THUM-ALMANAK Katholieke jeugd-werkkampen ÖM w&eJkfii Naar Brussel! EEN PRACHTIG WERK irfgp De weerstoestand k^ l'l ZONDAG 5 APRIL 1936 DE EERSTE DRUK VAN DE IS VOLLEDIG UITVERKOCHT DE BRIT door J. BOAS Bezoek aan het onlangs in gebruik genomen kamp op „De Hooge Veluwe" Een eigen kapel Eerst de radio Blij nieuws De indeeling van het gebouw Hun taak WATERSCHAP OPGELICHT? Secretaris-penningmeester te Veen gearresteerd DE NIJEN RODE-ZAAK WEER UITGESTELD? RIJWIELHANDEL IN ASCH GELEGD ONDER TRAM GEKOMEN EN GEDOOD JONGEN DOODGEREDEN Ratoe Adil-beweging voorkomen Twee personen, die natuurrampen voorspelden, aangehouden INBRAAK TE RHEDEN Politie had de daders spoedig te pakken SLACHTOFFER VAN ZIJN PLICHT Haagsch journalist ter aarde besteld Het jachthuis op „De Hooge Veluwe", waarin de deelnemers aan het nieuwe jeugdwerkkamp v. d. Aartsdiocesanen bond „De Jonge Werkman" zijn gehuisvest Door trein aangereden Meisje ernstig gewond NEGEN DOODEN DOOR BANDJIR DOOR AUTOBUS GEGREPEN Kind kort daarop overleden HULDIGING BURGEMEESTER VAN ZUYEN Bij gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum te Breskens GUUR WEER BLIJFT IR. J. P. VAN LONKHUYZEN Zijn afscheid van de Heide maatschappij Doodelijk ongeval Bisschoppelijke Nijverheidsschool Voorhout R. K. Universiteit SLUIT U AAN OOK GIJ EEN ABONNEMENT Met de V.K.P. een bezoek brengen aan de Belgische hoofdstad en tevens den wedstrijd B elgiëNed erland bijwonen Ook nu weer groote belangstelling Academische examens Apothekers-assistent De postvluchten De tweede druk Is ter perse en zal binnen enige dagen ter verzending gereed zijn. De gehele Kath. pers was vol lof over deze eerste uitgave van net Thijmfonds. - „De Tijd" schreef: „Een rijk en instructief verzamelwerk, zoowel voor den katholieken intellectueel als voor het kath. gezin." Indien U nog niet inschreef, doe het dan nu, zeker ook in Uw eigen belang. Voor 12.50 par jaar ontvangt ge 12 gebonden, waardevolle boeken. Schrijft in of vrgagt inl. bij Uw boekhandelaar of aan het Secretariaat van het THIJMFONDS, Walenburgerweg 55, Rotterdam, Telefoon 42843. TER PERSE: Een hoogst actueel boek van een geestig schrijver. Jeugd-werkkampen, zooals den laatsten tijd van verschillende zijden werden geopend, zijn van groote beteekenis voor de verzach ting van de kwade gevolgen der werkloos heid onder de jonge menschen. Door onbe kendheid veelal met de werkwijze van deze instellingen zijn nog lang niet allen hier van goed doordrongen. Om onzen lezers een indruk te geven, van wat zoo'n kamp omvat en hoe hier jeugdige werkloozen den dag doorbrengen, hebben we een bezoek gebracht aan het onlangs in gebruik genomen kamp „De Kamperberg" op de Hooge Veluwe en het sedert drie jaren bestaande kamp „Ons jeugdhuis" te De Steeg bij Arnhem. Beide kampen worden geëxploiteerd door den Aartsdiocesanen bond „De Jonge Werk man". Een telefoontje herinnerde ons aan een uit- noodiging, die we reeds eerder hadden ontvan gen, om eens mee te rijden naar het nieuwe werkkamp op „De Hooge Veluwe". Een der be stuursleden moest er toch zijn om wat te rege len en wanneer we zin hadden konden we wel meegaan. Natuurlijk namen we gaarne de invitatie aan en toen we den volgenden morgen op het af gesproken uur voor het bondskantoor aan de Biltstraat present waren, kwam de Ford van Directeur I. H. v. d. Berg pr. (Diocesaan direc teur van het jeugdwerk in het Aartsbisdom en directeur-voorzitter van „De Jonge Werkman") spoedig voorrijden, om ons