WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN Groote brand te Venlo J Dagfilm VJ DINSDAG 14 APRIL 1936 in volle hevigheid woedde het vuur in gebouwen der Coöp. Ven- losche Veilingvereeniging Dertig meter hooge vlammen Jongeman gestoken bij vechtpartij Dader nabij Venlo later in arrest gesteld DOOR EEN AUTO GESCHEPT Twee kinderen sliepen naast vuurhaard Haagsche brandweer kon hen nog juist bijtijds redden Zes personen gewond DOOR ZWARE VOORDEUR VERPLETTERD OUDE MAN DOOR AUTO GEDOOD Autobotsing waarschijnlijk door slecht zicht op den weg veroorzaakt Dame omgekomen Oude man gedood Nog een slachtoffer Weinig extra treinen Graf Zeppelin boven ons land Ondanks het late uur groote be langstelling voor den luchtreus BELASTINGONTDUIKING GESTRAFT Kunstcriticus tot gevangenisstraf veroordeeld DRUKTE OP VLIEGVELD WAALHAVEN Groote belangstelling voor de tentoonstelling AUTO TEGEN EEN PAAL GEREDEN Geen drukke Paasch- 'dagen Dame tusschen twee voertuigen doodelijk bekneld geraakt NA DE OSSCHE SCHOONMAAK DOOR BLOK IJZER GEDOOD BERUCHTE INBREKERS GEARRESTEERD De Perkoetoet vertrokken Teleurstelling in de bollenstreek Vier gewonden bij ongeval onder de Bilt OP JACHTOPZIENER GESCHOTEN Drie jaar gevangenisstraf opgelegd WINKEL UITGEBRAND Zieke vrouw ontdekte den brand ONEERLIJKE BRIEVEN BESTELLER OP VRIJE VOETEN Meer dan 6000 Doktoren snel helpt bij pijnen in de gewrichten en ledematen Rheumatiek, Spit, Ischias, Griep, Hoofd- en Zenuwpijnen, Slapeloosheid RELLETJES BIJ BOEREN- BETOOGING Op een landdag te Zeeland (N.Br.) Woensdag 15 April godsdienst orgelbespeling C GOLFLENGTEN Kind aan brandwonden overleden Hedenmorgen tegen elf uur brak. door tot nu toe onbekende oorzaak, brand uit in de loodsen en opslagplaatsen der Coöpera tieve Venlosche Veiiingvereeniging, gelegen aan de Havenstraat te Venlo. In deze opslagplaatsen lagen groote voor raden van duizenden veilingkisten opgesla gen, welke hoofdzakelijk bestemd waren voor verpakking van sla en eieren. De Nederiandsche Instrumenten Compagnie, die in de onmiddellijke nabijheid van den vuur haard gelegen is, sloeg het eerste alarm en trad met haar eigen brandweer onmiddellijk actief op. De felle Zuidoosten-wind dreef het vuur dwars door de loodsen van de achterzijde van het gebouwencomplex naar het front. Het vond gretig voedsel in den grooten houtvoor- raad, bestemd voor het vervaardigen van kis ten en de reeds gereed zijnde kisten. De brandweer van Venlo was vrij spoedig ter plaatse, terwijl onmiddellijk bleek, dat men assistentie noodig had van de omliggende plaat sen, welke werd ingeroepen. Een zware, dikke rookwolk werd door den wind over de stad ge- areven. De brand had omstreeks 12 uur zoodani- gen omvang aangenomen, dat gevreesd werd, dat de gebouwen van de Venlosche Veiling vereeniging waarschijnlijk niet zou den kunnen worden behouden. In de nabijheid van den vuurhaard is ook gelegen de timmerfabriek en de houtzagerij van de Gebroeders van Gasselt. De vlammen sloegen boven de fabriek van de Nedinsco (Ned. Instrumenten (Campagnie) uit, hetgeen beteekent, dat zij een hoogte van plm. 30 Meter bereikten. Des middags bij den aanvang van de mee ting, die door ca. 500 aanhangers van de actie werd bijgewoond, verzamelde zich op een naast gelegen terrein een 300-tal personen, tegen standers van de actie-Bouwman, die op luide wijze, door gejoel, geschreeuw en gezang, den spr. trachtten te hinderen. De marechaussee, onder leiding van opperwachtmeester v. d. Beek uit Uden, was in sterken getale aanwezig, daar van. te voren reeds was uitgelekt, dat men voornemens was, den boel in de war te sturen. Op een gegeven moment verbraken eenige te genstanders de prikkeldraadversperring