WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN r De weerstoestand Dagfilm J V MAANDAG 30 MAART 1936 Na de Uiverramp Stoffelijk overschot van de slacht offers in het vaderland terug In de Chapelle Ardente Slachtoffers van het verkeer Auto te Alkmaar geslipt; vijf gewonden I Geslipt en overreden Kind gedood DE BRAND TE ECHTELD Petroleumventer weer vrijgelaten MOLEN AFGEBRAND Hij bestond honderd jaar PEPERMUNT Batavier II heeft pech Scheepsbotsing nabij de N oord-Hinder DE PRINSES GAAT WEER TENNISSEN BUITENLANDSCHE SPREKER AANGEHOUDEN ZWEEFVLIEGTUIG OMLAAG GESTORT BIJ ELKEN AANKOOP VAN f 2.50 „RONDOM HET BOEK' ALS G ES C H E N K Gasverstikking Oude man doodgevonden, over leden door gasverstikking Christiaens heeft een goeden nacht gehad Geen reden tot ongerustheid DUITSCHE VERKIEZINGEN De „Caribia" haalt de stemmen uit Nederland op Drukte bij Nijmegen EESI AUGGET' Vroeger met vacantie Ongesteldheid aan Bisschoppelijke Nijverheidsschool leverde besmettingsgevaar op Brutale inbraak te Zaandam Brandkast meegenomen en er mee weggevaren HORTULANUS E. TH. WITTE OVERLEDEN Prof. dr. Donkersloot REGENKANSEN ZIJN GROO- TER GEWORDEN INVAL TE BELFELD Dievenbende van Noord-Limburg ontdekt? Meer dan 6000 Doktoren snel pijnen in de gewrichten en ledematen ftheumatiek, Spit, Ischias, Griep, Hoofd - en Zenuwpijnen, Slapeloosheid ZESJARIG JONGETJE VERDRONKEN Dinsdag 31 Maart K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS GOLFLENGTEN De Lijster naar Indië vertrokken De Duitschers in Ned.-Indië en d® verkiezingen Kolonel Bongers gedecoreerd Bevorderd tot luitenant-kolonel Zondagavond is het Duitsche stoomschip „Radenfels" met het stoffelijk overschot van de slachtoffers van de „Uiver"-ramp aan boord in de Rotterdamsche haven aangekomen. De kisten werden hedenochtend aan wal ge bracht. De „Radenfels" meerde om 9 uur aan de kade. De kisten met de stoffelijke overschotten bevonden zich in een der ruimen, welke nog verzegeld waren, in verband met de inklaring, die hedenochtend plaats had, alvorens met het lossen werd aangevangen. Voor de aankomst van het schip met den droeven last waren geen bijzondere maatregelen getroffen. Vanmorgen in de vroegte zijn de vijf kisten bevattende het stoffelijk overschot van vijf der Uiverslachtoffers ontscheept. De kisten zijn geplaatst op ijzeren lorries, welke daarna in loods één van het Muiler emplacement Zijn gereden. Een gedeelte van deze loods was als chapelle ardente ingericht. Toen de kisten waren opgebaard, werden er namens de KI.M. kransen opgelegd: drie van gele theerozen, één van helde en één van Aaronskelken. Bij de firma Muller en de kan toren in de omgeving van de loods werd half stok gevlagd. Tot twee uur hedenmiddag was de chapelle ardente geopend voor de naaste bloedverwanten van de slachtoffers, daarna werden de kisten door de begrafenisonderneming afgehaald. Hier bij was tegenwoordig mr. Slotemaker, algemeen secretaris der K.L.M. Het stoffelijk overschot van den heer Beek man werd naar Muiderberg overgebracht, ter wijl dat van Steenberghe, Zadelhoff en Wale- wijn naar de begraafplaats Zorgvlied te Am sterdam werd vervoerd. Zondagavond omstreeks zeven uur is te Alk maar op den Kennemerstraatweg een auto, waarin vijf voetballers, allen woonachtig