naar een der schoon ste plekjes van Nederland te brengen. De heer E. v. d. Zande, secretaris-penning- meester van den Bond van R. K. Werklieden- vereenigingen in het Aartsbisdom, was eveneens onze gastheer en tot het gezelschap behoorde nog frater Stanislaus, de waarnemend-overste van het St. Gregoriushuis, die de fraters ging bezoeken, aan wie de leiding van „De Kamper- berg" zooals het kamp op „De Hooge Veluwe" heet, is toevertrouwd. Het was een stralende lente-dag en hoewel volgend den kalender de schoonste aller jaarge tijden, pas daags erna haar intrede zou doen, heb ben we met dezen mooien dag in de natuur door te brengen, reeds toen de lente ten doop ge houden. Een tiental kilometers voor Arnhem werd links een weg ingeslagen. Het was de Koningsweg en dra was het doel bereikt. Een groot hek opende ons den toegang tot het groote landgoed, het bekende nationale park „De" Hooge Veluwe", waar de jonge werk loozen verschillende werkzaamheden krijgen te verrichten en gehuisvest zijn in het fraaie jachthuis. Het is een flink gebouw, geheel van green hout opgetrokken, alles handwerk. Aan de front zijde bevindt zich een ruime waranda èn het dak draagt een aardig torentje. Vanaf 1908 heeft het leeg gestaan en het was te begrijpen, dat toen de fraters en de eerste jongens den Maandag voor ons bezoek kwamen, er heel wat te beredderen viel om een eenigszins ordentelijke woongelegenheid te scheppen. „Het eerste wat we deden," vertelde ons een der fraters, „was de radio te probeeren, die we gekregen hadden. Dat werkte pleizieriger." Onze auto was nauwelijks voorgedraaid, toen frater Paulus naar buiten kwam om ons te ver welkomen. We maakten kennis met den frater directeur, waarna hy ons zijn staf medewerkers voorstelde: frater Baptist in zijn witte jas, den kok; frater Chrysostomus, den technisch leider en frater Lucas, een kundig schilder, die hier echter voornamelijk de verzorging van de ont spanningsuren op zich zal nemen. En daar had je den bekenden Pater W. Arts M.S.C., den rector van het huis. „Ik heb de goedkeuring bij me, dat U hier Mis mag lezen." Met deze vreugdevolle tijding kwam Directeur v. d. Berg den pater tegemoet, die vol blijdschap vertelde, dat hij vanmorgen de H. Mis al hier had gelezen. Directeur v. d. Berg had nJ. den avond te voren reeds het nieuws telefonisch meegedeeld en vol ijver had Pater Arts de toebereidselen verricht om reeds den eersten morgen den besten het H. Misoffer in de eigen omgeving op te dragen. „Uw benoeming tot rector is ook onderweg," voegde Directeur v. d. Berg eraan toe, waarop we Pater Arts onze gelukwenschen aanboden. Enthousiast vertelde de jonge rector ons dan, wat hij reeds gedaan had en van zijn verdere plannen. Maar nu moesten we toch het huis eens van binnen zien. Aan een der hoeken waren eenige arbei ders druk aan het timmeren. Daar was een serre en kwam nu de kapel. Op de eerste verdieping bevond zich een nood-kapel en hier was nu vanmorgen door het woord van den priester voor het eerst God neergedaald, de Vader van ons allen, ook van deze jonge kerels, wier handen naar werk staan, dat de maatschappij hun niet geven kon en die voor eenige weken uit hun sleur van niets doen waren weggehaald om hier door nuttig werk weer hun eigenwaarde terug te winnen. Terwijl we onze wandeling door het gebouw maakten en nog beneden een kijkje namen in de kamer van den rector, die zich in het andere gedeelte als waar de kapel is gelegen, bevindt, waaraan een