STARK's B NAAR PARIJS? WIJ LUISTEREN NAAR.. FINANCIEN Twee personen omgekomen CATARRH De weerstoestand MET DE PAASCHDAGEN CENTRAAL REISADRES der VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS J Dagfilm VRIJDAG 20 MAART 1936 Auto botste tegen brtig, sloeg over den kop en geraakte in de sloot DU1TSCHE ARBEIDERS TE VENLO PORTEFEUILLE MET 400 GESTOLEN 100 UITGELOOFD V oor opsporing van daders van het plegen van sabotage DE KEURINGSDIENST TE EINDHOVEN Nadere mededeeling van minister Slingenberg over de opheffing CONFLICT OPGELOST VOETEN GEZWOLLEN DOOR RHEUMATIEK Nu tennist hij weer JOHAN DE WIT Silvikrin doet Haren groeien BEDRIJFSRAAD VOOR DE SIGARENINDUSTRIE DE HAAGSCHE RECHERCHE- COMEDIE Helers in hooger beroep UIT DE BAKSTEEN-INDUSTRIE De postvluchten VOETBAL Jongetje verdronken URUGUEEZENKOMEN NIET In verband met hun houding te Parijs WICKS v Hoe wordt het weer? Onzekere vooruitzichten, maar voorloopig zacht met koele nachten PRIJS SLECHTS F 29.- Ministerieele vergunning verleend Aangehouden verdachte heeft bekend GERAFFINEERD OPLICHTER Hij biechtte alles „eerlijk" op Zaterdag 21 Maart K.R.O.-PROGRAMMA GOLFLENGTEN In den afgeloopen nacht te half één is- op den Mierloschenweg te Geldrop een ern stig auto-ongeluk gebeurd, dat aan twee jongemannen het leven heeft gekost. Op genoemden weg naderde uit de richting Helmond een vierpersoons Ford-wagen, bestuurd door den heer Meyer, terwijl naast hem was gezeten de heer De Meester. Achter in den auto bevonden zich de heeren J. Hegge en H. Ver- berne. Alle vier waren afkomstig uit Eindhoven. De wagen, welke met zeer groote snelheid reed, botste door tot nog toe onbekende oorzaak tegen de betonnen Dommelbrug op den Mier loschenweg, waarbij het linker achterwiel van den wagen werd afgeslagen en een dertigtal meters verder terecht kwam. De wagen sloeg hierdoor over den kop en kwam in een langs den weg loopende sloot terecht. In de buurt wonende personen, die den slag hadden gehoord, snelden te hulp en wisten na veel moeite de heeren Meyer en De Meester onder den wagen vandaan te halen. De achter in zittende personen kon men niet bereiken. De hulp van politie en brandweer werd ingeroepen. Na een half uur gelukte het de brandweer den wagen te lichten. Het bleek toen, dat de heeren J. Hegge en H. Verberne, beiden ongeveer twintig jaar oud, reeds waren overleden. Waarschijnlijk zijn zij in de modder gestikt. De lijken weerden overgebracht naar het St. Annaziekenhuis te Geldrop. Ook de beide ge redden, die slechts lichte verwondingen hadden bekomen, werden naar genoemd ziekenhuis ver voerd. afgedragen heb, weer terug betaal. Het gaat om een bedrag van f 5.—, maar dat heb ik niet. Als u mij dat geld leenen wilt, dan kan ik het u terugbetalen zoodra ik weer loon ontvang." Er waren inderdaad medelijdende menschen, die dit leugenachtig verhaal geloofden. Toen hij den truc bü eenige personen met succes had toegepast, vond hij het geraden er maar van door te gaan, doch er ontbrak hem nog een fiets en in die leemte voorzag hij door een racefiets van een zijner vrienden te stelen. Met die fiets is hij toen Abcoude uitgegaan entot nu toe heeft niemand hem terugge zien. De burgemeester liet bij verschillende familieleden van v. H. informeeren of hij daar misschien verblijf hield, maar toen dit alles een negatief resultaat had, heeft de burge meester radiografisch zijn aanhouding en«voor- geleiding laten vragen. De burgemeester van Ooststellingwerf heeft bekend gemaakt, dat de minister van Justitie een belooning van f 100.heeft uitgeloofd voor het geven van zoodanige inlichtingen, dat de dader (s) van de sabotage der luchtbeschermings oefeningen, de vorige week gepleegd in Ooster- wolde, kan (kunnen) worden gestraft. De sabotage heeft bestaan in het in brand steken van een stroomijt, het doorknippen van een kabel en lijnen van de radio-centrale en van draden van het rijkstelefoonnet en het ver nielen van straatlantaarns. Eenige verdachten zijn reeds verhoord, doch dat heeft geen resultaat opgeleverd. Ten vervolge op de beantwoording van vragen van het Tweede Kamerlid van der Putt in ver band met de opheffing van den keuringsdienst voor waren te Eindhoven, heeft Minister Slin genberg nog medegedeeld, dat het bekend is, dat tegen de opheffing van den keuringsdienst voor waren te Eindhoven evenals tegEn de opheffing van andere diensten bezwaren zijn geuit. De Regeering verwacht —in totaal be zuiniging door de inkrimping van het aantal keuringsdiensten van 21 tot 16. Daarbij stond uiteraard niet een bezuiniging voor oogen, wel ke zou voortvloeien uit de opheffing van eenl- -gén bepaalden dienst. Speciale berekeningen zijn daarom niet gemaakt. Waar het ook. geen nut zou hebben ze alsnog te maken kan de Mi nister niet aan het desbetreffende verzoek vol doen. De inkrimping berooft het bedoelde gebied niet van een goed toezicht. Zoodanig toezicht is óók mogelijk bij de herindeeling, zooals die bij het Koninklijk besluit d.d. 29 Januari 1936 heeft plaats gehad. Bij de nieuwe indeeling moest het algemeene belang op den voorgrond staan. Hoewel er naar gestreefd is bijzondere belangen te ontzien kon den die niet den doorslag geven, waar het al gemeene belang een andere oplossing eischte. De minister kan geen vrijheid vinden een voordracht, als gewenscht, in gunstige overwe ging te nemen. De Rijksbemiddelaar, prof. dr. Josephus Jitta, heeft Donderdagavond voor de tweede maal ver gaderd met de partijen, betrokken bij het drei gend arbeidsconflict bij Ankersmit's Katoenfa- brieken te Deventer. Na de eerste conferentie had hij voorgesteld, het door de werknemers gestelde ultimatum een week op te schorten, waarin de arbeiders had den toegestemd. Aan het einde van de tweede conferentie heeft de Rijksbemiddelaar geconstateerd: Ie de directie is bereid, toe te zeggen, dat de reeds aangekondigde tariefswijzigingen in de we verij, drukkerij en de overige afdeelingen, waar tot nu toe nog geen verlaging is ingevoerd, wor den teruggenomen, wanneer er geen staking uit breekt; i 2e de directie is in den eersten tijd niet van plan, nieuwe loonsverlagingen in te voeren, ten zij de omstandigheden zich ingrijpend wijzigen; 3e de directie zegt toe, dat zij zal zorg dragen, dat de getrouwde mannen in de spinnerij zulke garens ontvangen, dat de loonsverlaging niet boven de 5 procent komt. Ten aanzien van de ongetrouwde mannen zal zij trachten, hetzelfde resultaat te bereiken. In de Donderdagavond onder leiding van de besturen van „St. Lambertus", „Unitas" en „de Eendracht" gehouden personeel-vergadering werd het bovenstaande resultaat der conferen tie besproken. Bij de uitvoerige discussie kwam tot uiting, dat de concessies feitelijk niet voldoende wer den geacht.' In de gegeven omstandigheden werd echter besloten, met het bereikte resultaat genoegen te nemen en het ultimatum in te trekkten. (Ingezonden Mededeeling) „Twee jaren geleden kreeg ik pijn in mijn voeten, die steeds erger werd. Ik probeerde electrische stroomen, massage, hetgeen niet hielp. Nu een jaar geleden raadde men mij aan een proef met Kruschen Salts te nemen. De verbetering trad als het ware onmiddellijk in toch verdwenen de pijnen en zwellingen in mijn voeten slechts geleidelijk. Na zes maanden verbaasde ik mijn vrienden, doordat ik weer lange wandelingen kon maken. Nu speel ik al weer tennis. Ik ben nog jong en IJ zult zich kunnen indenken wat het voor mij beteekend