te Heiloo, gezeten waren, by het inhalen van een anderen auto geslipt en tegen een boom ge botst. Alle vijf Inzittenden werden ernstig ge wond. Twee van hen hebben een hersenschud ding opgeloopen en zijn in bewusteloozen toe stand naar het Oentraal-Ziekenhuis gebracht. De drie anderen, van wie een twee ribben brak en een ander inwendige kneuzingen opliep, zijn naar het R.K. Ziekenhuis vervoerd. De auto is geheel vernield. Zondagmorgen omstreeks elf uur wilde de 24-jarige wielrijder R. Veldman te Veendam eenige voor hem rüdende wielrijders inhalen. Hij zette daartoe een spurt In, doch op dit oogenblik kwam de pedaal van zijn rijwiel in aanraking met het wegdek, met het noodlot tig gevolg, dat V. viel en juist voor een motor fiets terecht kwam. De motorrijder J. uit Oude Pekela kon niet tijdig meer remmen en over reed V., die vrijwel op slag dood was. Zaterdagavond is het 9-jarig zoontje van den landbouwer Schuurman te Heerlen onder de tram HeerlenHeerlerbaan geraakt. Het kind werd ernstig gewond. Het is kort na aankomst in het St. Joseph-Ziekenhuis overleden. De petroleumventer van T. uit Echteld, die onlangs gearresteerd was onder verden king van brandstichting in zijn eigen wo ning, waarby zijn vrouw zulke brandwonden kreeg, dat zü korten tyd later overleed, is weer vrijgelaten. De man biyft hardnekkig ontkennen, het feit gepleegd te hebben, terwyi er niet vol doende aanwyzingen bestaan om hem vast te houden. Wel heeft men later weer een huiszoeking gedaan, waarby de teerpan, die op het in brand geraakte kacheltje stond, in beslag is genomen. Zaterdag is Van T. opnieuw verhoord. Het onderzoek wordt nog voortgezet. In den afgeloopen nacht is de korenmolen De Kivit," staande aan de Tolstraat te Meer kerk, geheel door brand verwoest. De molen, die In eigendom toebehoorde aan de familie Kivit, bestond dit jaar juist een eeuw. De laatste jaren was de korenmolen niet meer in bedrijf. De eige naar woonde apart van dén molen. Er waren dan ook noch meubelen, noch meelvoorraden aanwezig. Omtrent 'het ontstaan van den brand tast men in het duister. De schade, die op onge veer f 7000 wordt geraamd, wordt door verzeke ring gedekt. In den vroegen Zondagmorgen is 't stoomschip „Batavier II", van Londen op weg naar Rot terdam, nabij de Noord-Hinder in aanvaring geweest met het Grieksche stoomschip „Tas- sos". De Batavier heeft vrijwel geen schade gekregen. De Griek werd ernstiger beschadigd, maar kon de reis met eigen kracht voortzetten. Het Grieksche schip voer van Rotterdam naar Dubrovnik in Joegoslavië. Het schip seinde later, dat het de haven van Dover zal aan doen om de schade te repareeren. Persoonlijke ongelukken zyn niet voorgeval len. De „Batavier II" is door het gebeurde met een paar uur vertraging te Rotterdam aan gekomen. H. K. H. Prinses Juliana heeft dezelfde ten nisbaan op het bekende Scheveningsche banen- complex laten reserveeren, waarop zij in 1934 speelde. Er is een clubje gevormd, dat in April twee middagen per week met de Prinses zal spelen. Op de Zondagmorgen gehouden vergadering van de afdeeling Amsterdam van de Interna tionale Socialistische Anti-Oorlogs Liga zou als spreker optreden het hoofdbestuurslid Frans Liebaers uit Antwerpen. De Vreemdelingen dienst stond dit echter niet toe. De redenaar is vastgehouden op het hoofdbureau van poli tie en wordt heden over de grens geleid. Zondagmiddag is tydens een zweefvliegoefe- ning op de Heksenberg een zweeftoestel, be stuurd door den heer Leenaerts uit Maas tricht, afgegleden en naar beneden gekomen. De heer Leenaerts brak een sleutelbeen en is naar het Sint Josepsziekenhuis overgebracht. Het toestel is vernield. Toen zijn kleinzoon Zondagmiddag den ouden C. H. D. W. in de Slootstr. 