STADSNIEUWS De Italiaansche vlag wappert te Dessie Prima kwaliteit Anthraciet H. J. TER METZ Haarlem, 15 April -jfesfe -- Kampervest 3 - Tel. 11716 JOHNSON OLIEBRANDERS Heringa Wuthrich f Sport en spel Bezetting van Addis Abeba nog slechts een kwestie van dagen N-l-E-T-N-A-A-S-T-E-b-K-A-A-R WOENSDAG 15 APRIL 1936 SPAARKAS ST. NICOLAAS Geslaagde feestavond BURG. MAARSCHALKBANK De eerste werkzaamheden DRONKEN ACHTER 'T STUUR KOOPMAN VERDACHT VAN HELING Anderhalf jaar gev.straf geëischt AUTO TE WATER Bestuurder kon zich redden Tweede maal bracht hechtenisstraf levert Brandstoffenhandel Hypothecaire Beleggingsbank Gewetensgeld Oranjevereeniging Haarlem-Noord De Taxi-verordening LAATSTE NIEUWS Ontploffing aan boord van onderzeeër Opvarende korporaal bij springen van waterstofflesch gewond Ontwikkelingsavond WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN BURGERLIJKE STAND Pandpoort Koningstraat Dieven aangehouden Spreekuur wethouder Reinalda R.K. Gemengde Tooneelvereeni ging „Ludamus" R.K. Hotel- en Café-personeel De salarisverlaging voor het gemeentepersoneel Die Pfeffermuehle te Haarlem hu tijdelijk 3 pakken voor EEN RADIO ZONDER LAMPEN, EEN FILM ZONDER STERREN, EEN HUIS ZONDER DAK KOL'S TEGELHANDEL Blikvleesch uitgeput Slechts nog geringe hoeveelheid gehakt beschikbaar DE STAKING TE TILBURG Rijksbemiddelaar weigert tusschenkomst GLASFABRIEK LEERDAM DE OLYMPISCHE SPELEN TE BERLIJN Deelneming van Zwitserland en Finland Zeventien landen naar Kiel ADLER SEDAN, 1 Liter op 14 K.M. 250 K.M. van de hoofdstad Vanaf f 1460. GARAGE DEN HOUT AGENDA Bioscopen 16 April ZWEMMEft Zwemfeest H.P.C. GYMNASTIEK R.K. Gymnastiekver. Winfried „Sïngendë Jugend" Bioscopen INSTELLINGEN Staatsbladen RIJKSVISCHAF5LAG STAAT VAN BESOMMINGEN Voor een overvolle zaal hield gisteravond de Spaarkas „St. Nicolaas", onderafdeeling van den R. K. Volksbond zijn jaarlijkschen feestavond. De voorzitter, de heer J. Ph. H. Castricum, die weer hersteld is van zijn ziekte, opende deze feestelijke Dijeenkcmst en sprak een welkomst woord tot de aanwezigen. Deze feestavond gaat altijd de vergadering vooraf, waarin besproken wordt wie de leverancier en hoe hoog de prijzen der kolen zullen zijn. Thans, nu de regeerings- maatregelen zoo zijn dat de prijzen gelijk zullen zijn als bij de brandstoffenhandelaren en de leverancier aangewezen wordt, is misschien de vergadering overbodig geworden, maar in ieder geval zullen de leden op de hoogte gehouden worden van den toestand. De Spaarkas heeft dit voordeel, al moeten de nrijzen betaald worden als bij de handelaren, de leden toch een kor ting zullen genieten. De wijzen der kolen zullen dit jaar iets hooger zijn dan vorig jaar. Na een opwekking voor de collecte „Winterhulp" werd aan het vroolijke gedeelte van den avond begonnen. De R. K. Gemengde Tooneelvereeniging „Al- berdinck Thijm" voerde een drietal één-acters op, getiteld „Koppig", „Onbetaalde rekeningen", en „Het gebroken Been" die alle zeer in den smaak vielen. The Jolly's Band onder leiding van den heer F. W. de Pass, verleende tijdens dezen feest avond muzikale medewerking. Roodenburg. Heeft de Regeering bezwaren dan zal zij daarvan vóór 1 Mei wel blijken geven en anders wordt de regeling-Roodenburg met 1 Mei van kracht. Hedenmorgen is men aan het einde van de Dreef bij den