STADSNIEUWS RESILON COPPENS' SITTERSs7dKQR MORGEN BEGINT DE LENTE! Men ócêiljft onó: Haarlem, 20 Maart DE EERSTE EISCH die JONGENSKLEEDING PEEK CLOPPENBURG DELFTSCHE SLAOLIE J.F.PHILIPSJr. Kleermakerij J- VAN DAM VRIJDAG 20 MAART 1936 De Ria Rago film BEDRIJFSKLEEDING Grijze Jasjes sn roept het Philipspark te Santpoort meer dan ooit AGENDA Costuums naar maat vanaf f 32.50 aan gesteld moet worden is, dat ze degelijk moet zijn. Nu, en dat is P. C.-Jongenskleeding ongetwij feld. Practische en sterke Jongens- kleeding koopt U het best bij P. C. Een abonnement op de P. C.- Jongenscourant krijgt U boven dien gratis. REMBRANDT-THEATER De vrouw bij vreemde volkeren HAARLEMSCHE HYPOTHEEK BANK De bedrijfsuitkomsten beter, doch hypotheken en pandbrieven ingekrompen VERKOOPINGEN tentoonstelling aer Nud. Ver. v. Huisvrouwen Jeo/ere 25^ bezoeker der tentoonstelling, ontvangt gratis een halve fles EXTRA $5ckper hele fl es CALVÉ - KWALITEIT OVERALL'S vanaf f 2.00 STOFJASSEN vanaf f 2.50 KONINGSTRAAT 17 De Rubenscantate R.K. Middenstandsvereeniging De onvoorzichtige jeugd BURGERLIJKE STAND Haarlem - Schoterweg 1 - Telefoon 16659 Teylers Tweede Genootschap BILJARTEN Om het Gewestelijk Kampioen schap VOETBAL U.V.V. I—E.D.O. I E.D.O. 2Zeeburgia 2 RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN f6900 tot f12.000 Vraagt inlichtingen of een prospectus voor U zelf of voor Uw kennissen, hier in ons land of in Indië. WüSTELAAN 37 Santpoort - Station GEEFT ONS UW OPDRACHT Centrale Tandheelkundige Kliniek Bioscopen 21 Maart T entoonstellingen Ged. Oude Gracht 78 Telefoon 12236 Costuums naar maat met 2 pantalons vanaf f 40.00 Bioscopen Het huis üoor solide kleeding naar Maat GROOTE HOUTSTRAAT - HAARLEM - TELEFOON 10390 Het is moeilijk zich een voorstelling te vor men van de plaats, die de vrouw bij zeer vele volkeren inneemt. Is zij over het algemeen in de heidensche landen een wezen, dat ver en ver beneden den man staat, hoe hooger de cul tuur staat en hoe meer de beschavingsinvloeden zich laten gelden, des te belangrijker is ook de plaats welke zij in het familieleven inneemt. Onder de wilde stammen van Afrika is zij niet meer dan de werkezel, dien een man koopt en betaalt, om zelf te kunnen luieren. Rechten heeft zij niet, uitsluitend plichten. De man mag alles, doet alles en is alles. In Britsch Indië is het niet minder erg. Zoodra aldaar een vrouw den huwbaren leeftijd heeft bereikt, zonder dat er een man is gekomen, die haar ten huwelijk heeft gevraagd, wordt zij uit de kaste ge- stooten en is het verder voor haar verboden nog ooit in het huwelijk te treden. Dit is dan ook wel voornamelijk de hoofdoorzaak voor de kin derhuwelijken welke in dat land worden geslo ten. Een ouder is zoo doodsbenauwd dat zijn dochter dat vreeselijke lot zal treffen, dat hij reeds vroegtijdig maatregelen neemt haar daar voor te behoeden. Dat doet hü door haar als kind reeds aan een man vast te koppelen, of liever gezegd te verkoopen. Dat dus een nieu- RESILON ls de duurzaamste verf voor bin nen en buiten, op bout, metaal, steen, enz., voor Uw meubelen, woning, huishoudelijke artikelen, etc. Resilon loopt niet af. dekt prachtig, barst en rimpelt niet. Droogt blinkend-glanzend en streepvrij op. Klein- verpakkingen van 16, 26, 36, 52 en 90 cents en verder in grootverpakkingen. Resilon is een zuiver Nederlandsch fabrikaat, dat de buitenlandsche concurrentie „glansrijk" weerstaat Alwaar niet verkrijgbaar, wende men zich tot de VERFFABRIEKEN N.V. RESINK. HAARLEM Leldschevaart 