24 II te A'dam eten kwam brengen, vond hü zyn grootvader dood op den grond liggen. De oude man was blijk baar met zyn hoofd tegen een gaskraantje van de lamp geèoopen of gevallen, zoodat dit los raakte. Zonder dat de oude man het merkte is daarop gas ontsnapt en werd hij bedwelmd. Buren hadden den man 's morgens nog be zocht. Te vyf uur vond men hem dood. Politie en Geneeskundige Dienst werden ge waarschuwd, maar toen de Geneeskundige Dienst aanwezig was kon hy geen hulp meer verleenen. Het oudje bleek helaas reeds over leden. Het stoffelijk overschot is naar het Binnen gasthuis vervoerd. Naar wy by informatie aan het Wilhelmina- gasthuis vernamen, heeft de Belgische doelver- dediger Christiaens, die Zondagmiddag tydens den landenwedstryd NederlandBelgië zoo ern stig kwam te vallen, dat hy een hersenschud ding opliep, een goeden nacht gehad. Zyn toe stand kan over het algemeen goed worden ge noemd. Zondagmorgen arriveerde te 11 uur het Duit sche motor-passagiersschip „Caribia" van Ham burg te IJmuiden en meerde aan den toeris tensteiger in de buitenhaven. Met een extra trein van Amsterdam arriveerden te 10.35 uur ruim 1000 Duitschers, die zich inscheepten aan boord van de „Caribia". Hierna is de „Caribia" om 13.30 vertrokken en buiten de territoriale wateren gestoomd, alwaar de algemeene stem ming werd gehouden. De lunch werd aan boord gebruikt, waarna het schip te 18 uur te IJmui den terugkeerde en de passagiers na ontsche ping met een extra trein naar hun woonplaats terugkeerden. Nadat de stemmers het schip hadden verlaten, werden de passagiers voor West-Indië ingescheept en heeft de „Caribia" haar reis naar West-Indië via Antwerpen te 19.30 vervolgd. Kleef en zelfs het kleinere Kranenburg was weer verzamelpunt van vele Duitschers, die in Nederland verblyven en Zondag van hun stem recht gebruik maakten. Des morgens passeer den er twee groote extra-treinen uit Holland het station Nijmegen?--Doordat de treinen zich eenigszins verlaat hadden, duurde het opont houd op het .station Nijmegen slechts enkele minuten. De meeste reizigers waren bestemd voor Kleef, waar hun, evenals by vorige ver kiezingsgelegenheden, een geestdriftige ont vangst werd bereid. Zelfs het kleine Kranen burg had zich byzonder ingespannen om een paar honderd stemmers uit Nederland, die in deze grensplaats hun stemrecht kwamen uit oefenen, feestelijk te ontvangen. Tallooze Duitschers droegen met trots het onderschei- dingsteeken, dat zy hun stemplicht vervuld hadden. Dat was een klein, blikken plaatje, waarop stond: 29 Maart 1936, met in den rand „Freiheit und Brot". GLAPUS GEWONE O00S 10 CT. CR00TE DOOS 20 ET. Een lichte ongesteldheid onder de leerlingen, die weliswaar ongevaarlijk is, maar besmet tingsgevaar oplevert, is reden, dat de directie in overleg met den geneesheer