Hertenkamp begonnen met het maken van het fundament voor de Burgemeester Maarschalkbank. Rondom de plaats, waar dit gedenkteeken zal komen, heeft men een schutting ge plaatst. In den nacht van 1 op 2 Januari is ingebro ken in een villa te Bloemendaal, waar een aantal gouden en zilveren sieraden werd ge stolen. Dienzelfden nacht maakten dieven zich meester van een auto, die in de nabijheid van de villa in een schuur stond. Korten tijd later zijn drie mannen gearres teerd door de Bloemendaalsche politie. Zij zijn door de rechtbank te Haarlem veroordeeld. Een der inbrekers had een koopman te Am sterdam, een vasten klant van het Waterloo- plein, aangewezen als heler van de ge stolen kostbaarheden. Op het politie bureau te Amsterdam had de confron tatie plaats en de dief had den koopman per tinent herkend. Later voor den rechter-com- missaris kwam eerstgenoemde op zijn oor spronkelijke verklaring terug: „Ik ken dien man niet, ik heb 'm nooit iets verkocht en de „peet" heb ik in het water geworpen." Vandaag stond de Amsterdamsche koopman voor de Amsterdamsche rechtbank terecht, ver dacht van heling. Hij ontkende hardnekkig en de dief bleef er thans bij, dat hij hem het goed niet had verkocht. Verschillende politie-ambte- naren, die bij de confrontatie op het hoofd bureau tegenwoordig waren geweest, verklaar den, dat verd. toen pertinent als de heler was aangewezen en deze verklaringen waren voor den Officier van Justitie, mr. Wassenbergh, aanleiding een gevangenisstraf van anderhalf jaar tegen den koopman te requireeren. „Getuige heeft herhaaldelijk gezegd, dat hij hem het gestolene heeft verkocht. Hij is uit angst op zijn verklaringen teruggekomen en hij schrikt er niet voor terug om een meineed af te leggen, waarvoor hij zich later zal heb ben te verantwoorden." De rechtbank zal 29 April vonnis wijzen. Gisterenavond omstreeks kwart voor 9 reed een personenauto op den Schalkwijkerweg bij de Rustenburgerlaan. Doordat het achterspat bord defect was, kwam het tusschen den band en het koetswerk met het gevolg dat de band sprong en de auto in het water terecht kwam. Dc bestuurder, een 22-jarige koopman uit Haarlem, kon zichzelf tijdig redden. De auto is later door een kraanwagen op het droge ge bracht Er zijn blijkbaar nog altijd menschen, die niet kunnen of willen inzien, dat het bestu ren van een auto een verantwoordelijke taak is en dat de chauffeur dus terwille van zijn medemenschen als motto moet hebben, geen alcohol. Een 31-jarig winkelier, uit Beverwijk is zich die verantwoordelijkheid zeker niet bewust, want hij heeft 5 Maart voor den tweeden keer ondier den invloed zijn wagen bestuurd en op den Zijlweg brokken gemaakt. 30 Mei werd hij veroordeeld voor een ongeveer gelijk feit, tot een bqete van f 100 of 20 dagen hechte nis en 6 maanden ontzegging om een auto te besturen. Binnen het jaar kwam de winke lier opnieuw voor den Haarlemschen Kanton rechter. Een agent van politie getuigde, dat hij ver dachte een verkeerspaaltje nabij de Zijlbrug pardoes omver zag rijden. De auto werd zwaar beschadigd en kon niet meer rijden, verdachte strompelde uit de cabine en maakte een allesbehalve frisschen indruk. Volgens den agent rook hij naar sterken drank, sprak hij wartaal en waggelde in hevige mate. Verdachte werd in de Smedestraat opgeslo ten, totdat hij den