zou hebben, voor altijd kreupel te moeten zijn. Ik zal er steeds dankbaar voor blijven, dat men mij raadde Kruschen Salts te nemen." C. W. te s. Rheumatische pijnen vinden hun oorzaak in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Dit gevaarlijke urinezuur ontstaat door afval producten, die zich door onvoldoend werkende afvoerorganen in het lichaam hebben opge hoopt. Kruschen Salts spoort deze afvoer organen aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen zullen worden verwijderd. Met de oorzaak zal ook de pijn verdwijnen. Maar dit niet alleen, ook de geheele gezondheidstoe stand zal verbeteren. Lusteloosheid en vermoeid heid zullen plaats maken voor energie en uit houdingsvermogen en men zal zich jaren jon ger voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a ƒ0.90 en ƒ1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Am sterdam, voorkomt. Raadspensionaris van Holland 1625-1672 Zooals U hem niet zoudt willen kennen. Kaal heid is een gevolg van verwaarloozing der haarwortels. Grijp tij dig in. Neem Silvikrin. Zooals U hem kent. Is haargroei niet een kos telijk bezit Behoud Uw gezond haar. Her win het. Gebruik dus Silvikrin. De Bedrijfsraad voor de Sigarenindustrie kwam dezer dagen te Eindhoven bijeen. Besloten werd een schrijven te doen uitgaan aan den Minister van Sociale Zaken over de samenstelling van den Bedrijfsraad. Er werd een Commissie benoemd, bestaande uit den Voorzitter, den heer Heesterbeek en mr. Steinkühler, om advies uit te brengen over het concept-loonklassen-besluit, ontworpen door de Vereeniging van Raden van Arbeid, over welk besluit in verband met het eerste lid van art. 61 der Invaliditeitswet door de Rijksverze keringsbank het oordeel van den Bedrijfsraad is gevraagd. Besloten werd, deel te nemen aan een be spreking van vertegenwoordigers der bestaande Bedrijfsraden op 27 Maart as. te Amsterdam, cp welke bespreking de Bedrijfsraad vertegen woordigd zal zijn door den Voorzitter, den heer H. van der Putt en den Secretaris. Verder werd besloten met den Bedrijfsraad voor het Boekdrukkersbedrijf overleg te plegen om tezamen met dezen Bedrijfsraad op de agen da der hiervoor bedoelde besprekingen te plaat sen; de Wenschelijkheid van bindendverklaring der bestaande Bearijfs-Pensioen- en Gezins- toeslagfondsen. Er werden verder mededeelingen gedaan in verband met de door den Bedrijfsraad in te stellen loonenquête, welke loopt over de wéék die eindigt in de kalenderweek 9:14 Maart 1936. Besloten werd de door den Bedrijfsraad in het leven geroepen Exporb-Commissie binnen kort bijeen te roepen. Tenslotte werd het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer op hét Wetsontwerp, hou dende maatregelen betreffende de mechanisa tie in de Sigarenindustrie, zeer uitvoerig be handeld. De conclusie van de beschouwing van dit Voorloopig Verslag zal worden vastgelegd in een schrijven aan de Ministers van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, Sociale Zaken en Financiën. Twee mannen, die ervan worden beschuldigd zestig gulden als aandeel in den buit van de Haagsche recherche-comedie te hebben gekre gen, hebben op 3 Januari voor de Amsterdam- sche rechtbank terecht gestaan. Zij werden resp. tot twee jaar jen anderhalf jaar gevange nisstraf veroordeeld, in beide gevallen onder aftrek van voorarrest. Hun zaak diende Donderdag in hooger be roep voor het Gerechtshof. Verd. N., die tot twee jaar is veroordeeld, meent, dat hij zoo zwaar is gestraft, omdat zijn houding ter te rechtzitting verkeerd is geweest. „Ik heb thans berouw," aldus verd., „en ik leg een volledige bekentenis af; ik wist, dat het geld van de Italianen was geroofd." De tweede verdachte houdt zijn