574 - Telefoon 26190 we wereldburgeres allesbehalve welkom is, be hoeft zeker wel niet gezegd te worden. Dit nog te minder, wijl volgens de Brahmaansche opvat tingen slechts 'n zoon in staat is, voor zijn va der de eeuwige zaligheid te verwerven. Ook bij de Chineezen is 't zeker niet prettig als vrouw geboren te worden. Immers, alles wat de dochter betreft, wordt door den vader beslist. Hij zegt en bepaalt met wien zij moet trouwen. Als het eenmaal zoover is, en de koopprijs is betaald, dan gaat het meisje geheel over naar de fami lie van haar man en haar ouders hebben ver der niets meer over haar te zeggen. Haar schoon ouders en haar man zijn de eenigen, die nog ove- haar beschikken mogen. En hoe dat is, moet blijken uit het feit dat zelfs haar man in het openbaar niet mag laten merken, dat hij van haar houdt. Dat zou zijn aanzien en zijn po- stie aanmerkelijk verkleinen. De Chineesche vrouw heeft echter dit voordeel dat al naar ge lang zij haar man meer zonen schenkt, zij in aanzien stijgt, welk aanzien haar leven lang voortduurt. Tenslotte behandelt de film de positie der Balineesche vrouw. Zooals men weet behoort het Balineesche ras tot de edelste ter we reld. Balineezen zijn in één woord prachtmen- schen. Weliswaar is ook hier de vrouw een der voor naamste werkers, doch verder heeft zij toch een groot aantal rechten en wordt zij lang niet zoo ver bij den man ten achter gesteld als bij welk der hiervoor genoemde rassen ook. Zij is altijd blij en opgeruimd en de geheele sfeer, waarin zij leeft, maakt haar tot een betrekkelijk zeer benijdenswaardig wezen. Van al die verschillende landen ziet men zoo de wederwaardigheden der vrouwen en van zelfsprekend ook de huwelijksplechtigheden, die overal tot de evenementen van een stam behooren. In ieder geval mogen in het bijzonder de vrouwen, die deze film zien, wel even bedenken, dat zij uitsluitend aan het Christendom te dan ken hebben, dat man en vrouw gelijk zijn ge steld, iets wat maar al te lichtvaardig door ve len is vergeten. Overigens kunnen we deze bijzondere film die als cultuurfilm Zondagmorgen in het Rem brandt-Theater wordt vertoond, slechts aanra den voor strikt volwassenen. V-t. Een heerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Nieuwe Gracht no. 5a. f 12000. Idem.. Een woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Leidsche Vaart No. 70. f 4550. J. J. Bee kelaar. Het winkel- en woonhuis met erf te Bloe- mendaal aan den Bloemendaalscheweg No. 14. f 4600. A. de Graaf Sr. Het woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Brouwerstraat No. 129. f1800. B. Bijns- dorp q.q. Het woonhuis te Haarlem aan de Leidsche- vaart No. 216, met het eeuwigdurend erfpachts- recht op den grond, f 2950. Opgehouden. Een huis, erf en tuin te Haarlem aan de Oos terstraat No. 3. f 3450. Jb. Stuart q.q. Het huis met afzondrelijken ongang hebbende bovenwoning te Haarlem aan de Gedempte Raamgracht No. 69 zwart en rood, hoek Nieuwe Raamstraat, f 1640. P. Geurts. Het huis meterf te Haarlem aan de Ge dempte Raamgracht No. 71. f3400. Opgehouden. Een huis te Haarlem aan de Twijnderslaan No. 11. f3600. J. A. Draayers q.q. Aan het jaarverslag van de N.V. De Haar- lemsche Hypotheekbank over 1935 ontleenen wij het volgende: De bedrijfsuitkomsten brachten op deze balans een niet onbelangrijk hooger winstcijfer dan over 1934. Hét zou evenwel onjuist zijn, daaruit de gevolgtrekking te maken, dat in het hypo theekbankbedrijf in het algemeen, of in het onze in het bijzonder, een keer ten