Begrafenis van piloot Beekman. Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen Zoekt gij betrouwbaar j Personeel? WEDSTRIJDEN 'n Voorjaarsfietstocht Paaschei-versiering DONDERDAG 2 APRIL 1936 'N VERSJE VAN VONDEL zelfs in alle kranten vermeld. Zoo werd mijnheer Mackey gehuldigd, omdat hij honderd oesters in negen minuten had ver orberd; Bob Barnett, omdat hij twee en zestig eieren in één uur naar binnen had gewerkt; Hauning Westnut om z'n record van zeventig abrikozen in zeven minuten. Patrick Driver is de wereld-biefstuk-kam pioen, want hij at er acht kilo van bij een enkelen maaltijd. Wij zouden deze heeren wel kampioenen gulzigheid kunnen noemen en wij, Hol landers, kunnen dan beter voor den dag komen met onzen schaakkampioen Max Euwe. CEDA. De V.P.D. 't Was een heel troepje, dat op dezen mooien Maartschen dag een fietstochtje maakte. Voorop reden Bram en Kees, dan volgden Rob en Evelien en eindelijk kwa men Mientje en Toos. Er was bijna geen wind, de lucht was strak blauw, kortom 't beloofde een schitterende tocht te zullen worden. Het doel was eigenlijk driedubbel, zooals Kees gezegd had. Ten eerste een mooien fietstocht maken, ten tweede boschanemonen zoeken en ten derde kij ken of er van de boschbewoners ook iets te zien was. Voor de boschanemonen was 't terrein al gauw bereikt. Midden door den grooten weg, die naar he,t bosch leidde, stroomde een beekje en juist bij de brug kon je gemakkelijk den slootkant bereiken, waar het meestal wemelde van de bosch anemonen. Nu was het nog wat vroeg in den tijd, maar het was er ook eigenlijk om te doen, plantjes mee te nemen om in den tuin te zetten en daarvoor was deze tijd juist de goede. Het duurde niet lang of Mientje had tusschen de dorre bladeren de fijne blaadjes ontdekt (fig. 1). Voorzichtig werd een stuk wortelstok met de blaadjes eraan uitgegraven en in een krant gepakt. Het was nog flink vochtig, zoo van den slootkant, gevaar voor uitdrogen bestond niet. Nu ontdekten ook de anderen plaptjes van anemonen en spoedig was een tiental plantjes verzameld. Ook de dotterbloemen (fig. 2) begonnen al voor den dag te ko men en zelfs te bloeien; zij waren dus al verder dan de anemonen. pmniiiiininiiiiiiniiiniinimiiiinninniiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiTi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiuiiiiiuiiiiiiiiiiniitininniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii Wielerwedstrijden zijn aan de orde van den dag. Als je maar een paar sterke longen hebt, ben je al een heel eind op streek. Maar als iedere deelnemer in zijn linkerhand een ei tus schen duim en wijsvinger moet houden en het eindpunt moet bereiken, zonder het ei te breken, terwijl hij zoo snel mogelijk moet rijden, nu dat is lang zoo gemakke- lijk niet, want terwijl men rijdt moet men zijn aandacht verdeelen tusschen het ei en het stuur. Als je het laatste vergeet, lig je in een oogenblik tegen de vlakte en ais je het ei vergeet, heb je het gauw tusschen je vingers stuk geknepen. In Parijs hebben elk jaar wedstrijden plaats van kellners, die met een blad vol glazen en kopjes het eerst aan een zeker punt moeten zijn; van winkelmeisjes, die hun hoedendoos aan het eindpunt moeten brengen en van de sjouwers van de „Hal les", de groote levensmiddelenmarkt van Parijs, die met vrachten van een paar hon derd kilo moeten hollen. In Engeland heb ben nu en dan wedstrijden plaats tusschen de dragers van de fruitmarkt. De deel nemers moeten wel een dozijn groente manden op hun hoofd torsen. En dat is geen kleinigheid, want deze manden zijn in den regel -25 cM. hoog en 50 cM. in doorsnee. De Schotten houden er een eigenaardig spel op na, waarvoor men al over een bui tengewonen voorraad kracht moet beschik ken. 