leeskamer grenst, en de groote ver- blijfzaal, tevens eetzaal met een kleinere zaal er naast bezochten, waren de jongens, die in een keurige bruine overall gekleed zijn, de bedden naar binnen aan het sjouwen. Men heeft van het Rijk flinke ijzeren ledikan ten met stroozakken in bruikleen gekregen, waarvan de grootste helft nu pas was aange komen. Op de eerste en tweede verdieping zijn de slaapvertrekken gelegen, terwijl op elke ver dieping ook een slaapkamer voor een frater is ingericht. In een ruime kamer, waar drie lange waschtafels met stroomend water staan, hebben de jongens een goede waschgelegenheid. Vanuit een der ramen boven hadden we een schitterend uitzicht over het landgoed, dat tot Apeldoorn reikt. Een wondermooi panorama. Statige dennen, forsche beuken en eiken wisse len elkander af en dan eens tuurt men weer over een onafzienbare heidevlakte. Er is in die bos- schen veel wild en Zondag waren de jongens, teen zij een wandeling door het park maakten, koppels reeën tegengekomen. In een uitbouwtje, dat zich aan den rechter kant bevindt, is het fratershuis ingericht. Beneden heeft frater-directeur zijn kamer en is een refter. Hier leven de fraters In eigen communiteit, die boven hun slaapvertrekken hebben, terwijl er ook nog een logeerkamer is. We dienen nog te vermelden de groote hall, (vaardoor men het gebouw verder binnen treedt en welke door de aanwezigheid van een groote schouw een gezellig karakter draagt. Op het terrein staat in de nabijheid van het jachthuis een koetshuis, dat voor werkplaats wordt ingericht. Men was bij ons bezoek druk doende een waschgelegenheid buiten in een af zonderlijk gebouwtje te maken, waar eenige douches komen en de jongens zich na den ge- heelen dag buiten te hebben gewerkt, heerlijk kunnen verfrisschen. Vroeger hebben we al eens gemeld, dat de werkzaamheden, die de jongens in opdracht van het bestuur van „De Hooge Veluwe" krijgen te verrichten, zullen bestaan in onderzaaien, bos-, schen uitdunnen en dergelijke karweien meer, die noodzakelijk moeten worden verricht. De jongens krijgen dus de voldoening iets nuttigs te kunnen doen, zoodat het er niet alleen om gaat hen bezig te houden, wat zeker op den duur deprimeerend zou werken. Hier is het werk dus effectief. In een volgend artikel hopen we een en ander over de dag-indeeling te vertellen om tenslotte onze indrukken weer te geven van het bezoek aan „Ons Jeugdhuis" in De Steeg. De marechaussee te Veen heeft Zaterdag nacht gearresteerd C. S. aldaar, secretaris-pen ningmeester van de waterschappen Polder Veen, Polder Alm en Gantel en Polder Pompveld, ver dacht van verduistering van een aanzienlijk be drag, toebehoorende aan deze waterschappen. Zooals bekend, zou het Nijenrode-proces, na de vrijspraak van den heer O. door de Amster- damsche rechtbank, in Mei a.s. door het Am- sterdamsche Gerechtshof in hooger beroep wor den behandeld. Thans is een der hoofdgetuigen K., vrij ern stig ziek geworden en de verdediger, mr. Ko- kosky, heeft daarvan mededeeling gedaan aan den president van het Hof. Waarschijnlijk zal de zaak wederom worden uitgesteld. Zaterdagmiddag is te Bergeik brand uitge broken in de woning van den rijwielhandelaar J. van Hoof. De bewoners vluchtten in allerijl en konden' nog enkele kleine bezittingen uit het brandende huis redden. Het woonhuis brandde geheel uit. Bijna de geheele inboedel benevens de rijwielinventaris ging in de vlam men op. De oorzaak van den brand is onbe kend. Verzekering