Stadsnieuws Wat Kikker Karei en Tuimeltje beleefden w H. J. TER METZ Haarlem, 16 April De verklaringen van Azana DONDERDAG 16 APRIL 1936 Prima kwaliteit Anthraciet levert Brandstoffenhandel Kampervest 3 - Tel. 11716 R.K. Coöp. Tuindersver. „Kennemerland" AGENDA De aanrijding te 's Bosch :-r VAN ONZE RECHTBANK Commissaris van politie opgelicht Een gevaarlijke automobilist Gebouw of wagen Pret maken Ernstige aanrijding Nog een aanrijding Steunfraude HET WERKVERSCHAFFINGS OBJECT TE HALFWEG Stoomgemaal wordt binnenkort gebouwd LEERARBEID AANBESTEDING BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK Bereidheid tot medewerking aan een oplossing van het vraagstuk HET DROEVIG ONGELUK TE HEEMSKERK BENNEBROEK HEEMSTEDE ZEILEN DE ZEILWEDSTRIJDEN TE MEULAN SCHAKEN HET TOURNOOI TE MARGATE De eerste ronde Schelfhout verliest BLAUW-WITD. H. C. UITGESTELD In verband met kampioens competitie Gil Robles zet de houding van zijn partij nader uiteen Bioscopen 17 April Bioscopen INSTELLINGEN LAATSTE NIEUWS Verdachte in rechtszaal gearresteerd H.T.T.C. Een 39-jarige advertentiereiziger uit Sant poort lichtte den commissaris van politie te Haarlem op en had zich daarvoor te verant woorden voor de Haarlemsche Rechtbank. Door allerlei valsche papieren bewoog hij den com missaris tot het bestellen van eenige advertenties voor het blad „De Diensthond". Een bedrag Van 170 eigende hij zich toe. Omdat er ook nog andere oplichterijen ge meld waren, eischte de Officier van Justitie 9 maanden gevangenisstraf, waarvan de recht bank vanmorgen 8 maanden met aftrek van preventief maakte. Een 56-jarige reiziger uit Haarlem werd door den kantonrechter tot een reeks geldboeten veroordeeld, omdat hij op 12 November j.l. om 6 uur met een auto de Kennemerstraat was ingereden, zonder licht aan voor- en achter zijde, een wielrijdster had aangereden, een voetganger zou hebben aangereden als deze niet snel opzij was gesprongen etc. De Officier van Justitie eischte bevestiging van de straffen, maar de rechtbank gelastte een nader onderzoek op 30 April. Een bloemist uit Overveen was door den kanl tonrechter tot 10 boete veroordeeld, omdat hij op zijn terrein aan de Julianalaan een ge bouwtje had opgericht ter verkoop van bloe men, zonder toestemming aan B. en W. van Bloemendaal te hebben gevraagd. Het eigen aardige was, dat het gebouwtje op wielen stond, waarom verdachte meende dat hij vrijuit ging. De Officier van Justitie meende met den kantonrechter van niet. De rechtbank sprak verdachte hedenmorgen vri)^ en overwoog daarbij, dat het getimmerde wielen heeft en niet vast met den grond ver bonden is, zoodat er niet van onroerend gced sprake is. Een 35-jarige Haarlemmer stal in een dron ken bui 2 fietsen en gedroeg zich overigens allesbehalve netjes. Wegens diestal eischte de Officier van Justitie een jaar gevangenisstraf, waarvan de Rechtbank 9 maanden maakte. «r „Je hebt me uitgelachen, hè Tuimeltje, en je hebt mijn pruim opgegeten, nietwaar? Daar zul je voor boeten", riep kikker Karei en op Tuimeltje toegaande gaf hij hem met zijn groote vuisten een stomp en daar ging Tuimeltje, holderdebolder voor over het water in. „Lieve Kareltje, help me er uit, ik zal je alles geven, wat je maar wilt", smeekte Tuimeltje, maar kikker Karei riép alle torretjes bijeen, die maar in den omtrek waren en liet Tuimeltje in het water spartelen. Tuimeltje dreef nog juist boven water, hij slikte allemaal water in en had het erg benauwd. De torretjes, die eerst gelachen hadden, kregen medelijden met hem en drie van hen holden weg om.' een reddingsboei te halen. Groote dikke visschen zwommen rond om hem heen en het was alsof die beesten hem uitlachten, als ze hun kop boven water hielden. Tuimeltje had hun graag iets willen