Een tegenspraak Men tefoifft ont: KWIEK EN VIEF dn GED. OUDE GRACHT 78 Solide Heerenpantalons Ziet onze etalages GED. OUDE GRACHT 78 n t ook voor Heerenregenjassen JOHNSON OLIEBRANDERS WOENSDAG 1 APRIL 1936 Heringa Wuthrich Betoogingen te Graz Duitschland-Nederland N-l-E-T-N-A-A-S-T-E-bK-A-A-R M .artooP Verscherping der nationaal- socialistische activiteit in Stiermarken VOETBAL Op 6 December te Dusseldorf H.F.C.V.U.C. Niet in Heemstede gespeeld? DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND R. K. Damclub Ontspanning (Noordwyk) VRAGENBUS UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL HEEMSTEDE HILLEGOM VELSEN ZAANDAM RIJKS VISCH AF SLAG STAAT VAN BESOMMINGEN 1/» P°nd K0*'e is het overbodig in uitverkoopen te koopen. Want solide HEERENKLEEDING VOOR WEINIG GELD kunt U in de meest moderne dessins koopen bij ZOOWEL VOOR GEWONE MATEN ALS VOOR CORPULENTE OF EXTRA GROOTE PERSONEN brengen wij reeds vanaf f 1.50 tot f 27.50 in alle maten vanaf f 2.- tot f 7.50 Wij maken het publiek er op attent dat wij uitslui tend PRIMA KLEEDING leveren en geen minder waardige confectie, die U aan de reuk kunt herkennen en speciaal voor lokprijs gekocht is. Aanbevelend Berichten reeds geplaats in een deel onzer vorige oplaag. WEENEN, 31 Maart. Te Graz vonden heden avond betoogingen tegen de regeering plaats, waaraan ook deelgenomen werd door leden van het Schutzkorps en verscheidene soldaten in uniform, die protesteerden tegen het afvoeren van bepaalde hulptroepen. Te Feldbach bi) Graz werd 'n vroeger lid der Hitler-S.A., onder bedreiging met een revolver, door vier mannen gedwongen in een auto te stappen, welke daarop snel wegreed. In Stiermarken manifesteert zich een ver scherping der nationaal-socialistische activiteit. Naar wij vernemen zal op 6 December a.s. te Dusseldorf de voetbal-landenwedstrijd Duitsch land-Nederland gespeeld worden. De laatste ontmoeting, welke eveneens te In tegenstelling met de loopende geruchten, als zou bovengenoemde wedstrijd, die Zondag a.s. op het RCH-terrein gespeeld wordt, op verzoek van EDO uitgesteld zijn, is ons bij nader onderzoek gebleken, dat een en ander niet juist is. Wel is men doende om HPCVUC a.s. Zon dag uitgesteld te krijgen, of althans niet in Heemstede te laten spelen. Men is hierover echter nog aan het onder handelen, zoodat voorloopig én HPCVUC en EDOKinheim voor a.s. Zondag vastgesteld zijn. Voor de eerste klasse van bovengenoemden bond werd te Lisse gespeeld: Ontwikkeling- Ons Genoegen. Eerstgenoemde slaagde er in een groote overwinning te behalen. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: OntwikkelingOns Genoegen A. TurkJ. Schilder 20 P. de Jeu—C. Zuiderduin 0—2 J. v. d. Poel—W. v. d. Oetelaar 11 A. LeuvenP. de Haas 20 A. van DijkJ. Smit 20 A. Mooiekind—Th. Jansen 2—0 W. van VelzenC. Borst 20 P. PhilipseP. Kaptein 11 L. van Eik—J. van Gijlswijk 02 P. v. d. ZwetC. Warmerdam 2—0 Totaal 146 Hieronder publiceeren wij den stand der on. derlinge competitie van bovengenoemde ver- eeniging: Th. Zwetsloot 10 6 3 1 15 L. Turk 6 6 12 L. de Ridder 9 4 4 1 13 W. Bchelvis 10 5 2 3 12 J. van Schie 7 3 4 10 J. Mooiekind 7 4 1 2 9 J. v. d. Schalk 7 2 3 2 7 M. v. d. Linden 5 2 2 1 6 P. Koelewljn 8 2 2 4 6 C. Koelewjjn 9 3 6 6 J. van Schooten 7 1 3 3 5 J. Pesschier 8 3 1 5 5 M v. d. Berg 10 2 1 7 5 