Dï INDE PIJP Uw Zenuwen Melk. Natuurboter, Kaas, MelkBrood: Góede Voeding/ WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN „Koop Nederlandsche waar, dan helpen wij elkaar." MAAR DOUWE EGBERTS Vrijdag 27 Maart J V Dagfilm DONDERDAG 26 MAART 193t TUG^PDAGETl of HENGELAAR Ech-fe T-riesclie -Heeren-Paai 10-15 -90-Q5ch per '/«ons Nederlandsche reeders bijeen Voorzitter Arriëns houdt een sombere rede Scheepvaart-steun Trekking loterij Stoffelijk overschot Uiver-slachtoffers Zondagavond te Rotterdam, waar het tot Maandag wordt opgebaard Woensdag begrafenis Oud-wethouder voor de Rechtbank Oude man verongelukt Onder auto geraakt tengevolge van drankmisbruik De brand te Echteld aangestoken? Petroleumventer door politie aangehouden en in arrest gesteld Mijnhardt's Zenuwtabletten Tegen autobus gebotst Wielrijdster ernstig gewond; bus van den weg gekanteld Doodelijke mishande ling te Beugen De verduistering bij de Groning- sche Orkestvereeniging SMOKKELARIJ VIERT HOOGTIJ Tegen verdachte drie jaar gevangenisstraf geëischt DE TREINONTSPORING BIJ BARENDRECHT Het verkeer weer normaal Maar ook de douane heeft succes MET MESTVORK IN HET HOOFD GESTOKEN „ÏVOROL" De Nederlandsche tandpasta. DE ZESDAAGSCHE DOODELIJKE TRAP VAN EEN PAARD ZUIDERZEEWERKEN VLEESCHWARENFABRIEKEN EN BACON-CONTRACT N. W. U.-voorzitter zal het startschot lossen PAARDENSPORT De Lincoln-handicap VOETBAL IN ENGELAND Arsenal en Everton spelen gelijk 1—1 3—1 1,,C ZZUIVEL VOEDT U COEDI «MHi GODSDIENST ORGELBESPELING ORKEST-CONCERTEN LICHTE MUZIEK gramofoon KAMERMUZIEK Vrijdagmiddag wordt van 3.10 tot 3.50 uur via Droitwich een reportage gegeven van de be roemde paardenrennen de „Grand National" lllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SOLISTEN-CONCERTEN OPERA EN OPERETTE PERSBERICHTEN VARIA SPORT GOLFLENGTEN VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De goudprijs te Londen daalde met 2 d. tot 140/9%. 176.000 werd aan goud omge zet. De Duitsche Rijksontvangsten bedroegen in Februari M. 695.9 mïllioen tegen M. 611.1 mill, in Februari 1935. In de eerste elf maan den van het begrootingsjaar M. 8.746.2 mill, tegen M. 7.457.3 mill, in het overeenkomsti ge tijdvak van het vorig jaar. De British Enka Artificial Silk behaalde in. 1935 een toename van de bedrijfswinst van 76.748 tot 101-296. De netto-winst steeg van 1205 tot 44.880. Er. werd 35 074 afgeschreven (v.j. 32.244). Aan devaluatie reserve werd slechts 674 (v.j. 12.960) toe gevoegd. De Engelsche kunstzijdeproductie bedroeg in Februari 11.7 mill. lb. tegen 11.94 mill. lb. ir Januari en 9.61 mill. lb. in Februari 1935. De hoogste productie was in October 1935, n.l. 12.52 mill. lb. In de, eerste twee maanden was de productie 23.64 mill. lb. tegen 19.73 mill. lb. in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. De Continental Oil boekte in 1935 een netto-winst van 1.88 per aandeel tegen S 1.03 het vorig jaar. De Norfolk and Western keert over 1935 op de Adj. preferente aandeelen een divi- aend uit van 1 per aandeel. De groote voorraden grondstoffen en af- gewerkte artikelen in de Vereen. Staten hebben van de overstroomingen te lijden gehad. Men neemt in Wallstreet aan, dat een aantal der zwaar gehavende wol- en katoen fabrieken zullen moeten worden gesloten, daar de reparatiekosten te hoog zouden zijn. De vermindering der productie capaciteit zou een versterking der techni sche positie der textielindustrie ten gevolge kunnen hebben. De sub-commissie van