en een groote menigte drong het meetingterrein op. Doordat waarschuwingen van de zijde der politiemannen in den wind werden geslagen, moesten de politiemannen tot krachtig ingrij pen overgaan. Er werden klappen uitgedeeld en verschillende personen moesten hardhandig van het veld worden verwijderd. Zondagavond te kwart over elf ontstond een woordenwisseling tusschen een tweetal jongelui nabij Venlo. Een van hen greep zijn mes en stak in het wilde weg naar den ander, den landbouwersknecht M. P. Deze ontving een snede dwars over het hoofd tot aan het linker oor en daarna nog een tweetal steken in beide armen. Hevig bloedend vluchtte P- een woon huis binnen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en waarschuwde men de po „jgjitie. Dr.,Meerendonk.uit Host was spoedig ter d[Jplaatse én .vervoerde het slachtoffer in ernsti 'oF,gen toestand naar het ziekenhuis, te Host. Door de rijks- en gemeentepolitie werd een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarna de ver moedelijke dader, L. S„ in arrest werd gesteld Zaterdagavond omstreeks negen uur werden in de omgeving van de Segherstraat te Den Haag twee motoragenten aangesproken door een be woner van die straat, die mededeelde, dat in een woning tegenover de zijne een vuurgloed waar neembaar was. Onmiddellijk werd de motorspuit van het bu reau van der Vennestraat gerequireerd, wier be manning zich met een looper toegang moest verschaffen, daar er op hun bellen niet open werd gedaan. In een achterkamer bleek een petroleumlamp onder een aquarium een begin van brand te hebben veroorzaakt Een raamkozijn en eenige gordijnen waren reeds in vlammen gehuld. In een alkoof daarnaast lagen twee kinderen van 9 maanden en 2 jaar te slapen. Zij werden door de brandweer bij buren in veiligheid gebracht. Het brandje werd met em mers water gebluscht. Zaterdagmiddag vermaakten zich eenige kinderen met het spelen op een oude poort op een boerenerf te Jabeek bij Sittard. Op eén gegeven oogenblik werd de deur van Ge poort uit de hengsels geslingerd. 'tVijf-jarig zoontje van de familie Ritzen kon zich niet tijdig ge noeg uit de voeten maken en kreeg de zware deur op zich. Het kind werd deerlijk verminkt en is na eenige oogenblikken overleden. 1 Zaterdagavond liepen de 74-jarige J. G. en de 40-jarige D. op den rijksweg te Valkenswaard, aan den rechterkant van den weg. Een auto, die vanuit de richting van de Belgische grens naderde, greep de beide mannen, die tegen den grond geworpen werden. De oude G. werd zoo ernstig gewond, dat hij oogenblikkelijk overleed. De andere voetganger is .met een. gebroken been en eenige kneuzingen ..naar' het ziekenhuis, te Eindhoven overgebracht. De bestuurder verklaarde tegenover de mare chaussee, die den wagen in beslag nam, do beide voetgangers niet te hebben gezien. Hedenmorgen omstreeks kwart over vijf is tusschen Utrecht en Hilversum op den Utrecht- schenweg onder Maartensdijk een ernstige auto botsing gebeurd, waarbij zes personen zijn ge wond. Hoe het ongeluk zich precies heeft toe gedragen, valt niet met zekerheid te zeggen, daar het, op het uur, waarop het ongeluk ge schiedde, niet druk op den weg was. Het was vriflfmistig, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat de beide auto's tengevolge van het slechte zicht, tegen elkaar zijn gebotst. In den auto, komende uit de richting Utrecht, waren twee heeren gezeten, W. uit Utrecht en K. uit Amsterdam, in den auto, komende uit de richting Hilversum, zaten vier personen, n.l. het echtpaar v. W. uit Dordrecht en de heeren B. en N. uit Hilversum. Alle zes personen werden bij de botsing bloe dend gekwetst. Eenigen hunner bleken zeer ern stig aan hoofd en handen gewond te