Th. Hoogervorst 4 1 2 1 4 J. van Houten 5 1 2 2 4 C. Pesschier 6 2 4 2 P. Caspers 7 1 6 2 Vr.: Ik woon in Wijk aan Duin en betaal aan huur f 4.50 per week. Ik ben aangeslagen in de Personeele belasting voor f 31.11. Is dit juist? Ik heb 3 kinderen. Antw.: U bent te hoog aangeslagen. Waar schijnlijk heeft men geen rekening gehouden toet uw kinderen. Vr.: Kan iemand, die als getuige a décharge in een strafzaak wordt gedagvaard en zonder dat hij geldelijk nadeel heeft van zijn baas, nog ver zuim opgeven voor zijn vrijen tijd? 2. Mag een advocaat-procureur beslag leggen op iemands vrijen tijd? Antw.: 1. Het staat u vrij om als getuige decharge op te treden of niet. 2. Neen. Vr.: Is het boek „Le Disciple" vr.n den overle den Franschen schrijver Paul Bourget ook in een Ned. vertaling verschenen? Zoo ja, onder wei hen titel? 2. Hoeveel bedraagt de Holl. waarde van den Duitschen rijksmark en van den Bel gischen frank? Antw. 1.: Voor zoover ons bekend is het boek „Le Disciple" van Paul Bourget niet in het Ne- derlandsch vertaald. 2. De mark noteert onge veer 39 cent en de Belgische frank ongeveer 5 cent. Vr.; Hoe krijgt men een cyclamen en een azalia weer in bloei? Antw.: Zoodra uw cyclamen is uitgebloeid Kloet u minder water geven en de planten in een vorstvrije kamer zetten dicht bij het glas. Zijn de bladeren geel geworden dan geeft men geen water meer. Laat de bolletjes of in den pot of he waar ze in droog zand om ze dan in Juli- Augustus weer op te potten. Uw azalia vooral uiet te warm zetten en zoo licht mogelijk. Daar van hangt de hoeveelheid water af. Tijdens den zomer in den tuin plaatsen, niet te zonnig, be- hiesten en goed gieten. Burgerlijke Stand Geboren: A. Nieuw - meijervan Giffen, d. E. K. H. van Hoeven Abel, z. R. BartelsZwiers d. Ondertrouwd: H. A. van Maarle en M. P. Schxöer. Getrouwd: A. Ruys en I. H. F. Kruimel. D. Clay en Anna Körber. Overleden: L. J. M. Cruyt 50 jaar, wonende te 's-Gravenhage. C. F. R. Cuijpers 83 jaar overleden te Laren (N. H.), wed. van E. M. Alberdingk Tljijm. M. S. Beuneman 77 jaar. E. S. C. J. de Gelder 62 jaar, echtgenoote van L. P. de Stoppelaar. A. W. van den Bergh, 74 jaar. Botsing op de Heemsteedsche Dreef. Maan dagmiddag had een aanrijding plaats op de Heemsteedsche Dreef tusschen een kleinen auto van een zuivelinrichting te Hillegom en be stuurd door C. W., en een met een paard be spannen wagen van den landbouwer C. v. d.W. Laatstgenoemde, die uit de richting Haarlem mermeer kwam, wilde links de Postlaan inrij den, en heeft, naar hij beweerde den kleinen auto niet zien aankomen, deels door de heester beplanting en het huisje van de pompinstallatie der rioleering. De auto, die uit de richting Haarlem kwam, kon niet spoedig genoeg remmen en reed tegen de rechterzijde van den wagen op, met als ge volg dat wagen en auto beschadigd werden. Het paard ging aan de haal, en arriveerde zonder verdere ongelukken in de garage der firma v. Lent, waar het tot stilstand kwam. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Gewetensgeld De Minister van Financiën maakt bekend, dat alhier ten behoeve van s Rijks schatkist is ontvangen f 5.30. Burgerlijke Stand. Geboren: H. C. Seijze- ner—Vliet Vlieland, z.; J. E. van de Pavoordt —Miltenburg, z.; H. C. Zonneveld—den Hol lander, d.; A. M. Duwel—Lemmers, z.; A. P. Koppertvan Steijn z.; C. F. KolkNoord- hoek, z.; C. M. KroonSstermans, d.; A. Oei —van der Knaap, d.; P. G. Heemskerk—van Haaster, d. Ondertrouwd: P. J. Moonen en C. M. Uiten- daal; B. P. J- Bornheim en A. C. Dekker. Overleden: C. A. Kuitems, 75 jaar, echtgen. van P. van Bourgondiën. Geslaagd Voor het examen apothekers assistente slaagde onze plaatsgenoote mej. A. J. Chaudron. Kindervoeding gaat door! Ten bate der Schoolkindervoeding der St. Vincentiusvereen. (conferentie van St. Joseph) heeft de collecte f 216 opgebracht. Het dreigende gevaar, dat dit liefdewerk ontijdig zou moeten worden ge staakt, is daardoor afgewend. Het bestuur der St. Vincentius is den parochianen voor het ge brachte offer uiterst dankbaar. Zilveren jubileum Maandag was het 25 jaar geleden, dat de heer H. van den Berg in dienst trad bij de Firma Ludwig Co., bloe misten aan de Weeresteinstaat alhier. De fir ma feliciteerde haar meesterknecht en kun- dlgen vakman op hartelijke wijze en bracht hem dank voor den ijver, waarmede hij gedu rende een kwart eeuw de belangen der zaak had gediend. Zij uitte den wensch, dat het hem gegeven mocht zijn, nog lang aan deze oude en zoo gunstig bekende zaak te mogen ar beiden. Als stoffelijk bewijs van waardeering werd hem een gouden horloge met inscriptie overhandigd. Ook de mede-arbeiders der firma boden hun gelukwenschen aan en evenzeer een stoffelijk bewijs van vriendschap. De jubilaris dankte voor de hulde, hem be reid; gaarne werkt hij in dit bedrijf, dat door zijn bizondere cultures zooveel opwek- kenden arbeid verschaft. Waar de firma steeds zoo goed is voor haar menschen, daar vliegt de tijd en is men zonder extra aansporing ijverig bezig. Het verdere gedeelte van den dag werd in huiselijken kring doorgebracht. Alle hens aan dek! Aan den nieuwen weg werken niet minder dan 70 arbeidskrachten, ten einde hem voor de groote bollendrukte ge reed te hebben: of dat inderdaad gelukken zal, kunnen we niet zeggen. Burgerlijke Stand. Geboren: M. G. Wig- gers—Kuiper, z.; C. BroekPrins, z.; G. J- v. Waard—Witteman, d.; M. M. Wals—Rosier, zA. Helemigh—Groen, d.; H. Moerland—Miog, d.; A. Rijke—Dijkhuizen, d.; A. Berghuis—v. d. Wal, d.; M. C. Knapen—Raspoort, z.; C. de Best—Roos, d.; G. E. M. Roossien—Snip. d. Overleden: Willem Heek, 54 jaar.; Jan Buding 68 jaar; Willeb Mollevanger 70 jaar; Johanna Kleijn, ehtg. van M. Verbaan, 61 jaar; Erzsébet Csizar, 25 jaar; Wilhelmina Cath Stoop, echtg. van G. G. van Warmerdam, 55 jaar; Johannes Ant. Vendel, 78 jaar; Maria van Riessen, echtg. van D. de Rooij, 43 jaar; Dirk de Rooi, 4 jaar. Statuten De Staatscourant bevat de sta tuten van de N. V. tot In- en Verkoon van Koelartikelen, te IJmuiden, gemeente Velsen. Burgerlijke Stand Geboren: Dirk, z. van H. J. Rönitz en T. Boer. Lamberta Maria Elisabeth, d. van N. Telman en L. G. Huls bergen. Trijntje, d. van R. de Vries en D. Beekman. Johannes, z. van P. J. van Breemen en N. Huijsman. Guurtje, d. van H. Kok en A. W. de Graaf. Antje, d. van R. A. Ploeg en J. Ooijevaar. Astrid Johanna Maria, d. van H. P. J. Hooreman en J. W. Klösges. Cor nells, z. van C. van den Bosch en E. Riebeek. Leendert Marinus, z. van J. Klaassen en N. Lubbes. Jacob, z. van W. Molenaar en W. Gt J. Nieuwenhuizen. Floris, z. van A. Schermer en C. Verwol. Ondertrouwd: C. Kwakernaak en