en inspecteur van het onderwijs, besloten heeft de leerlingen eenige dagen eerder naar huis te laten gaan. Het te houden toelatingsexamen zal in ver band hiermede niet 6 April, maar Dinsdag 14 April as. geschieden. Te Zaandam is hedennacht ingebroken in het kantoor van de rijstpellery M. I. C. O., aan de Oostzijde. In het kantoor stonden twee brandkasten, een groote en een kleinere. De eerste hebben de nachtelyke bezoekers aan de achterzijde opengescheurd, terwyl de kleinere, die een gewicht heeft van ongeveer 300 K.G., door een raam naar buiten is geworpen en daarna meegenomen. In de groote brandkast bevonden zich alleen boeken, geen geid. De kleinere bevatte ruim 100.aan geid en verder een aantal rentezegels, rentekaarten on postzegels. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de dieven de brandkast naar den Zaanoever hebben gesleept en daarna in een schuit geladen, waarna zij met den buit weggevaren zijn. Om trent de daders is tot heden geen enkel spoor gevonden. In den ouderdom van 70 jaar is te zijnen huize in Wassenaar overleden, de heer E. Th. Witte, die gedurende 42 jaar als hortulanus verbonden was aan den Hortus Potanicus te Leiden en die 1 December 1930 deze functie neerlegde. Maandag 6 April zal dr. N. A. Donkersloot, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de Ned. Taal en Letterkunde aan de Gemeente Univer siteit van Amsterdam, te 4 uur in de aula zijn hoogleeraarsambt aanvaarden met het uitspre ken eener rede. uiiiiiiiiifiiiiiiiiifiiiiiiiiiitiimiiimimmiiiiiiiiiiiijiiiiittimiiiiiiiiiiiim De depressie in het Westen werd plotseling veel dieper en trok Noord- en Oostwaarts, in den avond en nacht vrij veel regen brengtend hier te lande. De hooge drukking over Scandinavië nam aan vankelijk toe, maar trekt nu Oostwaarts terug, bij de nadering van een diep minimum uit Cte Poolzee. De Britsche Eilanden hebben matigen tot krachtigen Zuidwestelijken wind, met regen, vooral in Schotiand, terwyl in het Zuiden de lucht opklaart. Frankrijk heeft tamelijk zware bewolking en hier en daar matigen regen. Ook in West- Duitschland dringt de regen door, in het Noord oosten was de nacht helder en de ochtend vrij koud. In Scandinavië hield de matige vorst in het Noorden nog aan, in Noorwegen is de dooi toegenomen. Daar de depressie zich nog vrij ver op den Oceaan uitstrekt en de Westelijke luchttoevoer behouden blyft, zyn de regenkansen grooter dan tot dusver. Zaterdagmiddag heeft de Ryksveldwacht een inval gedaan in de woning van den arbeider W., gelegen aan den Rijksweg te Belfeld. Men had reeds lang het vermoeden, dat in deze woning koffie en thee werden gebruikt, af komstig uit een leeggeroofden parlevink, welke diefstal eenige maanden geleden op de Maas onder Baarlo was gepleegd. Bij een onderzoek in de woning vond de politie onder de pannen van het dak een partij koffie, thee en tabak, afkomstig van den dief stal uit bedoelde parlevink. Ook werden hier de schrijfmachine en de rekenmachine gevon den, welke in Januari j.l. bij een inbraak in het kantoor van den zaadhandel Joordens te Blerick ontvreemd waren. Al deze goederen werden in beslag genomen. Toen W. 