I P Goebbels aan het werk New-ïorksche Bears DEVEZE OVER BELGIË'S DEFENSIE K0STEL00ZEPROCEDURE DE BAROMETER Kerkelijk leven CROOTE MOGELIJKHEDEN c. WOENSDAG 25 MAART 1936 Kolossale massaregie voor de drie laatste verkiezingsdagen Program der feestelijke plechtigheden Een gemengde commissie zal het geheele militaire vraagstuk hestudeeren De eerste reis van de Queen Mary" Goemboes bij den Paus De Roode troepen in Sjansi Zendelingen gevangen genomen Brand te Siboehoean Aanzienlijke schade Tweemaal aan den grond OM EEN STEENENLEVERING Ex-architect voor het Hof LOONTOESLAG IN DEN TUINBOUW Actie voor een betere regeling DE IN BESLAG GENOMEN CITROENEN Z. H. EXC. MGR. OOMEN Audiëntie bij den H. Vader PASTOOR F. DE VOCHT t Verslag der commissie uit de Tweede Kamer verschenen Belasting-inlichtingen Thans weer vrijgegeven De „Bilderdijk" naar Halifax gesleept HUISHOUDELIJK GLASWERK Beperking van den totalen invoer BRANDJE IN EEN CIRCUS- WAGEN Jongetje in kokend zeepwater De Hertog Hendrik Na lustelooze opening trad hier en daar verbetering in; het slot was gemakkelijk. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. Lijm STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 24 Maart SPEOAAL VOOR U DAMES is d. rubriek WAT DE TONG STREELT (Pag. 4) BERLIJN, 24 Maart. Goebbels heeft een op roep aan het Duitsche volk gericht, waaraan wij het volgende ontleenen; „Op Vrijdag 27 Maart te 17 uur zal Hitier te Essen bij Krupp spreken voor alle Duitsche arbeiders en soldaten. „Om 15.45, dus voor de rede van Hitier. klinkt over alle zenders het commando: „Vlaggen hjj- schen Op dit commando zal in heel Duitsch land op alle openbare gebouwen, bedrijven en particuliere huizen de vlag worden geheschen. „Om 16 uur zullen de sirenes der Krupp - werken één minuut lang het begin van het „groote vredes-appèl des Führers" aankondi gen. Alle fabrieken, schepen, locomotieven zul len met dit sirenengeluid instemmen. „Na dit signaal zal in geheel Duitschland één minuut stilte gehouden worden. Dan betreedt de leider als eerste arbeider en soldaat van het Duitsche volk in de Krupp-werken het podium om ten overstaan van de geheele Duitsche ar beiderschap en alle Duitsche soldaten getuige nis te doen van zijn liefde voor den vrede en de eer van Duitschland. De proclamatie van den Führer zal in alle bedrijven en kazernes gezamenlijk worden aan gehoord. „Van 16 tot 17 uur zal in alle winkels een verkoopspauze worden gehouden om alle per soneel gelegenheid te geven de rede van Hitler te beluisteren. „Van 18.30 af komen de nationaal-socialis- tische formaties in reusachtige demonstraties tot een geweldig massa-appèl samen. Tegelijk zullen zich alle straten van steden en dorpen vullen met de millioenen massa's des volks. 19.45 staat heel de natie in plechtige rust ge reed. De klokken van den Keulschen Dom be ginnen om 19.50 te luiden, om 20 uur begint in de groote Messe-Halle te Keulen het „vre des-appèl des Führers". Op het einde van het appèl wordt het alt-Niederlandische Dankgebet aangeheven. Dit lied zal over alle Duitsche zen ders worden uitgezonden en alle Duitsche volksgenooten moeten staande dit lied meezin gen. Het slot-accoord „Herr macht uns frei" zal uit 67.000.000 kelen over heel Duitschland weer klinken. „Alle klokken van Duitschland luiden dan een kwartier lang voor eer, vrijheid en vrede. „Dan treedt voor alle Duitsche zenders een stilte in van 15 minuten en daarmede is de verkiezingscampagne beëindigd. „Op den 29en Maart treedt de geheele natie als een aangesloten massa aan de stembus om haar plicht te doen en den Führer te verster ken in zijn geloof aan het Duitsche volk en in zijn onverzettelijken strijd voor eer, vrijheid en vrede der Duitsche natie." BRUSSEL, 24 Maart. (Reuter). In een voor de Kamer-commissie voor de natio nale verdediging afgelegde verklaring heeft de minister van Defensie, Devèze, erop