Vijftig jaar ziekenbroeder Fa. VAN BASTEN I FA MARRINGA PLEIN 35 OVERSTE VAN DE „DEO JUBILEERT GARAGE BUYS DE TURNWEDSTRIJDEN VAN DE GRAAL DE VERKEERSAGENT Rome en Genève ijwielhandel ijwielstalling eparatie- inrichting ZONDAG 12 APRIL 1936 STADSNIEUWS Het rijke leven van den zeventig jarigen broeder Stephanas zal op 2 Mei door kromstaf en myrthe-kroon bekroond worden 11 Radio-centrale als geschenk De feestviering Het geschenk Een ondeugend slot CRISIS-COMITÉ EN KLEINE CREDIETEN Hoe te Haarlem gewerkt zal worden CR. HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM - TELEFOON 11159 VOOR BEHANCERIJ - STOFFEERDERIJ - BEDDEN- EN MEUBELMAKERIJ AMEUBLEMENTEN MEUBELBERCINC - VRAAGT OFFERTE - VERHUIZINGEN NAT. NED. BEDEVAART NAAR LOURDES Comité Ziekentransport Haarlem en Omstreken RADIO-SPECIALISTEN BURGERLIJKE 5TAND Bezoek van Engelsche bollen- kweekers Jubileum Reviseert alle moforen goed en billijk TELEF. 11010 Meer dan 800 turnsters zullen op tweeden Paaschdag te Haar lem hun krachten meten Driehonderd deelneem sters uit de hoofdstad H.V.C.E.D.O. K.N.V.B.-beker Jubileum-tournooi R.C.H. Gevonden dieren en voorwerpen HEEMSTEDE Kampioenen komen Berichten reeds geplaats in een deel onzer vorige oplaag. Poging tot ontvoering? Autobandieten in hun werk gestoord Wantrouwen en ontstemming in Italië Afschaffing der slavernij De verongelukte agent begraven Veel belangstelling langs den weg Smedestraat 31 - Haarlem Onze rijwielen munten uit door kwaliteit, duurzaamheid en af werking. Onze Stalling heeft het meeste comfort. Onze reparaties geschieden snel, zijn vakkundig en billijk. 77 In hët ziekenhuis St. Joannes de Deo wordt Zaterdag 2 Mei een heel bij zonder jubileum gevierd. De broeder overste Stephanus herdenkt dan den dag, dat hij voor 50 jaar het ordekleed der Congregatie ontving. Deze krasse zeventig jarige, die de hoogste posten in de Orde be kleedde en thans de oudste en eerste over ste in het land is, mag met recht gehuldigd worden, omdat hij zijn heele leven aan de lijdende menschheid heeft gegeven. Allereerst een en ander over den levensloop van Broeder „Stephaan", niet alleen bij de Ka tholieke Haarlemmers geacht en bemind, niet alleen ook in Haarlem door zijn werken geres pecteerd, maar in het geheele land, speciaal in Den Bosch, waar hij tweemaal Vicarius voor Nederland was. Hjj werd geboren te Tilburg op 29 Juli 1865, trad in de Congregatie op 27 September 1885 en ontving op 2 Mei 1886 het ordekleed. Na zijn noviciaat verbleef hij ruim 5 jaar in Amsterdam en werd in 1895 tot Overste benoemd te Utrecht. Dan volgde een reeks hooge posten in verschillende plaatsen: Novicemeester te Den Bosch, Overste te Haarlem, Vicanus te Den Bosch, Overste te Amsterdam, Overste te Haarlem, weer Vicarius te Den Bosch en ten slotte meer Overste te Haarlem tot op den dag Van vandaag. Vanaf het begin der werkzaamheden van de Congregatie (Kloosters van de Barmhartige Broeder van Montabaur in Duitschland) in ons land heeft de Broeder baanbrekend werk ver richt. Zoo heeft hij een cursus ingesteld voor het behalen van het diploma voor ziekenverple ging. Voor het geheele land worden de Broeders te Haarlem opgeleid en na een grondigen cursus aan een der zes Huizen afgeleverd. Hij droeg er voor zorg, dat de vereeniging Van Roomsch-Katholieke Ziekenhuizen werd opgericht, was de eerste voorzitter en heeft daarna steeds een vertegenwoordiger der Broe ders van de Deo aangewezen. Broeder Stephanus mag met recht een inte rieur-architect genoemd worden. De eerste schreden op dit pad heeft hij gezet te Utrecht, toen hij daar het prachtige nieuwe gebouw ge heel moest inrichten. Nadien heeft hij steeds zijn ervaringen uitgebreid en nauwlettend toe gezien op alles wat voor de moderne ziekenver pleging uitgevonden