'n Dikken stok, „caber" genaamd, die 6 M. lang is en wel 100 kilo zwaar, moeten ze eerst tot aan hun schouder opheffen en dan zoodanig wei-pen, dat de „caber" een hal ven cirkel beschrijft. Een spel in Perzië is dat, waarbij twee mannen rug aan rug op een paard zitten. Het kamp wordt in tweeën verdeeld en het is nu zaak zijn tegenstanders van het paard te werpen en degene, die de meeste ruiters uit het zadel gelicht heeft, is natuurlijk de, overwinnaar. Dan hebben we nog de wedstrijden in oehcndigheid, zooals er 'n poosje geleden in Londen een gehouden is voor de kap pers. De opgaaf was, om twee kinnen in den kortst mogelijken tijd te scheren. Twintig candidaten namen aan den wed strijd deel en het was een Italiaan, die met glans al zijn collega's versloeg door in den tijd van 6 minuten en 12 seconden zijn twee klanten te scheren. In het organiseeren van wedstrijden spant Amerika natuurlijk de kroon, want de eene is hier al dwazer dan de andere. Denk eens, dat er een prijs uitgeloofd werd voor dengene, die het eerst een reusachti ge taart had opgegeten, zonder er 'n drup pel bij te drinken. Lekker, zeg je? Het zou je niet meevallen, maar je zult van je moe der wel geen kans krijgen om het te pro- beeren. De namen van eenige winnaars van zulke onzinnige wedstrijden werden Hier is een versierd Paaschei 'n visch. De vinnen en den staart knip je van gekleurd papier, b.v. rood of oranje. Jullie ziet wel hoe dat gaat. Er komen lip jes aan, die omgebogen worden en op het ei geplakt. Bij de kieuwen heeft de visch aan weerszijden een vin. De oogen, schub ben, kieuwen en bek worden er netjes op geschilderd of geteekend. Je kunt 't heele ei oranje kleuren, dan wordt het 'n goud- visch. de aandacht. Was het een vogel? Neen, toen zij goed keken, was het een aardig eekhorentje, dat, verbaasd over de bezoe kers, even in het dorre gras bleef zitten en toen met vlugge bewegingen naar den naastbijzijnden boom wipte om langs den stam omhoog klimmend te verdwijnen. En het bleef niet bij een eekhoorn (fig. 4), spoedig zagen zij een tweeden, een derden, en zelfs een vierden; het leek wel of alle eekhoorns mèt elkaar hadden afgesproken hier bijeen te komen. Overal zag je de mooie staartpluimen omhooggaan. In het bosch werd een oogenblik halt gehouden om de meegebrachte appels op te eten. De schillen werden netjes in een oud konijnenhol begraven. Toen herinner de Evelien zich, dat zij beloofd had gagel mee te brengen (fig. 5). Nu, dat was geen bezwaar. Vlak bij was een soort vennetje, waar gagel bij massa stond en een mes was ook wel te krijgen. Nadat ieder zich 'n bosje had gesneden, werd de thuisreis aan vaard, die nog gemakkelijker ging dan de heenweg, want nu hadden ze den wind, die intusschen was opgestoken, in den rug. Onder de belofte spoedig weer een derge lijken tocht te ondernemen, ging het club je in de beste stemming uiteen. A. L. „Ik zal me op deez' wagen wagen, Die me zal naar Leiden leiden; God zal met Zijn plagen plagen, Die in anders weiden weiden." Is juffrouw Kip dan uitverkocht, Dan moet de Haas betalen; En dan gaat hij, je raadt het goed, Vlug nog naar bakker Suikerzoet, Om daar nog iets te halen! Maar eindelijk heeft meneer de Haas Genoeg voor al z'n vrinden; Al wie er braaf heeft opgepast, Die zal op 't goede Paaschfeest vast Wel heel veel eitjes vinden! R. F. W. „Heer Leeuw," zei eens de beer beleefd, ,,'k word