HOLLANPSCH ZWITSERSCHE REEPEN KWALITEIT UIT DEN OMTREK In elk B oomsch gezin KATHOLIEKE ILL0ST8ATIE 12Vct. p. w. IB'tp. kw. GORDIJNSTOFFIN' SchoonmaaktiJd Palthe-tijd VOOR TRIPLEX KATHOLI€K€N VOLTOOIT UW GIGGN UNIVGRSITGIT ROODENBURG STEGWEE BRENGT IN UW WONING als nieuw! GR. HOUTSTR. 31 bij Anegang DINSDAG 14 APRIL 1936 24c 45c 65c 65c BLOEMENDAAL OVERVEEN AERDENHOUT HEEMSTEDE HILLEGOM OVERVEEN SANTPOORT VELSEN IJMUIDEN ZANDVOORT ZAANDAM VAKONDERWIJS IN WEST- FRIESLAND VRAGENBUS Tentoonstelling te Heer Hugo- waard RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN ACCOUNTANTSKANTOOR Leden v. h. Ned. Inst. v. Ace. VAN EEDENSTRAAT 9 de INTEEKENBILJET MARQUISETTE MARQUISETTE ETAMINE geheel nieuw assortiment GEBLOEMDE VOILE VOILE m. STROOK Zwitsersche Marquisette pracht dessins, 90 c.M. for. VOILE m. RICHELIEU CRETONNE div. friSsche dessins 15 - 35 - CHINTZ v. Lampekappen PEAU DE PêCME HANDWEEFSTOF HANDWEEFSTOF HANDWEEFSTOF GOBELINSTOF MARKIES LINNEN LOOSTUK STORES JUTE v. bekleeding, 130 c.M. br., 12 kleuren Kussenovertrek Pehiwovertrek 125 370 Kussentijk TAFELKLEEDEN 90 x 90 140x170 140 DIVANKLEEDEN speciale prijs 2»5 [Vuile, verschoten gordijnen en tapijten Door ons procédé stoomen, kleurophalen of oververven in andere tint. C 21 G RJ^OMMISSIEVOORARBEjDERS- „De Bron van de Offerkracht is de H. Eucharistie" ZAANLANDSCHEN HOUTHANDEL Hoogerwoerdstr. 8-12 - Tel. 15717 Burgerlijke Stand Geboren: J. Eshuis Sanders z; J. A. Schrijvers—Venings z. Ondertrouwd: A. Zonnevijlle en E. van de Wetering; A. P. Loos en H. Koopman; E. Th. L. de Veer en S. M. B. Lamp. Overleden: A.. R. Th. Eijkel, 34 j. Jaarvergadering R. K. Staatsparty Boven genoemde afdeeling der R. K. Staatspartij houdt Dinsdag 21 April a.s. 's avonds 7.45 urn- in „Domi" te Overveen, Zandvoorterpad haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkiezing. In verband met het feit, dat op denzelfden avond n.l. om 8.30 uur, onder auspiciën van Comité „Katholiek Overveen" en de gecombi neerde afdeslingen der R. K. Staatspartij Over- veen-Aerdenhout en Haarlem 1 a (Overveen) de weled. gestr. heer mr. F. Vorstman een voor dracht zal houden over „De plaats van den burger in Staatsgemeenschap", maakt het be stuur den leden er op attent, dat de jaarver gadering precies 7.45 uur begint en om 8.30 uur geëindigd moet zijn. Een Paaschvuur. Op het Valkenburgerplein heeft een aantal jongens 2en Paaschdag een Paaschvuur ontstoken. Toen het donker was werd het bijeen geraapte hout aangestoken en kronkelden de vlammen meters hoog de lucht in. De belangstelling voor dit gebruik, afkomstig Uit andere streken, was natuurlijk groot. Burgerlijke Stand Geboren: d. van C. G. BouckertHoogkamer; z. van C. M. van Steijn- Balm; d. van T. van WieringenAllis; z. van A. G. TeeuwenVerhaar. Ondertrouwd: G. van Engelen en J. Verkerk. Overleden: M. E. H. Kamphuys 54 j„ echtge. van F. J. Payens; J. A. Rock 87 j., wed. van P. C. Terheggen. Bloemenverkoopers Aan ruim 100 personen is vergunning verleend om bloemen langs den weg te verkoopen. Ingebroken In de consumptie-tent op het concordia-terrein is ingebroken en zijn choco lade-reepen ontvreemd. De politie heeft de da ders, twee jongens van 12 en 14 jaar, opgespoord en tegen hen proces-verbaal opgemaakt. Heropening zaak Boskamp. 