Een Auto-ramp onder Heesch I Italiaansche successen bij het T sana-meer Laval over de situatie in Europa Het nieuws van heden Demerdzis over leden DRIE DOODEN EN VIJF GEWONDEN DESSIE REEDS BEZET? WANDGEDIERTE FRANKRIJK MOET OP ZICH ZELF REKENEN VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DINSDAG 14 APRIL 1936 - AVONDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD U1TCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Wagen met geheel gezin uit Tilburg onder Heesch tegen een boom gereden Droevig Paaschreïsje Ontzettende aanblik Auto vrijgegeven Derde slachtoffer overleden Weer overstroomingen in Amerika Putsch verwacht in Oostenrijk? ,1., .v M Maandagmorgen hebben twee en twintig Italiaansche vlieg tuigen boven Addis Abeba gevlogen De slavernij in bezette gebieden afgeschaft Het Weer 62e JAARGANG No. 19897 RADEODISTRIBUTIE - HAARLEM DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN FIRMA VAN LOON - TELEF. 23037 MARNIXSTRAAT 116 - HAARLEM 100 PROCENT RESULTAAT! „Ik heb alles gedaan om de vlam van Stresa niet te laten uitdoo- ven; het is tijd deze vlam weer aan te wakkeren" Teleurstelling over de houding van Engeland De Grieksche minister-president Maandagmorgen door een beroerte getroffen Metaxas thans president Paschen te Moskou NIEUWE HAARLEMSCHE HOTEL - CAFE - RESTAURANT Buitenhof - Den Haag - Tel. 117375 Kamers met ontbijt 3.Lunch en diner met schotels naar keuze - Plats du Jour en a la Carte Zalen voor partijen en vergaderingen. Zondagochtend omstreeks acht uur heeft op den weg "s Hertogen- bosch-Nijmegen, onder de gemeen te Heesch bij Oss, een ernstig auto ongeval plaats gehad, waarbij drie dooden te betreuren zijn, terwijl drie personen zwaar en twee perso nen licht gewond werden. De familie Willems, uit Tilburg, was op weg van Tilburg naar Zwolle. In den auto zaten de heer en mevrouw Willems en hun zes kin deren. De auto werd bestuurd door den 20- jarigen zoon, milicien-korporaal, die met Paasch-verlof was. Door het springen van een achterband vloog de auto met het achtergedeelte tegen een boom. Twee dochtertjes, resp. 12 en 13 jaar, die achterin zaten, kwamen hier bij om het leven, terwijl de heer en mevr. Willems en twee dochters van 11 en 25 jaar, Louise en Lamberdina, zwaar gewond wer den. De bestuurder en een andere zoon werden licht gewond. De gewonden en de stoffelijke over schotten van de slachtoffers zijn naar het St. Ludovicus-gesticht te Heesch overge bracht, alwaar dr. Boumann de eerste hulp verleende. De auto is totaal vernield. Nader wordt gemeld: De heer K. J. H. Willems, vethandelaar uit Tilburg, begaf zich met zijn gezin, bestaande uit man, vrouw, twee zoons en vier dochters, per luxe-bestelwagen op familiebezoek naar de Veluwe. De auto werd bestuurd door den oud sten zoon van den heer Willems, die milicien- korporaal is. Toen men aan de kom van het dorp geko men was verloor plotseling de chauffeur de macht over zijn stuur. De wagen begon te slingeren, maakte een zwenking naar links, en kwam vervolgens met groote kracht tegen een langs den weg staanden boom terecht, waarna de wagen kantelde en in den boom drong. Door de geweldige kracht waarmede het vehikel te gen den boom werd gedrukt werden de ouders en hun oudste dochter uit den auto geslin gerd. Zij kwamen langs den berm van den weg terecht waar zij bewusteloos en hevig bloedend bleven liggen. Inmiddels waren voorbijgangers! die het auto-ongeluk zagen gebeuren, toege sneld. De aanblik van den verongelukten wagen was ontzettend. Het voertuig was geheel ver nield en uit de brokstukken stegen de kreten op van de inzittenden. De bestuurder, die we zenloos achter zijn stuurrad lag, herstelde zich spoedig en gaf aan de omstanders aanwijzin gen, hoe zij hem konden