het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden voor belastingen zal voorstellen, de belastingen op de divi denden, uitgekeerd aan aandeelhouders dip, niet in Amerika wonen te stellen op 22Y, pCt. in plaats van de oorspronkelijk voorge stelde 33% pCt. De Pennsylvania Rrd. raamt de verliezen door de overstroomingen geleden op S 5 mïllioen, inclusief de kosten voor het her stellen der rails en de reparaties aan goede ren- en personenwagens. De wekelijksche electriciteitsproductie wordt in deze week 7.8 pCt. hooger geraamd dan in de overeenkomstige week van het vorig jaar, hoewel men als gevolg van de over strooming en niet over alle gegevens kan beschikken. Volgens „Iron Age" zal de staalproductie in deze week weder 58 pCt. der capaciteit bedragen, nadat deze de vorige week wegens de overstroomingen tot 54 pCt. was gedaald en veertien dagen geleden 61 pCt. teas. De behoefte van de bouw-nijverheid neemt snel toe en ook het herstellen van de schade in overstroomde gebieden zal tot een be langrijk grootere vraag naar staal-produc- ten leiden. De elf voornaamste spoorwegen in Ame rika boekten in Februari een stijging der ontvangsten met 20 pCt. ten opzichte van Februari 1935. De netto-bedrijfsontvangsten vermeerderden met 43 pCt. De Illinois Central boekte in Februari aan netto-ontvangsten 1.11 mill, tegen 903.000 in Februari 1935. In de eerste twee maanden 2.08 mill, tegen 1.48 mill. De Sears Roebuck behaalde in het afge loopen boekjaar 'n netto-winst van S 21.51 mill., hetgeen 42 pCt. hooger is dan het vó rig jaar. Dit is de hoogste winst esdert 1929. De nettowinst komt overeen met 4.45 per aandeel tegen 3.13 het vorig boekjaar. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend te Amsterdam op 7.277.28 (v. slot 7.27%), de Frank op 9.699.70(9.70Vt) en de Dollar op i-46'%1.46% (1.46%). Met ingang van 1 Mei a.s. wordt het mi- nimumsurplus-percentage van voorschot ten, op effecten door Amerikaansche ban ken of commissionnairs verleend, op 55 pCt. vastgesteld. Deze maatregel is genomen op grond van de Securities Exchange Act en is alleen van toepassing op aangekochte en beleende fondsen officieel genoteerd op officieel erkende beurzen. De Eerste Nederlandsche Scheepsverband Mij. behaalde in 1935 een netto-winst van f 467.657 tegen f 514.633 het vorig jaar. De rentebetaling en de aflossingen waren niet onbevredigend. De rente-achterstand was op 31 December 1935 f 46.000 lager dan die op 31 December 1934. F 25 Woensdag is te 'sGravenhage de jaarlijksehe algemeene vergadering van de Nederlandsche Reedersvereeniging gehouden. Deze vergadering werd door den voorzitter, den heer P. A. Arriëns, directeur van de N.V. Hollandsche Stoomboot Mij., te Amsterdam, geopend met een rede, waaraan het volgende is ontleend: In de eerste plaats zij vastgesteld, dat de internationale handelspolitiek er ook in 1935 niet in mocht slagen terug te keeren van de voor het scheepvaartbedrijf zoo verderfelijke richting, die zij nu al zoo vele jaren volgt. De belemmeringen die den handel door al lerlei beperkingen van den in- en uitvoer als contingenteeringen, tengevolge van een autar kisch streven, worden opgelegd, namen eerder toe dan af. En daar het aanbod van scheepsruimte de beperkte vraag verre bleef overtreffen, bleven de vrachten op een laag peil, zoodat, in het bij zonder voor de Nederlandsche Koopvaardij vloot, die immers met een kos.enpeil te werken heeft, hetwelk dat van andere zeevarende na tiën verre