't Mag zeker als een bewijs van durf en aanpakken be schouwd worden, dat de firma J. B. Boskamp en Zn. reeds tien jaar na 't openen van de eer tijds hyper-modern ingerichte meubelzaak en kunsthandel, in dezen tijd, waarin crisis en be zuiniging en aanpassen macht- en wachtwoor den zijn, overgaat tot een grondige reorgani satie van haar bekende zaak. Zaterdagmiddag' is de gereorganiseerde zaak in tegenwoordigheid van tal van genoodigden heropend. De verandering betreft zoowel het uit- als het inwendige van de zaak. De min of meer benepen zij-ingang van de oude zaak is vervan gen -door een royaleren middeningang. Daar voor moest een der étalages opgeofferd worden, hetgeen echter een meer economische indeeling tot gevolg had. De pui, waarbij het warmbruine, gelakte teakhout en de groote spiegelruiten zoo'n goed effect maakten, is in hoofdzaak ge handhaafd. Als attractie van de nieuwe zaak heeft de heer J. Boskamp een kleine tentoonstelling ge organiseerd van werken van wijlen Herman Kruyder. Verschillende particulieren waren zoo bereidwillig hun schilderijenbezit voor deze ex positie beschikbaar te stellen. Verder is er eenig beeldhouwwerk van Theo van Reyn (koppen van Dr. J. P. Thysse, Dr. Bredius en Aart van Dobbenburg). De klein kunst is vertegenwoordigd door glas- en aarde werk (zgn. Unica's uit Leerdam). Er waren veel bloemstukken en schriftelijke en telegrafische gelukwenschen. Zilveren kloosterjubilé In het Maxia-kloos- ter te Overveen wordt Maandag 25 Mei a.s. een zilveren jubileum gevierd. De Eerwaarde zuster Imeldine, als onderwijzeres verbonden aan de parochiale meisjesschool, herdenkt dan den dag, dat zij voor 25 jaar haar intrede in de congregatie J. M. J. deed. Missietentoonstelling. Eersten en tweeden Paaschdag is in de parochiezaal aan de Frans Netscherlaan de jaarlijksche tentoonstelling ge houden van den Missienaaikrans te santpoort. De tentoonstelling heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen. Bij de opening op den eersten Paaschdag na de Hoogmis, waren o.m. aanwezig pastoor Goossens en kanelaan van Ingen, Pater overste van het Missiehuis Driehuis met eenige paters en talrijke belang stellenden. Pastoor Goossens sprak een openingswoord waarin hij zijn bijzondere waardeering uitsprak voor het werk van den damesnaaikrans, die zich het geheele jaar door zoo verdienstelijk maakt, door zijn ijver voor de Missies. Dit is de zesde tentoonstelling, die de dames houden, waarvan de vierde in de parochiezaal, aldus spr., zoodat wij ons ervan hebben kunnen overtuigen, dat de ijver van den naaikrans nooit verflauwt, inte gendeel, steeds toeneemt, want jaar op jaar wordt de tentoonstelling mooier. Pater overste wenschte den pastoor geluk met het vele goede werk dat in zijn parochie ter eere Gods verricht wordt. Spreker bracht ook den dank over van de missionarissen, die van die goede werken rechtstreeks profiteeren. Wat hun van deze dames wordt toegezonden zijn even zoovele hulpmiddelen om den godsdienst in Indië uit te breiden. Hierna werd een rond gang gemaakt langs de tentoonstelling, die inder daad steeds mooier en grooter wordt. Onder andere waren geëxposeerd 4 Misstelten, twee wit, een paars en een rood, resp. voor de paters Verschueren (Fak Fak, Nw Guinea), Thieman (Nw. Guinea) de Jong (id.) en Hoos (Java) Verder Altaarbenoodigdheden, misdienaars- superplies, stools, altaarranden en veel kinder- kleeding. Dit alles is in èèn jaar tijds vervaardigd door 13 dames, onder leiding van mej. A. Scheen- aard die eenmaal per week bijeenkomen en