STADSNIEUWS MARKIEZEN GEHEEL GEBIT Afscheid Mr. Th. Maassen RESILON Haarlem, 14 April TANDHEELKUNDIG INSTITUUT BEGRAFENIS PASTOOR IJZERMANS DINSDAG 14 APRIL 1936 Fr. Walenkamp O.F.M. Vanaf f 35.- met gar„ pijnloos trekken 'nbegr VRAAGT MUR ATTI-MARSHAL IMPORT De opgelegde salaris korting Goede samenwerking geroemd N.V. „GRANITO" Toespraak Deken H. C. J. Sondaal AGENDA Eerste H. Mis in de kerk aan de Paul Krugerstraat TOONEEL „In rok" STADSSCHOUWBURG RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-H. - TEL. 16T26 KUNST IN HAARLEM Die Pfeffermuehle Ballet Jooss COMITÉ „KATHOLIEK OVERVEEN" Ontwikkelingsavond Wandelt door Groenendaal HOOGFIJNE - TURKSCHE CIGARETTES 17* CENT Georganiseerd Overleg neemt voor stel van B. en W. aan DE PAASCHDRUKTE Te Heemstede MOTORRIJDER GESLIPT Zijn vrouw gewond GEM. CONCERTZAAL Pats. die is raak, door Ruysdaels Rotterdamsch Revuegezelschap Bakkerij-arbeiders Spreekuur wethouder Boes Tram tegen auto Fietsendief gesnapt Hartelijke toespraken van den president, het O. M. en mr. dr. W. P. Vis WITKALK,CEMENT, BASALTINETEGELS TUINGRINT, DUIN-, RIVIER- EN GUS- ZAND CARBOLINEUM ASPHALT- PAPIER, BETONIJZER, ZOUTZUUR ENZ. Mr. Maassen antwoordt DISTRICTSWEDSTRIJDEN NED. DAMBOND Noord-Holland slaat het district Rotterdam met 9377 Treffende laatste hulde van allen, die jaren met den overledene in Heemstede samen werkten DRONKEN AUTOMOBILIST Na achtervolging aangehouden INBRAAK IN KAPSALON Gevarieerde buit Bioscopen 15 April Bioscopen INSTELLINGEN J. P. SEN FT DRIE IN EEN KEER Auto reed door PRIMITIEF VERVOERMIDDEL Bestuurder brak zijn pols BURGERLIJKE STAND In de parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat te Haarlem moet deze maand wel groote blijdschap heer- schen. Twee zonen der parochie, frater J. C. P. Walenkamp en father P. Oudendijk ontvin gen de H. Wijding van het Priesterschap, de eerste droeg Tweeden Paaschdag zijn eerste plechtige H. Mis op, de tweede hoopt dit Don derdag te doen. Maar dan is er ook nog het bericht, dat mgr. N. Stam in Haarlem bisschop gewijd zal worden enmen acht in de Paul Krugerstraat de kans niet onmogelijk, dat de consecratie zal plaats hebben in de parochie, waar de familie van den nieuwen bisschop woont en waar hij gedurende zijn vacanties langdurig verbleef. Niet alleen voor het hoogfeest van Paschen, maar ook ter eere van den jongen priester was het hoogaltaar Tweeden Paaschdag smaakvol met palmen en witte bloemen ver sierd en baadde zich in een weelde van licht. Om half elf was het kerkgebouw tot in de uiterste hoeken gevuld. In de eerste rijen had den de familie, vrienden en genoodigden plaats genomen. Frater Antonius, de naam van den wijdeling in de Orde der Minderbroeders, werd om half elf door de assisteerende geestelijkheid en de parochieele jeugdvereenigingen in hun kleu rige uniformen het kerkgebouw ingehaald en naai- het altaar geleid, terwijl het koor onder leiding van den directeur, den heer H. Berg huis, een feestelijk Veni Creator inzette, waar na de pontificale H. Mis een aanvang nam. Hierbij werd de neomist geassisteerd door frater Titus Plekker O.F.M., een oom, als dia ken. pater J. Walenkamp S.J., een neef van den neomist, als subdiaken, den zeereerwaar- den heer H. van Dijk, pastoor der parochie, als presbyter-assistens en kapelaan J. Verhoeven als ceremoniarius. De parochieele jeugdvereenigingen, de Ver kenners, de K. J. C. en leden van de Graal, allen in uniform, vormden een eerewacht aan weerskanten van het priesterkoor. Hun kleu rige vaandels gaven aan de entourage een extra-feestelijk cachet, dat nog verhoogd werd door de hoogfeest-togen van de talrijke mis dienaars. Na het Evangelie beklom pater Titus Plekker OFM. het spreekgestoelte voor het uitspreken van zijn feestpredicatie. Het zangkoor zong op zéér verdienstelijke wijze de vierstemmige Mis van F. R. Grüber en na de H. Mis de Priestercantate van Haagh, welke eveneens op voorbeeldige wijze werd ten gehoore gebracht. De organist, de heer Jan Berghuis, speelde tenslotte de Toccate van Du bois op het orgel, terwijl de neomist, omringd door de assisteerende geestelijkheid en vooraf gegaan door de leden der