goede zou zijn gekomen. De onzekerheid of er maat regelen zullen worden genomen, die directen invloed zullen hebben op ons bedrijf, maai vooral ook de gewekte vrees voor de rechts zekerheid der hypotheek doen zich nog steeds gelden. De pandbrievenmarkt werd gedurende het geheele jaar door diverse factoren verstoord In het begin waren het voornamelijk de moei lijkheden in België, die als gevolg hadden de aanvallen op den gulden hier te lande, welke een koersdaling van alle obligaties veroor zaakten. De indiening van het wetsontwerp tot verlaging der vaste lasten heeft de grootst mogelijke onzekerheid geschapen. Al deze fac toren hebben er toe medegewerkt, om den pandbrief in discrediet te brengen, zoodat, toen de staatsfondsen langzamerhand weder op hooger koersen werden verhandeld, de pand brieven der hypotheekbanken hierbij achter bleven. Toen de banken, de een wat eerder de ander wat later, hun steun aan de beurs ont hielden, zag men een inzinking der koersen, zoo als nog nooit in ons bedrijf in zijn geheel is voorgekomen. Wel had aan het einde des jaars een opleving in de koersen plaats, doch tot een terugkeer tot een niveau, waarop weer plaatsing van pandbrieven kan geschieden, met als gevolg het weer sluiten van nieuwe leeningen, mocht het niet komen. In 1935 werden 49 hypotheken gesloten ten bedrage van 786.490 (v.j. 2.791950) Het uitstaand bedrag aan leeningen bedroeg eind 1935 36.934.972 (v.j. 39.224.996). Wij hebben enkele malen gemeend er de voorkeur aan te moeten geven eenig verlies te aanvaarden boven inkoop voor onze vordering. ofoor/o/oeno/e. Het huis met erf te Haarlem aan de van Nes straat No. 10. f3450. P. de Beurs. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Spaansche Vaartstraat No. 67. f 3200. Opge houden. Het winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Generaal Bothastraat No. 60. f3325. Opgehou den. Een woonhuis met erf en pakhuizen aan den Bloemendaalscheweg A 102 te Santpoort (Sta tion) f 1110. M. Hoek. Een woonhuis, erf, voor- en achtertuin te Haarlem aan de Garenkokerskade No. 51. f 5990. M. A. Joustra q.q. Een winkel- en woonhuis met uitgang door een poort te Haarlem aan de Kleine Houtstraat No. 88. f4900. Opgehouden. Een woonhuis, erf en tuin met schuur te Haar lem aan de Benkoelenstraat No. 27. Opgehouden. Een woonhuis, erf en tuin met schuur te Haar lem aan de Benkoelenstraat No. 29. Opgehouden. Een villa met erf en tuin te Haarlem aan het .Wilhelminapark No. 27. f 10.000. Opgehouden. Een heerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Nieuwe Gracht No. 5. f 14900. J, B. Kroon van Diest q.q. 10-ab MAABT CONCERTGEBOUW HAARLEM de zuinigste, de beste In andere gevallen zagen wij ons verplicht het geëxecuteerde onderpand in te koopen voor onze vordering of iets daar beneden Dit betrof een bedrag van 373.098 (266.854). waarin opgenomen de buiten executie inge kochte onderpanden van 3 leeningen, waarvan nog in hetzelfde boekjaar één werd verkocht Op die diverse leeningen werd een verlies ge leden van 26.998 (38.344) dat wordt afge schreven. Uit ingekochte onderpanden werd verkocht voor een bedrag van 220.283 (149.105). met een verlies van f 14.817 (2.581) op de boek waarde. Het hoofd Ingekochte Onderpanden per ultimo 1934 516.162 (400.996) bedraagt per 31 December 1935. na afschrijving van het verlies op de afgewikkelde posten per resto 654.159. Het in 1935 wegens vrij willigen verkoop uit het hypothecair verband ontslagen onder pand, dat geschat was op f 562.255 (464.355) heeft