STADSNIEUWS Butterick Knippatronen F.misbfiMi HENSEN GEHEEL GEBIT Haarlem, 18 April Alle verandering geen verbetering? Maar secuur hoor als je overgaat op Amnestie in het Derde Rijk Ue St. Vincentiusbibliotheken OVE RALLS Ministerraad te Addis Abeba RADIO MOORSn v. HERINGA WUTHRICH TANDHEELKUNDIG INSTITUUT Liitiraflin ZATERDAG 18 APRIL 1936 N.V. ALG. N.-H. MIJ. VAN LEVENSVERZEKERING Gevestigd te Haarlem ADLER - Benzine 1 Liter op 14 K.M, Vanaf 1195. GARAGE DEN HOUT „G. EN W." Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie de Graal Philips Radiotoestellen OM DE ZILVEREN FRUITMAND Kobus scoort 300 car. in 8 beurten COMITÉ VAN KATH. ACTIE Salarisverlaging gemeente- personeel Engelsch bezoek aan Haarlem St., Josephsgezellenvereeniging afd. Haarlem I, St. Jansstraat 59 vanaf f 2. Korps Motordienst Haarlems Salon Orkest VOEDT U GOED! Propaganda voor gebruik van zuivelproducten RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. - TEL. 16726 Vanaf f 35.- met gar., pijnloos Schaaktournooi Chr. Lyceum ZANDVOORT AGENDA OOK MET KURK MONDSTUK Nachtvergadering van de N.B.L.T.O. Zal zich vermoedelijk ook uitstrek ken tot in deviezen-processen opgelegde processen uitsluitend verkrijgbaar bij De Abessiniërs zouden naar het Westen trekken De Italianen te Dessie Nieuw protesttelegram van den Negus Bioscopen 19 April Bioscopen 20 April OM DE PALEISLOTEN Flesschentrekkers, die ontsnapten Tien Zwolsche winkeliers voor zevenhonderd gulden opgelicht Procedure voor Hoogen Raad AMSTERDAMMERS BRAKEN TE ASSEN IN Bioscopen Apotheekd iensten In de algemeene vergadering van aandeelhou ders der N.V. Algemeene Noord-Hollandsche Maatschappij van Levensverzekering te Haar lem. gehouden op 17 April 1936, werd met in gang van 4 Mei a.s. tot directeur benoemd de heer R. A. Eaas, tot dusver Adjunct-directeur dezer Vennootschap. Aan het door directeuren uitgebrachte verslag ontleenen wij het. volgende: Het verzekerd kapitaal, vermeerderd met de verzekerde rente, steeg tot f 19.407.028. De rekening „Fremiën en Koopsommen" wijst als saldo een bedrag aan van f 576.861.81. De sterfte onder de verzekerden had een zeer gunstig verloop; de waargenomen sterfte be droeg 58 pet. van die, welke berekend was. De uitkeeringen, eigen risico, beliepen dit jaar f 228.769.27K. De premie-reserve moest een verhooging on dergaan van f 85.409.77. Door deze verhooging komt de premie-reserve op de balans voor met een bedrag van f 3.714.482.53, onder welk bedrag niet begrepen is de premie-reserve voor posten, welke bij andere Maatschappijen in her-verzeke ring werden gegeven en die voor rekening van de herverzekeraars komt. De rente-ontvangst bedroeg dit jaar f 194.771.73. De gemiddelde gekweekte rente in 1935 be droeg 4.72 pet., hetgeen aanmerkelijk hooger is, dan de voor de reserve-berekening aangenomen ifentevoet van 3 J4 pet. en 4 pet. De onkosten bedroegen totaal f 227.776.47. De effectenportefeuille, gewaardeerd volgens den Ultimo December Koers, wees een ver lies aan van f 27.675.04. Op vaste goederen werd f 19.459.79 afgeschre ven. Door bijschrijving uit de winst van f59.649.83 op de extra reserves, komen deze op de balans voor met een bedrag van f 368.800. Aan het pensioenfonds voor personeel werd uit de winst f 10.000 toegevoegd, dat daardoor tot f 100.000 klom. De vergadering hechtte, na prae-advies van Commissarissen, hare goedkeuring aan de over gelegde