jeugdvereenigingen met hun vaandels, de kerk werd uitgeleid. Het feest werd den geheelen dag verder in de pastorie gevierd. Des middags van twee tot half drie uur re cipieerde de neomist en kwamen zéér vele vrienden, kennissen en parochianen, alsmede verschillende geestelijken en ordebroeders uit Haarlem httn gelükwehschen aanbieden, ter wijl voorts nog verscheidene schriftelijke ge lukwenschen binnenkwamen. Deze onvergetelijke dag werd des avonds door een danklof met den lofzang „Te Deum" besloten. applaudisseerd en dat konden de artisten voor de volle honderd procent in hun zak steken. Volwassenen kunnen zich met dit spel een griezelig-vroolijken avond verschaffen. V-t. Dit Hongaarsche blijspel van Gabriël Dregély komt niet als iets nieuws hier binnen wippen, maar dat is misschien juist voor velen een aan leiding geweest om zich eens een avond te amu seeren met het grappige geval want de schouwburg was op tweeden Paaschdag wel zóó goed bezet, dat de directeur van het Vereenigd Rotterdamsch-Hofstadtooneel tevreden mocht zijn. Het publiek van zijn kant toonde zich zeer tevreden over den heer Cor van der Lugt Mel- sert, die óók regisseur en acteur is en zich in deze hoedanigheden weer eens van zijn beste zijde liet kennen, „In rok" is niet meer dan een luchtig geval letje, al tracht de auteur er wat diepte aan te geven door er een miniatuur-tragedie in te ver werken en door den draak te steken met de po litiek der kleine grootheden, waarbij de midde len tamelijk goedkoop zjjn. Het aardige stuk zou ook kunnen heeten: „De kleeren maken den man". Want als de weibe- spraakte, zelf-overtuigde en ongemeen vrijmoe dige kleermakersgezel Anton Melzer een onberis pelijk passend rokkostuum draagt, is hij meteen in staat zijn hoogvliegende droomen te verwe zenlijken. De auteur maakt 't hem wel gemak kelijk, maar juist dat vlotte succes, gebaseerd op menschelijke gebreken, verleent aan het spel zijn „gezellig" karakter. Cor van der Lugt Melsert intusschen is de speler om die rol en dien verrassenden maat- schappelijken opgang in de sfeer van het blijspel aannemelijk te maken. Zijn kleermaker is eén vagebond, maar we worden onmiddellijk inge nomen door zijn leutig optreden en we gunnen den geslepen kwant het welslagen van zijn stre ken. We betrappen er ons op, dat we hem sym pathiek gaan vinden en we zijn hem dankbaar voor den hartelijken lach, dien hij door zijn kos- telijk-komische manieren telkens weer oproept. Ten slotte zijn we zelfs niet bezorgd voor zijn carrière als minister, met zóó'n directeur-gene raal en zóó'n vrouw. Spel en succes dat was de hoofdrol. De vele andere acteurs en actrices draaien maar om de centrale figuur heen, doch dit wil niet zeggen, dat niet ieder van hen een goed type gaf, waar door de geheele vertooning, trots het zwakke derde bedrijf, voortdurend bleef boeten. Zoo zagen we van Anton Roemer en Enny Heymans- Snijders een fijn stel parvenues, van Jan van der Linden een gewieksten politicus, van neen, de lijst is te lang en ieder verdfent een pluim. „In rok, dat voor alle volwassenen een pret tig amusement oplevert, werd gul ontvangen en de hoofdpersoon moest na elk bedrijf naar vo ren komen om in het bijzonder te profiteeren van een welverdienden bijval. H. B. v. d. S. DE GEHEIME DEUR. Blijspel in drie bedrijven door D. en C. Chris tie. N.V. Ver. Rott. Hofstad- tooneel. Sommige menschen hebben een zwak voor griezelspelen, anderen voor blijspelen, weshalve de beide Christies het een met het ander heb ben vereenigd om beide partijen tevreden te stellen. Eigenlijk is dat een psychologische fout, want lachende menschen zijn moeilijker angstig te maken dan degenen, bij wie men vooruit 'n bepaalde stemming gekweekt heeft. Aan den anderen kant kan men blij wezen met den hu- moristischen toon van dit stuk, daar het anders heel moeilijk geweest zou zijn, de belangstel ling tot aan de derde acte, het climax-bedrijf gaande te houden. In het eerste bedrijf krijgt men bijvoorbeeld niet minder dan drie keer 't volledig uitgesponnen idee van Ronnie Martin te hooren, een idee overigens wat nog niet eens spiksplinternieuw is. Hieraan ziet men reeds, dat