opgebracht 469.735 (437.110). Ook hierin openbaart zich de tegenwoordige waar dedaling. De verkoop van pandbrieven was in het af- geloopen jaar zoo goed als stopgezet. Slechts een bedrag van 247.500 werd geplaatst. Niet temin konden wij voldoen aan de verplichte uitloting onzer pandbrieven (voor het over- groote deel 4 pCt. van het uitstaand bedrag) Het gemiddelde rente-percentage van de op 31 December 1935 uitstaande pandbrieven ls 4.502 pCt. tegen 4.501 pCt. op 31 December 1934. Voor het overgroote deel kwam de winst voort uit hetgeen aan hypotheekrente meer werd ontvangen, dan aan pandbriefrente moest worden betaald. De tweede belangrijke bate zijn steeds de provisiën bij afsluiting of verlen ging van leeningen en de vergoedingen bi) de vervroegde aflossing of te late betaling, aan gezien door de bekende omstandigheden dit jaar slechts tot een beperkt bedrag nieuwe leeningen konden worden afgesloten, vermin derde deze post van 62.310 tot 48.900. De rente der volgestorte reserve, die ten bate van de winstrekening komt, bleef vrijwel ge lijk. De onkosten werden dit jaar van 96.823 teruggebracht tot 82.427 voornamelijk als gevolg van de gewijzigde samenstelling van directie en personeel. De verliezen op debiteuren en ingevolge executies geleden, stegen van 55.765 tot 70.613. Zij worden ten volle afgeschreven. Als steeds wordt ook thans het verschil der agiorekening op de winst- en verliesrekening van het dienstjaar gebracht. De verwachting in het vorig jaarverslag uitgesproken, dat de bedrijfsresultaten voor het volgend jaar gunstiger zouden zijn. werd bewaarheid. Toch leidt de onzekerheid, die nog Op de markt van onroerend goed en der hypotheken heerscht. ons tot de overweging rekening te houden met die onzekerheid en te adviseeren, de winstuitkeering te beperken, een flink bedrag op Winst naar volgende reke ning te doen overgaan en tevens de extra- reserve nog met f 89 614 te doteeren. Hoewel de bedrijfsresultaten 'n hoogere uit' keerina toelaten, is het voorgestede dividend beperkt tot f 10 per aandeel, waardoor het mogelijk wordt aan de extra-reserve het boven genoemd bedrag van 89.614 toe te voegen en een bedrag van f 16.238 naar volgende rekeningen ov»r te brengen. Ter weerlegging van de geruchten, die nog steeds hier en daar opduiken, dat onze Bank een groot belang zou hebben bij het bloem- bolienbedriif. herhalen commissarissen, dat het uitstaand bedrag op deze onderpanden f 2.027.790 (2 082 350) bedraagt, zijnde 5 43 net. (5 31) van het totaal bedrag der loopende leeningen. Vanaf Zondag zal de bekende missiefilm „Ria Rago" ook in Haarlem vertoond worden, bijna een week lang in het „St. Bavo"-gebouw aan de Smedestraat. Velen zullen bij het lezen van den titel „mis siefilm" wel met een zekere minachting voor bij willen gaan, meenende, dat de woorden „missiefilm" en „filmgenot" nu eenmaal on- vereenigbaar zijn. Maar niets is minder waar dan dit. Het verhaal is op zich reeds de moeite waard en de filmische uitwerking voldoen aan hooge artistieke eischen. De film laat eerst het vertrek zien van Mis sionarissen uit het moederhuis te Steyl bij Venlo, het afscheid van familie en vaderland en de schoone reis naar de tropen. Na deze; inleiding het eigenlijke verhaal: het conflict van het Christenmeisje met haar omgeving, doordat haar vader haar ten hu welijk verkoopt aan een gehuwden mohamme daan. Behalve een helder beeld van de zeden en gewoonten op het eiland Flores, geeft de film een aaneenschakeling van prachtige natuur opnamen