dekt de schade. Zaterdagmiddag is het 6-jarig zoontje van den schipper Bijl, liggende Onderlangs te Arnhem, toen hij aan het spelen was, door een tram wagen van de Nederlandsche Buurtspoorweg- Maatschappij overreden en op slag gedood. Op den Storm van 's Gravensandeweg te Wassenaar is Zaterdagmiddag de 7-jarige J. T„ die daar met zijn kameraadjes speelde, door een auto van den heer Van S. uit Wassenaar overreden en vrijwel op slag gedood. waren de jongens, die in een keurige bruine overall gekleed zijn, de bedden naar buiten aan het sjouwen." BATAVIA, 4 April. (Aneta) Kort geleden vond in het Wonosarische een samenscholing plaats, met een Ratoe-Adil-beweging op den achtergrond. Aneta verneemt hieromtrent thans de uit het nader onderzoek gebleken toedracht. Op 26 Maart werden in het Wonosarische, in net on derdistrict Fijcengan, een tweetal personen ge arresteerd, die natuurrampen voorspelden. Hier bij werd gezegd, dat alleen hun aanhangers voor de gevolgen hiervan zouden worden ge vrijwaard. Een van de twee gearresteerden bleek een juist uit observatie in een door gangshuis ontslagene te zijn. Op 26 Maart kwamen 800 menschen, gedeel telijk voorzien van offeranden, bijeen. Hieraan werd door het bestuur en de politie een eind gemaakt door de arrestatie van bovengenoemde twee personen, terwijl voorts slag- en steek wapens in beslag werden genomen, die nog „gezegend" moesten worden. Zaterdagnacht is te Rheden ingebroken in de openbare lagere school en in de aangrenzende woning van het hoofd der school. De heer Ovink, hoofd der school, werd wakker door het gedruisch en zag een tweetal personen door een open raam wegvluchten. Hij waarschuwde de politie te Velp, die zich onmiddellijk naar Rhe den begaf en onderweg reeds twee personen achter een boom ontdekte, die zich daar ver borgen hielden. Het bleken de daders van de inbraak te zijn. De politie deed een goede vangst. Het waren twee ontslagen gevangenen uit de strafgevangenis te Scheveningen, die na hun ontslag in den Gelderschen Achterhoek verschillende inbraken hebben gepleegd. Van zeer vele zijden is Zaterdag in Den Haag belangstelling betoond bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den journalist J. W Bosch, redacteur aan de Haagsche Cou rant In den stoet van rouwauto's, die te ruim elf uur het sterfhuis aan de Leuvenschestraat ver liet, was een afzonderlijke auto voor de kransen en bloemen opgenomen. De stoet nam zijn weg langs het gebouw der Haagsche Courant, waar het personeel, voorzoover niet ter begraafplaats aanwezig, zich voor het gebouw had opgesteld. De heeren Meere, de Jager en Hansen hecht ten namens het technisch personeel een krans aan. De stoet begaf zich vervolgens naar de be graafplaats Oud Eik en Duinen, waar aanwezig waren o.m. de heeren D. Hans, voorzitter van den Nederlandschen Journalistenkring, mej. Em my Belinfante, secretaresse van de Haagsche Journalistenvereeniging, enkele leden van het bestuur der H.J.V., de heer Paul Derjeu, secre taris van de Buitenlandsche Persvereeniging; voorts de hoofdcommissaris van politie, de heer N. G. van der Meij en vele anderen. In de rouwkapel werd op het orgel o.a. de treurmarsch van Beethoven ten gehoore ge bracht. S?