het geen bijster origineel type is, die Ron- verbaast iedereen dan ook geweldig, dat hij aan het einde van het spel plotseling zoo geweldig pienter en .manhaftig" doet. Daardoor gaat men aan hem twijfelen: is hij nou zoo'n sufferd of lijkt het maar zoo. En twijfels zijn altijd een slechte noot voor de ka- rakterteekening. Inmiddels zullen we de gehei me deur niet heelemaal onder de loupe ne men; dat is voor dergelijke griezelstukken al tijd funest. Als men het einde weet, is de aar digheid eraf. Dus zullen we er verder maar over zwijgen. Overigens zijn er prachtige boeven- typen in en dan noemen we in de eerste plaats Piet Bron als den knecht Price, 't Was 'n kerel, waai voor men in een maréchaussee-kazerne bang zou zijn, indien hij daar als huisknecht werkzaam was en hier waren twee vriendelijke menschjes, een broer en een zuster aan zijn twijfelachtige hoede toevertrouwd. Misschien pleu het voor hun gevoel voor humor, dat ze hem in dienst gehouden hebben, want het geef: een beetje kriebeling als men hoort, dat hij alleen daar is, wijl hij weigerde weg te gaan op een gegeven ontslag. Ook daarin zul len we ons echter maar niet verdiepen, even min als in het tamelijk geforceerde einde. Im mers, het uit zijn verband rukken van maat schappelijke verhoudingen enkel en alleen om daardoor een verrassend slot te creëeren, ls natuurlijk maar zoo, zoo. De schrijvers hebben echter geboft met het gezelschap dat hun geesteskindje zoo ver boven zijn stand heeft aangekleed, zoowel in spel als decor. Dat werkte allebei zoo sterk samen, dat men gaarne geneigd was. zijn kreupel ge beente over het hcofd te zien. Naast de prachtige Price-figuur stond de ge routineerde salon-boef Kapel, waaraan Dirk Verbeek zijn beste krachten gaf. Dit soort rol len neeft hij reeds zoo vele malen gespeeld, dat deze he mniet de minste moeite bezorgde Een lieftallig koppel was verder Enny Meunier en Paul Steenbergen, de eerste als de vlotte, pret tige ingénue en desondanks bij-de-handte zus ter van Ronnie. De laatste rol was in handen van Theo Frenkel, die het onmogelijke pro beerde om lobbes en vechtersbaas onder een schedel te laten huizen. Tot slot nog Henk van Buuren en Anton v. Zuylen, de eerste als politie-inspecteur Cbriga- dier(?) en de laatste als gemoedelijke dorps politieagent. Het zeer voorname décor was van Karei Brückman, terwijl de regie van Betsy Ranucci- Beckman te loven viel. Het publiek heeft aan het eind blijmoedig ge- BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen; van 912 on 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensdag en Donderd. v. 7-9 u. Zooals reeds vermeld geeft „Die Pfeffer muehle" op Maandag 20 April een voorstelling in den Stadsschouwburg te Haarlem. Medewer kenden zijn de dames Erika Mann, Therese Giehse, Kath. Mattern en Cilly Wang (dans). Verder de heeren: dr. Paul Lindenberg en Jaro Klueger, Weensche voordrachtskunstenaars. Aan de beide vleugels Magnus Henning en onze Hol- landche componist Max Vredenburg. Hte ballet Jooss, dat zoo juist uit Amerika terugkeerde zal op doorreis naar Stockholm hier ter stede een enkele voorstelling geven op Zon dag 26 April in den Stadsschouwburg. Onder auspiciën van het Comité „Katholiek Overveen" en de gecombineerde afdeelingen Overveen-Aerdenhout en Haarlem 1A (Over veen) der R. K. Staatspartij, zal op Dinsdag 21 April as. 's avonds 8.30 uur in „Domi" aan het Zandvoorterpad, de weled. gestr. heer mr. F. Vorstman een voordracht houden over „De plaats van den burger in Staatsgemeenschap" De thans prachtige samenwerking van alle in Overveen gevestigde vereenigingen, o.m. be- oogende het gezamenlijk houden van voor drachtavonden voor alle rangen, standen en leeftijden, rechtvaardigt dan ook de verwach ting, dat de Overveensche katholieken took dus de dames) daadwerkelijke belangstelling willen toonen. Er wordt dus op groote opkomst voor dezen eersten voordrachtavond op Dinsdag 21 April as. gerekend. Onder leiding van den heer L. van 't Sant keek de Natuurhistorische vereeniging Wandelt door Groenendaal op Zondag 12 April uit naar vogels, kikkers, uitbottende boomen en naar de vele bloemen in het boschgedeelte, waar