E. M. Hart. J. Jongewaard en C. C. van Hattem. Getrouwd: J. E. van der Wal met H. de Vries. B. van der Horst met M. H. Decker. A. Huisman met E. van Poelgeest. Overleden: Gerrit Brand, 60 jr., geh. met T. Heimering. Karei Gerrit Asses, 80 jr., weduw naar van N. Wals. Neeltje Langenberg, 73 jr., geh. met J. Roos (won. te Wormer). Trijntje Bunders, 54 jr., ongehuwd. Pieter Sturk, 49 jr., geh. met M. C. Theewis. Jan Prins, 57 jr., geh. met M. Brufjnen. Margaretha, 13 dg., d. van J. Swenneker en, E. J. Tegel kamp. Uiterst hinderlijk en vol ge varen is het, wanneer meer dan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalle wegen en paden is zelfs twee nog te veel S (Ingezonden Mededeeling) Vandaag werd overal verteld, dat Kol's Tegelhandel, Kleine Houtweg 13, van de gemeente opdracht zou hebben gekregen om de Groote Markt bij de reorganisatie te betegelen. Hoewel Kol natuurlijk in staat zou zijn om door zijn geweldigen voorraad en zijn prima vakmenschen binnen 24 uur aan de opdracht te voldoen, moet dit ver telseltje toch worden tegengesproken. Kol blijft zich voorloopig specialiseeren in het betegelen van badkamers, trappen huizen, halls etc. Bel op 16572. HET TAXI-VRAAGSTUK Mijnheer dé Redacteur, Sta ons toe, in verband met UW artikel in het ochtendblad van 22 Maart over het Taxi bedrijf, eenige opmerkingen te maken. Onze op merkingen betreffen in hoofdzaak Uw bewe ring aangaande de zoogenaamde dubbeltjes- Taxi's als zouden déze alle voorspellingen ten spijt thans nog bestaan. Geachte Redactie, deze goedkoope taxi's zijn een uitvloeisel van de vreeselijke crisistoestan den en worden meestentijds op touw gezet door menschen welke niet in staat zijn te berekenen hoeveel hun de K.M. kost. Met als gevolg, dat zoodra de exploitatiekosten iets hooger worden, doordat de noodwendige reparatiën komen en vernieuwing van banden noodzakelijk wordt, de ondernemingen weer even snel verdwijnen na hun bij elkaar gespaarde kapitaaltje te hebben ver speeld en veelal nog een groot bedrag hunner leveranciers. Nu doet zich het eigenaardige verschijnsel voor dat als de een verdwijnt er weer anderen gevonden worden, omdat dezen, onkundig als zij zijn, ook eens een kansje meenen te kunnen wagen. Het gevolg van dit alles is dat boven dien dé bona-fide bedrijven door de moordende concurrentie mee in den afgrond worden ge sleept. Dit nu kan toch geenszins als een pu bliek belang worden aangemerkt, 't Gevolg hier van is dat ook de eertijds goede bedrijven ge noodzaakt zijn de noodzakelijkste reparatiën achterwege te laten, en ook hun wagenparken in een desolaten toestand komen te verkeeren. Tot groote 'schade voor hen zelf en meerder risi co voor de passagiers. Uiteindelijk zijn zij gedwongen de diensten welke vroeger door 2 chauffeurs werden ver richt, thans uit bezuinigingsoverwegingen door 1 chauffeur te laten doen met als gevolg bovenmatige diensttijden, waardoor ook alweer de veiligheid van het publiek ernstig in gevaar wordt gebracht. Gelukkig geeft U in Uw verder betoog toe, dat nog wel het een en ander verbeterd zou kun nen worden, doch spreekt daarbij de vrees uit, dat dit zal geschieden zonder het taxi-rijdend publiek hierin te kennen. De Nederlandsche Bond van Luxe Verhuur- en Taxi-Ondernemers heeft thans na een drietal vergaderingen met de Haarlemsche Ondernemers