-v t De heeren W. Sijthoff en H. T. Lijsen, direc teur en chef-redacteur, spraken een kort af scheidswoord, waarop de heer D. Hans, voorzitter van den Ned. Journalistenkring, nog een korte rede hield. Nadat op het orgel Ase's Tod ten gehoore was gebracht, werd het stoffelijk overschot graf waarts gedragen. Een broeder dankte voor de belangstelling. Zaterdagavond is op den onbewaakten over weg bij de derde kade te Gouda de 27-jarige mej. Van Loon uit Gouda door een Diesel- trein aangereden. De machinist stopte on middellijk en een medicus, die in den trein zat, verleende eerste hulp. Het meisje werd naar het St. Jozefpavil joen van het R. K. Ziekenhuis te Gouda ver voerd. Haar linkerbeen was verbrijzeld en zij had een schedelfractuur bekomen. PADANG, 4 April (Aneta) De weg tusschen Pajacoemboeh en Pakangbaroe is door hevige regens en een bandjir van K.M. 142 tot K.M. 162 geheel vernield en voor het verkeer niet begaanbaar. Het herstel van dezen weg zal vermoedelijk tien dagen duren. De kosten voor herstel be dragen 20.000. Twee huizen zijn weggeslagen. Negen personen zijn verdronken. De verdere materieele schade is niet' beleend. Zaterdagavond is te 's-Gravenhage op den hoek van de Wouwermanstraat en de Gabriël Metsustraat een zeven-jarig jongetje J. J. D., wonende Gabriël Metsustraat, door een auto bus van de H.T.M. overreden. Het ventje overleed kort na het ongeval. Zaterdag vierde de heer D. H. van Zuyen zijn 25-jarig ambtsjubileum als burgemeester van Breskens. Voor deze gelegenheid werd hij 's morgens in een speciaal daartoe belegde bij eenkomst door de leden van den raad en de gemeente-ambtenaren gehuldigd. Bij monde van den heer Cambier, loco-burgemeester, en den heer Ramaker, gemeente-secretaris, werd bur gemeester van Zuyen gewezen op het vele goede, dat hij in de kwart-eeuw van zijn ambt voor de gemeente heeft gedaan. In den namiddag vond een huldiging van den burgemeester door zijn gemeente plaats. Als blijvend aandenken bood men den jubilaris zijn in brons vervaardigde beeltenis aan, welke in de hal van het gemeentehuis een plaats zal krijgen. De plaquette is ontworpen door Cor Visser. Daarna werd een receptie gehouden, waar vele ingezetenen der gemeente gelegenheid kre gen den jubilaris persoonlijk geluk te wenschen. Miiuiiiiiiitmi ttiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiLMiiii'iiiiiiitiiiiimiiiiiiiimiiiiiuiiiiM Na het passeeren van een diepe secundaire, die aan de Noorsche kust Zuid-Wester storm bracht, heeft de hooge drukking zich in het Noord-Westen hersteld en de secundaire trekt snel Oostwaarts over de Oostzee. De Zuid-Westelijke depressie heeft zich tot in Oostenrijk uitgebreid, maar werd in de kern weinig dieper. Drukstijging in het Noor den van ons land deed tijdelijk de luchtdruk- verschillen toenemen, zoodat aan de kust storm achtige Noord-Westelijke winden waaien. In Scandinavië is de vorst in het Noorden weer tot streng toegenomen en veel sneeuw gevallen, aan de Noorsche kust waait het krachtig uit Noord-West, in de Oostzee 'uit West tot Zuid- West. Op de Britsche Eilanden is de temperatuur verder gedaald, in Schotland, waar de lucht op klaarde, tot onder het vriespunt. Om het Ka naal valt regen en sneeuw, in Frankrijk blijft de temperatuur boven normaal en valt bijna overal regen, Rochefort had bij onweer 46 m.M. In Duitschland is de lucht ook bijna overal zwaar bewolkt met regen in het Zuiden. De uitbreiding van de hooge drukking over Scandinavië zal de gure Oostelijke winden doen aanhouden, terwijl de depressie in het Zuiden, vooral in het,Zuiden van ons land kans op regen geeft. Zaterdagmiddag heeft ir. J. P. van Lonk- huyzen, de aftredende directeur van de Ne derlandsche Heidemaatschappij van