te zien van de rijke tropische natuur. De voorstellingen zijn: Zondag om 2.30 uur en 8 uur, verder Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag om 8 uur en wederom Zondag 29 Maart om 2.30 en 8 NIET TE EVENAREN! IN PR. PASVORM EN AFWERKING hoek PAARLAARSTEEG - TEL. 11685 Men schrijft ons: Op de jongste vergadering die gehouden werd door het beStuur van den Nieuwe Haarlemsche Kunstkring en waarop eenige directeuren van Haarlemsche koren aanwezig waren, werden de plannen ter uitvoering van de Rubenscantate op de Groote Markt andermaal toegelicht. De aan wezige directeuren waren eenstemmig om aan de grootsche onderneming hun sympathie en medewerking toe te zeggen. Verder werd gecon fereerd over de wijze waarop de repetities zul len plaats vinden. Hierover zal te zijner tijd medëdeeling gedaan worden. Vereenigingen die bij verzuim niet aange zocht waren om mee te doen, worden verzocht hiervan kennis te geven aan het secretariaat van den Nieuwe Haarlemsche Kunstkring, Oranje Nassaulaan 109, Overveen. Thans is wel duidelijk gebleken hoe noodig het is ook voor Haarlem een z.g.n. jaarboekje te hebben waaruit eventueel alle namen van vereenigingen te putten zijn. Het bestuur van de Nieuwe Haarlemsche Kunstkring heeft naar alle zijden geïnformeerd en is werkelijk bevreesd nog niet alle vereenigingen te hebben bereikt. Het bestuur neemt echter aan dat de vergeten vereenigingen het niet ten kwade zullen dul den. Het bestuur van den Nieuwe Haarlemsche Kunstkring heeft absoluut geen voorkeur, neen integendeel. Laten wij nu allen onze uiterste best doen de uitvoering van de Rubenscantate te maken tot een geweldige demonstratie van geheel zingend en musieeerend Haarlem. De leden van de R. K. Middenstandsvereeni ging te Haarlem zijn opgeroepen voor een jaar vergadering op Woensdag 25 Maart, des avonds 8.30 uur in café Brinkmann, Groote Markt. De verschillende jaarstukken komen aan de orde. De aftredende bestuursleden, de heeren E. W. Walop en J. J. Brinkmann zijn herkiesbaar. De vestigingsregeling te Haarlem zal aan de orde komen. f Een 6-jarig meisjes liep Woensdagmiddag om 4 uur in de Kloosterstraat te wandelen, toen zij plotseling van het trottoir op den rij weg stapte en tegen een fietser opliep. Het kind viel en brak het rechterbeen. Na door O. D. voorloopig te zijn behandeld, is het kind met een ziekenauto naar het St. Elisabeths- gas thuis gebracht. Blijkens verklaringen van getuigen treft den wielrijder geen schuid. Geboren 18 Maart: z. van J. M. Hooi werf Teeuwen; z. van C. M. de Graaffv. Galen; d. van C. E. VossePieters; z van J. M. Hart Graftdijk 19 Maart: d. van C. Kensen—Blokker; MIE ARTIKELEN ZONDER VOORUIT 8ETAIING 10 joa' all reparatie» qroti» Vraagt Polis voor 2-jarige veriefcering van lampen en reparatie kotten 18 maanden gratis vprrekerd tegen diefstal 18 maanden alle reparaties aan onze rijwielen gratis z. van S. M. Moolenaarsde Wilde; d. van C. B. de GraafHulsebosch; z van W. v. d. Steijle— Tool; d. van J. SnijderBocka; 20 Maart; d. van C. W. H. v d Puttenv Wooning Overleden18 MaartH. J. Baning, 82 j., Oranjekade; J. W. Piepers, 61 j., Bloemertsteeg; 19 Maart: G. v. Straatten, 62 j„ Prof v. d. Waals straat. Directeuren van Teylers Stichting en de Le den van Teylers Tweede Genootschap (het Ge nootschap van beoefenaren der wetenschappen) hadden voor het jaar 1935 uitgeschreven een prijsvraag, waarbij verlangd werd een verhan deling over de wisselwerking tusschen atoom kernen en electronen. Van de ingekomen ant woorden is