bovendien elk 25 cent offeren. Een mooi werk, dat ongetwijfeld de sympathie en steun der medeparochianen verdient! Onderscheiding voor een moedig spoorweg ambtenaar Men zal zich nog kunnen herinneren hoe op 24 November j.l'. de spoot wegambtenaar van het station Velsen—IJmui den-Oost, de heer P. Lindeblad, zijn leven in de waagschaal stelde om een passagier, die op een reeds in beweging zijnden trein was gesprongen en daarbij uitgleed te redden. Door dit moedig optreden kreeg de passagier slechts lichte verwondingen, terwijl de heer Lindeblad zelf ook gewond werd. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft hierin aanleiding gevonden om tot het Carnegie-heldenfonds het verzoek te richten, den ambtenaar voor zijn moed en tegenwoor digheid van geest tê beloonen. Het fonds aarzelde niet aan dit verzoek ge volg te geven en zoo kon de hoofdinspecteur der Spoorwegen, de heer G. van Meurs, dezer dagen den heer Lindeblad, namens het Carne gie Heldenfonds een oorkonde aanbieden „Voor menschlievendheid en moed". De aankondiging geschiedde onder hartelijke woorden van gelukwensch en in tegenwoordig heid van het voltallige stationspersoneel, ter wijl voorts nog aanwezig waren de heer W. F. Visser, wethouder van Sociale Zaken en de heer v. d. Voet, opzichter van Weg en Werken. De overdekte zweminrichting Naar aanlei ding van den meer positieven vorm, welken de bouw der overdekte zweminrichting thans gaat aannemen, willen wij hier nog eens een en ander over mededeelën. De voorloopige commissie is het met de ge meente eens geworden over den prijs van den grond aan het Tiberiusplein en Lorentzstraat, zoodat thans de officieele aanvrage tot het ge meentebestuur is verzonden, dezen grond hier voor af te willen staan. Thans zal hierover het woord nog aan den raad zijn. Wij meenen dus, dat de bouw van de inrich ting wat deze zijde der zaak betreft, wel ver zekerd is en wanneer de gemeenschap de noo- dige financiële medewerking wil verleenen bij het plaatsen der spaarobligaties en (of) aan- deelen, kan deze inrichting nog voor het win terseizoen gereed zijn. De commissie ontveinst zich niet, dat het in de tegenwoordige economische omstandighe den in onze gemeente, niet gemakkelijk zal gaan. Maar men moet ten eerste voor oogen hou den het groote hygiënische en cultureele be lang, dat een zweminrichting brengt. Van de zijde der aspirant-spaarders werd ons de vraag gesteld, of financieele deelname in deze inrichting wel „safe" was_ De voorloopige commissie meent hierop met een beslist „ja" te mogen antwoorden. De te bouwen overdekte inrichting is reeds te exploiteeren met een to taal van 90 000 baden tegen een gemiddelden prijs van 25 cent. Bij dit bezoek is de rente, aflossing' en zelfs reserveering verzekerd. Dat het aantal baden gemakkelijk gehaald kan y/orden, bewijzen de volgende statistische gegevens. In steden, welke een zwembad be zitten is het bezoek omgekeerd evenredig aan het aantal inwoners. In steden boven 100.000 inwoners 23 A baden. In steden van 20.00060.000 inwoners 3%5 baden. In steden van 10.000—30.000 inwoners 56 baden. Déze cijfers geven dus het aantal baden per jaar per inwoner. Stellen wij het aantal inwoners op op 40.000, onze gemeente telt er ongeveer 47.000. doch voor het zuidelijk gedeelte hetwelk meer op Haarlem aangewezen is, trekken wij er 7000 af, dan zouden wij, indien- wij bij dit aantal in woners het aantal baden slechts op 4 stellen, voor deze inrichting op 4 x 40.000, dus op 160.000 baden mogen rekenen. Rekenen wij dan nog dat voorloopig Beverwijk en Heemskerk en Wijk aan Zee en Duin op deze inrichting aan gewezen zullen zijn, dan gelooven wij met een geschat aantal baden van 90.000 zeker aan den veiligen kant te zijn. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: L. de Beurs en J. Groen M. Oorvers en L. van der Welle D. Zeilmaker en F. J. Th. Jansen P. M. Bosloper en A. J. Ruiter L. v. d. Wal en L. S. Jansen J. Koopman en D. Hamers. Getrouwd: P. J. Schaap en A. v. d. Wal J. C. Peliemaris en J. de Jonge G. H. Wes- sel en A. Hergaarden L. de Boer en J. Keur. Geboren: J. Kist de Ruijter-Lavoo, d. J. Keirsgieter-Hoogerwerf, d. A. Louwen-Brui- newoud, z. J. Stoop-Hoedt, z. A. J. Seller- van de Ven, d. T. Verduijn-Slager, z. J. Pattes-Kos, d. C. J. Gorter-Haver, z. T. Hartendorf-Richters, z. Overleden: A. W. Hoorn, 88 j., wedn. vai C. M. Molier F. van Dorp, 2 j., z. van J. van Dorp E. H. Blok 81 j., wed, van J. van Bode- gom M. Tabbernal 72 j., echtgen. van W. Bastiaan A. P. de Rooij 66 j., echtgen. van J. M. Breek E. J. Duffels 42 j., echtgen. van E. Sloos P. J. Tros 77 j., echtgen. van A. Nijenhuis. Burgerlijke Stand. Geboren: M. Bart Damsma, d.; M. SchutBethlem, z.; J. Zwa nenburgRos, d.; C. LuttikBooij, z.; G. Boersema—Hettelingh, d.; P. Ch. ZegelAd miraal, d.; G. BaasHoeven, d.; H. Bakker Nagel, d.; S. Kokvan Duivenboden, d.; G. King—Zegel, d.; H. M. Heeremans—Mole- ïi£i3<r d. Overleden: I. I. M. van Banning, 45 jaar, echtg. van W. A. J. Sluijter; A. M. F. Maue, 39 jaar, echtgen. van J. Jansen; Th. J. Klep per, 3 jaar, d. van Th. J. Klepper. Diefstal uit een trawler Door v. d. K. en E. alhier is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van respectievelijk een octant en een kompas, verrekijker en een mechanische mist hoorn. Emmabloemcollecte Woensdag 15 April zal de jaarlijksche collecte worden gehouden tot be strijding der T. B. C. Katholieke Kinderuitzending Tot secretaris penningmeester van de Vereeniging Kath. Kin deruitzending is in de plaats van mevr. Kruij- cter benoemd de heer C. L. Kolster, Kenne- merlaan 103, IJmuiden. L. Groen Jr. overleden Zondagnacht is op ud-jarigen leeftijd na een kortstondige ziekte in de Luthersche Diaconesseninrichting te Amsterdam overleden de heer L. Groen Jr.„ een bekende figuur in de visscherijwereld. De heer Groen was tot 1918 lid der firma Wed. S. J. Groen, handel en export van versche en gezouten zeevisch, welke firma eerst te Den Helder en later in IJmuiden was gevestigd. Op alle vischmarkten in binnen- en buiten land was hij bekend. De begrafenis zal geschieden Woensdag 15 April op Zorgvlied te Amsterdam. EmmabloemcoUecte. De Emmabloemcol- lecte welke op den tweeden Paaschdag alhier werd gehouden, heeft 267.45 opgebracht. Zandvoortschc Reddingsbrigade. De laatste cursusavond voor de leden der Zandvoortsche Reddingsbrigade zal door dr. C. A. van Fraas- sen worden gehouden op Vrijdag 17 April in Ons Huis. In verband hiermede worden dien avond alle cursisten verwacht. De loonen der gemeentewerklieden B. en W. hebben een brief ontvangen van Ged. Sta ten, waarin wordt medegedeeld, dat de re- geering verlangt, dat de loonen van gemeente werklieden worden aangepast aan het loon der rjjksvierklieden. Dit beteekent, dat de werklie den in groep 1 (ongeschoolden) een loonsver laging van 