werd. Speciaal ook heeft hij in het Haarlemsche Ziekenhuis talrijke mo derniseeringen aangebracht. De Broeder zit als het ware nooit stil, steeds ziet hij weer wat om te veranderen. En voor het interieur heeft hij alles over. Nog kort geleden heeft er een in wendige verbouwing plaats gehad, de tuin is haar de eischen des tijds ingericht, lucht, licht ®n rust zijn tot het maximum opgevoerd. De hieubileering, waarover men vroeger anders dacht, moet absoluut stofvrij zijn, en Gothi- sche versierselen passen nu eenmaal niet meer in de ziekenkamer. Maar over dit alles kunnen wij beter het vol gend jaar uitweiden, wanneer het Haarlelnsche Ziekenhuis 50 jaar bestaat. Er moet toch wel kracht en energie van de gen Broeder uitgaan. Als men op 70-jarigen Jeeftijd nog het bestuur behoudt over een groot en belangrijk ziekenhuis als St. Joannes de Deo hl Haarlem, zegt dit toch wel iets. In een zie kenhuis wordt de leider dag en nacht, s zo- hiers en 's winters opgeëischt. En steeds moet hij er voor zorgen, dat hij goede en kundige assistenten heeft, dat de verpleegden niets te kort komen en dat de communicatie met de buitenwereld op de juiste wijze wordt onder houden. Een woord van hulde moet ons voor dit Prachtige voorbeeld aan de jongeren van dezen tijd uit de pen. De laatste dagen van April gaat de a.s. jubi laris naar het Trappistenklooster te Achel al- Waar hij zich eenigen tijd geestelijk zal afzon deren. Vrijdagavond 1 Mei zal hij te Haarlem feestelijk worden ingehaald en den dag daar- Pa zal het gouden feest, zoowel kerkelijk als Wereldlijk, gevierd worden. De kerkelijke viering heeft een bijzonder ka rakter. (Tijdens een plechtige Hoogmis met drie heeren zal de gouden broeder 2 bijzondere eere- teekenep ontvangenden vergulden kroonstaf en de myrthe-kroon. Het kroontje zal hij den ge- heelen dag dragen en daarna zal dit bewaard Worden tot aan zijn sterven. Met dit eere-tee- ken zal hij, naar wij hopen na vele jaren, aan de aarde worden toevertrouwd. Ook broeder Lambertus, ziekenverpleger te Amsterdam, zal deze onderscheiding ontvan gen. Aan het uitreiken is een speciale liturgie verbonden. Neergeknield voor den priester, de rechterhand, bedekt door de stola, op het Mis val, vernieuwt de jubilaris eerst zijn eeuwig durende geloften. Dan legt de priester op het hoofd van den feesteling de kroon, onder het Uitspreken van de woorden: „Blijf getrouw tot hr den dood en ik zal U de kroon las levens ge- ven." Dan overhandigt de priester een staf, hiet de woorden:' „Nu weldra voor U-eerwaarde de lange en steile weg naar de eeuwigheid ten einde loopt, overhandig ik U den staf des krui- Bes, opdat Gij, vermoeid, daarop zoudt kunnen steunen en der helsche aanvallen mede kunt kfweren." Zaterdagmiddag 2 Mei zal broeder Stephanus Vervolgens op een nader aan te kondigen uur i'ecipieeren. Zondag 3 Mei vindt fle herden king in intiemen kring plaats voor de terw. broeders, heeren doktoren en genootugden. Een hroneelstuk zal dan o.a. worden opgevoerd. Namens het Convent der Broeders heeft zich Gevormd een commissie tot regeling der feest viering, bestaande uit den zeereerw. heer J. P. Van Zon, rector van het ziekenhuis, den eerw. bloeder Simplicius en broeder-secretaris Wiro. 