verle den jaar de Flora was. De leider vertelde van de resultaten, in Groenendaal verkregen met het vermeerderen der vogels, zoodat er de laatste jaren 32 soorten broeden. Een aanwinst sinds 1935 is de zwartkoptuinfluiter, die nu om zijn welluidenden zang zeer bewonderd werd. Wat de kikkers betreft, de bruine kikker had, hoewel nu slechts in een dozijntal exemplaren zichtbaar, doch den vorlgen dag in 120 ex. vertegenwoor digd, groote hoopen kikkerdril aan waterplan ten afgezet, waarin de toekomstige donderpad- jes reeds te zien waren. Van de verschillende bloemen op de Flora werd door den voorzitter iets verteld. Deze zijn nu op hun mooist, hetgeen ook hierom een bezoek aan het wandelbosch Groenendaal overwaard maakt. Men deelt ons thans eerst officieel mede; Onder leiding van den voorzitter van het ge organiseerd overleg, den heer M. A. Reinalda, waren op Vrijdag j.l., in vereenigde vergadering bijeen de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg, de Commissie van overleg voor het poli tiepersoneel en de Commissie van overleg voor onderwijszaken, ter vaststelling van een advies omtrent een door B. en W. aangeboden ont werp tot wijziging van de regelingen van sala rissen en loonen van het personeel in dienst der gemeente Haarlem. Dit voorstel hield verband met het tot B. en W. gerichte Koninklijk Be sluit van 3 A; 1936, no. 15, waarbij dat col lege wordt uitgenoodigd binnen drie weken na den datum, waarop dat besluit te zijner kennis is gebracht, vorenbedoelde regelingen te herzien. Na breedvoerige beraadslagingen werd een voorstel, om B. en W. te adviseeren ook aan dit Koninklijk besluit geen gevolg te geven, ver worpen. Het door B. en W. om advies gezonden ont werp werd vervolgens, na behandeling op on- derdeelen, met groote meerderheid van stemmen aanvaard, terwijl bijzondere aandacht werd ge vraagd voor de in het ontwerp opgenomen over gangsbepaling, welke thans den voor velen vrij grooten teruggang in het inkomen spoedig doet voltrekken. Het koude weer is wel heel erg spelbreker geworden, en van overtollige drukte ls dan ook op beide dagen geen sprake geweest. De trams waren vrij goed doch niet overmatig bezet. In de middaguren van den 2en Paaschdag was er op den Heerenweg wel wat drukte, doch ook niet overmatig, zoodat de politie, die op eén grootere drukte gerekend had, geen moei lijke taak had. Ongevallen van eenige beteekenis hebben dan ook niet plaats gehad. Maar in Groenendaal is het beide dagen wel druk geweest. Tegen den kouden Noordenwind beschut door boomen en heesters was 't prettig er eenigen tijd te vertoevten. Het Roode Kruis dat haar post weer betrok ken had op het politiebureau behoefde geen hulp te verleenen. Voor de verschillende zaken, zijn de Paaschda- gen wel een strop geworden. Maandagmorgen omstreeks half elf slipte op de Langebrug een Amsterdamsche motorrijder. Zijn 55-jarige vrouw, die op de duo zat, viel op straat en liep een lichte herschenschudding op, een hoofdwonde en een enkelverstuiking. Na door een lid van den Ongevallendienst voorloo- pig te zijn verbonden, is zij per ziekenauto naar de Mariastichting overgebracht. Voor een revue is dikwijls niet veel noodig om haar succes te doen hebben en we gelooven wel, dat een groot gedeelte van het publiek zich zal hebben geamuseerd met de twintig tafereelen, die voor hun oogen getooverd werden. Toch was er niet veel nieuws, althans wat de geestigheden betreft. Wat geestig was, was zeer oud en niet bijster origineel. Overigens achten wij het kleedingtekort van dien aard, dat wij ons niet gerechtigd gevoelen, deze revue bij een eventueelen terugkeer in Haarlem, onzen lezers aan te bevelen. V-t. Na in gecombineerde vergadering van de be sturen daartoe de noodzakelijkheid te hebben ingezien, zullen alle leden van de drie arbeiders organisaties in het bakkersbedrijf op één avond vergaderen teneinde stelling te nemen tegen uit wassen, doch ook om te komen tot een collec tieve arbeidsovereenkomst. De bedoelde vergaderingen vinden plaats op Dinsdag 21 April. De wethouder van Onderwijs, de heer A. Boes, is Woensdag verhinderd zijn gewoon spreekuur te houden. Maandagmorgen