ge wezen, dat zich twee belangrijke feiten heb ben voorgedaan de herbezetting van het Rijngebied en het contact met de Fran- sche en Engelsche generale staven sedert de regcering de militaire kwestie voor het parlement heeft gebracht. „Aan den anderen kant", aldus de minister, „verkeeren wij in de speciale omstandigheden, die voorzien zijn in artikel 53 van de wet op de militie, en bijgevolg heeft de regeering de machtigingen, waarom zij heeft verzocht, niet meer noodig om de bepalingen van dit artikel op de huidige periode toe te passen. De regee ring kan thans artikel 53 op de onder de wa penen zijnde lichtingen toepassen, doch zij zal dit slechts doen binnen de grenzen, voorzien in het wetsontwerp, dat wij u dringend ver zoeken aan te nemen. Dit wetsontwerp en de maatregelen, die kiachtens artikel 53 van de militiewet door middel van in het staatsblad te publiceeren decreten zullen worden genomen, zullen be trekking hebben op de overgangsperiode, ge durende welke de gemengde commissie, die zal worden ingesteld, het militaire vraagstuk in zijn geheel zal bestudeeren, en naar oplossin gen zal zoeken om de verdediging van het grondgebied afdoende te verzekeren. De generale staf zal een plan van permanent karakter opstellen en de aanpassing van onze defensiemiddelen opnieuw in studie nemen, zulks in verband met de huidige omstandighe den en nadat met de generale staven van En geland en Frankrijk overleg is gepleegd. De gemengde commissie, die zoodoende over alle gewenschte gegevens zal beschikken, zal haar werk voltooien, hetwelk den wensch van België om onafhankelijk, vreedzaam en ge ëerbiedigd te leven zal bekrachtigen. der aan den Noordelijken rivieroever en het achterschip aan den Zuidelijken oever den grond raakte. Het duurde 20 minuten voor de sleepbooten het schip weder in diep water hadden gebracht. Vijf minuten later deed de wind, geholpen door het getij, de boot naar stuurboord zwaaien en voor den tweeden keer stootte de boeg op den grond. Naar echter ge meld wordt, is geen schade aangericht. VATICAANSTAD, 24 Maart. De Paus heeft den minister-president van Hongarije, Goemboes, in zijn particuliere bibliotheek ont vangen. Na dit onderhoud stelde Goemboes zijn vrouw aan den H. Vader voor, die vervolgens de Ka- nya en de overige leden der Hongaarsche dele gatie ontving, waarna het gezelschap door kar dinaal Pacelli werd ontvangen. Tien zendelingen, t.w. zes Engelschen en vier Amerikanen, alsmede twee kinderen bevinden zich te Hoengtoeng in Sjansi, gevangen geno men door de communistische troepen, aldus meldt een telegram uit Toeng Koean. Omtrent hun lot is niets bekend. Te Ping Yan Foe zijn bovendien acht Engelsche zendelingen en vier kinderen door de invallende roode troepen ge- isoleerd. De Britsche gezant heeft een beroep gedaan op de regeering van Nanking en op den gouver neur van de provincie Sjansi, om de bescher ming der zendelingen te verkrijgen. In Sjansi zijn vijf divisies Nankingtroepen aangekomen, ter versterking van de provinciale troepen. De toestand blijft hier ernstig. PADANG SIDEMPOEAN, 24 Maart (Aneta). Bfj den brand te Siboehoean waarvan reeds melding is gemaakt, zijn in totaal zes woonhui zen, 1 moskee, en 23 toko's afgebrand. De scha de wordt getaxeerd op f 22.000. Een Chinees, wiens toko verzekerd was voor f 1500, is aangehouden. De overige huizen, wel ke zijn afgebrand, alsmede de verloren gegane goederen, waren niet verzekerd. GLASGOW, 24 Maart. (Reuter) Het opslee- pen van de Queen Mary" van de werf aan de Clyde is zonder incident verloopen. Het schip werd naar het midden der rivier getrokken, waarna het den stroom begon af te zakken. De eerste gevaarlijke bocht, Beardmore Bend, werd met succes „genomen", hoewel het reus achtige schip hier slechts eenige meters spe ling had. De navigatie geschiedde hier zeer langzaam, doch tot volle tevredenheid