'Ze commissie heeft ook tot doel om aan de 2ieken va nde Deo een blijvend aandenken aan hit heuglijke feit te bereiden. De radio-instal latie van het ziekenhuis moet n.l. hoognoodig gemoderniseerd worden. Er moet een interne centrale komen, waardoor het straks mogelijk zal zijn, dat de zieken, die op hun kamer moe ten blijven, de plechtigheden in de kapel kun nen volgen; dat de rector vanuit zijn kamer een toespraak tot allen kan houden, etc. Om dit plan te kunnen verwezenlijken is men reeds in eigen kring begonnen met het inzamelen van gelden, maar mochten er lezers zijn, die zich gaarne vrienden van de Deo noemen en een bijdrage willen schenken, dan kunnen zij dit doen op gironummer 208824 t.n.v. rector J. P. van Zon te Haarlem. Toen wij bij broeder Wiro om eenige inlich tingen vroegen, verzocht hij ons direct te ko men, omdat de a.s. jubilaris zicli niet prettig voelde en ons dus bij een onderhoud niet zou storen. Een onzer eerste vragen tijdens het ge sprek was dan ook: „Is de overste ziek? Dat zal toch niet waar zijn?" Broeder Wiro had om deze vraag zeer veel plezier en na eenig aarzelen vertrouwde hij ons in diep geheim het volgende toe: Er zou on langs een broeder in Duitschland zijn gouden feest vieren. werden reeds voorbereidingen getroffen en broeder Stephanus zou ook zijn gelukwenschen gaan aanbieden. Maar.... zes weken vóór het jubileum ging de a.s. feesteling het hoekje om. Dat zal mij niet gebeuren! moet de gedachte van onzen jubilaris zijn en daarom houdt hij bij het minste kuchje al aanstonds rust, geheel tegen zijn natuur in. Nadat wij uitgelachen waren, kwamen' wij beiden tot de conclusie, dat een forsche en ge zonde zeventig-jarige als broeder-overste Ste- phanus nog wel 20 jaar mee kan en dat na de zenuwachtige feestdagen wel weer een her nieuwde jeugd met onstuimige energie zal los breken. En zoo denkt heel Haarlem er over!! Mede naar aanleiding van de circulaire van minister De Wilde over de plaatselijke crisis- comité's, is het thans goed de regeling te Haar lem kort uiteen te zetten. Het Haarlemsche Crisis-Comité zal blijven be staan, maar alleen voor den A-steun, de z.g. B- en C-steun zijn naar den Dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon overgeheveld. De taak van het plaatselijke comité blijft dan ook be perkt tot het verstrekken van goederen of han- delsgeld, waar dit in bijzondere gevallen noodig en gewenscht zal blijken te zijn. Voor het geven van voorschotten is, zooals wij reeds meldden, in oprichting een „Bureau voor het verstrekken van kleine credieten aan kleine middenstan ders of handelslui, waar het gaat om construc tieve of consumptieve doeleinden." De naam Borgstellingsfonds wordt liever niet meer ge bruikt. De bedoeling is nu, dat dit bureau een bank instelling achter zich krijgt, als b.v. de Haar lemsche Hulpbank of de Haarlemsche Voorschot bank. Komt iemand om een voorschot, dan heeft hij 2 borgen noodig. Komt de aanvrager rechtstreeks bij de bankinstelling dan moeten zijn 2 borgen vaste bezittingen hebben, althans een van beiden. Het Bureau zal, in gevallen waarin dit gewenscht en noodig blijkt, met bor gen tevreden kunnen zijn, die b.v. een vaste gemeente-betrekking of een goede positie bij een safe instelling hebben. Het geld wordt door de Voorschotbank aan het bureau verstrekt en dit zorgt voor de door zending. Het spreekt vanzelf, dat ieder geval nauwkeurig onderzocht zal worden, zoodat het straks niet mogelijk zal worden, dat men maar raak voorschotten kan krijgen. Het Bureau nu wordt samengesteld door de gemeente Haarlem, het Haarlemsche Crisis- Comité en de Kamer van Koophandel en Fa brieken. Elk zal twee gemachtigden aanwijzen. Het Crisis-Comité wees aan prof. A. A. van Schelven en den heer W. Korvinus. De Kamer van Koophandel zal een beslissing nemen in haar vergadering van 28 April, de Raad zal ver tegenwoordigers aanwijzen in zijn vergadering van Woensdag 22 April. In deze raadsvergade ring zal tevens voorgesteld worden voor f 10.000 deel te nemen in het stichtingskapitaal (het Crisis-Comité geeft f 20.000). De Kamer van Koophandel stelt een van haar kamers beschikbaar in het gebouw aan. het Nassauplein. De commissie zal nu straks worden aangevuld met vertegenwoordigers van de Mid denstandsorganisaties, van de vakvereer.igingen en van de Vereeniging tot