doen, maar hij had geen tijd daarvoor, want bijna verdronk ie. Daar kwamen de torretjes met de reddingsboei aan. Ze hadden er een heele vracht aan, die kleine beestjes. Zoo vlug ze maar konden, liepen ze naar het water en toen ze er waren, en de boei in het water lieten, vielen ze alle drie uitgeput neer. „Ik zal jullie er voor beloonen", riep Tuimeltje hun toe, en hij kon nog juist naar de reddingsboei grijpen, want zijn buikje was dik van het water en hfj was op het punt te verdrinken. Op 5 Januari jj., des middags om 6 uur, is op den hoek KinderhuissingelPieter Kiesstraar een ernstige aanrijding gebeurd. Vanaf het via duct van den Kinderhuissingel reed op dezen singel een auto, bestuurd door een 25-jarigen kantoorbediende uit Haarlem. Uit de Joh. van Vlietstraat kwam een wielrijder, rijdende naar den Kinderhuissingel. Er ontstond een hevige botsing, waarbij de wielrijder tegen den grond sloeg en een lichte hersenschudding, een rug kneuzing en een verwonding aan het linker been kreeg. Wegens het veroorzaken van licha melijk letsel door schuld (het niet verleenen van voorrang) stond de kantoorbediende hedenmor gen voor dq. Haarlemsche rephtbank terecht. Dr. Huizing, die het slachtoffer behandeld heeft, verklaarde dat de wielrijder nog steeds niet hersteld is> hoewel nu vooruitgang te be speuren valt. Zoowel een jeugdige getuige, die het ongeluk had zien gebeuren, als verdachte zelf verklaar den, dat de auto langzaam reed. Verdachte ver klaarde nog dat hij met stadslichten reed en daardoor den wielrijder eerst op het laatste oogenblik heeft gezien. De Officier van Justitie gaf toe, dat het be trokken kruispunt zeer gevaarlijk is en een al lesbehalve goede verlichting heeft. Doch ver dachte had daarom Juist zeer voorzichtig moe ten rijden. Spr. eischte f 20 boete subs. 10 da gen hechtenis. Ook op de Westergracht is op 12 Februari een ernstig ongeluk gebeurd. Aldaar reed een kolen- vrachtauto, bestuurd door een 24-jarigen chauf feur uit Haarlem, in de richting van den spoor wegovergang. Voor den auto reed, ook geheel rechts van den weg, een bakfiets, waarvan de bestuurder links naast het rijwiel liep. Plotse ling reed de auto de fiets aan. De man werd ernstig gewond en de fiets totaal vernield. De chauffeur stond hedenmorgen terzake van deze aanrijding voor de rechtbank terecht. Degene, die naast den chauffeur in de autocabine had gezeten, zoowel als de verdachte, verklaarden, dat de zon hun in het gezicht scheen. Daardoor hebben ze de bakfiets eerst gezien toen de aan rijding ontstond. De auto reed zeer kalm. Dr. Tjebbo Franken, die het slachtoffer be handeld heeft, deelde mede, dat de man aan de linkerzijde en den schouder is gewond. De man heeft geruimen tijd zijn werk niet. kunnen ver richten. De Officier van Justitie achtte bewezen dat verdachte onvoorzichtig gereden heeft. Er zijn echter verschillende verzachtende omstandig heden aanwezig. Spr. eischte f 20.boete subs. 10 dagen hechtenis. Verdachte pleitte clementie voor zichzelf. Uitspraak 30 April as. Voor de rechtbank stonden hedenmorgen weer eenige steuntrekkers terecht, die fraude hadden gepleegd door de verdiensten, welke zij hadden, niet op te geven. Het eerst stond terecht een 40-jarige scheeps- bewerker, die van 18 Juni 193427 April 1935 aan den Dienst voor Werkloosheidsbestrijding en Steunverleening niet had opgegeven dat een stiefdochter gedurende dat tijdsverloop elke week een uitkeering van de vereeniging „Zee risico" had gekregen, groot f 3.24. De vader van de stiefdochter was op zee omgekomen en de dochter kreeg wéezenrente, en woonde bij het gezin van verdachte in, zoodat verdachte de rente kreeg. Zoo heeft hij de gemeente voor f 291 benadeeld. Verdachte betreurde zijn frau de. De