balans en winst- en verliesrekening, de directie déchargeerend voor het gevoerde be heer. De verschillende voorstellen omtrent bij- en afschrijvingen en winstverdeeling werden aan genomen. Het dividend bleef onveranderd, gelijk aan dat van het vorige jaar. Tót slot van haar hoogst belangrijk en inte ressant vergaderseizoen had de vereeniging „G. en W." haar leden gisterenavond op bezoek gevraagd bij de „Familie Kegge" in den Stads schouwburg aan het Wilsonsplein. De zaal was tjokvol en het was er knus en gezellig. Het Nieuw Schouwtooneel toonde zich 'n voortreffe lijk gastheer en Ko van Dijk als Adam Kegge en Lena Kley als mevr. Kegge stelden de gasten ai dadelijk en geheel op hun gemak. En Saartje en Suzette en Hildebrand en Toosje en Truitje fen mevr. Marrison en Barend, wat waren het allemaal vriendelijke menschen voor de leden van G. en W. En zelfs aan Van der Hoogen zul len ze zeer zeker nog lang met genoegen terug denken. We hebben het stuk zelf al een paar malen in dit blad besproken, zoodat wij daarop thans niet meer behoeven in te gaan. Wij willen slechts den nadruk leggen op de prettige sfeer, die er op het „avondje" heerschte, niet alleen achter het voet licht, maar vooral ook in de zaal. Dat is de groot ste lof voor „G. en W." en de warmste aanbe veling tevens. Het muziek-ensemble Nibbering vulde de vrije minuutjes keurig en gaf aan de klaterende gezelligheid een tintelenden achter grond. •f-an het slot van den avond hebben de dank bare bezoekers en bezoeksters de speelsters en spelers van het Nieuw Schouwtooneel minuten lang toegejuicht. Mevr. Kegge, Jacqueline Rooy- aardsSandberg en Mies Versteeg kregen mooie bloemen. Geacht bestuur van G. en W., gij hebt in het seizoen 1935-1936 efen prachtig programma af gewerkt. Uw leden zijn tevreden, ook katholiek Haarlem is tevreden over u. Tot ziens, in het seizoen 1936-1937. Wij zijn er zeker van, dat niet veel van uw tegenwoordige leden op uw nieuw appèl zullen ontbreken. Graalhuis Spaame 28 Zondag 19 April. Geen Kadettendaaenclub. Maandag. Kwart voor 8 Dadenclub de Vuur baak. Woensdag kwart voor 8 Dadenclub de Was kaars. Donderdag 8 uur vergadering Rijksstraatweg kwart voor 2 de graadsleden Haarlem. Vrijdag 7.30 uur Dadenclub het Mos. Graalhuis Rijksstraatweg 13 Zondagmiddag bij goed weer fietstocht. Ver trek van clubhuis om half drie. Deze week geen dadenclubs. Algemeen Nieuws Zondag 26 April. Leidstersdag voor Haarlem. Excelsior, Vooruit! Zondag 3 Mei as, om 10.30 in de Parochie St. Elisabeth en Barbara een plechtige Hoogmis uit dankbaarheid. De lagere assistenties zullen verricht worden door de leden van de Paladij- nengroep. De schola Cantorum zingt de wissel zangen. De Missa de Angelis wordt uitgevoerd door alle Gezelleh en verdere aanwezigen. Des avonds om 8 uur precies feestuitvoering voor de genoodigden, zelatricen. verloofden der Gezel len en de Gezellen zelf. Deze avond wordt ge geven in het Gezellenhuis zelf. Dinsdag 5, Donderdag 7, Vrijdag 8 en Zondag 10 Mei a.s. worden de zoo bekende Donateurs avonden gehouden, waarin ook natuurlijk het bijzondere stuk van den feestavond zal worden opgevoerd. Op deze avonden zullen ook de ouders dit jaar worden uitgenoodigd, om ook in de blijheid van de feestweek te deelen. De belangstelling voor de matches om bo- vengenoemden /.aaien prijs was Vrijdagavond buitengewoon oot. Het spel van P. Kobus was wederom zeer sterk. De Haarlemmer speelde met een moyenne van 37.50 en maakte een serie van 131! De resultaten waren: pnt. brt. h.s. gem. Ph. Schmidt 300 14 68 21.42 G. Lammes 194 14 37 14.92 P. Kobus 300 8 131 37.50 F. v. Leeuwarden 99 8 54 12.37 Het programma voor Zondag is als volgt: 2 uur: W. DammanG. Lammes. 