bestrijding van den woeker. Is alles in kannen en kruiken dan kan wor den overgegaan tot het benoemen, van een lei der van het Bureau. Om misverstanden te voorkomen, zij nog ge meld, dat het stichtingskapitaal van het Bu reau niet gebruikt wordt om eenig voorschot te geven, maar om als reserve te dienen voor het geval borgenin gebreke blijven en de voor schotbank haar recht komt opeischen. Natuur lijk zal het zaak zijn, dat de stroppen niet ver der gaan dan de rente van het stichtingskapi taal bedraagt. (tegenover Proveniershuis) Het Comité Ziekentransport Haarlem en Om streken is zijn jaarlijksche propaganda-actie begonnen teneinde voor de as. Bedevaart naar Lourdes, welke dit jaar van 27 Juli tot 5 Augus tus gehouden wordt, de noodzakelijke geldmid delen bijeen te brengen om een 700'n groot mogelijke deelname van zieken uit Haarlem en Omstreken te verzekeren. Waar de Nationale Ned. Bedevaart naar Lourdes dit jaar vergezeld wordt van Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, die reeds jaren ais Aal moezenier der zieken mede ging ter Bedevaart naar Maria's Genadeoord, zag het Comité zich gaarne in staat gesteld, óm aan een zoo'n groot mogelijk aantal aanvragen van zieken om mede te mogen, te kunnen voldoen, waarbij het Comité rekent op de medewerking en steun van de ingezetenen uit Haarlem en Omstreken. Het doel van dit Comité is: „Het aanvragen vóór de zieken en voeren van alle verdere cor respondentie met den directeur der Zieken verpleging van de Nat. Ned. Bedevaart. Het vervoer van de zieken, die voor den ziekèntrein zijn aangenomen, van hun huis naar het station Haarlem en vandaar per speciaal daarvoor ingerichten wagon, naar. het station Roosendaal, alwaar de zieken aan de zorgen der Nat. Bedevaart worden toevertrouwd, vervoeren Bjj den terugkeer der Bedevaart regelt het Comité weder op gelijke wijze het transport der zieken vanaf Roosendaal terug tot huis. Het Comité wil trachten de zieken voor wien het deze zorg op zich neemt, in alles behulp zaam te zijn en regelend op te treden en den zieken, die financieel niet in staat zijn hunne reiskosten te voldoen, zooveel als zijne geld middelen zulks toelaten, daarin behulpzaam te zijn of te trachten daar een andere oplossing voor te vinden. Voorop diene echter uitdrukkelijk medege deeld, dat het Comité Ziekentransport niet kan of mag beslissen welke zieken al-dan-niet worden toegelaten tot de Bedevaart, doch alleen adviseerend optreedt en als hoofddoel alleen het transport van zieken naar en van Roosen daal met de daaraan verbonden voorbereiding en regeling beoogt. De beslissing over al dan niet deelneming van een areke berust uitsluitend bij den directeur der Ziekenverpleging. Het bedrag der reis- en verblijfkosten voor zieken (voeding, verpleging, enz.) alles inbegrepen van af en terug tot Roosendaal voor liggende zie ken lie klasse f 110, Ille klasse f 80; beurtelings liggende en zittendé zieken lie1 klasse f 85, Tllë klasse f70; zittende zieken ITe klasse f 70, Ille klasse fiS5. Bereidheid tot betaling van den vollen prijs geeft geen recht op deelneming. Waar het Comité jaarlijks vanuit Haarlem en Omstreken pl. 20 a 25 zieken vervoert en deze kosten bijna geheel vóór zijnrekening ko men, is het zeer begrijpelijk, dat hiermede jaarlijks circa f 700 gemoeid zijn. Het Comité Ziekentransport vertrouwt daar om dat onze Donateurs ook dit jaar wederom hun jaarlijksche donatie zoo mogelijk reeds bij de eerste aanbieding der kwitantie aan onze zelatricen zullen voldoen, maar tevens hoopt het, dat velen die geen Donateur of Donatrice zijn, wanneer onze zelatricen bij hun aanklop pen, dit niet tevergeefs laten doen, doch door hunne giften en (of) opgave als Donateur (trice) ons Comité in staat zullen stellen ook dit jaar zjjn zegenrijken