zijn. Zij zijn allen overgebracht naar de Rijksklinieken te Utrecht, waar zij zijn opgenomen ter verdere be handeling. Doordat de achterband sprong, geraakte Maandag de motorrijder J- B., die op weg was naar Groningen, de macht over het stuur kwijt. Hij begon te slingeren, ten gevolge waarvan zijn verloofde, de 28-jarige mejuffrouw A uit Eindhoven van de duo werd geworpen. Met een schedelbasisfractuur en een ernstige hersen schudding werd het slachtoffer naar het alge meen ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar zij enkele uren later is overleden. De motorrijder bekwam vrijwel geen letsel. De 73-jarige J. Govers en de 40-jarige P. Das waren Zaterdagavond omstreeks negen uur op den Luikerweg onder Valkenswaard aan het wandelen, toen zij, ter hoogte van de brug, plotseling werden aangereden door den auto van den bierbrouwer H. B. uit Valkens waard, die verblind werd door de lichten van een tegenligger. De oude Govers werd op slag gedood. Zijn metgezel liep ernstige verwondin gen op en moest naar het ziekenhuis te Val kenswaard worden vervoerd. De marechaussee heeft proces-verbaal opgemaakt en den auto in beslag genomen. Maandagmiddag is op den Rijksstraatweg tusschen Doornspijk en Elburg een vijfjarig meisje, dat bij haar grootmoeder, mej. H. Land logeerde, toen zij ter plaatse den weg wilde oversteken, door een auto, komende uit de richting Nunspeet, gegrepen en op slag ge dood. Doordat de bestuurder, de heer J. uit Er- melo, tengevolge hiervan zijn macht over het stuur verloor, reed de auto tegen een boom. De drie inzittenden werden allen min of meer gewond; de auto werd geheel in elkaar ge drukt. litie anders buitengewone maatregelen pleegt te treffen op boliendagen, kon men het werk gemakkelijk af en was het verkeer niet drukker dan op een gewonen Zondag. Het slechte weer heeft zijn invloed ook op het spoorwegverkeer doen gelden. Ofschoon evenals verleden jaar, wat Amsterdam betreft, rekening was gehouden met het inleggen van extra-trei nen naai het Gooi, naar de bollenstreek en an dere deelen van het land, bleek al spoedig, dat de booze bui van de natuur de menschen thuis hield, zoodat de maatregelen voor den massalen uittocht weer ingetrokken moesten worden en er vrijwel alleen extra-vervoer is geweest, dat tevoren was aangekondigd. Het luchtschip L Z 127 „Graf Zeppelin" dat Maandagavond te 19.11 onder commando van kapitein von Schiller van Friedrichshafen was opgestegen voor een vlucht naar Zuid-Amerika, werd te vijf minuten voor middernacht boven Breda gezien. Naar schatting op 400 M. hoogte waren de drie koplichten van het luchtschip zichtbaar. De bemanning richtte een zoeklicht naar be neden, waardoor een streep van licht over de stad werd getrokken. Het geronk der zware motoren deed veel bewoners naar buiten loo- pen om het luchtschip te zien. Het schouwspel duurde slechts kort; met groote snelheid .ver dween de reus in westelijke richting. De tocht van de Graf Zeppelin ging verder over Roosendaal, waar het luchtschip te twaalf uur werd gezien, over Bergen op Zoom, waar men het te tien over twaalf waarnam, en over Vlissingen, waar het te 0.35 koers zette naar het Zuid-Westen. Het luchtschip volgde met be hulp van een zoeklicht de spoorlijn. De snelheid was naar schatting 80 tot 100 kilometer per uur. Ondanks het late uur was de belangstelling van het publiek op den grond nog vrij groot. Het gerechtshof van Amsterdam heeft arrest gewezen in de strafzaak tegen den journalist en particulier secretaris van dr. W. Mengelberg, S. B'„ die terecht heeft gestaan wegens het doen van onjuiste aangiften voor de inkomsten belasting. Hij zou over de belastingjaren 1929 1930 en over 1930—1931 resp. 6000 