4 uur: D. J. MetzF. v. Leeuwarden. 8 uur: P. KobusW. Damman. 10 uur: L. KtoenPh. Schmidt. Het toumooi wordt gehouden in café Metz in de Barteljorisstraat. Maandag bestemd voor Godsdienstige vereeni- gxngen. Geen andere vergaderingen uitschrijven! Maandag 20 April 8.15 uur: Repetitie R.K. Tooneelver. .„Thalia" in het clublokaal, „Hof van Holland", Groote Markt. Dinsdag 21 April 8 uur: Repetitie St. Caecilia in het gebouw St. Bavo. 8.15 uur r*'Algemeene Ledenvergadering van de Nederlandsche Reisvereeniging voor Katholieken in „De Leeuwerik". Wof/.sdag 22 April 8 uur: Repetitie Rederij kerskamer „Alberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. 8.15 uur: Repetitie R.K. Oratoriumvereeni- ging voor het geheele koor in het gebouw „Zang en Vriendschap", Jansstraat 74. Donderdag 23 April 7.30 uur: Begincursus Esperar/stenvereeniging „Abbé Richardson" voor Groep A bij Brinkmann. 8.15 uur: Repetitie R.If..Tooneelver. „Thalia", in het Hof .van Holland, Groote Markt. 8.30 uur: Bureau-vergadering R.K. Reclassee- ringsvereeniging in het St. Vincentiusgebouw, Groenmarkt 22. 8.45 uur: Begincursus Esperantistenvereeni- ging „Abbé Richardson" voor groep B, bij Brink mann. uur: Vergadering van de Excursie-Com missie van de Nederlandsche Reisvereeniging voor Katholieken in hotel „De Leeuwerik". Vrijdag 24 April 2.30 uur: Bestuursvergade ring St. Martha-vereeniging in het Tehuis, Bloemhofstraat 1. 8 uur: Repetitie Rederijkerskamer „Alber dingk Thijm", in de Studio, Lange Wijngaard straat 17. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R.K. Vereenigin- gen verzocht bij het uitschrijven van een ver gadering vooraf overleg te plegen met het Al gemeen Secretariaat, mejuffrouw W. van der Singel. Kleverlaan 194, telefoon 23608 en bij vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. B. en W. schrijven aan den raad, dat zij van den minister van Binnenlandsche Zaken be richt hebben ontvangen, dat het voorstel- Roodenburg ten aanzien van de salarisverla ging aanvaard is. Hiermede is dus deze kwestie weer voorloopig van de baan. Vandaag en morgen bezoekt een jeugdgroep van de Engelsche Volkenbontfcvereeniging, de League of Nations' Union Haarlem en omge ving. Vanmorgen bezocht de groep van 50 kin deren het Frans Halsmuseum. Vanmiddag be keken zij de Haarlemsche Hofjes. De groep logeert in de Jeugdherberg Jan Gij zen. Zondag hebben de kinderen o.a. een bijeen komst met de leerlingen van het Kennemer Lyceum. Nog maar een goede 14 dagen of Haarlem I zit volop in de feestvreugde om haar zilveren jubileum te vieren. De commissies van voorbe reiding zijn druk in de weer om alles zoo goed mogelijk te verzorgen. Woensdag 22 April ajs. wordt de 5de lustrum viering ingezet met een Triduum voor alle Ge zellen. Dit triduum wordt gehouden in de kapel van St. Joannes de Deo, Maarten van Heems kerkstraat 2 en wel Woensdag 22„ Donderdag 23 en Vrijdag 24 April des aVonds om 8.15 uur. De Zeereerw. Rector J. v. Zon zal het leiden. Den Zondag d.a.v. wordt er om 7.30 in dezelfde kapel een H. Mis opgedragen voor alle weldoe ners der vereeniging. Onder deze H. Mis alge meene H. Communie voor alle leden. Daarna de plechtige installatie van 25 adspirantleden. Vervolgens feestontbijt in de Gezellenver. om 9 uur] Des middags om 2 uur bij goed weer fietstocht naar de bloembollenvelden. GOED en STERK LET OP HET JUISTE ADRES PAARLAARSTEEG 1 - TELEF. 