's avonds in zyn woning terugkeerde, werd hy aange houden, doch later weer op vrije voeten ge steld. Tot voor kort werd genoemde woning be woond door zekeren J., bekend onder den naam „De Witte van Wanssum". J. en zyn zoon W. J. bevinden zich sedert eenigen tyd in hech tenis. Men vermoedt, dat J. en eenige zyner zoons de dievenbende vormden, die eenigen tyd ge leden Noord-Limburg onveilig maakte. De politie stelt een onderzoek in. verklaren dal Ook in verouderde gevallen en indien andere medicamenten gefaald hebben, Onschadelijk voor maag hart en nieren. Duizenden die door pijnen geplaagd werden verkregen door TOGALtabletten weer het genot van een goede gezondheid. Neem in Uw eigen belang een proef met TOGAL maar sta er op, dat U TOGAL krijgt I TOGAL is het goedkoopste omdat hel werkelijk helpt. Bij alle Apoth. en Drog. verkrijgb. a f 0 80 en f2.— +O.B. 2?«r langer S«bruik de kliniekverpakking f 8.75 O B., welke het voordeellgste is. 9 9 9 9 Zondagmiddag is het 6-jarig jongetje P. E. uit de Stampioenstraat te Rotterdam, dat aan den walkant van de Nassauhaven speelde, te water geraakt en verdronken. Een politie-agent heeft het lykje opgehaald, dat naar het zieken huis aan den Coolsingel is gebracht 8.00 Morgengebed en gewijde gra mofoonmuzlek 8.15 Gramofoonmuzlek (morgen- concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den KRO. 10.00 Gramofoonmuzlek (Scala-or kest te Milaan o. 1. v. Carlo Sabajno) 10.30 Gramofoonmuzlek (Muziek- uitzending voor fabrieken) 11.00 Gramofoonmuzlek („Viool concert op. 77 D.gr.t." v. Joh. Brahms) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin, Inge-, leid en besloten door gewijde gramofoonmuzlek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuzlek 12.30 KRO-Orkest o. 1. V. Marinus van 't Woud 1.15 Gramofoonmuzlek (solisten- concert) 1.30 KRO-Melodlsten o. L v. Piet Lustenhouwer 2.00 Vrouwenuurtje: mevr. N. Feh- mers-Aalberse over: „Dien goelen ouwen tijd" en mevr. N. Schutte over „recepten voor den vastentijd". 3.00 Modecursus door mevr. H. CuppensGeurs. Knippen, naaien en hoedenmaken. 3.30 Opleiding coupeuse-leerares. 4.00 Gramofoonmuzlek (pianore cital: werken v. Chopin) 4.10 Martoine vertelt in het Over- Betuwsch 4.20 Gramofoonmuzlek (pianore cital: werken v. Liszt) 4.30 Orkest v. d. Bouwmeester- Revue o, 1. v. J. Ziegler. 5.00 Gramofoonmuzlek (Richard Tauber) 5.10 Martoine vertelt in het Over- Betuwsch 5.20 Gramofoonmuzlek 5.30 Orkest v. d. Bouwmeester- Revue o. 1. v. J. Ziegier 6.00 Zenderverzorging 6.05 KRO-Melodisten 6.40 EsperantocurSus door P. Heil- ker 7.00 Politieberichten 7.15 Klavierrecital door Paul Nies- sing 7.25 Gramofoonmuzlek 7.40 Klavierrecital (vervolg) 7.50 Nieuwsberichten en KRO-me- dedeelingen 8.00 Lijdensmeditatie door pater Borromaeus de Greeve O.F.M., voorafgegaan en besloten door lofgezangen 9.00 Gramofoonmuzlek 9.20 Het Tsjechische Duo, viool en piano 9.40 KRO-Orkest o. 1. V. Marinus van 't Woud 10.10 Het Tsjechische Duo (vervolg) 10.30 Nieuwsberichten 10.35 Lubov Kusnezowa m. piano- beg. v. Pred. Boshart 10.45 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 12.15 Gramofoonmuzlek GODSDIENST 10.00 Hilversum II (AVRO-morgen- wijding) ORGELBESPELING 11.30 Hilversum II (Piet v. Egmond Jr.) 11.50 Droitwich (Sidney Torch) ORKEST-CONCERTEN 11.20 Langenberg 11.40 Hamburg 12.20 Droitwich 12.20 Langenberg (symphonie-ork.) 1.30 Hilversum II (Symphonische muz. v. d. 18e en 20e eeuw door orkest o. 1. v. A. v. Raal- te m. m. v. solist) 2.10 Kalundborg (Omroeporkest) 3.20 Hamburg 5.20 Langenberg 7.20 Boedapest 7.30 Berlijn (orkest m. m. v. koor en solist) 8.00 Toulouse 8.20 Brussel H (orkest) 8.20 Brussel I (symphonie-orkest o. 1. v. Fr. André) 9.00 Brussel II 9.10 Luxemburg (concert) 9.35 Brussel I (symph.