volgenden dag ontnuchterd was. Een bewoner van de Zijlstraat had verdach te om ongeveer kwart voor twaalf des avonds met groote vaart in verkeerde richting zien rijden. Verdachte verklaarde, dat hij daar werkelijk niets van afwist. De ambtenaar van het O. M., mr. Donker, gewaagde van een zeer ernstig feit. Het pu bliek moet tegen dergelijke onverantwoorde lijke chauffeurs beveiligd worden en de ver dachte moet een stevige herinnering aan zijn daad hebben. Spr. eischte veertien dagen hechtenisstraf en twee jaar ontzegging om te rijden. Verdachte vroeg een boete, maar daar wilde de Kantonrechter niet meer van weten. Er zijn ook in dit geval gelukkig geen menschen- levens te betreuren, maar dit is toch wel lou ter toeval. Hij veroordeelde verdachte tot een hechtenisstraf van 10 dagen en verbood hem om gedurende 2 jaar een motorrijtuig te be sturen. Heden vond de jaarlijksche algemeene ver gadering van aandeelhouders der B. V. Hy pothecaire Beleggingsbank te Haarlem plaats. De balans en verlies- en winstrekening werden met algemeene stemmen goedgekeurd. De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris, de heer C. J. Engelberts, werd herkozen. De Minister van Financiën maakt bekend, dat alhier ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen ƒ22.56. Verscheidene jeugdvereenigingen, w.o. padvin ders, voetballers en mondaccordeon-spelers, ga- van zich reeds op voor den massaoptocht op Julianadag. Om half zeven wordt opgesteld op aen Kloppersingel en behoudens toestemming der autoriteiten gemarcheerd door de Cronjé- straat en over den Rijksstraatweg naar het Roerdompplein. Daar zullen de vlaggendragers een vlaggengroet brengen, terwijl alle deelne mers het Wilhelmus zullen zingen. De harmo nie „St. Caecilia" verleent haar muzikale me dewerking. Natuurlijk heeft het bestuur de kinderen der leden niet vergeten. Zij zullen een prach- tigen middag te genieten krijgen. Voor hen zal optreden het gezelschap Smits, dat o.a. „Piet de Leugenaar" zal opvoeren. Donderdagavond 12 uur zal een nachtverga dering' gehouden worden door den bond van luxe-, verhuur- en taxi-ondernemers N.B.L.T.O. in Café-Restaurant Brinkman op het Hout plein. Besproken zullen worden de ingediende verordening en de tarieven en loonen voor chauffeurs. De vergadering zal onder leiding staan van den heer M. J. H. Looman. G. W. de Korte A. Mol en J. IJpenburg H. P. van Bourgonje en C. Blom L. J. v. d. Werff en A. de Jong P. J. Craaman en H. L. Lau Th. J. Knape en A. C. Vermeulen G. van Langelaar en C. A. Geels C. G. v. d. Voort en J. M. A. Plaat A. van Dijck en G. M. Verslagers P. L. van Dam en M. J. B. Bos J. L. Kooijman en C. Verhagen en M. A. K. de Vries G. J. A. Geerdink en en M .A. K. de Vries G. J. A. Geerdink en A. W. van Gorkum S. Schippers en J. M. v. d. Matten S. A. Borger en Tj. Baartse A. J. M. van Os en M. E. B. Brinkmann J. M. van Horick en M. G. Hendriks H. Pais en Chr. M. J. van Coeverden. Getrouwd: J. B. A. Melsen en C. A. Vermeu len L. M. Henning en M. M. Plas H. S. Buiskool en Chr. W. M. Martens A. Tim merman en H. M. Baars W. J. v. d. Berg en H. Riiger A. van Dujjn en A. v. d. Ploeg C. Eelman en D. Corsten C. Balk en P. Rees L. v. d. Putten en P. C. Aldendorff J. W. Nieuwendijk en A. H. J. Riepen P. Blom en C. G. Huijsmans J. L. Brummer en J. Wolters