12842 Maandag 20 April worden de dienstplichtigen van de lichting 1936, le ploeg, bij het Korps Motordienst Ingedeeld. Deze dienstplichtigen zijn afkomstig uit de verschillende districten van Nederland. Zoo komen er uit district 's Gravenhage 17, Haar lem 39, 's Hertogenbosch 10, Maastricht 12, Groningen 9, Middelburg 10, Zwolle 3,-Rotter dam 10, Utrecht 4, Amsterdam 7, Leeuwarden 7 en Arnhem 11. Haarlems Salon Orkest geeft op Woensdag 22 April voor leden en introducé's zin dertienden amusements-avond in den Haarlemsehen Ke gelbond. Het programma vermeldt o.a. optre den van het volledige Salonorkest o. 1. v. Jack Stoffer, medewerking van prof. Antoninv en Red. Brinsky, feestarrangeur. De districts-propaganda-commissie voor be vordering van het gebruik van zuivelproducten, omvattende de gemeenten Velsen, Be verwijl:. Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk, heeft in een pers-conferentie mededeeling gedaan van haar plannen voor de actie in deze streek De conferentie, die ook werd bijgewoond door den burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, werd door den voorzitter van de propaganda- commissie, den heer W. P. Maris met een en kel woord ingeleid, waarna de propagandist van de Kern Noord-Holland van het Crisis- Zuivelbureau, de heer J. Hoogerduyn de nood zakelijkheid uiteenzette van een krachtige pro paganda voor een grooter verbruik van zuivel producten. In 1929 werd voor een bedrag van 220 mil- lioen aan zuivelproducten door ons land ge ëxporteerd. In 1915 bezat Nederland 10pet. van den totalen wereld-zuivelexport. Door den economische crisis daalde de export met 65 pet. tot slechts 75 millioen gulden in 1934, terwijl de boterexport met 50 pet. daalde en in 1933 nog slechts 5.3 pet. van den wsreld- export bedroeg. Men zal inzien, dat voor dezen verloren export compensatie gezocht moet wor den in een grooter binnenlandsch verbruik. Spr. vroeg zich af of verhooging aan te be velen en in eigen land mogelijk is. De eerste vraag kan zonder aarzeling be vestigd worden. Wanneer de propaganda slaagt, zullen 150.000 landbouwbedrijven en 900 zuivel fabrieken daar baat bij hebben, evenals de melkverkoopers en de nevenbedrijven zooals flesschenfabrieken en cartonnage-industrie. De mogelijkheid van een grooter verbruik in eigen land is eveneens aanwezig. De Nederlaji- ders drinken per hoofd en per dag 3/10 liter melk; Zwitserland ruim 1 liter. Voorts bedraagt het gemiddeld zuivelverbruik in K.G. omgere kend in 15 landen 460 K.G.; voor ons land is dit cijfer slechts 357 K.G. In Denemarken, Zweden en Zwitserland is dat zelfs 570 K.G. per jaar. Wanneer men zulke cijfers bekijkt, zal men zeker beamen, trekken 'nbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 912'en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensdag en Donderd. v. 7-9 u. dat de mogelijkheid van een grooter verbruik bestaat. Bovendien wordt bij een grooter verbruik de volksgezondheid gediend. Van weinig produc ten kan zooveel goeds met betrekking tot de gezondheid'' worden gezegd als juist van melk en zuivelproducten. Thans, nu er onder een