onschuld staande. Hij had van zijn medeverdachte wel zestig gulden gekregen, doch dat geld was niet van de beroofde Italianen afkomstig. Hij had van zijn vriend het bedrag nog tegoed voor een ge zamenlijk verkochten auto. De procureur-generaal mr. D. Reilingh acht te de door de rechtbank gewezen vonnissen juist. Spr. requireerde tegen verd. N. een jaar en acht maanden gevangenisstraf, tegen verd. L. anderhalf jaar, in beide gevallen met aftrek van voorarrest. Arrest 2 April. Aan een artikel van den Ned. R.K. Steen fabrieksarbeidersbond ,St. Stephanus" ontlee- nen we, dat de arbeidersorganisaties van oor deel zijn, dat de eerste ondernemersovereen komst in de Ned. Baksteenindustrie voor ver bindend-verklaring in aanmerking komt. Als daarmede de noodige spoed betracht wordt, kan saneering in de campagne 1936 reeds een feit zijn. De „Perkoetoet" op de thuisreis te Rangoon. De „Sperwer" op de uitreis te Bangkok. Donderdag raakte een vierjarig zoontje van den heer F. Hopman te Texel, die nabij de boer derij van zijn ouders speelde, in een zich daar bevindenden regenput. Toen het ventje er uit gehaald werd, bleek het reeds te zijn overleden. Naar aanleiding van berichten uit goede bron over het optreden der Urugueesche voetballers te Parijs, deelt het bestuur van „De Zwaluwen" mede, dat het, in overleg met den heer Lotsy besloten heeft, de beide hier te lande te hou den wedstrijden te annuleeren. wordt gewoonlijk gebaat door de dampen van VOOR ALLE VERKOUDHEDEN VapoRub iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimimiii Het verloop van den algemeenen weerstoestand in Europa is reeds sedert geruimen tijd zeer ongewoon voor den tijd van het jaar. Wij heb ben het zachtste weer in het midden van den winter gehad en dit gedeelte werd vooraf gegaan en gevolgd door een periode van te koud weer. Dit had natuurlijk juist omgekeerd moeten zijn. De overgang van dezen abnormaten winter op de lente is minstens even abnormaal. Inplaats dat wij het ruwe buiige weer uit het Noordwes ten hebben gekregen, dat in Maart anders zoo veelvuldig voorkomt, is de algemeene lucht- strooming over een groot gedeelte van Midden- en West-Europa Zuidoostelijk geworden en is het weer de laatste dagen lenteachtig mooi. Met deze abnormale richting, waarin de algemeene weerstoestand zich heeft ontwikkeld, dienen wij bij onze verwachtingen rekening te houden. Donderdag was de weerstoestand in ons we relddeel de volgende: Over Midden-Europa lag een gebied van hoogen druk, dat zich van Noord naar Zuid uitstrekte en zich langzaam in Oos telijke richting terug trok. Over het Westen wa den nieuwe depressies verschenen, die wel een Zuid-Noord gerichte beweging hadden maar die zich toch in de richting van het Vasteland uit breidden, hoewel langzaam. Het was in geheel Europa plotseling veel warmer geworden, een verschijnsel, dat nog niet van blijvenden aard schijnt te zijn. Het is nu te verwachten, dat de depressies zich nog verder in de richting van het vasteland zullen uitbreiden en dat onder invloed hiervan de barometer nog langzaam verder zal daten. Het weer zal daarbij eerst nog zacht, wellicht betrekkelijk warm worden, de bewolking zal toe nemen en het weer zal zich meer ontwikkelen tot regenachtig weer maar de regen zal voorals nog van weinig beteekenis zijn. De wind zal daarbij iets in kracht toenemen, maar eerst Zuid-oostelijk zijn om dan door Zuid naar Zuidwest te draaien. Voor het einde der week is een omslag van het weer tot koud en buiig niet te verwachten. In heldere nachten nog temperaturen dicht bij het vriespunt, overdag vrij warm. De vooruitzichten voor Zondag worden meer en meer onzeker, maar op zacht weer kan dan nog wel gerekend worden. (Nadruk verboden). Prachtig verzorgde vierda-agsche reis naar keuze per D-trein of per luxe auto-car. (en ƒ2.50 vpor administratiekosten) ,,'t Kasteel van Aemstel" N.Z. Voorburgwal 6573 Amsterdam Telefoon 46878 Het soc.