C. A. M. Duijn en E. Witjes K. Loeve en H. Molenaar L. Pieters en J. W. Stuut. Overleden: 11 April: G. v. ReemstVerkade, 76 jaar, Westerhoutpark 14 April: S. Bak huizen v. d. BrinkOzinga, 69 jaar, Klever laan. SOERABAJA, 15 April (Aneta) Op den on derzeeër K VII, welke gisteren in het marine bassin te Soerabaja voor uitvaren werd gereed gemaakt, heeft een ontploffing plaats gehad, waarbij een opvarende is gewond. De oorzaak van het ongeluk is waarschijnlijk het springen van een flesch, welke met water stofgas gevuld was. Hierdoor is de opvarende korporaal C. F. M. Colombain gewond, hij be kwam kwetsuren in het gelaat. In de machine kamer, waar de ontploffing plaats had, werden verschillende onderdeelen vernield. Korporaal Colombain, wiens verwondingen niet ernstig zijn, wordt verpleegd in den ziekenboeg van de mari nekazerne Oedjoeng. De R.K. Commissie voor Arbeidersontwikke ling, onderafdeeling van den R. K. Volksbond houdt Donderdag 16 April des avonds acht uur in het Patronaatsgebouw, Teylerplein de laat ste der zeven ontwikkelingsavonden, welke ge geven zal worden door den zeereerw. heer J. van Zon, Rector van het ziekenhuis St. Johannes de Deo, over: „De bron van de Offer kracht is de H. Eucharistie." Toegankelijk voor alle katholieken. Zie ook advertentie in dit blad. Geboren: 11 April: J. M. Kotter—Kerkman, 12 April: A. C. v. Galenv. Velthuijsen, d. 13 April: M. Besseling—Zandberg, d. W. A. Rutte—Mone, z. 14 April: G. C. Over toomBij rij, z. P. JonkerBrander, z. 15 April: M. JansenDecker, z. D. A. Spie lingsv. Dijk, z. Ondertrouwd: 15 April: S. Buiskool en M. de Beer K. Kortekaas en J. E. Berkhout M. Kaay en A. Kraaijer R. v. d. Haak en 1 9 't Is toch voor niemand een geheim, Dat voor goed doen, er ook geld moet zijn. Wij hebben met u 't verbond nietwaar? Onze kas te stijven, maakt slechts onze beurs flink zwaar, Zendt ons maar alle weken wat Dan is Haarlems Victorie: een armlooze stad. Postgiro 212793, telefoon 11855 of 15445. De politie heeft aangehouden een 21-jarigen werkman, verdacht van rijwieldiefstal, en een 21-jarigen en een 17-jarigen jongeman, verdacht van diefstal van 30 K.G. lood uit een on bewoond perceel. Zij zijn opgesloten. De wethouder van Openbare Werken, de heer M. A. Reinalda zal in plaats van Vrijdag. Zaterdag zijn gewoon spreekuur houden. Men schrijft ons: Zondag 19 April geeft Ludamus zijn slot- voorstelling in het tooneelseizoen 1935—1936. Als welkome afwisseling zet deze tooneelver eeniging haar publiek ditmaal een spannend detective-tooneelspel voor. een keuze die door haar donateurs ongetwijfeld ten volle zal wor den gewaardeerd. Ludamus heeft dit detective-tooneelspel „Wie?" gedoopt, in tegenstelling met. den auteur, die aan zijn werk een anderen titel heeft ge geven. Waarom deze titel-wijziging? Omdat Luda mus Zondagavond zijn publiek, in de gelegen heid wil stellen, zijn speurderszin bot te vie ren, en mede op te geven, wie naar zijn mee ning de bedrijver of bedrijfster van de schel menstreken is. Daarom is de naam gpheim ge houden, waaronder het stuk in de bibliothe ken is te vinden. Ongetwijfeld zal weer een volle Jansweg- schouwburg getuige willen zijn van den serieu- zen arbeid van deze hardwerkende vereeniging, Bij mej. Mien Stam (Overtonstraat 6, telef. 