deel der bevolking ondervoeding gaat heerschen, is het van groot belang, dat deze groepen leeren hoe van kaas en melk voedzame, volwaardige, smakelijke en ook goedkoope spijzen bereid kunnen worden De Kern Alkmaar voert een intensieve pro paganda, niet voor een bepaald bedrijf, maar voor een groot nationaal volksbelang. Zij spoort aan om meer melkbrood te eten; het verbruik is thans nog maar 25 pet. Daarbij wordt ook een beroep gedaan op de bakkers. Voorts wordt contact gezocht met school hoofden en ouder-commissies, ten einde een zoo groot mogelijke school-melkbijvoeding te bereiken. Niet waar; jong geleerd: is oud ge daan! Sedert kort wordt eraan gedacht om daarbij, met medewerking van de Zuivelcen- trale, de levering van de melk op z.g. industrie- basis te doen plaats vinden. Dan organiseert de commissie „Zuiveldageh," waarbij demonstraties worden gegeven en proefjes worden verstrekt* van spijzen, bereid uit melkproducten. Voorts wordt bij die. ge legenheden de Zuivelfilm vertoond en uitge breide voorlichting verstrekt, o.a. in den vorm van een keurig boekje, waarin tal van nuttige wenken en een keur van recepten zijn opge nomen. Voor zoover de gemeente Velsen betreft, zul len deze demonstraties gegeven worden op 21 April a.s. in „Thalia" te IJmuiden, des mid dags om 2.30 en des avonds om 8 uur en op 22 en 23 April in het Theater „De Pont" te Velsen, op dezelfde uren. Te Beverwijk worden de demonstraties ge geven in het Kennemer Theater op 29 en 30 April, eveneens op dezelfde uren. De demonstraties zijn gratis toegankelijk. In het Chr.Lyceum is dezer dagen een schaak tournooi gehouden voor leerlingen van mid delbare scholen. Gistermiddag werd de slot- partij gespeeld. Winnaar werd de M.T.S.-er A. Stevenhagen, tweede J. v. Dijk (K.N.S.B. Velsen). Den winnaar werden de wisselbeker met een medaille overhandigd alsmede de schoonheids prijs voor de mooist gespeelde partij. Voorts werden nog talrijke andere prijzen aan de vol gende winnaars in rang overhandigd. Na een inleidend woord van den rector van het Chrstelijk Lyceum, Dr. J. v. d. Eist, hield wethouder A. G. Boes, wethouder van onderwijs, een toespraak, waarin hij er den nadruk op legde dat schaken ontspanning moet betee- kenen. Schaken is geestelijke inspanning, die niet tot overdrijving mag leiden en ook mag het schaken er niet toe leiden dat men teveel thuis blijft zitten. Aan den anderen kant is het goed dat als een tegenhanger tegenover de in de laatste jaren meer op den voorgrond ge komen lichamelijke oefening, de denksport meer en meer beoefend wordt. Dat is een ge lukkig resultaat van Euwe's wereldkampioen schap Deze toespraak werd door eep der leiders van het tournooi, Drs. F. Minnema, beantwoord. moeite hadden gegeven uit Amsterdam te komen. Een woord van dank ook aan de leden uit Zandvoort die waar het eigenlijk op Zandvoort niet mogelijk was iets te bereiken hier als leden aanwezig zijn. Een duidelijke uiteenzetting van de veror dening, die inmiddels aan Haarlem en de Randgemeenten is toegezonden, volgde en vele vragen werden door den voorzitter en den heer Asman beantwoord. Verder las de heer v. Lee de statuten voor en gaf verschillende toelich tingen. De voorzitter spoorde iedereen aan om 24 April naar Utrecht te gaan om de jaarlijk- sche vergadering mede te maken. Na verschillende vragen te hebben uiteen gezet en beantwoord sloot de voorzitter deze nachtelijke vergadering. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Francisca, d. van A. W. H. van den Hoven en R. E. Zotter Laurina Hendrica Helena, d. van G. Molenaar en C. W. Kerkhoven. Ondertrouwd: G. Keur en J. Komiossy B. Molenaar en J. C. Brassem A. v. Duijn en J. J. Kranz C. Gunters en H. A. Dahler H. C. van Straaten en A. van Sluisdam L. Koning en C. Keur A. Drommel en J. van den Bos H. G. Zegwaard en C. A. Entrop. Gehuwd; G. Molenaar en A. Vellekoop M. Jansen en A. C. H. Heijligers A. Koper en A. Horvath. Overleden: E. Goossens wed. van F. A. M. Anthony 84 j. D. Kukenheim, 54 j. G. Stuur wed. van J H. Hogeland 86 j. J. Veen, wed. van J. Nonnekes 84 j. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wlt, 6 uur Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Ensemble De Narren „De kleine .Lord", kwart over 2 uur Ensem ble De Boerv. Rijk „Betje regeert", kwart over 8. Frans Halsmuseum Tentoonstelling Oude Kunst, 104 uur. Kunstzaal Reeker Wagenweg Ten toonstelling, 107 uur. CHIEF WHIP In den nacht van Donderdag op Vrijdag hield de B.N.L.T.O. een ledenvergadering in Café Restaurant Brinkmann in de Tempelier straat. De vergadering was niet zoo goed be zocht als de vorige. De heer Looman, voorzitter der afdeeling Haarlem, opende deze vergade ring en heette de leden welkom, in het bijzon der de heeren Asman en v. Lee, die zich de (Van onzen Berlijnschen correspondent) De volksstemming van 29 Maart heeft bewezhn het Derde Rijk zou zijn verkiezingen tot onzin stem pelen wanneer het dit standpunt niet innam dat het nationaal- socialisme Duitschland voor goed veroverd heeft. Sinds negen-en-ne gentig procent van het Duitsche volk „ja! stemde voor den „Fah- rer kan de strijd tegen een denk beeldig geworden oppositie slechts zinneloos zijn en is de periode van innerlijken opbouw eener nationaal- socialistische Duitsche volksgemeen schap aangebroken. Als inleiding tot deze periode zal Hitler's verjaar dag Maandag a.s. gevierd worden als een feest van toenadering en verzoening. Het Derde Rijk zal zijn vroegeren tegenstanders de hand van vriendschap reiken door mid del eener algemeene amnestie. Deze amnestie zal zich naar ons van betrouwbare zijde wordt meege deeld vermoedelijk uitstrekken tot de in deviezenprocessen uitge sproken straffen. ADDIS ABEBA, 17 April. Vandaag is hier een ministerraad gehouden, welks besluiten niet bekend zijn geworden. De toestand aan het Noordelijk front wordt voortdurend onoverzichtelijker. Het lijkt alsof de Abessinische legers zich te rugtrekken naar het Westen van Abessinië, waarschijnlijk in de hoop daax betere verdedi- gingsmogelijkheden te vinden. Dat de Italianen aan het Zuidelijk front in derdaad een offensief hebben ingeluid, wordt bevestigd door verschillende berichten, die spre ken van hevige botsingen tusschen de Italiaan- sche voorhoede en de troepen van Nassiboe. Volgens Italiaanscne ^berichten is thans het geheeie Erythreesche legercorps te Dessie ge concentreerd. In de vooruitgeschoven linies zijn batterijen geplaatst, die gereed zijn voor een nieuwen opmarsch. De Negus heeft den Volkenbond een nieuw protesttelegram doen toekomen, waarin gezegd wordt, dat Italië indertijd heeft toegestemd in het voorstel van de Commissie van Dertien om te onderhandelen binnen het kader van den Volkenbond, doch thans deze verplichting niet meer erkent. Ondanks het Volkenbondsproces