omstreeks 9 uur wilde een Amsterdamsche dokter met zijn auto vanaf de Parklaan den Jansweg oprijden in de richting Nieuwe Gracht. De auto bleef op de tramrails stilstaan, doordat plotseling de motor afsloeg Juist naderde een tram, die den auto aanreed en 8 meter meesleurde. De auto werd totaal ver nield, doch de bestuurder kwam met den schrik vrij. De trambestuurder verklaarde, dat hij den auto eerst op korten afstand had gezien. De politie maakte proces-verbaal op. Zaterdag heeft de politie een 17-jarigen schil der uit Rotterdam aangehouden, verdacht van diefstal van een race-fiets ten nadeele van een Haarlemmer. De fiets was te IJmuiden ver kocht. Ook heeft de man bekend een maand ge leden een fiets te hebben gestolen van een voet balveld te Bloemendaal. Deze fiets was te Be verwijk voor 2.50 verkocht. De fietsen zijn in beslag genomen. De schilder ls in bewaring ge steld. De vice-president van de Haarlemsche Recht bank Mr. Th. Maassen, die benoemd is tot raadsheer in het Gerechtshof te Arnhem, heeft Dinsdagmorgen afscheid genomen van de recht bank in een speciale zitting, in tegenwoordig heid van alle rechters, griffiers, den officier van justitie, Mr. W. M. Paardekooper Overman en vele leden van de Haarlemsche balie. Het eerst werd het woord gevoerd door den pres. Mr. S. Sluijs, die mr. Maassen geluk wenschte met zijn benoeming. De heele Rechtbank was daarmede verheugd, omdat daarmee een reeds lang gekoesterde wensch van mr. Maassen in ver vulling was gegaan. Maar naast dit vreugde- gevoel is er ook een gevoel van leedwezen over het feit, dat een zoo goede kracht de Rechtbank gaat verlaten. Gedurende meer dan tien jaren zijt gij, aldus spr. tot mr. Maassen, hier aan deze Rechtbank werkzaam geweest, eerst ais rechter en de laatste 5 y2 jaar als vice-presi dent; in dien tijd zijn de werkzaamheden sterk toegenomen en gij hebt er een belangrijk aan deel in gehad. En uw werk hebt gij steeds met buitengewoon groote nauwkeurigheid verricht. Daarnaast züt gij een aangenaam collega voor ons geweest. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat de waardeering, die gij hier hebt onder vonden, u ook in Arnhem deelachtig zal wor den. Spr. wenschte mr. Maassen tenslotte een prettigen werkkring in zijn nieuwe woonplaats toe en sprak de hoop uit, dat hij een even goede herinnering mag bewaren aan de Haarlemsche Rechtbank, als de Rechtbank aan hem. Mr. W. Paardekooper Overman, sprekende in de plaats van het hoofd van het parket, mr. L. H. Roeters van Lennep, die wegens gezond heidsredenen verhinderd was en tevens uit naam van zijn collega mr. A. R. Andringa, die ook niet bij het afscheid aanwezig kon zijn, sloot zich bij de woorden van den president aan. „Goede wijn behoeft geen krans", zeide hij, „maar toch wil ik hier een enkel blaadje invlechten in den krans, dien de president u, mr. Maassen, om de schouders heeft gelegd. Wat de president van u heeft gezedg, was niet te veel en 't is dan ook niet te verwonderen, dat gij bij uw sollici taties uw pogingen direct met succes bekroond hebt gezien. Wat uw werkzaamheden hier be treft, het parket kan deze natuurlijk alleen 'oe- oordeelen van den strafrechterlijken kant. Men heêft u geschetst als een „rustfge persoonlijk heid" en hiervan heeft het parket vaak kunnen profiteeren: uw gevoel werd niet overheerscht door uw verstand en de vonnissen vielen dan ook altijd mee, zij het dan meestal niet voor de verdachten, maar voor het O. M Mr. Paardekooper zei, dat het hem een ge noegen deed nu eens niet te moeten eindigen met een eisch, maar met het uitspreken van een dank voor de prettige samenwerking, die het parket steeds van mr. Maassen heeft mogen ondervinden. Vervolgens sprak mr. dr. W. P. Vis, namens de Haarlemsche balie. „Wij advocaten," aldus spr., „kunnen zoo goed beoordeelen met welke moeilijkheden de rechters vaak te kampen heb ben bij het rechtspreken en het is onze onder vinding geweest, dat gij, mr. Maassen, steeds die moeilijkheden wist te overwinnen. U is be kwaam en humaan, terwijl een rustige bezon kenheid met deze eigenschappen gepaard gaat. Gij zijt een van die rechters geweest, zooals wij