overtreft, de vaart over het algemeen genomen nog sterk verliesgevend bleef. De algemeene toestand is verre van gunstig en de onrust in de politiek, die de laatste maanden de wereld in spanning houdt, is zeker niet geschikt om een blijvende verbetering van den handel in de hand te werken. Het spreekt wel vanzelf, dat de bovengeschet ste toestand bij de Nederlandsche Koopvaardij meer dan ooit de behoefte aan daadwerkelijken en krachtigen steun van de overheid op den voorgrond bracht. Met erkentelijkheid moet worden geconsta teerd, dat de Nederlandsche Regeering ten slotte die waardeering tot uitdrukking heeft gebracht, waarop de Nederlandsche Koopvaar dij ten volle recht had. xiet Is verder aangenaam in herinnering te kunnen brengen, dat de Regeering inmiddels voor 1936 wederom een bedrag van f 8.000.000 als steun voor de scheepvaart heeft beschikbaar gesteld. De Nederlandsche Reedersvereeniging heeft gemeend te moeten in overweging geven, dat deze steunverleening zal plaats vinden a fonds perdu en zal worden verhoogd met f4.000 000, in verband met den bestaanden achterstand in de afschrijving op de vloot. De hier genoemde ƒ4.000.000 vertegenwoordigen ten naaste bij de jaarlijksehe intering onzer vloot; zij zijn dus wel zeer noodzakelijk om althans eenigermate hulp voor nieuwbouw te verleenen. Men hoopt ten zeerste binnen korten tijd de gunstige beslissing der Regeering hierop te zullen verkrijgen. Mochten de pogingen tot verdere aanpas sing, die nu reeds zoovele jaren werden aange wend, niet tot het voor de scheepvaart noodige resultaat leiden, dan zal de eenige mogelijk heid, om onze vloot weder op peil te brengen, slechts kunnen zijn een versterking van mid delen tot nieuwbouw, waardoor niet opnieuw lasten voor rente en aflossing op onze zoo ver zwakte bedrijven worden gelegd. Daarvoor zal in de eerste plaats noodig zijn, dat de thans door den Staat verleende steun a fonds perdu wordt gegeven, dus afhankelijk van de be drijfsresultaten der reederijen. De vergadering betuigde na deze rede haar dank aan den heer Arriëns, die als voorzitter aftrad, voor het door hem gevoerde beleid. In zijn plaats werd tot voorzitter gekozen de heer W. Ruys Bzn., lid der directie van de N.V. Rotterdamsche Lloyd te Rotterdam. Tot on dervoorzitter werd benoemd mr. D. A. Delprat, directeur van de N.V. Stoomvaart Mij. „Neder land" te Amsterdam, waardoor tevens werd voorzien in de vacature, ontstaan door het be danken van den heer A. F. Bronsing. Ter voorziening in de vacatures, ontstaan door het overlijden van den heer N. v. d. Roe mer en door het periodiek aftreden van de heeren J. Hudig en W. N. H. v. d. Vorm wer den tot bestuursleden gekozen de heeren A. Wamderink Vinke, directeur van de N.V. Stoomvaart Mij. „Oostzee" en van de N.V. Stoomboot Mij. „Hillegersberg" te Amsterdam, J. g. A. Fontein, directeur van de N.V. Mij. «Zeevaart" te Rotterdam en Phs. van Omme ren P.J.zn., directeur van Phs. van Ommeren's Scheepvaartbedrijf N.V. te Rotterdam. Vervolgens werd het jaarverslag over 1935 goedgekeurd. Aan dit verslag ontleenen wij: Het afgeloopen jaar heeft slechts weinig Verandering gebracht in het verwarde en in Verschillende opzichten tegenstrijdige beeld Van den economischen wereldtoestand, waar- Van het vorig jaarverslag melding maakt. In het uitgaande vervoer van Europa naar Ned.-Indië viel eenige vooruitgang in de hoe- Veelheid lading te bespeuren, welke zich in Verband met de lagere gemiddelde vracht evenwel niet in dezelfde mate in de totaal be- somde vracht heeft weerspiegeld. Het vervoer van Ned.