Officier van Justitie vroeg op grond van het gunstig reclasseeringsrapport 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, met 3 jaar proef tijd. Daarna stonden nog drie Haarlemsche schip pers voor hetzelfde feit terecht. Ook zij hadden de gezinsinkomsten niet volledig opgegeven, zoo dat ze meer steun kregen dan hun rechtens toe kwam. De drie waren in dienst geweest van de N.V. Steenwerf en hadden schepen met steenen ge lost. De eerste schipper had vroeger reeds een waarschuwing voor eenzelfde feit gehad. Niette min had hij gedurende bepaalde weken van April en Mei van het vorig jaar telkens eenige gul dens aan inkomsten verzwegen. Verdachte wees er op dat hij onmogelijk met zijn steunbedrag met zijn gezin kon rondko men. De president zeide, heel goed te begrijpen dat het erg moeilijk voor verdachte is, maar toch moet men eerlijk blijven. Verdachte betuig de zijn spijt over het gebeurde en beloofde be terschap. Ook de beide andere steenlossers hadden het vorig jaar meer verdiend dan ze hadden opgege- ven. In deze gevallen waren eveneens de re- classeeringsrapporten gunstig. De Officier van Justitie eischte tegen de ver dachten ieder een voorwaardelijke gevangenis straf van 3 maanden met drie jaar proeftijd. Uitspraak 30 April as. Najaar 1935 kochten Provincialen Staten van Noord-Holland een terrein van 243 H.A., toe- behoorende aan de N.V. Veenderij Maatschappij „Eendracht" en gelegen nabij Halfweg ten Zuiden van den Rijksweg AmsterdamHaar lem. De bedoeling daarvan was het complex droog te leggen, te egaliseeren, te bewerken, te ontwateren, te bemalen, te voorzien van wegen, te verkavelen en zaaiklaar op te leveren, een en ander door tusschenkomst van de Ont ginningsmaatschappij Noord-Holland, in werk verschaffing. Het geheele object zou aan 400 man gedu rende twee jaar werk geven, maar voorloopig zal 150 H.A. bewerkt worden. Langen tijd hoorde men van deze zaak niets meer en de oorzaak daarvan moet gezocht worden in de moeilijkheden die ondervonden werden voor het passeeren van de officieele acte voor de voor dit doel uitsluitend op te richten Naamlooze Vennootschap. De acte is thans echter gepasseerd. Naar wij vernemen zal ten spoedigste begon nen worden met den bouw van een stoomge maal bij de veenderij. Dit gemaal zal in 1936 nog opgeleverd moeten worden. Intusschen zal echter met de regeering een regeling getroffen worden over de te verleenen rijkssubsidie. Onmiddellijk na de ingebruikneming van het stoomgemaal zal het terrein leeggemalen wor den en men verwacht, dat in het voorjaar van 1937 het eigenlijke groote werkverschaffingsob ject ter hand zal kunnen worden genomen. HAARLEM. Geslaagd de dames: M. E. Braam, te Den Haag, J. M. van Male te Krommenie, H. A. M. Houdijck te Gouda, R. Le Poole te Amersfoort, H. Immink te Rotterdam, J. G. E. Visser te Zaandam en de heeren: P. Lan- tinga te Amsterdam, S. Le Poole te Amers foort, D. C. van Dijk te Voorburg, G. J. Kocx te Zaandam. Voorts de dames: M. Levelt te Haagvelt, G. Kreupeling, A. J. Leebeek te Amsterdam, G. E. Rutgers te Sneek, J. N. Reith te Hoorn, J. S. van Houtum te Laren, J. C. Kohlenberg te 's-Gravenhage, J. C. Hendrikse van Oostzee te Amersfoort en de heeren N. Steenbrink, H. J. Noordanus, Th. A. Kocks. J. Boersma te 's-Gravenhagc, P. Stouthamer te Haarlemmermeer. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heb ben heden aanbesteed het aanbrengen van dek lagen van teersteenslag of een ander gelijkwaar dig materiaal op de fundeering in de rijbaan van het gedeelte van den provincialen weg tus- schen het Niedorper Verlaat en het stoomge maal te Aartswoud en van het gedeelte van den provincalen weg tusschen den Haringhuizerweg en de nieuwe brug bij de Weel, alsmede het aan brengen van een fundeering en eten deklaag voor het rijwielpad in laatst genoemd wegvak in de gemeenten Nieuwe Niedorp, Winkel, Hoogwoud, Schagen, Barsingerhorn, Harenkarspel en Oude Niedorp. Laagste inschrijvers waren C. J. Bosland en J. Tijsterman te Aalsmeer en Amsterdam voor f 86.478. Geboren 11 April: C. de OoudeSeverijnse d. 14 April: C. W. GeerlingsFlorie d; J. BijlsmaGermans z.; J. T. TroostPhilippo d. 15 April: E. Dijksmanv. d. Broek z.; M. E. Nederstigtv. d. Zalm z. 16 April: E. KroonstuiverI ranger d. Ondertrouwd 16 April: A. Moejes en L. E. Brandt; J. J. J. Struijlaart en W. M. van Op- zeeland; H. Dekkers en J. L. Boeree; K. B. Meijerhof en M. W. M. Revers. Getrouwd 16 April: M. F. Benraadt en A. Hendriks. Overleden 14 April: E. Baksv. Leeuwen 59 j„ Spaamwouderstraat. 15 April: W .J. Ta- nisKroese 74 j., Vooruitgangstraat; J. T. Steenstrav. Lunenburg 42 j., Keizer Karei- straat; J. Stiphout—v. Leuven, 74 j., Oranje boomstraat. Woensdagavond hield de Coöp. Tuindersver- eeniging „Kennemerland" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer J. P. Nijs- sen. Dezé deelde in zijn openingswoord mede, dat, behoudens extra afschrijvingen, die noodig wa ren, het veilingsbedrijf nogal gedraaid heeft, doch op het kantje af. Het moet niet slechter vTOïden. Spr. herinnerde voorts aan de goede samen werking met de vrije veiling. De idee van sa menwerking gaat verder. De drie particuliere veilingen gaan ook combineeren. Een geluk kige gedachte: wij zouden er lieft één veiling van maken, aldus de voorzitter. Spr. herinnerde dan aan de snelheid, waar mede de plannen voor den veilingbouw in den raad kwamen. Er was bij het bestuur wel eenige aarzeling om tegen het voorstel van B. en W. te ageeren; er bleef echter geen andere vorm over dan een adres aan den raad. Spr. achtte samenvoeging een groot goed in het belang der tuinders, doch er bestaan zakelijke bezwaren tegen de onderhavige plannen. Deze bezwaren zijn in een adres aan den raad kenbaar ge maakt. De adressen en berichten over deze zaak werkten verwarrend en langs elkaar heen. Al lerlei dingen zijn erbij gehaald, aldus spr., die er niets mee te maken hebben, terwijl de atr, mospheer door persoonlijke hatelijkheden werd vergiftigd. Toch wilde spr. eenige argumenten weer leggen. De gebouwen zijn voor de coöperaties geen bezwaar. Wanneer niet 150.000.plus ƒ80.000.in 12 jaar had moeten worden be taald aan rente voor het oude deficit 1924, dan waren daarmede de gebouwen geheel betaald geweest. Spr. behandelde hierna de andere argumen ten, welke door de particuliere veilingen naar voren zijn gebracht. Er is over particulier ini tiatief gesproken; de stichting onzer gebou wen, 20 jaar geleden, was zeer zeker particulier initiatief, aldus spr. De nieuwe plannen leunen toch eenigszins tegen de overheid aan. De circa ƒ2000.openbare lasten, die wij opbren gen, komen voor een groot deel in de kas der gemeente, doch de opbrengst der marktgelden is nog niet voldoende om de kosten te dekken van het schoonhouden der marktterreinen. De concentratie juichen wij toe als weer een stap in de goede richting van algeheele concentratie. Daarbij behoeft men zijn zaken niet te verbinden met tot den nek toe belaste coöperaties. Men weet heel goed, dat er een andere weg is voor concentratie. Kennemerland en Vrije Veiling zijn ook niet aan elkaar ver bonden. Zij veilen tezamen, betalen de kosten samen en deelen samen het overschot. Daar kan nog een derde combinatie bijko men, deelnemen in het bestuur, mede de kosten betalen en mede haar aandeel in het overschot opstrijken. Vanuit dit oogpunt willen wij de zaak blijven bezien. Wij sluiten ons daarom aan bij de con clusie der standsorganisatie, n.l. om te onder zoeken, of deze zaak niet in