verordenings- voorstellen opgesteld, welke binnenkort aan het Haarlemsche Gemeentebestuur zullen worden toegezonden. En omdat wij gaarne bereid zijn onze wenschen in het openbaar te behandelen, zullen wij ook U déze voorstellen toezenden, omdat wij overtuigd zijn, met deze voorstellen het publiek belang in de hoogste mate te die nen. Wij stellen ons voor, indien deze voorstel len worden aangenomen, B. en W. te verzoe ken een commissie in het leven te willen roe pen volgens het voorbeeld van Amsterdam, waarin aan het publiek een ruime plaats moet worden ingeruimd en welke tot taak heeft B. en W. te adviseeren in alle zaken betreffende het Taxi- en Luxe verhuurbedrijf. Hoogachtend, W. ASMAN Algem. Secretaris Ned. Bond van Luxe Verhuur- en Taxiauto Ondernemers. Naschrift der Redactie. Wij hebben in ons artikel geschreven, dat de dubbeltjes-taxi indertijd, als een verdiende re actie op dë veel te hooge en schier onwrikbaar schijnende tarieven, Haarlem stormenderhand veroverde en dat de „goedkoope taxi" (niet de dubbeltjes-taxi) zich tot nu toe heeft kunnen handhaven. Maar wij hebben den huidigen toe stand geenszins als ideaal voorgesteld. Integen deel. De strekking van ons artikel was geen an dere dan aan te toonen, dat bij de aanhangige besprekingen niet uitsluitend en eenzijdig re kening dient te worden gehouden met de be langen van taxi-houders en chauffeurs, maar dat ook die van het publiek bij het wikken en wegen van den toestand in oogenschouw die nen te worden genomen. Nu een zoo invloedrijk man als de secretaris van dén Ned. Bond van Luxe Verhuur- en Taxi-auto ondernemers mede deelt, dat aan B. en W. verzocht zal worden een commissie in het leven te willen roepen, waarin aan het publiek een ruime plaats moet worden ingeruimd, is dë schrijver van het artikel ge rust en behoeft er niet aan te worden getwij feld of er zal een regeling tot stand komen, die alle partijen bevredigt en dient. Over: HET NIEUWE VEILINGSGEBOUW Zeer terecht heeft de Raad der gemeente Be verwijk het verzoek van de veiling Eendracht en Tuindersbelang aangehouden en het getuigt van wijs inzicht, niet overijld een besluit te nemen, maar de door derden geopperde bezwaren na te gaan. Evenwel wil het mij voorkomen, dat de geop perde bzwaren niet steekhoudend zijn en niet ter zake dienend. Even na den wereldoorlog is van uit Beverwijk een poging gedaan bij de directie v. d. Groenten- centrale te 's-Gravenhage om de vellingen van de heeren Kluft en Tervoort en van Gebrs. Duyn op te heffen, maar de Groentencentr. deskundig in gelicht door een Beverwijkschen koopman, heeft, gezien den pioniersarbeid en de correcte wijze waarop genoemde heeren het veillngswezen heb ben gediend, deze poging van de hand gewezen. Het goed recht en de verdiensten van deze par ticuliere veilingen zijn een ieder bekend en dat Beverwijksche groenten en, aardbeien alom ln binnen- en buitenland zoo bekend zijn, is voor 'n groot deel aan de kooplieden en het initiatief van de heeren Kluft en Tervoort en Chr. Duyn te danken De' bezwaren geuit tegen het verzoek, zijn. le. verkeersmoeilijkheden; 2e. gebouwen coöperatieve veilingen 3e. uitbreiding rechten. De verkeersmoeilijkheden zijn er om opgelost .c worden De besturen der coöperatieve veilingen hebben destijds gemeend, dat zij groote gebouwen noodlg