het ge zamenlijke personeel afscheid genomen. Dit afscheid vond plaats in de groote versierde kantoorruimte der Heidemaatschappij te Arn hem. De vertrekkende directeur werd in hartelijke woorden toegesproken doo den nieuwbenoem- den diecteur, den heer T. van Maanen en door den heer D. van Maaswinkel, admini strateur der Heidemaatschappij, die tevens het woord richtte tot de beide nieuwbenoemde adjunct-directeuren, de heeren G. J. Born en G. Houtzagers. Vervolgens heeft de heer Bom namens het geheele personeel den heer Van Lonkhuyzen een fraai foto-album aangebo den. De heer Van Lonkhuyzen sprak een woord van dank. Tenslotte heeft de heer Memeling, rent meester van de Hooge-Veluwe, namens dq oud-ambtenaren mevrouw Van Lonkhuyzen bloemen aangeboden. Nabij het veer te Bern is Zaterdagmorgen te half negen de wielrijder G. Bouman uit Wijk bij Heusden door een vrachtauto uit Herpt aangereden en op slag gedood. Zaterdagmorgen werd de cursus aan de Bis schoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout ge sloten. Vanwege de door het voorkomen van enkele gevallen van besmettelijke ziekte ver vroegde vacantie kon de sluiting geen officieel karakter dragen. De eerw. Br. Directeur gaf in zijn opening te kennen, dat het voor het bestuur, de broeders, leeraren en leerlingen een niet gering gemis werd geacht, dat de ouders hierbij niet konden tegenwoordig zijn. Aan de volgende leerlingen kon het diploma worden uitgereikt: Jan Eekhout uit Kwints- heul, Arie Hille uit Ursem, Henri Langendljk uit Beverwijk, Louw Schilder uit Alkmaar, An- tcon Schiphorst uit Heerlen, Arie Tuin uit 't Zand, Ferry Diepenbroek uit Hilversum, Rob. Gorris uit Schiebroek, Giel Kronenburg uit Culemborg, Simon Kroon uit Spaarndam, Bert Blondeel uit Eede Z., Theo v. Bracht uit Cuyk, Cor Dullens uit Rotterdam, Barth. de Greeff uit Moergestel, John Mes uit Middelburg, Bern. de Mol uit Schiedam, Jan Schous uit Den Haag, Piet Sips uit Groningen, Henney v. Vliet uit Utrecht, Carl Beckers uit Treebeek, Leo Besselink uit Arnhem, Martin Colee uit de Bilt, Frans v. Gastel uit Waalre, Herman Hut ten uit Deventer, Frans Ivens uit Houtenisse Z., Marinus Marièn uit Roosendaal, Piet v. Noort uit Leiden, Nico Nuhn uit Ede (Gld.), Antoon Rcoymans uit Someren, Lambert Schalkx uit Breukelen, Antoon Schroër uit Zieuwent, Wil lem Schuyt uit Heemskerk, Wim Verest uit Geldrop, Leo de Vreede uit Delfgauw, Piet v. d. Weerden uit Someren, Jan v. d. Gaag uit Heemstede. Hierna volgden woorden van gelukwensch, ■dankbaarheid, bemoediging en aansporing van Rector L. M. v. d. Griendt, Br. Directeur, Br. Overste en de leeraren. NIJMEGEN Doctoraal examen in de Ne derlandsche taal en letterkunde de heer J. G. H. Tans te Maastricht. I Uil 111 111 III III til Uil III Ui III III lllllltlll III 111 lil Il~l| I III II III I III Ml III III! DE. VESUVIUS WERKT WEER. ITALIAAN.'„DAT 15 NOG NIETS MOET JE ONZE MODERNE BRANDBOMMEN'ZIEN I" DE DOCHTER VAN DEN NEGUS KLAAGT OVER UET' ITALIAANSCUE MOSTERDGAS. IN EEN BRIER KLAAGDE MUSSOLINI OVER WREEDHEDEN DER ABESSYNIÈRS. KlA DE VERKIEZINGEN IN OUITSCUl AND „NU UADIK UET ZCO GOED V00RBEREID....EN NOG ONTBREEKT ER ÉÉN PROCENT!" VEERTIENDAAGS VERSCHIJNEND PROPAGANDABLAD DER R.K. STAATSPARTIJ ABONNEMENTSPRIJS F1.