22660) zijn nog plaatskaarten voor deze voor stelling verkrijgbaar. De Nederl. R. K. Bond van Hotel-, Café- en Rest. Geëmployeerden „St. Antonius" afdeeling Haarlem houdt een propaganda-vergadering in gebouw „St. Bavo", Smedestraat alhier, in den nacht van Donderdag 16 op Vrijdag 17 April 's nachts om half één. Sprekers: H. J. Kuiper, lid van den Haarlem schen gemeenteraad met het onderwerp „De noodzakelijkheid om in dezen tijd ook tot eco nomische ordening te komen" en F. van Bijs- terveld met het onderwerp „Wij en samenwer king". De toegang is vrij voor alle geëmployeerden B. en W. van Haarlem hebben, na advies te hebben gevraagd van het Georganiseerd Overleg, thans besloten ter voldoening aan de aanmaning van de Regeering het voorstel- Roodenburg over te nemen en deze salarisrege ling met ingang van 1 Mei a.s. in te voeren. Zooals reeds gemeld is dit voorstel iets milder dan de rijkssalarisregeling en houdt o.m. reke ning met het aantal kinderen. Van het besluit van B. en W. is mededee- ling gedaan aan de Regeering en thans zal moeten blijken of de Minister nu nog genoe gen neemt met de invoering van het voorstel- Het programma van de voorstelling te Haar lem op 20 April bestaat uit 3 deelen: Deel I brengt ons een bont cabaret, het tweede deel wordt gevormd door een sketch getiteld „Die Profetin", bestaande uit 3 tale- reelen met Therese Geihse in de titelrol. Na de pauze wordt opgevoerd „Die Fami lie", een chansoncyclus van Erika Mann. In verband met verzoeken van verschillende zijden heeft de tournee-directie dit seizoen er voor zorg gedragen, dat het theater-programma van ieder nummer afzonderlijk een korte in houdsopgave in de Nederlandsche taal bevat, zoodat de voorstellingen thans voor een ieder gemakkelijk te volgen zijn. Optreden van „Die Pfeffermuehle" te Haarlem, Een scene uit -Die Familie" Een uitkomst voor de was en de vaat. dat vindt U onwaarschijnlijk. Maar een BADKAMER ZONDER TEGELS wordt nog maar al teveel vanzelfsprekend gevonden. Tegels zijn niet duur, wel duurzaam. Vraagt prijsopgave bij Kleine Houtweg 13 - Haarlem - Tel. 16572 Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is de voorraad rundvleesch in blik, welken de Ned. Veehouderijcentrale voor distributie ter beschik king heeft gesteld, thans uitgeput. Wel is nog een beperkte hoeveelheid bussen gehakt in blik aanwezig. Dit gehakt zal in plaats van het rundvleesch worden gedistribueerd, zoo dra de bij de gemeenten aanwezige voorraad rundvleesch is uitgeput. In verband met de staking, welke onder het meisjespersoneel bij de Tilburgsche katoen spinnerij te Tilburg is uitgebroken, vernemen wij, dat er voor den rijksbemiddelaar geen aan leiding tot bemoeiing zijnerzijds bestaat, aange zien het hier een zoogenaamde „wilde" staking betreft. Naar wij vernemen, zal aanstaanden Vrijdag ten departemente van Handel, Nijverheid en Scheepvaart weder een bespreking gehouden worden met het bestuur van de glasfabriek Leerdam. Het secretariaat van het Zwitsersch Olym pisch Comité heeft bekend gemaakt, dat de Zwitsersche ploeg, welke wordt uitgezonden naar de Olympische Spelen te Berlijn, als volgt is samengesteld: 30 athleten, 32 worste laars, 7 vijfkampers, 18 schermers, 22 hockey spelers, 12 tot 14 zeilers, 18 handballers, 18 wielrenners, 17 kanovaarders, 17 zwemmers, 18 basketballspelers, 19 gymnasten, 12 boksers, 29 roeiers en 23 ruiters. In deze cijfers zijn ook de leiders, juryleden en verzorgers begrepen. De totale équipe bestaat dus uit 300 athle ten. De Finsche ploeg zal uit 120 athleten be staan, verdeeld over de volgende takken van sport: 45 heeren- en 4 damesathleten, 14 wor stelaars, 8 gymnasten, 8 boksers, 6 schutters. 