-orkest) 9.45 Luxemburg 9.50 Kalundborg 10.40 Droitwich LICHTE MUZIEK (gevar. concert) II (Jetty Cantor- n (Jetty Cantor- 8.35 Luxemburg 9.00 Hilversum ensemble) 10.10 Hamburg 10.30 Hilversum ensemble) 11.20 Kalundborg 11;20 Deutschlandsender 12.20 Luxemburg (gevar. concert) 12 50 Brussel I (Zigeunerorkest) 12.50 Brussel II (Salonorkest) 1.20 Hamburg 1.20 Droitwich 2.35 Droitwich 5.15 Brussel n Sen pianorecital van werken van Franz Liszt is Dinsdagmiddag te beluisteren in het programma van den K.R.O. (Hilversum I 4.204.30 uur) 5.20 Brussel I 6.35 Luxemburg (gevar. concert) 5.35 Droitwich 7.20 Weenen (blaasorkest) 7.30 Deutschlandsender (gevar. concert) 8.15 Toulouse (gevar. progr.) 8.20 Droitwich (filmmuziek) 9.20 Brussel IX (cabaretprogr.) 9.30 Milaan (dansmuziek) 10.20 Brussel II (dansmuziek) 10.20 Boedapest (Zigeunermuziek) 10.20 Deutschlandsender (dansmu ziek) 10.30 Kalundborg (dansmuziek) 10.35 Weenen (populair concert) 10.45 Boedapest (zigeunerorkest) 11.05 Parijs I (dansmuziek) 11.10 Hilversum II (John v. Briick's dansorkest) 11.15 Toulouse (Argentijnsche dansmuziek) 11.20 Luxemburg (dansmuziek) 11.35 Droitwich (dansmuziek) 11.85 Toulouse (pop. concert) 12.15 Toulouse 12.40 Toulouse (mil. marschen) GRAMOFOON 8.00 Hilversum n 8.20 Brussel I 8.20 Brussel n 10.15 Hilversum n 11.20 Droitwich 12.20 Brussel I 12.20 Brussel II 12.25 Parijs II 1.20 Deutschlandsender 1.40 Langenberg I.50 Brussel I 1.50 Brussel II 2.05 Droitwich 2.50 Parijs I 4.20 Parijs I 4.20 Berlijn 4.35 Milaan 4.35 Rome 5.20 Beromünster 5.50 Brussel I 6.00 Hilversum II 6.20 Deutschlandsender 6.20 Hamburg 6.35 Brussel I 6.35 Berlijn 6.50 Brussel II 6.55 Parijs II 7.20 Brussel II 8.10 Hilversum II 9.15 Toulouse 9.40 Boedapest 10.20 Brussel I 10.50 Parijs II II.05 Luxemburg (opera-aria's) 11.30 Weenen (dansmuziek) 11.50 Droitwich KAMERMUZIEK 11.20 Parijs I (kamerorkest) 12.30 Hilversum II (sextet) 12.35 Parijs I (kamerorkest) 1.45 Luxemburg (kwintet) 2.50 Hamburg 3.20 Beromünster (klein-orkest) 3.35 Droitwich (kwintet) 4.40 Droitwich (trio m. m. v. so praan) 5.20 Deutschlandsender (kameror kest) 5.50 Parijs I (kamerorkest) 7.55 Milaan (mandoline-orkest) 9.50 Deutschlandsender (2 pia no's) 9.50 Hamburg 10.45 Luxemburg (piano en cello) SOLISTEN-CONCERTEN 2.50 Kalundborg (zang en piano- beg.) 4.00 Hilversum H (zangrecital en pianogeb.) 6.20 Langenberg (zang en piano- beg.) 6.50 Droitwich (bariton) 7.05 Hilversum H (pianovoor dracht) 7.20 Kalundborg (vioolrecital en planobeg.) 