-Indië was in 1935 klei ner dan in 1934. De resultaten van het passagiersvervoer wa- ren. in beide richtingen ongunstiger dan in Voorafgaande jaren. De opleving in het havenverkeer, welke het •iaar 1934 te zien had gegeven, heeft zich in *935 niet voortgezet. De trekking van de eerste groote Apeldoom- *che loterij zal 31 Maart worden gehouden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende annonce. Naar wij vernemen wordt het stoffelijk overschot van de vier leden der üiverbe manning Zondagavond met het ss. Raden- fels van de Hansa Lijn te Rotterdam ver wacht. De Radenfels is hedenmorgen te Antwer pen aangekomen en zal pas Zondagmorgen van daar vertrekken. De firma W. H. Mül- ler en Co., agfente van de Hansa-Lijn te Rotterdam, deelde ons mede, dat de Raden- fels ligplaats zal kiezen in de Merwehaven. Het stoffelijk overschot zal bij aankomst van het s.s. Radenfels worden opgebaard in een der loodsen, welke als chapelle ardente wordt ingericht. Vermoedelijk zal Maandagmorgen het transport naar Amsterdam en Den Haag volgen. Naar wij verder vernemen zullen Woensdag as. de slachtoffers van de „Uiver" worden ter- aardebesteld. Het vervoer van het stoffelijk overschot van W. M. A. O. Beekman, J. van Steenbergen, G. van Zadelhoff en H. A. Walewijn, van Rotter dam naar Amsterdam, zal geschieden door de begrafenisonderneming J. D. Struys en Zoon. Dinsdag zullen de kisten in de aula van de be graafplaats „Zorgvlied" aan den Amsteldijk zijn opgebaard. Het stoffelijk overschot van gezagvoerder Beekman zal Woensdagmorgen elf uur op de familiebegraafplaats te Muiderberg ter aarde worden besteld, dat der overigen 's middags twee uur op Zorgvlied. De begraafplaats „Zorgvlied" zal Woensdag middag na half twee voor het publiek gesloten zijn. Zij, die op dien middag familiegraven wen- schen te bezoeken, kunnen den dag tevoren daar kaarten voor ontvangen bij de administra tie van de begraafplaats. kacheltje is ontstaan, en dat de kleeren van zijn vrouw bij het blusschen in brand waren geraakt. Dit petroleumkacheltje scheen in den beginne onvindbaar. Eerst later vond men het, overdekt met teer, terug in een schuur; vermoedelijk heeft T. er een pan met teer op gekookt. Ook bestaat het vermoeden, dat T. zijn vrouw, nadat haar kleeren in brand waren geraakt niet geholpen heeft; hij heeft slechts gepoogd het vuur in de woonkamer te blusschen. De verhouding tusschen het echtpaar was al geruimen tijd niet goed. Het schijnt, dat T. zijn echtgenoote in het vorig jaar ernstig mishan deld had. Overigens had hij een verzekering op haar leven afgesloten. Het parket heeft een onderzoek ingesteld; T. is in voorloopige hechtenis gesteld. Woensdagavond omstreeks acht uur heeft op de Loolaan te Apeldoorn een ernstige aanrij ding plaats gehad. Bij het oversteken van den rijweg ter hoogte van de Groote Kerk is de zeventig-jarige J. F. door een auto, bestuurd door van H. uit Apeldoorn, gegrepen. Ernstig gewond werd F., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij hedenochtend, Zonder bij kennis te zijn gekomen, aan de bekomen verwondingen is overleden. Het vermoeden bestaat, dat bij den brand, die te Echteld gewoed heeft, en waarbij een vrouw zoodanig werd gewond, dat zij later in het zie kenhuis te Tiel overleed, kwaadwilligheid in het spel geweest is. Het gerucht deed de ronde, dat de petroleumventer T. den brand