hadden voor hun bedrijf en hebben deze gebou wen tegen den destijds geldenden hoogen prijs aangekocht. De veilingen Eendracht en Tuindersbelang heb ben destijds de coöperatieve veilingen daarvan geen verwijt gemaakt, het bestuur van de coöp. veilingen meende dit ln het belang van haar le den te moeten doen, maar het moge en het kan niet als leidraad dienen om thans dit als argu ment naar voren te brengen om de oudere vei lingen tegen te werken. Het is nu eenmaal zoo, die in den duren tijd huizen gekocht heeft, moet de waardeverminde ring voor zijn rekening nemen. Van uitbreidingsrechten is toch zeker wel in het geheel geen sprake. Er is reeds een grooter gedeelte terrein in ge bruik; dit terrein is steeds in gebruik voor de straatveilingen, lnplaats daarvan komt nu het veilinggebouw met de klok. In plaats dat de vereenlgde veilingen sympa thie zouden betuigen met deze verbetering, om dat het in het belang is van tuinders en koop lieden (dit is toch het eenigst belang, dat de Ver. veilingen ten doel hebben!?) worden er be zwaren tegen ingebracht. Het behoeft geen verder betoog, dat 3 bezwaren van geen belang zijn en m.i. niet steekhoudend genoemd kunnen worden. Men moet niet uit het oog verliezen, dat ca. 600 tuinders bij Kluft en Tervoort en Gebrs. Duyn veilen, dat mij gebleken is uit het verslag van het; Centraal Bureau van Veilingen, dat het velllngs- bedrag van de veilingen Eendracht en Tuinders belang samen ongeveer gelijk is aan dat van de Ver. Veilingen en dat er uit de gemeente Wijk aan Zee en Duin ca. 200 tuinders bij de heeren Kluft en Tervoort en Gebrs. Duyn veilen en ik geloof niet, dat de Raad deze toekomstige bur gers van (groot) Beverwijk van den vooruitgang op veilingsgebied niet zou willen laten profiteeren. Het initiatief, van welke zijde dit dan ook komt om verbeterng aan te brengen in het marktwezen van Beverwijk ter bevordering van de belangen van tuinders en kooplieden, kan niet anders dan toegejuicht worden en Burgem. en Weth. van Beverwijk verdienen hulde voor den steun en snelle voorbereiding van deze zaak. Moge de Raad spoedig een wijs besluit nemen! W. MATERS. (Van redactiewege ingekort). Over: IIET NIEUWE VEILINGSGEBOUW Bij de Openbare Raadsvergadering van 26 Maart 1.1, werd ons met een paar onnoozele regels te elfder ure op de aanvulllngsagenda medege deeld: Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een gedeelte van het Marktterrein. Met een boekdeel echter werd het besluit door B. en W. aan den Raad voorgesteld, waartoe zij met twee dagen zou moeten beslissen. Doch de burgerij werd wakker, althans een gedeelte hiervan. Een schrijven van de Vereen. Veilingen en van de Beverw. Vereen, voor den Handel en Industrie gericht aan de leden van den Raad heeft onze en toekomstige Bever- wijkers wellicht voor erger behoed, en onderge- teekenden zullen door dit schrijven de burgerij trachten uiteen te zetten, hoe een schrander koopman op diplomatieke wijze het eenige markt terrein, dat Beverwijk bezit het zoo goed als ge heel zou afhandig gemaakt hebben. Voor een jaarlijksche pachtsom van f 1700 dit zou de gemeentekas een voordeel opleveren van f 500 hetgeen de doorslag zou kunnen geven met alle eventueele gevolgen. Het was goed gezien door de Beverw. Vereen, voor Handel en Industrie welke in haar verzoek aan den