9.10 Droitwich (pianorecital) 9.15 Toulouse (zang) 9.30 Weenen (pianorecital) 10.10 Boedapest (zang m. piano- be"OP£jJ2A EN OPERETTE 1.00 Luxemburg (operamuziek door omroeporkest) 7.20 Beromünster („Prince Igor", opera v. Borodin) 7.55 Rome („Parsifal" Rich. Wagner) 9.05 Hilversum II „Gianni Schicchl' Puccini) 9.45 Toulouse (operettemuziek) 11 00 Toulouse (operamuziek) 12.00 Toulouse (operettemuziek) PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8.00 Hilversum II 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel II 11.00 Hilversum II VARIA 11.00 Hilversum II (R.V.U.) 3.00 Hilversum II (knipcursus door mevr. Ida de Leeuw Van Rees) 4.30 Hilversum II (kinderkoorzang o. 1. v. Jac-ob v. Hamel) 5.05 Hilversum II (Mevr. Ant. v. Dijk vertelt voor kleine kin deren) 6.30 Hilversum II (R.V.TJ.) 7.00 Hilversum H en nu naar bed") 7.30 Hilversum II (Engelsche les door Fred Pry) 8.45 Milaan (Koorconcert) SPORT 10.00 Hilversum II (Han Hollander over de A'damsche Zesdaagsche) 10.25 Hilversum II (op college bij dr. Euwe - voor beginners) 10.40 Hilversum II (op college bij dr. Euwe - voor gevorderden) opera v. (fragm. v. opera van «i BERLIJN 356.7 BEROMÜNSTER 539.6 BOEDAPEST 459.5 BRÜSSEL I 483.9 BRUSSEL H 321.9 DEUTSCHL. SENDER 1571 DROITWICH 1500 HAMBURG 331.9 HILVERSUM I 301.5 (KRO en NCRV) HILVERSUM II (AVRO en VARA) KALUNDBORG 1261 LANGENBERG 455.9 LUXEMBURG 1304 MILAAN 368.6 PARIJS I 1648 PARIJS H 312.8 ROME 420.8 TOULOUSE 328.6 WEENEN 506.8 M. M. BL AL M. BI. M. BL BL 1875 BL BL BL BL M. BL BL BL BL M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Nivas verkocht 6000 ton bruine suiker met bestemming voor China. Voorts 848 ton superieur en 718 ton bruine suiker voor consumptie. De 's Gravenhaagsche Hypotheekbank voor Nederland boekte in 1935 een winst van f 226.600. Dit bedrag zou zeker een divi- dend-uitkeering toelaten, maar zal geheel voor reserveering worden bestemd ter ver sterking van de positie der bank, met het oog op de onzekere tijdsomstandigheden. De Mij. tot exploitatie van het Nederl. Sportpark stelt tot en met 16 April de in schrijving open op 2500 obligatiën, elk f 100 groot tot den koers van 100 pCt. Aandeel houders hebben recht van voorkeur, in dier voege, dat één aandeel van f 1000 recht geeft op toewijzing van 4 obligatiën en één onderaandeel van f 250 recht geeft op toe wijzing van 1 obligatie. De goud-uitvoer uit Engeland bedroeg in de week per 26 Maart 1.461.560 in baren, waarvan 1.460.102 naar Nederland werd verzonden. De introductie van Amerikaansche waar den op de beurs te Parijs met name U. S. Steel Corporation, American Tel.. and Tel. Dupont de Nemours en Kennecott Copper zal iporden opgeschort, wegens de gerezen moeilijkheden ten gevolge van de plannen der Amerikaansche regeering over de nieu we belastingen voor buitenlandsche houders tan Amerikaansche fondsen. Voorzichtige bankiers te Londen wijzen er op, dat de Fransche regeering onder geen omstgijdigheden de controle op den franc zal wijzigen en zeker niet vóór de a.s. par lementsverkiezingen. Ook rekenen zij op de medeiverking van het Britsch valuta-egali satiefonds, da in de laatste dagen bijzonder veel francs opneemt. De goudprijs te Londen is met 2 d. tot 141/% d. gestegen. 