der des kundigen. De menigte juichte luide, toen de Beardmore Bend was gepasseerd. Ook Bowling, een tweede gevaarlijk punt in de route, is vlot gepasseerd. De „Queen Mary" is om 14.05 uur te Greenock aangekomen. LONDEN, 24 Maart (Reuter). Naar thans bekend geworden is, heeft de „Queen Mary in de eerste kwartmijl van haar reis tweemaal den grond geraakt. De eerste maal kreeg de wind vat op den romp, waardoor het schip naar stuurboord zwaaide en de boeg terecht kwam in de mod' Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft de behandeling voortgezet van de strafzaak tegen den ex-gemeente-architect van Huizen, C. M, die op 24 October 1934 door de rechtbank was vrijgesproken van de hem tenlaste gelegde valschheid in geschrifte. Het betreft hier een „bestelling" van 62.000 straatsteenen, welke wel betaald, doch nooit zouden geleverd zijn. In hooger beroep had de procureur-generaal een gevangenisstraf van anderhalf jaar ge- eiseht wegens het doen opmaken van een valsch geschrift en het gebruikmaken daarvan. Op 16 Mei 1935 gelastte het Hof bij inter- locutair arrest een nieuw onderzoek, dat inge steld werd op 5 Juni. Het O. M. persisteerde bij zijn eisch. Wederom echter wees het Hof een interlocutair arrest; de zaak werd terug gewezen naar den rechter-commissaris voor het doen van een onderzoek naar de gronden van het rapport Boomsma. De heer Boomsma had een rapport uitgebracht over het aantal verwerkte steenen. Dinsdag vervolgde het Hof de behandeling van deze langademige affaire. De procureur-generaal, mr. Versteeg, zeide in zijn requisitoir, dat hij de feiten hoogst ernstig vindt. Verd. was gemeente-ambtenaar en heeft zich niet ontzien zich van gemeente gelden meester te maken. Dit is niet de eerste keer; ook in 1929 zouden onvindbare steenen geleverd zijn. Het geld is door verd. buiten het gezinsverband om besteed. Spr. requireert wegens valschheid in ge schrifte, meermalen gepleegd en wegens ge bruikmaken van het valsche geschrift een ge vangenisstraf van anderhalf jaar, met bevel tot gevangenneming bij het uitspreken van hel arrest. Vervolgens hield de verdediger mr. Vonken- berg zijn pleidooi. PI. constateerde met leed wezen, dat zijn cliënt nu reeds vijf jaar lang door politie, justitie en een deel der Huizen- sche bevolking wordt „opgejaagd". PI. was van meening, dat verschillende getuigen onjuiste en onzekere verklaringen hebben afgelegd, terwijl hij nooit den indruk had gekregen, dat verd. oneerlijke handelingen had gepleegd. PI. concludeerde tot vrijspraak. Arrest 7 April. De zes landelijke organisaties op het fjebied van land- en tuinbouw ondernemen gezamenlijk stappen om te komen tot een betere regeling van den loontoeslag in den tuinbouw. Voor alle cultures op tuinbouwgebied is aan den minister voorgesteld een norm te bepalen op basis van het contractloon. Voor aardappe len met nateelt zal b.v. verloond moeten wor den 404 gulden per H.A. alvorens de toeslag in werking treedt. Iedere ondernemer mag zijn eigen werkkracht in rekening brengen. Onze Romeinsche corespondent seint ons d.d. 24 Maart: Hedenmiddag is Z. H. Mgr. Antonius Oomen, Apostolisch Vicaris van Mwanza door Z. H. den Paus in audiëntie ten Vaticane ontvangen. Te Sambeek is overleden pastoor F. C. M. de Vocht. Pastoor de Vocht werd geboren te Oirschot in 1858, studeerde aan de seminaries te St. Mi- chiels-Gestel en Haaren en werd priester ge wijd den 19den Mei 1883. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot viceprefect aan het klein seminarie te St. Michiels-Gestel in Septem ber 1884; tot kapelaan te Valkenswaard in 1887; tot kapelaan te Geffen in 1890; tot kapelaan te Moergestel in 1897; tot kapelaan te Gestel en Blaarthem in 1901 en tot pastoor te Sam beek 30 September 1903. Verschenen is het verslag der Tweede-Ka mer-Commissie voor privaat- en strafrecht, aangaande de herziening der voorschriften nopens de toelating om kosteloos te procedee- ren. Nadat de commissie de Memorie van Ant woord ontvangen had, is zij over een aantal punten, voorkomende in het gewijzigd ontwerp van wet, met de Regeering mondeling in over leg getreden. Van de uitkomsten van dit over leg wordt hieronder mededeeling gedaan. Gevraagd werd, of het geen aanbeveling zou verdienen, voor te schrijven, dat de verzoeker, indien de wederpartij geen bekende woonplaats ln het koninkrijk heeft, de plaats van haar werkelijk verblijf in Nederland moet opgeven. De regeering verklaarde zich bereid, dit punt nader te overwegen. Een regeling zou getroffen kunnen worden in dien zin, dat de woonplaats van de wederpartij in het request moet worden opgenomen, indien deze in Nederland gelegen is, dat, indien de wederpartij haar woonplaats heeft buiten Nederland, de plaats van een eventueel werkelijk verblijf in Nederland moet worden vermeld, en dat de woonplaats buiten Nederland alleen dan in aanmerking komt, in dien ook een plaats van werkelijk verblijf in Nederland ontbreekt. De regeering heeft nader deze wijziging aangebracht. Er werd op gewezen, dat de rechter de be voegdheid zal verkrijgen, aan de administratie der belastingen inlichtingen te vragen. Ge vraagd werd, of deze bevoegdheid van de zijde van den rechter ook een verplichting mee brengt van de zijde van de belasting admini stratie om de gevraagde gegevens te verstrek ken. De regeering antwoordde, dat de plicht tot het verstrekken van gegevens in algemeenen zin inderdaad zal bestaan. De vraag, of het vaststaat, dat een verkregen toelating om kosteloos of tegen verminderd tarief te procedeeren geldig blijft in geval van verzet, beantwoordde de regeering bevestigend. De regeering zegde voorts toe te zullen over wegen, of de president, die het verlof tot be slaglegging verleent, niet tevens een voorloo- pige vergunning kan verleenen tot het koste loos of tegen half tarief uitbrengen van de bedoelde dagvaarding en van het exploit van beteekening. Deze wijziging bracht de minister alsnog aan. Ook zegde de regeering toe, te zullen overwegen, of den president niet de be voegdheid kan worden verleend, in geval van kort geding bij zijn beslissing een definitieve uitspraak te geven omtrent het al dan niet kosteloos procedeeren. Partijen zullen dan bij het kort geding zelf summierlijk moeten aan- toonen, in hoeverre zij op gratis procedeeren recht hebben. Ook deze wijziging is aange bracht. De partij citroenen, die de centrale recherche te Rotterdam in beslag had genomen, is thans weer vrijgegeven. Uit de bijgevoegde papieren was het onmogelijk te ontdekken, of deze in derdaad uit Italië afkomstig waren. Lloyds bericht uit Halifax, Nieuw Schotland dat het Nederlandsche stoomschip „Bilderdijk' naar Halifax gesleept wordt. De Minister van Handel Nijverheid en Scheepvaart zegt in een nota naar aanleiding van het verslag over het wetsontwerp: regeling van den invoer van huishoudelijk glaswerk: Met betrekking tot de vraag van sommige le den of het niet mogelijk is den totalen invoer van huishoudelijk glaswerk meer te beperken dan thans het geval is, deelt de minister mede, dat zulks practisch slechts kan worden bereikt door een verlaging der ingevolge de handelsover eenkomst toegekende contingenten, aangezien ruim 99 pCt. van den invoer van het betrokken artikel op 'n dergelijke wijze is geregeld. In dit verband kan worden medegedeeld, dat bij vorige onderhandelingen niet zonder succes naar een verlaging der onderhavige verdragscontingen ten is gestreefd, zoodat momenteel de totale ver leende contingenten voor huishoudelijk glas werk niet onbelangrijk lager zijn dan een Jaar geleden. Ook in de toekomst, zal met de belan gen van den betrokken tak van industrie zoo veel mogelijk rekening worden gehouden. Dinsdag, even na elf uur brak brand uit bij het circus Henny, dat sedert