bevrijden. Inmiddels hadden zich eenige personen naar de pastorie te Heesch begeven, waar zij kapelaan Teulings waarschuwden, die zich onverwijld naar de plaats des onheils begaf om hulp te verlee- nen. Onder zijn leiding werd het reddingswerk energiek ter hand genomen en na veel moeite gelukte het hun de lichamen van drie meisjes en een negenjarig jongetje uit de wrakstukken te bevrijden. Helaas gaven zij allen slechts weinig teekenen van leven. Toen de ontboden doktoren Boumann uit Nistelrode en Janssen uit Geffen ter plaatse verschenen, achtten zij overbrenging van alle slachtoffers naar het St. Ludovicus-Gesticht te Heesch noodzakelijk. Bij de 12-jarige Agnes Willems mocht geen geneeskundige hulp meer baten en wa ren de levensgeesten reeds geweken. Verder waren ernstig gewond de beide zusjes Louise en Josefine. De laatste, die 15 jaar oud is, overleed eenigen tijd nadat zij in het zieken huis was binnengebracht. Het andere meis je verkeert in levensgevaar. Ook de oudste uit het huisgezin Willems, een 25-jarige dochter, was ernstig gekwetst. Dr. Boumann constateerde inwendige ver wondingen en een bloedende hoofdwonde. Met de andere inzittenden van den auto is het minder ernstig gesteld. De vader heeft een bloedende verwonding aan het hoofd, terwijl de moeder, de oudste zoon en het jongetje slechts lichte schaafwonden aan armen en beenen hebben verkregen. Omtrent de oorzaak van het ongeval verne men wij nog, dat de bestuurders niets heeft gemerkt van het springen van een band, waar aan 't ongeluk te wijten zou zijn. Ook de audi teur-militair, mr. Aghina uit 's-Hertogenbosch is te Heesch geweest, in verband met, het feit, dat de bestuurder in militairen dienst is. De sectie op de lijken van de slachtoffers is Zondagmiddag verricht door de doktoren Met- tropp en Nieuwenhuyzen, resp. uit Den Bosch en Utrecht. Het politieonderzoek in deze zaak duurt voort, daar nog zal moeten worden uitgemaakt, of hier schuld van den bestuurder aanwezig is. Omtrent het auto-ongeluk te Heesch verne men wij nog, dat het parket uit 's Hertogen bosch, dat door burgemeester Offermans telefo nisch van het gebeurde in kennis was gesteld, in den loop van den ochtend op de plaats van het onheil verschenen is er een grondig onder, zoek heeft ingesteld, waarna de lijken van de slachtoffers en de zwaar gehavende auto, welke in beslag genomen waren, zijn vrijgegeven. Nader vernemen wij nog, dat Maandagmorgen in het St. Ludovicus Gesticht te Heesch aan de bekomen verwondingen ook het derde slachtof fer van het droevig auto-ongeluk van Zondag morgen, het 11-jarig dochtertje Louise van den heer Willems is overleden. Het zoo diep beproefde gezin is Maandag naar Tilburg teruggekeerd, waar de oudste dochter onmiddellijk in het ziekenhuis werd opgenomen en nog dienzelfden dag operatief moest worden behandeld. Haar toestand, die aanvankelijk vrij gunstig scheen, blijkt niet zonder levensgevaar te zijn. De begrafenis van de drie slachtoffers, wier lijken naar Tilburg zijn overgebracht, zal op de Prot. begraafplaats plaats vinden. NEW-YORK 12 April. (A. N. P.) Uit de Mississippivallei worden nieuwe ernstige over stroomingen gemeld. Vier menschen zijn om het leven gekomen, 5000 gezinnen zijn dakloos. WEENEN, 13 April. (A. N. P.) De laatste da gen zijn strenge maatregelen genomen tegen Na- tionaal-Socialisten, daar de regeering er van op de hoogte gesteld is, dat een nieuwe aanslag van deze zijde dreigde. Gedurende de afgeloopen week heeft men in nazi-kringen een buitenge wone activiteit bemerkt. Groote groepen na- tionaal-Socialistische leiders zijn gearresteerd. De gendarmerie heeft opdracht gekregen zich voor alle eventualiteiten gereed te houden. Langs de Noordelijke grenzen zijn de wachtposten ver sterkt. +1 - AsS ''A. mMfmtSmmi Het Tsana-meer in Abessinië, dat thans door de Italianen is bereikt Amy Mollison heeft op haar terug reis naar Engeland Brussel bezocht ROME, 13 April. (Stefani). In zijn legerbericht van heden meldt maarschalk Badoglio het volgende: De triomfantelijke opmarsch onzer troepen in de verschillende sectors van het Noordelijk front wordt voortgezet. Een onzer colonnes, welke uit Gondar was vertrokken, heeft gisteren 1 2 April) het schier eiland Gorgora aan het Tsanameer bezet en er de Italiaansche vlag ge- heschen. Onze troepen werden door de bevolking met vreugde ontvangen. Het Tsanameer is met Gondar verbonden door een weg voor vrachtauto s, welke gelijk met den opmarsch der troepen is aangelegd. Een andere colonne, samengesteld uit gemo toriseerde detachementen en troepen op ka- meelen en met gevechtswagens heeft een Abes- sischen douanepost voor Gallabat bezet, ten westen van Gondar. Gewapende tegenstanders sloegen bij onze nadering op de vlucht. Aan het zuidelijk front heeft een klein verkenningsdetachement nabij Wadara een numeriek sterkere groep vijanden ontmoet en deze na een hevig gevecht tot den aftocht gedwongen. Aan onze zijde werden 46 blanke soldaten gedood of gewond. De vijand leed sterke verliezen. Te Rome gaat het gerucht dat de Italia nen Dessie zouden hebben bezet. De Italiaansche vliegtuigen zouden de stad Warra Hailoe, op 60 K.M. ten Z. W. van Dessie hebben gebombardeerd. Drie personen zouden gedood en vijf gewond zijn. Sassa Baneh, het doel van de troepen van generaal Graziani, zou Vrijdag j.l. gebombar deerd zijn. ADDIS ABEBA, 13 April. (Reuter). Heden morgen om tien uur verschenen negen Ita liaansche vliegtuigen, die in formatie boven de stad vlogen. Te Addis Abeba is de staat van alarm af geroepen. Na eenigen tijd boven de stad gecirkeld te hebben, verdwenen de toestellen, maar om 10.35 uur zag men opnieuw een driemotorigen bom menwerper verschijnen. De staat van alarm, die was ingetrokken, werd toen opnieuw afgeroepen. Gelijk bekend, is de Abessinische hoofdstad sinds verscheidene dagen volkomen door de be volking verlaten. Zoodra alarm geslagen was, dat vliegtuigen boven de stad waren versche nen, trokken ook de laatste bewoners weg, be halve de journalisten en 't personeel der radio stations. Ook de politie bleef op haar post. De negen vliegtuigen verdwenen ten slotte in Noordelijke richting. Ook heeft vanmorgen eert llllllllllllllllllllllllllliilUllllllilllllllllilllH Verwachting: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke tot Noordelijke richtingen, II half tot zwaar bewolkt of betrokken met jE kans op regen of hagelbuitjes in het Noorden, in het Zuiden gedeeltelijk be- Er wolkt met weinig of geen neerslag, waar- EE schijnlijk nachtvorst, overdag weinig ver- EE EE andering in temperatuur. Hoogste barometerstand: 174.3 te Vest- EE manor. EE Laagste barometerstand: 745.4 te Blaa- EE EE vandshuk. EE E~ Zon op 5.06 onder 6.55 Licht op "f.25 Maan op v.m. 1.42 onder v.in. 9.45 Laatste kwartier 9.41 n.m. ^Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Italiaansch vliegtuig boven Diredawa ge vlogen. Stefani meldt nog omtrent de vlucht der Italiaansche vliegtuigen boven Addis Abeba: Hedenmorgen om zes uur zijn dertien bom bardementsvliegtuigen van het vliegveld Scia- fat gestart met bestemming Addis Abeba via Dessie. 