-dem. Eerste Kamerlid Hermans heeft aan den Minister van Sociale Zaken ge vraagd of het juist is, dat door of ten behoeve van een aantal Duitsche bouwvakarbeiders ver gunning is gevraagd voor het verrichten van werkzaamheden te Venlo bij den bouw van een villa voor een fabrikant uit Krefeld. Is het juist, dat de Minister deze werkver gunning heeft verleend, wordt verder gevraagd. Zoo ja, wil de Minister dan mededeelen, welk Nederlandsch belang gebaat is bij het verleenen van deze vergunning, waar in de gemeente Ven lo ruim 1000 Nederlandsche werkloozen zijn, waaronder ongeveer 250 bouwvakarbeiders? Dezer dagen vermiste e'en inwoner van Sant poort uit zijn woning een portefeuille, inhou dende f 400 aan bankpapier. De rijkspolitie, die onmiddellijk een uitgebreid onderzoek instelde, is erin geslaagd den dader, zekeren L., aldaar woonachtig, aan te houden. De aangehoudene heeft een volledige bekentenis afgelegd. Een gedeelte van het geld kon nog in beslag wor den genomen. Te Abcoude heeft zich een niet-alledaagsch geval van oplichting voorgedaan. De 31-jarige C. P. v. H., in betrekking bij den slager J. E. aldaar, had herhaaldelijk geld, dat hij voor zijn patroon geïnd had, niet afgedragen. Wan neer de heer v. E. soms zfjn verwondering te kennen gaf over het niet-betalen door som mige klanten, had de knecht altijd een uit vlucht. Toen echter de patroon kwitanties bij sommige klanten aanbood, kwam het bedrog aan het licht en de knecht werd ontslagen. De knecht had voorts de brutaliteit bij ver schillende inwoners een bezoek te brengen en met een deemoedig gezicht het verhaal van zijn euveldaden te doen. Wanneer hij dan alles „eerlijk" had opgebiecht, kwam hij met deze vraag: „En nu behoeft er geen politiezaak van gemaakt te worden, als ik het geld, dat ik niet 8.00 Morgengebed en gew. gram.- muzlek. 8.15 Gram.muz. (morgenconc.) 9.15 10.00 Geen uitz. V. d. K.R.O. 10.00 Gramof.muz. (operafragm.) 10.30 Gramofoonmuziek (muzlek- ultz. voor fabrieken) 11.00 Gramofoonmuz.(„Klavier concert nr. 2, in f kl. t. op. 21" v. Chopin). 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquln, in geleid en besloten door gew. gramofoonmuziek. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 K.R.O.-Melodisten o.l.v. Piet Lustenhouwer. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.10 K.R.O.-Melodlsten o.l.v. Plet Lustenhouwer. 1.30 Gramofoanmuziek. 1.40 K.R.O.-Melodisten o.l.v. Plet Lustenhouwer. 2.00 Voor de rijpere Jeugd „han denarbeid" door P. Fouwels. 2.30 Sporthalfuurtje door F. Olt- hoff. 3.00 Kinderuur door mevr. Sophie N Nuwenhuisv. d. Rijst. 4.00 Gramofoonmuziek (Mlscha Elman, viool) 4.10 K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 5.00 Zenderverzorging. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperantonleuws door P. Heil- ker. 5.45 KRO-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek' (New May- fair Orchestra) 7.00 Politieberichten. 7.15 Kath. Radio Volksuniversiteit, dr. O. W. M. Huysmans over „Boerenleenbanken" 7.35 ..Lichtbakens" door Henri de Greeve pr. 8.00 Nieuwsberichten en K. R. O.- Mededeelingen. 8.10 Actueele aetherflitsen. 8.25 Gramofoonmuziek (U helt, wij draaien). 9.15 K.R.O.-Kamerorkest o.l.v. Joh. Gerritsen. 10.00 Else Flügel declameert „Sanhe drin" uit Cyrlel Verschaeve's passieverhaal „Jezus van Na zareth, Koning der Joden". 10.15 Gramofoonmuziek (Bezinning ln schoonheid). 10.30 Nieuwsberichten. 