en 4000 te weinig hebben aangegeven. De rechtbank had hem veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes weken, in hooger beroep eischte de procureur-generaal mr. D. Reilingh een gevangenisstraf van vijf maanden. Het gerechtshof vernietigde op formeele gron den het vonnis der rechtbank en veroordeelde verd., opnieuw rechtdoende, tot zes weken ge vangenisstraf. Het hof grondde de schuldigverklaring o.m. op verd.'s eigen verklaring, dat hij 15pet ge noot van het honorarium, door dr. Willem Men gelberg in Amerika genoten. Het Hof heeft aan de hand van boeken en bescheiden uitgerekend, dat verd.'s inkomsten belangrijk boven de aan giften liggen. Het Hof achtte de feiten zeer ernstig en van weinig burgerzin getuigend. Ondanks het koude Paaschweer werd het vliegveld Waalhaven te Rotterdam gedurende de beide Paaschdagen bezocht door 4100 perso nen, van wie ruim de helft de nieuwe perma nente tentoonstelling bezichtigde. In het gewone lijnverkeer was de drukte van dien aard, dat een extra-vliegtuig naar Londen moest worden ingelegd. Zondagochtend omstreeks half twaalf heeft op den weg SchoondijkeOostburg een ernstig ongeluk plaats gehad. Op genoemden weg was de 20-jarige mej. I. M., den heer A. uit Ter- neuzen behulpzaam bij het verrichten van werkzaamheden aan diens auto. Op een gege ven moment naderde uit de richting Schoon dijke een personenauto, bestuurd door den heer V. uit Oostburg. De heer V. had mej. M. niet opgemerkt, met het noodlottige gevolg, dat zij door den auto geschept werd en tegen een geparkeerd staan- den auto geworpen, juist op het oogenblik, dat daar een tram passeerde. Zij werd tusschen beide voertuigen verbrijzeld en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het zieken huis te Oostburg vervoerd. De bezetting van de brigade der Kon. Mare chaussee te Oss zal met ingang van 1 Mei a.s. een verandering ondergaan, doordat de bezet ting van het detachement op de hoeve „De Elzenburg" zal worden opgeheven. Dit deta chement heeft bij de zuivering van Oss goede diensten bewezen daar de manschappen hier van tot taak hadden de ongure elementen van Oss te schaduwen. De brigade Oss zal na deze verandering nog bestaan uit tien manschappen. Maandagmorgen ongeveer half tien heeft de 53-jarige W. de Ruiter uit de Kortenaer- straat te Rotterdam, bij werkzaamheden aan boord van een schip in de Wijnhaven, een stuk ijzer op het hoofd gekregen. De man werd zwaar gewond per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd, alwaar hij bij aankomst reeds was overleden. Zaterdag zijn ter beschikking van de Haag sche justitie gesteld en in het Huis van Be waring te Den Haag ingesloten de 29-jarige P. H. "van D, M., en zijn zwager K., die in den avond van Woensdag 8 April op heeterdaad door burgers betrapt werden, toen zij door middel van opensluiting poogden in te bre ken in den winkel van Albert Heyn aan de Javastraat, hoek Schelpkade. Zij konden dooi de gewaarschuwde politie ter plaatse worden gean-esteerd, terwijl diverse inbrekerswerktui gen op hen werden bevonden. Beiden staar bij de politie als beruchte inbrekers bekend. De „Perkoetoet" is van Tjililitan naar Neder land vertrokken. Het toestel vervoert 94 K.G. post, 5 K.G. pakketpost en 32 K.G. goederen; voor tusschentrajecten werden acht p&ssagiers geboekt. Alhoewel men wist, dat de bloementooi met de Paaschdagen geen hoogtij zou vieren, heeft het buiige gure weer de verwachtingen van menig zakenman in de bollenstreek toch nog teleurgesteld. Men had gerekend op een extraatje; het is niet veel geworden. Eersten Paaschdag was het zelfs bepaald stil. Wat in geen jaren gebeurd is, om een uur of tien in den morgen brak een sneeuw- en hagel bui