arbeid voor onze arme zieken te kunnen voortzetten. Onze overleden beschermheer Mgr. J. D. J. Aengenent z.g. schreef bij de aanvaarding van zijn beschermheerschap aan het Comité o.a.: „Wij waardeeren ten zeerste den arbeid van uw Comité omdat het zieken, die reeds jaren in de grootste zorgen op hun ziekbed liggen, in staat stgi£ om mede te gaan naar Maria's Genadeoord, vanwaar zij allen zullen medene- men, de kracht en de berusting om hun lijden in volledige overgave aan Gods Heiligen Wil te dragen en dit een zegen is vooral in die ge zinnen, waar het geloofsleven dreigt ten gronde te gaan." Steunt dan het streven van ons Comité en geeft u op als Donateur (trice) ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes, tot zegen van de zieken. Opgaven en giften worden gaarne ingewacht bij onze zelatricen en bij het Comité. Méj. D. BEIJNES, Nieuwe Gracht 72, Haarlem, Pres. Zr. A. DERKSEN, Zandvaartkade 10, Heemstede, Penn. F. N. DUIJN, Azalealaan 7, Heemstede, Secr. Tel. 26944, Giro 210846. ipmimim; RADIO HAARLEM £2891 'iax Geboren: 11 April: T. Koppen—Wekema, d; 10 April: E. van Gooi—Folkersma, z; M. C. Cal- velage—Mostert, z; A. J. E. Mandemaker— Nieuwland, z; 9 April: R. ten Bosch—Bleinik d; 10 April: C. M. Romijn—Duineveld, z; A. ThoolenBleijendaal, z; 11 April: W, v Norde Schippers, z. Overleden 9 April: J. Jansen, 59 j., Linscho- tenstraat; G. J. H. Graf, 50 j., Middenweg; A. Faase—Hartoch, 72 j„ Antoniestraat; 10 April: K. MeenenBenes, 72 j„ Rollandstraat. Gisteren zijn 30 Engelsche bollenkweekers, die een bezoek aan ons land brengen, ontvan gen in het Krelage-huis. Zij werden toegespro ken door den heer dr. A. J. Verhagen, voorzit ter van den Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Deze heette de gasten welkom en schetste het nut van de Guild of Trade horticulturists, dat zich ten doel stelt bezoeken te brengen aan bollenkweekerscentra in vreemde landen, om zoodoende niauwe ideeën en ervaringen op te doen. Vervolgens wees, .spreker op de oude handelsrelaties, die er. bestaan tusschen Nederland en Engela.pd en,, zejde bljj te zijn thans diegenen, die zoo vaak van de Holland- sche ervaring op het gebied van bloemkweekerü gebruik hebben gemaakt en nog maken, als gast te mogen ontvangen. Spr. besloot met den wensch dat deze dag er toe zou bijdragen de goede verstandhouding tusschen Nederland en Engeland te versterken. Mr. T. M. Anderson, de leider van de Engei- sche toeristen, sprak een dankwoord. Vervolgens werd een bezoek gebraccht aan het Laborato rium van Bloemboilenonderzoek te Lisse. De dag werd besloten met een bezoek aan de kweekerijen van de fa, Veldhyzen van Zanten Zn. te Lissen en een tocht door de bollenvel den naar Noordwijk aan Zee. Op 21 April herdenkt de heer H. Corsten, wonende Korte Poellaan 4, alhier, den dag. dat hij vóór 25 jaar als bleeker in dienst trad bij de Stoomwasscherij der firma Van Leuven aan de Amsterdamsche Vaart. De turnsters uit het Haarlemsche Diocees zullen Maandag voor de tweede maal haar diocesane wedstrijden houden, die met groote belangstelling worden tegemoet gezien. De eer ste ontmoeting', die vorig jaar op 10Februari te Rotterdam plaats vond was voor allesport- enthousiasten een verrassing en hield een be lofte in voor de toekomst. Er zit spirit in de vrouwelijke sportbeweging en er wordt hard gewerkt in een goeden geeal van saamhoorigheid. Als het de Graal gelukt dezen geest onder de turnsters levendig te houden en te verster ken, zullen deze wedstrijden, naast verbetering der techniek nog grootere vruchten afwerpen van opvoedkundige waarde. Meer dan 800 turnsters hebben voor de wed strijden ingeschreven en het is moeilijk ver onderstellingen te gaan maken. Hoe heeft de vereeniging Achilles (Amsterdam) verleden jaar niet verrast