjarigen leeftijd moet de Duitsche jeugd toetreden tot het „Jungvolk" terwijl op veertien jarigen leeftijd uit het Jungvolk een keurcorps wordt gekozen, dat alleen aanspraak kan maken op een leidinggevende rijksbetrekking. De leden van het keurcorps moeten uitmun ten door hun parate kennis en juiste opvatting van de Nationaal-Socialistische Wereldbeschou wing. MADRID, 20 Maart (Reuter) In politieke kringen wordt bevestigd, dat in den eerstvol- genden ministerraad een wijziging in het kabi net zal worden aangebracht. Het ontslag, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken voor eenige dagen zou hebben aangeboden, zou worden aan vaard. Hij zou worden vervangen door den hui- digen minister van Arbeid, Ramos, die zelf ver vangen zou worden door den afgevaardigde der links-republikeinen Anso. LONDEN, 20 Maart (Reuter) Op het eiland Wight is in den ouderdom van 74 jaar overleden admiraal Reginald Arthur Allenby. Admiraal Allenby was van 1903 tot 1906 ma rine-attaché aan de hoven van Denemarken, Duitschland en Nederland, met zetel te Ber lijn. I Stand op Vrijdag 1 uur n.m.; 760.9 .Vorige stand 763.1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1