Zaterdag voor stellingen geeft op den Brink te Assen. Het vuur woedde in een naast het circus geplaats ten circuswagen, waarin verschillende machi nerieën stonden. De wagen brandde geheel uit, terwijl de machinerieën eveneens verwoest wer- dën. Doordat men de wagen een heel eind van de tenten verwijderde, bestond er geen gevaar dat vonken zouden overslaan. De oorzaak van den brand is kortsluiting. De machinerieën waren niet verzekerd, zoodat dit brandje met groote financieele offers voor de directie van het circus gepaard gaat. Dinsdagmiddag is het vijf-jarig zoontje van den heer Jonkman te Olst in een kuil met kokend zeepwater gevallen. In zorgwekkenden toestand is de kleine naar het ziekenhuis te Deventer vervoerd. Hr Ms. „Hertog Hendrik", onder bevel van kapitein-luitenant ter zee A. C. Wakerlin, is 23 Maart om 12.30 uur uit Cadiz vertrokken. NEW YORK, 24 Maart. (Part.) Walistreet opende heden lusteloos in verband met de ver schillende onzekere factoren, die boven de markt hangen. De daling van de activiteit in de staal industrie oefende slechts weinig invloed uit, aangezien men er van overtuigd is met een tij delijk verschijnsel te doen te hebben, gezien het feit, dat verschillende fabrieken, die door het water gedwongen waren te sluiten, reeds weer voorbereidingen treffen de productie ter hand te nemen. Een punt van discussie vormden ook vandaag weer de plannen der regeering om een dividendbelasting te heffen van 33 1/3 pCt. op aandeelen in buitenlandsch bezit. Men vreest vooromvangrijke liquidaties zoo de regeering haar wensch doorzet. De handel was dienterv gevolge over het geheel genomen van zeer be perkte afmetingen, terwijl daarnaast de koer sen slechts weinig verandering te zien gaven. Een uitzondering vormden American Can, die ruim 2 punten avanceerden in verband met den gunstigen gang van zaken tengevolge van flinke vraag naar bierblikken. Staalwaarden waren lichtelijk verdeeld; spoorwegfondsen kon den meerendeels wat aantrekken, waarbij Union Pacific een koerswinst behaalden van ongeveer 1 dollar. Ook metaalwaarden hadden een onre gelmatig verloop. American Smelting waren aangeboden en reageerden 1% dollar. Automo bielwaarden lagen nauwelijks prijshoudend. Pu blic-utilities stelden zich fractioneel hooger. Amer. Tel Tel. waren ruim 1 punt beter. Warenhuisaandeelen waren aan den vasten kant, terwijl petroleumfondsen op peil bleven. Chemische aandeelen vertoonden weinig veran dering. Rubberfondsen konden verbeteren op het bijleggen van het arbeidsconflict bij de Goodyear. Vliegtuigaandeelen waren verdeeld. De handel liep in het vierde' uur tot 190.000 shares terug, om daarna weer een flinke uit breiding te zien te geven tot 590.000 shares. De noteeringen brokkelden langzaam af, terwijl tegen het slot de verkoopen wat grooter af metingen aannamen. Voor eenige specialiteiten, die de laatste dagen een flink avans hadden geboekt, was het aanbod heden groot, waarbij van de chemische waarden Allied Chemical een viertal punten terugliepen. Ook aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen verkeerden flink in reactie; Case Treshing verloren 2 dollar. Voorts hadden aandeelen Westinghouse van verkoopen te lijden, die 2punt terug liepen. Oliewaarden lagen meerendeels slechts fractioneel lager, doch Standard Oil zagen zich ruim 1 punt van hun koers ontgaan. Lucht- vaSrtwaarden waren aan den luien kant; Uni ted Aircraft, die zich langen tijd op slechts weinig veranderd niveau konden handhaven, zakten laatbeurs meer in. Staalwaarden lagen verdeeld; uiteindelijk Bethlehem Steels traden op on veranderden prijs uit de noteering; Na tional Steels boekten een half punt winst, doch U. S. Steels zakten 1 punt in. Spoorwegwaar den, automobielfondsen en public-utilities wa ren eveneens onregelmatig gestemd, terwijl aandeelen in telegraafmaatschappijen en ta bakken prijshoudend