204.000 werd aan goud omgezet. De Belgische regeering keurde het besluit goed tot afschaffing van 't egalisatiefonds voor de valuta, welk fonds over een kapi taal beschikt van fr. 1125 mill., uit de deva luatie-winst verkregen. Dit bedrag wordt met de rest van de devaluatie-opbrengst thans ter beschikking gesteld van den dienst van het economisch herstel o.a. tot het verleenen van voorschotten voor de uit voering van werken. Tevens werd, het besluit goedgekeurd, waarbij de herschatting van den goudvoorraad der Nationale Bank ge schiedt op grondslag van een devaluatie van 28 pCt., terwijl de eerste herschatting ivas op 25 pCt. Er werd tevens besloten de noteering van de Belga te handhaven. De Canadian Pacific Rw. heeft S 15 mill. 3 pCt. converteerbare obligatiën uitgegeven met een looptijd van 9% jaar. De Reconstruction Finance Corporation verkreeg machtiging tot het verstrekken van leeningen voor de herstelwerken in de door de overstrooming geteisterde gebieden, tot een bedrag van 25 millioen. De groote spoorwegmijen in het Oosten der Vereen, Stafen zullen de Interstate Com merce -Commission verzoeken, ftfe tariefs verlaging tot een lateren daum uit te stellen aan op 2 Juni a.s. Deze mij en willen bij wijze van proef een lager tarief toepassen, dat hooger is dan het voorgestelde tarief. De Dollar noteerde Zaterdag j.l. te New- York 1.4779 tegen 1.4721 Vrijdag j.l. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.297.32 vorig slot 7.29V*); de Frank op 9.729-73% (vorig slot 9.7114) en de Dollar op 1.473/s1.47(4. (vorig slot 1.47%). De Bataafsche Hypotheekbank zal na ruime reserveering over het boekjaar geen dividend uitkeeren met het oog op de hui dige omstandigheden. Het vorig jaar werd 12 pCt. uitgekeerd. De Verein. Stahlwerke keert een dividend uit van 3 pCt. De gang van zaken, ook m de tot nu toe verloopen periode is verbe terd. De kolenproductie steeg met 15 pCt., de ruw-staalproductie met 25 pCt. en de bestellingen met 15 pCt. Zaterdagmorgen te 7.57 uur is het K.L.M.-toe stel Lijster van Schiphol naar Indië vertrokken- Twee passagiers bevinden zich aan boord, na- een Amsterdam-Karachi en één Amsterdam" Batavia. Te Rome komen drie passagiers aan boord voor Bangkok, te Cairo een passagier voor Bagdad en te Calcutta voor Singapore. Het toestel vervoert 109 Kg. goederen, 262 Kg. brief post en 21 Kg. pakketpost. De „Sperwer" is op de thuisreis te Athene aangekomen. Rangoon De „Nachtegaal" (uitreis) bereikte Rangoon. De „Kwak" is op de thuisreis te aangekomen. BATAVIA, 27 Maart. (Aneta). Ter gelegen heid van de algemeene verkiezingen Duitschland vertrekken Zondag a.s. de te Soerabaja en omgeving woonachtige schers met het stoomschip „Halle" naar probo- linggo, waar de aldaar woonachtige Duitse*1 stemgerechtigden aan boord van dit schip zul'e^ embarkeeren. Vervolgens zal koers worden Sc'^ zet tot buiten de territoriale grens. Wanne® het schip daar zal zijn aangekomen, zullen aanwezige Duitschers in de gelegenheid worde gesteld hun stemplicht te vervullen. Ook te Medan zal de Duitsche kolonie in d gelegenheid worden gesteld, op deze wyze h»a stemplicht na te komen. Voor de te Batavia gevestigde Duitsche stem" gerechtigden is echter geen boot beschikbaar- KOETARADJA, 30 Maart. (Aneta.) Koionel J. C. J. Bongers, militair commandant vaJr Atjeh en Onderhoorigheden is benoemd te Ridder in de Orde van den Nederlahdsche Leeuw. De Gouverneur-Generaal deed den gedeco reerde hiervan mededeeling tydens zyn verbU) te Koetaradja. BUITENZORG, 30 Maart. (Aneta.) Met gang van 31 Maart is bevorderd tot luitenah kolonel van de artillerie majoor H. L. Ma1-11"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6