met haar flinke ploegen, die alle met prijzen naar huis gingen? Deze ver eeniging speelde het klaar, met haar betrekke lijk klein aantal leden èn de kampioensploég van het diocees èn de kampioensploeg voorden C-wedstrijd (derde graad turnsters) te leveren. Deze actieve club zal zeker, iets waarop wij gisteren reeds de aandacht vestigden, haar uiterste tJest doen haar twee bekers te verdedi gen. De A-ploeg van verleden jaar bleef groo- tendeels gehandhaafd, terwijl enkele mutaties, die er noodzakelijkerwijs moesten komen, deze ploeg zeer zeker hebben versterkt. Ook Wils kracht komt, zooals wij reeds gemeld hebben, zeker weer met eenige flinke ploegen, want met een groot ledental heeft Wilskracht altijd een ruime keus in goed geoefende turnsters. Voorts zal, naar wij vernemen ook O.D.O. dit jaar aan den A-wedstrijd deelnemen en hier door zullen de drie oudste Amsterdamsche clubs weer eens de gelegenheid hebben zich met el kaar te meten. Daarbij komen dan nog de in schrijvingen van de Ifisclub te Amsterdam, die reeds vorig jaar een goed figuur sloeg en de verschillende inschrijvingen van buiten en men kan dus een spannenden strijd verwachten. Ook in de B. en C. wedstrijden hebben veel vereenigingen ingeschreven. A.L.O. Rotterdam en Achilles Amsterdam hebben daarin de be kers te verdedigen. Voor de adspirantploegen heeft het wimpel systeem verleden jaar zeer goed voldaan en de animo voor de wimpels 1936 is, gezien het aantal inschrijvingen, zeer groot. Voor de ju nioren dus geen kampioenschappen maar een punten waardeering. Dan kwamen er 28 inschrijvingen binnen voor den wedstrijd „Eigen gekozen werk." Deze wedstrijd wordt verstreden des middags in het St. Bavohuis, Smedestraat te Haarlem. Dit ge deelte der wedstrijden is voor het publiek toe gankelijk en zal ruimschoots de moeite van een bezoek waard zijn, want iedere vereeniging of club kan daar vry uiting geven aan be hendigheid, fantasie en gratie. De leden-beker is momenteel in het bezit van O.D.O. Amster dam. Er moet dus op den tweeden Paaschdag' heel wat gebeuren. Het Sportcentrum Haarlem en de T.C. van den D.H.G.B. hebben dien dag heel wat te regelen en de jury ziet zich voor een zware taak gesteld. Maar de ondervindingen verleden jaar opge daan en het vlotte en prettige verloop van dien dag garandeeren ons een goede wedstrijdrege ling. Amsterdam vertrekt met driehonderd turn sters van alle vereenigingen om half negen van het Spui met extra-trams naar Haarlem. Na het koffiedrinken zullen de Amsterdam mers (mits hiedvoor toestemming van de autoriteiten kan worden verkregen) een propa- gandatocht maken door Haarlem, om zich 'daarna naar het Bavohuis te begeven. Om zeven a acht uur zijn ze weer in de hoofdstad terug. EDO speelt Tweeden Paaschdag een vriend- schappelijken wedstrijd in Amersfoort tegen HVC. De Haarlemmers komen als volgt uit: Van Roon N. N. van der Bom Schalie Koppen Oomen S. Spek v. Geemen Kohier Schijvenaar P. Spek De bekerwedstrijd RCHEDO, vastgesteld op Tweeden Paaschdag, is uitgesteld. In het jubileum-tournooi van RCH verschijnt Haarlem tegen HFC met een invaller voor Smit in de volgende opstelling: Voogd Verhappen Huysmans de la Mar Sr. Kammeyer v. Gooi Hartog de Winter de la Mar Jr. v. F'olanen De Vries Op den tweeden dag zal Smit daarentegen wel van de partij zijn. HFC verschijnt als volgt: v. d. Togt Dorsman Langendam v. Olphen Kruyper Lamp Höck Twiss Koper Chapon Hagenaar Het DWS-elftal zal met het volgende elf tal aan het RCH-toumooi deelnemen: Heekelaar v. Stokken Sr. Caldenhoven Trock Hilster Beuker Klein Slot Ditmeyer Luttinghuis v. Stokken Jr. (Inlichtingen aan het politiebuerau, Smede straat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur). Ceintuurs en handschoenen; Politiebureau, Semedestr. 