er een met de gouden medaille be kroond en de schrijver bleek te zijn dr. H. B. G. Casimir, assistent voor de theoretische na tuurkunde te Leiden. Hedenmiddag is in tegen woordigheid van de directeuren van Teylers Stichting en van de Leden van Teylers Tweede Genootschap te Haarlem de prijs aan den ge lukkigen winnaar uitgereikt. In verband met hun afdeelingskampioenschap mogen Excelsior (Velsen-Noord) en D.E.S. (Haarlem) deelnemen aan de club-comoetitie van het gewest Noord-Holland van den Neder- landschen Biljartbond. Hieronder het programma van de door hen te spelen wedstrijen: Klasse E. af. 2. 24 Maart Excelsior K.E.T.S. 2 (A'dam).. 26 Maart Excelsior-Java2 (Amsterdam). 31 Maart K.E.T.S. 2—Excelsior. 8 April Java 2Excelsior. Klasse F, afd. 1: 31 Maart De RuyterD.E.S. 3 April De RuyterD.E.S. 6 April: DESDe Ruyter (A'dam) 8 April D.E.S.Doe Je Best 1 (A'dam). 20 April D.E.S.Insulinde 1 (A'dam). 22 April Insulinde 1D.E.S. verwerken wij alleen in onze bekende STERKE KWALITEITEN, welke wy intusschen nogmaals in prijs hebben kunnen verlagen. 1.50. 1.75 1.85. 2.25, 2.50, 2.75 •Tongensmaten Hee reumaten VAKKIE DINIGMAGA2VN PAARLAARSTEEG 1.TEU 11842 E D. O. gaat Zondag met het volgende elftal naar U. V. V. in Utrecht. v. Loon, v. d. Kuyl, Zandstra, v. d. Schalie, Koppen, Oomen. S Spek, Schijvenaar, v. d. Putten, Perukel, P. Spek. v. Zwienen, Kollerie, Bos, p. v. Esch. Vreenegoor, C. v. Esch, During, Perukel, Goemaat, Koene, Kelder. IJMUIDEN, 20 Maart. Rijksvischafslag. Tarbot 1 4n oer kg. Griet 10.00—25 per 50 kg. Tong 0.64 1 ner kg. Zetschol 9.0011. kleine Schol 5 10.50, Bot 1.75, Schar 2.204.40, Wijting 1.80 2.40 per 50 kg. van de Vrijdag aan den Rtlksvlschafslae aange komen LOGGERS Sch. 297 350.—, K.W. 86 660.K.W. 28 460. K.W. 149 240. WATERSTANDEN IJMUIDEN. Zaterdag 21 Maart. Vloed: 1.37 v.m. en 1.58 n.m. lederen Zondagmorgen hebben wij U de schoon heid van deze villawijk, grenzend aan Bloemendaal, uiteengezet. Nu zeggen wij het eens met illustraties. Zijn dat geen juweeltjes van architectuur? Voor kleine maar ook voor groote gezinnen! Haarlem - Kenaupark 26 a - Telefoon 12644 SPREEKUREN iederen werkdag 9-11 1-2 Dinsdagsavonds 6.30-8.30 Zaterdagsmiddags geen spreekuur Over: ZILVEREN FEEST VAN DE ST. BAVO- SCHOOL AAN DE WESTERGRACHT Op Maandag 24 April 1911 bevatte de Nieuwe Haarlemsche Courant een uitvoerige beschrijving van de plechtige wijding der Sint Bavoschool aan de Westergracht. De Bisschop had in de Kathe draal de H. Mis opgedragen en zelf onder groote belangstelling van katholiek Haarlem de wijdings plechtigheid verricht. Voor plebaan Rlkmenspoel was het een gloriedag. Na jarenlang zorgen van 't kerkbestuur had de kathedrale parochie haar eigen jongensschool. 1 Mei a.s. zal het vijf-en-twintig jaar geleden zijn, dat de eerste leerlingen de school binnen kwamen en In korten tijd alle schoollokalen be volkten. 25 jaar katholiek onderwijs, 25 jaar pa rochieleven in het klein! De leerlingen kwamen en gingen weer. De ouderen onder hen hebben hun weg door het leven reeds gevonden. In hun geheugen ls de blijde herinnering gebleven aan de katholieke jongensschool aan de Westergracht, waar hun jeugd gevormd werd tot iets goeds en krachtigs voor de toekomst en waar zij onder de leiding van hun onderwijzers de eerste schreden plaatsten op het pad der wetenschap. Wijlen mgr. Callier preekte op den wijdingsdag over het mysterie van den wijnstok en de ranken en hoe dit geheim ook moet worden geconcreti seerd in het onderwijs. 