10.35 Gramofoonmuziek. GODSDIENST 6.40 Parijs I (Actualiteiten voor Katholieken). ORGELBESPELING 6.00 Hilversum H (Cor Steyn). ORKEST-CONCERTEN 11.20 Droitwicr (het BBC-Northern orkest) 11.20 Parijs I. 12.35 Parijs I. 12.58 Parijs II (het omroepsalon- orkest) 1.20 Droitwich. 2.50 Brussel II. 4.35 B-russel I (het radio-sympho- nie-orkest 4.50 Droitwich (het BBC Schot- sche orkest). 4.50 Beromünster (Omr .orkest), 5.20 Hamburg (omroeporkest). 6.20 Brussel II. 6.50 Boedapest (omroepsalonork.) 7.30 Langenberg. 7.50 Kalundborg. 8.05 Droitwich. 8.20 Brussel I (het salonorkest). 8.35 Parijs II. 9.00 Toulouse. 9.25 Luxemburg (Omroeporkest). 9.35 Brussel I (het salonorkest). 0.55 Luxemburg Symphonie-con- eert en Omroeporkest). 12.35 Toulouse. LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg (gevar. concert). 10.10 Hamburg. 11.20 Langenberg. 11.20 Kalundborg. 11.20 Hamburg. 12.15 Brussel I. 12.20 Luxemburg (gevar. concert). 1.05 Deutschlandsender (gevar. concert) 1.20 Langenberg (gevar. concert). 1.20 Brussel I (het omroeporkest) 1.20 Brussel II 1.40 Hamburg (vroolijk concert). 3.20 Langenberg (gevar. progr.). 3.20 Brussel I (Zigeunerorkest). 3.30 Hilversum II. 3.50 Beromünster (gevar. conc.). 4.20 Brussel II (Zigeunerorkest). 4.20 Parijs I. 5.20 Luxemburg (dansmuziek). 6.30 Weenen (geVar. progr.). 6.35 Luxemburg (gevar. concert). 6.50 Hamburg (gevar. program). 7.30 Deutschlandsender (bonte avond). 8.00 Toulouse (gevar. concert). 8.15 Toulouse (schrammelmuzlek) 8.20 Brussel II (cabaretprogr.) 8.45 Hilversum II (25 jaar dans muziek in Nederland) 8.50 Droitwich (amusem.-progr.) 9.05 Luxemburg (gevar. concert) 9.05 Beromünster (dansmuziek) Iet K.R.O.-Kamerorkest speelt Zaterdag o.m. werken van J. S. 3ach (Hilvers. I 9.15—10.00 uur) 9.20 Brussel II (Zigeunerorkest) 9.20 Parijs II 9.35 Rome (dansmuziek). 10.15 Toulouse (cabaret-progr.) 10.20 Hamburg (dansmuziek). 10.20 Droitwich 10.20 Brussel I 10.20 Deutschlandsender (Robert Gaden's orkest: dansmuziek) 10.25 Kalundborg 10.35 Boedapest (Zigeunerkapel v. Lajos Klss) 11.00 Toulouse (Argentijnsche dans muziek) 11.15 Hilversum n (accordeon orkest). 11.20 Berlijn (het omroep-klein- orkest o.l.v. W. Steiner; dansmuziek) 11.20 Droitwich (Lew Stone's band) 11.35 Brussel II (het Omr.-dans- orkest) 12.00 Toulouse (populaire muziek) 12.15 Toulouse (gevar. concert) GRAMOFOON 8.00 Hilversum n 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II. 12 00 Hilversum II (populaire pl.) 12.17 Brussel II 12.25 Parijs II 12 35 Droitwich 2.20 Brussel I 2.30 Hilversum n (platen der maand) 2.50 Parijs I 4.10 Luxemburg 5.00 Luxemburg 5.05 Hilversum H (Walther Reh- berg, piano). 5.20 Beromünster 5.20 Deutschlamdsender 5.50 Parijs I 6.20 Deutschlandsender (blaas- concert) 6.35 Brussel I 6.50 Parijs I 7.00 Parijs II 7.00 Hilversum II (Shirley Temple) 7.20 Brussel II 7.20 Kalundborg 7.35 Brussel I 8.15 Hilversum II (men vraagt en wij draaien) 8.50 Parijs II 10.25 Weenen 10.50 Parijs II 11.05 Hilversum II (Pola Negri en Imperio Argentina) 11.20 Brussel I 11.20 Brussel II 11.20 Luxemburg (dansmuziek) 11.45 Hilversum II KAMERMUZIEK 11.20 1.00 2.00 2.20 3.00 5.20 6.20 6.35 9.50 10.20 2.23 4.45 9.30 9.55 10.10 Deutschlandsender (het Pfalzische kamerorkest) Hilversum II Hilversum II Droitwich Hilversum II (blokfluiten ensemble) Langenberg (Omroep-kamer- kwintent) Langenberg Berlijn Deutschlandsender (harp en klarinet) Brussel n (het Brusselsch kwartet) SOLISTEN-CONCERTEN Brussel II (zjang) Luxemburg (accordeonsoli) Weenen (sopraan) Kalundborg (cello-recital) Kalundborg (zang) OPERA EN OPERETTE 12.50 Luxemburg (operettemuziek door omroeporkest) 7.10 Beromünster „Frühlingsluf t" operette Joh. Strauss.) 7.55 Milaan („Werther", opera van Massenet) 8.25 Parijs I (uitzending uit schouwburg) 8.45 Todlouse (operettefragm.) 