zelf zou hebben aangestoken. De politie onderwierp den man aan een streng verhoor, waarbij hij zich telkens tegensprak, doch volhield, dat de brand door een petroleum- komen tot rust, kal meeren en worden daarbij tevens gesterkt door het gehruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Hedenmorgen te omstreeks kwart over acht is op den Abtspoelweg te Oegstgeest een ernstig ongeluk gebeurd. De negentienjarige mejuffrouw A. Kniest, die met de fiets van het erf van haar woning den weg opreed, botste tegen een autobus van de firma Maarse en Kroon, komende uit de rich ting Leiden. De chauffeur van den bus trachtte nog door sterk naar links uit te halen een aan rijding te voorkomen, hetgeen hem evenwel niet lukte. Het meisje bleef met een ernstige hersen schudding op den weg liggen. De autobus kanteide in de links van den weg loopende sloot. De inzittende passagiers kwamen met den schrik vrij. De autobus is ern stig beschadigd. Het gewPnde meisje is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Haar toestand is ernstig. In de tweede helft van December 1935 werd in verzekerde bewaring gesteld de toenmalige Groningsche wethouder, de heer N. de J., we gens onregelmatigheden by de Groningsche Or kest Vereeniging, waarvan hy sinds jaren ad ministrateur was. Er was n.l. gebleken, dat in het pensioenfonds van de Orkestvereeniging een tekort van circa f17.000 was. Hedenmorgen werd deze zaak voor de Gro ningsche rechtbank behandeld. Den heer de J was ten laste gelegd, dat hy zich op verschil lende tijdstippen in den loop van 1926 tot 1935 opzetteiyk verschillende bedragen aan geld, in totaal ongeveer f 17.000. dat hy uit hoofde van zijn dienstbetrekking als administreerend be stuurslid dier N.V. onder zyn berusting had, wederrechteiyk heeft toegeëigend Verdachte zelf bekende alles. Hij zeide te heb ben geweten, dat wat hy deed niet goed was, doch hy had steeds de bedoeling gehad, alles wat hy uit de kas nam weer aan te zuiveren en dat deed hy ook zoo vaak hy kon. De Officier van Justitie achtte het zeer moei- ïyk hier een straf te bepalen. Hy eischte tenslotte tegen N. de J. een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De verdediger, mr. Koppius, vonds deze straf voor den verdachte, die ziekelijk is en in finan- cieele moeilykheden is gekomen, voornamelyk doordat hy anderen heeft geholpen en door financieele tegenslagen, veel te zwaar. Hy vroeg van de rechtbank de uiterste clementie. drie veel Op Zondagavond 17 November hadden vrienden een café te Beugen bezocht en bier gedronken. Het waren de 27-jarige P. A., de 20-jarige J. S. uit Beugen en de 16-jarige, landbouwer J. J. P. uit Boxmeer. Nadat zy het café verlaten hadden, kregen zy op den weg tusschen Beugen en Boxmeer ruzie, welke zoo hoog liep, dat P., die acht glazen bier had gedronken, zijn vri.Vd S. met een mes in het hoofd stak, waarby de hoofd slagader werd doorgesneden en S. kort na het gebeurde aan verbloeding overleed. Aanvankelyk nam A., die verloofd was met de zustér van P., de schuld op zich. By nader onderzoek bleek de 16-jarige P. de dader te zyn. Heden diende deze zaak voor de rechtbank te 's Hertogenbosch. Als verdediger trad op mr. Zinnincq Bergmann. Er werden vier getuigen a charge gehoord. De Officier van Justitie eischte wegens mis handeling met doodelyken afloop drie jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 9 April. Hedenmorgen vroeg kon het spoorwegverkeer by Barendrecht wederom over één