waren. Vast gestemd wa ren rubberfondsen op geruchten van een mogelijke prijsverhooging van banden. De zwakke houding van het product was oorzaak, dat het slot op deze afdee- ling niet op het hoogste punt van den dag terecht kwam. Van de industrieelen verkeerden American Can 1 punt in herstel. Voor koper fondsen, warenhuisaandeelen, natte waarden en kunstzijdepapieren kwam het slot iets beneden dat van gisteren. Het slot was gemakkelijk met winsten van 1 pet. a 11/8 pet. voor American Can, U. S. Rubber, Reading Railroad en Union Pacific, doch Standard Oil, Western Union, Al- lied Chemical, Eastman Kodak, Case Treshing, Int. Harvester, United Aircraft, Westinghouse, Amer. Sugar, Industrial Alcohol en U. S. Steels verloren 1 pet. a 4 pet. De omzetten bedroegen in totaal 1.900.000 shares. Slotkoersen Maart 24 23 21 20 Allied Chemical 195% 199% 193 1933/4 American Can Co. 122 121 121 124 Ara. Car. F.dry 35% 35% 35% 35% Am. Smelt. Ref. 87% 89 88% 893/4 Am. Tel. Tel. 162 161% 160% 162% Am. Tobacco B. 92% 92 91 91 Am. Waterworks 22% 22% 22 22 Anaconda Copper 34% 35% 35% 353/4 Atchison Topeka 74% 74% 741/4 75 Baltimore Ohio 19% 19% 19% 193/4 Bethlehem Steel 56% 56% 55% 561/4 Canadian Pacific 12% 13% 13 13% Case Treshing 140 1423/4 136% 133 Chase National B. 40 40% 40 40 Ches. Ohio 57% 577/8 57 57% Chicago Rock Isi. 2% 2% 2% 2% Crysler Motor 95% 96 95% 95% Cities Service 5% 5% 5% 53/4 Conso) Gas N.Y. 34% 34% 34% 343/4 Continental Oil 35% 36 35% 35% 7 Dawesl. 35 353/4 5'/a Young 27% 273/4 27% 28 Deleware Huds. 43% 44% 42% 43 Douglas Aircraft 70% 71% 713/4 72 Dupont de Nem. 148% 148 147% 148 Eastman Kodak 159 161 161 162 El. Bond Sh. 23% 23% 23 23% General Electric 38% 39% 39% 39% Genera) Motors 64% 64% 64 643/s Good Year 29% 29% 29 29 Hudson Motor 17% 18% 18 177/g Illinois Central 23% 23% 223/4 23% Intern. Harvester 86 87% 86S/4 87 Intern. Nikkei 49% 493/4 49% 50 Intern. Tel. Tel. 16% 16% 163/s 16% Kennecott Copper 37% 38% 38% 383/4 Koninklijke Olie 53% 533/4 54 54% Missouri Pacific 3 3% 3 3 Idem pref. 6 6% 53/4 6 Montgomery Ward 40% 40% 40% 40% Nut. City Bank 36 36% 36 36 Nat. Dairy Prod. 23% 24% 24 24% New York Central 351A 35% 34% 34% North. Amer. Co. 2?% 27% 27 267/g Norfolk Western 230 230 232% 232% Pennsylvania 34 33% 32% 323/s Phillips Oil 45% 451/4 45% 46 Proctor Gamble 46 45% 46 453/4 Publ. Serv. N. J. 41 41 40 403/4 Radio Corporation 13% 13% 13% 133/8 Sears Roebuck 64 64% 64 637/g Shell Union Oil 17% 177/8 18 18% Socony Vacuum 14% 147/8 15 15 Southern Pacific 33% 333/g 32% 33 Southern Railway 17% 17% 17 17% Standard Brands 16% 16% 163/s 161/, Stand. Oil of N.-J. 66% 67% 68% 693/g Tidewater Ass. Oil 18% 18% 18% 18% Union Pacific 135 134 132 132% United Aircraft 25% 27 27% 27% United Corp A. 7% 7% 71/4 73/8 U. S. Leather 8% 8% 83/g U. S. Rubber 27% 26% 25% 253/4 U. Steel 631/4 643/4 63% 64 Western Union 87 88% 86% 86 Westingh. Electr. 113% 116 1131/4 114% Wool worth Building 49% 50 503/s 50% - ex. div. - ex. coupon. gedaan en laten t bieden worden U geboden door advertentie-reclame in de rubriek „Omroepers". Laat die U niet ont glippen. De prijs kan geen bezwaar zijn, want voor slechts 50 cent per regei komt Uw zaken- Omroeper onder de aandacht van 80.000 ge- NEW-YORK, 24 Maart Slotk. Mrt. 24 23 21 20 Brussel 16.97 16 94 16.93 16.94 Rome 7.97 7.98 7.97 7-98% Madrid 13.721/2 13.71 13.72 13.72 Bern 32.75% 32.74 32.75 32.77 Weenen 18.80 18 82 18.82 18.87 Oslo 24.95 24.92% 24.92% 24.92% A'dam 68.24 68 21 68.23 68.25 Londen 4.961/4 4957/8 4.96 4.961/4 Parijs 6.62 6 61% 6.6IS/4 6.62 Berlijn 40.40 40 39 40.42% 40.48 NEW-YORK, 24 Maart 24 Maart 23 Maart 24 Maart 23 Maart Suiker Mei 2.72-73 2.68-69 Dec. 2.68 2.63 Juli 2.72-73 2.68-69 Jan. 2.45-46 2.43-45 Sept. 2.73-74 2.70-71 Mrt. 2.45-46 2 42-44 Rubber Standaard Mrt. 15.96- - 16.04 Oct. 16.16- 16.29— Mei 15.98-- 16.08 f Dec. 16.25— 16.34 t Juli 