25 jaar heeft men ge tracht dit katholieke idflial te verwezenlijken. Als men de vruchten van dit echt-katholieke streven ln den sleur van het dagelljksche leven al eens mocht vergeten,' op den zilveren jubileumdag zul len de talrijke oud-leerlingen zich gemakkelijker kunnen bezinnen op al het goede, dat zij ln ve lerlei opzicht aan hun katholieke school danken. Om het 25-jarig bestaan van de school op pas sende wijze te vieren, heeft zich een comité van oud-leerlingen gevormd. Aan de oud-leerlingen, waarvan het comité de adressen kon achterhalen, werd een circulaire gezonden, waarin o.m. verzocht wordt om een bijdrage, hoe klein ook. voor een passend jubileumgeschenk. Nog in overleg met den vorigen plebaan, dm hoogëerw. heer Ij. A. A. M. Westerwoudt, werd voorgesteld om zoo mo gelijk het groote lichtraam op de trap in het schoolgebouw te vervangen door een slerraam van gebrandschilderd glas. Een mooi gedenkraam op die plaats zou niet alleen een fraaie versiering zijn, maar ook een schoone herinnering vormen van honderdtallen dankbare leerlingen, die on telbare malen die plaats lnhun schooltijd ge passeerd zijn. Uiteraard heeft het comité niet alle oud-leer lingen kunnen bereiken. De oud-leerlingen, die nog geen circulaire mochten ontvangen (zij zul len het zeker op prijs stellen het zilveren feest van hun school mee te vieren) worden verzocht hun adres op te geven bij den secretaris van het comité, den heer H. Bottelier. Velzerstraat 24 of bij het hoofd van de school, den heer P. B. van Eerdenburg. Bijdragen voor het Jubileumgeschenk kan men sturen naar den penningmeester, den heer J. v. d. Veldt, van 't Hoffstraat 304, ofwel overmaken op postrekening no. 220093 van den Zeereerw. Zeergel. Heer J. L. Bouman, Seminarie Hageveld te Heemstede, voorzitter van het comité. Gebouw „St. Bavo": Haarlems Gemengd Koor, 8 uur Comité van Actie, 8 uur Vak groep Schilders, 8 uur RK. Bevolkings bureau, 8 uur. Kunstzaal Recker, Wagenweg: Tentoonstel ling schilderijen A. Colnot, 107 uur. Stadsschouwburg: Dansavond La Argentina. Gem. Concertzaal: Haarlemsche Voorjaars- beurs, half 2—half 6 en half 8—11 uur. Fmas Halsmuseum Expositie Teekencol lege „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Kunstzaal De Bois Kruisweg Expositie Jaap Kaal, 95 uur. Boekhandel H. N. Mul Kruisstraat Ten toonstelling Jan Wiegman. Rembrandt-Theater Martha Eggerth in „Maddalena". Cinema-Palace „Diesel-Expres". Luxor-Theater „Kermisgasten" (geprol.) Frans Halstheater Emil Jannings in „De Droomer" Alle 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo Geel-Wit, 6 uur. Ge wone zittingen 4 en 7 uur. Cursus R. K. Volks bond half 4. Gem. Concertzaal Haarlemsche Voorjaars- beurs, half 2half 6 en half 811 uur. Wij brengen een uitgebreide keuze en garandeeren ieder stuk dat geleverd wordt. Zie onze etalages. RECOMMANDATIE IS ONZE LEUZEÜ 3a Frans Halsmuseum Tentoonstelling K. Z. O. D„ 104 uur. Kunstzaal Reeker—Wagenweg Tentoon stelling' A. Colnt, 10—7 uur. Kunstzaal J. H. de Bois Kruisweg, ten toonstelling Jaap Kaal, 95 uur. Boekhandel fa. H. Mul Kruisstraat, ten toonstelling Jan Wiegman. Frans Hals-theater Emil Jannings in „Traumulus" (De Droomer), 2.30, 7 en 9.15 u. Luxor-theater „Kermisgasten" geprolon geerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Maddalena" (met Martha Eggerth' Op het tooneel Schaefers Lilliputter-troupe, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palaca „De Diesel Express", 2.30, 7 en 9.15 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2