spoor gel3id worden. Om geen opstopping te veroorzaken, zyn enkele treinen uitgevallen. Tegen tien uur waren beide sporen weer vrij. Naar aanleiding van den verkoop van gloei lampen van onbekende herkomst, die vanuit Roosendaal naar verschillende plaatsen gezon den waren, heeft de douane aldaar twee partyen van duizenden gesmokkelde gloeilampen in be slag genomen. Tevens werden in 'n hooimyt verborgen, par- tyen revolvers met patronen en gesmokkeld si garettenpapier gevonden. Elders legde men be slag op 400 K.G. gesmokkelde suiker en marga rine. door meer dan duizend arbeiders en employés bezocht. De heer J. W. G. Huurman deelde in zyn openingswoord mede dat de vleeschwarenbedry- ven in de laatste jaren door regeeringsmaat regelen reeds zeer benadeeld zyn. Wordt thans overgegaan tot het „veiligstellen" van den ba- conexport, zooals die van 1 April af zal wor den geregeld, dan zullen de invloeden en ge volgen daarvan voor de vleeschwarenfabrieken en het personeel in de toekomst niet te over zien zyn. De heer Hoogstraten, wees op de onbillykheid van het nieuw aan te gaan contract met de baconzouters. Ten slotte is een motie aangenomen, waarin den Minister wordt verzocht de bepaling om trent vrijheid van handelen van de baconzou ters op de binnenlandsche markt op te schor ten en alsnog een onderzoek in te stellen. Terwyl de beide ongehuwde broers H. en J. H., die een boerderij bewonen aan den Varel- scheweg te Hulshorst, bezig waren den stal uit te mesten, had J. H. het ongeluk zyn 68-jarigen broer met een mestvork in het hoofd te steken. De verwondingen, welke deze tengevolge daar van opliep, bleken zoo ernstig te zyn, dat de man, hoewel terstond geneeskundige hulp werd ingeroepen, Woensdagavond aan de gevolgen is overleden. De 24-jarige L. Duyzer, te Anna Paulowna, kreeg, toen hy de paarden voor den ploeg spande, van een der dieren een trap tegen het hoofd. Hij werd in bewusteloozen toestand naar het hospitaal te Den Helder vervoerd, waar hy zonder tot het bewustzyn te zyn teruggekeerd, Woensdagmiddag is overleden. Het staat thans wel vast, dat de aanvang van de werkzaamheden van de verdere inpol dering der Zuiderzee niet lang meer op zich zal laten wachten. Op Woensdag 29 April a.s. wordt althans aanbesteed het maken van een werkhaven met opslagterreinen, een fundeeringsput met om- ringdam en een aansluitend gedeelte van den ringdijk van den Noordoostelyken Poider naby Urk. In den schouwburg te Deventer is een protest vergadering gehouden, belegd door eenige groote vleeschwarenfabrieken, met het doel het perso neel in te lichten omtrent de gevolgen welke eventueel zullen ontstaan wanneer de baconzou ters de vrijheid krijgen ook op de binnenland sche markt te grossieren. De byeenkomst werd Naar wy vernemen, heeft de voorzitter van de Nederlandsche Wielrenunie, Jhr. van den Bergh van Heemstede, zich bereid verklaard het startschot te lossen van de vierde Amster- damsche Zesdaagsche, die morgen, Vrijdag avond, een aanvang neemt. Verder kan nog worden gemeld, dat volgens de nieuwe voorschriften van de directie alle deelnemende renners verplicht zyn zich voor den wedstryd medisch te laten onderzoeken door dr. Tetzner en diens assistenten. Het seizoen der Engelsche paardenrennen is Woensdag geopend met de bekende Linccln- handicap-race. Het weer was niet byzender gunstig, want een dichte nevel hing over het veld. Vyf en dertig paarden verschenen aan den start. Het werd een zeer zware strijd