16.04 t 16.15 f Jan 16.28 16.37- - Sept. 16.12 t 16.27— Mrt. -. Tin Loco 47.75 47.87% Termijn47.12% 47.25 Koffie (Rio) (Santos) Mrt. 4 73 4.74 Mrt. 8.32— 8 33— Mei 4 83— 4.86— Mei 8.38 8.38— Juli 494 4.97— Juli 8.45 8 43— Sept 5 03 5.05— Sept. 8.49— 8.47— Dec. 507— 5.10-12 Dec. 8.50 8.51— CHICAGO, 24 Maart 24 Maart 23 Maart Tarwe Me: 97%-' Juli Sept 86%85%-% 97-971/a 87%-- 86%-% 24 Maart 23 Maart Haver Mei 25%- Juli 26% Sept. 26% 25% 25% 26% Maïs Rogge Mei 58% 58% Mei 53 54 Juli 58% 58% - Juli 52 523/4 Sept 58% 58%-- Sept.53 53% Reuzel Mrt. 11 05 11.02% Sept. 11.17% 11.12% Mei 11.15 11.10 Juli 11.10 1105 WINNIPEG, 24 Maart 24 Maart 23 Maart 24 Maart 23 Maart Tarwe Gerst Mei 82% 823/4 Mei 38% 38% Juli 83% 831/2 Juil 383/4 38% Oct. 83Vi 837/g Oct. Rogge Lijnzaad Jibi 44 - 44% Mei 1.57 1.57 Mei 447/8 453/g Juli 1.54 1.54 Oct. 461/2 47% Oct. Haver Mei 307/a 303/4 Juli 311/4 31 gedaan en laten, t bieden. nominaal Activa: 23 Maart '36 16 Maart '36 Prom., enz. in disc.: Binnenl. Wissels. 21.091.857 21.224.911 441.162 471.992 Agentschappen 2.873.921 2.859.679 Totaal 24.406.942 24.556.583 Pap. o.h. buit. 1. disc. Idem Eig. Portel. 1.078.500 1.078.500 Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal -. 1.078.500 1.078.500 Beleen, (incl. Voors. inReken.-Cour. op Onderpand) 85.114.223* 86.307 167* 3.926.926 4.484.134 Agentschappen 35.142.728 35.893 897 Totaal 124.183.879 126.685.200 Op Effecten 120.797.079* 122.747.039* Op Goederen en 3.386.799 3.938.160 Totaal 124.183.879* 126.685.200* Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwet '19 K.B. v. 28 Sept. '18. Stbl. No. 553) Munt en Materiaal Munt. Goud 127.600.550 127.600.340 Muntmat. Goud 577.691.780 569.088 530 Totaal 705.292.330 696.688.870 Munt, Zilv. enz. 19.858.947 19.687.488 Muntmat., Zilver Totaal 725.151.278t 716.376.359j Belegg. v. 115 Kap 39.582.321 Res. en Pensioenf.. 39.582.321 Gebouwen en Meub. 4.600.000 der Bank 4.600.000 Div. Rekeningen 11.589.122 11.565.744 Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) 15.486.148 15.486.148 Totaal 946.078.192 939.930.858 Passiva: 20.000.000 20.000.000 Reservefonds 4.049.884 4.049.884 Bijzondere Reserve 5.675.000 5.675.000 Pensioenfonds 9.931.685 9.931.685 Bankb. in omloop 757.430.425 761.911.695 Bankass. ln omloop 13.961 7.256 Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk 68.082.745 57.926.677 Van anderen 73.317.880 72.877.954 Div. Reken 7.576.609 7.550.704 Totaal 946.078.192 939.930.858 W.v. a. Ned.-Indie 71.153.775 71.153.775 t) W.v. Lh. buitenl 57.879.361 77.513.084 Besch. Metaalsaldo. (K.B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. NO. 3 366.668.936 360.343.427 Schatkistp., rechtst. b. d. Bank ond.gebr Wissel-disconto Promessen-disc. Beleen, van Eff. Beleen, van Goed. Voorsch. in Rek.-C. 2)4 pet. sedert 4 Febr. 1936 3 pet. sedert 4 Febr. 1936 3 pet. sedert 4 Febr. 1936 3 pet. sedert 4 Febr. 1936 3 pet. sedert 4 Febr. 1936 Er wordt veel gelijmd in de wereld. Een huis zonder lijm mist veel. Plak sel is maar dl te vaak een noodzake lijk middel. We moeten twee voorwer pen aan elkander verbinden. Lijm is noodig! We zijn al te onhandig met veel breekbaars en wederom zoeken we naar lijm om te herstellen voor zoover het mogelijk is, wat we gebro ken hebben. Indien ive wat voorzich tiger waren geweest zaten we niet met de scherven, die met zorg weer aan een gevoegd worden maar toch niet meer een fraai geheel vormen als voorheen. O wat wordt er gelijmd in de wereld! En indien de lijm dan nog maar hield!Wat meer voorzich tigheid zou beter uitkomen. Dan had den we minder kleverige substantie van noode en behielden meer mooie, waardevolle zaken rondom ons in het leven. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUTDEN. Aangekomen 23 Mrt.: Theseus, s., Stettin; Orion, s„ Middl. Zee laatst Rotterdam. 