9.15 Toulouse (operettemuziek) 11.35 Toulouse (operamuziek) TOONEEL 6.50 Brussel I („Medea", spel van Seneca). 7.30 Weenen („Wo 1st er?", spel v. muziek) 10.00 Hilversum II („Clrcusartis- ten". hoorspel van Manfried Georg. m. m. v. Vara-orkest) 11.00 Luxemburg („Een Voorjaars dag", hoorspel). PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8.03 Hilversum II 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel II 11.00 Hilversum II VARIA 10.15 4.35 4.35 5.10 Hilversum II (uitzending voor arbeiders in continu-bedrij- ven) Milaan (Oratorium-uitzend.) Rome (Oratorium-uitzend.) Hilversum II (A. J. C.-zang- groep) 5.40 Hihersum II (Maurice Roe- lants leest uit eigen werk) 5.50 Droitwich (relais v. Amerik. programma's) 6.30 Hilversum II (film en thea ter) 7.15 Hilversum II (Limburgsche uitzending, voordracht, praat jes en liedjes 8.00 Hilversum n (S.O.S.-berich ten) 9.50 Boedapest (kor) SPORT 3.10 Hilversum II (S. Landau spreekt voor schaakliefhebb 3.10 Droitwich (rugbymatch En gel andSchotl and inrnmiirniiimmimimn BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL H DEUTSCHL. SENDER DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (KRO en NCRV) HILVERSUM n (AVRO en VARA) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARUS H ROME TOULOUSE WEENEN 1875 immnfmmimifiitftnMftfitiMMM VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De 4 pCt. leening der Zwitsersche Bonds- legeering ter conversie van de 5 pCt. elec- trificatie-leening 1925, is een algeheel suc ces geworden. De contante en de conver sie-inschrijvingen zijn aanmerkelijk hooger dan het bedrag van jr. 100 millioen, dat de banken garandeeren. Opdat ook contante inschrijvingen volledig kunnen worden toe gewezen, wordt het bedrag der leening met een dienovereenkomstig bedrag verhoogd. Het Belgische kabinet besloot voor zekere staalproducten exportvergunningen in te voeren ten einde de binnenlandsche markt voor prijsver hooging te vrijwaren. De toe kenning van de exportvergunningen zal niet gebonden zijn aan eenigerlei voorwaarden van contingenteering of prijsdaling. De gouverneur van de Bank van Engeland Montagu Norman deelde mede, dat de winst over het per 29 Februari geëindigde halfjaar 677.039 bedroeg en een onveran derd dividend wordt uitgekeerd van 6 pCt. Volgens opgave van het internationaal lincomité, bedroeg de tinuitvoer van de lan den tot de restrictie behoorende in Febr.: uit Nederlrlndië 2076 ton, Nigeria 99 ton, Bolivia 1694 ton, Malakka 4754 ton en Siam 977 ton. Blijkens den jongsten weekstaat per 13 Maart is de goudvoorraad bij de Bank van Frankrijk met fr. 277 millioen verminderd 7i.l. van fr. 65945 millioen tot fr. 65668 mill. De Nationale Mij. der Belgische Spoorwe gen boekte in Februari j.l. aan bedrijfsont- vangsten fr. 167.8 mill, tegen fr. 139.7 mill, in Februari 1935; aan uitgaven fr. 181.9 mill, tegen fr. 175.7 mill, zoodat de bedrijfsreke- ning sluit met een tekort van fr. 14.1 mill, tegen fr. 36 mill. het vorig jaar. Rekening houdende met de financieele verplichtingen dér Mij. bedraagt het deficit over Februari fr. 25.3 mill. (fr. 46.3 mill.). Over de eerste twee maanden was het totaal deficit fr. 41.6 millioen. Chemin de Fer de Paris d'Orléans keert een slotdividend uit op de aandeelen van jr. 53, totaal fr. 68 tegen fr. 62 het vorig jaar. Op de winstbewijzen zal een totaal dividend van fr. 53 worden uitgekeerd. Het dividend wordt voldaan door fr. 41 aan de dividend-reserve te onttrekken en fr. 12 aan de algemeene reserve. Volgens mededeeling van den president van de Japansch-Braziliaansche Handels- vereeniging is Japan bereid 100.000 balen Braziliaansche katoen en aanzienlijke