balieieden ons maar konden wenschen. Men kan niet zeggen, dat de rechter de waarheid bereikt, maar wel, dat hij de waarheid benadert en daarin zijt gij wel geslaagd. Dit heeft de balie in u gewaardeerd, want dat schonk het publiek vertrouwen in de rechtspraak. Daarom zien wij u met leedwezen gaan. Met uw heen- N.BOERKOEL - Tel. 14028 - OUDEGRACHT 46 BILLIJKE PRIJZEN gaan naar Arnhem hebt gij nog niet den „baton de maréchal" uit uw ransel gehaald: die zit er nog in!" aldus eindigde mr. dr. Vis. Mr. TH. MAASSEN beantwoordde daarna de sprekers en richtte zich allereerst tot den pre sident. Spr. zeide, de meest aangename herin neringen te zullen bewaren aan de samenwer king met mr. Sluys en de overige leden van de Rechtbank. Hoewel de werkzaamheden soms nog al uiteen liepen, bestond er tusschen de leden onderling steeds goed contact. De goede geest, die er op de rechtbank heerschte, trof spr. reeds toen hij tien jaar geleden in Haarlem zijn werk zaamheden begon. En die goede geest bleef, ondanks het feit, dat de laatste jaren vele le den de Rechtbank verlieten en door anderen werden vervangen. Spr. roemde voorts de goede samenwerking met het parket en de griffie, waarna hij zich tot de leden der balie wendde. „De rechter heeft een verantwoordelijke taak," aldus spr., „maar die taak werd vergemakkelijkt door de me dewerking, die de Rechtbank hier in Haarlem van de balie mocht ondervinden. Het civiele recht had voor mij een groote bekoring, maar het strafrecht is tenslotte het levende recht en dit had voor mij, evenals trouwens het aan deel dat ik had in de voogdijzaken, veel aantrek kelijks. Dat ik nu heen ga, vloeit niet voort uit het feit, dat het mij hier niet beviel." Daarna bestond er gelegenheid mr. Maassen persoonlijk met zijn benoeming geluk te wen schen. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van den Ned. Dambond vonden op den twee den Paaschdag in het geheele land districts wedstrijden plaats. Te Rotterdam speelden 85 spelers van het district Noord-Holland tegen een gelijk aantal spelers van het district Rot terdam en een aantal spelers uit Breda. Na een zeer interessanten strijd bleef Noord-Hol land met 9377 in de meederheid. Hieronder de resultaten der tien eerste bor den: Bord nr. 1. H. Kinnegin—B. Dukel 1—1; 2, D. H. MöllenkampA. Ligthart 11; 3. J. v. d. DoeB. Maij 11; 4. H. J. Mertens—A. de Jong 11; 5. K. J. W. A. BoostenF. A. Berkemeier 11; 6. A. M. Olsen (blind)J. W. van Dar telen 02; 7. A. HagenaarsP. Leijte 11; 8. K. F. de Haan Jr.J. Poppen 02; E. La Ron- delle—G. Beets 0—2; 10. N. Cohen—J. J. Stoll 1—1. De eerstgenoemde spelers zijn van Rotter dam en Breda. Maandagmiddag was het stoffelijk overschot van wijlen pastoor H. A. V. IJzermans vanuit Huize St. Bavo naar zijn oude parochiekerk gebracht, ingehaald door zijn vroegeren kape laan, pastoor Nieuwenhuis, en geplaatst in het Middenpad dicht bij het hoogaltaar. Om half 8 Maandagavond vingen de plech tige Metten aan. A lsagens fungeerde regent N. Ammerlaan van het Seminarie Hageveld, als diaken rector H. v. Houten, als sub-diaken kap. L. Oude- jans, en als caeremoniarius kap. A. v. d. Horst, de laatste drie zoons uit de parochie waarvan de overledene ruim 26 jaar herder was. Als cantores fungeerden sub-regent J. Star- renburg, van het seminarie Hageveld en prof. J. Slijkerman, leeraar aan het seminarie Ha geveld. In het priesterkoor hadden plaats genomen Mgr. Th. W. Pichot, vicaris-generaal van het Bisdom, officiaal J. C. Aalberse, Mgr. H. J. M. Taskin, praeses van het Theologicum te War mond, kanunnik J. H. Nickel, directeur van het Philosophicum te Warmond, Deken H. C. J. Sondaal, de pastoors Ch. v. Mierlo, A. v. Noort, H. Nieuwenhuis, vele priesterzonen van de parochie, oud-kapelaans der parochie, en vele eerw. vrienden uit den omtrek. Om half 10 hedenmorgen vingen de metten aan, welke plechtigheden verricht werden door Mgr. M. P. J. Möllman, daarbij geassisteerd door de pastoors A. v. Noort, C. v. Mierlo en prof. Heskes, oud-kapelaan der parochie, met dezelfde cantores. Na de Lauden werd de plechtige Requiem mis opgedragen door Mgr. M. P. J. Möllmann met assistentie van pastoor