4 ruiters, 6 zwemmers, 2 moderne vijfkampers, 5 wielrenners, 3 kanovaarders en 15 voetbal spelers. Voorts zal nog een zeiler naar Kiel gaan. Ofschoon eerst op 20 Juni a,s. de officieele inschrijving voor de Olympische zeilwedstrij den sluit kan thans worden gemeld, dat 17 landen reeds te kennen hebben gegeven aan de zeilwedstrijden deel te nemen. Behalve Neder land zijn dit Argentinië, België, Estland, Fin land, Engeland, Italië, Japan, Canada, Noor wegen, Portugal, Zwitserland, Zuid-Afrika, Turkije, Hongarije, de Ver. Staten en Uru guay. Men rekent voorts nog op inschrijvingen uit Zweden, Denemarken, Frankrijk, Polen en Spanje. Rome, 15 April (Reuter) Nu de Italianen Dessie binnen zijn getrokken, bevinden zij zich op nog slechts 250 K.M. van Addis Abeba. Dessie is aan een goeden weg gelegen, die een snellen opmarsch der Italianen mogelijk maakt. Het binnentrekken van Addis Abeba is nog slechts een kwestie van dagen. Waarschijnlijk zal eerst generaal Graziani nog een offensief beginnen, en zullen zijn gemoto riseerde troepen tegelijker tijd met die van het Noordelijk front Addis Abeba bereiken. Dessie is steeds een belangrijk militair cen trum geweest en sedert twee jaar hebben de Europeesche militaire missies er de strategische hoofdstad van Abessinië van gemaakt. Dessie bezit kazernes, Wapen- en munitiedepöts, een telegraaf- en telefoonkantoor, een vliegveld, en een modern ziekenhuis, dat op 300 meter van de stad is gelegen. Dessie is het knooppunt de: karavaanwegen, die naar Gondar en Djiboei lei den. Uit Asmara wordt gemeld, dat de Ita liaansche vlag van het regeeringspalseis te Bessie wappert. Het zijn de troepen, die deel uitmaken van het Eritreesche legercorps, die Dessie hebben bezet, na in negen dagen den afstand tusschen Kworam en Dessie te heb ben afgelegd. Zulks niettegenstaande het slechte weer en den buitengewonen ongun- sfTgen staat der wegen. Op 6 April j.l. is de tweede Eritreesche divisie, geëscorteerd door vliegtuigen, te Alomata aange komen, dat op 15 K.M. ten Zuiden van Kworam ligt. De troepen van het eerste legercorps hielden toen halt te Kworam. Op 8 April bevond hec Eritreesche legercorps, dat voortdurend uit vlieg tuigen levensmiddelen en munitie ontving, zich in de zone van Alomata, waar een zuiverings actie werd uitgevoerd. Den volgenden dag werd de marsch naar Dessie ingezet, dat vandaag is bezet. Gebouw „St. Bavo" Feestavond Oranje- bond „Prinses Juliana," 8 uur Proza, 8 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling Oude Kunst, 10—4 uur. Stadsschouwburg Het Kindertooneel „Piet de Leugenaar" 2.30 uur. Besloten voorstel ling Nieuwe Haarlemsche Kunstkring, 8.30 uur. Rembrandt-theater Charlie Chaplin in „Modern Times," 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater Stan Laurel en Oliver Hardy in „Schots en scheef," 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater Mariene Dietrich en Gary Cooper in „Begeerte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Die ganze Welt dreht sich um Liebe Op het tooneel: Het lichtvisioen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Voor het Zondag 10 Mei as. te houden zwemfeest van HPC in het Sportfondsenbad luidt het programma als volgt: 1. 