hoe veelheden koffie te koopen. De goudprijs te Londen daalde 1 d. tot 141/-. d. 252.000 werd aan goud omgezet. De Engelsche theevoorraden zijn in Febr. met 9.30 mill, tot 262.16 mill. Ib. gedaald, in Februari 1935 was de daling 5.47 mill, tot 299.95 mill. lb. De Studebaker Corporation boekte in het tydvak van 9 Maart tot 31 December 1935 een netto-verlies van 1.97 millioen tegen 1.46 mill., vóór afschrijving in het geheele jaar 1934. De Chicago North Western hoekte in 1935 een tekort van 11.07 mill, tegen 8.27 mill in 1934. Bij het District-Court en de Intern state Commerce Commission zal een reor ganisatieplan worden ingediend, dat voor ziet in een drastische verlaging van de vaste inter estlasten. De Chicago Milwaukee boekte in 1935 een stijging van het deficit van 72.8 mill tot 93.2 mill. De oploopende rente op de adjustment mortg. bonds steeg van 42.9 mill, tot 52.1 mill. De vervallen, maar niet betaalde obligaties bedroegen 11.3 mill tegen 9000 einde December 1934. De ach' terstallige rente op de vaste rentedragende schuld bedroeg 9 mill, tegen 3.2 mill. De American Smelting and Refining moest in 1935 30 pCt. van de netto-inkomi' sten opbrengen aan belastingen terwijl vh 1913 de belastingen slechts 6 pCt. bedroegen- In 1935 kwamen de belastingen op 3.17 per aandeel. De netto-winst bedroeg, na aftren van rente, afschrijvingen, belastingen enz- S 13.76 mill. Na betaling van dividend op a.e 7 pCt. en 6 pCt. pref. aandeelen komt dit uit op 5.01 per aandeel op 1.829.940 uitstaan de aandeelen. In 1934 bedroeg de winst S 7.58 mill, of 1.63 per aandeel. De Colgate Palmolwe-Peet Co. behaalde W 1935 een netto'winst van 4.14 mill, of 1-3 per gewoon aandeel tegen 3.74 mil 1.16 per aandeel in 1934. Montgomery Ward boekte in het jaar Pe^ 31 Januari een stand die nog nimmer voor kwam. De netto-verkoopen beliepen 293V* mill., in 1934/35 249.80 mill, en in 1933/1te S 187.63 mill. De laagste stand was in 1932/?* met S 176.48 mill. Het vorig record was 1929/30 met 267.32 mill. Na uitkeenng van het dividend op de aandeelen A, bedroeg^ de ontvangsten 13.57 mill, of 6.25 pc gewoon aandeel tegen 9.16 mill, in 1934/ 2.22 mill, of 0.18 per aandeel in 1933/34. - Ten gevolge van de overstroomingen zij^ alle fabrieken van de U. S. Steel Corporation in het district van Pittsburgh, uitgezonde" de Clayrton Cokes fabrieken, gesloten. Pt° auctie noch verlading vindt plaats. Mo vreest voor ongunstige resultaten over he eerste kwartaal. De voorzitter van de sub-commissie voor belastingen van het comité voor Ways <WY Means van het Huis van Afgevaardigde hoopt, dat het eerste wetsontwerp inzake belasting op onverdeelde winsten de 4"" gende week kan worden ingediend. De uitvoer van Amerika naar Duitschldnf' bedroeg in Januari 7.13 mill, en de invoe uit Duitschland 5.96 mill. De National Cash Register keert een od' veranderd kwartaaldividend uit van 0.14/ De New-Yorksche makelaarsleeningen droegen in de afgeloopen week 1010 M tegn 1089 mill, in de vorige week. De Fisk Rubber Corpor. boekte in 1935 netto-verlies van 274.755 tegen een fo'jj van 728.697 het vorig jaar. Het ven** werd veroorzaakt door de stijging der P' ductiekosten. De belastingen bedroeg 1.18 mill, of 2.70 per gewoon aandeel 1 De Rotterdamsche Hypotheekbank met het oog op de onzekere tijden, over i* geen dividend uitkeeren en het winstsau na ruime afschrijvingen en reserveering f op de nieuwe rekening overbrengen. 1934 werd een dividend uitgekeerd van procent. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.26147.27'A <v?,,0- slot 7.26A); de Frank op 9.69A— 9.7014 rig slot 9.70Y*) en de Dollar op 1A6A (vorig slot 1.4SÜX

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6