los, die in een minimum van tijd alle velden met eén dikke sneeuwlaag bedekte, zoodat er meer gelegenheid was met sneeuwballen te gooien, dan om te picknicken. Het schrale zon netje, dat in den middag de troosteloosheid van den morgen wilde doen vergeten, kon den lust tot een bezoek aan de bollenvelden niet meer opwekken. De schrik zat er bij de bloemenlief hebbers voor de Paaschdagen voorgoed in. Tweeden Paaschdag ging het iets beter. Wel was 't bij lange na de drukte van een „echten bollendag niet, maar de N. Z. H. T. M. kon het vervoer toch niet met haar gewonen dienst af en had al haar reservemateriaal gemobiliseerd, Dat was echter te veel. Dikwijls zagen wij leege of maar half volle trams tusschen Haarlem en Leiden rijden. Natuurlijk waren er vele bezoe kers per auto. In Haarlem echter, waar de po- Zondagavond half twaalf vond bij De Bilt, ter hoogte van Steijnenburg, een ernstig ver- keersongeval plaats, waarbij vier inzittenden werden gewond; onder wie de bestuurder zeer ernstig. Een taxi, bestuurd door E. v. O. uit De Bilt, reed in de richting De Bilt met een kalmen gang. Hij werd door de lichten van een tegenligger verblind, waardoor hij de splitsing van den weg niet kon onderscheiden. De be stuurder, die vanuit de richting De Bilt kwam, reed met een groote snelheid. E. v. O. botste met zijn wagen tegen den aldaar staanden verkeerspaal en kwam daarop in botsing met een paal van het electrisch lichtnet. De auto, die niet verzekerd is, werd totaal vernield. Dr. van Wijk verleende den vier patiënten geneeskundige hulp. De toestand van E. van O. is vrij gunstig. Door 'n passeerend ambtenaar van de P. U. E. M. werd direct de stroom uitgeschakeld. De politie stelt een onderzoek in. cLe De Meervoudige Kamer der Utrechtsche rechtbank heeft de gebroeders F. uit Hilver sum, als verdacht van poging tot doodslag op een jachtopziener, door op hem een geweer schot te lossen, tot 3 jaar gevangenisstraf ver oordeeld zonde raftrek van de voorloopige hechtenis. De officier van Justitie had anderhalf jaar geëischt. Maandagavond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in den kruidenierswinkel van den heer B. Hendriks, gelegen aan het Hofke te Tongelre, De vrouw van den eigenaar, die alleen thuis was, lag ziek te bed en bemerkte tot haar schrik, dat op de benedenverdieping brand was ontstaan. Zij waarschuwde de bu ren, die de brandweer alarmeerden, doch toen deze arriveerde, stond het huis reeds in lichter laaie. Het brandde geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. De brievenbesteller v. V. te Baarn werd Za terdag door den adjunct-commies der poste rijen den heer N. er op betrapt, dat hij zich een bedrag van 40 toeëigende. Er volgde aangifte bij de politie, die termen aanwezig achtte v. V. in arrest te houden. Het vermoeden bestaat, dat v. V. zich wel meer aan verduistering in dienstbetrekking heeft schuldig gemaakt. Men had v. V. reeds eenigen tijd gewantrouwd. Het is reeds meermalen voorgekomen, dat bedra gen vermist werden. Naar wij vernemen, is de spiritist A. van den B. te Den Haag, die dezer dagen, als ver dachte van bedriegerij en een zedenmisdrijf naar het Huis van Bewaring was overgebracht, door de raadkamer der rechtbank op vrije voe ten gesteld. verklaren dal Ook In verouderde gevallen en indien andere medicamenten gefaald hebben. Onschadelijk voor maag hart en nieren. Duizenden die door pijnen geplaagd werden verkregen door TOGALtabletten weer het genot van een goede gezondheid. Neem in Uw eigen belang een proef met TOGAL maar sta er op, dat U TOGAL krijgt I TOGAL is het goedkoopste omdat het werkelijk helpt. Bij alle Apoth. en Drog. verkrijgb. a f 0 80 en f 2. O.B. en voor langer