100 M. vry'e slag dames seniores. 2. 200 M. vrije slag heeren seniores. 3 200 M. schoolslag dames seniores. 4. 200 M. schoolslag heeren seniores. 5. 100 M. rugslag dames seniores. 6. 100 M. rugslag heeren seniores. 7. 10 maal 33 1/3 M. vrije slag jongens tot, en met 17 jaar. 8. Schoonspringen heeren (op uitnoodiging) 9. 3 maal 66 2/3 M. wisselslag estafette dames. 10. 4 maal 100 M. vrije slag estafette heeren 11. Waterpolo. Da deelname van Willy den Ouden en Rie Mastenbroek is reeds verzekerd. Men verzoekt ons mede te deelen dat Vrij dagavond a.s. in de school van de Westergracht niet zal worden geturnd. Het. turnen voor de adsp.-leden van Haar lem West gaat Zaterdag niet door, doch zal plaats hebben Vrijdag 24 April a.s. aan de Westergraeht. De film van de Wiener Sangerknaben, „Sin- gende Jugend", is, zooals ieder begrijpen kan, begonnen om het gezang van dit onver gelijkelijk mooie jongenskoor. Daar tusscben- door is dan een intrigetje geweven, dat niet op groote belangrijkheid noch op bijzondere originaliteit aanspraak kan maken, maar dat den toeschouwer onderhoudt en hem althans eenige rustpoozen verschaft tusschen de zang nummers door. Niettemin loopt dit intrigetje de film wel een tikje in den weg, want de afwikkeling eischf toch een behoorlijke hoeveelheid meters cellu loid voor zich op en al deze meters beletten de cultuur en den capaciteiten van de Sanger knaben maar tot hun recht te komen. Als men nu deze film gezien heeft, dan weet men, dat de Sangerknaben alleraardigste liedjes kunnen zingen en dat zij ook in de kerk Missen uit voeren, (men hoort hen het Kyrie zingen uit de Krönungs-Messe van Mozart) en voorts, dat zij operaatjes opvoeren; men heeft dan iets gezien van hun levenswijze, maar veel verder dan den buitenkant van het instituut der Wiener Sangerknaben is men niet gekomen. Van de ongelooflijke muzikale cultuur der Sangerknaben heeft men uit al die korte vluch tige fragmenten niet veel kunnen begrijpen en de intrige eischt te veel aandacht op om er lang bij stil te kunnen staan. De fout zit natuurlijk in het feit, dat men weer niet een film heeft durven maken zonder verhaaltje, terwijl men hier toch werkelijk niet bang behoefde te zijn, dat het publiek afkee- rig zou zijn van de materie zelf. Men zou een film kunnen maken, waarin de Sangerknaben een en al actie zijn en als men dit werk had toevertrouwd aan een werkelijk zeer begaaf den filmmaker, dan was er een hoofdfilm voor den dag gekomen, waar het publiek in niet kleinere drommen heen gestroomd zou zijn als naar de uitvoeringen die de Sangerknaben op hun tournées geven. Door een verkeerd inzicht geleid, heeft men de Sangerknaben niet werke lijk gedramatiseerd; zij spelen een rol of liever gezegd zij geven niet meer dan entourage in een geschiedenisje, dat zich overal en op elke kostschool kan afspelen. Maar in elk geval zijn er dan toch fris- sche beelden in de film van jongens, die als echte jongens leven en bovendien prachtig kunnen zingen. En daarbij komt dan de aan- De Wiener Sanger Knaben Gebouw „St. Bavo": R. K. Smedenpatroons, 8 uur; Rechtskundig bureau 78 uur; R. K. Kellners, half één 's nachts; Federatie Groen ten- en Fruithandelaren, 8 uur; R. K. Handels- en Kantoorbedienden, half 9; Bestuur Over heidspersoneel, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Frans Hals-museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 10—4 uur. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling, 34 uur. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann: K.J.M.V. St. Augustinus, half 9. Rembrandt-theater: Charlie Chaplin in „Mo dern Times", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: Stan Laurel en Oliver Hardy in „Schots en Scheef", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: Mariene Dietrich en Cary Cooper in „Begeerte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Die ganze Welt dreht sich um liebe. Op het tooneel: Het lichtvisioen 2.30. 7 en 9.15 uur. St. Elisabethsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. Wit-Gele Kruis CR K. Kraamhulp, Wijkver pleging en Magazijn Parklaan 75 (tel. 16391) sa Spreekuren: R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur R K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem. Tel. 11671. Uiterst hinderlijk en vol ge varen is het, wanneer meer dan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalle wegen en paden is zelfs twee nog te veel 8 doenlijke geschiedenis van het ouderlooze be gaafde jongetje, dat uit groote liefde voor een gouvernante, die goed voor hem is zichzelf be schuldigt van diefstal om de gouvernante uit een hachelijke positie te redden, deswege uit den kring der Sangerknaben wordt gestooten, bijna verongelukt maar met glorie wordt ge rehabiliteerd. Een film, waar jong en oud een paar amusante uurtjes mee kunnen beleven. Dinsdag zijn uitgegeven de volgende Staats bladen: No. 901. Wet van den 26sten Maart 1936, houdende verleening van enkele retorsiebe voegdheden ten behoeve van Nederlandsch-In- dië No. 1384. Besluit van den lsten April 1936, tot wijziging van het K. B. van 17 Februari 1932, zooals dat is aangevuld en gewijzigd bij Koninklijk besluit van den 28en Augustus 1935 tot nadere vaststelling van een formatie ten aanzien van het personeel bij den Pensioe" raad. IJMUIDEN, 15 April. Rijksvischafslag. Tarbot 120—1.40 per kg. Griet 12.50—26 per 50 kg. Tong 0.801.04 per kg. Groote Schol 19.0026, middel Schol 18.00—28, Zetschol 21.00—32, kleine Schol 9.00—27, Schar 6.50_12, Tongschar 27.00 —30 per 50 kg. Ecg 14.00—17 per 20 stuks. Vleet 1,5012.60 per stuk. Pieterman en Poon 2.807. groote ScheJvlsch 9.0017, middel Schelviseh 'iO.OO16, kl. midd. Schelviseh 7.7014, kleine Schelviseh 3.0O—9 per 50 kg. Kabeljauw 19— 46.50 per 125 kg. Gullen 8.00—16 per 50 kg. Leng 0.501.50 per stuk. Heilbot 6O_90 cent per kg. Wijting 2.105 per 50 kg. Koolvlsch 0.081.15 per stuk. Makreel 0,551.85 per 50 kg. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS R. O. 53 Dirkje 1305 manden 2550.Eveline 435 manden 2190.Uiver 270 manden 2630. Petten 500 manden 2570.Mary IJm. 189 575 manden 2400Sperwer 90 manden 1700. Rotterdam 545 manden 2880.Protinus 200 manden 2180. KOTTER E 157 570.—. LOGGERS K.W. 151 440.—, K.W. 101 550.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN. Donderdag 16 April 1936. Vloedï 10.05 v.m, en 10 55 n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2