zet Italië zijn aanval voort, ondanks den goeden wil van de Volkenbondsleden is echter niet besloten tot aanvullende sancties. In het telegram wordt Italië verder verweten zijn aanval voort te zetten met schending van het geheele oorlogs recht. Na lang wachten veroorlooft Abessinië zich te vragen of de principes der collec tieve veiligheid niet meer dan een doode letter zijn. Sedert zeven maanden weerstaat Abessinië met zijn eigen middelen de aanvallen die steeds sterker worden. Abessinië houdt zich aan zijn verplichtingen uit het Volkenbondspact. Aan den anderen kant is de Volkenbond thans ver plicht aan den Italiaanschen aanval een einde te maken. Ten slotte roept de Negus de Volken bondsleden op stappen te doen om het Itaiiaan- sche optreden tot staan te brengen. Toonzalen fa. Boskamp en Zn. Overveen Tentoonstelling, 10—5 uur. R.K. Lyceum Zijl weg Fancy-Fair, 1.30— 5.30 en 7.3011 uur. Palace „Duivels der lucht" met James Cagney en Pat O'brien, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „Begeerte" met Mar iene Dietrich en Gary Cooper (geprolongeerd), 230, 7 en 9.15 uur. Rem brandt-theater „Modem Times" met Charlie Chaplin (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Schots en Scheef' met Stan Laurel en Oliver Hardy (geprolongeerd), 2.301 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" R. K. Bouwvakbond, 8 uur. Stadsschouwburg Ensemble De Boer—van Rijk „De Meid", kart over 8. Schouwburg Jansweg R. K. Gem. Tooneel- vereeniging -„Indamus", 8 uur. Hotel „Vreeburg", Bloemendaal R. K. Gem. Tooneelvereeniging „St. Genesius", 8 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling Oude Kunst 10—4 uur. Kunstzaal Reeker Wagenweg Tentoon stelling, 24 uur. R. K. Lyceum Zijlweg Fancy-fair, 1.30 5.30 en 7.3011 uur. PA .WILLEM VERVORMEN VERVEN STOOMEN VAN DAMESHOEDEN W1LHELMINASTRAAT 16. TEL; (6884 HAARLEM Palace „Duivels der lucht" met James Gag- ney en Pat O'brien, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater „Klein Amerika", half 12; „Begeerte" niet Mariene Dietrich en Gary Cooper (geprolongeerd), 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Modern Times" met Charlie Chaplin (geprolongeerd), 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxcr-theater „Schots en Scheef" met Stan Laurel en Oliver Hardy (geprolongeerd), 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR ,1. m A Dl O Gebouw „St. Bavo" Bevolkingsbureau, 8 uur Haarlems Zanggenot, 8 uur. Stadsschouwburg Erika Mann: Die Pfeffer- mühle, kwart over 8. Een tiental Zwolsche winkeliers is het slacht offer geworden van vier flesschentrekkers, die vóór Paschen groote inkoopen hebben gedaan en, naar thans is gebleken, daarna zonder be talen zijn vertrokken. Het betreft hier de ge broeders W. en K. K. en hun vrouwen, allen Duitschers, van wie de eerste kapper te Zwolle is geweest en de laatste taxi-ondernemer te Hattem. Beide zaken zijn echter verloopen. Het bleek, dat speciaal mode-artikelen voor dames en heeren van hun gading zijn geweest. In totaal hebben zij de gedupeerde winkeliers voor ongeveer zevenhonderd gulden opgelicht. Met een vrachtauto is het gezelschap naar de Duitsche grens vertrokken. Hier werden de echtparen eenigen tijd vastgehouden, doch de telefonische informatie te Zwolle leverde niet voldoende bezwarend materiaal opf om het viertal vast te houden. Pas toen men hen had laten vertrekken naar Krefeld