1.35 per week zullen moeten on dergaan, voor groep II (halfvaklieden) een loonsverlaging van 0.44 en voor gjroep III (volledige vaklieden) een loonsverlaging van 0.90 per week en voorts, dat uit groep IV (bijzondere vaklieden) naar groep III moeten worden teruggebracht. Tevens hebben B. en W. van Ged. Staten teruggekregen het ontwerp van de begrooting voor 1936 met een staat van opmerkingen van geringe beteekenis. B. en W. is het reeds gelukt te voldoen aan de wenschen van Ged. Staten en zij zullen nu den raad een sluitende begrooting kunnen aanbieden. Luxe motorboot verbrand Te Zaandam ontstond Maandagmiddag brand in de luxe motorboot van den heer Ch. J. Belmonte uit Amsterdam, toen de eigenaar den motor wilde aanslaan. Met behulp van eenige schippers wist de onfortuinlijke motorvaarder zich op het laatste nippertje te redden. Ondanks dat de brandweer er nog aan te pas kwam, verbrandde het vaartuig geheel. Verzekering dekt de schade. Jubileum bij de Spoorwegen Maandag 20 April herdenkt de chef-commies bij de Ned. Spoorwegen, de heer W. Fris te Zaandam den dag, waarop hij voor veertig jaar in dienst trad bij de H, IJ. S. M. De heer Fris was van deze 40 jaren er on geveer 33 werkpam aan het station Zaandam, waarvan 15 jaar als hoofd van den buitendienst. Vr.: I, Kunt u mij ook inlichten omtrent het faillissement van de Holl. Grondcredietbank? 2. Zijn er al uitkeeringen gedaan? Zoo ja, waar kan ik mij dan vervoegen? 3. Mijn anjers zijn met de herfst afgeknipt, inplaats van de bloem stengels. er uit te halen.. Zijn deze nu weg te halen of moet ik wachten totdat zij weer op komen? Antw.: 1. In het faillissement van de Holl. Grondcredietbank zijn nog geen uitkeeringen gedaan. De curator in het faillissement is ge vestigd Koninginnegracht 15, den Haag. Daar kan men u de noodige inlichtingen geven. 3. U kunt de stengels nu wel voorzichtig' verwijde ren. Vr.: Ik heb met een lichtblauwe zijden blou se, die wat vochtig was, op een stoel gezeten, waarvan het rood doorgetrokken is. Ik heb ge probeerd om het rood met waschbenzine te verwijderen, maar dat is mij niet gelukt. Weet u raad? Antw.: Af sponsen met water waarin een wei nig mierenzuur is gedaan en dan tusschen handdoeken zoo droog mogelijk kloppen. Lukt het niet, dan rest u niets anders dan de blouse te laten verven. Vr.: Wanneer een Nederlandsche pensioen- trekkende weduwe hertrouwt met een Neder lander (waarvan het huwelijk in het buitenland wordt gesloten), blijft dan het pensioen, dat zij genoot, behouden of komt het te vervallen? Antw.: Bedoeld wordt, veronderstellen wij, rijks-, provinciaal- of gemeente-pensioen. Over andere pensioenen kunnen wij zonder nadere opgaven niet oordeelen. In het eerstbedoelde geval wordt het weduwenpensioen bij hertrou wen opgeschort. Zou rechthebbende weer we duwe worden, dan herkrijgt zij haar recht op pensioen. Vr. 1: Als bij testament bepaald is, dat bij overlijden van de echtgenoote de echtgenoot de eenige erfgenaam is, komt dan volgens de wet de geheele nalatenschap aan den echtge noot? Er zijn ook kinderen uit dat huwelijk, deze zijn meerderjarig. 2. Zoo niet, welk gedeelte van de nalaten schap voor den echtgenoot en welk voor de kinderen? Antw. 1: De kinderen hebben recht op hun legitieme portie; 2: De overblijvende helft heeft recht op de helft der nalatenschap; de andere helft wordt verdeeld tusschen de overblijvende partij en de kinderen. Vr. I: Is men wettelijk verplicht, na over lijden van den man, voor een minderjarig kind, waarvoor inmiddels een voogd benoemd is door den kantonrechter, zich nog te vervoe gen bij een notaris? Eigendommen en contanten zijn er niet. Alleen eenig huisraad. 