24 Maart, Saphire, s„ Llanelly; Ousel, s., Li verpool. Vertrokken 23 Maart, Holland, m.s., Poole; Britannica, s., Hamburg; Else, s„ Hangö; Fort de Souville, s„ Antwerpen. 24 Maart; Amstelkerk, s„ Hamburg; Sphe- ne, s„ Goole; Eskburn, s., Aberdeen; Kosarew, m.s„ Noordzee, op den proeftocht. IJMXJIDEN, aangekomen 24 Maart, CUo, ms„ Bordeaux. Aangekomen 24 Maart: Aludra, s., West-Afrika; Spyros, s„ Rotterdam; Xno, m.s„ idem; Gorji- stan, s„ Londen. Vertrokken 24 Maart, Royston, s„ Newcastle; Calypso, s„ Valencia; Vliestroom, s„ Hull; Leeuwarden, s„ Londen; Amstelstpoom, mt, Leith; Bloemfontein, m.s., Zuid-Afrika via Rot terdam. AMSTERDAM, aangekomen 24 Maart, Aludra, West-Afrika, stukgoed, Handelskade, Hollandl- Afrika Lijn; Clio, Bordeaux, stukgoed, Suriname- kade, N. Rijnv. Mij.; Spyros, Rotterdam, ledig. Rietlanden, Baltica; Ino, Rotterdam, lediig, Surinamekade, Vrachtmail; Corjistan, Londen, ledig. Houthaven, Ruys Co. AMSTERDAM, aangekomen 24 Maart, Theseus, Stettin, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Carga doorskantoor; Orion, Middl. Zee laatst Rotter dam, stukgoed, &u ma trakade, Idem'; Sapphire, Llanelly, steenkolen. Ertskade; Ousel, Liverpool, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij. MIJ. NEDERLAND MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, thuisreis, 24 Maart van Genua. KON. HOLL. LLOYD EEMLAND, 21 Maart Van B.-Aires n. Amst. SALLAND 23 Maart van Amst. n. B.-Aires. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN ALUDRA, 23 Maart van Havre naar Amst. ALUDRA 24 Maart van West-Afrika te Amst. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AFRIKA-LIJN NIJKERK, vertrekt 24 Maart n.m. 8 uur van Antwerpen naar Rotterdam'. SPRINGFONTEIN, 24 Maart van Antwerpen via Liefkenshoek naar Marseille. BLOEMFONTEIN, 24 Maart van Amsterdam via Rotterdam naar Zuid-Afrika. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN STREEFKERK, thuisreis, 24 Maart te Duin kerken. BLITAR, uitreis, 24 Maart te Port Said. AMSTERDAM, 24 Maart. Het nieuwe vracht motorschip „Ino", gebouwd op de Scheepswerf Gebrs. Pot te Bolnes, voor de Kon. Ned. Stoomb. Mij., heeft heden op den N. Waterweg proef ge varen. Daarna vertrok het schip naar Amsterdam, waar het hedenavond wordt verwacht. De „Ino" is een zusterschip van het onlangs in de vaart gekomen m'.s. „Cllo" en eveneens bestemd voor de kustvaart in W.-Indië. Vooraf zal de „Ino" een reis naar Bordeaux maken en Zaterdag a.s. van Amsterdam vertrekken. De heden hier aan geko men „Cllo" vertrekt volgende week naar West- Indië. GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 24 Maart. Tarwe: 6/03/8, Juli C/21/4, Oct. 6/21/2. Mei Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard 23 Maart: Fa. Van Dieren De Wit (café restaurant Winkels), Amsterdam, Kalverstraat 1113 en de individueele vennooten A. J. van Dieren, Kalverstraat 1113 en Q. de Wit, Regu- liersbreestraat 51, Amsterdam. C. Lindenaar (fa. Wed. C. Llndenaar Jr.) glas-in-loodzetter, Amsterdam, Hobbemakade 58 III, zaak Anjelierstraat 90. F. Dêüjers Jr., caféhouder, Amsterdam,, Utrechtschestraat 114. S. d'Ancona, Amsterdam, Saphlerstraat 89- Josua Croonenberg, reiziger in manufac turen, Amsterdam, 2e Jacob van Campenstraat 117 I. Ernst Curt Hammerschlag, dameskleerma ker, Amsterdam, Vijzelstraat 68, zaak „Chréations de Paris", Keizersgracht 504. 18 Maart: B. Fekkes, aannemer Zeist, Prins- Hendriklaan 19a. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. v. Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie 241)4 Philips 184 Anaconda 21K1/8 Beth. Steel 33 7/8 U. S. Steel 38% Goudb. Milw. 14 3/16 Cities Service 3 5/163/8 Int. Rubber 2% Stand. Brand 10 3/8 Van 4.305.00 uur Kon. Olie 241 Unilever 106%— U. S. Steel 38 7/8 Goudb. Milw. 14 5/16 Tidewater 11 I) (r->i wuuuiiuiiiiiiiiiimyu/iy/i Stand op woensdag 1 uur vjn.: 754 Vorige stand: 758.2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2