grooter verband is op te lossen. Wij willen, zoo eindigde spr., daaraan te allen tijde ernstig meewerken. Hierna werd medegedeeld, dat het aantal le den 379 bedraagt. Het bestuur heeft den heer J. v. Duivenvoorde als vice-voorzitter aange wezen. Voorts heeft het bestuur besloten om op Paasch-Maandag en Pinkster-Maandag een vei ling te houden, teneinde den regelmatigen af zet te bevorderen. De balans sluit met een bedrag van 232.486.16. Het nadeelig saldo bedraagt 5467.25, als gevolg van de extra afschrijvin gen, welke niet waren verdiend. De exploitatie-rekening sluit met een bedrag van ƒ17.413.07. Het overschot, ad 732.72, was niet voldoende voor de gewone afschrijvingen op gebouwen en inventaris. Het bestuur stelde echter voor de gewone afschrijvingen toch te doen uit het overschot en de rest ten laste van het deficit te brengen. Voorts werd voorgesteld om op de emballage extra 3904.12 af te schrijven, eveneens ten laste van het deficit. Voortaan zal op de em ballage jaarlijks 20 pet. worden afgeschreven. In overeenstemming hiermede werd besloten om af te schrijven: op de gebouwen 1966.37; op den inventaris 329.48 en op de emballage ƒ3904.12, totaal ƒ6199.97. De aftredende bestuursleden, de heeren W. Roling en J. van Duivenvoorde, werden herko zen. In de vacature W. Scholten werd gekozen de heer J. Strik. De aftredende commissarissen, de heeren A. v. d. Bronk en S. v. d. Kolk werden eveneens herkozen. De begrafenis van het slachtoffer van het droevig ongeluk te Heemskerk zal Zaterdag morgen op het R.K.. Kerkhof te Wijk aan Zee geschieden. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, De vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Benne- broek en Omstreken" zal Donderdag 23 April des avonds te acht uur een algemeene leden vergadering houden in de zaal van café „Oud Berg en Dal" alhier. De agenda bevat om. de herkozen verklaring als bestuurslid van de heeren G. P. Lommerse en J. Lensen, en de ver kiezing van een lid in de financieele commissie, in de plaats van den heer H. van Waveren, die niet herkiesbaar is. De vereeniging telt thans meer dan 4000 be talende leden. Brandje Woensdagavond moest de brand weer uitrukken voor een begin van brand op het erf van de firma v. S. aan den Achterweg al hier. Terwijl de heer v. S. de tank van zijn vracht auto bij wilde vullen, ontstond er vermoedelijk een explosie in de cabine van den auto. De vlam tastte de slang aan die op het ben- zinevat stond, en waardoor ook de benzine die uit het vat kwam, in brand geraakte. Het vuur deed ook een schutting vlam vat ten, naast den stal waarin eenige koeien ston den. Hoewel de brand zich aanvankelijk ernstig deed aanzien, wisten omstanders het brandende benzinevat met zand te dooven, terwijl voor al le zekerheid de koeien uit den stal werden ge haald. De brandweer, die 5 minuten na het loeien der sirene bij den brand aanwezig was, kon met 1 straal op de waterleiding het vuur van de nog brandende schutting dooven. Alleen de schutting en de kussens in den auto hadden brandschade. Na enkele minuten kon de brand weer inrukken. Vergadering Ijs vereeniging „de Volharding." Woensdagavond hield de ijsvereeniging „de Volharding" haar jaarvergadering in Hof van Heemstede. Dank wordt in het jaarverslag ge bracht aan het bestuur der Heemsteedsche Sportparken en B. en W. voor de welwillende medewerking de tennisbanen voor ijsbaan be schikbaar te stellen. Het ledental liep iets terug. Nadeelig saldo f255,40 (wegens geschikt maken tennisbanen). Van de gelegenheid om eventueele kritiek op het beleid van het bestuur uit te oefenen, werd door enkele leden gebruik gemaakt. De heer W. H. Dekker was van oordeel dat de dagkaarten veel te goedkoop waren. Door den lagen prijs was de toevloed