2. Voor welk bedrag moet men successierechten beta len en hoeveel? Antw. 1: Neen; 2. Dat Is in een paar regels niet te zeggen. Wat in de rechte lijn door de(n) echtgenoot(e) wordt geërfd is vrij van successierechten tot 1000.toe. Dit bedrag van 1000.wordt nog verhoogd met 300. voor minderjarige kinderen voor ieder jaar, dat de verkrijger jonger is dan 21 jaar. Verder hangt het successierecht af van het bedrag, dat geërfd wordt. Vr.: In den radio-gids geeft de klok van eiken radio-omroep dagelijks haar tijdsein, haar aankondiging van den preciesen tijd. Daarenboven geeft de gids nog: „precisietijd- sein." 1. Waar is dit laatste voor noodig? 2. Uit welke plaats wordt dit „precisie-tijdsein" gegeven? Antw. 1 en 2: De eerstbedoelde seinen geven de omroepvereenlgingen afgaande op de eigen chronometers, dikwijls ook ter aankondiging van hun programma. Het precisie-tijdsein dat gegeven wordt om 8.15, 3.15, 7.15 en 11.15 uur, is het officieele tijdsein, en wordt gegeven van uit de Nederl. Seintoestellen Fabriek te Hilversum. Daarvoor is daar een speciaal zeer kostbaar en zuiver werkend instrument. Dit sein geeft dus den juisten tijd. Vr.Wordt bij klein slam bieding, kwets baar, de belooning 500 voor de manche en 750 voor klein slam. 1250 of enkel 750 voor de slambieding? Antw.: Geboden en gewonnen klein slam. niet kwetsbaar, telt 1500; groot slam 1000; klein slam, kwetsbaar, 750; groot slam 1500. In de lokalen van den heer A. Rus, café „De Zwaan" te Heer Hugowaard Zuid, wordt van daag de jaarlijksche tentoonstelling van de tee- keningen en werkstukken geopend, die moeten getuigen van de bekwaamheden en vorderingen der leerlingen. Men vindt er inzendingen van leerlingen van alle leerjaren, terwijl alle vakken zijn vertegen woordigd. Wij bevelen deze tentoonstelling in veler be zoek aan en willen er nog even de aandacht op vestigen, dat de entrée gratis is. De tentoonstelling is geopend: Zaterdag 11 April van 13 tot 18 uur; Z'ondag 12 April van 15 tot 18 uur; Maandag 13 April van 10 tot 18 uur. Het einddiploma van den vijfjarigen cursus der teekenscholen is toegekend aan: Timmerlieden: Ant. Grooteman, Hoogkarspel; Simon Borst, Spierdijk; Cornelis Petrus Brake- boer, Medemblik; D. Blom, Langedijk; Egbert Drenth, Beemster; Jan Klein, Wieringen; Jan H. Lint, Wieringen; Gerrit Landoet, Wieringen; Jan S. Holtrop, Wieringen; R. C. Nieuwboer, Hoogwoud; S. Pauw, Hoogwoud; M. Franke, Hoogwoud; Jan Groot, Hoogwoud; Willem Beers, Winkel; IJsbrand Haagsma, Winkel; Si mon Koning, Schagen; Maarten Broers, Schagen; Nic. Burgman, Schagen; Floris Blauwboer, Schagen; Arie v. d. Werf, Schagen. j Smeden: Jacob Floris, Spierdijk; Cornelis Butter, Langedijk; Cor Asjes, Wieringen. Schilders: Nico Beemster, Hoogkarspel; Pie- ter Horis, Wognum; Hendrik Stins, Langedijk; Martinus Zijp, Langedijk. Metselaars: Hendrik Hoogland, Wognum; Jacob Koning, Hoogwoud. Machine-bankwerker: Louris Bood, Lange dijk. Het einddiploma driejarigen cursus leerling stelsel is toegekend aan: Metselaar: J. Buis, Hem. Schilders: A. Schouw, Andijk; Joh. Lakeman, Wervershoof; A. Kamp, Heerhugowaard; P. Kramer, N. Scharwoude; H. A. Vermeulen, Me demblik; C. Molenaar, Wervershoof; M. Zijp, N.