40 K.M. ten Zuiden van Dessie voeg den zich bij dit eskader negen jachtvliegtui gen, die de taak hadden het bombardements eskader te beschermen. De toestellen vlogen in lange rij achter el kaar, teneinde een demonstratief défilé boven de vijandelijke hoofdstad te vergemakkelijken. Op het eerste deel van de reis vlogen zij met mooi weer, terwijl zij tijdens het tweede ge deelte een dikken mist ontmoetten, zoodat zij verplicht waren op hun instrumenten te na- vigeeren, hetgeen echter geen moeilijkheden met zich meebracht. Om 10 uur 40 verscheen het eskader boven Addis Abeba, waar de bom bardementsvliegtuigen verscheidene malen rondcirkelden zonder oorlogsdaden te verrich ten. Zij wierpen slechts propaganda-strooibil- jetten omlaag. Intusschen cirkelden de jacht vliegtuigen in zeer snelle vaart over de stad, waarbij zij verscheidene malen acrobatische toeren verrichtten. Vervolgens vertrokken de 22 vliegmachines weer huiswaarts. Verscheide ne toestellen maakten een landing op het nieu we vliegveld van Kworam, vanwaai; zij weer vertrokken om naar hun basis terug te keeren. Geen enkel incident heeft zich tijdens de vlucht, die zeven uur geduurd heeft, voorge daan. Er is een afstand afgelegd van ruim 1500 kilometer. Voortdurend is er tusschen het lei- derstoestel en de andere machines door mid del van de radio contact onderhouden. Maarschalk Badoglio heeft een decreet uitgevaardigd waarbij de slavernij in de door de Italianen bezette gebieden van Abessinië wordt afgeschaft. Het decreet luidt aldus: „Volk van Tigre, Amhara en Godjam, luistert. De slavernij is een over blijfsel van de oude barbaarschheid. Waar de Italiaansche vlag waait, is de slavernij ontoelaatbaar. Derhalve wordt in Tigre, Amhara en Godjam en overal, waar de Italiaansche vlag waait, de slavernij afge schaft. Den aan- en verkoop van slaven heb ik verboden. De slaven die zich in uw land bevinden zijn thans vrij. Zij, die hulp noodig hebben, moeten zich bij de Italiaansche autoriteiten vervoegen. Zij zullen hulp en bescherming krijgen. Hij, die de bepalingen van dit decreet over treedt, zal volgens de wet gestraft worden. Wat U tegen distributie Zooal hoort en zooal leest, Is slechts fantasie van iemand, Die de distributie vreest. NIEUWE GRACHT 5 - TELEF. 10010 De grenskwesties in het Verre Oosten; militair pact tusschen Japan en Noord-China? Arrestaties in Mexico duren voort. Italiaansche successen bij het Tsana-meer. Tal rijke vliegtuigen boven Addis Abeba; slavernij in het bezette gebied afgeschaft. De Grieksche premier Demerdzis plotseling overleden; Metaxas thans minister-president. Vrees voor nieuwen Putsch in Oostenrijk; scher pe maatregelen tegen de Nazi's. Laval over de buitenlandsche politiek. De „Graf Zeppelin" vloog Maandagavond over ons land. Drie dooden en vijf gewonden bij auto-ongeluk onder Heesch. Verschil van meening op het Paasehcongres der S.D.A.P. ten aanzien van de nationale emblemen. De Paaschdagen zijn voor de Bollenstreek een teleurstelling geworden. De Senaat der Utrechtsche Universiteit heeft eere-doctoraten verleend aan minister HerLog en minister Smuts, van de Unie van Zuid- Afrika. SPECIALITEIT IN HET VERDELGEN VAN WANDGEDIERTE ENZ. Het 184ste legerbericht ROME, 14 April. (Reuter-A.N.P.) Maarschalk Badoglio telegrafeert: „De opmarsch duurt aan het geheele Noorde lijk front voort. Gisteren hebben 22 onzer vlieg tuigen langten tijd boven Addis Abeba gevlogen. Zij wierpen strooibiljetten uit en hebben zich van oorlogsdaden onthouden. Desondanks was de paniek onder de bevolking enorm." ROME, 13 April (A. N. P.) Volgens berichten in de Italiaansche bladen worden op het oogen- blik groote troepenafdeelingen, voornamelijk van de zware artillerie uit Opper-Italië ter versche ping naar Oost-Afrika geconcentreed. CLERMONT FERRAND, 13 ApriL (Ha- vas). De oud-minister van Buitenland sche Zaken, Laval, heeft in een inter view met een redacteur van het blad „Moniteur de Clermont Ferrand" on der meer het volgende verklaard: Zonder een overeenstemming tusschen Parijs en Berlijn bestaat er geen daad werkelijke garantie voor den vrede in Europa. Voor Hitler is vernietiging van het verdrag