door verdriet verteerd, dat gindse ezel, majesteit, uw grootheid maar niet eert. Hij spot met uw rechtvaardigheid en hekelt uw talent, zegt dat van alle dieren, u, de grootste nietsnut bent. En zelfs dat uw grootmoedigheid niets dan komedie is! Gooi toch die ezel, majesteit, in de gevangenis." Eens was Vondel, de meester van onze Vaderlandsche dichters, zoo wordt ver haald, op reis van Amsterdam naar Leiden. Terwijl de dichter zijn weg vervolgde en De leeuw keek peinzend voor zich uit en zei toen: „Och welnee, laat toch die ezel praten. Beer, een „ezel" telt niet meel" PIET BROOS genoot van 't natuurschoon om hem heen, kwam hem 'n boer achterop rijden, 't Was toevallig 'n kennis van Vondel en daarom maakte deze van de gelegenheid gebruik, om den boer te vragen of hij mee mocht rijden. De boer wilde al zeggen: „Natuurlijk mag u dat," toen hij zich opeens bedacht. „Nou goed," zei hij dan, ,,'t is voor mij 'n groote eer, 'n dichter zooals u bent, naast me op den wagen te hebben. U mag dus méérijden, maar onder één voorwaarde..." „En die is?" vroeg Vondel. „Dat u éérst 'n versje maakt....", klonk het plagend. De dichter, die zijn man kende en drom mels goed wist, dat deze zijn vee dikwijls heimelijk liet grazen in de weiden van zijn buurman, ging op die eigenaardige voor waarden aanstonds in. Zonder lang na te denken, zei hij: De boer had méér dan genoeg aan dit rake versje, en probeerde het niet, om er nog 'n ander bij te vragen. Het lesje, dat Vondel hem in dichtvorm zoo vlug en goed koop gegeven had, had hij maar al te goed begrepen De allermooiste zoekt hij uit, Hij moet het heel goed weten; Voor alle kinderen groot en klein Moeten er immers eitjes zijn. Hij wil niet één vergeten! Ezels tellen niet mee Want ook een ei van chocola Is heusch wel aan te raden; Of suiker, lekker rose of wit, Dat in een aardig mandje zit, Is ook niet te versmaden! Fabel van den beer en den leeuw Paascheieren Als het zoo tegen Paschen gaat, Is juffrouw Kip vroeg bij de hand. Dan kan ze heusch niet zeuren, Ze heeft zooveel te keuren, Te schikken in haar mand! De mooiste, grootste eieren, Die legt ze op een rijtje; Want strakjes komt mijnheer de Haas, Dat is in 't koopen vast een baas, Die keurt altijd een tijdje! Dr. J. Swierstra te Huizum (Fr.) is be noemd tot inspecteur van den Vee- artsenijkundigen Dienst, tevens inspec teur van de Volksgezondheid Het escadron pantserwagens, dat is opgericht, deed Woensdag zijn intocht in den Bosch, waar het nieuwe escadron gestationneerd zal zijn Prof. J. C. van Eerde, directeur der afdeeling Volkenkunde van het Kolo niaal Instituut te Amsterdam, is over leden Kroonprinses Ingrid, de echtgenoote van Kroonprins Frederik van Denemarken, arriveerde Woensdag op Schiphol Dotlttljloe»* Speenkruid (fig. 3) werd ondanks alle moeite niet gevonden. Wel waren hier en daar in de slooten al kikkereieren te vin den. Beladen met den buit werd weer ver der gereden, een zijpad bracht hen mid den in het bosch. Daar trok- eenig geritsel FOTOREPORTAGE Te Muiderberg is Woensdag het stof felijk overschot van piloot Beekman, den commandant van de „Uiver" ter aarde besteld. Verschillende bekende vliegers volgden de lijkbaar grafwaarts RvT K Koning Leopold van België bracht deze week een bezoek aan de Coc- kerill-werven te Antwerpen, waar d» „Ville de Liège" wordt omgebouwd tot transportschip voor auto's De afgetreden vlootvoogd, vice-admiraal M. H. van Duim is Woensdag uit Indië teruggekeerd in ons land met het m.s. „Marnix van St. Aldegonde"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4