gebruik de kliniekverpakking i 8.75 -t- O.B.. welke bet voordeellgste is. O O 9 Tijdens een openluchtbijeenkomst te Zeeland <N. Br.) hebben zich ongeregeldheden voorge daan, welke er toe leidden, dat door de politie krachtig moest worden ingegrepen. De heer Bouwman uit Puiflijk had, bericht de Maandagmorgen, op den Tweeden Paasch dag een landdag te Zeeland uitgeschreven na mens de Christelijke Organisatie van Kleine Zelfstandige Boeren (C.O.K.Z.) (voormalige actie van den kleinen boer). Voor deze mee ting was een voetbalterrein afgehuurd, doch de "eigenaar van het veld had te elfder ure aan den heer Bouwman de reeds gestorte huur- som teruggezonden, waarmede hij te kennen wilde geven, dat op de komst van den heei Bouwman geen prijs werd gesteld. Desondanks ging echter de openluchtverga dering op hetzelfde voetbalterrein door, want de leider der actie nam met deze handelwijze geen genoegen en door partijgenooten liet hij des morgens reeds vroegtijdig het veld bezetten. 8.00 Hilversum II (NCRV. Schrift lezing en meditatie) 10.30 Hilversum I (NCRV. Morgen dienst) 11.35 Droitwich (Quentin Mac- Lean) 2.00 Hilversum II (S. P. Visser) 2.50 Droitwich (H. A. Bate) 11.00 Hilversum I (Cor Steyn) ORKEST-CONCERTEN 11.20 Parijs I 11.20 Deutschlandsender 11.30 Hamburg 12.15 Brussel I (omroeporkest) 1)2.20 Droitwich (Scandinavische muziek) 12.35 Langenberg 12.35 Parijs I 1.20 Brussel II 1.50 Droitwich 2.40 Kalundborg (omroeporkest) 3.35 Droitwich 6.20 Hamburg 6.20 Brussel II 6.50 Boedapest 7.50 Droitwich 8.20 Brussel II 8.15 Hilversum II 8.30 Beromünstep 9.15 Hilversum I 9.20 Brussel II 9.30 Hilversum II 9.50 Langenber* 10.20 Parijs II 10.15 Hilversum I 10.45 Weenen 12.15 Toulouse LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg 10.05 Hamburg 10.35 Hilversum I (muziek v. Linc- ke) 11.20 11.20 11.20 12.00 12.20 1.05 1.25 I.25 2.50 3.20 3.50 5.25 5.30 5.35 6.05 6.35 6.55 8.05 8.10 8.10 8.20 8.20 8.45 9.10 9.35 9.55 10.20 10.20 10.20 10.20 10.40 II.00 11.05 11.15 11.20 12.00 12.40 8.00 8.15 8.20 8.20 11.20 12.17 12.25 1.15 1.20 1.25 2.10 2.30 225 2.50 3.30 Kalundborg Hilversum I Langenberg Hilversum I Luxemburg (gevar. concert) Deutschlandsender Langenberg Hamburg Parijs I Deutschlandsender Beromünstep Brussel I dansmuziek) Hilversum I Droitwich (BBO-dansorkest) Hilversum I Luxemburg (gevar. concert) Weenen (omroeporkest) Weenen Toulouse (operettemuziek) Hilversum I Toulouse Brussel I (Operettemuziek) Toulouse Ray Ventura's band) Droitwich (revue-progr.) Kalundborg Strauss#-progr.) Boedapest (Zigeunerkapel) Toulouse (opera-muziek) Kalundborg (dansmuziek) Brussel .1 (dansmuziek) Deutschlandsender (dansmu ziek) Boedapest Toulouse (filmmuziek) Parijs I (dansmuziek) Toulouse (Argentijnsche dans muziek) Droitwich (dansmuziek) Toulouse Toulouse (militaire mar- schen) GRAMOFOON Hilversum I Hilversum II Brussel I Brussel II Droitwich Brussel II Parijs II Hilversum II (zangplaten) Droitwich Brussel I Kalundborg Hilversum I Deutschlandsender Hamburg Hilversum II (blaasorkest) Woensdagavond van 9.35 tot 10.20 uur wordt door het om roeporkest van den sender Ka lundborg 'n concert van werken van Johann Strauss uitgevoerd 4.05 Berlijn 4.10 Hamburg 4.20 Parits I 5 OO Hilversum I (vocale solisten) 5.20 Deutschlandsender (kamer muziek) 6.20 Berlijn 6.20 Deutschlandsender 6.35 Brussel I 7.00 Parijs II 7.05 Brussel I 7.20 Brussel II 720 Deutschlandsender (SchU- bertprogr.) 