-Scharwoude. Smeden: J. P. Kreijger, Wieringen; S. Grin, Wieringen; C. Asjes, Wieringen; B. Bruin, Ha renkarspel; Jb. Vos, Opmeer. Machinebankwerken: H. Bood, Broek op Lan gedijk. Timmerlieden: Jac. Oudejans, De Rijp; J. P. Lont, Wieringen; P. Barelds, Wieringen; G. Visser, BarsingerhomJoh. Leeuw, Zwaag; T. Kuip, Werverhoof; J. F. Groot, Opmeer; D. Blom, N. Scharwoude; Joh. Ursem, Opmeer; KI. Kardinaal, N, Scharwoude; M. C. Kooij, Wieringen. 16 per 20 stuks. Vleet 2.352.75 per stuk. Pie terman en Poon 2.204.60, groote Schelvisch 10.0015, midd. Schelvisch 11.00—14, kl. midd. Schelvisch 7.7012, kleine Schelvisch 2.708.10 per 50 kg. Kabeljauw 16.5046 per 125 kg. Gul len 7.0014 per 50 kg. Leng 0.551.25 per st. Heilbot 5680 cent per kg. Wijting 1.604.80 per 50 kg. Koolvisch 1290 cent per stuk. Ma kreel 1.752.90 per 50 kg. Versche Haring 1.2? per kist. IJMUIDEN, 14 April. Rijksvischafslag. Tar bot 1.20—1.50 per kg. Griet 12.0028 per 50 kg. Tong 0.821.03 per kg. Middel Schol 27.00, Zet- schol 25.00, kleine Schol 5.80—20, Schar 3.10— 11, Tongschar 25.0030 per 50 kg. Rog 15.00— van de Dinsdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Amsterdam 810 manden 3520.Utrecht 690 manden 3750.Alkmaar 1200 manden 3230. Jacquelina Clasina 215 manden 3250.R. O. 15 Antje 450 manden 2890. BEUGER VI. 14 1290 LOGGERS K.W.: 34 520.—, 38 270.—, 102 210.—, 48 470.—, 60 250—, 56 160.—, 102 250.—, 27 220 65 300.—, 177 240.—, 178 250.—, 91 18028 250.—, 154 280.—, 44 300.—, 153 240.—, 173 22031 250.—, 127 510.—, 46 230.—. 43 270.—. 42 220.—, 132 200—, 95 270.—, 167 260.—, 135 270.—, 130 320.—, 110 280.—. 19 310147 230.—, 14 260.—, 35 270.—. 62 280.—, 40 290 70 220.—, 161 390.—, 51 250.—, 107 230Sch. 210 500.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Woensdag 15 April 1936. Vloed: 8.40 vun. en 9.24 n.m. ACCOUNTANCY BEHEER EN ADMINISTRATIE VAN VERMOGENS BELASTINGZAKEN Een abonnement op het lei dende geïllustreerde Katho lieke weekblad ligt biünen ieders bereik. Wekelijks éen schat van prachtige illustra ties en boeiende lectuur van blijvende waarde voor Do administratie verstrekt op aanvrage gaarne gratis proefnummers. - Reeds ge- abonneerden worden vrien delijk verzocht vrienden en bekenden tot Inzending van onderstaand formulier arn te sporen. KATH. ILLUSTRATIE Nassaulaan 51, Haarlem. Ondergeteekende abonneert zich op de Kath. Illustratie 12% cent per week. h f 1.62% per kwartaal. Naam Adres Woonplaats doorhalen wat niet wordt verlangd. Inzending geschiedt met 1% cent postzegel. JUctdehiOH Bern, 90 c.M. breed Ecru met strookje nieuwe dessins, 95 c.M wit en ecru - zeer modern in een zeer uitgebr. collectie in 12 kleurstellingen in nieuwe streepdessins, 120 c.M. breed voorr. in 10 versch. kleuren en dessins 120 c.M. br aparte dessins bijz. prijs 100 c.M 120 c.M. 26 c. - 140 c.M. 32 c. - 120 c.M. br 140 c.M. 25 c. - 150 c.M. 52 c. - v. Bedden en Matrassen, 140 c.M. br45 c. - v. MOORSEL Tijdelijk 20% korting op de verfprijzen, ook van Kleeding. Prijzen Wasch-Japonnen enorm verlaagd. te houden door den Zeereerw. Heer J. v. ZON, Rector van het Ziekenhuis St. Joh. de Deo, over: op Donderdag 16 April, 's avonds 8 uur in het Patronaatsge bouw, Teylerplein. Toegankelijk voor alle belangstellenden, zoowel Dames als Heeren. Zegt het voort! DE COMMISSIE BIJ DEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7