A. Noort, diaken, prof. Heskes, sub-diaken terwijl als presbyter- assistens fungeerde pastoor Chr. v. Mierlo. Talrijke priesters die reeds bij de Metten waren woonden deze plchtigheden bij, waarbij wfj ook nog opmerkten den vroegeren pastoor dezer parochie deken v. d. Tuyn uit Den Haag, dan het kerkbestuur en als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur dr. E. A. M. Droog, wethouder, en den gemeente-secretaris, den heer N. Vos. Natuurlijk waren er de jeugdorganisaties en deputaties van vereenigingen. Het jongenskoor voerde onder leiding van Br. Tarcisius de verschillende gezangen uit. Na de plechtige Requiemmis hield Deken Sondaal een korte toespraak. Pastoor IJzermans, een sieraad van een zeer achtenswaardige familie, een hoogstaand per soon en een fijn priester, heeft als laatste wensch geuit, dat bij zijn heengaan geen lijk rede zou gehouden worden, en al valt dit voor ons moeilijk, toch moeten wij, aldus spr., aan dien wensch voldoen. Toch kan ik niet nalaten, nog even te laten zien wat deze priester was, vooral als pastoor van Heemstede. Hij was een edel man, en altijd ondervonden wij priesters in zijn omgang met hem zijn adel, fijnheid en beschaving. Wij priesters hebben hem liefgehad omdat wij in hem zagen een bij- zonderen priester. Boven alles is deze mensch 25 jaar uw pastoor geweest. Met zijn fijne tact, die hem zoo eigen was, heeft hij de zielen ge geven waarnaar zij snakken, heeft hy vele te ruggebracht naar het Vaderhuis. Maar het mooiste was, dat hy was een biddende pries ter, en als hij ging rusten, deed hij het om nog meer te kunnen bidden voor zijn parochie, voor heel Heemstede. In plaats dan van een lijkrede, verzocht Z. HoogEerw. met hem in gebed te gaan, opdat hij moge zqn onder Gods Heiligen in het Za lige Sion. Na dit gebed had de plechtige begrafenis plaats. Deze plechtigheid werd verricht door de 3 oudste van de vroegere kapelaans de pas toors de Haan, Brinkman en Rector Hofman Honderden geloovigen stonden om de laat ste rustplaats, de organisaties met omvloersde vlaggen en vaandels. Zeer onder den indruk verlieten allen den doodenakker, overtuigd dat een hoogstaand priester en een goede herder was achtergela ten, maar allen vertrouwend dat God reeds nu het rijke loon aan dezen harden werken ge geven zou hebben. (Ongecorrigeerd.) In den nacht van Maandag op Dinsdag j 1 deelde een automobilist uit Zand'Alort aan den politiepost te Aerdenhout mede, dat hy op den Zandvoorterweg zooTuist een auto had zien rijden, waarvan de bestuurder vermoedeiyk on der den invloed van sterken drank verkeerde. Na een achtervolging werd de auto op het Houtplein te Haarlem aangetroffen. Een al daar surveilleerend agent had den wagen aan gehouden, omdat hij in verboden richting reed en eenigszins slingerde. De bestuurder, de 48- jarige H. uit Amsterdam en de andere inzitten de van den auto, de 37-jarige Amerikaan S„ zijn daarop naar het politie-bureau Aerden hout overgebracht. S. is kort daarop in vrij heid gesteld en per taxi vertrokken, doch H is ter ontnuchtering ingesloten. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in gebroken in een kapsalon aan de Ged. Oude Gracht. Uit een la werd een bedrag van f 109 gestolen. Verder eigende de dief zich een hoed, een jas en een acte-tasch toe, benevens wat parfum en 10 sigaren. Van een fiets, die in de gang stond, nam hy het rijwielbelasting- plaatje mee. De benadeelde eigenaar consta teerde, dat laden en kasten overhoop waren gehaald en geforceerd. De voordeur stond op een kier met het nacht-Lipsslot uit, zoodat de dief waarschijnlijk langs dezen weg de zaak heeft verlaten. De politie stelt een onder zoek in. RESILON ls de duurzaamste verf voor bin nen en buiten, op hout, metaal, steen, enz., voor Uw meubelen, woning, huishoudelijke artikelen, etc. Resllon loopt niet af, dekt prachtig, barst en rimpelt niet. Droogt blinkend-glanzend en streepvrij op. Kleln- verpakkingen van 16, 26, 36, 52 en 90 cents en verder in grootverpakkingen. Resllon is een zuiver Nederlandsch fabrikaat, dat de bultenlandsche concurrentie „glansrijk" weerstaat Alwaar niet verkrijgbaar, wende men zich tot de