10.25 Brussel II 10.30 Hilversum H 11.30 Hilversum I 11.50 Droitwich (dansmuziek) KAMERMUZIEK 11.00 Hilversum II (ensemble v. d. Horst) 12.15 Hilversum II (ensemble v. d. Horst) 4.20 Rome (kwartet) 4.30 Hilversum I 4.35 Milaan (kwartet) 4.45 Beromünster 5 05 Droitwich (kwintet) 5.50 Parijs I (kamerorkest) 6 50 Droitwich viool en cembalo) 9.35 Rome (kwartet) 9.50 Deutschlandsender (altfluit en cembalo) 10.05 Hilversum I (viool en piano) SOLISTEN-CONCERTEN 3.30 Kalundborg (zang; Zwitser- sohe liederen) 3.50 Langenberg (piano; werken v. Bchubert) 4.50 Hilversum II (pianorecital) 6.35 Beromünster (vioolrecital) 8.00 Toulouse (chansons) 8.20 Parijs I (zang en pianoreci tal) OPERA EN OPERETTE 7.35 Milaan (uit de Scala Othello", opera v. Verdi) TOONEEL 8.05 Deutschlandsender (hoorspel; „Ritter, Tod und Teufel") 9.00 Hilversum I (,.De Zwarte Pet", hoorspelletje) PERSBERICHTEN 7.20 Brussel II 8.00 Hilversum II 8.03 Hilversum I 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 10.00 Hilversum I 10.00 Hilversum II 10.20 Brussel II VARIA 10.15 Hilversum I (voordracht Het ty Beck; fragm. uit „De won derbare wereld") 11,00 Hilversum I (voordracht Het ty Beck) 2.00 Hilversum II (voor de vrou wen) 3.00 Hilversum II (voor de kinde ren: „De Koning van Zoe- hoe") 3.00 Hilversum II (lezen v. Chr. lectuur: „De Koning v. d. Schans") 5.00 Hilversum II (kinderuurtje) 6.00 Hilversum II (landbouwhalf- uurtje) 6.30 Hilversum I (RVU) 7.15 Hilversum II (radioreportage) 7.15 Hilversum 1 (kinderkoor) 7.30 Hilversum II (J. Baas: „van strijd en zegen") 7.40 Hilversum I (voor aquarium liefhebbers) 7.45 Hilversum II (B. Rijnveld: „bloembollen en de bollenvel den") 8.00 Hilversum I (SOS-berichten) 9.00 Hilversum II (prof. A. de Hartog: „voor Jonge men schen") SPORT 6.05 Deutschlandsender (sportuit- zending) 7.00 Hilversum I (Sportpraatje) BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEI. n 356.7 M. 539.6 M. 459.5 M. 483.9 M. 321.9 M. Het officieel Italiaansch Inlichtingenbu reau voor Vreemdelingenverkeer deelt me de, dat de koers voor de Lire 8.95 cent be draagt. Op deze basis worden aan de Italiaansche grenskantoren bons beschik baar gesteld. Sinds de invoering van de sancties tegen Italië wordt te Amsterdam de wisselkoers op Italië niet meer genoteerd en Void de z-g. „clearingkoers" van 11.67 cent, een koers die vrijwel overeenkwam met de een koers die vrijwel overeenkwam met de den. De thans vastgestelde reiskoers is dus belangrijk lager n.l. 23 pCt. Het disagio te genover de oude pariteit van 13.094 be draagt ruim 30 pCt. De Zwitsersche buitenlandsche handel is in Maart ten opzichte van Februari met fr. 17.6 mill, toegenomen; de invoer steeg met fr. 6.9 mill, tot fr. 94 mill.; de uitvoer bedroeg fr. 74.7 mill, of fr. 10.7 mill, meer dan in Februari. Ten opzichte van Maart 1935 was de uitvoer fr. 2.3 mill, hooger. De handelsbalans teas in het eerste kwartaal passief met fr. 76.1 mill, tegen fr. 93.1 mill, in het eerste kwartaal van 1935. De Lever Bros (Unilever-concern) heeft met de I. G. Farbenindustrie een overeen komst gesloten, volgens welke zij het recht heeft verkregen tot exploitatie van de we reldmarkten van een uitvinding van een nieuw soort zeep. Het is nog niet mogelijk het belang van deze uitvinding vast te stellen. De gemiddelde invoer van Italië bedroeg 1935 480 tot 550 mill. Lire per maand en gemiddelde uitvoer 200 tot 220 mill, per maand. Het passief saldo van den buiten- landschen handel, dat in 1934 200 mill, be droeg, zal 280 a 330 mill. Lire bedragen, dus 50 pCt. meer dan in 1934. De Kilo-Moto boekte in Maart een pro ductie van 536 K.G. goud tegen 579 K.G. in Maart 1935. In het eerste kwartaal 1.687 K-G. tegen 1.721 fy.G. in dezelfde periode van het vorig jaar. De Tide Water Associated Oil boekte in 1935 een netto-winst van 7.86 mill, of 3 0.73 per aandeel tegen S 5.81 of 0.35 per aandeel in 1934. Het resultaat in 1935 was beter dan in eenig ander jaar sedert 1930. De American