- PER JAAR ADMINISTRATIE MAURITSKADE 25 OEN HAAG EEN MEN5CU ALS SPEELBAL. De fraaie reeks achtereenvolgende suc cessen van het Nederlandsche elftal heeft zich ook Zondag j.l. weer voortgezet en de eerste van de twee ontmoetingen, die jaar lijks tegen de Belgen worden gespeeld, heeft een éclatante zege opgeleverd voor de Oranje-ploeg, die vriend en vijand versteld deed staan. E)e verrichtingen van het Nederlandsche elf tal bewegen zien blijkbaar nog steeds in stij gende lijn. Onze ploeg behaalt het eene succes r.a het andere en moet tegenwoordig tot ds sterkste teams van Europa worden gerekend. De groote overwinning in Parijs heeft niet nage laten in internationale voetbalkringen Indruk te maken en deze indruk is nog versterkt dcor de geweldige zege op België. De jaarlijksche wedstrijden tegen onze Zui derburen zijn steeds het hoogtepunt van het seizoen geweest en zij zullen dit wel blijven ook, al is de situatie de laatste jaren wel wat ge wijzigd. Aan beide zijden stelt men veel prijs op dit contact op voetbalgebied en het is al leen jammer, dat de Belgen den laatsten tijd niet erg fortuinlijk zijn. Zij zullen echter zeker niet bij de pakken neerzitten en ongetwijfeld alles in het werk stellen om binnenkort een beter resultaat te bereiken. De volgende ontmoeting tusschen beide oude tegenstanders, die elkaar reeds in meer dan vijftig officieele en niet-officieele wedstrijden hebben bekampt, vraagt weldra weer de aandacht en zeker zullen vele landge- nooten op 3 Mei a.s. te Brussel aanwezig vil len zijn om het Nederlandsche elftal aan te moedigen. Het groote succes van onze voetbalreis naar Parijs, heeft ons ook nu weer doen besluiten onze lezers in de gelegenheid te stellen met de V. K. P. naar Brussel te gaan om BelgiëNederland bij te wonen en tevens een bezoek te brengen aan de al tijd interessante Belgische hoofdstad. Onze V- K. P.-service is bekend en velen zullen gaarne gebruik willen maken van deze ge legenheid, waardoor zij van allen last en moeite, die de voorbereiding van een derge lijke reis vraagt, bevrijd zijn. Onze reisaf- deeling zorgt voor de geheele regeling en ook voor het aanschaffen van- de kaarten van den voetbalwedstrijd. Voor nadere bijzonderheden zie annonce van gisterenavond. men onzt. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Het be weeglijk coördinatiestelsel op de projectieve differentiaal-meetkunde", de heer P. Hazebroek, geboren te 's Gravenhage. Idem tot doctor in de Letteren en Wijsbe geerte, op proefschrift getiteld: „Houtbouw op Oost-Javaansche tempelreliefs", de heer Th. P. Galestin, geboren te Batavia, Idem tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld„Rève et réalité dans l'oeuvre économique et sociale de Napoléon III", heer H. N, Boon, geboren te Rotterdam. Praetisch apothekersexamen, eerste gedeelte, de dames A. S. Drees en M. Schild en de heeren F. Abels, A. Kruijsse, J. A. Schravesande, E. M. Braskamp, F. H. H. Künzel, M. F H. Betting. Bevorderd tot apotheker de dames J. Doeder.s en W. P. van der Pol en de heer C. H. Berghuis. Candidaatsexamen Indisch recht, de heer J. te Poole. Geslaagd candidaatsexamen klassieke letteren de heer A. C. Nielson (cum laude). Candidaatsexamen rechten de heeren L. P. Nyenbandring de Boer, C. D. A. van Lynden en C. H. Nuis. Economisch doctoraal examen Indologie de heer T. Huitema. Artsexamen, eerste gedeelte, de heeren F. H. Ansingh, J. v. d. Berg en mej. H. C. Hallo. LEIDEN Geslaagd ie dames B. van Triclit, Den Haag en G. J. Varenkamp, Voorburg. De „Nachtegaal" is op de thuisreis te Medan geland. De „Perkoetoet" (uitreis) vloog Zaterdag van Bagdad naar Jodhpur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6