9. Breipennen, Van Luit, Smedestr. 8rd. Naaf doppen van autowiel: Hoenderdos, Scho tersingel 149. Zwarte hond: Teunissen, Schalkwijkerweg 58. Zilveren ketting: Politiebureau, Smedestr. 9. Kraan van melkbus: Bruinsma, De Clercq- straat 94. Wit overhemd: Van Dam, Frankenstraat 25. Portem. met rozenkrans: Politiebureau, Sme destraat 9. Rijwielplaatje in étui: Oosterbaan, Wijde Appelaarsteeg IA. Idem: Vermeer, Gierstraat 49. Rijwielplaatje aan speld: Zwemmer, Park laan 52. Rozenkrans: Van Norde, Allanstraat 93. LipssleutelsVan der Werff, Leidschevaart 374. Zuivelthermometer: Angenent, Berkenstr. 57. Vulpotlood: Van Wouw, Kruisstraat 41. Vulpenhouder: Pool, Aelbertsbergstr. 70. Zweep: Van Dijk, Korte Spaarne 13. Ter viering van het dit jaar te herdenken 20-jarig bestaan, houdt de Heemsteedsche Zwem- en Poloclub H. P. C. de komende maan den een groote, doeltreffende propaganaa- actie om de zwemsport te, verbreiden en popu lair te maken. 0„! t' Li.-' - v ie Zoo organiseert H. P C. Vrijdag 17 April in het gebouw van den R.K. Volksbond, aan den Heerenweg te Heemstede een filmavond, waar vertoond zal worden de bondsfilm van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond; een film, die als een unicum op dit gebied bekend staat en allerwege veel succes heeft gehad, te meer, daar het vertoonde deskundig toegelicht H. Wesselo. Ten einde dezen avond propagandistisch zoo goed mogelijk te doen slagen, is de medewer king verzocht van alle officieele prsonen in de gemeente, van het bestuur van de zwem inrichting en van de hoofden en onderwijzers van de scholen, door wier bemiddeling het bestuur van H. P. C. de belangstelling, die er bestaat voor het schoolzwemmen, nog wil ver- hoogen. Ook het groote nationale zwemfeest, dat hoogst waarschijnlijk op 10 Mei in het Sport- fondsenbad gehouden zal worden, belooft bij zonder interessant te worden. Zeker is, dat Rie Mastenbroek en de geheele O. D. Z.-ploeg van de partij zullen z-ijn, terwijl onderhandelingen met Willy den Ouden nog in vollen gang zijn. Verder zal het programma hoofdzakelijk be- üiiii llll£ Als straks de lichtssinen op Groote Markt en Stationsplein klaar zijn, verdwijnen de ver- keersagenten uit het stads- beeld. Geacht publiek, wij gaan verdwijnen, Maar eerst nog eens een ernstig woord Ons lichtend voorbeeld aan de lichten Make het seinen ongestoord; Want onze arm met hand en handschoen, Steeds helderwit en vlekkeloos, Gaf zonder storing „gaan" of „wachten" Voor elke richting die U koos. f Wij zijn U dankbaar, raad van Haarlem, De koude voeten nog het meest, Want in de sneeuw staan of in regen, Is niet bepaald een diendersfeest Straks ziet U groen licht, dat is rijden, Voor fietser, melkboer, groenteman, Dan komt oranje in het midden, Rijdt vlug, daar schiet het roode an! ANTWOORD. Verkeersagent, het kan verkeeren, 1 Hoog werdt ge eerst alom geroemd, Nu wordt ge door het kleuren- rondlicht Gelicht en uit den tijd genoemd. i Laat ons drie eere-zuilen bouwen op Markt, Verwulft en Stationsplein, 'n Bronzen arm op steenen voetstuk 1 Voor hen, die straks ter ziele zijn!! tïlllMIHIIIIHiniinillMHIlllHIIIHIIIIIIllHlllllllllHIllllllMniiniHllllMHl" Vrijdag heeft op den weg tusschen Vlij men en 's-Hertogenbosch een mysterieus voorval plaats gehad, waarbij vermoedelijk een poging tot ontvoering in het spel is geweest. Omstreeks 10 uur reed de ongeveer 30-jarige Krausman uit Vlijmen per fiets in de richting Vlijmen, toen hem een auto achterop reed. De wagen passeerde hem, stopte toen plotseling, keerde en reed den fietser tegemoet. Hierbij werd K. pardoes aangereden en tegen den grond geslingerd. Gewond bleef hij liggen. Drie of vier man stapten uit den auto en bonden K., nadat zij hem een prop in den mond had den geduwd. Hierna trachtten zij hem in den