van Versailles voorwaarde voor deze overeenstemming. Dit verdrag bracht voor ons herstelbetalin gen mede: zij werden opgeheven. Het gaf garan ties voor de veiligheid, militaire clausules en demilitarisatie van de Rijnzone: zij verdwenen. Frankrijk heeft reeds een zware schatting be taald aan de eischen van het Derde Rijk. Hitier moet weten, dat Frankrijk door en door vredelievend is. Het vreest den oorlog niet, het haat den oorlog. Laval Ook tijdens mijn ministerschap heb ik steeds gevraagd naar de bases, waarop zou kunnen worden onderhandeld. In Krakaü heeft Goering tegen mij gezegd, dat het belangrijkste zou zijn een sfeer van ontspanning te scheppen ge durende eenige maanden. Daarna zou men be ginnen te zien, welke concrete oplossingen na gestreefd konden worden. Tien maanden verlie pen, de toenadering tot Duitschland kwam niet, het Rijnland werd weer bezet. Hieruit blijkt alles wat ons van Duitschland scheidt. Mijn onderhoud met Goering had plaats na de onderteekening van het Fransch-Russisch verdrag, waarvan de ratificatie slechts een for maliteit was. Goering heeft toen wel tegen dit verdrag ge protesteerd, maar de geldigheid van Locamo toen geen oogenblik bestreden. Voortgaande besprak Laval de pogingen, die gedaan zijn om Duitschland te betrekken in de diplomatieke onderhandelingen, onder meer het zoogenaamde Oostpact, waarbij hij in her innering bracht, dat Duitschland, tijdens de conferentie van Stresa had doen weten geen bezwaren te hebben tegen afzonderlijke overeen komsten van onderlingen bijstand, terwijl La- val ook verder het door Hitler ten opzichte van het Fransch-Russisch verdrag ingenomen standpunt bestreed. Om beter begrepen te worden bij de interna tionale onderhandelingen, aldus vervolgde La- val, blijf ik ervan overtuigd, dat Frankrijk voor al op zich zeiven moet rekenen. Frankrijk moet sterk zijn en er mag niet ge knabbeld worden aan de militaire credieten. Wanneer wij sterk zijn, zullen wij altijd de ach ting van onze wederpartij hebben, terwijl wij, zwak zijnde, een verleiding en vervolgens een gemakkelijke prooi zouden vormen. Wat de Duitsche vredesvoorstellen betreft, zeide Laval een systematische weigering tot on derhandelen een dwaling te acljten. Berlijn moet echter weten, dat er zekere methoden van discussie zijn, die Frankrijk niet aanvaardt. Wij zullen onzen voortdurenden wil den vrede op te bouwen, moeten toonen en bewijzen, zonder ech ter nadeel toe te brengen aan onze vrienden en bondgenooten. Wij streven den vrede voor allen na, zoowel in het Westen als in het Oosten. De woorden van Hitier zouden geen enkele waarde hebben als zij een andere beteekenis hadden. Het gaat thans niet om formules, maar om een substan tieel resultaat. In den staat van onrust en wanorde, waarin Europa zich bevindt, moet gehandeld en vlug gehandeld worden, met name moet getracht worden alle Fransch-Duitsche problemen te regelen. Geen Fransche staatsman kan zich aan de poging hiertoe onttrekken, zonder een zware verantwoordelijkheid op zich te nemen. De stabiliteit der grenzen en de eerbiediging der binnenlandsche regimes der verschillende landen is een voorwaarde voor een duurzamen vrede. Frankrijk is teleurgesteld door de houding van Engeland. De Engelschen zeggen, dat wij steeds en te veel paragrafen analiseeren, terwijl zij vooral de feiten waarnemen om hun houding vast te stellen. Ondanks de contrasten weet ik, dat in de ure des gevaars de eenheid tot stand zal komen. Overgaande tot bespreking van de sancties ten opzichte van Italië zeide Laval, dat men hem zijn aarzelingen in deze aangelegenheid vaak verweten heeft, maar dat hij steeds de beslissing van Genève heeft gerespecteerd. Frankrijk heeft zich wat de toepassing van de sancties betreft