tus- schen den favoriet „Over Coat" met den jockey T. Weston en het Fransche paard „Boethius", dat door den jockey Rickaby werd gereden. Het eerste paard won slechts met anderhalve kop- lengte, zijn tyd bedroeg 1 min. 43.8 sec. Door een val van „Bow and Arrow" kwamen de paarden „Screamer" en „Tom Bowling", die goede kansen hadden, te vallen, waaroy ook het geheele middenveld tot staan kwam. De drie jockey's der gevallen paarden kregen sleu telbeenbreuken en ribbenkneuzingen. De uitslag luidde: 1. „Over Coat" (Wcston), tyd 1 min. 43.8 sec.; 2. .Boethius" (Rickaby); 3. .Mistral III" (Donoghue). De lengte van de baan was 1600 Meter. De uitslagen van de Woensdag voor de errste divisie van de Engelsche League gespeelde wed strijden zijn aldus: Arsenal—Everton BradfordPortsmouth 9 8.00 10.30 Hilversum I (NCRV. schrift lezing en meditatie) Hilversum 11 (NCRV. Morgen dienst) 11.20 Droitwich (Harold Ramsay) 4 00 Hilversum I Ronald Parker; populaire orgelbespeling) 6.15 Hilversum XI (Johan Jong) 12.10 Droitwich 12.50 Brussel II (omroeporkest) 1.00 Luxemburg (omroeporkest) 1.35 Droitwich 2.20 Hilversum II (omroeporkest o. L v. Albert v. Raai te) 4.45 Beromiinster (omroeporkest: Wagnerconcert) 4.50 Droitwich (het BBC-Midland- orkest) 7.30 Hamburg 7.30 Kalundborg (kerkconcert) 8.15 Hilversum I (de Amhemsche Orkestver.) Brussel II (het radlosympho- nie-orkest) Luxemburg (concert) Brussel II (het radiosympho- nie-orkest) Luxemburg (bekende ouver tures door omroeporkest) 9.30 Hilversum I (de Arnhemscije orkestver.) 8.23 8.40 9.20 9.25 8.35 Luxemburg (gevar. concert) 10 10 Hamburg 10.50 Deutschlandsender 11.20 Langenberg (populair con cert) 11.20 Kalundborg 11.20 Deutschlandsender (populair concert) 11.15 11.35 12.15 12.20 12.25 1.50 2.00 2.50 11.30 Hamburg (blaasorkest) 12.00 Hilversum II (Kovacs Lajos) 12.20 Luxemburg (gevar concert) 12.50 Brussel I (Zigeunerorkest) 12.50 Droitwich (BBC-dansorkest O. 1. v. Henry Hall) 1.05 Deutschlandsender (gevar. concert) 1.40 Hamburg (vrooltjk concert) 2.40 Kalundborg 4.00 Milaan (variatieconcert) 8.15 Hilversum I (morgenconcert) 8.00 Hilversum II 8.20 Brussel I 10.35 Hilversum II 11.00 Hilversum I (groot orkest O. 1. v. Dr. Leo Blech) Hilversum II Partis I Hilversum I (kinderkoorzang) Brussel I Parijs II Brussel II Hilversum I (klassieke muz.) Paxils I 3.00 Deutschlandsender 4.15 Droitwich 5.05 Hilversum I (gevar. progr.) 5.15 Brussel I 5.30 Hilversum II 6.20 Langenberg i.20 Deutschlandsender 6.25 Hilversum I (instrumentale solisten) 6.35 Partis U 6.40 Beromiinster 6.50 Brussel II 7.20 Brussel II 7.30 Deutschlandsender 8.50 Hamburg 8.50 Parijs H 10.20 Brussel II 10.25 Hilversum I 10.50 Boedapest 10.50 Partis II 11.05 Partis I 11.20 Luxemburg (dansmuziek) 11.16 Hilversum I (quatre-mains) 12.00 Hilversum I 12.35 Langenberg (het West-Dult- sche kamerorkest) IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIII1IIIIII 12.35 Partis I (kamerorkest) 1.45 Luxemburg (kwintet) 3.50 Beromiinster (omroepklein- orkest) 4.20 Partis I (kwintet) 4.50 Hamburg (omroepkleinork.) 5.50 Partis I (kamerorkest) 6.05 Luxemburg (kwintet) 7.30 Berltin (het omroepkleinork.) 