kwam bericht uit Zwolle, dat er klachten waren ingediend en dat men hen moest vasthouden. De in allerijl genomen maatregelen, om de goederen te achterhalen, zijn zonder resultaat gebleven. Het door de N.V. Paleis voor Volksvlijt met de houders van premie-aandeelen getroffen accoord, is zoowel door de Rechtbank als door het Hof te Amsterdam bekrachtigd, waarop de N.V. de beheerders van het Waarborgfonds heeft aangesproken, zich daarbij op het stand punt stellende, dat dit accoord verbindend is voor deze beheerders. In een te dezer zake gevoerde procedure heeft het Amsterdamsche Gerechtshof deze verbindend-verklaring uitgesproken. Tegen dit arrest zijn de beheerders, de N.V. Nederland sche Trust-Maatschappij en eenige anderen, in cassatie gekomen. Beide partijen hebben thans voor den Hoo gen Raad recht op de stukken gevraagd, waar na de conclusie van den procureur-generaal werd bepaald op 1 Mei a.s. De officier van justitie bij de rechtbank te Assen eischte Vrijdag tegen J. W. de E. en C. van de L., beiden uit Amsterdam, thans ge detineerd, een gevangenisstraf van resp. drie en vier jaar wegens inbraak in de kantoren van de N.V. Drentsche Export-slachterij te Assen, waarbij een poging om de brandkast te forceeren mislukte. Verdachten ontkenden het ten laste ge legde. Wel gaven zij toe in Assen te zijn ge weest in den nacht van de inbraak, van 8 op 9 November, zelfs, dat zij in de Loonerstraat waren geweest, waar de kantoren gevestigd waren. Dit feit werd bovendien door getuigen bewezen. Een achttal getuigen en een tweetal deskun digen werden in deze zaak gehoord. De verdediger, mr. Vorstman uit Meppel, pleitte vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. Frans Halsmuseum Kunst, 10—4 uur. Kunstzaal Reeker - stelling, 107 uur. Toonzalen fa. Boskamp en Zn. ling, 10—5 uur. Tentoonstellingen - Tentoonstelling Oude Wagenweg Tentoon- Tentoonstel- Palace „Duivels der lucht" met James Gag- ney en Pat O'brien, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater „Begeerte" met Mariene Dietrich en Gary Cooper (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Modern Times" mt Charlie Chaplin (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-thcater „Schots en Scheef" met Stan. Laurel en Oliver Hardy (geprolongeerd), 2.30, 7 fen 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken worden van 18 April tot en met 24 April waarge nomen door Nolfs-apotheek, Kruisstraat 26, Flo rijn-apotheek, Groote Houtstraat 78, fa. C. G. Loomeijer en Zn., Barteljorisstraat 11 en Park apotheek, Kleverparkweg 13. VOOR VERSPREIDING v. GOEDE LECTUUR Inschrijfgeld 10 cent. Catalogus inbegrepen. Leesgeld 3 cent per boek in de week. DE BIBLIOTHEKEN ZIJN GEOPEND: N. GROENMARKT 32 Woensdagmiddag 3 tot 4 (voor schoolkinderen): Woensdagavond 8 tot 9 - Vrijdagavond 8 tot 9 HAGESTRAAT 49 Woensdagmiddag 2 tot 3.30 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 7.30-8.30; Vrijdagavond 730-8.30 KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagmiddag 1.30-2.30 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 8 tot 9 - Vrijdagavond 7.30—8.30 GEN. DE LA REYSTRAAT 17 Woensdagmiddag 3.305 (voor schoolkinderen) Dinsdagavond 8.30-930 - Vrijdagavond 8.30-9.30 EEMSTRAAT (Jongensschool) Woensdagmiddag 2.30-330 (voor schoolkinderen) Dinsdagavond v. 8 tot 9 - Vrijdagavond v. 8 tot 9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2