Wateriuorks behaalde in het boekjaar per 29 Februari een winst van S 1.45 per aandeel en zal in Juni a.s. haat 5 pCt. obligatie-leening aflossen. De Nash Motors Co. behaalde in het kwartaal per 29 Februari een netto-winst van S 72-000 tegen een verlies van S 406.000 in dezelfde periode van 1934. Zij keert het gewone kwartaal-dividend uit van 0.25 per aandeeh De Oil Conservation-Board van Texas gaf toestemming tot het vervoer van 50.000 va ten ruwe olie naar Oost-Texas, hoewel de Federale Conservation Board dit heeft ver boden. Het recht van Texas zal gerechtelijk worden onderzocht. In de olie-industrie heeft hét feit ongerustheid veroorzaakt, daar de mogelijkheid bestaat, dat een groo- tere productie van Rodessa de positie van den hündel zou kunnen schaden. De Pacific Public Service Co. behaalde 'in 1935 een netto-winst van 1.029.268 tegen S 602.923 in 1934; wegens vermeer dering van het gasverbruik voor industrieele doelein den De Standard Oil of California bestelde een nieuw motortankschip van 17.000 ton bij de Germania-werf der Fr. Krupp A-G. De Amerikaansche wag onverlading en zijn in de week per 5 April van 566-808 wagons tot 613.900 wagons toegenomen. De binnenlandsche koper-verkoopen in de Vereen. Staten bedroegen Donderdag j.l. 20 a 30 duizend ton, bij de verwachting dat de koperprijzen na Paschen zullen worden verhoogd. General Cable, Philps Dodge Copper Pro ducts en andere mijen hebben den prijs van koperdraad met dollarcent per l.b. ver hoogd. De productie, het verbruik en de uitvoer van benzine in Amerika bedroegen in Februari respectievelijk 38.310000, 27.401-000 en 1.668.000 vaten, tegen 40.492.000, 32.553.000 en 2.572.000 vaten in Januari. Cummings, Attorney-general der Vereen. Staten heeft een speciale „grand jury" op gedragen, de beschuldigingen inzake het fixeeren van prijzen en het toepassen van unfaire handelspraktijken door een deel van de groote petroleum-mij en te onder zoeken. Het rubber-verbruik in Amerika bedroeg in Maart 43-000 ton; voor April wordt een verbruik verwacht van 47.000 ton. De U. S. Steel Corporation boekte in Maart j.l. aan afleveringen 784.000 ton te gen 676M0 ton in Februari en bereikte hiermede den hoog sten stand sinds Juni 1534 toen 985.000 ton werd afgeleverd. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend te Amsterdam op 7.277.28 (vorig slot 7-28); de Frank op 9.70—9.71 (vorig slot 9 70Vi) en de Dollar op 1.47%—1.47% (vorig slot 1A7 5116). De Bataafsche Petroleum Mij. zond aan de directie der Algemeene Exploitatie Mij. berichten dat op Noord-Kloeang een spui ter is aangeboord met een productie van 150 M3. watervrije olie en 30.000 M3. gas per etmaal. De Nivas verkocht 500 ton superieure suiker aan China en voor consumptie 112 ton hoofdsuiker en 1317 ton superieur. DEÜTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 1500 M. 331.9 M. 301.5 M. 1875 M. 1261 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 M. 4202 M. 328.6 M. 506.8 M. ittllglIIIIIIIIIMIItf ■MlllllIHMMMItdUIMimil VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOG1DS Terwijl het ruim 3-jarig zoontje van de fa milie de A. te Weesp zich in de keuken bevond, wilde het een stukje speelgoed grijpen, dat ach ter het petroleum-toestel lag, waarop een pan water stond te koken. Het ventje had daarbij het ongeluk, aan de pan te trekken, waardoor de inhoud over het lichaampje uitstortte. Het kind werd ais het ware met brandwonden over dekt. Den volgenden ochtend was zijn toestand van dien aard, dat overbrenging naar de Majella- stichting te Bussum noodig werd geoordeeld. Nog dienzelfden avond bezweek de kleine aan de bekomen brandwonden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6