8.25 Luxemburg (kwintet) 8.35 Milaan (viool en piano) 9.00 Luxemburg (kwintet) 9.30 Weenen (octet) 9.50 Deutschlandsender (fluit en plano) 10.45 Weenen (kwartet) 1.40 Brussel I (zang) 3.00 Hilversum I (cellorecital) 3.25 Kalundbore (planorecital) 4.20 Rome (vioolrecital) 6.50 Brussel I (pianorecital) 7.35 Brussel I (zang) 8.20 Partis I (cembalo) 8.45 Toulouse (chansons) 9.40 Langenberg (bariton, plano) 10.05 Kalundborg (pianorecital) 1025 Luxemburg (plano) 10.45 Brusel I (accordeon-recital) 6.50 Boedapest (uit de Hong. ope ra: „der Tenor", opera van Dohnanyi) 7.10 Beromiinster Rossini in Neapel", muzikale comedie van Bernhard Baumgartner) 8.05 Rome („Wiener Frauen", ope rette van Lehar) 7.50 Brussel II 7.50 Hilversum II 9.20 Berltin 8.00 Hilversum I 9.20 Deutschlandsender 9.55 Hilversum I 10.20 Brussel II 10.45 Hilversum II 10.15 Hilversum II (voordracht door Rollen Numan) 11.00 Hilversum II (voordracht door Rollen Numan) 12.00 Hilversum I (politleber.) 2.00 Hilversum II (meisjeskoor m. m. v. piano) 2.30 Hilversum I (lezen van Christ, lectuur) 2.35 Deutschlandsender (Kinder koor) 4.20 Beromiinster (kinderkoor) 5.05 Hilversum II (na schooltijd) 6.30 Hilversum 1 („Vaste planten i d. siertuin" door A. J. Her wig) 6.50 Droitwich (BBC-Slngers) 7.00 Hilversum n (causerie) 7.00 Hilversum I (politleber.) 7.15 Hilversum 1 (PTT-kwartier- tje) 7.30 Hilversum I (Het belang v. d. boekenweek" door dr. C. Ta- selaar) 7.57 Hilversum II (SOS-ber.) 9.00 Hilversum I („Gelooven en denken" door prof. dr. H. Dooyeweerd) 11.00 Hilversum II (reportage Zes daagsche te Amsterdam) HinimnnmmmiiiiiinRiniinimiiNiiiiii BERLIJN BEROMUNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL D 356.7 M. 539.6 M. 459.5 M. 483.9 M. 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (KRO en NCRV) HILVERSUM II (AVRO en VARA) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS U ROME TOULOUSE WEENEN 1500 M. 331.9 M. I 301.5 M. 1875 M. s 1261 M. I 455.9 M. 1304 M. 368.6 M I 1648 AI. 312.8 Al. 420.8 Al. 328.6 M. 506.8 M Het voorloopig totaal der standaard pro ducties van alle Indische rubberonderne mingen voor 1936 bedraagt 268.599 ton. de totale toewijzing in 1935 bedroeg 247.745 ton. Waar de voorloopige berekening voor 1936 21.000 ton boven den uitvoer-grondslag uit gaat. dient het internationale restrictie- percentage van 40 pCt. te worden verhoogd. De chocolade- en suikerwerkentabriek J. C. Kiene Co. behaalde in 1935 een winst van 8102 tegen een verlies van 45 279 het vorig jaar. Aan de aandeelhouders zal worden overgelaten, of de behaalde bruto winst voor atschrijving zal worden gebezigd of in mindering van het verliessaldo van 1934 zal worden geboekt. De vergadering van de Cultuur Mij. In- dragiri keurde het voorstel goed tot kapi taalreductie met 50 pCt. De vrij komende f 15 mïllioen zal worden aangewend voor omschrijvingen op den rubberaanplant en aanzuivering van het verlies. De Standaard Hypotheekbank keert in verband met de tijdsomstandigheden over 1935 geen dividend uit, tegen 4 pCt. het vo rig jaar. De winst wordt na ruime afschrijvingen op de nieuwe rekening overgebracht. De Oost-Java Rubber Mij. zal overgaan tot de uitgifte van 600 nieuwe aandeelen van f 1000, ter verkrijging van de samen werking met de onder dezelfde directie staande mijen, de N.V. Koffiecult. Mij. Soember Kerto en Koffiecult. Mij. Kali Kle- poe. De Nederlandsche kabelfabriek keert over 1935 een onveranderd dividend uit van 16 pCt. Het laatste weekoverzicht van de Britsche Staatsfinanciën toont een tekort aan van 7.79 mill, ten opzichte van een overschot van 1.66 mill, op 23 Maart 1935. Hierbij moet rekening worden gehouden met de i 11.000 welke voor aflossingsdoeleinden zijn gebruikt. Men rekent op een evenwicht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9