en het uitvoeren van de be sluiten van Genève, niets te verwijten. Boven dien heeft Frankrijk op zich genomen zoo noo dig, Engeland ter zee, te land en in de lucht bij te staan, wanneer het door toepassing der sancties aangevallen zou worden door Italië. Besprekingen tusschen de generale staven zijn toen onmiddellijk begonnen. Het is juist, dat ik, zoo zeide Laval, een gevaar heb gezien in uit breiding der sancties, en daarin was ik het eens met Sir Samuel Hoare. Wij hebben toen voorstellen gedaan tot een snelle, vreedzame oplossing. Ik weet niet, of sommigen, die deze voorstellen toen fel becriti- seerden, thans niet betreuren, dat ze niet zijn aanvaard. Wü dachten te kunnen komen tot een prach tige Fransch-Britsche samenwerking, waarna gepoogd zou worden Duitschland te doen tre den in de organisatie van de collectieve veilig heid. Helaas is de vrede in Abessinië niet hersteld en moet hij in Europa nog weer worden opge bouwd. Wat doen wy? Wij roepen Locarno op om Italië zyn medewerking te vragen, terwijl wy voortgaan in toepassing van het Volkenbonds handvest sancties tegen dit land ten uitvoer te leggen. Deze paradoxale toestand kan niet voortgezet worden. Ik heb alles wat ik kon gedaan, om de vlam van Stresa niet te laten uitdooven. Het oogen blik is gekomen deze vlam weer aan te wak keren. Wanneer de sancties zullen zijn opgehe ven, en een rechtvaardige en eervolle vrede met Abessinië eindeiyk zal zyn gesloten, zullen wy met meer vertrouwen het lot van Europa onder oogen kunnen zien, en den vrede kunnen orga- niseeren. ATHENE, 13 April. (Reuter). De Grieksche minister-president De merdzis is plotseling aan een be roerte overleden. Generaal Metaxas heeft het pre mierschap en de leiding van Bui tenlandsche Zaken op zich geno men. Verder zijn in het ministerie geen wijzigingen aangebracht. Omtrent het overlijden van Demerdzis wor den de volgende bijzonderheden vermeld: Toen zün familie hem gistermorgen om 9.30 wilde wekken, vond zij hem dood in bed. De artsen, die terstond geconsulteerd werden, kon den slechts den dood constateeren, welke te wijten zou zyn aan een beroerte, die hem ty- dens den nacht had getroffen. Zijn begrafenis is vastgesteld op Donderdag as. Demerdzis was voor den wereldoorlog mi nister van marine in het kabinet Venizelos. Hij had de liberale party veriaten, toen Veni zelos in conflict geraakte met Koning Con- stantijn. Tijdens de dictatuur van generaal Pangalos, toen admiraal Kondiuriotis, die toen president der republiek was, aftrad, werd De merdzis als candidaat voor het presidentschap door alle politieke partijen aangewezen. Hij trok zijn candidatuur echter in, toen Pangalos zich candidaat stelde. Demerdzis was sinds 1928 hoogleeraar in het Romeinsch recht aan de universiteit van Athene. Hij heeft talrijke wetenschappelijke werken geschreven en genoot de algemeene achting. De nieuwe minister-president Metaxas heeft den eed afgelegd. De koning heeft Demerdzis „post mortem" het grootkruis van de Orde van Georges 1 verleend. Het stoffelijk over schot is naar de kathedraal van Athene over gebracht en twee compagnieën brachten de eerbewü'zen. 800 SOORTEN BEHANGSELPAPIER UIT VOORRAAD LEVERBAAR. 300 dessins beneden 30 cent. Vakkundige behangers beschikbaar. Behangt U zelf? Wij snijden gratis randjes af. EERSTE SCHOTENSCHE PAPIERHANDEL H. M. BAKKER GEN. CRONJéSTRAAT 135 - TELEF. 11657 MOSKOU, 13 April (A.N.P.) In de 28 kerk gebouwen, die nog door de geloovigen gebruikt mogen worden, hebben op Paasch-Zondag meer dan 50.000 personen de kerkeiyke plechtigheden bijgewoond. Het gedrang was zeer groot. De kerkgang was mogeiyk, doordat Paasch-Zondag dit jaar samenviel met een officieelen vacantie- dag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1