Raad schreef, dat een groot gedeelte der bruikbaarheid van de haven zou worden gemist en de geheele marktruimte door de onderhavige plannen waardeloos zou worden immers de groote rij van wagens en auto's van aanvoerders zouden op het verlengde der marktruimte komen te staan, nu zou deze blokkade door een verkeers agent kunnen geregeld worden, doch dan reeds wordt de winst in verlies omgezet. Maar er schuilt meer achter en dat is voor ons ook meer door- slaander Onlangs werd de burgerij noodgedwongen door den Raad een nieuwe belasting opgelegd: indien nu de gemeente genegen is een gedeelte van haar markterrein te onttrekken aan den Open baren dienst: zou het dan geen aanbeveling ver dienen om belanghebbenden in de gelegenheid te stellen eveneens een erfpachtsrecht te ver strekken als aan bedoelden ln gen. besluit. Zou hieruit niet kunnen blijken, dat bij een derge lijk voorstel een belangrijk hooger bedrag uit het marktterrein zou worden gehaald of hebben de deskundige voorlichters dezen prijs soms reeds best genoemd! dan wordt de lof die de koopers hun toezwaaien bedenkelijk. Er zou echter bij aanne ming van dit besluit voor belanghebbenden geen kans meer bestaan, want practisch ware dan het geheele marktterrein reeds verkocht. Met alle respect voor hetgeen de Havenmeester in het verkeer op de markt heeft verbeterd, heeft hij in deze zaak wel wat ondoordacht en eenzij dig gehandeld en meenen wij, dat hij nimmer in dezen geest had mogen adviseeren. Hierdoor zou ondoordacht een persoonlijk be lang gediend worden ten koste van het algemeen belang. Het eenige nut wat deze zaak nog zou kunnen afwerpen is de gedachte naar Concen tratie der Veilingen, waarvoor het Gemeentebe stuur een open oog mag hebben doch dan niet eerst een. cessie afgeven, om deze later in anderen vorm terug te moeten koopen. Dit is de overweging der dissident katholieke Raadsleden in deze belangrijke doch schijnbaar onnoozele zaak. U, redactie, dankend voor de toe gestane plaatsruimte. H. TROMP. J. MEURS. IJMUIDEN, 1 April. Rijksvischaf slag. Tarbot 0.861 per kg. Griet 11.5024 per 50 kg. Tong 65—90 cent per kg. Groote Schol 12.50—18, middel Schol 16.00—19, Zetschol 16.00—21, kleine Schol 9.0020, Schar 2.308.50, Tong schar 19.0022 per 50 stuks. Vleet 2.153.50 p. stuk. Pieterman en Poon 1.907, groote Schel- visch 15.0021, middel Schelvlsch 15.5023, kl. midd. Schelvisch 14.0020, kleine Schel- visch 8.3017 per 50 kg. Kabeljauw 17.00—45 per 125 kg. Gullen 1116.50 per 50 kg. Leng 0.351.65 per stuk. Heilbot 0.58—1 per kg. Wij ting 2.506.60 per 50 kg. Koolvisch 1685 cent per stuk. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Alma 265 manden 2190.Mary IJm. 189 245 is onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hl) ln 80.000 gezinnen, waar hij steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per •.egel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) *0 ct. per regel. manden 2320.Sperwer 90 manden 1560 R. O. 16 Betje 95 manden 1690.Protinus 170 manden 1620Petten 525 manden 3320.—, Uiver 250 manden 2560. KOTTERS E 530 790—, E 379 1750.—. LOGGERS K.W. 52 260130 470.—, 18 390.—, 23 540.—, Sch. 210 610Sch. 196 400.—, Sch. 285 850,—. 1 ba* ar»65 r Heice-vr»)® M 2 bussen Co« \fm HmeMeedinz J. VAN DAM J. VAN DAM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7