VERFFABRIEKEN N.V. RESINK, HAARLEM Leidschevaart 574-Telefoon 36190 Gebouw St. Bavo; Feestavond Spaarkas St. Nicolaas, 8 uur.St. Caecilia, 8 uur. Rechts kundig Bureau, 8 uur. Saneering Groenten- en Fruithandelaren, 8 uur, Vakgroep stu- cadoors, 8 uur. Frans Hals museum. Tentoonstelling Oude Kunst, 10—4 uur. Gem. Concertzaal: Revue „Fats, die is raak!", 8 uur. Kindervoorstelling „De leuke avon turen van Snip en Snap", 2 uur. Rembrandt-theater: Charlie Chaplin in „Mo dem Times, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: Stan Laurel en Oliver Hardy in „Schots en Scheef", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater; Mariene Dietrich en Cary Cooper in „Begeerte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Feestavond Oranje- bond „Prinses Juliana," 8 uur Proza, 8 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling Oude Kunst, 10—4 uur. Stadsschouwburg Het Kindertooneel „Piet de Leugenaar" 2.30 uur: Besloten voorstel ling Nieuwe Haarlemsche Kunstkring, 8.30 uur. Rembrandt-theater Charlie Chaplin in „Modern Times," 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater Stan Laurel en Oliver Hardy in „Schots en scheef," 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater Mariene Dietrich en Gary Cooper in .Begeerte," 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Die ganze Welt dreht sich um Liebe Op het tooneel: Het lichtvisioen, 2.30, 7 en 9.15 uur. St. Elisabethsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: s Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. fi.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. IVit-Gele Krnis (R. K Kraamhulp, wykver- pleging en Magazijn Parklaan 75 (tel. 16391) Spreekuren: R. K. wykverpleging, Magazyn verpiegjngsartikeien, inschryven Lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur. worden zeer VOORDEELIG GELEVERD. HAARLEMSCHE JALOEZIEëNFABRIEK Telefoon 10743 Nassaulaan no. 76 mnnnnnnaBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBa Een 23-jarige dienstbode uit Haarlem, die met haar verloofde in de Iepenlaan te Bloe mendaal reed, is daar aangereden door een auto uit Drenthe, die haai- achteropreed en bij het passeeren te veel rechts hield. Zij werd door het rechter-voorspatbord geraakt, waar door zy op den weg viel. Haar fiets werd door den auto nog een eind meegesleurd en bracht twee andere, in dezelfde richting rijdende wiel rijders ten val. De auto is na de aanrijding doorgereden. Dinsdagmorgen om ongeveer half 11 reed dé 12-jarige B. uit Haarlem met een eigengemaakt wagentje (sinaasappelkist od kinderwagenon derstel) den Hooge Duin en Daalscheweg te Bloemendaal af in de richting Overveen. In een bocht kwam het wagentje tegen den trot toirband aan, waardoor het kantelde. De jon gen viel er uit en bezeerde zich ernstig aan zijn pols. Hfj is naar huis en vervolgens naar een ziekenhuis te Haarlem gebracht Vermoede- ïyk heeft hij zijn pols gebroken. Ondertrouwd: 14 April 1936: J. E. Torleü en H. Bos. 13 April, C. VermeijVan Rooij, zoon; II April: F. v. d. HoekVan Nimwegen, dochter; 13 April: P. M. WiedijkDerks, zoon; 14 April: M. RoskamVan Doorn, zoon; 12 April: J. M. J. LierakkerSonnemans, zoon; 11 April: A. E. MathotLips, dochter; 10 April: J. Potuyt Cramer, dochter; 12 April: G. MartensVlug, dochter; 13 April: B. DolronVan Wooning, zoon; 9 April: W. H. HoekeRijkes, dochter; 11 April: M. A. JansenSchrama, dochter; 9 April: G. SmitVermond, dochter; 14 April; A. M. J. KropmanZwaga, zoon. Overleden: 13 April: M. S. BoeleRoer, 83 jaar, Kleverlaan, 11 April: G. van Reemst— Verkade, Westerhoutpark; 13 April: P. A. W. de Hart, 52 jaar, Heussenstraat; 12 April; C. MesVan Wieringen, 85 jaar, Lange Anna- straat; 12< April: A. A. J„ 8 jaar, dochter van P. Verbeet, Jan Harinstraat; 13 April: A. Wijk huizen, 66 jaar, Aelbertsbergstraat; 11 April: T, M.. 14 maanden, dochter van J. L. Menting, De Clercqstraat; 11 April: J. Tam—Duiven voorden, 33 jaar, Van Keulenstraat; 12 April: M. Meier, 65 jaar, Nagtzaamplein: 13 April: D. Wolfstang, 87 jaar, Schotersingel; 14 April: A. Kooü—Van Houten, 66 jaar, Hazepaterslaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2