nu op een mid dag zoo groot geweest, dat de baan te spoedig in elkander gereden was. Tevens wilde de heer Dekker niet zoo spoedig meer optreden als gastheer van de K.N.S.B. en geen wedstrijden meer organiseeren vóór de leden zelf eenige dagen van het ijs geprofiteerd hadden. Verder wilde de heer Dekker geen wedstrij den meer op Woensdag of Zaterdagmiddag, om de 'schoolkinderen in de gelegenheid te stellen die middagen van de baan gebruik te maken. De heer F. Tollenaars meende, dat de be langen der leden te weinig zijn behartigd, met gevolg dat nu alleen de hardrijders mochten rijden, en de leden op den kant moesten staan, er vele leden ontevreden zijn geworden. Voor wat betreft den lagen prijs der dag kaarten, deelde de voorzitter mede, dat dit ook al in het bestuur ter sprake is geweest, en er zeker voorstellen zullen komen, deze te ver- hoogen. Dat de leden op den kant moesten staan, en de wedstrijd doorging is, aldus de voorzitter, een gevolg van den direct ingetreden dooi. Een wedstrijd moet minstens 3 dagen tevoren aan gevraagd worden, en had de vorst aangehou den, dan had er zeker twee of drie dagen ge reden kunnen worden. Daarbij komt dat het bestuur geen verplichtingen heeft tegenover den K.N.S.B., dus als het er geen prijs op stelt, geen wedstrijden krijgt. Op Woensdag- en Zaterdagmiddag moet de jeugd Juist opgevoed worden ook in hardrijden. Vervolgens gaf de heer F. Platering een zeer uitvoerig verslag der gehouden vergadering van den K.N.S.B. Een voorstel om een 47-tal geroyeerde leden te rehabiliteeren werd zonder stemming aange nomen. Voor het volgende seizoen werd de contri butie wederom als volgt vastgesteld; Hoofdkaart per gezin f2, bijkaarten voor ge zinsleden boven 15 jaar f 1.75. Voor kinderen uit hetzelfde gezin beneden 12 jaar f 0.50, boven 12 jaar tot en met 15 jaar f 1. Kinderen van niet-leden beneden 12 jaar f 0.75, boven 12 jaar tot en met 15 jaar f 1.50 en seizoenkaarten f4. Art. 5 punt 2 der statuten werd in dier voege gewijzigd dat ieder jaar in plaats van de helft, 1/3 van het bestuur aftreedt, zoodat een lid 3 jaar zitting heeft in het bestuur. Als voorzitter werd als eenige candidaat her kozen de heer D. Kat, als bestuurslid werd her kozen de heer J. J. de Boer, en in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Lieferink de heer dr. G. H. Onstein. De resultaten van de op den laatsten dag op de Seine bij Meulan gehouden internatio nale wedstrijden waren; Olympiajollen: BeigiëFrankrijk B: 1. Van den Abeele (Bel gië) tijd 1 uur 51 min. 15 sec.; 2. Deneve (Bel gië); 3. Vos (België); 4. Lory (Frankrijk); 5. Dessouches (Frankrijk); Perrissol gedlsqualifi- ceerd. Nederland-België: 1. Borgerhoff Mulder (Ne derland), tijd 1 uur 36 min. 15 tec.; 2. Deneve (België); 3. Van den Abeele (België); 4. Kag- chelland (Nederland); 5. Vos (België); Scholtz (Nederland) gedisqualificeerd. Eindklassement; 1. België 3 overwinningen; 2. Nederland een overwinning; 3. Frankrijk. Individueel klassement: 1. Borgerhoff Mul der (Nederland). Chat-klasse Koninklijke-Cercle de la voile de Paris. Tweede race: 1. Berthelot-Mazella (C.VP.) tijd 1 uur 32 min. 35 sec.; 2. Peytel-Rambaud (C.V.P.); 3. Baerselman-Bosch van Drakestein (Koninklijke), 4. Ir. Loeff-van Marle (Ko ninklijke) Derde race: 1. Peytel-Rambaud (C.V.P.) 1 uur 35 min. 35 sec.; 2. Ir. Loeff-van Marle (Ko ninklijke); 3. Berthelot-Mazella (C.V.P.); 4. Baerselman-Bosch van Drakestein ((Koninklij ke). Eindstand: 1. Oercle de la voile de Paris, 2214 punt; 2. Koninklijke, 17 punten. Woensdag is in het Grand Hotel te Margate het Paaschtournooi aangevangen, dat zeer sterk bezet is. In het meestertournooi komen uit Sir Tho mas, Lundin, Flohr, Miss Menchik, Stahlberg, Milner Barry, Tylor, Sergeant, Reilly