auto te sleuren, waarin zij echter niet slaag den. Vermoedelijk zijn zij in hun werk gestoord door naderende personen, want plotseling lie ten zü K. liggen en reden met den auto verder. K. werd door voorbijgangers opgemerkt, die een dokter en de politie te Vlijmen waarschuw den. Hij werd naar het Groot Ziekenhuis te Den Bosch vervoerd. De politie te Vlijmen stelt een onderzoek in. ROME, 11 April (D.N.B.) De ontwik keling der besprekingen te Genève wordt in Italië met toenemend wantrouwen en ont stemming gevolgd. Bij de, naar Italiaansche meening hoogst ver warde situatie, aldus verklaart men in bevoeg de kringen, kan men zich in Italië geen denk beeld meer erover vormen, wat Genève eigen lijk wil. Met nadruk wordt erop gewezen, dat Italië tot dusver nog in het geheel geen antwoord heeft ontvangen van den voorzitter van de Commissie van Dertien op het door Italië reeds op 2 dezer aan hem gedane voorstel, met den chef der Italiaansche regeering te Rome voor- loopige besprekingen te voeren. Italië, dat des tijds tevens heeft beloofd, direct na Paschen een vertegenwoordiger naar Genève te zullen zenden, wacht nog steeds op antwoord van de Madariaga, of hij naar Rome komt, dan wel andere maatregelen nemen wil. Naar men in bevoegde kringen te Genève al hier verklaart, is het bericht onwaar, dat de Negus aan Eden een telegram zou hebben ge zonden, waarin hij zegt, dat zijn situatie wan hopig is, en dat hem nog slechts 55.000 sol daten, zijn overgebleven, waarop hij kan reke nen. Ee nin de Abessinlsche taal verschijnend blad ironiseert de machteloosheid van den Volken bond en verlangt, dat Genève van het woord tot de daad overgaat. Het hoofd van de Koptische kerk heeft tot alle christelijke bisschoppen in het buitenland een Paaschboodschao gericht, die tegelijkertijd een vlammend protest tegen de „oumensche- lijke wijze van oorlogvoeren der Italianen" in houdt. Maarschalk Badoglio zal morgen op den eersten Paaschdag een decreet publiceeren, waarbij de slavernij in alle gebieden, die den laatsten tijd door de Italiaansche troe pen zijn bezet, wordt afgeschaft. Onder groote belangstelling is Zaterdagmorgen te Rotterdam ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den Donderdag op zoo droevige wijze bij de motorbotsing op den Westzeedijk om het leven gekomen agent van de motor brigade C. Kramer. Lang vóór de stoet, die om half één van het Groot-Ziekenhuis vertrok, was samengesteld, heerschte in de omgeving, waar de politie voor een ruime afzetting had zorg gedragen, een groote drukte van hen, die deze begrafenis, welke met corpseer geschiedde, wilden gade slaan. De stoet werd geopend door drie bereden agenten, daarachter volgden de Harmonie en Zangvereeniging der politie. Na den lijkwagen, waarbij een zestal agenten van de motorbrigade als slippendragers fungeerden, en de volg- rijtuigen- met de naaste familieleden van het slachtoffer, kwam de inspecteur-chef van het verkeers- en vervoerwezen J. W. J. Moerman, gevolgd door het overige personeel der motor brigade en de bereden brigade, onder leiding van den chef der brigade, inspecteur J. v. d. Wilt. Daarna volgden de afdeeling ver voerwezen en de anti-lawaai-brigaöe. Vervol gens kwamen deputaties van politie-personeel uit Amsterdam en *s Gravenhage, vertegen woordigers van de Rijksveldwacht. afgevaar digden van agenten-organisaties en tenslotte de detachementen van het Rotterdamsche po litiecorps, de afdeelingen 1, 2, 3 en 4, rivier politie, recherche en andere takken van dienst, elke afdeeling groot 15 man, behalve afdeeling 1, die door 40 man vertegenwoordigd was. Een patrouille van drie bereden agenten sloot den stoet. Langs den weg, welken de stoet volgde, was veel belangstelling.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 3