en Capa- blanca, welke volgorde gekozen is, omdat de loting zoo is uitgevallen. In het reserve-tournooi A treffen wij twee landgenooten aan, n.l. Schelfhout en van Se- ters. Het resultaat der loting was hier: 1. Wood, 2. van Seters, 3. Eva, 4. Koltanowski, 5. Conde, 6. Schelfhout, 7. Illingworth, 8. Domenech, 9. Kitte, 10. Podger. Aan het reserve-tournooi B neemt onze land genoot Knoppers deel. De loting gaf hier het volgende resultaat: 1. Sonja Graf, 2. Klein, 3. Buerger, 4. Koblenz, 5. Croker, 6. Dewing, 7. Terrill, 8. Calduch, 9. Jameson, 10. Knoppers. De resultaten der partijen, gespeeld in de eer ste ronde der waren: HOOFDTOURNOOI Sir ThomasLundin, afgebroken. Reilly, verliest van Flohr. SergeantMiss Menchik afgebroken. TylorStahlberg afgebroken. Capablanca wint van Milner Barry. PREMIER RESERVE TOURNOOI A. Woodvan Seters afgebroken. KittoEva afgebroken. Domenech verliest van Koltanowski. IllingworthConde afgebroken. Fodger wint van Schelfhout. PREMIER RESERVE TOURNOOI B Sonja Graf verliest van Klein. JamesonBuerger afgebroken. Calduch verliest van Koblenz. Terrill wint van Croker. Knoppers—Dewing afgebroken. De spelers, het eerst genoemd, kwamen met wit uit. De voor Zondag a.s. vastgestelde wedstrijd Blauw-WitD.H.C. is op verzoek van Blauw wit uitgesteld, omdat in Amsterdam gespeeld wordt de wedstrijd Ajax—Feijenoord. Blauw-Wit speelt Zondag a.s. vriendschappe lijk tegen Go Ahead te Deventer. Berichten reeds geplaats in een deel onzer vorige omlaag. MADRID, 15 April. Betreffende de regee- ringsverklaringen door minister-president Azana. wordt door het D.N.B. nader bericht: Er zullen wetten worden opgesteld aangaan de arbeidsbescherming, reorganisatie der jus titie en der stedelijke en provinciale besturen. Na de voorlezing der regeeringsverklaring door Azana protesteerde de monarchistische afgevaardigde Calvo Sotelo tegen de talrijke bloedige incidenten en de brandstichtingen der laatste weken. Hij vroeg Azana. hoe het mo gelijk was, dat een links-burgerlijk politicus en een partij, die burgerlijke belangen wil ver tegenwoordigen in het volksfront schouder aan schouder staan met sociaal-democraten en com munisten, die, dagelijks de instelling van het communistische regime prediken? Is de regee ring bereid de republiek te verdedigen en haar politieke bondgenooten te beschermen tegen het communisme? Calvo Sotelo gaf als zijn meening te kennen, dat In den tegen woovdigen toestand alleen een tota'.e en autoritaire staatsleiding Spanje van het communisme zou kunnen redden. Gil Robles stelde als leider der Katho lieke Accion Popular de goede voornemens Gebouw „St. Bavo": R. K. Smedenpatroons, 8 uur; Rechtskundig bureau 78 uur; R. K. Kellners, half één 's nachts; Federatie Groen ten- en Fruithandelaren, 8 uur; R. K. Handels- en Kantoorbedienden, half 9; Bestuur Over heidspersoneel, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Frans Hals-museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 104 uur. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling, 34 uur. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann: K.JM.V. St. Augustinus, half 9. Rembrandt-theater: Charlie Chaplin in „Mo dern Times", 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: Stan Laurel en Oliver Hardy in „Schots en Scheef", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: Mariene Dietrich en Cary Cooper in „Begeerte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Die ganze Welt dreht sich um liebe. Op het tooneel: Het lichtvisioen 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": St.' Mattheus, 8 uur; Haarlems Gemengd Koor, 8 uur; R. K. Bevol kingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg: Geloof en Wetenschap Nieuw Schouwtooneel „De familie Kegge", 8.15 uur. R. K. Lyceum: Fancy-Fair van 811 uur. Luxor-Theater: „Schots en Scheef", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-Theater: „Begeerte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: „Duivels der lucht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater: „Modem Times", 2.30, 7 en 9.15 uur. St. Elisabethsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur; 's Maandags van 2 tot 3 uur: vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. R..K. Leeszaaf en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. Wit-Gele Kruis (R. K Kraamhulp. Wijkver pleging en Magaztln Parklaan 75 (tel 16391) Spreekuren: R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen. inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12. 24. 89 uur ZateroaR 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem. Tel. 11671. der regeering in het licht, doch meende dat daarover eerst een oordeel kan worden uitgesproken, wanneer zij ln de praktijk zijn gebracht. De regeering moet zich rekenschap geven van de onvermijdelijke consequenties van een sa mengaan der partijen, die de verovering van de staatsmacht door geweld in hun vanen heb ben geschreven. Spreker legde er den nadruk op, dat zijn partij zich steeds bewogen heeft binnen het kader van de wet en dit zal blijven doen. Hedenmorgen is te Arnhem gearresteerd d. garagehouder J. A. van der C. uit Nijmegen. Zooals men weet, heeft van der C. Zondag avond j.l. op den Rijksstraatweg te 's Hertogen bosch een wielrijder, die rechts van den weg reed, aangereden. De wielrenners Pijnenburg en Slaats hadden het ongeluk zien gebeuren en wisten beide mannen, die in den auto zaten en onder den invloed van sterken drank ver keerden, te bewegen, naar de plaats van het ongeluk terug te rijden. Op den terugweg ging Van der C. er echter met zijn auto van door. Het auto-nummer was evenwel door Pijnenburg genoteerd. Hedenmorgen moest Van der C. voor het ge rechtshof te Arnhem terecht staan wegens een aanrijding, welke hij op 28 Juli van het vorige jaar te Malden had veroorzaakt, door met zijn auto een ijscoventer, die op een bakfiets reed, aan te rijden. Ook hier had hij zich niets aan getrokken van het slachtoffer, dat met ernstige inwendige kneuzingen op den weg bleef liggen. In verband met dit feit was hij door de Arnhemsche rechtbank tot vier maanden ge vangenisstraf veroordeeld, met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. Na de behandeling van deze zaak voor het Arnhemsdhe gerechtshof, waarbij dezelfde straf werd geëischt, is de verdachte hedenmor gen bij het verlaten van de rechtszaal op last van den officier van justitie te 's Hertogen bosch gearresteerd. Hij werd in de getuigen- kamer opgewacht door eenige rijks-veldwach ters. Aan beide handen geboeid, werd Van der C. naar de cel gebracht, in afwachting van zijn overbrenging naar 's Hertogenbosch, welke over brenging met de eerst volgende gelegenheid geschiedde. Woensdagavond werd in café-restaurant „Brinkmann" aan het Plein de oprichtingsver gadering van den Haarlemschen Tafeltennis- bond gehouden. Aanwezig waren de secretaris van den Nederlandschen Tafeltennisbond, de heer Dusseldorp en de besturen van de volgen de T.T.-vereenigingen, t.w. HTTC, TOG, VOC, Frans Hals, Victoria en Beverwijk. Het bestuur van den bond werd voorloopig als volgt samengesteld: T. Bon ting, voorzitter; W. Abbevee, vice-voorzitter; J. C. Heeck, secre taris; W. Caljauw, penningmeester; R. Lobbes, H. W. Fris, J. de Kruyff en J. Mauw, commis sarissen. Het adres van het secretariaat is: J. C. Heeck, Oranje Nassaulaan 169, Overveen. De eerstvolgende bestuursvergadering is be paald op 29 April a.s.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2